Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 26.01.2021., 23:34   #31
Pentel33
Banned
 
Datum registracije: Feb 2020
Lokacija: Zagreb
Postovi: 327
Citiraj:
Autor domy_os Pregled postova
Od normalne trgovine dobiješ certifikat o autentičnosti s opisom onoga što si kupio, od koga, tko je napravio odnosno iskovao, koliko ima čistog zlata, kolika je masa, serijski broj i na kraju krajeva, na neki način imaš dokaz da ga nisi maznuo.
To nitko ne gleda niti je bitan faktor.
Svi koji otkupljuju zlato znaju što je npr. američki orao ili bečki filharmoničar i koja im je vrijednost, a najbitnije informacije su utisnute na njima, ne trebaš ti prilagati neke "certifikate" uz njih niti im to diže cijenu.

Također, zlatne poluge su zapakirane u pvc-u iz kojeg se ne vade i sve bitno piše na njihovom originalnom pakiranju od strane proizvođača, a i ugravirano je na samom proizvodu.
Neke trgovine zlatom izdaju plastificiranu karticu kao certifikat, neke jednostavno napišu na papir, i ok je sve to imati radi sebe ali je to nebitno kad odlučiš prodavati zlato.
Pentel33 je offline   Reply With Quote
Staro 27.01.2021., 00:40   #32
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,390
Citiraj:
Autor Pentel33 Pregled postova
ne trebaš ti prilagati neke "certifikate" uz njih niti im to diže cijenu.
Nisam to ni rekao, ali dobro dođu, pogotovo kada zlato vraćaš u trgovinu gdje je isto kupljeno. Ne moraju procjenjivati kvalitetu kao kada snaša dođe sa zlatnicima od prababe pa ti gledaj jesu li fake ili nisu. Nije sad da će ti oni podići cijenu kao kada šoderaš garantira da Golf V ima 50000 km.
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline   Reply With Quote
Staro 27.01.2021., 07:19   #33
tomov
Premium
Moj komp
 
tomov's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2011
Lokacija: Zagreb
Postovi: 586
Citiraj:
Autor domy_os Pregled postova
Zašto bi bio? S tom opremom ideš na pijacu i cjenkaš se. Od normalne trgovine dobiješ certifikat o autentičnosti s opisom onoga što si kupio, od koga, tko je napravio odnosno iskovao, koliko ima čistog zlata, kolika je masa, serijski broj i na kraju krajeva, na neki način imaš dokaz da ga nisi maznuo.

Zlatnici nemaju serijski broj pa je i poanta certifikata s brojem za iste suluda. Ako te tješi isti je napravljen u dućanu na laserskom printeru. Isti je ispisan sa nekim handwritten fontom na 80g žućkastom papiru kako bi mirnije spavao. Ljudi koji znaju što kupuju taj papir neće ni pogledati već će tebe kao prodavatelja smatrati "jelenom"... Odnesi taj zlatnik npr. u Austriju kod nekog brokera pa će se lijepo nasmijati I ja koji nisam profić bi imao lijepu riječ za tebe


Citiraj:
Autor domy_os Pregled postova
Nisam to ni rekao, ali dobro dođu, pogotovo kada zlato vraćaš u trgovinu gdje je isto kupljeno. Ne moraju procjenjivati kvalitetu kao kada snaša dođe sa zlatnicima od prababe pa ti gledaj jesu li fake ili nisu. Nije sad da će ti oni podići cijenu kao kada šoderaš garantira da Golf V ima 50000 km.

Vaga, šubler, oko... To je postupak certificiranja za zlatnike. Sve ostalo je overkill. Dakle koliko sam upućen do sada nije nađena niti jedna dobra krivotvorina zlatnika preko pola unce, a drugo na što treba misliti je da je velika većina investicijskih zlatnika denominirana u nekoj valuti pa bi krivotvorenje iste podrazumijevalo i određene zakonske reperkusije kao pri krivotvorenju novčanica. Poluge su neki drugi svijet gdje su najviše u fokusu za krivotvorenje one od kile na više koje mi možemo u pravilu samo gledati ako isti pojam upišemo u google search.
tomov je offline   Reply With Quote
Staro 27.01.2021., 17:01   #34
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,390
Citiraj:
Autor tomov Pregled postova
Zlatnici nemaju serijski broj pa je i poanta certifikata s brojem za iste suluda. Ako te tješi isti je napravljen u dućanu na laserskom printeru. Isti je ispisan sa nekim handwritten fontom na 80g žućkastom papiru kako bi mirnije spavao. Ljudi koji znaju što kupuju taj papir neće ni pogledati već će tebe kao prodavatelja smatrati "jelenom"... Odnesi taj zlatnik npr. u Austriju kod nekog brokera pa će se lijepo nasmijati I ja koji nisam profić bi imao lijepu riječ za tebe

Vaga, šubler, oko... To je postupak certificiranja za zlatnike. Sve ostalo je overkill. Dakle koliko sam upućen do sada nije nađena niti jedna dobra krivotvorina zlatnika preko pola unce, a drugo na što treba misliti je da je velika većina investicijskih zlatnika denominirana u nekoj valuti pa bi krivotvorenje iste podrazumijevalo i određene zakonske reperkusije kao pri krivotvorenju novčanica. Poluge su neki drugi svijet gdje su najviše u fokusu za krivotvorenje one od kile na više koje mi možemo u pravilu samo gledati ako isti pojam upišemo u google search.
OK, ako tako kažeš. Ima taj papirić i više od 80 g, barem mi se čini pod prstima. Tržim zlato 10+ godina, isto sam krenuo od Austrije, ali u posljednje vrijeme ne pratim situaciju, nemam vremena. Jesi li bio u kontaktu i s rudnicima ili samo s brokerima?
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline   Reply With Quote
Staro 27.01.2021., 20:20   #35
tomov
Premium
Moj komp
 
tomov's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2011
Lokacija: Zagreb
Postovi: 586
Citiraj:
Autor domy_os Pregled postova
OK, ako tako kažeš. Ima taj papirić i više od 80 g, barem mi se čini pod prstima. Tržim zlato 10+ godina, isto sam krenuo od Austrije, ali u posljednje vrijeme ne pratim situaciju, nemam vremena. Jesi li bio u kontaktu i s rudnicima ili samo s brokerima?

Od zlata trejdam samo fizikalu i malo rudare na NYSE no otkako su u fokusu điđemiđe tipa GME, AMC, NOK bolje se na overshorted dionicama može okrenuti lova
tomov je offline   Reply With Quote
Staro 13.10.2021., 12:57   #36
ALiEN17
Premium
Moj komp
 
ALiEN17's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Histria
Postovi: 1,137
imam jedan 14k/585 od 2.1g zlatni lančić, baba u auro domusu mi je ponudila 350kn, postoji još neka konkurencija di bi mogao dobiti veću cijenu za to?
__________________
ševa!
ALiEN17 je offline   Reply With Quote
Staro 13.10.2021., 13:21   #37
spawn
Premium
Moj komp
 
spawn's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Istra
Postovi: 7,928
U zgu mozda dobijes 10-20kn vise
spawn je offline   Reply With Quote
Staro 19.10.2021., 14:49   #38
Black Dragon
Premium
Moj komp
 
Black Dragon's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Agram
Postovi: 2,973
mojih 5c, dakle ako je fizičko zlato u pitanju, u 90% slučajeva samo "kovanice" i to one koje su svima poznate, Krugerrand (zlato + Cu) .916 pa se NE HABA i oštećuje, da možete dobiti više novaca ako "kovanica" nije oštećena, Javorov list (taj je poznat po LAKOM oštećivanju, .999), zatim na ovim prostorima Vienna Philharmonic (Bečki filharmonik .999) i u pravilu od 1 oz, ako su male "kovanice", Britanski sovereign (taj je isto sa Cu, 916, manje se haba).
Nema certifikata, to vam ne treba, ako su novčići OK dobit će te više, ako su "potuckani" dobit ćete manje.
Svi znaju o ćemu je riječ, postoji more brzinskih testova i transakcija ide jako brzo. Moj savjet je da i kupite aplikaciju Bullion Test ili free Precious Coin Tester (preferiram prvu) i jakooo lako skužite orginal od fake kovanice, jakooooo teško je sa novčićima uvaliti tungsten ili nešto slično, a da proizvede točno traženi zvuk. Aplikacija + vaga 0,01g + paus papir sa isprintanim dimenzijama kovanica = gotovo nemoguće popušiti i kupiti fake (ako se nekome ne da slagati "papir" mogu mu poslati u MS Visiu ili prebaciti u pdf svoj samo PM molim, postoje i plastični testeri (kao ovaj ali mi je to nezgrapno, i komad plastike 200 kn (toliko je i"vani"), a papir print, presavineš i stane svugdje.
Osobno bez pardona u Banci zlata, Zlatarni Celje,... uzmem novčić, upalim mobitel, pokrenem aplikaciju i kucenm novčić da vidim da li "zvoni" OK i tek onda platim i odem, ne zvoni kako treba tražim drugu (do sada mi se nije desilo da mi je netko dao neku koja ne zvoni dobro, sve su bile OK u navedenim kućama).
__________________

Some men aren't looking for anything logical. They can't be bought, bullied, reasoned or negotiated with. Some men just want to watch the world burn.

Zadnje izmijenjeno od: Black Dragon. 19.10.2021. u 15:01.
Black Dragon je offline   Reply With Quote
Staro 20.10.2021., 10:55   #39
ALiEN17
Premium
Moj komp
 
ALiEN17's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Histria
Postovi: 1,137
zanimljiva spika oko tih zlatnih novčića
__________________
ševa!
ALiEN17 je offline   Reply With Quote
Staro 28.11.2021., 22:56   #40
Srdan
Premium
Moj komp
 
Srdan's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Karlovac
Postovi: 1,209
U kojem obliku, količini i gdje je najbolje kupiti investicijsko zlato? Koliko se u najboljem slučaju gubi (da se proda isti dan)?
__________________
Jel' ima šta ženskih starih
što vole strance da
nas vozaju u autu
i kupuju skupe lance

Srdan je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na