Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 07.12.2019., 15:29   #1
Neo-ST
Buying Bitcoin
Moj komp
 
Neo-ST's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 7,970
Kako dobiti praznu kutiju i izgubiti novac

U 20 godina primanja paketa iz cijelog svijeta, preko svih mogućih dostavljača, tek danas mi se dogodilo da primim paket, sa otuđenim uređajem iznutra.

2.12. prijatelj iz jednog grada u HR šalje neotvorenu, novu kutiju sa uređajem unutra meni, također u HR. Kutija na sebi ima 2 zaštitne naljepnice. Tu kutiju, skupa s računom stavlja u veću kartonsku kutiju i sve predaje Pošti.

6.12. dobivam paket, no stavljam ga sa strane i odmah izlazim iz kuće, te se zbog obveza vraćam doma tek navečer.
Navečer otvaram kartonsku kutiju i vadim račun, te kutiju od uređaja.
Odmah primjećujem da je zaštitna naljepnica prerezana, a uređaj odstranjen iz kutije.

S obzirom da mi je to poslao prijatelj, on otpada kao mogućnost krivca.

Uređaj je pozamašne vrijednosti, te je paket bio osiguran na tu vrijednost.

Odmah sam jutros zvao SZK Pošte, gdje su mi rekli - pazite ovo - da sam trebao otvoriti paket odmah po primitku te provjeriti da je s njim sve u redu. Drugim riječima, trebao sam poštaru reći da sjedne sat vremena i popije kavu dok ja to otpakiram, ugradim i provjerim da li radi.

Već znam koja je procedura jer sam se raspitao, moram ispuniti neke formulare za naknadu štete, te sa svim dokazima i sl. otići u ponedjeljak u poštu napraviti zapisnik.

Međutim mislim da znamo kako će to završiti. 99% da će Pošta tvrditi da to nije njihova krivica.

U tom slučaju sam voljan ići do kraja, jer ne dam da me ovako *ebu.

Da li ste imali ovakav slučaj i kako postupiti?


Hvala
Neo-ST je offline   Reply With Quote
Staro 07.12.2019., 15:31   #2
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,425
a vidi teme http://forum.pcekspert.com/showthrea...278428&page=36

ja otvaram pred poštarom takve stvari, nije ti nekako ''lagana'' bila kutija?
__________________
mamutarka je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 07.12.2019., 16:01   #3
Neo-ST
Buying Bitcoin
Moj komp
 
Neo-ST's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 7,970
Citiraj:
Autor mamutarka Pregled postova
a vidi teme http://forum.pcekspert.com/showthrea...278428&page=36

ja otvaram pred poštarom takve stvari, nije ti nekako ''lagana'' bila kutija?
Nikad nisam otvarao paket pred poštarom, tim više šta ništa ne bi postigao i da jesam, jer je kutija bila u drugoj kutiji. U međuvremenu čovjek stoji vani na kiši.
Uređaj je ionako pre lagan da bi se osjetilo da fali.

____________
Sent from my mobile using Tapatalk
Neo-ST je offline   Reply With Quote
Staro 07.12.2019., 16:09   #4
mkey
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2018
Lokacija: tu
Postovi: 1,890
U principu najpametnije je uvijek vrijednije, veće stvari pregledati na licu mjesta. DPD mi u zadnje vrijeme mačju hranu i opremu dovozi uglavnom u rasutom stanju. Kutije budu uništene, ne znam kako s time rukuju. Kada se tako dogodi, vozač me pita da pregledam i vidim je li sve na broju. Tko će se poslije natezat oko toga.

Kolegi se nedavno dogodilo da je dobio krivu hranu. Ja ga pitam je li kutija bila rasturena, kaže da je. E pa, rekoh, prijatelju imali su oni više rasutih kutija i poslagali kako im se činilo da bi trebalo

Naravno, ovaj tvoj slučaj je skroz druga priča, tebe su očito opljačkali. Svakako šalji prigovor ali računaj da će se to rastezati mjesecima. Na koliko je pošiljka osigurana?
mkey je offline   Reply With Quote
Staro 07.12.2019., 16:31   #5
Neo-ST
Buying Bitcoin
Moj komp
 
Neo-ST's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 7,970
Citiraj:
Autor mkey Pregled postova
Svakako šalji prigovor ali računaj da će se to rastezati mjesecima. Na koliko je pošiljka osigurana?
Rađe ne bih o tome (još).
A da će se rastezati, to znam. Papala maca i novce i uređaj.
Neo-ST je offline   Reply With Quote
Staro 07.12.2019., 16:56   #6
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,425
Citiraj:
Autor Neo-ST Pregled postova
tim više šta ništa ne bi postigao i da jesam
well

kupio sam mobitel od 4k kuna na taj način, čovjek mi poslao pouzećem

dostava stigla, vani je bio snijeg (gore od kiše jel )

zamolio sam da otvorim, dostavljač je rekao dapače, trajalo je vrlo kratko, vidio sam unutra zapakiranu kutiju od mobitela i to je to, da je neznam koliko kutija bilo, u 15 sekundi se otvori

da je poslano nešto od 20kn nebih, ali za nešto skupo, nebih htio da poslije razbijam glavu kao ti sada, a sve je trajalo možda minutu
__________________
mamutarka je offline   Reply With Quote
Staro 07.12.2019., 17:18   #7
sokre10
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 405
Prijavi na policiju.
Imaš kutiju i IMEI, ako i kad se aktivira, mogu ga naći.

Poslano sa mog VOG-L29 koristeći Tapatalk
sokre10 je offline   Reply With Quote
Staro 07.12.2019., 17:26   #8
Neo-ST
Buying Bitcoin
Moj komp
 
Neo-ST's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 7,970
Citiraj:
Autor sokre10 Pregled postova
Prijavi na policiju.
Imaš kutiju i IMEI, ako i kad se aktivira, mogu ga naći.

Poslano sa mog VOG-L29 koristeći Tapatalk
Nema imei, nije mobitel u pitanju već računalna komponenta.

____________
Sent from my mobile using Tapatalk
Neo-ST je offline   Reply With Quote
Staro 07.12.2019., 17:28   #9
sokre10
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 405
Citiraj:
Autor Neo-ST Pregled postova
Nema imei, nije mobitel u pitanju već računalna komponenta.

____________
Sent from my mobile using Tapatalk
Pretpostavka je majka svih zajeb...
Nisam čitao komplet.
Onda ti ne preostaje ništa nego natezanje s poštom, makar sumnjam da ćeš išta postići, nažalost.

Poslano sa mog VOG-L29 koristeći Tapatalk
sokre10 je offline   Reply With Quote
Staro 07.12.2019., 17:55   #10
ODO
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2015
Lokacija: Split
Postovi: 571
Jebiga, kad ti netko šalje stvari veće vrijednosti to moraš otvarat pred dostavljačem ili još bolje u uredu gdje ti odmah sačine zapisnik. Sad je li nešto radi ili ne je druga stvar, osim ako nije vidljivo oštećenje ambalaže(tad imaš pravo odbit primitak sa napomenom zašto si odbio), ali sadržaj slanja uvijek mora bit prisutan.
Ovako što je i logično ti oni mogu reći da si ti drmnuo taj predmet, pa se praviš lud ili ti je pošiljatelj poslao bez tog predmeta, u svakom slučaju skupa ti je ovo škola.
ODO je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 07.12.2019., 18:15   #11
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,180
E jbg sad, zato ja ako ne mogu otvorit prid postarom, snimam video otvaranja, barem da dokaz nekakav imam, nezz jel se racuna al ono
OuttaControl je offline   Reply With Quote
Staro 07.12.2019., 18:21   #12
zalman1
Banned
 
zalman1's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2017
Lokacija: Zagreb
Postovi: 623
Citiraj:
Autor Neo-ST Pregled postova
S obzirom da mi je to poslao prijatelj, on otpada kao mogućnost krivca.
Nemoj biti toliko siguran ako ti nije baš jako dobar prijatelj, ljudi su svašta sposobni.
Kutije se važu u pošti i piše se njihova težina na etiketu kutije, provjeri šta piše na koliko je izvagano kad je predao u poštu, tek tada ćeš njega eliminirati.

Koja komponenta je u pitanju?
Meni je neshvatljivo da ti ne osjetiš težinu prazne kutije i kad ima nešto unutra i da nisi ništa primjetio, to jednostavno ne mogu povjeravat.
Taman i da je lagani SSD unutra, on ima svoju težinu i osjeti se.
zalman1 je offline   Reply With Quote
Staro 07.12.2019., 19:04   #13
quazar912
Premium
 
quazar912's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: north-northwest
Postovi: 1,680
veličina kutije oće prevarit osječaj težine. 1 kg šećera u svom pakiranju djeluje teže nego da si ga stavio u kartonsku kutiju od kučišta..

možda sam malo nategnuo metaforu al valda ste skužili.

s druge strane ti si samo trebao po primitku pred poštarom otvoriti da vidiš dali je unutra to što je trrebano bit poslano, ne i da je ispravno.
na kraju znam da će pošta prat ruke od svega. ima svakavih ljudi, bez obzira koja firma bila u pitanju.

Citiraj:
Autor OuttaControl Pregled postova
E jbg sad, zato ja ako ne mogu otvorit prid postarom, snimam video otvaranja, barem da dokaz nekakav imam, nezz jel se racuna al ono
ja to nikad nebi piznao jer ti možeš prvo otvorit kutiju, uzet item, zalijepit i onda ponovo otvarat pred kamerama i čudit se kak to nije unutra.
__________________
...and fly...
quazar912 je offline   Reply With Quote
Staro 07.12.2019., 19:57   #14
webstartm
Sandy!!!
Moj komp
 
webstartm's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Split
Postovi: 1,671
Komponenta može biti CPU koji ima 50-100 grama, to ne možeš osjetit dali je u kutiji ili ne, pogotovo ako je box kutija sa stock hladnjakom....a ako je 3950x vridi dosta


Sve u svemu sranje @Neo-ST ,teško ćeš dokazat,al u HPu ima dosta lopina, ignoriraj trola zalmana...Sritno!!!
webstartm je offline   Reply With Quote
Staro 07.12.2019., 20:06   #15
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Biće da je ona ekipa od pred 2 godine iz Overcice prešla u HPE...
I ja u prošli petak poslao 2 paketa HPEom. U Osijek stigao u ponedjeljak, a u ZG danas. Još je kolega morao.ići u poštu po njega.

Prvo razočarenje u HPE nakon 500+ paketa.
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 07.12.2019., 20:25   #16
Eladio
..starija garda
Moj komp
 
Eladio's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: ZG
Postovi: 3,168
Pošta ima velikih problema, radim s nekim partnerima koji se jako žale na njih..
..pa ne tako davno je bio i onaj video kako baca tip kutije u kombi..
Sve u svemu sretno, ne popusti olako, nikad ne znaš
__________________




MojSkuter
---------------------------------PEACE
Eladio je offline   Reply With Quote
Staro 07.12.2019., 20:42   #17
dejanp
Premium
 
dejanp's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: St
Postovi: 55
Pošta će ti prebaciti krivnju na pošiljatelja. To je 100%
I predložiti ti privatnu tužbu. Sada koliko ti je dobar "prijatelj", nakon ovoga sigurno neće biti.

Sent from my SM-A750FN using Tapatalk
dejanp je offline   Reply With Quote
Staro 07.12.2019., 20:44   #18
buljaka
Premium
 
Datum registracije: Aug 2014
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,847
Dobro je zalman rekao. Izvazi paket i provjeri prvo frenda.
Možda je mislio zaraditi ćeš ti preko pošte a njemu ostane stvar i pare 😂

Jbg sam si kriv nažalost što nisi odmah otvorio jer iskreno da si ti na mjestu pošte zašto bi vjerovao u ovu priču ? Možda je namjerno poslano prazno , možda si ti izvadio i sad se praviš lud...

Ne optužujem tebe da se razumijemo nego hoću reći da je previše rupa u priči i nije poštovana procedura koja bi omogućila žalbu

Poslano sa mog SM-G950F koristeći Tapatalk
buljaka je offline   Reply With Quote
Staro 07.12.2019., 21:02   #19
celavicro
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
Biće da je ona ekipa od pred 2 godine iz Overcice prešla u HPE...
I ja u prošli petak poslao 2 paketa HPEom. U Osijek stigao u ponedjeljak, a u ZG danas. Još je kolega morao.ići u poštu po njega.

Prvo razočarenje u HPE nakon 500+ paketa.
Meni 29.11 u 11h poslano iz Rijeke.jos nije stiglo..na trackingu pise da je zaprimljenk u Rijeci.

Katostrofa..

Frend iz de poslao firestick u cetvrtak,po trackingu bi trebao doci pon-utorak
  Reply With Quote
Staro 07.12.2019., 21:29   #20
Matta
El Mattador
Moj komp
 
Matta's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Ljubuški<->Metković
Postovi: 1,815
Prije par godina mi je kum iz svog grada poslao tablet kojeg je kupio za mene. HP Ekspres, originalno neotvorena kutija stavljena u HP kutiju, oznaka lomljivo. Poštar donosi na adresu, ne daje meni kao naslovljenom na paketu (jer nisam bio tu) nego drugoj osobi. Za pola sata dolazim, odmah vidim probijen vanjski paket. Otvaram, probijena originalna ambalaža. Otvaram istu, tabletu razbijen ekran. Uglavnom, odmah pošta - da zašto nisam otvarao pred poštarom, na moj upit zašto je poštar dao drugoj osobi a ne meni, zašto se ne poštuje plaćena oznaka lomljivo, itd. - slijegaju ramenima. Pisao prigovor, dopis, sve što treba - nakon par mjeseci dobio odbijenicu jer nisam prijavio odmah nego za pola sata.
Ostaje privatna tužba koja se za tablet od 1500 kuna ne isplati.
Jedina greška je bila što se nije stavila vrijednost na paket (tada čak to i nije bilo obavezno, danas odmah pitaju).
__________________
Matta je offline   Reply With Quote
Staro 07.12.2019., 21:50   #21
domina
Premium
Moj komp
 
domina's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: KC (HR)
Postovi: 898
Čitajući ovakva iskustva sve manje imam volje uopće išta naručivat. Fala bogu pa sam zadnje naručio pidžame i potkošulje od Galeba .
domina je offline   Reply With Quote
Staro 07.12.2019., 22:04   #22
zalman1
Banned
 
zalman1's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2017
Lokacija: Zagreb
Postovi: 623
Citiraj:
Autor Matta Pregled postova
Poštar donosi na adresu, ne daje meni kao naslovljenom na paketu (jer nisam bio tu) nego drugoj osobi.
Da nije htjeo dati toj drugoj osobi onda bi kukao zašto netko ne može u tvojoj kući/stanu primiti paket za tebe.
Poštar je donijeo na ispravnu adresu, netko od tvojih je primio paket u tvoje ime i tebi sad to ne paše.
Najbolje da će nas još poštari legitimirat i da moramo pred njima vadit osobne iskaznice svako malo.
Ljudima se ne može udovoljiti.
zalman1 je offline   Reply With Quote
Staro 07.12.2019., 22:07   #23
Matta
El Mattador
Moj komp
 
Matta's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Ljubuški<->Metković
Postovi: 1,815
Citiraj:
Autor zalman1 Pregled postova
Da nije htjeo dati toj drugoj osobi onda bi kukao zašto netko ne može u tvojoj kući/stanu primiti paket za tebe.
Poštar je donijeo na ispravnu adresu, netko od tvojih je primio paket u tvoje ime i tebi sad to ne paše.
Najbolje da će nas još poštari legitimirat i da moramo pred njima vadit osobne iskaznice svako malo.
Ljudima se ne može udovoljiti.
Ne seri.

Taj argument sam upotrijebio tek onda kad su me upitali zašto nisam otvorio ispred poštara ili odmah došao u poštu. Kad bi se potrudio da zaista pročitaš moj cijeli post do kraja, to bi uvidio.
__________________
Matta je offline   Reply With Quote
Staro 07.12.2019., 22:12   #24
zalman1
Banned
 
zalman1's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2017
Lokacija: Zagreb
Postovi: 623
Ma daj molim te, i te fore da si dobio odbijenicu jer nisi prijavio odmah nego za pola sata možeš pričati po biritiji.
Okači sken te odbijenice pa da vidimo da baš to piše.

Odbijenica je mogla biti jedino zato što nisi otvorio pred poštarom, ili ti ili netko u tvoje ime, ne možeš ti dokazat kad se oštetila kutija nakon što je dostavljač otišao, ajde shvati to, mogla je tebi kutija ispast.
Ista stvar kao i u ovom gornjem slučaju gdje bi on sad naknadno nešto dokazivao, a uzeo u ruke praznu kutiju.
zalman1 je offline   Reply With Quote
Staro 07.12.2019., 22:15   #25
tizhu
Premium
 
Datum registracije: Sep 2014
Lokacija: zagreb
Postovi: 722
matta ignoriraj trola na svim mogućim temema.

on topic: iskreno: mislim da naš protagonist nema šanse da dobije zadovoljštinu.
neopisivo sam bijesan na stanje nacije i lopovluk u kojem živimo svaki puta kad pročitam ovakve stvari.
tizhu je offline   Reply With Quote
Staro 07.12.2019., 22:22   #26
Paxton
Expert from the shadow
Moj komp
 
Paxton's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Sibinj
Postovi: 687
Imao slican slucaj. Prijavi policiji (mada znas da od toga nece biti puno koristi), otvaranje posiljke je kazneno djelo, cisto iz razloga da lokalni postanski ured vidi da je nekog ipak briga..

Citiraj:
Povreda tajnosti pisama i drugih pošiljaka
Članak 142.
(1) Tko neovlašteno otvori tuđu pošiljku, pismo, brzojav, elektroničku poštu ili kakvo drugo sredstvo dopisivanja, ili na drugi način povrijedi njihovu tajnost, ili neovlašteno zadrži, prikrije, uništi ili drugome preda tuđu zatvorenu pošiljku ili pismo, brzojav, elektroničku poštu ili kakvo drugo sredstvo dopisivanja,

kaznit će se kaznom zatvora do jedne godine.

(2) Tko s ciljem da sebi ili drugome pribavi kakvu imovinsku korist ili da drugome prouzroči kakvu štetu priopći drugome podatak koji je saznao povredom tajnosti tuđe pošiljke, pisma, brzojava, elektroničke pošte ili kakvog drugog sredstva dopisivanja, ili se s tom tajnom posluži,

kaznit će se kaznom zatvora do dvije godine.

(3) Ako kazneno djelo iz stavka 1. i 2. ovoga članka
1. stavak (Članak 142.: Povreda tajnosti pisama i drugih pošiljaka)
(1) Tko neovlašteno otvori tuđu pošiljku, pismo, brzojav, elektroničku poštu ili kakvo drugo sredstvo dopisivanja, ili na drugi način povrijedi njihovu tajnost, ili neovlašteno zadrži, prikrije, uništi ili drugome preda tuđu zatvorenu pošiljku ili pismo, brzojav, elektroničku poštu ili kakvo drugo sredstvo dopisivanja, kaznit će se kaznom zatvora do jedne godine.
2. stavak (Članak 142.: Povreda tajnosti pisama i drugih pošiljaka)
(2) Tko s ciljem da sebi ili drugome pribavi kakvu imovinsku korist ili da drugome prouzroči kakvu štetu priopći drugome podatak koji je saznao povredom tajnosti tuđe pošiljke, pisma, brzojava, elektroničke pošte ili kakvog drugog sredstva dopisivanja, ili se s tom tajnom posluži, kaznit će se kaznom zatvora do dvije godine.
počini službena osoba u obavljanju službe ili javne ovlasti,

kaznit će se kaznom zatvora do tri godine.
Paxton je offline   Reply With Quote
Staro 07.12.2019., 22:27   #27
Neo-ST
Buying Bitcoin
Moj komp
 
Neo-ST's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 7,970
Citiraj:
Autor Paxton Pregled postova
Imao slican slucaj. Prijavi policiji (mada znas da od toga nece biti puno koristi), otvaranje posiljke je kazneno djelo, cisto iz razloga da lokalni postanski ured vidi da je nekog ipak briga..
Hvala na ovome. Napomenit ću im.

____________
Sent from my mobile using Tapatalk
Neo-ST je offline   Reply With Quote
Staro 07.12.2019., 22:50   #28
silver_tip
Premium
Moj komp
 
silver_tip's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: doma
Postovi: 2,779
Citiraj:
Autor Neo-ST Pregled postova
U tom slučaju sam voljan ići do kraja, jer ne dam da me ovako *ebu.
Citiraj:
Autor sokre10 Pregled postova
Prijavi na policiju.
Citiraj:
Autor Paxton Pregled postova
Imao slican slucaj. Prijavi policiji
Hahah...ebe se miliciji za neki paket isto kao i za moj zub od lanca motorne pile koji sadrzi 32 zuba a sa ostrenja lanca u ovlastenom servisu
stigo lanac sa 31 zubom, malo se rastego ko i svaki pa "majstor" zdipio jedan zub a ja se cudim ko pura glisti kako sad na lancu dva ljeva zuba jedan za drugim

Jedan po jedan i eto mu lanca jel.. e sad, ja sam oso tamo pa sam rekao da cu za pola sata doc nazad sa upaljenom pilom ako mi ne vrate taj jedan zub nazad na lanac i to je tako...
u drzavi gdje nista ne funkcionira moras se sam pobrinuti ili promjeniti davaoca usluge tj. dostavnu sluzbu jer nemoguce je znati tko je u lancu dostave zdipio sadrzaj paketa a milicija trenutno ima posla sa kolorima ili zica koeficijente.
__________________
trebaš seedbox?
silver_tip je offline   Reply With Quote
Staro 07.12.2019., 23:00   #29
domina
Premium
Moj komp
 
domina's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: KC (HR)
Postovi: 898
Neo, od kuda je slana pošiljka, imaš li tracking lokacije gdje je sve paket bio.
Dosta ljudi na forumu sfali nešto svako malo. Kad bi svi napisali lokacije gdje im se kretao paket, možda bi naišli na krivca .
I onda im poslat silvera s motorkom .
domina je offline   Reply With Quote
Staro 07.12.2019., 23:12   #30
ODO
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2015
Lokacija: Split
Postovi: 571
Citiraj:
Autor Matta Pregled postova
Prije par godina mi je kum iz svog grada poslao tablet kojeg je kupio za mene. HP Ekspres, originalno neotvorena kutija stavljena u HP kutiju, oznaka lomljivo. Poštar donosi na adresu, ne daje meni kao naslovljenom na paketu (jer nisam bio tu) nego drugoj osobi. Za pola sata dolazim, odmah vidim probijen vanjski paket. Otvaram, probijena originalna ambalaža. Otvaram istu, tabletu razbijen ekran. Uglavnom, odmah pošta - da zašto nisam otvarao pred poštarom, na moj upit zašto je poštar dao drugoj osobi a ne meni, zašto se ne poštuje plaćena oznaka lomljivo, itd. - slijegaju ramenima. Pisao prigovor, dopis, sve što treba - nakon par mjeseci dobio odbijenicu jer nisam prijavio odmah nego za pola sata.
Ostaje privatna tužba koja se za tablet od 1500 kuna ne isplati.
Jedina greška je bila što se nije stavila vrijednost na paket (tada čak to i nije bilo obavezno, danas odmah pitaju).
Ima ti i za to rješenje na paket se stavlja UO ili uručiti osobno, šta se naravno dodatno plaća, pa onda lijepo tražiš ispis dostavne knjiga, pa poštar dobije pedalu ako ti nisi primio i potpisao to, ti dobiješ odštetu taman da si ti uzeo macu i izlupao ekran.
ALI, ljudi dođu poslat paket i ne obraćaju pažnju na ništa dodatno da bi sebe i primatelja osigurali, a i ne žele jer oni su slali stoput tako i nikad se ništa nije dogodilo, do jednom, onda je kriv svatko osim pošiljatelja.
ODO je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na