Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > ISP
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 08.11.2021., 11:56   #5041
zwer
crnjo
Moj komp
 
zwer's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,893
Da updateam i svoju situaciju...

Nakon 4 mj. i tjedan dana - doso zadnji tip i rjesio preostali dio posla u 45 min :-) Buzir je vec bio provucen, majstor provukao optiku za 5 min posla, pospajao i sve radi. Zapravo najvise vremena sam trazio suko lopova jer mi sad treba 2 devicea umjesto jednog, posto router nema direkt optical in al' ajde, skablirat cu za par dana, pa mozda i sliku sibnem.

uglavnom rezultat je: https://www.speedtest.net/result/12298130737
__________________
sound powered by B&W/Denon
zwer je offline   Reply With Quote
Staro 08.11.2021., 13:50   #5042
Verbum
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 679
Bok ekipa imam kod HT-a optiku (telefon i internet) sa njihovim ruterom (Speedport PLus) u bridge modu. ONT je spojen LAN kabelom na switch, a na njega su spojeni HT-ov Speedport PLus i moj ASUSOV RT-N66U.
Telefon je direktno spojen na HT-ov Speedport PLus. VLAN-ove sam na ASUSU RT-N66U stavio na 100.

Imam problema sa telefonom tj. često dolazi do situacije kada zvoni telefon no, kada se javim ništa ne čujem a druga strana isto ne čuje da sam se javio već kao da telefon zvoni dalje i čeka se odgovor.

Ako ont spojim prvo u HT-ov ruter pa onda u moj ASUSOV RT-N66U ne radi mi internet ali radi telefon.

No, kada HT-ov ruter spojim prvo na Switch pa onda na ASUSOV RT-N66U radi internet i telefon samo se onda javljaju situacije da se ne mogu javiti na njega kad netko zove.
Verbum je offline   Reply With Quote
Staro 08.11.2021., 15:08   #5043
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,554
Te "greške" sa tel. se dešavaju odmah ili nakon x dana rada Speedšrota ?
Šta se dešava ako izbaciš taj switch, spojiš ONT na WAN od Speedšrota, a WAN od svog Asusa na Lan2 od Speedšrota ?

Dvije stvari bi trebalo provjeriti / postaviti:

1 - obzirom da se radi o optici i da Internet konekciju diže tvoj Asus,
u Speedšrotu treba provjeriti / ugasiti / deaktivirati Internet konekciju (mada je ona postavljena kao Bridge mode). Hint, spremi konfig na komp pa se lako vratiš ako nešto zezneš.

2 - ako možeš posudi negdje TL-SG105E na kojem se mogu podešavati Vlan - ovi,
ideja je da prema Speedšrotu propustiš zapravo sve Vlan - ove (VoIp, Managment) osim 100 (optika Internet) kojega propuštaš samo Asusu.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 08.11.2021., 15:26   #5044
c-shadow
Premium
Moj komp
 
c-shadow's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Istra
Postovi: 3,001
2) Tako sam ja složio na jednoj lokaciji na TL-SG i radi bez ikakvih problema. Speedšrot je izoliran, dobiva samo VLANove 101 i 103, uredno je vidljiv na ACSu, updatea/reboota se kad mu dođe i ne utječe na ništa, sve stabilno, telefonija uredno radi.
c-shadow je offline   Reply With Quote
Staro 08.11.2021., 22:28   #5045
skalar
Premium
Moj komp
 
skalar's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,562
Jesi li probao na oba tel izlaz 1 i 2
Inače nazovi 08009000 neka ti ponovno restartaju speedport, ono da ponovno pokupi postavke sa acs-a zatim kad se digne nazoveš ih i zamoliš da ti speedport prebace u bridge mod, ponekad je bolje da ti oni to naprave nego ručno sam,
ako i to sve ne pomogne prijavi kvar i traži zamjenu routera.
__________________
-

-

skalar je offline   Reply With Quote
Staro 09.11.2021., 09:44   #5046
Verbum
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 679
Citiraj:
Autor Nikky Pregled postova
Te "greške" sa tel. se dešavaju odmah ili nakon x dana rada Speedšrota ?
Šta se dešava ako izbaciš taj switch, spojiš ONT na WAN od Speedšrota, a WAN od svog Asusa na Lan2 od Speedšrota ?

Dvije stvari bi trebalo provjeriti / postaviti:

1 - obzirom da se radi o optici i da Internet konekciju diže tvoj Asus,
u Speedšrotu treba provjeriti / ugasiti / deaktivirati Internet konekciju (mada je ona postavljena kao Bridge mode). Hint, spremi konfig na komp pa se lako vratiš ako nešto zezneš.

2 - ako možeš posudi negdje TL-SG105E na kojem se mogu podešavati Vlan - ovi,
ideja je da prema Speedšrotu propustiš zapravo sve Vlan - ove (VoIp, Managment) osim 100 (optika Internet) kojega propuštaš samo Asusu.
Greška se nekad javlja stalno npr. pet poziva zaredom, a nekad sve radi najnormalnije par dana.

Hvala na info, da mislim da se switch blesira jer mora puštati VOIP i internet. Imam trenutno D-Link GO-SW-8G, budem probao sa ovim TL-SG105E da podesim VLAN-ove to bi ga trebalo stabilizirati.

Puno hvala, vjerujem da će to rješiti stvar.

Citiraj:
Autor c-shadow Pregled postova
2) Tako sam ja složio na jednoj lokaciji na TL-SG i radi bez ikakvih problema. Speedšrot je izoliran, dobiva samo VLANove 101 i 103, uredno je vidljiv na ACSu, updatea/reboota se kad mu dođe i ne utječe na ništa, sve stabilno, telefonija uredno radi.
Hvala budem probao sa tim switchem.

Citiraj:
Autor skalar Pregled postova
Jesi li probao na oba tel izlaz 1 i 2
Inače nazovi 08009000 neka ti ponovno restartaju speedport, ono da ponovno pokupi postavke sa acs-a zatim kad se digne nazoveš ih i zamoliš da ti speedport prebace u bridge mod, ponekad je bolje da ti oni to naprave nego ručno sam,
ako i to sve ne pomogne prijavi kvar i traži zamjenu routera.
Probao sam oba dva telefonkska izlaza i da se restarta ruter ali ništa nije koristilo. Kad je u pitanju bridge mode njihova podrška je limitirana.
Vjerujem da je do switch pa ću ga dana promijeniti i podesiti da pušta pojedine VLAN-ove.
Verbum je offline   Reply With Quote
Staro 09.11.2021., 11:05   #5047
c-shadow
Premium
Moj komp
 
c-shadow's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Istra
Postovi: 3,001
Možeš to i bez switcha napraviti. Ne znam za Asusa, ali npr. na mikrotiku ide - izoliraju se portovi, jedan za pppoe dolaz iz ONTa + jedan izlaz na Speedšrot kojemu se puste samo VLANovi koji mu trebaju za VOIP. U bilo kojoj kombinaciji gdje je Speedshit fizički između routera i ONTa možeš očekivati nekakve probleme.
c-shadow je offline   Reply With Quote
Staro 09.11.2021., 11:06   #5048
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,554
Varijantu 1 možeš odmah i brzo isprobati, lako kasnije nabaviš TL-SG105E.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 09.11.2021., 12:55   #5049
skalar
Premium
Moj komp
 
skalar's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,562
ja mislim da je pametnije u startu uložiti u fritzboxa i riješiti sve probleme,jer ovako iz iskustva stalno dodajemo po par kuna za neke switcheve routere i ine uređaje i uvijek na kraju nešto fali ili baš neradi kako treba,trenutno imam doma asusa ac88u ,netgeara tplinka 3 dumi swicha koji skupljaju prašinu jer eto uvijek nešto nije bilo kako treba sve zajedno vrijednosti oko 5k kuna(naravno kroz godine) a daleko najbolje investicija je fritzbox 7590 iskonov prije godinu dana koji je bezgrešan i onda je koštao 1k kn,a bolji je od t-comovog iz razloga da sam možeš nadograđivati firmware t-comov uvijek kasni
__________________
-

-

skalar je offline   Reply With Quote
Staro 09.11.2021., 13:07   #5050
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,554
Slažem se da je Fritz klasa za sebe.
Kad mu vidiš platformu naprosto se čudiš kako dobro i stabilno radi.
Ima i drugih opcija za koje treba novčića ili sreće pri nabavi + znanja za složiti.

EDIT: Ono šta bi ja volio probati je ovako nešto > https://www.amazon.de/-/en/Firewall-...dp/B09JGQGGXR/
kad bi dobavljivost i cijena bila prihvatljivija. Pa na tome isprobati PfSense / OpenWRT.

Za one kojima prostor za opremu nije ograničen / skučen može i kakav mali PC SFF formata,
poželjno / potrebno Intel cpu sa AES-NI podrškom, Intel GB mrežne i/ili još ubaciti add-on mrežnu (npr. HP NC384T ili sl.).

To bi bilo "ono pravo" za ove "bjesne" GB UP/DN brzine, custom pravila i mogućnosti ....

Zadnje izmijenjeno od: Nikky. 09.11.2021. u 15:31.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 10.11.2021., 18:25   #5051
jp_rv
Premium
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: istra
Postovi: 3,064
da li netko zna koja je cijena preseljenja optičkog priključka, od HT-a?

na stranicama imaju prastari FAQju gdje navode cifru od 101kn za preseljenje adsl priključka.

nemaju cjenik na preseljenje optičkog priključka, a na szk-u mi govore da je besplatno. a neće bit.
jp_rv je offline   Reply With Quote
Staro 10.11.2021., 18:51   #5052
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,554
Možda sada i je besplatno,
kvaka22 je da postoji njihova optika na drugoj adresi.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 10.11.2021., 19:07   #5053
jp_rv
Premium
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: istra
Postovi: 3,064
da, nije to problem.

danas osvanula obavijest kod staraca da je optika dostupna i kontakt tehničara na vratima (eriksonci su u petak vukli kablovinje), pa se nećkam dal uzet kod njih pa preselit sebi kad dođu i do mene s kabelom, ili jednostavno čekat da budu dostupni i meni.



s druge strane, imam B818 i homebox je brz ko i optika, a wifi link između mene i staraca je ionako samo 100mbita.
jp_rv je offline   Reply With Quote
Staro 10.11.2021., 19:31   #5054
dakky
Uptime freak
Moj komp
 
dakky's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Ri, Cro
Postovi: 2,729
zasto ne podignes wifi link na vise od 100 mbit pa rijesis sve probleme? imas ono od mikrotika na 60 gigaherca, ide 1gbit/s.
dakky je offline   Reply With Quote
Staro 10.11.2021., 20:06   #5055
jp_rv
Premium
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: istra
Postovi: 3,064
nemam optičku vidljivost.

imam 2 hopa (ni sa tim nemam optičku vidljivost nigdje ali link prolazi) , za povećati na iznad 100mbita bi trebala relativno skupa zamjena 4 uređaja + gigabit poe switch, a to mi trenutno nije opcija.
jp_rv je offline   Reply With Quote
Staro 10.11.2021., 20:19   #5056
dadoremix
Premium
Moj komp
 
dadoremix's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: HR
Postovi: 4,528
Z opisanom situacijom
100 ti i prek prevec
N system?
Z ac nes mnogo dobil, bar ne mikrotik
Cambium je bolji po tom pitanju
dadoremix je offline   Reply With Quote
Staro 10.11.2021., 20:46   #5057
jp_rv
Premium
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: istra
Postovi: 3,064
N, ipak je oprema montirana prije ohoho dok ac-a još nije bilo na tržištu. mikrotik i ubnt koristim.
ne kanim upgrade-at za sada, preskupo je. 100+eur po uređaju x 5.



sačekat ću da stigne optika do mene, a ako se to rastegne do proljeća, uzet ću kod staraca jer već reklamiram iduću turističku sezonu kao fiber internet i digital nomad aproved.
jp_rv je offline   Reply With Quote
Staro 21.11.2021., 09:40   #5058
LeskiRM
Premium
Moj komp
 
LeskiRM's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2015
Lokacija: Sveta Nedelja
Postovi: 598
Ima li tko od jutros problema sa spajanjem na internet?
LeskiRM je offline   Reply With Quote
Staro 21.11.2021., 14:04   #5059
skalar
Premium
Moj komp
 
skalar's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,562
imo sam do nekih 10h užasno sporo otvaranje stranica prema van je gotovo sve završavalo u praznom i taman kad sam ih htio zvat sve se normaliziralo
__________________
-

-

skalar je offline   Reply With Quote
Staro 21.11.2021., 14:06   #5060
SinfulSaint
Premium
Moj komp
 
SinfulSaint's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 314
isto, FB, insta, aliex plus masa drugih.... truba totalna mamu im... bitno da sam ja svoj pihole razj* i isprebacivo sve moguće dns servere na pfsenseu.
SinfulSaint je offline   Reply With Quote
Staro 21.11.2021., 15:13   #5061
okarm
Premium
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 754
i na dslu je isto bilo problema
okarm je offline   Reply With Quote
Staro 22.11.2021., 16:10   #5062
Verbum
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 679
Citiraj:
Autor c-shadow Pregled postova
2) Tako sam ja složio na jednoj lokaciji na TL-SG i radi bez ikakvih problema. Speedšrot je izoliran, dobiva samo VLANove 101 i 103, uredno je vidljiv na ACSu, updatea/reboota se kad mu dođe i ne utječe na ništa, sve stabilno, telefonija uredno radi.
Bok, jel možeš molim te poslati screenshot setup VLAN-ova sa TL-SG105E V5. Ušao sam u konfiguraciju no, nisam jesam li sigurno sve postavio dobro (802.1Q VLAN i 802.1Q PDVI Setting).

@Nikky

Ako si ti isto slagao VLAN-ove na ovom switchu molim te pomoć, malo sam se pogubio. Koje portove da tagge-am, koje da untagge-am i kako podesiti 802.1Q PDVI Setting.

Port 2 će mi biti za Speedshrot (VLANovi za telefon i ACS - 101 i 103) dok će na port 3 biti spojen Asus (VLAN 100 - optika).
Verbum je offline   Reply With Quote
Staro 22.11.2021., 18:44   #5063
c-shadow
Premium
Moj komp
 
c-shadow's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Istra
Postovi: 3,001
Post

Bilo je tu u temi već tih fotki, ali to se obično izgubi. Kod mene je 108E i malo, hm, drugačija kombinacija
Probaj ovako, trebalo bi raditi kako si opisao:
Code:
802.1Q VLAN Configuration
VLAN ID  VLAN Name     Member Ports     Tagged Ports     Untagged Ports
100        Internet           1,3        1,3        
101        VoIP                1-2        1-2        
103        ACS                 1-2        1-2
Untagged portova ne bi trebao imati na njemu, osim ako ne spajaš neke uređaje koji ne kuže vlanove.
Na Asusu moraš isto dignuti pppoe na vlanu 100, nemam takav router pa ti oko toga ne mogu pomoći.
c-shadow je offline   Reply With Quote
Staro 23.11.2021., 09:34   #5064
Verbum
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 679
Citiraj:
Autor c-shadow Pregled postova
Bilo je tu u temi već tih fotki, ali to se obično izgubi. Kod mene je 108E i malo, hm, drugačija kombinacija
Probaj ovako, trebalo bi raditi kako si opisao:
Code:
802.1Q VLAN Configuration
VLAN ID  VLAN Name     Member Ports     Tagged Ports     Untagged Ports
100        Internet           1,3        1,3        
101        VoIP                1-2        1-2        
103        ACS                 1-2        1-2
Untagged portova ne bi trebao imati na njemu, osim ako ne spajaš neke uređaje koji ne kuže vlanove.
Na Asusu moraš isto dignuti pppoe na vlanu 100, nemam takav router pa ti oko toga ne mogu pomoći.
Hvala ti puno, evo sve sam poštelao kako si napisao pa valjda će sada sve raditi normalno.

Asus sam već rješio prije i dignuo ppoe sa vlan-om za internet 100
Verbum je offline   Reply With Quote
Staro 11.12.2021., 22:57   #5065
Karlo666
Premium
Moj komp
 
Karlo666's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2010
Lokacija: Kaštel Lukšić
Postovi: 1,388
Citiraj:
Autor Verbum Pregled postova
Hvala ti puno, evo sve sam poštelao kako si napisao pa valjda će sada sve raditi normalno.

Asus sam već rješio prije i dignuo ppoe sa vlan-om za internet 100
Za Asus Ruter

WAN>Internet Connection

Napraviš jedan sa PPPoE za Internet sa odgovarajućim VLANom i još jedan sa Bridge za IPTV također sa odgovarajućim VLANom.

Vratiš se nazad na IPTV i tamo odabereš portove i ostale funkcije osim DHCP ruta.

Kod standalone Asus rutera bez modema malo je drugačije pa ima opcija sa VID (VLAN ID) i PRIO(Priority) za svaki VLAN tamo samo ukucaj potrebne podatke i miran si.
Ovo sa IPTV također sve gore navedeno uključi.

Ako imaš vanjski SIP adapter koji ima LAN RJ45 port i želiš koristit VoIP sa svojim podacima onda moraš pod WAN napraviti novu
"Auto IP" konekciju sa odgovarajućim VLAN IDom a ostalo podešavaš na SIP adapteru.
__________________
Pošten trgovac:
1,2,
Karlo666 je offline   Reply With Quote
Staro 13.12.2021., 04:42   #5066
skalar
Premium
Moj komp
 
skalar's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,562
Citiraj:
Autor Verbum Pregled postova
Bok, jel možeš molim te poslati screenshot setup VLAN-ova sa TL-SG105E V5. Ušao sam u konfiguraciju no, nisam jesam li sigurno sve postavio dobro (802.1Q VLAN i 802.1Q PDVI Setting).

@Nikky

Ako si ti isto slagao VLAN-ove na ovom switchu molim te pomoć, malo sam se pogubio. Koje portove da tagge-am, koje da untagge-am i kako podesiti 802.1Q PDVI Setting.

Port 2 će mi biti za Speedshrot (VLANovi za telefon i ACS - 101 i 103) dok će na port 3 biti spojen Asus (VLAN 100 - optika).

to je u biti sve što treba napraviti da bi radilo

bar kod mene u tim postavkama sve radi već skoro godinu dana

u kučicu pod vlan id upišeš broj vlan id-a(internet 100 ili max tv 1500 voip 101u slučaju t-coma) u kučicu vlan name kako hočeš nazvati odrediš port ili portove za taj vlan ispod i add/modify i zatim recimo za maxtv sve ponoviš sa preostalim portom.




ista stvar sa TL-SG108E (8 portni) iz kojeg ide kabel na TL-SG105E sve je u biti isto samo nedirati port 1 -ulazni port i port 8 izlazni port

p.s. nezaboraviti promjeniti ip adrese tako da budu u dohvatu glavnog routera
__________________
-

-


Zadnje izmijenjeno od: skalar. 13.12.2021. u 05:06.
skalar je offline   Reply With Quote
Staro 13.12.2021., 17:47   #5067
jp_rv
Premium
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: istra
Postovi: 3,064
nastavno na ovaj topic oko vlan-ova, imam par konkretnih pitanja oko toga.

pripremam se za instalaciju optike na lokaciji 1, i instalaciju speedporta na lokaciji 2 (zbog telefona).

nemam i neću kupovati gigabit managed switcheve jer imam dovoljno alternativa.

situacija na lokaciji 1, gdje će biti instalacija optike, bi trebala izgledat ovako:
ONT-> openwrt gigabit router. količina opreme iza tog routera nije bitna imho, osim činjenice da imam AP koji šiba internet na lokaciju 2 gdje se nalazi CLIENT i u njega uštekan kućni ap koji dalje emitira wifi na lokaciji 2.
šta bi morao napraviti da mi openwrt digne vezu na optici? samo na WAN port podesiti vlan 100?
i kako onda podesiti da u cijelu mrežu propustim vlan-ove 101 i 103? to bih onda imao kombinaciju vlan tagiranog prometa zajedno sa netagiranim prometom, ali neznam kako da "ubacim" tagged promet u mrežu?

da li da napravim bridge 2 porta za wan (pa da mi taj bridge glumi maleni switch kao), na wan1 portu tagiram vlan 100 (za internet) a na wan2 portu ne napravim ništa nego samo kablićem to spojim na lan port, i time sam praktički spojio ONT direktno u lan.
na lokaciji 2 samo uštekam dolazni kabel u speedport, i stvar će raditi, ali će speedport dobivati i vlan 100 pa bi tu moglo biti sranja oko interneta, bolje bi bilo da speedport uopće ne dobije vlan 100.

varijanta 2 bi bila da kroz wan port na openwrt routeru propustim nekako sva 3 vlan id-a (100, 101, 103), od čega bi pppoe koristio vlan100, a 101 i 103 bi nekako samo prošli u lan.
sa druge strane wifi linka uzmem običan 100mbit mikrotik, i na jedan njegov port samo tagiram vlan 100 i 103 i spojim ga na speedport.

varijanta 1 će radit sigurno, varijantu 2 neznam složiti.
jp_rv je offline   Reply With Quote
Staro 13.12.2021., 23:08   #5068
.Delboy
Premium
 
.Delboy's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: hr
Postovi: 755
Nemožeš progurati VLAN kroz wifi, bar se nije prije moglo, ali riješenje je koristiti neki tunneling protocol: https://forum.openwrt.org/t/vlan-trunk-over-wlan/5427/8

Trebao bi onda nekako dignuti taj tunel na prvom ruteru, napraviti virtualni bridge između njegovog interface-a i vlanova 101 i 103, a na drugoj strani onda mikrotik može biti druga strana tunela i proslijediti dalje promet na lan portove.

Internet promet onda ide klasično sa prvog rutera kao da nema tunela.
.Delboy je offline   Reply With Quote
Staro 14.12.2021., 15:23   #5069
jp_rv
Premium
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: istra
Postovi: 3,064
trebali bi ić vlanovi normalno preko ptp wifi linka. i mikrotik i ubiquiti tvrde da su njihovi linkovi transparentni, šta uđe to i izađe.
obzirom da imam čisti PTP bez rutinga, trebalo bi radit. valja probat.
tako da se vraćam na pitanje kako ugurat tagirani promet u mrežu.
jp_rv je offline   Reply With Quote
Staro 14.12.2021., 23:19   #5070
Blagus
Premium
 
Datum registracije: Jun 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 505
Koji ruter koristiš na OpenWrt-u a da je sposoban rutati cijeli gigabit?
Blagus je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na