Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Software > Aplikacije
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 13.12.2018., 17:50   #1
Libertus
Premium
Moj komp
 
Libertus's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2017
Lokacija: Ramura
Postovi: 2,475
Keks Pay - Erste banka

Koristi li tko? Ima kakvih dojmova?
Baš skinuo i gledam o čemu se tu radi. Podsjeća ma na kineski WeChat koji uz chat ima i spajanje na bankovni račun i možeš plaćati skoro na svakom prodajnom mjestu skeniranjem QR koda.

Ideja mi je ok.
Libertus je offline   Reply With Quote
Staro 14.12.2018., 10:49   #2
Chandler
Premium
Moj komp
 
Chandler's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: ZG
Postovi: 214
Imam ja, super stvar. Jednostavno, smijesni gif-ovi , ja koristim za prebacivanje love s racuna na racun.
Samo swipe-as i to je to.

Sent from my SM-J530F using Tapatalk
Chandler je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 14.12.2018., 14:08   #3
acmevagabundo
Premium
 
Datum registracije: Jul 2015
Lokacija: ZG
Postovi: 262
A ja dao lošiju ocjenu aplikaciji jer mi nudi taj keks, da kliknem i skinem. I ovako sam alergičan na razne reklame i sad mi u aplikaciji koju plaćam nudi klikni odlično je. E, neću
acmevagabundo je offline   Reply With Quote
Staro 15.12.2018., 17:09   #4
Immortalis
Slobodan leni seronja
Moj komp
 
Immortalis's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zg
Postovi: 842
Jel se placaju kakve naknade za prebacivanje/primanje love? Tipa kao sto posaljem internet bankarstvom pa mi skine kunu/dvije?
Immortalis je offline   Reply With Quote
Staro 15.12.2018., 21:53   #5
GreenLife
Čika Zeljeni
Moj komp
 
GreenLife's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2013
Lokacija: München
Postovi: 409
Trenutno je bez naknade.
GreenLife je offline   Reply With Quote
Staro 28.12.2022., 16:34   #6
spawn
Premium
Moj komp
 
spawn's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Istra
Postovi: 7,928
Koristi li netko i moze li netko iz iskustva reci koje su naknade za prebacivanje s s tekuceg iz pbza i erste na keks.
spawn je offline   Reply With Quote
Staro 28.12.2022., 17:42   #7
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,770
Izmedju keksa i erste racuna nema naknada ni u jednom smjeru, prijenos je instantan. Meni je erste rn povezan s keksom, uplate mi se automatski prebacuju na erste ako je to bitno
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 28.12.2022., 18:22   #8
spawn
Premium
Moj komp
 
spawn's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Istra
Postovi: 7,928
Keks Pay - Erste banka

Keks vs revolut?
spawn je offline   Reply With Quote
Staro 28.12.2022., 18:27   #9
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,770
Keks jedva da i koristim, ne nalazim mu smisao. Razmisljam da ugasim karticu cisto tako.

Revolut koristim za sva multivalutna placanja, male transakcije na netu, preplate i brzo dijeljenje love. U mom slucaju rijetko tko koristi keks, ali valjda 90% ekipe ima revolut. Nedavno sam odustao od curvea i potpuno se vratio na revolut.

Moja 2 eurocenta.
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 28.12.2022., 19:06   #10
SPLiFF
Premium
Moj komp
 
SPLiFF's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,020
Koristim Keks zadnja 2-3 mjeseca umjesto Revoluta,
sviđa mi se što mi je povezan s Erste računom,
probao sam isplatiti sa Keksa na HPB tekući i nije bilo nikakve naknade, transfer je potrajao standardno kao iz jedne banke u drugu.

Još jedna stvar koja mi je dobra - u notifikaciji mi piše koliko sam potrošio u ovom mjesecu (Revolut napiše u danu). Ne trošim baš toliko da mi je bitan dnevni iznos.

Nešto sam kupio online i platio Keksom, ne sjećam se više ni što, online shop mi je dao QR code, skenirao ga s aplikacijom i plaćeno.

Revolut ima puno mogućnosti koje uopće ne koristim. Ostavit ću ga radi podizanja keša u roamingu i koristit ću ga baš kao prepaid na način da uplatim točno koliko mi treba za neki trošak.
SPLiFF je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 28.12.2022., 19:16   #11
spawn
Premium
Moj komp
 
spawn's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Istra
Postovi: 7,928
Keks Pay - Erste banka

Steta sto nema uplate s tuđeg tekuceg direkt na keks. Npr da ja s tekuceg uplatim na ženin keks. Ili mozda ja nisam skuzio kako? Ja nemam ni revolut ni keks, ne koristim takve usluge uopce pa mi se ne da registrirat samo radi zene

Zadnje izmijenjeno od: spawn. 28.12.2022. u 19:23.
spawn je offline   Reply With Quote
Staro 28.12.2022., 20:28   #12
SPLiFF
Premium
Moj komp
 
SPLiFF's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,020
Žena doda tvoju karticu od tekućeg u Keks app i nakon prve autorizacije neće ju više pitati za 2FA, CVV i ostalo. Barem je meni tako sa HPB karticom, samo jednom me tražilo.

Samo onda gubiš kontrolu...
SPLiFF je offline   Reply With Quote
Staro 28.12.2022., 20:34   #13
spawn
Premium
Moj komp
 
spawn's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Istra
Postovi: 7,928
Keks Pay - Erste banka

To sam i ja pomislio ali ona ima svoju pbz karticu reganu tamo, a mislio sam da ako zafali da samo prenesen direkt na keks s mojeg erste racuna. Da bude brzo i trenutno ako je npr vikend u pitanju. Ne bih ubacivao svoju karticu tamo, nikad ne znaš, “slučajno” pogriješi jednu nulu
spawn je offline   Reply With Quote
Staro 28.12.2022., 21:39   #14
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,390
Citiraj:
Autor Bruno_Rv Pregled postova
To sam i ja pomislio ali ona ima svoju pbz karticu reganu tamo, a mislio sam da ako zafali da samo prenesen direkt na keks s mojeg erste racuna. Da bude brzo i trenutno ako je npr vikend u pitanju. Ne bih ubacivao svoju karticu tamo, nikad ne znaš, “slučajno” pogriješi jednu nulu
Pa nema veze što ima svoju, top-up ide s više kartica. Meni je Keks trenutno ispred Revoluta, pogotovo što ima mogućnost plaćanja parkinga (iako nema sve gradove). Vjerujem da ću nakon Nove godine ukinuti Revolut, možda i Curve, neće više imati smisla.
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline   Reply With Quote
Staro 28.12.2022., 21:47   #15
pogi
aka Mali Mirko
Moj komp
 
pogi's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Rijeka
Postovi: 3,018
Citiraj:
Autor Bruno_Rv Pregled postova
To sam i ja pomislio ali ona ima svoju pbz karticu reganu tamo, a mislio sam da ako zafali da samo prenesen direkt na keks s mojeg erste racuna. Da bude brzo i trenutno ako je npr vikend u pitanju. Ne bih ubacivao svoju karticu tamo, nikad ne znaš, “slučajno” pogriješi jednu nulu
Transferi love preko KEKSa ako nije erste prema erste računu rade samo radnim danima do 16:00h. Sve iza toga odrađuje se slijedeći radni dan.

Govorim za KEKS PAY aplikaciju na mobu u koju sam registrirao PBZ karticu tekućeg računa.

Za erste prema erste neznam da li radi sve dane
pogi je offline   Reply With Quote
Staro 28.12.2022., 22:04   #16
nepalac
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2022
Lokacija: EU
Postovi: 648
Citiraj:
Autor domy_os Pregled postova
Pa nema veze što ima svoju, top-up ide s više kartica.
Ja sam nedavno instalirao Keks Pay app čisto da probam ali ja ne vidim uopće opciju da top-upam.
Vidim jedino da se novci mogu nekom poslati, i onda Keks funkcionira kao nekakav posrednik između naših tekućih računa, par puta sam tako slao i to mi je jasno kako funkcionira.
Ali ne znam kako dodati novce na Keks, ili mi za tu funkciju treba ona njihova Keksica? To za sada nisam napravio...
__________________
...
nepalac je offline   Reply With Quote
Staro 28.12.2022., 22:11   #17
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,390
Citiraj:
Autor nepalac Pregled postova
Ja sam nedavno instalirao Keks Pay app čisto da probam ali ja ne vidim uopće opciju da top-upam.
Vidim jedino da se novci mogu nekom poslati, i onda Keks funkcionira kao nekakav posrednik između naših tekućih računa, par puta sam tako slao i to mi je jasno kako funkcionira.
Ali ne znam kako dodati novce na Keks, ili mi za tu funkciju treba ona njihova Keksica? To za sada nisam napravio...
Ne mogu se više sjetiti, nisam dugo koristio Keks bez kartice, ali vidi tamo pod računi i kartice.
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline   Reply With Quote
Staro 28.12.2022., 22:19   #18
nepalac
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2022
Lokacija: EU
Postovi: 648
Trenutno je Keks nedostupan zbog radova, ali gledao sam tamo, piše da ako se uzme Keksica onda ona funkcionira kao prepaid kartica, pa pretpostavljam da ju se može puniti, bez nje ne može.
Isto tako imaju nekakvu "Kasicu", to je kao neki oblik štednje i tu si možeš pomalo punit račun pa je to zapravo top-up, ali to mi je bezveze.

Meni je to sve puno bolje riješeno na Aircashu, ima opcija Deposit i preko nje radiš top-up, slično kao Revolut.
Aircash mi je odličan jer isto možeš plaćati račune, parking i druge stvari.
Ali nije loše imati sve te aplikacije, ionako su besplatne pa zašto ne.


Ono gdje ja vidim najveću prednost Keksa je kad trebaš nekome uplatiti pare na tekući.
Ne moraš upisivati njegov IBAN i ostale podatke, dovoljno ga je odabrati iz imenika i upisati koji iznos mu šalješ i njemu sjedan na račun koji je povezao s Keksom, prilično praktično.
Jedino što se mora duže čekati da sjedne uplata na tekući, ali barem u Keksu vidi odmah da si mu uplatio pa je to maltene gotova stvar.
__________________
...
nepalac je offline   Reply With Quote
Staro 28.12.2022., 22:23   #19
spawn
Premium
Moj komp
 
spawn's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Istra
Postovi: 7,928
Keks Pay - Erste banka

Citiraj:
Autor domy_os Pregled postova
Pa nema veze što ima svoju, top-up ide s više kartica. Meni je Keks trenutno ispred Revoluta, pogotovo što ima mogućnost plaćanja parkinga (iako nema sve gradove). Vjerujem da ću nakon Nove godine ukinuti Revolut, možda i Curve, neće više imati smisla.
Ne zelim top up raditi s moje kartice preko njenog racuna.

Citiraj:
Autor pogi Pregled postova
Transferi love preko KEKSa ako nije erste prema erste računu rade samo radnim danima do 16:00h. Sve iza toga odrađuje se slijedeći radni dan.



Govorim za KEKS PAY aplikaciju na mobu u koju sam registrirao PBZ karticu tekućeg računa.



Za erste prema erste neznam da li radi sve dane

Nije li transfer sa Keksa na Keks skoro instant? Znaci za instant treba oboje imat keks a to zelim izbjeci
spawn je offline   Reply With Quote
Staro 28.12.2022., 22:34   #20
SPLiFF
Premium
Moj komp
 
SPLiFF's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,020
Niste se skontali, primanje love na Keks karticu je uvijek instant.
Do kašnjenja može doći ako netko koristi samo App bez kartice, onda kad primi lovu na Keks automatski se proslijedi na postavljen tekući račun.
SPLiFF je offline   Reply With Quote
Staro 28.12.2022., 23:48   #21
pogi
aka Mali Mirko
Moj komp
 
pogi's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Rijeka
Postovi: 3,018
Citiraj:
Autor Bruno_Rv Pregled postova

Nije li transfer sa Keksa na Keks skoro instant? Znaci za instant treba oboje imat keks a to zelim izbjeci
Da, oboje moraju imati instaliranu kekspay aplikaciju sa registriranom karticom tekućeg računa u aplikaciji. U protivnom, AFAIK, slanje love nije moguće. Kako bi bilo?

Da li je instant? Naj instant što sam ja vidio u praksi je #withPAY unutar PBZ internet bankarstva, dakle pbz prema pbz. KeksPay je rekao bih malo sporiji, ali on radi praktički među svim bankama
pogi je offline   Reply With Quote
Staro 29.12.2022., 00:52   #22
Dottore
Extrema Thule
Moj komp
 
Dottore's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: 「 ✖ ✖ ✖ 」
Postovi: 7,316
Isto koristim Kekspay - zagrebačka banka. Radi plaćanja parkinga
Dottore je offline   Reply With Quote
Staro 29.12.2022., 02:17   #23
spawn
Premium
Moj komp
 
spawn's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Istra
Postovi: 7,928
Citiraj:
Autor pogi Pregled postova
Da, oboje moraju imati instaliranu kekspay aplikaciju sa registriranom karticom tekućeg računa u aplikaciji. U protivnom, AFAIK, slanje love nije moguće. Kako bi bilo?

Da li je instant? Naj instant što sam ja vidio u praksi je #withPAY unutar PBZ internet bankarstva, dakle pbz prema pbz. KeksPay je rekao bih malo sporiji, ali on radi praktički među svim bankama

Ne treba kartica tekućeg računa da bi primao novac. Niti da bi slao ako imas novaca na keks računu kojeg ti je netko npr ranije poslao. Ako želiš prenijeti novac s Keks računa na tekući e onda treba. Zanimalo me mogu li poslati novac s mog tekućeg direkt na ženin Keks račun. Odgovor : ne mogu.
spawn je offline   Reply With Quote
Staro 29.12.2022., 07:33   #24
Juice
Fresh Juice
 
Juice's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,362
Ne mozes poslat, kak ces u svom mobilnom bankarstvu upisat telefonski broj da na njega saljes. Keks nema svoj vlastiti IBAN s kojim se povezuje. Instaliras si aplikaciju i tad rokas.

Meni samo nije jasno kak se ljudima da koristit keks/Revolut kao primarno sredstvo placanja uz karticu tekuceg racuna i onda svako malo pretumbavat lovu sim-tam da mogu platit. Tu ne vidim neki bemefit
Juice je offline   Reply With Quote
Staro 29.12.2022., 07:44   #25
Libertus
Premium
Moj komp
 
Libertus's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2017
Lokacija: Ramura
Postovi: 2,475
Citiraj:
Autor Juice Pregled postova
Meni samo nije jasno
Za sada u ovoj temi imamo tri tabora:
1. Oni kojima nije jasno zašto se koristi Keks pored Revoluta.
2. Oni kojima nije jasno zašto se koristi Revolut pored Keksa.
3. Oni kojima nije jasno zašto se koristi i Keks i Revolut kada imaš tekući.

Ako ima još netko tko još koristi onu staru štednu knjižicu da i on kaže kako mu nisu jasni ovi s tekućim računom.

Osobno sam Keks probao u vrijeme kada sam otvorio ovu temu, znači prije 4 godine, i nisam baš našao upotrebu za njega. Revolut mi je top za internet plaćanja sa svojim jednokratnim karticama.

Zadnje izmijenjeno od: Libertus. 29.12.2022. u 07:50.
Libertus je offline   Reply With Quote
Staro 29.12.2022., 08:06   #26
Pomo
Laughing Man
Moj komp
 
Pomo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Volim grah koji peče
Postovi: 3,016
Citiraj:
Autor Libertus Pregled postova
Za sada u ovoj temi imamo tri tabora:
1. Oni kojima nije jasno zašto se koristi Keks pored Revoluta.
2. Oni kojima nije jasno zašto se koristi Revolut pored Keksa.
3. Oni kojima nije jasno zašto se koristi i Keks i Revolut kada imaš tekući.

Ako ima još netko tko još koristi onu staru štednu knjižicu da i on kaže kako mu nisu jasni ovi s tekućim računom.

Osobno sam Keks probao u vrijeme kada sam otvorio ovu temu, znači prije 4 godine, i nisam baš našao upotrebu za njega. Revolut mi je top za internet plaćanja sa svojim jednokratnim karticama.
1. Oni kojima nije jasno zašto se koristi Keks pored Revoluta.
- Keks mi služi da na bankomatima Erste banke podižem keš bez naknade
(do 5000kn dnevno),
i plaćam Diners račun bez naknade. Erste ima valjda najviše bankomata na
mom području, a odyebo sam ih ko banku i Keks je đabe.
2. Oni kojima nije jasno zašto se koristi Revolut pored Keksa.
- Revolut mi služi za virtualnu karticu, internet plaćanja i plaćanja u
inozemstvu radi boljeg tečaja, te google pay, jer mi ove ostale kartice ne
podržavaju, podizanje na bankomatima u inozemstvu
3. Oni kojima nije jasno zašto se koristi i Keks i Revolut kada imaš tekući.
- zato jer konkretna banka kod koje imam tekući radi stambenog kredita
ima ravno jedan bankomat u Rijeci i jedan u Zagrebu, te me cepa 35kn/mj
da bi mogao koristiti bankomate drugih banaka.
__________________
Citiraj:
I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched c-beams ... glitter in the dark near Tanhauser Gate. All those ... moments will be lost ... in time, like tears ... in rain. Time ... to die.
Pomo je offline   Reply With Quote
Staro 29.12.2022., 08:18   #27
Juice
Fresh Juice
 
Juice's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,362
Citiraj:
Autor Libertus Pregled postova
Za sada u ovoj temi imamo tri tabora:
1. Oni kojima nije jasno zašto se koristi Keks pored Revoluta.
2. Oni kojima nije jasno zašto se koristi Revolut pored Keksa.
3. Oni kojima nije jasno zašto se koristi i Keks i Revolut kada imaš tekući.

Ako ima još netko tko još koristi onu staru štednu knjižicu da i on kaže kako mu nisu jasni ovi s tekućim računom.

Osobno sam Keks probao u vrijeme kada sam otvorio ovu temu, znači prije 4 godine, i nisam baš našao upotrebu za njega. Revolut mi je top za internet plaćanja sa svojim jednokratnim karticama.

Pročitaj cijeli upit. Pričam o korištenju Keksa/Revoluta kao primarnog sredstva plaćanja.
Jasno mi je za milijun situacija kada treba primit lovu, nesto platit, dic lovu na bankomatu. Ali pričam o primarnom sredstvu plaćanja kao da tekući ne postoji. Neki dan gledam u dućanu u redu kak si lik prebacuje s tekućeg da plati ceh, a kartica tekućeg u ruci skupa s revolutovom.
Juice je offline   Reply With Quote
Staro 29.12.2022., 08:25   #28
marko_st
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2014
Lokacija: Split
Postovi: 204
Plaćanje parkinga bez naknade, plaćanje (nekih) režija bez naknade.
Uz to što je bez naknade,izuzetno je lagano, čitaj intuitivno,vrijedi za oba slučaja.
Isto tako tko nadoplacuje bon za mob sebi ili djetetu...

Poslano sa mog RMX2170 koristeći Tapatalk
marko_st je offline   Reply With Quote
Staro 29.12.2022., 08:45   #29
Libertus
Premium
Moj komp
 
Libertus's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2017
Lokacija: Ramura
Postovi: 2,475
Citiraj:
Autor Juice Pregled postova
Pročitaj cijeli upit. Pričam o korištenju Keksa/Revoluta kao primarnog sredstva plaćanja.
Jasno mi je za milijun situacija kada treba primit lovu, nesto platit, dic lovu na bankomatu. Ali pričam o primarnom sredstvu plaćanja kao da tekući ne postoji. Neki dan gledam u dućanu u redu kak si lik prebacuje s tekućeg da plati ceh, a kartica tekućeg u ruci skupa s revolutovom.
Bez ljutnje samo sam se šalio.
Nema mi smisla to u trgovini što radi tip, i osobno ne bih imao Revolut kao jedinu / primarnu banku. Fenomenalni su za razna internet plaćanja, pogotovo na web shopovima s kojima nisi baš načisto kakvi su.
Ali ostaviti ozbiljnije novce tamo, bez mogućnosti žalbe ako ti iz bilo kojeg razloga blokiraju račun mi je preriskantno. Također, nemaju neke lokalne HR sitnice poput poziva na broj, skeniranja uplatnice itd.
Libertus je offline   Reply With Quote
Staro 29.12.2022., 08:55   #30
Juice
Fresh Juice
 
Juice's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,362
Ma nema ljutnje, pričamo.
Da, slažem se s tobom. Za sva ta neka pojedinačna i one-off plaćanja su super, i osobno koristim oba. Od skupljanja love za janjca do virtualne/fizičke kartice samo kao primarno sredastvo plaćanja ne znam zašto. No nebitno. Malo smo otišli s teme
Juice je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na