Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > ISP
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 11.06.2012., 17:46   #3331
azure
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Osijek
Postovi: 157
Citiraj:
Autor funkee Pregled postova
Pozdrav ljudi, jedno pitanje - otkad smo uzeli OptiTV nam se dogadja da veza puca nekoliko puta dnevno i, sto je jos gore, ono smece od D-Linka 2640R kojeg imamo vec godinama radi strasne probleme ako se vise od jednog laptopa treba spojiti bezicno, problemi dobro poznati svima.

Uglavnom, probat cu malo istestirati sa Siemensom SX763 par dana, ako svejedno bude problema sa pucanjem linije, zanima me kakve su sanse za prijevremeni raskid ugovora zbog toga sto usluga s njihove strane ne valja u potpunosti? Nazalost imamo jos godinu i pol ugovora...
Što točno znači pucanje linije? Mislim znam neke koji se žale jer im pukne 2 put u 24h.... pucanjem veze se smatra ako je više od 5 pucanja u 24h rada. D-link 2640R nije smeće, po meni je to super cool modem koji radi stabilno na lošim paricama i puno bolje negi poneki gigaset modeli ! A wireles spajanje probaj promjenuti enkripciju ili kanal pa da vidiš onda jel puca ili se može spojiti jer modem osobno znam da može spojiti 10+ uređaja bez bada provjereno! Istina je da je gigaset sx 763 kvalitetniji po mojim mjerilima pouzdano radi usb utor pa možeš super raditi ftp server a da računalo nije uključeno.
Ajde pošalji paricu da vidimo kakva je pa ti se može savjetovati nešto ovako na slijepo su prazne priče.
azure je offline   Reply With Quote
Staro 12.06.2012., 22:00   #3332
Toncy
Registered User
 
Toncy's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2012
Lokacija: Slatina
Postovi: 2
http://www.speedtest.net/result/2005183310.png

ovako imam optimu internet samo.... i zadnjih tjedan i po dana mi toliki ping vecinom nekada navecer bude normlan 30.... probavo sam otvarat potrove, formatiro komp ne znam koji je bog... jel je to sad do njih ili do mene?
Toncy je offline   Reply With Quote
Staro 12.06.2012., 23:21   #3333
Pero666
Registered User
 
Datum registracije: Jun 2012
Lokacija: Sl
Postovi: 46
Citiraj:
Autor Toncy Pregled postova
http://www.speedtest.net/result/2005183310.png

ovako imam optimu internet samo.... i zadnjih tjedan i po dana mi toliki ping vecinom nekada navecer bude normlan 30.... probavo sam otvarat potrove, formatiro komp ne znam koji je bog... jel je to sad do njih ili do mene?
Da ti skratim muke i da ti kazem da je do njih a ne do tebe ako si iz Slatine kao sto si napisao u svom profilu
Isti problem imam i ja i jos neke kolege kod kojih sam provjerio. Tocno ti mogu i rec od kad je to tako, a to je od 28.05 u 21:12 mislim je pukla veza na negdje 10-ak minuta i nakon toga imam problema sa pingom u posljepodnevnim i vecernjim satima. Kod njih je takodjer tad pukla veza sto znaci da nije do mene. Odma je sve sporije kad se ping poveca, a misljenja sam da se poveca zbog opterecenosti posto je po noci ok. Poslao sam im mail ali znam da nece nista sredit jel kolega vec bio zvao. Das im datum i vrijeme i da nemogu provjerit do cega je. Ili mogu ali se prave sljepi. Javim tu novosti ak ih bude uopce. Najgore sto sam par dana prije tog datuma preso na optimu i sve bilo ok. 5 dana mi radilo kak spada i onda od tog 28-og problemi
Pero666 je offline   Reply With Quote
Staro 13.06.2012., 14:54   #3334
azure
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Osijek
Postovi: 157
Citiraj:
Autor Pero666 Pregled postova
Da ti skratim muke i da ti kazem da je do njih a ne do tebe ako si iz Slatine kao sto si napisao u svom profilu
Isti problem imam i ja i jos neke kolege kod kojih sam provjerio. Tocno ti mogu i rec od kad je to tako, a to je od 28.05 u 21:12 mislim je pukla veza na negdje 10-ak minuta i nakon toga imam problema sa pingom u posljepodnevnim i vecernjim satima. Kod njih je takodjer tad pukla veza sto znaci da nije do mene. Odma je sve sporije kad se ping poveca, a misljenja sam da se poveca zbog opterecenosti posto je po noci ok. Poslao sam im mail ali znam da nece nista sredit jel kolega vec bio zvao. Das im datum i vrijeme i da nemogu provjerit do cega je. Ili mogu ali se prave sljepi. Javim tu novosti ak ih bude uopce. Najgore sto sam par dana prije tog datuma preso na optimu i sve bilo ok. 5 dana mi radilo kak spada i onda od tog 28-og problemi
Pošalji tracerute prema serveru gdje igraš ili se spajaš pa će se jasno vidjeti gdje nastaje velika latencija. Ako je u pitanju vanjska ruta van hr, na to se ne može utjecati jer i ona varira ovisno o opterećenju a to se mjenja stalno stoga kako se mjenja opterećenje određenih operatera i ruta tako varira i latencija spajanja preko njih.
Istina da je moguće smanjiti za malu vrijednost latenciju linije ali se to radi samo na jako kvalitetnim paricama a to je da se zamoli ISP da se isključi interleaving opcija. Ova opcija služi za ispravljanje grešaka pri komunikaciji paketa stoga pomaže da veza bude stabilnija iako nikada osobno ne bi stavljao/aktivirao isto! Isto tako ne savjetujem navedeno korisnicima koji imaju IPTV uslugu.
Interleaving će smanjiti latenciju ovisno o razini koja je trebnutno postavljena ali općenito smanji za 10-15 ms i smanjuje samo latenciju u komunikaciji korisnik-operater-korisnik i ne utjeće na međunarodnu rutu.

Zadnje izmijenjeno od: azure. 13.06.2012. u 18:50.
azure je offline   Reply With Quote
Staro 14.06.2012., 15:54   #3335
Full Throttle
Premium
Moj komp
 
Full Throttle's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: Zagorje
Postovi: 838
ja zvao danas optimu i rekli mi da mogu uzeti O2 paket, ali umjesto 170 kn plaćao bi 190kn jer to ide preko tekom infrastrukture. jel to znači da optima ima svoj uređaj na centrali, a tekomu samo plaćaju zakup parice?

btw. rekla mi žena da mogu uzeti i telefon i dsl i tv (al naravno tv nemogu zbog tehničkih mogućnosti)
Full Throttle je offline   Reply With Quote
Staro 14.06.2012., 16:20   #3336
vga killer
Treba kaj skurit??
 
vga killer's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Zgb
Postovi: 4,007
Ne, to ti je sve tcom oprema koji onda tunelira promet prema nama.
170kn bi placao da u centrali gdje je tvoa parica imamo svoju opremu.
Parice su i u jendom i druogm slucaju tcomove
vga killer je offline   Reply With Quote
Staro 14.06.2012., 16:29   #3337
Full Throttle
Premium
Moj komp
 
Full Throttle's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: Zagorje
Postovi: 838
aha, to znači da bi onda signal bio tekomov annex B ili optimin annex A?

e kad smo već na toj temi. jel znaš od čega se sastoji i kolko košta ta oprema koju svaki provider mora postavit na centrali da samostalno nudi usluge?
Full Throttle je offline   Reply With Quote
Staro 14.06.2012., 18:23   #3338
azure
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Osijek
Postovi: 157
Citiraj:
Autor Full Throttle Pregled postova
aha, to znači da bi onda signal bio tekomov annex B ili optimin annex A?

e kad smo već na toj temi. jel znaš od čega se sastoji i kolko košta ta oprema koju svaki provider mora postavit na centrali da samostalno nudi usluge?
Ne znam može li ti itko to reći.... pokušaj provjeriti cjene brasa, metra optičkog kabela, edge ruter,zakup prometa od nekog velikog operatera tj. BGP ....vrti mi se u glavi ...cjene su astronomske za mene sa minimalcom.
azure je offline   Reply With Quote
Staro 14.06.2012., 21:17   #3339
vga killer
Treba kaj skurit??
 
vga killer's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Zgb
Postovi: 4,007
Dobijep od optime modem samo je annex b

Oprema je skupa i to poprilično, samo kartice (ovisi koje i kolko ih ima) znaju i po 20 tisuca eura biti. Ostale cijene ne bi znao
vga killer je offline   Reply With Quote
Staro 15.06.2012., 02:30   #3340
cccp
Premium
Moj komp
 
cccp's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2004
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,030
I brzina ti je u tom slučaju 4Mbps/256Kbps, a ne 4/384 ako ti je to bitno.
cccp je offline   Reply With Quote
Staro 19.06.2012., 15:57   #3341
Toncy
Registered User
 
Toncy's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2012
Lokacija: Slatina
Postovi: 2
pa ja cu poludit ljudi jel i vama na optimi stalno ping veliki da su ne igriv online igre??? zadnja 3 4 tjedna
__________________
Poklopi ulicu plafonkama da ti cujem korake,pa malo dijete, malo dama to je formula za uzdahe.
Toncy je offline   Reply With Quote
Staro 19.06.2012., 22:14   #3342
Pero666
Registered User
 
Datum registracije: Jun 2012
Lokacija: Sl
Postovi: 46
Citiraj:
Autor Toncy Pregled postova
pa ja cu poludit ljudi jel i vama na optimi stalno ping veliki da su ne igriv online igre??? zadnja 3 4 tjedna
Ima nas nebrini. I dalje sve po starom. Jos napisi u postu da si iz Slatine jel nevjerujem da svima nevalja u HR Poslao sam ti PM pa pogledaj.
Pero666 je offline   Reply With Quote
Staro 21.06.2012., 11:04   #3343
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,323
Danas je frendica totalno popi**ila na Optimu. Došao joj račun za Optima telefon+net, a još nije ni dobila priključak. Račun glasi na razdoblje 15.03.-31.05. Optimi je uputila zahtjev za priključak 11.05. Optima je prihvatila taj zahtjev 16.05. T-scum kaže da taj zahtjev nisu zaprimili.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 21.06.2012., 11:37   #3344
robert7
Premium
Moj komp
 
robert7's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,688
Ista stvar i kod mene, ja sam cak dobio i racun za opremu iako opremu nisam dobio, po njima sam aktivan korisnik od 21.5 i mogu koristiti njihov internet, iako nisam dobio ni opremu, ni user/pw, nista, osim racuna od 600kn za opremu jer su krivo napravili ugovor, umjesto na 24mj oni su se odlucili za opciju bez ugovora, pa sam vratio ugovore, itd itd...

Zavrzlama samo takva, nevjerojatno koji je to jad od firme, kako takvi uopce opstaju ako im je ovakva politika poslovanja
__________________
http://eu.prepsafe.com
robert7 je offline   Reply With Quote
Staro 21.06.2012., 14:10   #3345
kasko
Premium
Moj komp
 
kasko's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Ivanić_Grad
Postovi: 1,943
Meni su otkad sam na njih prešel (12 mjesec), lijepo dobim sad racun za 5.mj.

Na računu 500 kunića+ a ja imam o2surf+ paket, kako?

Pa oni su se zajebali kad su mi prosla 4 mjeseca naplatili manje nego kolko košta moja pretplata (prva 3mj sam imao popust 50% a oni su jos više popusta zaračunali).
I sad moram odjednom platit 150kn više, plus što je sad redovna cijena paketa 190kn i impulse ofc.
kasko je offline   Reply With Quote
Staro 25.06.2012., 12:13   #3346
QuidZz
Premium
Moj komp
 
QuidZz's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Sinj
Postovi: 3,528
Jedno pitanjce, moze li ISP saznati ime i prezime osobe koja je recimo bila 24.06 u 14:00h sa odredenom IP adresom spojena na net te ako je ta osoba recimo do danas promjenila par puta IP adresu ( ukljucivanje - iskljucivanje komp-a / modema )?

Ty
__________________
Pošten trgovac: 1, 2, 3 ,4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ,17, 18, 19
QuidZz je offline   Reply With Quote
Staro 25.06.2012., 13:34   #3347
mislav_os
freak
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,687
Može
__________________


mislav_os je offline   Reply With Quote
Staro 25.06.2012., 13:35   #3348
QuidZz
Premium
Moj komp
 
QuidZz's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Sinj
Postovi: 3,528
Hvala kolega
__________________
Pošten trgovac: 1, 2, 3 ,4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ,17, 18, 19
QuidZz je offline   Reply With Quote
Staro 13.07.2012., 12:30   #3349
Ico2005
Premium
Moj komp
 
Ico2005's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Slavonija ravna
Postovi: 449
Maloprije sam verbalno općio sa SZK, bilo nekih problemčića oko profila, nebitno... I veli ženska da sada imaju ograničenje između 19 i 23 sata kada je najveća navala gdje isporučuju samo 50 % ugovorene brzine. To valjda znači da ako imam 5 mbit-a, u tom vremenu ću dobit 2.5 mbit-a. Neće širit kapacitete, nego će nam kresat brzinu umjesto da ju dižu. Lijepo.
Ico2005 je online   Reply With Quote
Staro 13.07.2012., 15:28   #3350
azure
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Osijek
Postovi: 157
Citiraj:
Autor Ico2005 Pregled postova
Maloprije sam verbalno općio sa SZK, bilo nekih problemčića oko profila, nebitno... I veli ženska da sada imaju ograničenje između 19 i 23 sata kada je najveća navala gdje isporučuju samo 50 % ugovorene brzine. To valjda znači da ako imam 5 mbit-a, u tom vremenu ću dobit 2.5 mbit-a. Neće širit kapacitete, nego će nam kresat brzinu umjesto da ju dižu. Lijepo.
Baš i nije točno .... već hakom je propisao sve to tako da je olakšao operaterima ;-).

Evo citata iz pravilnika Clanak 37 :
"(4) Operatori iz stavka 1. ovog clanka obvezni su odrediti minimalnu brzinu širokopojasnog
pristupa internetu za sve svoje pakete koji sadrže uslugu širokopojasnog pristupa internetu do
10Mbit/s na nacin da ista predstavlja vrijednost od najmanje 50% od maksimalne
(oglašavane) brzine širokopojasnog pristupa internetu u vršnom prometnom satu (19-23h) ili
maksimalnu brzinu prethodno nižeg maloprodajnog paketa, ovisno o tome što je povoljnije za
krajnjeg korisnika.
(5) Operatori iz stavka 1. ovog clanka obvezni su odrediti minimalnu brzinu širokopojasnog
pristupa internetu za sve svoje pakete koji sadrže uslugu širokopojasnog pristupa internetu za
sve svoje pakete koji sadrže javnu komunikacijsku uslugu širokopojasnog pristupa internetu
iznad 10Mbit/s na nacin da ista predstavlja vrijednost od najmanje 70% od maksimalne
(oglašavane) brzine širokopojasnog pristupa internetu mjereno u vršnom prometnom satu (19-
23h) ili maksimalnu brzinu prethodno nižeg maloprodajnog paketa, ovisno o tome što je
povoljnije za krajnjeg korisnika."

Pravilnik naziv: "PRAVILNIK O NACINU I UVJETIMA OBAVLJANJA DJELATNOSTI
ELEKTRONICKIH KOMUNIKACIJSKIH MREŽA I USLUGA"

Evo datoteke:
http://www.hakom.hr/UserDocsImages/2...i%20usluga.pdf
azure je offline   Reply With Quote
Staro 13.07.2012., 16:11   #3351
Ico2005
Premium
Moj komp
 
Ico2005's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Slavonija ravna
Postovi: 449
E, to nisam znao. Puno hvala...
Ico2005 je online   Reply With Quote
Staro 25.07.2012., 09:47   #3352
aski
Je suis Schumi
Moj komp
 
aski's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,510
Net mi je crkao prije 6 dana. Zovem svaki dan ko ludjak i uvijek ista prica, da udjem u postavke routera i bla bla. Jednostavno se ne zeli spojiti na ADSL. Ponekad vidim da se izgase i lampice od LAN-a na routeru sto nije uobicajeno. Dakle do gamadi.je. Cijelo vrijeme trazim da mi se posalje tehnicar, ali nema efekta.

Ove cu max cekati do kraja ovog tjedna, a onda neka idu u krasni qrac jer je ovo vise nepodnosljivo. A nije prvi put da se ovo dogadja samo je net prije znao "nestati" na par sati i sve bi bilo u redu.

Usput da pitam: koliko bi morao cekati max-adsl na prikljucenje, otprilike??
__________________
Di sam stao?
-Stalji smo onda kad je *ebem Šćepanović

Intel Core 2 Duo E8500 @ 5516 MHz
aski je offline   Reply With Quote
Staro 25.07.2012., 11:37   #3353
Mikeyy
Premium
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: HR
Postovi: 2,074
Danas dobio O2TVSurf paket, uključeno, sve radi bez problema.
Jest da je bilo zavrzlama sa uvođenjem, jer su meni rekli da su mi poslali paket, ali nisu nego su poslali ovome koji je uvodio itd... ali na kraju je sve rješeno i uključeno, nisam imao internet možda 10 minuta.

Tražio sam povećanje brzine na 10mbit, pa ćemo vidjeti kako će biti kada to sprovedu.
Centrala mi je oko 200-300m od mene, pa valjda će biti moguće isporučiti maksimalne brzine.

Speedtest kaže 3,89 / 0,34 što je valjda normalno, ping je dobar.
Mikeyy je offline   Reply With Quote
Staro 25.07.2012., 14:31   #3354
azure
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Osijek
Postovi: 157
Citiraj:
Autor aski Pregled postova
Net mi je crkao prije 6 dana. Zovem svaki dan ko ludjak i uvijek ista prica, da udjem u postavke routera i bla bla. Jednostavno se ne zeli spojiti na ADSL. Ponekad vidim da se izgase i lampice od LAN-a na routeru sto nije uobicajeno. Dakle do gamadi.je. Cijelo vrijeme trazim da mi se posalje tehnicar, ali nema efekta.

Ove cu max cekati do kraja ovog tjedna, a onda neka idu u krasni qrac jer je ovo vise nepodnosljivo. A nije prvi put da se ovo dogadja samo je net prije znao "nestati" na par sati i sve bi bilo u redu.

Usput da pitam: koliko bi morao cekati max-adsl na prikljucenje, otprilike??
Prvenstveno pogledaj ili pitaj koliko ti traje još ugovorna obveza ako je i dalje aktivna možeš slati mail na adresu prigovora i žaliti se na učestalne poteškoće i tražiti raskid bez penalizacije. Prelazak na t-com će ti trajati vjerovatno 2-3 tjedna a sad koliko od toga ćeš imati net ne znam to je od slučaja do slučaja. A jesi probao poslati mail na podrska@optinet.hr da pogledaju zašto se to događa ili što ti je sa tim prekidima?
azure je offline   Reply With Quote
Staro 01.08.2012., 09:23   #3355
aski
Je suis Schumi
Moj komp
 
aski's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,510
Ova Optima je sve gora i gora. Nakon sto su nesto popravili net je proradio. Trazio sam povecanje brzine s 2 na 4 Mbita. Vidim da su i dalje 2.

Zovem sad SZK i ova mi govori da to nije podneseno, a glupa krava mi je rekla da ce sve biti sredjeno kad sam zvao. I sad mi se javi neka i kaze da vidi da sam pricao o povecanju brzine, ali da to nije provedeno. Ma vidi onaj moj k!

Pa majku ti jel ovo normalno?
__________________
Di sam stao?
-Stalji smo onda kad je *ebem Šćepanović

Intel Core 2 Duo E8500 @ 5516 MHz
aski je offline   Reply With Quote
Staro 01.08.2012., 11:17   #3356
azure
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Osijek
Postovi: 157
Citiraj:
Autor aski Pregled postova
Ova Optima je sve gora i gora. Nakon sto su nesto popravili net je proradio. Trazio sam povecanje brzine s 2 na 4 Mbita. Vidim da su i dalje 2.

Zovem sad SZK i ova mi govori da to nije podneseno, a glupa krava mi je rekla da ce sve biti sredjeno kad sam zvao. I sad mi se javi neka i kaze da vidi da sam pricao o povecanju brzine, ali da to nije provedeno. Ma vidi onaj moj k!

Pa majku ti jel ovo normalno?
a zašto ne pošalješ mail prema info@optima-telekom.hr ?

Nije provedeno i nije podneseno su dvije različite stvari! Promjenu brzine može se raditi i putem korisničkih stranica isto, tako da nisi ni trebao zvati...
azure je offline   Reply With Quote
Staro 01.08.2012., 17:03   #3357
Godfather0501
Tata
Moj komp
 
Godfather0501's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Karlovac
Postovi: 127
Ja evo danas uključen u O2surf,međutim izgleda da su mi poslali krivu lozinku,pa se nisam mogao spojit dok nisam nazvao službu za korisnike i dobio novu lozinku.
Bio sam ugodno iznenađen jer kod T-scum-a nisam do operatera mogo doć 5-10 minuta,ovdje sam ćekao 10 sekundi max.
__________________
Fuck them & their law!
Godfather0501 je offline   Reply With Quote
Staro 02.08.2012., 12:44   #3358
aski
Je suis Schumi
Moj komp
 
aski's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,510
Kazes putem korisnickih stranica? Mislim da ta opcija ne postoji vec 2-3 godine, kao sto nema ni Optima Blasta.
__________________
Di sam stao?
-Stalji smo onda kad je *ebem Šćepanović

Intel Core 2 Duo E8500 @ 5516 MHz
aski je offline   Reply With Quote
Staro 03.08.2012., 12:39   #3359
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Citiraj:
Autor aski Pregled postova
Kazes putem korisnickih stranica? Mislim da ta opcija ne postoji vec 2-3 godine, kao sto nema ni Optima Blasta.
Postoji. preko korisničkih stranicama sam pred par dana starcima digao brzinu i aktivirao flat. tamo je i stanje računa i slično.
optima blast više ne postoji.
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 03.08.2012., 17:02   #3360
azure
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Osijek
Postovi: 157
Citiraj:
Autor aski Pregled postova
Kazes putem korisnickih stranica? Mislim da ta opcija ne postoji vec 2-3 godine, kao sto nema ni Optima Blasta.
Postoji i moguće je , cheers!
azure je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na