Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Softverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 25.08.2009., 17:26   #1
Triva
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2009
Lokacija: Gradiska
Postovi: 3
problem s PC-jem

Problem je sledeci... Moj PC je prilicno star i bio je pun virusa... ja ga lijepo formatiram i onda on radi nekoliko dana dobro i ponovo pocne da steka, da koci, da se resetuje sam od sebe, da mu se samo ugasi monitor i slicno...
I pogledam ja onda Task Manager i evo sta je zanimljivo...


Pretpostavljam da nije normalno da ovo uzima 99% CPU-a... (zapravo varira, u nekim trenucima je manji malo ali uglavnom oko 90%)
Pa da li to ima neke veze sa hardverom jer mi je 100% PC cist od virusa i ima mnogo slobodnog prostora...
Triva je offline   Reply With Quote
Staro 25.08.2009., 18:18   #2
Crash009
Banned
Moj komp
 
Crash009's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Orahovica
Postovi: 7,361
To ti je normalno, tako je i kod mene.
Pogledaj si dolje CPU usage da ti je 0%

Koliko se sjecam taj proces je slobodno procesorsko vrijeme dakle kad je na 99% znaci da ti je CPU ne opterecen. Kad ga opteretiš 100% taj proces ce ti pasti na 0%

Dakle nista za brinit se.
Crash009 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 25.08.2009., 18:23   #3
Delta S4
She`s back...
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 983
A nisi se baš ubio od specificiranja konfiguracije... Dakle? Koji proc, ploča, memorija, hard (i starost), napajanje, grafička...
Delta S4 je offline   Reply With Quote
Staro 25.08.2009., 21:53   #4
Triva
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2009
Lokacija: Gradiska
Postovi: 3
Ma PC mi je jako slab i star... graficka je 32mb, procesor AMD Athlon 1.7ghz, RAM-a ima malo isto za danasnje standarde...
Ali i ne treba mi bolje jer mi PC najvise treba za rad na interneu, najstarijem Photoshopu (CS) i igranje ne previse zahtijevne igre Counter Strike
Sta da radim da mi komp moze normalno izvrsavati ta tri zadatka (photoshop, normalno surfanje i povremeno igranje countera...) ??

edit: samo da jos napomenem da sam nakon formatiranja instalirao sve potrebne drajvere (za maticnu plocu, graficku karticu, monitor, stampac)
da nisam mozda tu nesto zaboravio ili uradio pogresno?
Triva je offline   Reply With Quote
Staro 25.08.2009., 22:07   #5
fran123456
Premija
 
fran123456's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,631
Ja bi procistio komp od virusa sa Avirom te Malwarebytom u safe modu te pobijo gamad ako je ima. Kad si formatrirao?
__________________
K: 7950GX2, 8800 Ultra, GTX295
fran123456 je offline   Reply With Quote
Staro 25.08.2009., 22:16   #6
Triva
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2009
Lokacija: Gradiska
Postovi: 3
formatirao sam ga prije mozda 7-8 dana... i bas sam juce skenirao komp sa AVG anti virusom, mislio sam da sam mozda nesto slucajno pokupio u tih par dana... AVG nije nasao nijedan virus vec samo one cookies ali to je samo kao warning a pravih "threats" nula :/
Triva je offline   Reply With Quote
Staro 25.08.2009., 22:19   #7
Delta S4
She`s back...
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 983
Citiraj:
Autor Triva Pregled postova
Ma PC mi je jako slab i star... graficka je 32mb, procesor AMD Athlon 1.7ghz, RAM-a ima malo isto za danasnje standarde...
Ali i ne treba mi bolje jer mi PC najvise treba za rad na interneu, najstarijem Photoshopu (CS) i igranje ne previse zahtijevne igre Counter Strike
Sta da radim da mi komp moze normalno izvrsavati ta tri zadatka (photoshop, normalno surfanje i povremeno igranje countera...) ??

edit: samo da jos napomenem da sam nakon formatiranja instalirao sve potrebne drajvere (za maticnu plocu, graficku karticu, monitor, stampac)
da nisam mozda tu nesto zaboravio ili uradio pogresno?
Meni ovo više smrdi na neki hardverski problem. Uobičajeni sumnjivci su pregrijavanje neke komponente, krepala memorija, napajanje, grafa...

Pogledaj temperature malo... Onda možeš probati testirati komp sa po jednom pločicom rama(ako ih imaš više)... Ako to ne upali, onda probati s drugom grafom... pa s drugim napajanjem...
Delta S4 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na