Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 06.11.2017., 13:53   #2161
nexteen
Registered User
Moj komp
 
nexteen's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Zrenjanin
Postovi: 18
Opet kazem , sve zavisi koliko i od cega je prljava , nekad se moze lepo sama ocistiti deforstom ali je svakako pozeljno makar svake 3g odraditi pranje , a nekad se mora raditi i svake godine , zavisi gde zivite . Neko nema ni prasine pa i filtere unutrasnje moze prati 1x mesecno a ja moram bar 3x mesecno
__________________
Fujitsu ASYG 12 LU ... http://i.imgur.com/jqr3UJM.jpg
Stan 48m2 , PVC stolarija , jedan spoljni zid - cigla - 45cm , izolovan stiroporom s unutrasnje strane : decija soba 3cm , kuhinja 2cm , terasa spolja 5cm i iznad stana je tavan izolovan mineralnom vunom 10cm
nexteen je offline   Reply With Quote
Staro 06.11.2017., 15:54   #2162
kvaju
Registered User
 
kvaju's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Cirkus
Postovi: 633
Citiraj:
Autor Iza Horizonta Pregled postova
Kao što nexteen reče vanjska se ne čisti jer u defrostu to odradi sama, međutim ja sam svoje vanjske ispuhao kompresovanim zrakom naročito ventilatore i skinuo rešetku pa ih očistio, pošto su klime bile skinute jer se radila fasada, čisto iz dosade sam to odradio, i nisu bile nešto prljave.

Usput i ja sam iz Mostara, ko ti je radio servis klima, Đani ili Edo Peco?

U spajalici oni, Frigo mislim.
kvaju je online   Reply With Quote
Staro 06.11.2017., 18:26   #2163
Iza Horizonta
Banned
 
Datum registracije: Apr 2017
Lokacija: Mostar
Postovi: 1
Citiraj:
Autor kvaju Pregled postova
U spajalici oni, Frigo mislim.
Termo Frigo to je Edo stari vuk
Iza Horizonta je offline   Reply With Quote
Staro 07.11.2017., 18:52   #2164
Graystone
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2012
Lokacija: Velika Gorica
Postovi: 39
Pozz.starim iskusnjarama na forumu od kojih se nadam da cu dobiti odgovore
Kuca 85m2 kontinetalni kraj pokraj Zg.nerma termo izolacije prevucene samo onim starim termo sepom kako se to nekad radilo ali ima pvc stolariju.Grijao sam na drva do sada (centralno) ali sam sada odlucio dnevni boravak,blagavaonu i kuhinju sto je monovolumenski prostor od 35m2 sa visinom stropa 2.70 grijati na klimu a ostale prostorije dogrijavati kaloriferom itd...
Nakon duzeg proucavanja i odustajanja od klima kako vi kazete nizeg ranga tipa:
https://www.ekupi.hr/Vivax-Cool-inve...i-1100926.aspx
odlucio sam se za ove 4 s tim da mi je prodavac za hitachi rekao da je ulazni model i da nije bas dobra za grijanje u vlaznim i maglovitim zimskim danima gdje temp zna pasti i do -12 pa bih vas zamolio za vase cjenjeno misljenje o ovim klimama s tim da su mi rekli da je ovaj daikin za zimu top jel izmedu ostalog ima r32 plin koji je kao nesto svemirsko
https://klimacentar.com/proizvodi/kl...x35k_rx35k-21/
https://klimacentar.com/proizvodi/kl...rac-35wpc-125/
https://klimacentar.com/proizvodi/kl...oyg-12lmca-81/
https://klimacentar.com/proizvodi/kl...as-16bav-e-89/
Koja bi bila najbolja i koja bi najmanje odlazila u defrost po zimi???
Graystone je offline   Reply With Quote
Staro 07.11.2017., 19:20   #2165
Iza Horizonta
Banned
 
Datum registracije: Apr 2017
Lokacija: Mostar
Postovi: 1
Citiraj:
Autor Graystone Pregled postova
Kuca 85m2 kontinetalni kraj pokraj Zg.nerma termo izolacije prevucene samo onim starim termo sepom kako se to nekad radilo ali ima pvc stolariju.Grijao sam na drva do sada (centralno) ali sam sada odlucio dnevni boravak,blagavaonu i kuhinju sto je monovolumenski prostor od 35m2 sa visinom stropa 2.70 grijati na klimu
Nijedna od pomenutih neće moći da ugrije 35 kvadrata po mome mišljenju, pazi samo moje mišljenje, po meni tebi treba jača klima 14 ili 18_ka.
Iza Horizonta je offline   Reply With Quote
Staro 07.11.2017., 19:34   #2166
Graystone
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2012
Lokacija: Velika Gorica
Postovi: 39
Citiraj:
Autor Iza Horizonta Pregled postova
Nijedna od pomenutih neće moći da ugrije 35 kvadrata po mome mišljenju, pazi samo moje mišljenje, po meni tebi treba jača klima 14 ili 18_ka.
Hmm sad si me zbunio od 5 klima ducana njih 4 je reklo da ovo moze da grije po zimi pogotovo ova daikin i fujitsu???
Jedino sto su napomenuli da ako je vani puno vlage i veliki minus oko -10 recimo da bi bilo dobro malo ukljuciti kalorifer ili nes da potpomogne klimi da bolje radi i da je brzi defrost???
S tim da u prostoriji i ne treba po zimi biti neka exta topla temperatura niko ne treba hodati u kratkim rukavima...
Graystone je offline   Reply With Quote
Staro 07.11.2017., 19:38   #2167
Iza Horizonta
Banned
 
Datum registracije: Apr 2017
Lokacija: Mostar
Postovi: 1
Citiraj:
Autor Graystone Pregled postova
Hmm sad si me zbunio od 5 klima ducana njih 4 je reklo da ovo moze da grije po zimi pogotovo ova daikin i fujitsu???
Jedino sto su napomenuli da ako je vani puno vlage i veliki minus oko -10 recimo da bi bilo dobro malo ukljuciti kalorifer ili nes da potpomogne klimi da bolje radi i da je brzi defrost???
Mislio sam na to da tebi treba klima od 5kW a ne klima od 3,5kW, jer imaš neizolovan prostor, što je veća kvadratura prostorije koju griješ potrebna je i jača klima.
Iza Horizonta je offline   Reply With Quote
Staro 07.11.2017., 21:38   #2168
Iza Horizonta
Banned
 
Datum registracije: Apr 2017
Lokacija: Mostar
Postovi: 1
@Graystone u mene ovaj monstrum grije trenutno na najmanjoj snazi, negdje oko 40 kvadrata, veliki dnevni, kuhinja i mali hodnik, kad je baš zima radi na auto opciji tj normalno puše.

Zmajev dah


Iza Horizonta je offline   Reply With Quote
Staro 07.11.2017., 22:16   #2169
nexteen
Registered User
Moj komp
 
nexteen's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Zrenjanin
Postovi: 18
Kakvi sve dundjeri rade po prodavnicama

Kao prvo , dobro ti kaze kolega , tesko da bi ti sa ovim klimama uspeo da ugrejes 35m2 neizolovanog prostora a pogotovo ne uz dobar komfor . Kao drugo , taj Hitachi nije ulazni inverter vec standard tj u klasi tog Daikina i Fujitsua , a ta Toshiba ti je ulazni model . Ne znam kako stojis sa lovom i koji je maximum koji bi dao za dobru klimu . I gde si majke ti nasao onaj Vivax i to jos za te pare , po meni samo ludak moze uzeti Vivax umesto nekog japanca i to za istu lovu . I da , to sto ces ti upaliti neki dodatni izvor toplote i kao time ce se ubrzati defrost , tu su mislili da ce klima manje da se forsira i manje ce ici u defroste a ne moze se smanjiti trajanje samog defrosta , klime najvise idu u defrost kad je velika vlaznost vazduha a napolje oko 2 i -2c , a sto je napolje hladnije vazduh je suvlji i klime redje idu u defroste .
__________________
Fujitsu ASYG 12 LU ... http://i.imgur.com/jqr3UJM.jpg
Stan 48m2 , PVC stolarija , jedan spoljni zid - cigla - 45cm , izolovan stiroporom s unutrasnje strane : decija soba 3cm , kuhinja 2cm , terasa spolja 5cm i iznad stana je tavan izolovan mineralnom vunom 10cm

Zadnje izmijenjeno od: nexteen. 07.11.2017. u 22:21.
nexteen je offline   Reply With Quote
Staro 07.11.2017., 22:31   #2170
Iza Horizonta
Banned
 
Datum registracije: Apr 2017
Lokacija: Mostar
Postovi: 1
Citiraj:
Autor nexteen Pregled postova
Kakvi sve dundjeri rade po prodavnicama

klime najvise idu u defrost kad je velika vlaznost vazduha a napolje oko 2 i -2c , a sto je napolje hladnije vazduh je suvlji i klime redje idu u defroste .
AUUUU ovde u Mostaru kad je temperatura od +3 do -2 odmah u defrost ulaze, posebno Nocria.
Iza Horizonta je offline   Reply With Quote
Staro 07.11.2017., 22:40   #2171
Iza Horizonta
Banned
 
Datum registracije: Apr 2017
Lokacija: Mostar
Postovi: 1
@nexteen što se tiče dunđera ja sam imao nesreću da sam oba puta naletio na žensku osobu, pa možeš mislit moje patnje
Iza Horizonta je offline   Reply With Quote
Staro 07.11.2017., 22:48   #2172
nexteen
Registered User
Moj komp
 
nexteen's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Zrenjanin
Postovi: 18
Ljudi misle da je klimi najteze na -15c a ono oko 0c sa velikom vlagom , okvirno sam naveo od -2 do 2 , uglavnom defrosti krecu od 5c pa nanize tj cim se stvore uslovi , vlaga + hladnoca ..
Ja sam srecom sve uradio na jednom mestu , kupovina , ugradnja i servis , i jos ubo profi majstore , sretnik ..

Sad vidim da si i na Benchu samo sa drugacijim nickom , uvek sam se pitao sta ce vam toliki nickovi , kako se snadjte uopste
__________________
Fujitsu ASYG 12 LU ... http://i.imgur.com/jqr3UJM.jpg
Stan 48m2 , PVC stolarija , jedan spoljni zid - cigla - 45cm , izolovan stiroporom s unutrasnje strane : decija soba 3cm , kuhinja 2cm , terasa spolja 5cm i iznad stana je tavan izolovan mineralnom vunom 10cm
nexteen je offline   Reply With Quote
Staro 07.11.2017., 23:34   #2173
Graystone
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2012
Lokacija: Velika Gorica
Postovi: 39
Citiraj:
Autor nexteen Pregled postova
Ljudi misle da je klimi najteze na -15c a ono oko 0c sa velikom vlagom , okvirno sam naveo od -2 do 2 , uglavnom defrosti krecu od 5c pa nanize tj cim se stvore uslovi , vlaga + hladnoca ..
Ja sam srecom sve uradio na jednom mestu , kupovina , ugradnja i servis , i jos ubo profi majstore , sretnik ..

Sad vidim da si i na Benchu samo sa drugacijim nickom , uvek sam se pitao sta ce vam toliki nickovi , kako se snadjte uopste
Jbte sad sam opet na pocetku pa sta onda da uzmem po vama daj pukni par modela ...
https://klimacentar.com/proizvodi/kl...u18be8era-577/
https://klimacentar.com/proizvodi/kl...hro-18gcv-692/
https://klimacentar.com/proizvodi/kl...as-16bav-e-89/
https://klimacentar.com/proizvodi/kl...o-regular-140/
Jel ovo sta bolje za moju situaciju???
Graystone je offline   Reply With Quote
Staro 08.11.2017., 08:02   #2174
Iza Horizonta
Banned
 
Datum registracije: Apr 2017
Lokacija: Mostar
Postovi: 1
Citiraj:
Autor nexteen Pregled postova

Sad vidim da si i na Benchu samo sa drugacijim nickom , uvek sam se pitao sta ce vam toliki nickovi , kako se snadjte uopste
To sam se na benchu davno registrovao dok sam imao forum sa istim nikom.
Iza Horizonta je offline   Reply With Quote
Staro 08.11.2017., 08:05   #2175
Iza Horizonta
Banned
 
Datum registracije: Apr 2017
Lokacija: Mostar
Postovi: 1
Citiraj:
Autor Graystone Pregled postova
Jbte sad sam opet na pocetku pa sta onda da uzmem
Po meni samo Fujitsu ili Mitsubishi i to od 5kW klima, koštaju 1000+ eura ali znaš šta imaš.
Iza Horizonta je offline   Reply With Quote
Staro 09.11.2017., 11:17   #2176
Iza Horizonta
Banned
 
Datum registracije: Apr 2017
Lokacija: Mostar
Postovi: 1
U subotu ugradnja klime u poslovni prostor veličine 16 kvadrata.

Gree Viola, cijena sa ugradnjom 900KM ili da vam bude lakše 450€
Iza Horizonta je offline   Reply With Quote
Staro 09.11.2017., 20:48   #2177
mladen_87
Premium
Moj komp
 
mladen_87's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 119
Pozdrav ljudi,

čitam ovu temu već neko vrijeme a i po drugim forumima sam istraživao o klimama za grijanje pa da podijelim svoje iskustvo.

Imamo obiteljsku kuću od 50m2 u Zagrebu i nabavili smo Mitsubishi MSZ-FH35VE. Odluka je pala na klimu pošto nemamo priključak plina, sam priključak je skuplji od navedene klime. Klima je pozicionirana u dnevnom boravku/kuhinji a puše prema hodniku iz kojeg se ide u sobe.
Kuća je poluugrađena sa jedne strane i zidana blok opekom a fasada je stavljena tek sad u 11. mjesecu.

Ugrađena je početkom 10. mjeseca, a potrošnja se mjeri od prvog dana.
Za 10. mjesec smo potrošili 140kWh struje na grijanje, što mislim da je super.

Grijalo se sve osim dvije male sobe koje se još renoviraju.

Sad me zanimaju iskustva ljudi koji imaju istu ili sličnu klimu.
Kako se ponaša na minusima?

Kao backup grijanje imamo dimnjak na koji se može spojiti peć na kruta goriva, nadam se da neće biti potrebe

Moram pohvaliti ekipu iz Klimacentar.com gdje smo kupili navedenu klimu.
Sve je prošlo super od prvog posjeta/savjetovanja pa do ugradnje i edukacije/savjeta za korištenje.

mladen_87 je offline   Reply With Quote
Staro 09.11.2017., 23:44   #2178
Graystone
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2012
Lokacija: Velika Gorica
Postovi: 39
Mladene hvala ti sto si se javio sa svojim isustvom.Nadam se da ce te klima grijati i po zimi.Ja sam danas bas pricao sa frendom koji zivi u staroj zgradi bez termo fasade i ima tu klimu od prosle godine i kaze da se grijao cijelu zimu bez problema na minusima od -8c a stan mu je od 60 m2.
Graystone je offline   Reply With Quote
Staro 10.11.2017., 08:59   #2179
Iza Horizonta
Banned
 
Datum registracije: Apr 2017
Lokacija: Mostar
Postovi: 1
Citiraj:
Autor Graystone Pregled postova
Mladene hvala ti sto si se javio sa svojim isustvom.Nadam se da ce te klima grijati i po zimi.Ja sam danas bas pricao sa frendom koji zivi u staroj zgradi bez termo fasade i ima tu klimu od prosle godine i kaze da se grijao cijelu zimu bez problema na minusima od -8c a stan mu je od 60 m2.
Izolovan ili ne izolovan stan ili kuća nije važno samo trošiš malo više struje, kupite klime i uživajte.
Iza Horizonta je offline   Reply With Quote
Staro 10.11.2017., 09:19   #2180
Iza Horizonta
Banned
 
Datum registracije: Apr 2017
Lokacija: Mostar
Postovi: 1
Ludilo

Iza Horizonta je offline   Reply With Quote
Staro 10.11.2017., 16:43   #2181
nexteen
Registered User
Moj komp
 
nexteen's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Zrenjanin
Postovi: 18
Graystone

Jesi li se odlucio sta ces ?

mladen_87

Nema tu sta , TOP model Mitsubishia i ne moze da ne valja , jedina mana kod te klime je sto ne moze da odrzava zadatu temp kako treba kad je ventilator na AUTO i to je situacija kod svih , sve ostalo je kako valja i treba
__________________
Fujitsu ASYG 12 LU ... http://i.imgur.com/jqr3UJM.jpg
Stan 48m2 , PVC stolarija , jedan spoljni zid - cigla - 45cm , izolovan stiroporom s unutrasnje strane : decija soba 3cm , kuhinja 2cm , terasa spolja 5cm i iznad stana je tavan izolovan mineralnom vunom 10cm
nexteen je offline   Reply With Quote
Staro 11.11.2017., 17:29   #2182
FUREŽ
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Split
Postovi: 7
Tražim novi klima uređaj, maksimalno bi platio 4500 kuna, ali mogu nekako navući sa montažom i 5000 ako stvarno ima smisla,ali to mi je stvarno gornja granica koju bi volio izbjeći.
Odluka mi je pala na 2 modela:

TOSHIBA MIRAI RAS-13BKVG-E/RAS-13BAVG-E R32 za gotovinu me izađe 3490+900 kn ugradnja.

FUJITSU ASYG12LLC/AOYG12LLC za gotovinu me izađe 4070 kn+900 kn ugradnja.

Jeli to OK cijena ugradnje, jesu li ovi uređaji opravdavaju ovakvu cijenu?
Ja sam iz Splita, imate li neki drugi uređaj za preporučiti.

Hvala Vam na savjetima!
FUREŽ je offline   Reply With Quote
Staro 11.11.2017., 17:42   #2183
nexteen
Registered User
Moj komp
 
nexteen's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Zrenjanin
Postovi: 18
Da ti uredjaji opravdavaju tu cenu , oba uredjaja su ulazni modeli a Fujitsu ti je jaci od Toshibe , sto se tice samog kvaliteta tu su negde jer je ista klasa uredjaja , ako imas para uzmi Fujitsu . Jako je bitno da dobro odaberes poziciju unutrasnje jedince tj treba da duva tako da gura vzaduh sto dalje od sebe ukoliko zelis pokriti sto vise m2 . Ne znam koje su najnize temp u Splitu , kao i podatke o objektu ali kako nemas vise para onda je ovo najbolja kupovina za te pare .

Gledaj samo da ti se instalira kako treba , minimalna duzina instalacije preporucena od strane proizvodjaca je za Fujitsu 3m i za Toshibu 2m , da se izvakumira ..

Podaci u rezimu grejanja , unutrasnja 20c i max izduv ..

Toshiba Mirai RAS-13BAVG-E/RAS-13BKVG-E

Pdesignh kW 2.80
SCOP 4.00
Klasa A+
Sezonska potrosnja 980kw
Modulacija ( 0.7 - 4.5 ) kw
na -7c daje 2.48kw sa COP 2,70
na -15c daje 1.80kw sa COP 2,20
na +7C daje 3.60kw sa COP 3,75
---------------------------------

Fujitsu AOYG12LLCC / ASYG12LLCC

Pdesignh kW 3,20
SCOP 3,80
Klasa A
Sezonska potrosnja 1179kw
Modulacija ( 0.9 - 5.0 ) kw
na -7c daje 2.83kw sa COP 2,38
na -15c daje 3.00kw sa COP 2,10
na +7C daje 4.00kw sa COP 3,54
-----------------------------------
__________________
Fujitsu ASYG 12 LU ... http://i.imgur.com/jqr3UJM.jpg
Stan 48m2 , PVC stolarija , jedan spoljni zid - cigla - 45cm , izolovan stiroporom s unutrasnje strane : decija soba 3cm , kuhinja 2cm , terasa spolja 5cm i iznad stana je tavan izolovan mineralnom vunom 10cm
nexteen je offline   Reply With Quote
Staro 11.11.2017., 18:08   #2184
FUREŽ
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Split
Postovi: 7
Citiraj:
Autor nexteen Pregled postova
Da ti uredjaji opravdavaju tu cenu , oba uredjaja su ulazni modeli a Fujitsu ti je jaci od Toshibe , sto se tice samog kvaliteta tu su negde jer je ista klasa uredjaja , ako imas para uzmi Fujitsu . Jako je bitno da dobro odaberes poziciju unutrasnje jedince tj treba da duva tako da gura vzaduh sto dalje od sebe ukoliko zelis pokriti sto vise m2 . Ne znam koje su najnize temp u Splitu , kao i podatke o objektu ali kako nemas vise para onda je ovo najbolja kupovina za te pare .

Gledaj samo da ti se instalira kako treba , minimalna duzina instalacije preporucena od strane proizvodjaca je za Fujitsu 3m i za Toshibu 2m , da se izvakumira ..

Podaci u rezimu grejanja , unutrasnja 20c i max izduv ..

Toshiba Mirai RAS-13BAVG-E/RAS-13BKVG-E

Pdesignh kW 2.80
SCOP 4.00
Klasa A+
Sezonska potrosnja 980kw
Modulacija ( 0.7 - 4.5 ) kw
na -7c daje 2.48kw sa COP 2,70
na -15c daje 1.80kw sa COP 2,20
na +7C daje 3.60kw sa COP 3,75
---------------------------------

Fujitsu AOYG12LLCC / ASYG12LLCC

Pdesignh kW 3,20
SCOP 3,80
Klasa A
Sezonska potrosnja 1179kw
Modulacija ( 0.9 - 5.0 ) kw
na -7c daje 2.83kw sa COP 2,38
na -15c daje 3.00kw sa COP 2,10
na +7C daje 4.00kw sa COP 3,54
-----------------------------------
Hvala ti na savjetima!!!
Nadam se da ću naći Fujitsu nešto jeftinije jer i ja cijelo vrijeme nekako navijam za nju, ali gospođa mi ima zmiju u novčaniku.
FUREŽ je offline   Reply With Quote
Staro 11.11.2017., 19:01   #2185
mladen_87
Premium
Moj komp
 
mladen_87's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 119
Citiraj:
Autor nexteen Pregled postova
Graystone

Jesi li se odlucio sta ces ?

mladen_87

Nema tu sta , TOP model Mitsubishia i ne moze da ne valja , jedina mana kod te klime je sto ne moze da odrzava zadatu temp kako treba kad je ventilator na AUTO i to je situacija kod svih , sve ostalo je kako valja i treba
ovo za odrzavanje temperature sam skuzio tek nakon mjesec dana :S

Kad stavim na AUTO trebam uvijek 2-3 stupnja vise staviti da bi dobio zeljenu, a sad sam stavio fan manualno pa je OK.

Iskreno uzivam sa ovom klimom i divim joj se, iako nitko ne vjeruje da je tako malo potrošnja a i da može grijat hehe.

I imam sličan raspored kao ti nexten, klima puše u hodnik iz kojeg idu sobe
mladen_87 je offline   Reply With Quote
Staro 13.11.2017., 13:15   #2186
prileee
laser
Moj komp
 
prileee's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Split
Postovi: 2,277
Znam da nije klima ali je generalno vezano uz grijanje. Koristi li itko od vas valliant ver/4 da ima što reći?

Mi konkretno u sobi imamo vaillant ver 200/4 (vidim da je moj "stari" model, širi 30ak centimetara od novoga) i gledamo uzeti jos jedan za dnevni gdje se do sada grijalo na klimu. Moja iskustva s grijanjem klimom su užas - suh zrak, konstantni rad da bi održavalo toplinu i zima čim je ugasiš. S druge strane sam sa valliantom u sobi pre zadovoljan. Valja napomenuti da se radi o sobama približno iste kvadrature i zatvora.

Šta me zanima je još okvirna potrošnja struje. U dnevnom je klima (inverter) daikin od 3.3kW dok je ovaj valliant 2kw. Klima radi non stop dok se ovaj u sobi pali povremeno, ovisno o podešenom stupnju termostata. Po mojoj neukoj procjeni razlika u potrošnji ne bi trebala biti drastična, ako je uopće i bude. Koliko sam u krivu?

U specifikaciji klime piše nekakav annual electricity consumption ~860 kWh/a dok za ver ništa ne pronalazim.
__________________
prileee je online   Reply With Quote
Staro 13.11.2017., 14:32   #2187
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,805
UJ dobro si mi naletio, tj. ja tebi

imali smo godinama ver-ove i to 250 i 150 modele, stvarno bez zamjerke, dok prošle zime usred 'ladnih dana nije krepao 150 (koji je bio na štekeru, a 250 drito iz zida), ha onda prebacio 250 na njegovo mjesto, riješio kablovinje, nosač, tiple... i reko dobro, ipak je to 2.5kw nek prek dana grije sve i bok dok ne kupim drugu, 2-3 dana kasnije krepo i 250, a kupljeni su maltene istovremeno.

došao u petrokov i reko daj neke grijače brate mili, pa prehladilo me koliko je zima i imaju tamo atlantic i naravno vaillant i reko da čujem - kaže isti drek, atlantic jeftiniji, ista gara pa sam uzeo 2 x 2kw modele i moram ti reč da su osjetno bolji i dolje kad pogledaš same grijače izgledaju puno ozbiljnije od vaillanta (a oni su ono baš fajn komadi pleha vs. one jadne žičice na el-cheapo konvektorima).

samo kao ovako subjektivna "ocjena" - imam sobu nekih 18ak kvadrata di je ta jedna 2kw ispod prozora, prozor mi je stalno na kant (pušačka soba jelte) i na oko pola snage dok je sada vani 6-8c po noći je prije spavanja gasim totalno jer mi zna biti prevruće po noći

isto tako pošto vjerovatno poznaješ rad konvektora kao jednog običnog on-off uređaja pri zadanoj temperaturi nekako mi je u kući generalno puno ujednačenija temperatura tokom dana... ne znam kak da to objasnim, ali ko da nemaš on-off uređaj (koji se realno i prilično brzo ohladi, ali ovaj osjetno duže drži od vaillanta).
syss je offline   Reply With Quote
Staro 13.11.2017., 15:34   #2188
prileee
laser
Moj komp
 
prileee's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Split
Postovi: 2,277
Ja imam ver 200 vec ~5 godina u sobi i stvarno sam zadovoljan i nikad problema, ali dobro da i čujem tu stranu.

Nego, di da pogledam te atlantic modele, i koje su im cifre? Petrokov nema modele na webu, a na ovom linku šta si stavia sve neki od 500W modeli, a meni triba 2kW. Koji si ti model od 2kW uzea? Moze slobodno na PM ako tu smaramo, ali mislim da je korisno i da nije toliki offtopic.

Edit: nasao neki prospekt o modelima, izgleda da svi modeli imaju 500/1000/1500/2000W verzije. F127/F129 mi izgledaju kao ok izbor, treba samo još saznati cijenu.

Edit2: Zvao petrokov, imaju samo F17 i F117 modele.
F17 - 2kW 512kn
F117 - 2.5kW 681kn
Sisa šta si ti uzea?
__________________

Zadnje izmijenjeno od: prileee. 13.11.2017. u 15:52.
prileee je online   Reply With Quote
Staro 13.11.2017., 16:00   #2189
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,805
ha malo ćemo odletit off, ali možda nekome pomognemo.

ja sam imao ver-ove sigurno preko 5g, rekao bi čak i 10g negdje i fakat nikakve zamjerke nisam imao dok mi nisu priuštili veselje istovremenog rikavanja dok su vani minusi, a kuća bi na klasificiranju efikasnosti vjerovatno dobila Ž++, u ta 2 dana (zapravo noći) sam se isprehladio ko konj.

velikog 2500 sam htio popraviti, ali vjeruj mi tu priču zaboravi jer osim termostata nemaš šta kupit jer se grijač ne prodaje ko rezervni dio i mislim da su me tražili za termostat nekih 400kn... ma je da, evo trčim lupat u 10g staru peć pol vrijednosti nove.

https://www.ikoma.hr/hr/cijene/elekt...nvektori-1673/

evo tu sam ih našao, ja sam ih platio nešto preko 1k obje i tak je negdje razlika u cijeni bila ko na ovom sajtu, a nisam ni znao za njih dok nisam u petrokov otišao... nije sad to neka revolucija, ali čemu davat 150kn u vjetar, a velim ti puno mi je ugodnije u kući i brže griju i duže drže.
syss je offline   Reply With Quote
Staro 13.11.2017., 16:10   #2190
prileee
laser
Moj komp
 
prileee's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Split
Postovi: 2,277
Da, naša sam tu ikomu.hr u međuvremenu isto, također modeli f17 od 2kw i f117 od 2.5kw u ponudi, nešto jeftinije čak nego u petrokov. Super, hvala na preporuci, uzet cu u obzir.
__________________
prileee je online   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na