Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Software > Aplikacije
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 21.07.2011., 21:21   #1
bliss_zg
bliss_zg - take, muljanje na tržnici
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: ST
Postovi: 305
Izrada Iphone aplikacija

Evo ovako, imam jednu odlicnu ideju za iphone aplikaciju, s obzirom da sam u radenju aplikacija i opcenito programiranju totalni "dibidus" razmisljao sam okupiti tim od 5 ljudi koji bi bili zainteresirani za izradu.
Mislim da je koncept igre i sama prica jako dobro obradena i da bi bilo jako uspjesno. Gledam recimo Angry Birds koji je prodan u 250 mil. aplikacija.
Ukoliko stavimo zaradu na prodanoj aplikaciji od 2$ uvjeren sam da ce biti prodana u barem 2mil primjeraka.

Ideja je recimo podjeliti zaradu sa timom ljudi koji bi radio igru, mozda bi bilo potrebno 3-4mj za izradu i pustanje u prodaju.

Sto mislite dali bi to bilo moguce ostvariti i koji bi bio vas prijedlog?
Mozda nekoj od firmi koje se bave sa izradom prodati ideju i uzeti 30ak posto ukupne godisnje zarade?
bliss_zg je offline   Reply With Quote
Staro 22.07.2011., 13:52   #2
svebee
/
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: /
Postovi: 2,053
Citiraj:
Autor bliss_zg Pregled postova
Evo ovako, imam jednu odlicnu ideju za iphone aplikaciju, s obzirom da sam u radenju aplikacija i opcenito programiranju totalni "dibidus" razmisljao sam okupiti tim od 5 ljudi koji bi bili zainteresirani za izradu.
Dosta je teško naći 5 dobrih iPhone Developera/ljudi koji bi radili samo na temelju ideje, a nema garancije da će nešto od toga zaista i biti. Jedno je kada se okupi par kolega/frendova pa krenu u nešto (s faksa/srednje/nešto), a drugo kada moraš okupljati ljude za tako nešto, nema te motivacije, iskre.

Citiraj:
Autor bliss_zg Pregled postova
Mislim da je koncept igre i sama prica jako dobro obradena i da bi bilo jako uspjesno. Gledam recimo Angry Birds koji je prodan u 250 mil. aplikacija.
Ukoliko stavimo zaradu na prodanoj aplikaciji od 2$ uvjeren sam da ce biti prodana u barem 2mil primjeraka.
Vrlo pozitivino, no teško se uspoređivati s top-igrom današnje mobilne industrije. Vrlo je dobro biti optimističan i vjerovati u svoju ideju, ali treba jednom i stati na loptu da ne bi bilo "tresla se brda, rodio se..."

Citiraj:
Autor bliss_zg Pregled postova
Sto mislite dali bi to bilo moguce ostvariti i koji bi bio vas prijedlog?
Sve je moguće, ali kažem, ne znam možeš li nabaviti petoricu koji bi radili nešto 3-4 mjeseca na temelju ideje (a pretpostavljam pošto se radi o igrici ne mogu to biti početnici već neki iskusniji developeri), a da oni imaju žara tj. da imaju osjećaj da rade za sebe/tim, a ne za tamo nekoga (tebe).

Citiraj:
Autor bliss_zg Pregled postova
Mozda nekoj od firmi koje se bave sa izradom prodati ideju i uzeti 30ak posto ukupne godisnje zarade?
Ako uspiješ prodati samo ideju, svaka čast Moje mišljenje je da tu treba puno više od "ideje" da bi te netko krenuo vući za rukav i bio voljan otkupiti samo ideju + davati ti još od svoje zarade.

Zaključak - mislim da si malo preoptimističan, možda se varam ali... U svakom slučaju sretno
svebee je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 22.07.2011., 14:51   #3
zgmmax
(-(-(-(--)-)-)-)
Moj komp
 
zgmmax's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,617
Još jedan problem je tu, da tih 5 programera moraš plaćati dok ne razviju aplikaciju i dok ta aplikacija ne poćne donositi zaradu
zgmmax je offline   Reply With Quote
Staro 22.07.2011., 15:06   #4
svebee
/
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: /
Postovi: 2,053
Citiraj:
Autor zgmmax Pregled postova
Još jedan problem je tu, da tih 5 programera moraš plaćati dok ne razviju aplikaciju i dok ta aplikacija ne poćne donositi zaradu
Ja sam shvatio princip 5 ljudi, rade bez ikakve naknade, pare dobiju tek kad se igra proda u 2 mil. primjeraka?
svebee je offline   Reply With Quote
Staro 22.07.2011., 16:44   #5
bliss_zg
bliss_zg - take, muljanje na tržnici
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: ST
Postovi: 305
Citiraj:
Autor svebee Pregled postova
Ja sam shvatio princip 5 ljudi, rade bez ikakve naknade, pare dobiju tek kad se igra proda u 2 mil. primjeraka?
Dobro si shvatio, al ne neki odredeni broj pimjeraka, nego recimo period od 2g sve sto se proda dijeli se u nekom postotku.
Igrica bi imala siguran sam 100% velik broj igraca, jer nesto takvo ne postoji za iphone i bila bi hit.

Cijenom i svime bi bila jako pristupacna za to sto bi nudila, a to je zabava 0-24.
Morat cu probati napraviti nekakav koncept sam pa onda prezentirati nekoj od firmi koje se bave sa time, pa uzeti lovu
bliss_zg je offline   Reply With Quote
Staro 22.07.2011., 17:51   #6
zwer
crnjo
Moj komp
 
zwer's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,893
Ideje su super, ali ocekivati da ti ih netko drugi razvije u nesto konkretno bez place...

Ovako teoretski.... 5 ljudi koji rasturaju development do te mjere da znaju napraviti kvalitetnu igru nece imat placu ispod soma eura (odma isprike, malo sam rekao, ali primjera radi) - 5 ljudi, 3 mjeseca posla, soma eura po covjeku mjesecno.... 15,000 eura samo na razvoj. Barem duplo za posten posao.

Na povjerenje ti u HR danas nitko nista nece napravit, a i s pravom je tako. Plus ko zna, igra mozda ne poluci nikakav uspjeh. Ne bi bila ni prva ni zadnja.
__________________
sound powered by B&W/Denon
zwer je offline   Reply With Quote
Staro 22.07.2011., 18:11   #7
sinisa1989
Bazinga
Moj komp
 
sinisa1989's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Križevci
Postovi: 3,876
Pa možda se netko javi ako ima viška slobodnog vremena i ima priliku za potencijalnu zaradu. A da ćeš naći firmu da ti to napravi na temelju ideje, hmm, teško. Osim ako je ideja stvarno dobra, pa odmah prepoznaju potencijal.
Ajde ti tu opiši ideju, pa da mi to procijenimo.
__________________
The best place to hide a dead body
is page 2 of Google search results.
sinisa1989 je offline   Reply With Quote
Staro 22.07.2011., 22:38   #8
Ivo_Strojnica
PRO
Moj komp
 
Ivo_Strojnica's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,176
Ništa od toga. Osobno se bavim WP7 developmentom u jednoj tvrtci za navigaciju i izrađujemo navigaciju za wp7. plaća je pozamašna i ima puno posla.
Ljudi ti neće raditi bez nekog poticaja, a na kraju krajeva, što ih sprječava da im kažeš ideju i oni "odlete"? Nije da ste potpisali ugovor.

Budi oprezan. Ako je ideja zaista dobra, počni lagano raditi sam, kasnije ćeš vidjeti kako to zaista ide i kako izgleda.
__________________
"Who is your daddy and what does he do?"
Ivo_Strojnica je offline   Reply With Quote
Staro 03.08.2011., 10:11   #9
bliss_zg
bliss_zg - take, muljanje na tržnici
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: ST
Postovi: 305
Evo me nazad sa mora, stvar je u tome da bi potpisali ugovor naravno.
U ugovoru stoji klauzula da svakome od njih ide recimo 3-5% zarade (programerima).
Igra se proda u recimo 100 000 primjeraka, svaki od njih ima 3-5k $.

Ali pustimo to malo na stranu, jel postoji neka skola za ucenje Objective C jezika?
Znam ponesto o C jeziku, ali to je stvarno minimum mog znanja.
Znam da je mozda najbolji nacin uzeti knjigu i sam uciti, ali volio bih prvo dobiti neko znanje pa onda kroz knjige nadopunjavati. Nasao sam vec par preporuka za pocetnike u Objectivu.
bliss_zg je offline   Reply With Quote
Staro 03.08.2011., 10:42   #10
zwer
crnjo
Moj komp
 
zwer's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,893
Uz cijeli bozji internet pun primjera, tutoriala i manuala, ti bi u skolu za ucenje programiranja? Upisi FER/FOI/TVZ...

Ozbiljno, mani se corava posla.
__________________
sound powered by B&W/Denon
zwer je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 03.08.2011., 11:00   #11
Alister
Premium
Moj komp
 
Alister's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2009
Lokacija: Dugo Selo
Postovi: 1,451
Slabo će na nekom faksu naučiti programirati, bolje neki tečaj i puno slobodnog vremena i volje
Alister je offline   Reply With Quote
Staro 03.08.2011., 15:27   #12
zwer
crnjo
Moj komp
 
zwer's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,893
Mhm, jer te na jednomjesecnom tecaju nauce:
- logici programskih jezika
- operatore, varijable, petlje, grananje
- bin/hex/dec matematici
- ...
- ...
- ...
- OOP
- MVC arhitekturi

i prije svega, nacinu razmisljanja i rjesavanja problema.

3 diplome iz Pro Anime i Algebre i to je to...
__________________
sound powered by B&W/Denon
zwer je offline   Reply With Quote
Staro 05.08.2011., 12:03   #13
Ziiky
Premium
Moj komp
 
Ziiky's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 2,865
Kad giganti poput MMO Conana, nakon godinu dana dozive fijasko sto ce se tebi "malome" desiti nakon tvojih 2godine trzisne utakmice?
Istina koncept appStore-a je drugaciji i svako moze uspjeti, ali poveznice ipak stoje.

BTW 2$ za ip app nije malo, to je nekakav srednji donji rang cijene, daleko je to od 0,99$, i to ti nitko nece dati ako nemas gro preporuka.
Dobiti ces od nas sa foruma iz sentimentalne povezanosti ali prava zarada je ipak nesto drugo.
Veliki je problem sto ne znas programirati poput onih nasih decki sa Doodle Jump-om
Znaju programirati sami, smislili su ideju, realizirali ju i plasirali sami. Nisu morali nikoga vuci za rukav kao ti!
Uz sve to moras biti svjestan da krekovi izlaze vec nakon par tjedana, sto ce ti uvelike pojebati racunicu!

BTW sta je svijet vidio u tako glupoj igri poput Doodle-ta?
__________________




CPU: Intel™ i5@3,0GHz & CM Hyper EVO 212+
MBO: MSI Mortal
RAM: Crucial DDR4 8gb
GPU: Gigabyte GF GTX 1050 ti
HDD: SSD 128gb + WD blue 1TB
RW: LG
MON: Acer 24"
CASE: Antec Fusion Remote Max
PS: Fortron 550w modular
KB+MICE: Logitech™ K800 illuminated & G500
NAS: Synology 210j WDred4TB
HEADPHONES:Bluedio t3 plus BT





TV: Philips 55pus7805
REC: DENON x1600H
ZVUČNICI: Q Acoustics = QA3050i, QA3010i, QA3090i
SUB: SVS PB1000
MEDIAPLAYER: CoreELEC @ BeeLink GT King

Ziiky`s HTPC (some kind of it) ... LINK na topic






Trenutno ništa ...






Moje njuškalo



Ne svađaj se sa budalom jer će te spustiti na svoju razinu i pobijediti iskustvom

Zadnje izmijenjeno od: Ziiky. 05.08.2011. u 12:10.
Ziiky je offline   Reply With Quote
Staro 08.08.2011., 11:40   #14
bliss_zg
bliss_zg - take, muljanje na tržnici
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: ST
Postovi: 305
Citiraj:
Autor Ziiky Pregled postova
Kad giganti poput MMO Conana, nakon godinu dana dozive fijasko sto ce se tebi "malome" desiti nakon tvojih 2godine trzisne utakmice?
Istina koncept appStore-a je drugaciji i svako moze uspjeti, ali poveznice ipak stoje.

BTW 2$ za ip app nije malo, to je nekakav srednji donji rang cijene, daleko je to od 0,99$, i to ti nitko nece dati ako nemas gro preporuka.
Dobiti ces od nas sa foruma iz sentimentalne povezanosti ali prava zarada je ipak nesto drugo.
Veliki je problem sto ne znas programirati poput onih nasih decki sa Doodle Jump-om
Znaju programirati sami, smislili su ideju, realizirali ju i plasirali sami. Nisu morali nikoga vuci za rukav kao ti!
Uz sve to moras biti svjestan da krekovi izlaze vec nakon par tjedana, sto ce ti uvelike pojebati racunicu!

BTW sta je svijet vidio u tako glupoj igri poput Doodle-ta?
Bacam se na ucenje Objectiva, imam kolegu koji se vec duze vremena bavi sa time i vec ima nekoliko aplikacija pa cemo vidit do kuda cemo dogurati sa idejom.

Crack nebi puno pomogao ovdje, recimo da bi vrijedio kao i kod igranja WOW-a, dalo bi se igrati ali to nebi bilo to, nije taj gust.

Ista stvar Dudla i AngryBirds, obje igre isfurane puno prije i dosadne, ali ljudi ocito puse to. Pa dajmo im neka kupuju

Sve u svemu mozda PCE dobije ekskluzivu na probu i testiranje
bliss_zg je offline   Reply With Quote
Staro 25.09.2013., 14:59   #15
Juventus1989
Registered User
 
Datum registracije: Sep 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1
Kako me Bog nije stvorio da budem programer, za pomoc se obracam vama.
Imam izvrsnu ideju za iphone/ipad igru...podrzavala bi 3D,hit detection i fiziku...kako sam ipak student i budzet mi je ogranicen, a za ovakav projekt ide \"koliko para toliko muzike\"
zasigurno bi najbolja opcija bila neka vrsta partnerstva sa developerima,pa ako je netko zainteresiran, rado cu popricat o detaljima.
Igra je svojevremeno bila megapopularna, zato sam i uvjeren da je lako moguce da takva opet bude na iphone/ipadu.

zainteresirani: tomi.podoreski@gmail.com


Hvala!
Juventus1989 je offline   Reply With Quote
Staro 06.04.2016., 12:05   #16
Ervin16
Registered User
 
Ervin16's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2016
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3
Citiraj:
Autor Juventus1989 Pregled postova
Kako me Bog nije stvorio da budem programer, za pomoc se obracam vama.
Imam izvrsnu ideju za iphone/ipad igru...podrzavala bi 3D,hit detection i fiziku...kako sam ipak student i budzet mi je ogranicen, a za ovakav projekt ide \"koliko para toliko muzike\"
zasigurno bi najbolja opcija bila neka vrsta partnerstva sa developerima,pa ako je netko zainteresiran, rado cu popricat o detaljima.
Igra je svojevremeno bila megapopularna, zato sam i uvjeren da je lako moguce da takva opet bude na iphone/ipadu.

zainteresirani: tomi.podoreski@gmail.com


Hvala!
Hah, na prvi pogled ovo mi kao losa sala al ajde
______
iPad aplikacije
Ervin16 je offline   Reply With Quote
Staro 06.04.2016., 12:35   #17
Bubba
E Pluribus UNIX
Moj komp
 
Bubba's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: M82
Postovi: 6,543
Citiraj:
Autor Ervin16 Pregled postova
Hah, na prvi pogled ovo mi kao losa sala al ajde
A na drugi pogled, tvoj post s linkom i odgovaranjem na dvije i pol godine staru pricu se cini potpuno legit.
__________________
Programer
Rok od dva mjeseca u stvari znači četiri, ali nikako ispod šest.
Bubba je offline   Reply With Quote
Staro 06.04.2016., 13:21   #18
Ervin16
Registered User
 
Ervin16's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2016
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3
A nigdje ne pise da ne smijem.. o.O
Ervin16 je offline   Reply With Quote
Staro 06.04.2016., 14:31   #19
Bubba
E Pluribus UNIX
Moj komp
 
Bubba's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: M82
Postovi: 6,543
Citiraj:
Autor Ervin16 Pregled postova
A nigdje ne pise da ne smijem.. o.O
http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=189336 -> 5. tocka

Ali ono, em je lik rekao da se javis na mail, em je post star skoro 3 godine. Sto rec, koju posluhu porati?
__________________
Programer
Rok od dva mjeseca u stvari znači četiri, ali nikako ispod šest.
Bubba je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na