Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > PC Ekspert > Komentari i prijedlozi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 01.01.2006., 16:17   #1
mitzek
Prigorec po defaultu
Moj komp
 
mitzek's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2003
Lokacija: Pušća Gornja
Postovi: 1,335
Angry ovak.. malo više reda bi nam bilo potrebno,hitno!

deca..

ako si mi sami nebudemo radili reda među članstvom, ovaj naš community bu se pretvoril u kokošinjac!!

sa dolaskom novih ,mlađih i nadobudnih članova primjećuje se veeliki pad u kvaliteti komuniciranja, fer i prijateljskih odnosa koji su uvijek ovdje vladali, pa kao jedan od starijih i recimo meritornijih članova potežem ovo pitanje da se provede rasprava što i kako napraviti da se situacija vrati u normalu..

ne želim nikom bi tata niti nikog gnjavit, al mislim da bi bilo u redu od novih članova da se pokušaju uklopit u ovu sredinu a ne da ju pokušavaju svojim neodgojem i destrukcijom razbiti.

mislim da je došao red da se pothitno napravi Pospremanje po članstvu ili da ih se barem ozbiljno opomene da vide da im destrukcija ovdje ne prolazi.

posebno me ljuti kad netko(zasad be imena..iako) pokušava na nepošten način od svog kolege forumaša napraviti krelca, s time što mu je prodao neispravan HW i još se prijeti i razmeće okolo,također i članovi koji ne žele shvatiti i prihvatiti kako ovaj Forum radi i živi da se malo ohlade i sami sebe zapitaju da li stvarno žele biti dio nas..

i ja sam počeo neslavno ovdje.,popio BAN u prvih sat vremena,ali sam shvatio gdje i kako sam pogriješio i još uvijek sam tu ,cijenjen i prihvačen član ove sredine..

prema tome .želio bih da u ovu Novu 2006 godinu uđemo čistog obraza i srca, da eventualno oprostimo jedni drugima pogreške, jel ljudski je griješiti ali i praštati...

ajmo ostavit sve loše i negativno iza nas i nastaviti dalje u duhu PCExperta!

ajde,da se ova rasprava ne pretvori u tužbalicu samo Vaši komentari kako i na koji način unaprijediti zajednički rad i suživot na PCExu....


toliko od mene,hvala na pažnji!


__________________
slikce:http://my.opera.com/Mitzek/blog/

sig na dijeti..,bolje on nege JA......
mitzek je offline   Reply With Quote
Staro 01.01.2006., 16:27   #2
E.T.
Moderator
Moj komp
 
E.T.'s Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,457
Slazem se... no neznam kako bi to filtriranje clanova funkcioniralo. Tor je svugdje zaljepio pravila, mozda bi ih trebalo stroze provoditi no treba razumijeti da ima ljudi kojima je prvi dodir sa forumom i opcenito "internet komunikacijom"...
Mozda da se otvori podforum za nove clanove?
__________________
www.rabbits-clan.com
E.T. je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 01.01.2006., 16:33   #3
Fleks
JDM
 
Fleks's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 6,137
Ja mislim da treba više moderatora. Tu i tamo podjelit koj ban i da vidiš miline. Ovaj lik kaj prodaje pokvareni HW je sigurno neki bivši banani član.

Inače slažem se sa Mitzekom.

Fleks je offline   Reply With Quote
Staro 01.01.2006., 16:44   #4
mitzek
Prigorec po defaultu
Moj komp
 
mitzek's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2003
Lokacija: Pušća Gornja
Postovi: 1,335
Citiraj:
Originally posted by E.T.
Slazem se... no neznam kako bi to filtriranje clanova funkcioniralo. Tor je svugdje zaljepio pravila, mozda bi ih trebalo stroze provoditi no treba razumijeti da ima ljudi kojima je prvi dodir sa forumom i opcenito "internet komunikacijom"...
Mozda da se otvori podforum za nove clanove?
je, u redu je tolerirati nekog novog,al od onog trenutka kad mi počne zabijat nož u leđa nemam namjeru tolerirat nikome ,pa bio on i moja krv!

dakle,za striktnije provođenje pravila -to je Tvoj prijedlog,kao i podforum za nove članove?

__________________
slikce:http://my.opera.com/Mitzek/blog/

sig na dijeti..,bolje on nege JA......
mitzek je offline   Reply With Quote
Staro 01.01.2006., 17:14   #5
CatKiller
al se nekad dobro jelo...
Moj komp
 
CatKiller's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Samobor
Postovi: 3,310
Kad se sjetim da sam ja skoro pokupio ban radi nicka, a sad neka neodgojena balavurdija vandalizira forum, ako se clan od 5-10 postova ponasa nedolicno, ukor i/ili ban u korjenu.

Naravno da guzdama lijepse zvuci 10k clanova, nego 5k ( iako "kvalitetnih" ) clanova, ali mislite malo i na nas! :mad:

PS.

Sretna Nova
__________________
Zenfone 9 | Zephyrus M16 | HP Chromebook X2 | Tesla Model Y LR
CatKiller je offline   Reply With Quote
Staro 01.01.2006., 17:41   #6
Tooma
Premium
 
Tooma's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2003
Lokacija: malo st, malo vz
Postovi: 2,043
prodaju neispravnog hardwarea i slicne prevare triba se sasjec u korijenu, jedino mislim da je upitno koliko ce ban pomoc jer se neko ko misli zajebavat moze ponovno regat

polovni hardware kupujem samo na trznici uz potpuno povjerenje i prema novijim clanovima foruma tako sto posaljem hardware prije nego se plati ili, ako kupujem, platim prije nego se posalje. ukoliko samo neko jednom ugrozi ovo povjerenje ode sve u vodu, a to sve gradjeno je mjesecima, reka bi i godinama

zato treba vidit i druge nacine kako sprijecit one koji naprave zajeb da ga ponove (i ne mislin ih tuc ako je neko to zakljucija iz zadnjeg odlomka)
__________________
Untitled Document
Abit AN7 w AMD Barton XP-M 2500+@2530MHz (11.5x220,1.813V) Water Cooled
Chieftec ca-01bbsl-w, big mesh
Enermax 460w, eg465ax-ve(g)fma
Gainward GF4 Ti4200 (260/520 MHz)
2x256MB Corsair TwinX512-3200C2
2xSegate Baracuda 80GB sata (Raid 0)
2x IBM Deskstar 40 GB
Pioneer DVD+-RW DVR-107D
Cretaive Live Player 5.1
bolje zivit pet dana kao kralj nego jedan dan kao prosjak
Tooma je offline   Reply With Quote
Staro 01.01.2006., 17:42   #7
Srky
Moderator
Moj komp
 
Srky's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Osijek
Postovi: 3,263
Treba malo zategnit situaciju sto se tice novih clanova i dijelit packe na sve sto nije u skladu sa forumom jer su se ocito neki razbahatili...
A ne bi bilo na odmet da i moderatori imaju BAN ovlasti radi lakseg i brzeg sprovodjenja reda i mira ali ne i zlouporabe.
__________________
Abit IP35 Pro Intel Quad Q6600 G0@3000Mhz (333x9)
Thermaltake BigTyp VX120@800rpm2 x 2Gb Kingston HyperX Black 1066@1000Mhz (5-5-5-18) 1.95V
XFX HD7770 1Gb GDDR5 Core Edition@1100/1250Intel 60Gb SSD + 3 x 250Gb Seagate Single Platter 16Mb
CD-RW/DVD Toshiba SDR1712C & Pioneer DVR-110DLogitech G400 & Ultra-X, G51 on Audigy SE@X-Fi Xtreme
Corsair VX450W@Sharkoon Silvation - 2 x Chieftec 120mm@7VWindows 7 Ultimate 64bit, Iskon ADSL 8192/512kbit@Enkom A1521-I
Srky je offline   Reply With Quote
Staro 01.01.2006., 18:03   #8
rendula
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2003
Lokacija: Zagreb, Trešnjevka
Postovi: 5,731
Citiraj:
Originally posted by Srky
A ne bi bilo na odmet da i moderatori imaju BAN ovlasti radi lakseg i brzeg sprovodjenja reda i mira ali ne i zlouporabe.
Pa kaj moderatori nemaju ovlasti banati nekoga:confused:
rendula je online   Reply With Quote
Staro 01.01.2006., 19:45   #9
Tooma
Premium
 
Tooma's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2003
Lokacija: malo st, malo vz
Postovi: 2,043
mislim da oni samo kandidiraju
ostatkom procedure bavi se tor i ostali clanovi "pc-ekspert tima"
__________________
Untitled Document
Abit AN7 w AMD Barton XP-M 2500+@2530MHz (11.5x220,1.813V) Water Cooled
Chieftec ca-01bbsl-w, big mesh
Enermax 460w, eg465ax-ve(g)fma
Gainward GF4 Ti4200 (260/520 MHz)
2x256MB Corsair TwinX512-3200C2
2xSegate Baracuda 80GB sata (Raid 0)
2x IBM Deskstar 40 GB
Pioneer DVD+-RW DVR-107D
Cretaive Live Player 5.1
bolje zivit pet dana kao kralj nego jedan dan kao prosjak
Tooma je offline   Reply With Quote
Staro 01.01.2006., 20:28   #10
Codiac
bycod
 
Codiac's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Zagreb / Dubrava
Postovi: 6,695
Predlazem nove moderatore

Pa da pojasnim stari moderatori su ostarili onako vise nesurfaju toliko, pa moj prijedlog je postaviti ljude koji su cesto na forumu za moderatore.

Naravno da to treba biti OZBILJNA osoba a ne neki balavac. Uglavnom ocu reci da bi jos 3-4 admina kao atha rijesili SVE probleme u to sam siguran.

A sto se tice bananja trebalo bi i moderatorima dati opciju ali samo ako se i ostali moderatori slazu da se bana inace ne .
__________________

Intel-i5-760 / Cooler-Master-Hyper-212 / Gigabyte P55-USB3
GSkill -2x4gb / MSI R7 370 2GB / Audigy SE Xtreme
Samsung EVO850 250GB / Samsung HD204UI / WDC 1TB/Samsung SH203b
Seasonic-430w / Chieftec-LCX-2x120 / DELL U2412M
Logitech Illuminated Keyboard / Logitech-G9 / Steelpad 4D / Rumble-pad-2 / Logitech-Z4


.i.
Codiac je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 01.01.2006., 20:47   #11
Jelc
Super Moderators
 
Datum registracije: May 2002
Lokacija: Zg
Postovi: 17,469
Ajmo po redu-rijetko tko (čast iznimkama) koristi opciju da moderatora obavijesti kad nekaj nije kako treba.

Nego u pravilu nastavi hraniti trola i raditi još veću frku.

Onda moderatori-na njima je da upozore.
Ja sam ne jedamput slao PM nekom forumašu da ne radi sranja, tko je bio normalan taj je i poslušao, tko nije ban.
Kraj priče.

I najvažnije-od kad je forum srušen bilo je malo problema sa admin opcijama, više ih nema

To je prvi osjetio dotični d@rio.
Bez puno priče.

A tako će biti i ubuduće.

Sa time da će na Svaštari i cijelom forumu biti malo postroženi kriteriji po pitanju politike, rasizma i svega onoga od čega mi se već "jezik osušio" upozoravajući.

Neke stare forumaše ne namjeravam više upozoravati ni jedamput.

Stvar je jasna-svi znaju pravila, da nekih tema nema, da nema politike, rasnog ili nacionalnog prepucavanja...

Pa ako netko svejedno malo-malo počne znači da ga živo i zdravo boli briga za pravila, ja ne vidim razloga da se takvo nešto tolerira.
Jelc je offline   Reply With Quote
Staro 02.01.2006., 01:33   #12
spawn
Premium
Moj komp
 
spawn's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Istra
Postovi: 7,928
Imam jedan lagani prijedlog. Zabraniti mogucnost postanja na TRZNICI novacima do npr 100 postova ili 200. A ako neko primjeti da postaju bez veze samo im se izbrise post. Dok se ljudi malo ne upoznaju.
spawn je offline   Reply With Quote
Staro 02.01.2006., 01:56   #13
Srky
Moderator
Moj komp
 
Srky's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Osijek
Postovi: 3,263
Citiraj:
Originally posted by Bruno_Rv
Imam jedan lagani prijedlog. Zabraniti mogucnost postanja na TRZNICI novacima do npr 100 postova ili 200. A ako neko primjeti da postaju bez veze samo im se izbrise post. Dok se ljudi malo ne upoznaju.
I sta onda novaci ne smiju nista prodat?
__________________
Abit IP35 Pro Intel Quad Q6600 G0@3000Mhz (333x9)
Thermaltake BigTyp VX120@800rpm2 x 2Gb Kingston HyperX Black 1066@1000Mhz (5-5-5-18) 1.95V
XFX HD7770 1Gb GDDR5 Core Edition@1100/1250Intel 60Gb SSD + 3 x 250Gb Seagate Single Platter 16Mb
CD-RW/DVD Toshiba SDR1712C & Pioneer DVR-110DLogitech G400 & Ultra-X, G51 on Audigy SE@X-Fi Xtreme
Corsair VX450W@Sharkoon Silvation - 2 x Chieftec 120mm@7VWindows 7 Ultimate 64bit, Iskon ADSL 8192/512kbit@Enkom A1521-I
Srky je offline   Reply With Quote
Staro 02.01.2006., 04:01   #14
spawn
Premium
Moj komp
 
spawn's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Istra
Postovi: 7,928
Citiraj:
Originally posted by Srky
I sta onda novaci ne smiju nista prodat?
A jebiga,samo sam predlozio. Tako se mogu bar malo zatititi ostali clanovi. Koliko sam citao dosad,u vecini slucajeva novaci prave probleme. Znam da se tu zakidaju posteni novaci ali nemozes znati ko je posten dok ga ne upoznas. Just a thought.
spawn je offline   Reply With Quote
Staro 02.01.2006., 05:18   #15
Fleks
JDM
 
Fleks's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 6,137
Ja ništa ne kupujem/prodajem poštom, niti ne kupujem od ljudi koje ne poznajem osobno. Neznam, možda postoji 5 ljudi od kojih bi kupio nešto poštom tu sa foruma i to bi dobro vagnuo. Jednostavno u ova vremena nemožeš nikom vjerovat. Pogotovo ne toj balavurdiji. Neznam ja sam ziher da mi Sky, Jelc, Mitzek ili CK (naprimjer sam ih uzeo) da mi nebi podvalili, ali kupovat od nekog ko ima 5 postova i nitko ga ne pozna... Ono aj Bok. Ne hvala.
Fleks je offline   Reply With Quote
Staro 02.01.2006., 08:21   #16
nino
PizzoZder
Moj komp
 
nino's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Umag
Postovi: 12,418
Kupio sam dosta na forumu, nesto malo i prodao, nema veze ali u zadnje vrijeme postoji navala postova novih usera u stilu "kupujem to i to", a 3 posta ispod mu je to isto na prodaju?? To je uzelo maha, te predlazem da se u Trznici otvore 2 podforuma "PRODAJA" i "KUPUJEM,MIJENJAM".
Ne bi gazde foruma trebali zanemarit cinjenicu da je "Trznica" najposjeceniji dio foruma, barem sto se broja tema i poruka tice.
__________________
Prodajem kucu na klizistu.. Nije puno presla.....
Member Of PC Ekspert 100+kg Demolition Squad
NAJNOVIJE = Povoljno RAM..http://www.downloadmoreram.com/... tor i AMD kupili....

NOVO! Prodajem visokokvalitetni tropleteni hardverski konac za fixiranje coolera
nino je offline   Reply With Quote
Staro 02.01.2006., 09:13   #17
zippo
herr Flick
Moj komp
 
zippo's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Umag
Postovi: 2,057
trznica

Nisam stari clan kao neki od vas, niti imam veliki broj postova ali sto se tice trznice kupujem i prodajem stvari koje su u redu i ne zelim nikoga zaje.... a ne bi volio da mi se to dogodi.
U vezi toga imama prijedlog recimo "Crna lista trznice" (znam da ima Prljavi, pokvareni ....) ali treba staviti to kao zasebnu temu. Ako se nekoga zeli staviti na tu listu trebalo bi to raditi u suradnji sa moderatorom koji bi te stvari trebao provjeravati na oba dvije strane i odluciti stoji li zalba na cvrstim temeljima ili ne. Mozda bi moderatora za Trznicu trebalo biti vise da zajednickim dogovorom odluce trebe li neko biti na listi. Ako neko zeli prodavati smece na trznici neka to radi na drugom mjestu a ne na PC Expert Forumu.
Onaj ko bi dospio na crnu listu znao bi tada da je za Trznicu mrtav s time da mu se objave podaci da ljudi znaju sa kime ne treba imati posla.
Mozda je ovo malo radikalno ali mislim da bi se i ovime a i drugim mjerama dalo do znanja fuserima da nemaju sto traziti na ovom forumu
__________________
.:S:T:A:L:K:E:R:.. :2 u ocekivanju


nema vise zippacha ......






zippo je offline   Reply With Quote
Staro 02.01.2006., 09:49   #18
mitzek
Prigorec po defaultu
Moj komp
 
mitzek's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2003
Lokacija: Pušća Gornja
Postovi: 1,335
Talking HEH...

a kak bi bilo da se novim članovima odmah, na početku objasni da buju popili BAN ako i samo pokušaju muljat,a ne samo da ih se moli, kumi , i hrani ..jer po meni trolove treba na dijetu od prvog časa...poslije kad ih krene....

naime , i ja osobno nemam previše povjerenja u čovjeka koji nakon 4 posta suuper povoljno nekaj dila,jel, al tu je i stvar osobne procjene, ak si pohlepnjak za 100 kuna , možeš i sam sebi zabit autogol,prema tome, poanta je sljedeća.;

nisu niti svi Novi trolovi , niti su starosjedioci svi anđelčeki,tak da je to stvar karktera svakog ponaosob,a recimo meni se neda zajebavat s nekim šmrkljom ak me zajebe za 100 kuna, da ga sad koljem, tučem, neznam kaj, al da ću upozorit širu zajednicu na dotićnog, to se ne propušta, dakako, sa temeljom, ne bezveze traćat..

dakle,ak smo skupa i povezani na takav il slićan naćin mislim da samim time možemo smanjiti negativni kontekst koji se pojavio na Tržnici..

dakle,ekipo, ak hoćete nekaj uvalit,prodat muda pod bubrega, ja Vas sve lijepo molim:ZAOBIĐITE NAŠU TRŽNICU!

inače bumo morali osnovati Žderonjski Leteći Odred il Kažnjeničku Bojnu za obračun sa žmukljerima... il barem Podmlatku Žderonja zažmirit na kakvu cipelarku.....

ps-neznam jeste li primjetili kak sam poćel Paskea imitirat s mekim ć....:burn:
__________________
slikce:http://my.opera.com/Mitzek/blog/

sig na dijeti..,bolje on nege JA......
mitzek je offline   Reply With Quote
Staro 02.01.2006., 11:17   #19
atha
Moderator
Moj komp
 
atha's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Rijeka
Postovi: 8,918
Re: HEH...

Citiraj:
Originally posted by mitzek

ps-neznam jeste li primjetili kak sam poćel Paskea imitirat s mekim ć....:burn:
da, i morao bi se poceti kontrolirati u svezi toga!

nadalje, srky i ja svoj posao radimo zadovoljavajuce, svako krshenje pravila bude sankcionirano pod odmah,
a ako je neka veca stvar u pitanju, uz savjetovanje sa torom i jelcom,
sve se brzo rjeshava...
sto se tice "back stage-a", odnosno kupovine koju Vi obavljate ili preko pm-a ili maila i kada vec HW stigne odnosno bude poslan,
srky i ja ne mozemo puno pomoci jer ne znamo sto se dogadja,
ali zato uz obavijesti clanova o nekakvim nepravilnostima tijekom buy/sell radnje,
mozete obavijesti preko PM-a ili preko teme na trznici koja je sticky, "Prljavi, pokvareni trgovci".

ta tema sluzi za to, a ne za bezpotrebne bablje cakule koje su se odvijale u zadnjih par dana,
i to sa satrne clanova koji su DUZE vrijeme clanovi foruma i trebali bi znati pravila.

svako postrozenje pravila prihvacam, jer reda treba biti ako elim da ovaj NASH forum na nesto lichi.

over and out.
atha
__________________
___________
HTPC: Intel Core2Duo E8500 × ATI Sapphire HD4670 HDMI × 2x 1GB DDR2 × Samsung 160GB ×
Lenovo Key+Mouse
× Philips 49PFS5501 LED TV × Technics SA-EH780 5.1 × Windows 10
Laptop1: Lenovo x100e w/Windows 10
atha je offline   Reply With Quote
Staro 02.01.2006., 11:33   #20
mitzek
Prigorec po defaultu
Moj komp
 
mitzek's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2003
Lokacija: Pušća Gornja
Postovi: 1,335
Re: Re: HEH...

Citiraj:
Originally posted by atha
da, i morao bi se poceti kontrolirati u svezi toga!

nadalje, srky i ja svoj posao radimo zadovoljavajuce, svako krshenje pravila bude sankcionirano pod odmah,
a ako je neka veca stvar u pitanju, uz savjetovanje sa torom i jelcom,
sve se brzo rjeshava...
sto se tice "back stage-a", odnosno kupovine koju Vi obavljate ili preko pm-a ili maila i kada vec HW stigne odnosno bude poslan,
srky i ja ne mozemo puno pomoci jer ne znamo sto se dogadja,
ali zato uz obavijesti clanova o nekakvim nepravilnostima tijekom buy/sell radnje,
mozete obavijesti preko PM-a ili preko teme na trznici koja je sticky, "Prljavi, pokvareni trgovci".

ta tema sluzi za to, a ne za bezpotrebne bablje cakule koje su se odvijale u zadnjih par dana,
i to sa satrne clanova koji su DUZE vrijeme clanovi foruma i trebali bi znati pravila.

svako postrozenje pravila prihvacam, jer reda treba biti ako elim da ovaj NASH forum na nesto lichi.

over and out.
atha


OK,sad podvucimo crtu i kolji /briši sav spam i chatanje OVDJE!

EOD!
__________________
slikce:http://my.opera.com/Mitzek/blog/

sig na dijeti..,bolje on nege JA......
mitzek je offline   Reply With Quote
Staro 02.01.2006., 13:54   #21
Bran
nemam kaj napisati
 
Bran's Avatar
 
Datum registracije: May 2003
Lokacija: Međimurje
Postovi: 1,300
Ne bi trebalo biti ograničavanja nekakvih prava na temelju broja postova. A da se pravila treba malo bolje držati i to je istina. Možda ih treba i malo modificirati. I naglasiti svima da ih pročitaju jer velika većina to samo preskoči (kao i ja kad sam prvi put došao na taj forum). I svima objasniti da ovo nije forum tipa Forum.hr (bez uvrede ikome) gdje možeš pisati sve i svašta.
__________________
ASUS A3500N Centrino 725 1.6GHz, 15"(1024x768), 4X +/- DVD-RW, HDD 60GB, DDR 512MB, Li, Fax/Mod, LAN, IEEE1394, 4xUSB2.0, 0.35 millijuna pixela integrirana video camera





Bran je offline   Reply With Quote
Staro 06.01.2006., 16:22   #22
slajm_ri
Registered User
 
slajm_ri's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: rijeka
Postovi: 8
gdje mogu procitati pravila ponasanja, naime pri pokusaju (Sticky: Službena Pravila Ponašanja Na PCE Forumu) pojavljuje se poruka "Invalid thread specified."

i pohvala.. ne znam kako je prije bilo ali ovaj forum je najkulturniji na koji sam do sada naisla: goood :
slajm_ri je offline   Reply With Quote
Staro 06.01.2006., 17:12   #23
tor
Administrator
Moj komp
 
tor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Sesvete
Postovi: 15,944
Nova pravila su u izradi pa malo strpljenja.
Kako je i bilo do sada govora o novom izgledu foruma, preraspodjeli tema i svemu tome slično-dok se to ne dogodi moramo se snalaziti s ovim što imamo. Kao što je Jelc to dobro primijetio, i one opcije koje postoje (prijavi moderatoru) se rijetko koriste pa očigledno je potrebno ovakve stvari rješavati na drugi način.

Jedna od tamnih strana popularnosti PCE stranice i foruma je dolazak članova kojima je ovo prvi (ili među prvima) oblik internetske komunikacije pa ne znaju niti osnovna pravila ponašanja (velika slova, vrijeđanje sugovornika, traganje za ilegalnim stvarima, spamanje, podvaljivanje na tržnici). Ne želimo niti možemo ograničiti pristup novim članovima, ali se budemo svi zajedno potrudili da im objasnimo kako stvari stoje ili pa-pa..

Novi/stari moderatori su realnost koja se od kad je ovog foruma ponavlja. Neki moderatori ostaju, neki odlaze, dolaze novi-sve je to dio ove priče. To što se neke stvari ne vide prema van ne znači da se ne događaju. Ja sam u stalnoj vezi s moderatorima (kao i Jelc) i vjerujte mi na riječ-puno stvari se dešava preko PM, ICQ ili maila koje se ne vide. Od rasprave što s tim i tim na tom i tom topicu, do koga banati ili mu poslati upozorenje.

Ja puno stvari primijetim i ne reagiram jer su na granici pravila, ali se potrudim pa pratim razvoj situacije. Reagiram kada to prijeđe tu granicu (po mom mišljenju), a kako znamo mišljenja se razlikuju. Puno stvari ostavim neko vrijeme ako su korisne, iako su na granici ilegale ili su je prešli. Nema potrebe provoditi u nekim situacijama striktnu politiku-brišem sve pa i unaprijed.

Što se tiče vrijeđanja i sličnih stvari tu nemam obzira nimalo. Svako takvo ponašanje treba i kažnjava se što prije. Nije ovo lokalna birtija gdje se vrijeđa majka , otac i sva ostala rodbina. Previše vremena, truda i muke je uloženo kako s moje tako i sa strane osnivača PCE-a da bi dozvolili da se ovo pretvori u “još jedan forum“ na ovim prostorima.

Svjesni smo da puno stvari nije dobro napravljeno, da se neke stvari trebaju izbaciti, preurediti i da sve ovo skupa treba zaživjeti na višem nivou. Kada je osnovana ova stranica nije se ni u snovima zamišljao ovako veliki broj članova i ovolika čitanost, a kako se s vremenom sve to nije mijenjalo i unaprjeđivalo našli smo se u ovoj situaciji u kojoj danas jesmo. Vjerujte, radi se na puno toga i želimo to napraviti kvalitetno a ne samo zaletjeti se glavom kroz zid i stisnuti palčeve da to ispadne kako treba. Nažalost, u svemu tome nas koče naravno financije (kao i sve u ovoj državi) pa smo prisiljeni boriti se kako znamo i umijemo. Sve ovo se radi i održava na principu dobre volje i entuzijazma, nitko od nas nema konkretne koristi od ovoga, osim osobnog zadovoljstva.

Eto, nadam se de će sve ovo još neko vrijeme biti moguće furati na ovaj način, dok ne napravimo što je potrebno da svi mi budemo zadovoljni i da PCE dobije što je zaslužio-a mislim da je to puno, puno više od ovoga sada.
tor je offline   Reply With Quote
Staro 25.01.2006., 18:04   #24
Amdejac
PCEkspert Agent
Moj komp
 
Amdejac's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2003
Lokacija: Monitoring Room
Postovi: 5,245
Samo da naglasim da je ovaj forum isključivo na dobrovoljnoj bazi i da se od svakog moderatora zahtjeva da svaki dan kroz cijelu godinu odvoje dio svog slobodnog vremena da čitaju postove koji ih možda i ne zanimaju da bi uočili tko kako i što piše.

Zato im treba dati jednu veliku pohvalu i kao i administratorima koji isto tako dobrovoljno i bez ikakve naknade održavaju PCEkspert na ovom nivou kakav je danas.

Da bi im se olakšao posao više koristite prijavu moderatoru i ponekad se treba malo kontrolirati.
Nemora uvijek naša biti zadnja.

Toliko od mene.
__________________


Asus N750JK 2014 godina (Upgrade 2023)
CPU: Intel i7-4700HQ (2,4mhz-3,3mhz)
MBO: Asus N750JK
RAM: 2x8 Gb PC3-12800 DDR3
VGA: Intel HD 4600 & GF GTX 850M 2 Gb VRAM, DDR3
HDD: 960 Gb SSD Corsair Force, 256 Gb mSATA mini SSD, 1 Tb Hitachi 7200 rpm
PSU: Asus Li-ion 69486 mWh (nova 2023)
OS: Windows 8.1
Monitor: 17,3 LCD (FHD)
Net: Intel AX210 NGW
Sound: Bang & Olufsen 4 Speakers with subwoofer


CPU: Intel® Core™ i3-12100F, 4 Cores, 12M Cache, up to 4.10 GHz
MBO: ASRock H610M-HDV/M.2 R2.0
RAM: 16 Gb, Corsair DDR4, 3000 MHz
VGA: NVIDIA GeForce GTX 1080, 8 Gb
HDD: NVMe 1 Tb, KINGSTON
Net: TP-Link Archer TX55E
PSU: Xilence, Bronze 550W
OS: Windows 11 Pro


CPU: Intel® Core™ i7-5820K, 6 Cores, 15M Cache, up to 3.60 GHz
MBO: JGINYUE, X99M-PLUS D4 v5.3, LGA 2011-3, 2xM.2 NVMe, 4xSATA3, WiFi NGFF
RAM: 2x8 Gb, Kllisre DDR4, 2666MHz
VGA: ATI RX570, 4 Gb
HDD: NVMe 1 Tb, Patriot
Net: Fenvi WiFi 7, Intel BE200NGW M.2 Wireless Adapter
PSU: Inter-Tech SP750
OS: Windows 11 Pro
Amdejac je offline   Reply With Quote
Staro 29.01.2006., 11:38   #25
Matesonik
prcknedl
Moj komp
 
Matesonik's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,131
Kao prvo, puuuno i :gemist: moderatorima i cijelom PC Ekspert timu.

Vidim da se ovdje stvarno pocelo raditi reda, sto je dobro. ali treba paziti da ne odemo u krajnost-dobro je da nismo kao neki forumi gdje bi podrzavali npr. ultraradikalce i sl, ali ni da budemo previse sterilni.
Isto tako, mozda ne bi bilo lose da su novi clanovi jos tijekom procesa registracije PRIMORANI procitati pravila, naravno kad budu gotova. Mozda ne bi bilo lose pobrisati sve clanove koji nikad nisu napisali nijedan post, a sa servera izbrisati neke threadove, pogotovo na trznici (tamo sve starije od 30 dana, a samo za trznicu podesit prikaz samo zadnjih 15 dana.)
Nedorecenosti i bugovi u kodu (smajliji naprimjer) se stignu rijesiti. Glavno da je zajednica "zdrava", a bugovi-stignu.
Matesonik je offline   Reply With Quote
Staro 29.01.2006., 14:25   #26
IceFisherman
Magister Mundi sum!
Moj komp
 
IceFisherman's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2003
Lokacija: Zagorje
Postovi: 2,335
Citiraj:
Originally posted by Matesonik
Kao prvo, puuuno i :gemist: moderatorima i cijelom PC Ekspert timu.

... a sa servera izbrisati neke threadove, pogotovo na trznici (tamo sve starije od 30 dana, a samo za trznicu podesit prikaz samo zadnjih 15 dana.)
....

ma da .. a chemu ... pa ponekad se neko javi i kupi nekaj kaj je bilo na prodaju prije 2 ili vise mjeseci ak nije prodano ...
__________________

INTEL PIV 2.6C@3.1 on ABIT IC 7
Sapphire radeon x1650PRO
2x512mb 433mhz Kingmax




WDC 10GB & Hitachi 160GB & Seagate 80GB
AOC 17", LCD, LM760
Win XP PRO SP2 & SUSE 10.1
Aopen H600B black pearl & Fortron 350W


www.crazywarriors.com
IceFisherman je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na