Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 16.10.2021., 23:45   #1291
tutix
Premium
Moj komp
 
tutix's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,060
Običan romobil ne može na kolnik, isto kao i role i skateboardi. A iako su mi osobno električni romobili odlični, smatram da i oni nisu za promet s ostalim motornim vozilima na cesti. Vozio sam 2 puta po ne baš prometnoj cesti M365, brzinom od 15-20 km/h, kaciga ali bez štitnika i 5/7 ne bi ponovio to. Onaj osjećaj kad ti dolazi iza leđa mali kamion i dok te obilazi, a ti na onim malim 8" kotačima - grdo. Ni blizu stabilno kao na bicklu.

Po meni, biciklističke staze su jedino ispravno rješenje za romobile tipa M365, do 25 km/h te pločnici uz manju brzinu. Ne bi išao baš na skroz nisko na 6 km/h, ali razumijem ograničenje. Ostalo, jbg, nesigurno je.

Čak je ovaj prijedlog zakona dobar i za veće/jače romobile. Samo što bi uz obaveznu registraciju i tehnički tražio da takav romobil zadovoljava i neke uvjete, poput minimalne širine platforme, minimalne veličine i širine guma, visinu i širinu upravljača i slično te možda čak i posjedovanje vozačke kategorije za mopede.


Citiraj:
Autor jucca Pregled postova
Samo ne kužim u koju će kategoriju uci, recimo, Greyp. I da li će biti uopće legalan.
Većina Greypova je legalna za vožnju po cesti - to su sve pedeleci koji većina imaju street načine rada s asistom do 25 km/h. E sad, koliko to ekipa krši i voze se ko manijaci po cesti preko te brzine u drugim načinima, to je pitanje.
tutix je offline   Reply With Quote
Staro 16.10.2021., 23:51   #1292
jucca
Premium
Moj komp
 
jucca's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Split
Postovi: 1,441
Romobil=pjesak po trenutnom tumačenju zakona. Tocka. Koliko puta toi treba napisati da bi shvatili.

"Postojeći Zakon o sigurnosti prometa na cestama ne raspoznaje električne romobile i slična prometala kao zasebnu kategoriju vozila. Hrvatski ih zakoni poistovjećuju s pješacima, što je potvrdio i Ustavni sud RH jer nisu definirani zakonom. To znači da se električni romobil tretira kao pomoćno pješačko sredstvo koje može prometovati po nogostupu i nema obvezu kretanja po biciklističkim stazama. Električnim romobilom može upravljati svatko od jedne do sto godina, bez ikakvih pravila. Za vožnju električnim romobilom nije potrebno posjedovati vozačku dozvolu, nije potrebna nikakva zaštitna oprema u vidu zaštitne kacige ni reflektirajućega prsluka."

Sent from my SM-G986B using Tapatalk

Zadnje izmijenjeno od: jucca. 17.10.2021. u 00:09.
jucca je offline   Reply With Quote
Staro 17.10.2021., 00:15   #1293
tutix
Premium
Moj komp
 
tutix's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,060
Trenutno da, ali novi zakon je u najavi, to sam se referencirao u prošlom postu. I taj novi zakon mi se čini dobar (jer je kopiran od drugih zemalja u EU).

Zadnje izmijenjeno od: tutix. 17.10.2021. u 00:42.
tutix je offline   Reply With Quote
Staro 17.10.2021., 00:34   #1294
jucca
Premium
Moj komp
 
jucca's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Split
Postovi: 1,441
Slazem se.
Koliko sam vidio u prijedlogu 5 promjenili su ograničenje sa 250W na 600W.
Što je sa biciklama jel se zna? Kako će se oni regulirati.

Btw, sa FB grupe:

Izvješće Ministarstva unutarnjih poslova o izmjeni ZSPC-a.


Ograničenje snage elektromotora osobnog prijevoznog sredstva do 250W je povećano na 600 W
Izmijenjena je odredba o brzini kretanja osobnog prijevozog predstva prilikom kretanja površinama kojim se kreću pješaci, na način da brzina nije ograničena na brzinu prosječnog hoda pješaka
Brzina se neće određivati brojčanom oznakom, već su vozači osobnih prijevoznih sredstava dužni brzinu prilagoditi okolnostima površine kojom upravljaju i sigurnosti drugih sudionika u prometu
Dopuštenje osobnim prijevoznim sredstvima za sudjelovanje u prometu na kolniku, u slučaju nepostojanja biciklističke trake i površina za kretanje pješaka, samo iznimno na cestama na kojim je ograničena brzina na 50 km/h i manje i na kojima je prometnim znakom takvo upravljanje dozvoljeno.
Električni romobili koji ne spadaju u kategoriju osobnih prijevoznih sredstava morati će biti homologirani i registrirani.


Sent from my SM-G986B using Tapatalk
jucca je offline   Reply With Quote
Staro 17.10.2021., 01:04   #1295
tutix
Premium
Moj komp
 
tutix's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,060
OK, ekipa s malo jačim romobilom neće morat regat, ima smisla. Ali moći će i na nogostup i na cestu s ograničenjem do 50 km/h ako nogostupa nema, ograničenja brzine načelno nemaju. Ako na nogostupu nema nikog ožeži. Ako i ima, a nema murjaka, isto ožeži. Na cesti do 50 km/h, ožeži. Mislim, u većini gradova u Hrvatskoj biciklističke staze su nepostojeće. Hoće bit na biciklističkoj i dalje ograničenje od 25 km/h?

Šta se s ovom novom izmjenom uopće onda mijenja?
tutix je offline   Reply With Quote
Staro 17.10.2021., 01:17   #1296
jucca
Premium
Moj komp
 
jucca's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Split
Postovi: 1,441
Registracija, tj prije toga homologacija. Ako imas preko 600W, nećeš moći registrirati/voziti. Tako sam bar skužio.
E sad, kako će to oni provjeravati, ne znan. Bude li provjera na valjcima, na konju smo mi da jačim romobilima jer se Može ograničiti snaga.

Sent from my SM-G986B using Tapatalk

Zadnje izmijenjeno od: jucca. 17.10.2021. u 01:31.
jucca je offline   Reply With Quote
Staro 17.10.2021., 16:02   #1297
tizhu
Premium
 
Datum registracije: Sep 2014
Lokacija: zagreb
Postovi: 722
Citiraj:
Autor jucca Pregled postova
Romobil=pjesak po trenutnom tumačenju zakona. Tocka. Koliko puta toi treba napisati da bi shvatili.

"Postojeći Zakon o sigurnosti prometa na cestama ne raspoznaje električne romobile i slična prometala kao zasebnu kategoriju vozila. Hrvatski ih zakoni poistovjećuju s pješacima, što je potvrdio i Ustavni sud RH jer nisu definirani zakonom. To znači da se električni romobil tretira kao pomoćno pješačko sredstvo koje može prometovati po nogostupu i nema obvezu kretanja po biciklističkim stazama. Električnim romobilom može upravljati svatko od jedne do sto godina, bez ikakvih pravila. Za vožnju električnim romobilom nije potrebno posjedovati vozačku dozvolu, nije potrebna nikakva zaštitna oprema u vidu zaštitne kacige ni reflektirajućega prsluka."

Sent from my SM-G986B using Tapatalk


dok se to ne promjeni to je zakon.
to znači da je kretanje romobila ograničeno na kretanje brzine pješaka dok se god kreće po nogostopu i pri prelazu zebre.
to znači da romobil smije na kolnik samo u slučaju kada nema nogostupa i to znači da se mora kretati lijevom stranom kolnika jer je pješak.
svaki puta kada je romobil na kolniku, a pored kolnika je nogostup automatski krši zakon i kriv je za svaku stvar koja mu se desi.
iskreno: meni su el. romobili takva guba da je to čudo. nadam se da će se to ubrzo regulirati kako spada jer su mi baš fora.
tizhu je offline   Reply With Quote
Staro 17.10.2021., 18:22   #1298
jucca
Premium
Moj komp
 
jucca's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Split
Postovi: 1,441
Citiraj:
Autor tizhu Pregled postova






to znači da romobil smije na kolnik samo u slučaju kada nema nogostupa i to znači da se mora kretati lijevom stranom kolnika jer je pješak..
Krivo. Može iznimno i na kolnik uprkos postojanju nogostupa ako nema uvjeta na istom.
Dodji u ST, pa ćeš vidit da je kretanje nogostupom gotovo nemoguća misija

"Pješaci imaju zakonsku obvezu kretanja po nogostupu. No, ako se pješice kreću u naseljima gdje nogostup ne postoji ili postoji, ali ga iz nekog razloga ne mogu koristiti mogu se kretati kolnikom"


Sent from my SM-G986B using Tapatalk
jucca je offline   Reply With Quote
Staro 17.10.2021., 23:27   #1299
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,103
Citiraj:
Autor gil Pregled postova
Treba zabraniti ljude, previše su nervozni.
Kome god islo,

ali vjerujem, da tvoj komentar najuravnoteznije miri se zbiljom lancane ljutnje koju smo mogli procitati u temi. Ponudim poveznicu Vecernjeg lista, konstatacije krivice same prometne policije, no i dalje sam pocinitelj delikta, licemjer i pristran, jer nisam stavio poveznicu gdje vozac romobila nekog ubija. Jer nikako da u naslovu teme nadjem da nisam na podforumu Legasis domene, vec PCE eksperta. Pa ipak pismoznanaca ima vise nego tamo. Ukratko, sad mi je jasnije zasto se je tako malo upisa vozaca koji zapravo voze romobile Tako da nema svrha da dalje polemiziram i dodajem vatru, jer jednostanvo nije stimulativno. Radije bi citao, kad i ako se pojavi netko tko zapravo vozi romobil.

Inace svaku drugu vecer, gledam ovakve slike na cesti. Ako se slike cine blijede, umanjite za jos 10% ili vise posto, ovisno o vasoj dioptriji, jer tako izgleda vecini koji losije vide, dok ispred njih se voze nesvjesne samoubojice.

Nemam jos dioptriju, ali ovog veceras, zamalo je udario auto koji se odmaknu od njega na slici, a biciklist leluja, jer je popravljao putanju, kad je shvatio da ga je auto skoro pokupio. Ni pokusaja stavljanja i najbijednije treperece signalizacije, bilo kakve signalizacije. Cak se nije ni na nogostup prebacio, ili barem priblizio, da se dalje ne dovodi, nakon ocigledno neugodnog susreta koji je dozivio. Normalno je nastavio dalje voziti.

,

Prvi jos barem vozi u istome smjeru. No, posebna su smrtna atrakcija vozaci koji zove u suprornom smjeru, uz, jasno, abdikaciju bilo kakve signalizacije. Na prvoj slici, vjerujem da vecina gledatelja ne bi ni znala da se priblizava:



a to je vizura, kakvu ce veliki broj vozaca imati uzivo. Dok se konacno ne pojavi:



te neciju obitelj dovede u crno, kad ga njihov clan (nedo bog) pokupi ili gore.

Pa ipak, ne radim ekstaze za publiku, jos manje ukrasavam vuglarizmima, kojima izjednacavam sve bicikliste. Nema smisla. Promisljenost misli je semofor govoru, ili misli danasnje, sutrasnja djela ili zetva.

...

Citiraj:
Autor strgani Pregled postova
ms e20 za 3999, i - 10% na visa premium karticu
Ulovili su me diskovi i lumbalni dio neki dan, naplata starih adrenalinskih sportova i avantura, pa mi je posebno irirantno bilo nositi romobil, posebno kad u drugoj ruci imas 30-tak ili vise kila. Nisam mogao ni u auto, jer mi je polozaj sjedenje usporavao oporavak. Nikad mi vise romobil nije falio kao prosli tjedan

Pa sam listao Najlakse modele od 7 kila. Ima zgodnih ideja, ali kad vidim kotacice, kakve bi ocekivao na disco rolama iz 80-tih, a ne romobilu, onda mi se njihova lakoca manje ucini korisnom. A i autonomija je tako, tako, pa kad vidis cijenu kvalitetnijih, ne izgledaju previse korisni.



...
__________________




>>>> PCE kante 2012 <<





>>>>>>>>> PCE & ostalo <<<<<




>>>>>>> Što sam Slušao? <<<<<<

>>>>> Gimnastika za Okulare & LCD Addendum<<<<

>>>>> P o s t ... M j e s e c a <<<<


______________________________






Zadnje izmijenjeno od: Visage. 17.10.2021. u 23:34. Razlog: ispravak poveznice
Visage je offline   Reply With Quote
Staro 01.11.2021., 12:00   #1300
yakob22
I.H.S.V.
Moj komp
 
yakob22's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: near Rijeka
Postovi: 196
Pozdrav ljudi, imam pitanje za znalce. Jel moguće na vsett 8, 15,6Ah bateriju zamijeniti sa većim kapacitetom bez nekih većih promjena i modifikacija, recimo samo plug&play?
__________________
Moje trgovine: ,,,,,6,7,8,9,10,11,12,13,14,15,16,17,18,19,20,21,22,23,24,25,26

Zadnje izmijenjeno od: yakob22. 01.11.2021. u 18:42.
yakob22 je offline   Reply With Quote
Staro 02.11.2021., 12:57   #1301
Dizel
3.14zda ®
Moj komp
 
Dizel's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Orahovica
Postovi: 8,311
Bok deckeci, imam pitanje za bateriju za camac, za navigaciju itd. Treba mi neka mrcina i ovo su mi predlozili, a ne znam di da to trazim:
Citiraj:
Baterija 36 v od 140-200 amper sati što više to bolje i da je baterija što manja u dimenzijama zbog ugradnje na čamac 1 kom a još bolje 2kom
__________________

QuadCore Intel i3-8100
Gigabyte H310 MBO
8GB DDR4 Transcend
Gigabyte GeForce GTX 1060 3GB Windforce
Kingston 240GB SSD
Dell U24 monitor
Sharkoon AM5 Case
Corsair 400W PSU




Pentium G4600
Asus H110
16GB G.Skill Aegis
Kingstom 240GB SSD
Sapphire Pulse RX560
Point Of View 500W Black Diamond
Samsung 225 LCD/TV
Benq DVDRW 18X
Antec NSK4400
Sharkoon "S-Series" 1x120mm + 2x80mm
Logitech mouse & Logitech UltraX Flat keyboard
Logitech Rumblepad II & Cordless Rumblepad II




Lenovo X1 Extreme

QuadCore Intel i5-8300H CPU @ 2.30GHz
8GB DDR4 Samsung
240GB Samsung
NVIDIA GeForce GTX 1050 Ti Max-Q





HexaCore Intel i5-9400F
MSI B360I Gaming PRO AC ITX MBO
8GB DDR4 Transcend
MSI GeForce GTX 1050 Ti Gaming X 4GB
Patriot Burst 240GB SSD
Dell U24 monitor
Thermaltake Core V1 case
LC Power 650W PSU


Pentium D Presler 940 3.2GHz
Asus P5WD2 Premium
4GB Kingmax DDR2 667MHz
XFX GeForce 8800GTS
Kingmax 240GB SSD
LC Power 550W PSU


Pentium G620
Gigabyte H61
8GB Kingmax DDR3
Radeon HD6670
Kingmax 240GB SSD
MS 550W PSU



Dizel je offline   Reply With Quote
Staro 03.11.2021., 09:15   #1302
Dizel
3.14zda ®
Moj komp
 
Dizel's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Orahovica
Postovi: 8,311
__________________

QuadCore Intel i3-8100
Gigabyte H310 MBO
8GB DDR4 Transcend
Gigabyte GeForce GTX 1060 3GB Windforce
Kingston 240GB SSD
Dell U24 monitor
Sharkoon AM5 Case
Corsair 400W PSU




Pentium G4600
Asus H110
16GB G.Skill Aegis
Kingstom 240GB SSD
Sapphire Pulse RX560
Point Of View 500W Black Diamond
Samsung 225 LCD/TV
Benq DVDRW 18X
Antec NSK4400
Sharkoon "S-Series" 1x120mm + 2x80mm
Logitech mouse & Logitech UltraX Flat keyboard
Logitech Rumblepad II & Cordless Rumblepad II




Lenovo X1 Extreme

QuadCore Intel i5-8300H CPU @ 2.30GHz
8GB DDR4 Samsung
240GB Samsung
NVIDIA GeForce GTX 1050 Ti Max-Q





HexaCore Intel i5-9400F
MSI B360I Gaming PRO AC ITX MBO
8GB DDR4 Transcend
MSI GeForce GTX 1050 Ti Gaming X 4GB
Patriot Burst 240GB SSD
Dell U24 monitor
Thermaltake Core V1 case
LC Power 650W PSU


Pentium D Presler 940 3.2GHz
Asus P5WD2 Premium
4GB Kingmax DDR2 667MHz
XFX GeForce 8800GTS
Kingmax 240GB SSD
LC Power 550W PSU


Pentium G620
Gigabyte H61
8GB Kingmax DDR3
Radeon HD6670
Kingmax 240GB SSD
MS 550W PSU



Dizel je offline   Reply With Quote
Staro 03.11.2021., 22:47   #1303
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,103
Citiraj:
Autor yakob22 Pregled postova
Jel moguće na vsett 8, 15,6Ah bateriju zamijeniti sa većim kapacitetom bez nekih većih promjena i modifikacija, recimo samo plug&play?
8-ica standarno ima tri baterijske opcije, barem kad sam ga gledao prije koji mjesec i komentirao. Od kojih 8R ima top LG opciju.

Moras otici do Tresnjevke u Romobiliju ili Coco, pa ih pitati ekipu u servisu sto je tebi trenutno optimalno za nadogradnju u smislu cijene i dostupnosti. Cijena ce ti biti zbog situacije vjerojatno biti najzanimljivija informacija odluke.

Takodjer, imas li ideju sto bi tocno zelio dobiti povecanjem? Ako je povecanje dometa to ces dobiti, ako je brzina, onda neces nesto postici.

Meni kad na M365Pro pocnu odlaziti u lovista baterije, idem na Samsunga udvostruciti kapacitet. Jer kombinacija s visecom drugom baterijom mi je izrazito odbojna. Steta ce biti oko dva soma kuna.

Odi, pitaj, vidi pa odluci.

...
Visage je offline   Reply With Quote
Staro 04.11.2021., 13:23   #1304
zupy
Premium
 
zupy's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Priko Klisa
Postovi: 843
Stoji mu ovako


Citiraj:
Baterija: 48V 15,6Ah, 48V 19,2Ah ( LG ), 21Ah ( LG )

Znači ide nekih 5Ah više - problem je šta je kod svih ovih malih jakih strojeva je prostor smještaja pa onda jedino idu baterije većeg kapaciteta (čitaj skuplje ) i da zadovoljavaju strujno.


Ja sam nakon nakon složenog ebike-a sa stražnjim i prednjim pogon složio jedan i sa srednjim (bafang BBS02 750W nazivne snage ali relno jači) i završio sam priču s tim - nemam više šta probavati i slagati za moje potrebe
zupy je offline   Reply With Quote
Staro 04.11.2021., 15:43   #1305
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,103
Citiraj:
Autor zupy Pregled postova
problem je šta je kod svih ovih malih jakih strojeva je prostor smještaja pa onda jedino idu baterije većeg kapaciteta (čitaj skuplje ) i da zadovoljavaju strujno.
Da, a kako su trenutno i skocile cijenom, dobro je da ode pitati i provjeriti jel mu to odgovara. Druga stvar, nemam sanse znati bolju informaciju od nekoga tko svaki dan prima na desetke ili vise romobila na servis/modifikacije, prati sve novine, kontinuirano radi i jos ima povratnu informaciju od ljudi koji ih voze nakon moda.

Meni se, nakon opisane epizode kad je zena presla prednjim dijelom preko M365pro desilo nesto cudno, mada ni dijagnostika, niti sama voznja nije bila indikativna za bilo kakvu nepravilnost. Motor je pregledan, parametri rada. ali...

Jedina ostecena stvar je bila prednja vilica i pokrov plasticni koji ide na istu. Xiaomi se pokazao kao jako izdrzljiv romobil cak i na zesce traume. Jer nista drugo nije bilo potrgano, cak ni znacajnije ogrebotine nisam imao, a presla je kotacem preko decka/povrsine za stajanje.

Ali post preuzimanja, nakon nekoliko dana, osjecao sam da nemam vise okretnog momenta u samome startu kao prije. M365pro napunjen u dobrome stanju, ima okretni koji prilicno grize u sport modu, te bas te odbaci kad se inicijalno odgurnes iz pozicije stajanja. On je postizao sve deklarirane brzinske maksimume u tri moda, ali jednostavno vise nije "grizo" u startu kao prije. Onda sam uzeo od nekoliko ljudi koji su vozili isti model, te ostao zacudjen, da su neki imali i znatno losiji osjecaj starta od mene, te nisu uopce ni dozivljavali kao minus.

Gledah po upisima vlasnika po webu, cini se da postoje diskrepancije cak i u istoj seriji motora, tako da nije jednostavno objasniti. Onda sam po prvi put stavio dizanje brzine +35, ali najmanje radi brzine, htio sam dobiti taj okretni nazad. Sad toliko isporucuje okretnog u startu, da imam osjecaj, kao da vozim Saab turbo prvu reviziju 230ps, koji je morao u prvoj i drugoj brzini ogranicavati okretni, jer ga jednostavno nije mogao efektivno prenjeti na podlogu.

Kako u modu numericki pokazuje u procent koliko se trosi baterija, prvih nekoliko tjedana je jako cudno, jer imas osjecaj da ces imat duplo manje raspona, jer stalno blejis u potrosnju, ali zapravo nisam znacajno izgubio finalni domet. Doduse, u vecini slucajeva vozim jednako kao da imam 25 limit, jedino, uz neusporedivo vise okretnog.

Citiraj:
Autor zupy Pregled postova
Ja sam nakon nakon složenog ebike-a sa stražnjim i prednjim pogon složio jedan i sa srednjim (bafang BBS02 750W nazivne snage ali relno jači) i završio sam priču s tim - nemam više šta probavati i slagati za moje potrebe
Pa stavi neku sliku za puni dojam opisanog

Citiraj:
Autor Dizel Pregled postova
Bok deckeci, imam pitanje za bateriju za camac, za navigaciju itd. Treba mi neka mrcina i ovo su mi predlozili, a ne znam di da to trazim:
Ha, ne znam, Optima bi mi uvijek bila pri vrhu izbora, doduse, ne znam jel ti to preskupo. Ali vise vjerujem Optimi i manjeg kapaciteta (zbog trajnosti) nego vecoj manje kvalitete. Doduse, Optima je nedavno dobila novog vlasnika, a glasine vec kruze, da vise nije jednake kvalitete, da ima puno zalbi i povrata, te da je bolje kupiti prijasnje modele, kojih jos ima po skladistima sirom svijeta. Jer one mogu i nakon dvije godine stajanja, normalno paliti auto. Pa najbolje da odes u neki bolji centar, pa vidis sto se nudi za novce/kvalitetu u marine programu. A onda taj model lako nabavis iz nekog vanjskog izvora, ako se nasa cijena pokaze nekonkurentnom.


...
....
__________________




>>>> PCE kante 2012 <<





>>>>>>>>> PCE & ostalo <<<<<




>>>>>>> Što sam Slušao? <<<<<<

>>>>> Gimnastika za Okulare & LCD Addendum<<<<

>>>>> P o s t ... M j e s e c a <<<<


______________________________






Zadnje izmijenjeno od: Visage. 04.11.2021. u 16:08. Razlog: odgovor Dizelu
Visage je offline   Reply With Quote
Staro 05.11.2021., 13:15   #1306
zupy
Premium
 
zupy's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Priko Klisa
Postovi: 843
Citiraj:
Autor Visage Pregled postova
Gledah po upisima vlasnika po webu, cini se da postoje diskrepancije cak i u istoj seriji motora, tako da nije jednostavno objasniti. Onda sam po prvi put stavio dizanje brzine +35, ali najmanje radi brzine, htio sam dobiti taj okretni nazad. Sad toliko isporucuje okretnog u startu, da imam osjecaj, kao da vozim Saab turbo prvu reviziju 230ps, koji je morao u prvoj i drugoj brzini ogranicavati okretni, jer ga jednostavno nije mogao efektivno prenjeti na podlogu.

....

Neznam što točno otključaju na kontroleru sa tim hackom - povećanjem napona bi trebao dobiti veću brzinu a većom strujom bi trebao dobiti šlus - vjerovatno pušta do kraja oba parametra na kontroleru pa isti daje maximum šta može.
Inače popravljao sam jedan sa 2x600w pa znam o kakvom šlusu pričaš - jedan od kvarova je bio slomljena twist throttle ručka a koja je slomljena baš zbog udara kod ubrzavanja .
Prebacio sam ga na thumb throttle jer jednostavno je onda bolja stabilnost i oslonac kod ubrzavanja pošto su obe ruke na čvrstim točkama.







Code:
Pa stavi neku sliku za puni dojam opisanog :)
Evega


https://ibb.co/Lv06BTw
https://ibb.co/M5KyQSY


Znači kupljena je nova Dema 3, rasturena i na istu složena kombinacija:


- Bafang kit BBS02 750w sa C965 displayom

- Baterija je 48V 15Ah 13s koju sam slagao od Litokala 26650 baterija (ukupno 39 kom -13x3) i podijeljena je u 2 bloka pa je punim sa dva punjača kao 6s+7s (bez BMS-a)


Dodao sam i gear shift senzor radi glađeg šaltanja - meni ovo nije ni trebalo jer sam senzore na kočnicama koristio kao cut-out kod šaltanja ali eto ako juniori budu vozali duže će lanac i zupčanici potrajati.
Uzeo sam i usb programing kabel radi preprogramiranja kontrolera i eventualni defektacija ali nisam još spajao ga (može se preko njega koristiti onda i mobitel kao display).


Inače okrenio sam već cca 600km i to u pravilu vozim na 4 pedal assistu (ima ih 9) a domet bi trebao biti preko 40km (najduža vožnja zasad mi je 35km), krajnja brzina oko 50-tak km/h i prezadovoljan sam kako je sve ispalo.


Moram još bolje posložiti kabele, izvagati je (stara 26-ica sa prednjim pogonom je bila oko 23kg) i otključati gas da radi neovisno u kojem je pas modu.

Zadnje izmijenjeno od: zupy. 05.11.2021. u 13:24.
zupy je offline   Reply With Quote
Staro 06.11.2021., 01:31   #1307
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,103
Citiraj:
Autor zupy Pregled postova
Neznam što točno otključaju na kontroleru sa tim hackom - povećanjem napona bi trebao dobiti veću brzinu a većom strujom bi trebao dobiti šlus - vjerovatno pušta do kraja oba parametra na kontroleru pa isti daje maximum šta može.
Vjerojatno. Iskreno, nemam se vremena time baviti, u nekim opustenijim i mladjim vremenima, pozabavio bi se i detaljno selektirao, ali ovako, trazio sam sto je provjereno.

Citiraj:
Autor zupy Pregled postova
pa znam o kakvom šlusu pričaš - jedan od kvarova je bio slomljena twist throttle ručka a koja je slomljena baš zbog udara kod ubrzavanja . Prebacio sam ga na thumb throttle jer jednostavno je onda bolja stabilnost i oslonac kod ubrzavanja pošto su obe ruke na čvrstim točkama.
Upravo si spomenuo rucku na koju sam prvo posumnjao, mada su me uvjeravali u servisu, da ona ili radi, ili ne radi. Mada mi sad vise nije vazno nakon moda, ali jednom cu je otvoriti da pogledam.

Citiraj:
Autor zupy Pregled postova
Evega
https://ibb.co/Lv06BTw
https://ibb.co/M5KyQSY

Znači kupljena je nova Dema 3, rasturena i na istu složena kombinacija:
- Bafang kit BBS02 750w sa C965 displayom
Imas sliku s ekranom? Dobro je ispalo, zapravo ostao sam ugodno iznenadjem da je MTB forma. Poput kulturnog soka mi je bio prvi susret s elektricnim biciklima koje zovem monster truck bajkovima, zbog abnormalno velikih kotaca, gotovo su mi karikaturalni pojavom.

Ne znam otkad traje monster kotaci trend, ne znam kako voze, ali svaki put u cudu gledam kako su ogromni

...
Visage je offline   Reply With Quote
Staro 08.11.2021., 15:16   #1308
zupy
Premium
 
zupy's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Priko Klisa
Postovi: 843
Citiraj:
Autor Visage Pregled postova


Imas sliku s ekranom? Dobro je ispalo, zapravo ostao sam ugodno iznenadjem da je MTB forma. Poput kulturnog soka mi je bio prvi susret s elektricnim biciklima koje zovem monster truck bajkovima, zbog abnormalno velikih kotaca, gotovo su mi karikaturalni pojavom.

Ne znam otkad traje monster kotaci trend, ne znam kako voze, ali svaki put u cudu gledam kako su ogromni

...

Uzeo sam jednobojni C965 jer je :

- najjeftiniji

- jedan od najpouzdanijih

- odlično se vidi i po danu i noći

- mislio sam da će mi imati i temperaturu te odvojen pokazatelj snage kao kao na ovom


https://cdn11.bigcommerce.com/s-9vkj...978685.jpg?c=2



Taj gore ima keypad sa 5 dugmitja - da je vrate napovrate znao bi što točno pitati/tražiti jer ih ima više verzija hmm





ali dobio sam ovakav sa 3 dugmitja



https://ae01.alicdn.com/kf/HTB1LMc4B...ric-Bike-E.jpg


U mene to izgleda ovako



https://gcdn.pbrd.co/images/YwsafamKbn2T.jpg
zupy je offline   Reply With Quote
Staro 08.11.2021., 19:39   #1309
yakob22
I.H.S.V.
Moj komp
 
yakob22's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: near Rijeka
Postovi: 196
Citiraj:
Autor Visage Pregled postova
8-ica standarno ima tri baterijske opcije, barem kad sam ga gledao prije koji mjesec i komentirao. Od kojih 8R ima top LG opciju.

Moras otici do Tresnjevke u Romobiliju ili Coco, pa ih pitati ekipu u servisu sto je tebi trenutno optimalno za nadogradnju u smislu cijene i dostupnosti. Cijena ce ti biti zbog situacije vjerojatno biti najzanimljivija informacija odluke.

Takodjer, imas li ideju sto bi tocno zelio dobiti povecanjem? Ako je povecanje dometa to ces dobiti, ako je brzina, onda neces nesto postici.

Meni kad na M365Pro pocnu odlaziti u lovista baterije, idem na Samsunga udvostruciti kapacitet. Jer kombinacija s visecom drugom baterijom mi je izrazito odbojna. Steta ce biti oko dva soma kuna.

Odi, pitaj, vidi pa odluci.

...
Hvala Visage na odgovoru, cilj mi je svakako veći domet, brzine mi nije primarna. Imam vsett 8, sa 15.6 Ah baterijom i za sada ne bi ništa mijenjao, ali kad i ako dođe do toga, čisto da znam koje su mi opcije, mogućnosti. Uglavnom raspitati ću se u servisima koje si naveo. Hvala još jednom.
__________________
Moje trgovine: ,,,,,6,7,8,9,10,11,12,13,14,15,16,17,18,19,20,21,22,23,24,25,26
yakob22 je offline   Reply With Quote
Staro 09.11.2021., 23:10   #1310
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,103
Osim tezine po stepenicama u jednoj ruci, romobil je za novce bez premca.

A udobnost ti sigurno ne smeta, jer stvarno prekrasno upija prepreke.

Mozda oni imaju uhodanu i neku drugu bateriju, kad prate 7/24 sve sto je dostupno. Koliko uopce imas domet na 8-ci u tvome upoznavanju i koristenju do sada?

Recimo kod mene s Xiaomijem, s punim baterijama, iz Centra sam otisao do Preckog, pa nazad u Centar, pa do Kapucinske u Dubravi kod prijatelja u garazu, pa skoro do Dubeca, pa nazad u Centar i kod trga mi je vec pocela zadnja crta treperiti. Sport mode sam povukao samo pored Dinamo stadiona jer tamo je super cistina, do Krasa i do Baotica, da ne potrosim baterije.



...
Visage je offline   Reply With Quote
Staro 10.11.2021., 07:54   #1311
zupy
Premium
 
zupy's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Priko Klisa
Postovi: 843
Da način vožnje puno utječe na vožnju - kod mene npr


- Nedilja vožnja- 34 km - punjač ubacio 9800mAh


- Jučer vožnja - 24 km - punjač ubacio 8400mAh


A u nedilju je bilo dosta više brda i uspona..
zupy je offline   Reply With Quote
Staro 10.11.2021., 08:29   #1312
Deathwish
overpowered
Moj komp
 
Deathwish's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 901
Bok ekipa, kak sam sjebao koljena za bicikl, zanima me koji bi elek. romobil preporučili za samoborska brda da može ispeljati?
__________________
@Work HP Zbook15
@Home Acer 5020
Deathwish je offline   Reply With Quote
Staro 10.11.2021., 12:41   #1313
yakob22
I.H.S.V.
Moj komp
 
yakob22's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: near Rijeka
Postovi: 196
Citiraj:
Autor Visage Pregled postova
Osim tezine po stepenicama u jednoj ruci, romobil je za novce bez premca.

A udobnost ti sigurno ne smeta, jer stvarno prekrasno upija prepreke.

Mozda oni imaju uhodanu i neku drugu bateriju, kad prate 7/24 sve sto je dostupno. Koliko uopce imas domet na 8-ci u tvome upoznavanju i koristenju do sada?

Recimo kod mene s Xiaomijem, s punim baterijama, iz Centra sam otisao do Preckog, pa nazad u Centar, pa do Kapucinske u Dubravi kod prijatelja u garazu, pa skoro do Dubeca, pa nazad u Centar i kod trga mi je vec pocela zadnja crta treperiti. Sport mode sam povukao samo pored Dinamo stadiona jer tamo je super cistina, do Krasa i do Baotica, da ne potrosim baterije.



...
Zadovoljan sam za sada, udobonost je zadovoljavajuća, jedino je šteta što zadnja guma nije pneumatska, bio bi još udobniji, tako kada prelazim neke grublje podloge, zna malo tresti, ali to sam riješio tako da sam opustio zadnju suspenziju.
Baterija: imam 97kg, do sada na 15/16 oC vanjske temp. dosegnem 38km i još mi ostanu 2 crtice, vjerujem da bi još koji kilometar moglo. Teren nije ravan ima uzbrdica. Uglavnom vozim punom brzinom. Nije loše.
__________________
Moje trgovine: ,,,,,6,7,8,9,10,11,12,13,14,15,16,17,18,19,20,21,22,23,24,25,26
yakob22 je offline   Reply With Quote
Staro 10.11.2021., 17:31   #1314
yakob22
I.H.S.V.
Moj komp
 
yakob22's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: near Rijeka
Postovi: 196
Citiraj:
Autor Deathwish Pregled postova
Bok ekipa, kak sam sjebao koljena za bicikl, zanima me koji bi elek. romobil preporučili za samoborska brda da može ispeljati?
A ovisi o tvojoj težini i koliko se financijski možeš protegnuti?
Recimo Kugoo G2 Pro je meni interesantan, od jeftinijih MS e20, odlične performanse, ali prilično loša kvaliteta izrade....
__________________
Moje trgovine: ,,,,,6,7,8,9,10,11,12,13,14,15,16,17,18,19,20,21,22,23,24,25,26
yakob22 je offline   Reply With Quote
Staro 11.11.2021., 07:15   #1315
Deathwish
overpowered
Moj komp
 
Deathwish's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 901
Citiraj:
Autor yakob22 Pregled postova
A ovisi o tvojoj težini i koliko se financijski možeš protegnuti?
Recimo Kugoo G2 Pro je meni interesantan, od jeftinijih MS e20, odlične performanse, ali prilično loša kvaliteta izrade....
77kg, a ono do 10k bi teoretski mogao jer pitanje je zdravlja nogu, pare mogu zaradit nova koljena ne
Bum pogledao ta dva, hvala
__________________
@Work HP Zbook15
@Home Acer 5020
Deathwish je offline   Reply With Quote
Staro 11.11.2021., 13:57   #1316
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,319
Dolazi do promjene Zakona o sigurnosti prometa na cestama pa će u njega ubaciti i romobili
https://www.index.hr/vijesti/clanak/...e/2317557.aspx
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 22.11.2021., 13:30   #1317
Ag008
RESPECT MY AUTHORITAH
Moj komp
 
Ag008's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 7,347
Tecro S8 -1999kn, snižen u pevecu s 3000kn kao crni tjedan
8.5" pneum gume, 350W 36V 7.5AH, disk kočnica
po izgledu kopija Mi S1
https://pevex.hr/e-vozila-e-romobil-...ah-341044.html
mišljenja?

https://www.escooter-treff.de/thread...mi-mi-1s.5582/
__________________
.
Ag008 je offline   Reply With Quote
Staro 22.11.2021., 17:39   #1318
Xiaomi
Premium
 
Datum registracije: May 2018
Lokacija: EU
Postovi: 285
https://www.links.hr/hr/elektricni-r...m_medium=click

Čemu kopiju kad za 200 kn više kupiš pravu stvar.
Xiaomi je offline   Reply With Quote
Staro 08.12.2021., 11:43   #1319
RimtuTiTuki
Premium
Moj komp
 
RimtuTiTuki's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,514
Kupio sam Xiaomi Pro 2, updejtao ga na zadnju verziju firmware-a.

Jedva ide uzbrdo, bez obzira u koji mod ga stavim... a uzeo sam ga baš zbog toga što bi trebao ići bolje po uzbrdicama od jeftinijih modela. Na ravnome do 20kmh dođe relativno brzo, ali se muči da dogura do 25kmh. Imam 80kg

Imam osjećaj uzbrdo da ide slabije od Boltova na najam koji su po gradu.

Da li je ovo znak da je za reklamaciju, ili je dod software-a.

Da li sam trebao odabrati neku drugu regiju od Hrvatske za više snage?
__________________
I never make the same mistake twice I make it five or six times just to be sure...
RimtuTiTuki je offline   Reply With Quote
Staro 08.12.2021., 11:46   #1320
Gilbert5
Agent 0
Moj komp
 
Gilbert5's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Kutina - ZG
Postovi: 4,307
Možeš ga flešat na veću snagu, ali ćeš spalit kontroler.

Vrati ga ako možeš i uzmi MS e20.
Gilbert5 je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na