Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > ISP
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 16.09.2019., 21:49   #3961
Froxie24
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2015
Lokacija: Sisak
Postovi: 810
Čuj to, objavili plan a od plana nigdje ni P.

Mogu i ja tak objaviti da imam plan kakdidature za parlamentarne izbore.
Froxie24 je offline   Reply With Quote
Staro 16.09.2019., 23:16   #3962
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,053
Howyesno, na mom podrucju objavili plan u trecem mjesecu, u petom mjesecu potpisali pred-ugovore (pristanak/dozvole za pristup do kucnog zida), Hakom u sestom mjesecu objavio detaljno razradjen plan. U sedmom mjesecu poceli postavljat/razvlacit opticke kablove po elektrinim stupovima (inace HT Elektri placa najam stupova za tu svrhu i sve ide svojim tijekom, jedino su mjesec dana u zaostatku. Trebali su biti gotovi do kraja 9. mjeseca, ali ce prema sadasnjem stanju to biti do kraja 10. mjeseca.

Zadnje izmijenjeno od: Prezime. 16.09.2019. u 23:21.
Prezime je offline   Reply With Quote
Staro 16.09.2019., 23:59   #3963
nickross
Budget gamer
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2017
Lokacija: Zagreb
Postovi: 893
Oni po EU pravilima moraju svima u RH roknuti FTTH htjeli-ne htjeli do 2023
nickross je offline   Reply With Quote
Staro 17.09.2019., 00:00   #3964
Mate22
Registered User
Moj komp
 
Mate22's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2017
Lokacija: Zagreb
Postovi: 288
Meni prtljaju nešto po DTK šahtovima ali 100% znam da neće bit FTTH nit od A1 nit od HT-ea.
Ali bi se moglo zalomit FTTB/dp u "najgorem slučaju
A kao što znamo za FTTB/dp nema i neće nikad bit planova gradnje, bar ne javno objavljenih kao za FTTH.
Mate22 je offline   Reply With Quote
Staro 17.09.2019., 02:39   #3965
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,508
Nije ni to tako loše,
imat ćeš xxx M parice po zgradi a na tu dužinu se svašta nešto može pustiti, samo da nisu šroteks kvalitete.
Operaterima je to puno brže i jednostavnije nego opt. nit u svaki stan i unutar njega.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 17.09.2019., 08:47   #3966
Mate22
Registered User
Moj komp
 
Mate22's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2017
Lokacija: Zagreb
Postovi: 288
Citiraj:
Autor Nikky Pregled postova
Nije ni to tako loše,
imat ćeš xxx M parice po zgradi a na tu dužinu se svašta nešto može pustiti, samo da nisu šroteks kvalitete.
Operaterima je to puno brže i jednostavnije nego opt. nit u svaki stan i unutar njega.
A gle u naselju sam u ZG di su sve zgrada u 90% slučaja građene 1965/7 godine tako da parice jesu li šroteks kvalitete nemam pojma, moguće da jesu ali opet trenutnu propusnost na mojoj parici prema tom FTTC kabinetu(koji je odmah do mog ulaza) imam oko 130/65.mbit/s, to je sve na tom 17a VDSL2 profilu bez puštenih vectoring brzina.
Ali su me razveselile ove najave HT-ea da planiraju uvođenje uskoro 35b profila i Super-Vectoringa, meni bi to bilo dovoljno, jer njega će sigurno puštat iz tih FTTC kabineta.
E sad prtljaju oni nešto tu po tim DTK šahtovima(trenutno zatišje) ali ako bi još malo produžili optiku prema ulazima zgrada e to bi bio tek pun pogodak i vrlo vjerovatno G.fast.
Ništa ostaje mi samo čekat jer nešto se valja, doduše sporo ali bit će sve ok ako se nešto izrodi na kraju
Mate22 je offline   Reply With Quote
Staro 23.09.2019., 21:40   #3967
Thermaltake
1
 
Thermaltake's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,311
Da li ima netko tu od poslovnih korisnika t-com opreme ? Zanima me jer klijentu jednom svako malo iz nekog neutvrđenog razloga vrate router na tvorničke postavke ili kad ne znaju nešto napravit to im je glavno šta naprave. A u routeru je podešeno sve i svašta od RDS-a, kamera, alarma itd. i onda se sve normalno zblesira i treba se ponovno namještavat.

Zadnje izmijenjeno od: Thermaltake. 24.09.2019. u 22:50.
Thermaltake je offline   Reply With Quote
Staro 23.09.2019., 21:44   #3968
pinkskin
Premium
Moj komp
 
pinkskin's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Daruvar
Postovi: 1,738
PA jel nije lakše bacit ruter u bridge mod, namjestit svoj ruter pa onda nek T-com prčka kolko hoče
__________________

pinkskin je offline   Reply With Quote
Staro 23.09.2019., 22:05   #3969
Thermaltake
1
 
Thermaltake's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,311
Citiraj:
Autor pinkskin Pregled postova
PA jel nije lakše bacit ruter u bridge mod, namjestit svoj ruter pa onda nek T-com prčka kolko hoče
I nije baš jer ima puno stvari na koje treba računat prije nego šta se to napravi.

Bridge mode prvo treba odobrit t-com, to nije neki problem. Ono šta je problem je da T-com se ograđuje kada staviš neki svoj router od bilo kakvih problema nastalih sa vezom, internetom itd. pa čak i da je do njih, što ukratko znači ti praktički postaješ "ISP" svom klijentu ako mu nešto prdne jer t-com neće htjet imat nikakve veze s tim.
Thermaltake je offline   Reply With Quote
Staro 23.09.2019., 22:11   #3970
darkydark
N0teb00k n00b
Moj komp
 
darkydark's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Zagreb/Koprivnica
Postovi: 2,083
Mozda bas stvari prestaju raditi jer sve to radis na smecu od rutera?

Od kad sam na tcom/iskon optici i svojoj opremi nisam imao jedan ispad, a da nije bio globalni/drzavni, ako je uopce koji i bio...

Sent from my FIG-LX1 using Tapatalk
__________________

i7 9850H, 64GB, 17.3” FHD, RTX Quadro 3000
512GB PM981a, 2x 1TB A2000
W10 Pro


i5 8500T, H310I-IM-B, 32GB, 10GbE X-3
1x 150GB Intel S3520, 3x2TB Crucial MX500, 4x12TB Toshiba MG07ACA12TE
Truenas Scale
File Share, Plex, Jellyfin, Nextcloud, qBittorrent
darkydark je offline   Reply With Quote
Staro 23.09.2019., 22:16   #3971
jp_rv
Premium
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: istra
Postovi: 3,015
Citiraj:
Autor Thermaltake Pregled postova
Da li ima netko tu od poslovnih korisnika t-com opreme ? Zanima me jer klijentu jednom svako malo iz nekog neutvrđenog razloga vrate router na tvorničke postavke ili kad ne znaju nešto napravit to im je glavno šta naprave. A u routeru je podešeno sve i svašta od RDS-a, kamera, alarme itd. i onda se sve normalno zblesira i treba se ponovno namještavat.

ček, hoćeš reć da POSLOVNIM korisnicima curice i dećkići učenici prčkaju po opremi i resetiraju preko remote-a??

ili pod poslovni misliš o običnoj usluzi koja glasi na firmu?

kod POSLOVNIH korisnika koje obilazim a koji su na a1/optima optici uvijek je mikrotik spojen na ftth, i sva konfiguracija se radi s njihove strane. hoću otvorit port - zovem providera.

vidim novi post - ne. kao prvo - kvar na optici se ne događa osim ako netko ne razvali kabel ili se ONT zablokira.
drugo - provideri uvažavaju ne-korištenje njihove opreme, a prebacivanje njihove opreme u bridge i dalje znači da se njihova oprema koristi. imaju i dalje dignut management konekciju i mogu pristupiti uređaju.

meni je provider u par navrata kakio jer uopće nemam njihov router na mreži, zaprijetim studentu da ću ih tužit za novčanu štetu prouzročenu njihovim petljanjem po opremi, i onda se utišaju. naravno da ih ne mogu tužit kad nemam sla ugovor, ali oni to očito neznaju.

dodatno:
privatno sam godinama koristio providerov modem u bridge modu i iza njega moj mikrotik. svaki kvar su uvažili jer vide njihov modem.
kad sam full izbacio njihov modem (crknuo), i stavio svojeg, onda mi kod prijave kvara kenjaju da ne vide njihov modem, ali svejedno prijave kvar. nikad nisam imao nekih većih problema oko toga, jer je svaki put kvar bio na dolaznoj parici a to je u nadležnosti t-coma.

Zadnje izmijenjeno od: jp_rv. 23.09.2019. u 22:21.
jp_rv je online   Reply With Quote
Staro 23.09.2019., 22:22   #3972
okarm
Premium
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 754
A i ovo da ne pruzaju podrsku ako je modem u bridge modu ne stoji. Kod bratica je od prvog dana modem u bridgeu i bilo je dosta problema. Najprije su mijenjali ont, poslali postom. Nakon kaj to nije rijesilo problem dosli su s instrumentom i skuzili da je problem u tome kaj su mu stavili predugacku transparentnu nit, stavili onu zutu i nakon toga sve radi ko po spagi
okarm je online   Reply With Quote
Staro 30.09.2019., 14:15   #3973
Garro
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,353
Pitanje: kako natjerati STB da prikazuje samo kanale koje imam slobodne kada šaltam sa "-" i "+" tipkama na daljinskom? Zbilja me ne zanima "pritisnite crvenu tipku da bi kupili paket" poruka niti kanali koji su zaključani...
Garro je offline   Reply With Quote
Staro 30.09.2019., 14:19   #3974
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,508
Možda da potrpaš otvorene kanale u favorit listu pa se vrtiš samo u njoj ?
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 30.09.2019., 14:24   #3975
Garro
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,353
Pokušao sam napraviti favorit listu, ali je ne pamti. Nemam gumb "potvrdi" ili tako nešto.

Čak postoji opcija "samo slobodni kanali", ali nemam načina da je selektiram.
Garro je offline   Reply With Quote
Staro 30.09.2019., 15:08   #3976
ParaNO19d
Registered User
Moj komp
 
ParaNO19d's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: Osijek
Postovi: 21
Citiraj:
Autor Garro Pregled postova
Pitanje: kako natjerati STB da prikazuje samo kanale koje imam slobodne kada šaltam sa "-" i "+" tipkama na daljinskom? Zbilja me ne zanima "pritisnite crvenu tipku da bi kupili paket" poruka niti kanali koji su zaključani...
Plava tipka dok si na popisu kanala. I onda ti se gore mijenja moji paketi ili svi dostupni, ostavi na moji i onda nemaš beda više
ParaNO19d je offline   Reply With Quote
Staro 30.09.2019., 15:08   #3977
IcyTexx
Premium
Moj komp
 
IcyTexx's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,707
Citiraj:
Autor Garro Pregled postova
Pitanje: kako natjerati STB da prikazuje samo kanale koje imam slobodne kada šaltam sa "-" i "+" tipkama na daljinskom? Zbilja me ne zanima "pritisnite crvenu tipku da bi kupili paket" poruka niti kanali koji su zaključani...
U EPG-u stisni plavi gumb.
IcyTexx je offline   Reply With Quote
Staro 30.09.2019., 16:41   #3978
Garro
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,353
Tnx svima, budem probao!

Edit : radi!

Zadnje izmijenjeno od: Garro. 30.09.2019. u 20:03.
Garro je offline   Reply With Quote
Staro 08.10.2019., 23:05   #3979
Exomaniac
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2016
Lokacija: Zagreb
Postovi: 746
Imate li vi problema na optici s Speedportom da jednostavno internet i MaxTV i sve stane, ali internet jednostavno ne radi i morate restartati router kompletno?

Na početku kad sam dobio router sve je radilo normalno, na mreži nisam radio ništa, poslije speedporta je jedan gigabitni switch, na switchu su PC i Ubiquiti access point. AP je postavljen da ne radi DHCP već prosljeđuje sve routeru. Stvarno ne vidim neki uzrok koji bi mogao biti s moje strane. Taj problem se pojavio sad nedavno, od početka nije bio sigurno jer sad svaki dan, možda dvaput, a nekad dva dana izdrži da ne moram dirati ništa, ali u početku je bilo bez ikakvog problema radilo i više tjedana, nisam praktički znao da router postoji.
Exomaniac je offline   Reply With Quote
Staro 09.10.2019., 10:14   #3980
Revolver3844
Premium
 
Datum registracije: Apr 2017
Lokacija: SB
Postovi: 669
Citiraj:
Autor Exomaniac Pregled postova
Imate li vi problema na optici s Speedportom da jednostavno internet i MaxTV i sve stane, ali internet jednostavno ne radi i morate restartati router kompletno?

Na početku kad sam dobio router sve je radilo normalno, na mreži nisam radio ništa, poslije speedporta je jedan gigabitni switch, na switchu su PC i Ubiquiti access point. AP je postavljen da ne radi DHCP već prosljeđuje sve routeru. Stvarno ne vidim neki uzrok koji bi mogao biti s moje strane. Taj problem se pojavio sad nedavno, od početka nije bio sigurno jer sad svaki dan, možda dvaput, a nekad dva dana izdrži da ne moram dirati ništa, ali u početku je bilo bez ikakvog problema radilo i više tjedana, nisam praktički znao da router postoji.

Juče sam na bughr pročitao da je peoblem u novom firmwareu i da je potrebno vratit na stari, to jest prethodni.
Zovi ih i reci im to znati će o čemu se radi.
Revolver3844 je offline   Reply With Quote
Staro 10.10.2019., 21:37   #3981
Prof.Chaos
Premium
Moj komp
 
Prof.Chaos's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zg
Postovi: 85
Imam isti problem...nazalost novi firmware radi ta sranja na ruteru.
Firmware version 09022001.00.029
Prof.Chaos je offline   Reply With Quote
Staro 10.10.2019., 23:57   #3982
zYpreXa
Registered User
 
Datum registracije: Sep 2015
Lokacija: Čakovec
Postovi: 52
Citiraj:
Autor Prof.Chaos Pregled postova
Imam isti problem...nazalost novi firmware radi ta sranja na ruteru.
Firmware version 09022001.00.029
Ista stvar, vec prije 3 tjedna sam poceo prijavljivati kvar i nikako da rijese. Sad cekam tehnicara, najkasnije do subote su obecali...
zYpreXa je offline   Reply With Quote
Staro 11.10.2019., 00:32   #3983
Exomaniac
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2016
Lokacija: Zagreb
Postovi: 746
Citiraj:
Autor Prof.Chaos Pregled postova
Imam isti problem...nazalost novi firmware radi ta sranja na ruteru.
Firmware version 09022001.00.029
Evo, ja se danas mogu pohvaliti da nisam već jedno 36 sati imao neki zastoj koji sam primijetio, poslan im je prigovor, ali i dalje je isti firmware na routeru.
Exomaniac je offline   Reply With Quote
Staro 11.10.2019., 14:41   #3984
schetz
Premium
 
schetz's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,554
Pitanjce:


Spajam ovih dana konačno svoj Mikrotik umjesto T-com Speedporta pa me zanima sljedeće. Na port-u koji će imati VLAN ID za MaxTV spojen je kabel koji bih povremeno prebacivao iz MaxTV prijemnika u Firestick.
Kako mi se sada čini, to i nije moguće, ali evo da netko potvrdi ako zna.

Ono što mislim da su opcije:
-prebacivanje s VLAN ID bridge-a na internet u Mikrotiku svaki puta (ne dolazi u obzir)
-managed switch (preskupo)
-najjednostavnije ali i najmukotrpnije riješenje, provlačenje dodatnog kabela istim putem
Bonus pitanje:
-ukoliko spojim npr ETH5 s VLAN ID za IPTV na dumb switch, onda taj isti switch distribuira taj tagged VLAN dalje ? Isto je nemoguće dobiti net po tom switch-u ?
schetz je offline   Reply With Quote
Staro 11.10.2019., 15:05   #3985
.Delboy
Premium
 
.Delboy's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: hr
Postovi: 755
Maxtv stb šalje kod dhcp requesta onaj dhcp option 60 (možda ne baš 60, ali neki option je) u kojem je string da je to maxtv stb, pa možda možeš složiti neku skriptu da kad vidi taj request da stavi maxtv u njegov vlan.
.Delboy je offline   Reply With Quote
Staro 11.10.2019., 16:03   #3986
schetz
Premium
 
schetz's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,554
Citiraj:
Autor .Delboy Pregled postova
Maxtv stb šalje kod dhcp requesta onaj dhcp option 60 (možda ne baš 60, ali neki option je) u kojem je string da je to maxtv stb, pa možda možeš složiti neku skriptu da kad vidi taj request da stavi maxtv u njegov vlan.
Thnx, provučem još jedan kabel
Šalu nastranu, ovo su mi teški xy-oni, tako da , ostavljam to za neka bolja vremena. Eventualno ako je netko baš testirao, mogu probati...
schetz je offline   Reply With Quote
Staro 01.11.2019., 08:24   #3987
crazyy
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2014
Lokacija: rijeka
Postovi: 158
Od danas važe nove cijene nadogradnje brzina za gpon optiku. zna se da je od nedavno 100/20 osnovna brzina a na to tko zeli 200/100 je dodatnih 20 kn (prije 30 kn) a tko zeli 500/250 je na osnovnu brzinu/cijenu dodatnih 50 kn (prije 200 kn). Ako se ne varam, za korisnike u magenti cijene nadogradnje su upola jeftinije.

lp
crazyy je offline   Reply With Quote
Staro 01.11.2019., 08:34   #3988
extasy
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: st
Postovi: 363
Citiraj:
Autor crazyy Pregled postova
Od danas važe nove cijene nadogradnje brzina za gpon optiku. zna se da je od nedavno 100/20 osnovna brzina a na to tko zeli 200/100 je dodatnih 20 kn (prije 30 kn) a tko zeli 500/250 je na osnovnu brzinu/cijenu dodatnih 50 kn (prije 200 kn). Ako se ne varam, za korisnike u magenti cijene nadogradnje su upola jeftinije.

lp
Ja i dalje vidim 200kn na off. stranici.
Imas li nekakav link?
extasy je offline   Reply With Quote
Staro 01.11.2019., 08:42   #3989
crazyy
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2014
Lokacija: rijeka
Postovi: 158
crazyy je offline   Reply With Quote
Staro 01.11.2019., 08:50   #3990
extasy
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: st
Postovi: 363
Thanks.
Stranicu i korisnicke stranice jos nisu updateali .
extasy je offline   Reply With Quote
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na