Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Storage > Diskovi SSD/HDD
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 01.01.2011., 22:32   #31
calypso
Premium
Moj komp
 
calypso's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: Zagreb/Rijeka
Postovi: 1,522
Citam dalje o diskicu direkt sa Seagate sitea.

U slucaju da vriste SSD dio diska, ne dolazi do havarije jer su svi podaci zapisani i na plocama. U tom slucaju imate 7200rpm diskic sa 32MB cachea.

No, ono jos zanimljivije - podaci sa ploca su klasificirani, KOMPRESIRANI i tek onda prebaceni na SSD dio. Dakle, onih 4GB je efektivno cak i vise zbog kompresije!

Seagate FAQ
__________________

Lenovo ThinkPad P15v Gen3 AMD
AMD Ryzen 7 PRO 6850H, 4.7GHz 8-core
32GB DDR5-4800 (2x16GB), quad-channel
NVMe1 - 512GB Micron 3400, PCI-E 4.0 x4
NVMe2 - 512GB Samsung PM981, PCI-E 3.0 x4
AMD Rembrandt integrirana grafika (Radeon)
nVidia Quadro T1200 diskretna grafika
15.6" 600nits 4K LCD
Lenovo 170W PSU
Lenovo 40AY docking station + 90W PSU


2x EIZO EV2336WFS3-BK
23" 1920x1080 IPS


Lenovo T14s Gen1 AMD
AMD Ryzen 7 PRO 4750U, 1.7GHz 8-core
16GB DDR4
512GB NVMe x4 (Micron)
AMD Radeon Vega
14" FullHD IPS



Thinkpad - Nikad ne umiru, samo postanu obsolete... (c)FujiLim
calypso je offline   Reply With Quote
Staro 02.01.2011., 01:44   #32
Ivan_Brajcic
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2010
Lokacija: Sesvete
Postovi: 92
Kakvo je stanje s XP-om? Ako sam dobro shvatio, disk autonomno pristupa elektronskom dijelu, tj. koristi ga kao ogromni cache bez da sam OS može pristupiti tom dijelu? Pitam zbog toga jer još uvijek moram koristiti XP i ne bih volio da mi disk rikne u kratkom vremenu zbog toga što XP ne zna raditi s SSD-om (milijardu puta upisivanje na jedan te isti blok i slično).
Ivan_Brajcic je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 02.01.2011., 01:50   #33
calypso
Premium
Moj komp
 
calypso's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: Zagreb/Rijeka
Postovi: 1,522
OS nema dodira sa SSD dijelom diska.

A sam SSD dio radi tako da elektronika diska prati kojim podacima se najcesce pristupa na disku, i onda samo te blokove *KOPIRA* na SSD dio. Pisanje ide direktno na ploce, a ne na SSD.

Kako si i sam rekao - SSD dio je jedan veliki read-only cache kojem samo interni dio diska ima pristup. Potpuno je neovisan o OSu i OS nema dodira sa tim dijelom diska (niti ga vidi).
__________________

Lenovo ThinkPad P15v Gen3 AMD
AMD Ryzen 7 PRO 6850H, 4.7GHz 8-core
32GB DDR5-4800 (2x16GB), quad-channel
NVMe1 - 512GB Micron 3400, PCI-E 4.0 x4
NVMe2 - 512GB Samsung PM981, PCI-E 3.0 x4
AMD Rembrandt integrirana grafika (Radeon)
nVidia Quadro T1200 diskretna grafika
15.6" 600nits 4K LCD
Lenovo 170W PSU
Lenovo 40AY docking station + 90W PSU


2x EIZO EV2336WFS3-BK
23" 1920x1080 IPS


Lenovo T14s Gen1 AMD
AMD Ryzen 7 PRO 4750U, 1.7GHz 8-core
16GB DDR4
512GB NVMe x4 (Micron)
AMD Radeon Vega
14" FullHD IPS



Thinkpad - Nikad ne umiru, samo postanu obsolete... (c)FujiLim
calypso je offline   Reply With Quote
Staro 15.01.2011., 01:21   #34
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,390
Ukoliko imate notebook s ugrađenom zaštitom diska kod udaraca, nemojte raditi upgrade firmwarea na SD24 jer zaštita izgleda prestaje raditi. Problem sam prvo uočio na svom HP-u, a onda na netu naišao da nisam jedini - isto se događa na Sonyu, Lenovu, Appleu,...
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline   Reply With Quote
Staro 15.01.2011., 02:06   #35
calypso
Premium
Moj komp
 
calypso's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: Zagreb/Rijeka
Postovi: 1,522
Prekasno, vec sam prebacio na SD24. No, ako je problem poznat, ocekujemo onda da ce novi firmware rijesiti probleme i u tom dijelu.
__________________

Lenovo ThinkPad P15v Gen3 AMD
AMD Ryzen 7 PRO 6850H, 4.7GHz 8-core
32GB DDR5-4800 (2x16GB), quad-channel
NVMe1 - 512GB Micron 3400, PCI-E 4.0 x4
NVMe2 - 512GB Samsung PM981, PCI-E 3.0 x4
AMD Rembrandt integrirana grafika (Radeon)
nVidia Quadro T1200 diskretna grafika
15.6" 600nits 4K LCD
Lenovo 170W PSU
Lenovo 40AY docking station + 90W PSU


2x EIZO EV2336WFS3-BK
23" 1920x1080 IPS


Lenovo T14s Gen1 AMD
AMD Ryzen 7 PRO 4750U, 1.7GHz 8-core
16GB DDR4
512GB NVMe x4 (Micron)
AMD Radeon Vega
14" FullHD IPS



Thinkpad - Nikad ne umiru, samo postanu obsolete... (c)FujiLim
calypso je offline   Reply With Quote
Staro 29.01.2011., 18:09   #36
Viperus
Premium
Moj komp
 
Viperus's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 729
Citiraj:
Autor calypso Pregled postova
Par savjeta:

- iskljuciti defrag
- bilo bi dobro iskljuciti superfetch na neki nacin (u Win7)
- koristiti intel Rapid Technology driver (kod intel baziranih ploca)

Jel itko zna dali HDD "skuži" da da se lokacija podatka mijenja tijekom defragmentacije? Ako i ne, svejedno će često korišteni programi tipa firefox i sl. ostati na istome mjestu, pogotovo ako su instalirani na prazni hdd i svježi OS.

I šta superfetch ne kopira sve ili bar dio u RAM? Meni sa 6GB pojede to 2GB, tako da možda nije najpametnije to isključit, pošto je RAM ipak brži od HDD-a.
Viperus je offline   Reply With Quote
Staro 01.04.2011., 09:17   #37
Gile
Premium
 
Datum registracije: Oct 2003
Lokacija: Osijek
Postovi: 380
Novi firmware za Momentus XT je vani : SD25
Gile je offline   Reply With Quote
Staro 01.04.2011., 15:25   #38
Baja 001
Banned
Moj komp
 
Baja 001's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Split
Postovi: 7,504
Kratko i jasano jer mi je Chrome pobrisa dugi post

Uglavnom imam SSD i par diskova, nebitno. Koristim dosta virtualke, da li bi mi pomogla kombinacija 2+ @ RAID0 točnije je li ima osjetnog boosta u odnosu na HDD koji suxa.
Baja 001 je offline   Reply With Quote
Staro 27.07.2011., 22:56   #39
FitzTN
Premium
Moj komp
 
FitzTN's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Samobor, HR
Postovi: 1,552
Evo, da javim.
Moj je nakon 7 mjeseci neprekidnog rada (nešto manje od 5000 radnih sati) odlučio reći bye bye na jedan dosta čudan način. Odjednom je komp počeo iritantno "štekati" pri banalnim operacijama tipa promjena taba u browseru, upisu broja u excelu, promjeni fonta u wordu i slično. Nisam u početku ni u snu pomislio da bi problem mogao biti do diska, nego da sam skupio neki virus, worm, štoveć, pa sam provrtio mbam, kaspersky, hijackthis, čak i u safe modu Onda mi je upala u oko lampica aktivnosti hard diska koja bi svakih cca. 5-10 sekundi zasvjetlila (gorila konstantno) na sekundu-dvije bez ikakve stvarne aktivnosti na disku.

Nažalost, SMART i SeaTools su pokazivali da je sve OK, pa nisam imao druge nego nabavit drugi disk (sad u MojKomp) i klonirat sve skupa S tim diskom je sve išlo bez ikakvog trzaja, dakle normalno . Seagatu je stavljen novi firmware i tad je SMART pokazao neki broj od 150ak realociranih sektora pa je poslan na RMA i sad je stigao novi (koji je pak s nekim mističnim firrmwareom SD26). Moram ponovno klonirati podatke nazad pa vidit kako se sad novi pokazat i nadat se da će trajat dulje hehe

Nemam pojma ima li Seagate pojma kog vraga radi
FitzTN je offline   Reply With Quote
Staro 28.07.2011., 06:20   #40
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,313
Izgleda da Seagate nije daleko odmakao od katastrofe sa hardovima.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 28.07.2011., 11:08   #41
FitzTN
Premium
Moj komp
 
FitzTN's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Samobor, HR
Postovi: 1,552
A ne znam. Vjerojatno je ovo moje ipak izoliran slučaj (barem u HR), jer nisam vidio da se na forumu tko do sada žalio. Seagatov forum je takvih priča pak prepun, ali problemi su tamo više-manje vezani za Mac računala, a i ako netko ima problema, ima otpočetka, a ne nakon xy mjeseci.
FitzTN je offline   Reply With Quote
Staro 28.07.2011., 15:02   #42
dhalan
Premium
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: Gračac
Postovi: 171
imao sam problema s datotekama većim od 2GB... par MB bi jednostavno nestalo iz datoteke... valjda isparilo negdje u zrak
trenutno sam na SD25 i nisam odavno primjetio taj problem, nadam se da je riješen...
jedino me još brine što ga čujem kako kucka povremeno, što kod drugih diskova nisam dosad primjećivao...
kakav je taj SD26? nigdje downloada za to...
dhalan je offline   Reply With Quote
Staro 28.07.2011., 15:30   #43
FitzTN
Premium
Moj komp
 
FitzTN's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Samobor, HR
Postovi: 1,552
Pojma nemam Nešto mistično. Koliko sam uspio skužit, ovi iz Seagatea kažu da taj SD26 popravlja "neki problem koji su otkrili, ali koji nije bio navođen kao problem pri raspravama na forumu"
FitzTN je offline   Reply With Quote
Staro 28.07.2011., 17:43   #44
Romano.Cule
Outer Space
Moj komp
 
Romano.Cule's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 822
Valjda ce vas to nauciti da u buducnosti izbjegavate eksperimentalne hibridne diskove koji potenciraju jeftinu cijenu i "najbolje iz oba svijeta".There is no such thing,barem ne u IT industriji.
Romano.Cule je offline   Reply With Quote
Staro 28.07.2011., 21:53   #45
dhalan
Premium
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: Gračac
Postovi: 171
no risk no fun
sad zasad sam happy s diskom, a ako crkne, kupit ću neki manji ssd za sustav i umjesto dvd-combo drivea ću nabavit onaj converter za hdd i tamo strpat 500 gigi i to će bit to... da sam znao prije za taj converter, odmah bi tako napravio...
dhalan je offline   Reply With Quote
Staro 29.07.2011., 13:10   #46
Baja 001
Banned
Moj komp
 
Baja 001's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Split
Postovi: 7,504
Citiraj:
Autor Romano.Cule Pregled postova
Valjda ce vas to nauciti da u buducnosti izbjegavate eksperimentalne hibridne diskove koji potenciraju jeftinu cijenu i "najbolje iz oba svijeta".There is no such thing,barem ne u IT industriji.
Postoji najbolje iz oba svijeta, ali nas gazi maksimizacija profita. Sigurno njih disk na košta 95% od prodajne cijene. Pozdravljam hibridne proizvode i istraživanje, jer samo kranjem korisniku može bit bolje. I svaka inicijalna tehnologija ima problema naravno koji se tijekom rada ispravljaju.
Baja 001 je offline   Reply With Quote
Staro 29.07.2011., 20:39   #47
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,102
Ajmo malo dignuti rucnu :


Citiraj:
Autor Romano.Cule Pregled postova
Valjda ce vas to nauciti da u buducnosti izbjegavate eksperimentalne hibridne diskove koji potenciraju jeftinu cijenu i "najbolje iz oba svijeta".There is no such thing,barem ne u IT industriji.
Iz realnog kutka promatranja XT-a, "eksperimentalni" se pokazao kao zrel i odlican proizvod. Dapace, toliko odlican, da je najveci hit medju prodajom prenosnika - kao prva aspiracija za upgrade. Pitajte samo Mikronis i ekipu koliko ih je otislo. Meni radi u Vaioletu vec nekoliko mjeseci radi bez greske, a netribam valjda spominjati koliko ih (posebno) Mac-ovaca vozi vec mjesecima na veliko zadovoljstvo. U Agramu ih je valjda, bez pretjerivanja, prodano nekoliko stotina! Jer je doslovno hit u prodaji.

Temeljiti ljutnju na jednom odapelom disku kao sudbinsku kartu citave XT serije je blago receno pretjerivanje. U svjetlu dogadjaja i gorkog okusa Seagate blamaze, lako se opustiti na obaracu i odma proglasiti svaku novu seriju losom. XT, po svemu sudeci je dobar disk.


Citiraj:
Autor FitzTN Pregled postova
Evo, da javim. Nemam pojma ima li Seagate pojma kog vraga radi
Nema tog modela za kojeg u bazi korisnika, neces naci barem jednog odapelog, taman da je Djuro Enterprise iz Cheetah-luka. Prema tome, mozes biti zahvalan da te je pozdravio na naljepsi moguci nacin i jos ti ostavio manevra da spremis bez stete podatke. Zapravo, bas bi ti zbog toga trebao biti simpatican

Prema tome, najte pucati po XT-u, jer to je valjda zadnji disk od Seagate-a koji je zasluzio kritiku. Hibrid ili Amfibija? Svejedno, jel vrlo lijepo radi.
Visage je offline   Reply With Quote
Staro 29.07.2011., 23:58   #48
FitzTN
Premium
Moj komp
 
FitzTN's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Samobor, HR
Postovi: 1,552
U potpunosti se slažem s tobom

Ovo moje i nije bio strašan kvar jer podacima nije ništa, samo komp nije radio kako treba.
Sa zadnjom rečenicom sam mislio na njihovu politiku oko firmware-a s tim momentus xt diskovima, koji ne rješavaju probleme koji su trebali bit rješeni odavno.

Disk dok je radio je bio odličan i brz, već mi fali njegova osobina predučitavanja u ssd onog što koristim stalno što nemam na običnom disku, pa ide clone na novi što prije

Zaključak svega: backup rulz
FitzTN je offline   Reply With Quote
Staro 06.08.2011., 16:55   #49
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,390
Citiraj:
Autor Gile Pregled postova
Novi firmware za Momentus XT je vani : SD25
Odličan primjer kako izgubiti dva dana za restore podataka. Sva sreća pa sam pretpostavio da bi moglo biti problema i napravio backup, *bem ti i HP i Seagate...
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline   Reply With Quote
Staro 07.08.2011., 14:36   #50
FitzTN
Premium
Moj komp
 
FitzTN's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Samobor, HR
Postovi: 1,552
Što se dogodilo?
FitzTN je offline   Reply With Quote
Staro 07.08.2011., 14:55   #51
Gile
Premium
 
Datum registracije: Oct 2003
Lokacija: Osijek
Postovi: 380
Citiraj:
Autor domy_os Pregled postova
Odličan primjer kako izgubiti dva dana za restore podataka. Sva sreća pa sam pretpostavio da bi moglo biti problema i napravio backup, *bem ti i HP i Seagate...
Događa se, nisam ja kriv dobro pa si napravio backup
Gile je offline   Reply With Quote
Staro 26.08.2011., 10:03   #52
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,390
Dogodilo se to da mi je taj utility za flashanje obrisao MBR s diska i snimio neki svoj MBR čime je onemogućio pokretanje aplikacije za enkripciju diska i općenito bootanje Windowsa. Vidio sam da nisam jedini kojem se to dogodilo... Nije bilo pomoći osim ponovnog reparticioniranja i restorea imagea i ostalih podataka.
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline   Reply With Quote
Staro 10.09.2011., 01:59   #53
calypso
Premium
Moj komp
 
calypso's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: Zagreb/Rijeka
Postovi: 1,522
Evo mene opet nakon vise od pola godine koristenja Momentusa XT 320GB.

Za sada apsolutno nikakvih kriticnih problema. Primjetio sam da nakon nekog vremena koristenja virtualke (koja zna stajati upaljena po dva-tri tjedna) dodje do odredjenog stekanja koje se rijesi restartanjem kompa. Virtualka je preseljena na kucni file server, tako da sam i taj disk IO maknuo sa ovog diska.

Ostalo, dakle, laptop je Lenovo T61... Brzina podizanja Windowsa, baratanje sa aplikacijama u Windozama radi mnogostruko brze nego bilo koji drugi 7200rpm diskic sa kojim sam imao prilike raditi. Imam jos Toshiba Tecra M11 kao sluzbeni lap sa 7200rpm diskicem i osjetno je sporiji, a imam jos i Lenovo R61 koji ima isto 7200rpm disk i koji je isto tako osjetno sporiji od XT-a.

Ako se dobro sjecam ima firmware SD26. Meni se ova tehnologija pokazala kao pravi pogodak, tako da nemam nista protiv da koristim i dalje.


BTW., backup bitnih stvari se radi svako malo.
__________________

Lenovo ThinkPad P15v Gen3 AMD
AMD Ryzen 7 PRO 6850H, 4.7GHz 8-core
32GB DDR5-4800 (2x16GB), quad-channel
NVMe1 - 512GB Micron 3400, PCI-E 4.0 x4
NVMe2 - 512GB Samsung PM981, PCI-E 3.0 x4
AMD Rembrandt integrirana grafika (Radeon)
nVidia Quadro T1200 diskretna grafika
15.6" 600nits 4K LCD
Lenovo 170W PSU
Lenovo 40AY docking station + 90W PSU


2x EIZO EV2336WFS3-BK
23" 1920x1080 IPS


Lenovo T14s Gen1 AMD
AMD Ryzen 7 PRO 4750U, 1.7GHz 8-core
16GB DDR4
512GB NVMe x4 (Micron)
AMD Radeon Vega
14" FullHD IPS



Thinkpad - Nikad ne umiru, samo postanu obsolete... (c)FujiLim
calypso je offline   Reply With Quote
Staro 20.09.2011., 17:55   #54
zdravko_c
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 524
novi firmware SD28 je vani, neki change log ili release notes zasad nisam uspio pronaći
zdravko_c je offline   Reply With Quote
Staro 04.11.2011., 03:05   #55
spawn
Premium
Moj komp
 
spawn's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Istra
Postovi: 7,928
Radi li ovaj disk kako treba na XP-u ili je ta hybrid tehnologija neovisna o OS-u?
spawn je offline   Reply With Quote
Staro 04.11.2011., 09:27   #56
Ivo_Strojnica
PRO
Moj komp
 
Ivo_Strojnica's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,170
Neovisna je o OS-u. Disk prati kojim se clusterima diska najčešće pristupa i onda to sprema u ssd.
__________________
"Who is your daddy and what does he do?"
Ivo_Strojnica je offline   Reply With Quote
Staro 20.11.2011., 22:11   #57
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,390
Ovaj puta je dobro ispalo...

__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline   Reply With Quote
Staro 28.12.2013., 21:12   #58
Frung
Premium
Moj komp
 
Frung's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: zg westside
Postovi: 598
Evo samo ću još jednu opciju diskova staviti na stol, uzeo sam novi Seagate Hybrid desktop SSHD, ST2000DX001.

Garancija na ove diskove je 36 mjeseci, a za nepunih 200 kn razlike u vrijeme kad sam ga piknuo od standardnog 2TB ST2000DM001, ovaj ziher dolazi s 1TB platterima kod nas, plus ima taj dodatni 8GB cache SSD i dodatnu godinu garancije. Meni se to dosta dobro činilo, trebalo mi je još friških 2TB, a nisam si u glavi još opravdao SSD.

Stranu review:
http://www.tweaktown.com/reviews/574...iew/index.html

Zasad mi se čini dobro radi, sistem sam zbog budžetskih razloga prošlih pola godine imao na 2TB WD greenu, od toga je osjetno brže i responzivnije. Boot je isto brži, makar ni prije bio nešto spor. Isto tako, dodavanjem ovog harda buka je isto ostala na razini WD greena, sigurno nije glasnije od prije, a radi se o 7200 okr. disku.

RAW HD tune: http://www.pohrani.com/f/a/d1/3xd3ep...-201317-02.png

Pa možda će biti još kome interesantan, znam da za tu lovu dobije se 3TB, ali eto, još jedna opcija,

Živjeli!
__________________
~Fury of the dwarves runs deep.
Frung je offline   Reply With Quote
Staro 21.04.2014., 20:22   #59
visinomjer
Registered User
 
Datum registracije: Apr 2014
Lokacija: c
Postovi: 3
Hibridni HDD - korištenje 8GB SSD

Pozdrav, nedavno sam kupio računalo Lenovo Z510
Računalo ima i5 proceosr i hibridni disk 1T + 8 gb ssd

Pomoću software Rapid sotage technology od Intela trebalo se moć pokrenut njegovu punu funkciju da disk uzima cache od OS-a i ostalih programa.

Do sada nisam pomoću googlanja uspio doći do rješenja kako da pomoću Intelovog siftwera započnem akceleraciju ssd-a

Koliko mi se čini prema poruci iz softwera potrebno je disk staviti u raid write-back mod.

Molim Vas pomoć kako da to napravim.

Gore je Win 7 x64.
visinomjer je offline   Reply With Quote
Staro 21.04.2014., 22:46   #60
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,547
Opciju koju tražiš je po defaultu već aktivna,
interna pamet tog SSHD složenca sama prati kojim podacima se najčešće pristupa i onda ih kopira na ssd dio i potom od tamo koristi.
Kada "gledaš" SSHD od strane sistema tj. winsa onda vidiš samo jedan uređaj i nemaš nikakvih posebnih opcija nego kao da se radi o std. hdd - u.
Po webu unutra je Seagate Momentus XT pa pogledaj:
http://www.seagate.com/internal-hard...-hybrid-drive/
http://www.seagate.com/tech-insights...shd-master-ti/
Nikky je online   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na