Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Software > Aplikacije
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 17.02.2016., 14:56   #1
Markecb
Registered User
 
Datum registracije: Apr 2002
Lokacija: Zg
Postovi: 28
Word 2013 zaključan za uređivanje

Word 2013, radio normalno u dokumentu, spremio na vanjski disk. Kad sam ga ponovno htio pokrenuti odjednom mi se javlja kao dokument u kojemu nisu moguće sve promjene.
Malo sam gledao rješenja na mreži ali ni jedno mi nije pomoglo, najdalje što sa m došao je da ga otvorim ali je poremećen format stranice, nije više A4, položaj prebačen u ladscape, margine su otišle na 50+cm, i nikako to ni kad u opcijama poisključujem ograničenja uređivanja više ne mogu riješiti. Uređivati ga ne mogu. Nije read only nisu više uključene opcije ograničavanja uređivanja ali se ne dozvoljava uređivati?

Je li tko imao sličan problem, ja više nemam ideju što uraditi :-(
Markecb je offline   Reply With Quote
Staro 17.02.2016., 15:10   #2
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,569
Za spasiti sadržaj / txt otvori novi i pomalo copy / paste s tim da ideš na paste special - Unformated txt ili RTF,
kasnije "uredi / formatiraj" novi dokument kako treba / želiš.
Nikky je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 17.02.2016., 15:19   #3
Markecb
Registered User
 
Datum registracije: Apr 2002
Lokacija: Zg
Postovi: 28
Citiraj:
Autor Nikky Pregled postova
Za spasiti sadržaj / txt otvori novi i pomalo copy / paste s tim da ideš na paste special - Unformated txt ili RTF,
kasnije "uredi / formatiraj" novi dokument kako treba / želiš.
Hvala, to sam ostavio ako ništa drugo ne upali, dokument je od 100+ stranica sa oblikovanjima, slikama, navodima... uhh
Markecb je offline   Reply With Quote
Staro 17.02.2016., 17:17   #4
rodney
only fool, not a horse
Moj komp
 
rodney's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: near zgb
Postovi: 1,276
Imao nedavno na poslu sličan problem. Valjda. Ako je slično.. Uglavnom, imali neki xls file, kojem su neka polja zaključana i traže šifru. Srećom Ms nije enkriptirao dokument, pa se može otvoriti u Open/libre office, i snimi, i onda nema više zaštite. Sad ne znam da li je bio međukorak snimanja kao .odt (ili koji je već format), mogu pitat kolegu.

Teži/gori način koji mi pada na pamet:
Ako je fajl važan, i znaš kad si zadnji put otprilike radio s njim, možeš probat provuć disk kroz neki data recovery program. Word svako malo snima dokument (autosave) i napravi temp fajl na disku. Kad prođeš s nekim recovery programom, dobiješ puno verzija istog fajla, za svaki autosave po fajl.. Imena fajlova su hashirana, ali po veličini možeš otprilike prepoznati o čemu se radi. Mislim da se većina tih recovery programa može i podesiti da traži dokumente (office, pdf etc) da ti ne izbaci 10 milijuna ikona i slično.. Onda od tih verzija nađeš najnoviju/najbolju i završiš što si izgubio.
__________________
"I intend to live forever. So far, so good."

job security - example
rodney je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na