Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Intel
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 17.11.2019., 14:02   #331
Amd_Shill
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2016
Lokacija: Sat
Postovi: 1,116
Citiraj:
Autor Mladenxy Pregled postova
Definitivno pljuska ali i clickbait...nešto poput prijetnja mentorom ili supervulkanom nedjeljom poslijepodne
Zapravo,radi se o vrlo ozbiljnom sigurnosnom propustu koji nema puno veze sa supervulkanima.
Amd_Shill je offline   Reply With Quote
Staro 17.11.2019., 14:07   #332
Mladenxy
Premium
Moj komp
 
Mladenxy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,970
Citiraj:
Autor Amd_Shill Pregled postova
Zapravo,radi se o vrlo ozbiljnom sigurnosnom propustu koji nema puno veze sa supervulkanima.
Konkretno što su ti propusti meni napravili?
Mladenxy je offline   Reply With Quote
Staro 17.11.2019., 14:16   #333
MadBoY
MadModerator
Moj komp
 
MadBoY's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: N/A
Postovi: 5,190
Tebi nista, ali sto su i sto mogu uraditi tvojim podacima smjestenim na nekom Intel serveru?
__________________
skupi-dupi-du, skupi-dupi-du, pam pam... pf
MadBoY je offline   Reply With Quote
Staro 17.11.2019., 14:20   #334
Mladenxy
Premium
Moj komp
 
Mladenxy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,970
Ali nisu...problema imam 0. Kao što rekoh, clickbait.
Mladenxy je offline   Reply With Quote
Staro 17.11.2019., 14:55   #335
Tajl3r
Dobro je sve.
Moj komp
 
Tajl3r's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2012
Lokacija: 00001
Postovi: 2,160
Zasad ih imas 0

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
Tajl3r je offline   Reply With Quote
Staro 17.11.2019., 15:40   #336
MadBoY
MadModerator
Moj komp
 
MadBoY's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: N/A
Postovi: 5,190
Citiraj:
Autor Mladenxy Pregled postova
Ali nisu...problema imam 0. Kao što rekoh, clickbait.
Krpaju se propusti ali usput i padaju performanse. I nikad kraja propustima, a danas su ti svi podaci na nekom serveru, od OIB-a do bankovnog racuna.
__________________
skupi-dupi-du, skupi-dupi-du, pam pam... pf
MadBoY je offline   Reply With Quote
Staro 17.11.2019., 16:05   #337
Mladenxy
Premium
Moj komp
 
Mladenxy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,970
Citiraj:
Autor BsClocked Pregled postova
Zasad ih imas 0

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
Tako je. Za sada ih imam 0, u isto vrijeme ovakvih članaka je bilo na stotine. Jako zanimljivo
Mladenxy je offline   Reply With Quote
Staro 17.11.2019., 16:11   #338
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,772
I dobro bude, ako se ne desi neko veće sranje, jer sve ovo za kaj tvrdiš da je clickbait - Intel je potvrdil, a partneri uredno pokrpali i ugasili HT - i dalje čekaju sljedeću pizdariju, jer Intel čak i kad zna sve unaprijed - opet taji, laže i skriva. Samo zato, jer se mainstream i dalje clocka na 5.0GHz i igre se vrte na 100+ FPS-a, ne znači da su ovo bedastoće i izmišljotine s namjerom generiranja klikova.
The Exiled je offline   Reply With Quote
Staro 17.11.2019., 16:22   #339
Mladenxy
Premium
Moj komp
 
Mladenxy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,970
Citiraj:
Autor The Exiled Pregled postova
I dobro bude, ako se ne desi neko veće sranje, jer sve ovo za kaj tvrdiš da je clickbait - Intel je potvrdil, a partneri uredno pokrpali i ugasili HT - i dalje čekaju sljedeću pizdariju, jer Intel čak i kad zna sve unaprijed - opet taji, laže i skriva. Samo zato, jer se mainstream i dalje clocka na 5.0GHz i igre se vrte na 100+ FPS-a, ne znači da su ovo bedastoće i izmišljotine s namjerom generiranja klikova.
Žali Bože ako se oni koji su zaduženi za sigurnost informiraju putem internetova...baš to, clickbait. Pa valjda bi se barem netko na ovom informatičkom forumu javio ako je imao neki stvarni problem, makar i usporavanje bilo čega ako mu već netko nije ukrao podatke. Kad pitaš gdje mi to prijeti opasnost...vele tebi nigdje, možda na serveru. Sa naglaskom na možda a možda je u šumi. Kao što reče kolega, morska oluja u čaši. Za moj ukus previše pozornosti.

Edit; usporedio bi to sa onim majstorima što su uspjeli spalti jednu mbo jer je rx 480 preko pci ex slota vukla previš struje, imala spajkove...dobili svojih pet minuta slave.
Mladenxy je offline   Reply With Quote
Staro 17.11.2019., 16:36   #340
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,772
Nemoj biti naivan, za vrijeme kad mi to čitamo na Internetima, oni koji su zaduženi za takve stvari - znaju naveliko i naširoko o čemu je riječ. Intel je godinu dana unaprijed znal za Spectre + Meltdown, pa su šutjeli, sve dok cijela priča nije završila na Internetima. Kaj se tiče toga da se nitko ne javlja, pa sigurno nema problema, a mediji seru kvake - na poslu smo zamijenili cijele serije službenih računala, jer su nakon inicijalnih (firmware + BIOS/UEFI + OS) zakrpa postali neupotrebljivi, tj. korisnici nisu htjeli čuti zbog čega je to sad odjednom usporeno. Nažalost, ne možeš uvijek odabrati da li bude se neka zakrpa primijenila ili ne, sad već dosta toga ide automatski.

Tak da Mladene, posljedica ovih Intel pizdarija itekako ima, pogotovo kad su u pitanju podatkovni centri, pružatelji kojekakvih cloud usluga, i sl. Internet ekipa koji hoćeš-nećeš moraju pokrpati sve po spisku na tisućama i tisućama servera.
The Exiled je offline   Reply With Quote
Staro 17.11.2019., 16:57   #341
Mladenxy
Premium
Moj komp
 
Mladenxy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,970
Radim i sam u velikoj firmi sa hrpom svega i svačega i nismo mijenjali ništa što i inače ne bi mijenjali. Barem koliko je meni poznato. Intranet nam je ogroman...naravno išle su sve nadogradnje OS-a.
Ovo kaj pišeš mi je prva takva informacija, da ste morali mijenjati cijele serija računala...od bilo koga. Nije da ti ne vjerujem, ako je tako onda moje isprike, to je onda totalna katastrofa.

Zadnje izmijenjeno od: Mladenxy. 17.11.2019. u 17:04.
Mladenxy je offline   Reply With Quote
Staro 17.11.2019., 17:37   #342
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Ne znam za postojeće mašine i posljedice, ali su (i će) te afere utjecati na dosta velikih kompanija da idu na epyc kad budu mijenjali servere, koju su uz to što su sigurniji i odličnih performansi, efikasnosti i cijene, tako da im je to 4/4
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 17.11.2019., 20:22   #343
Sinac
...samo te gledam...
Moj komp
 
Sinac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,746
Sve navedeno odnosi se na servere i to ne u svim slučajevima tako da je stvar ipak malo prenapuhana. Time ne umanjujem veličinu sigurnosnog propusta već napominjem da nije efekt da će svi moći vidjeti sve podatke na nekom serveru.
Sinac je offline   Reply With Quote
Staro 17.11.2019., 20:37   #344
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,772
To je samo ovaj zadnji, a čak i u tom slučaju, netko mora imati fizički pristup serveru da bi se sve podatkovne kockice posložile. Mada to na stranu, sve dosadašnje zakrpe i isključivanje HT-a itetkak imaju utjecaj na performanse, pogotovo kad je riječ o malo starijim mašinama. Linux se ionako vrti po defaultu na skoro svemu kaj na ovaj ili onaj način čini Internet infrastrukturu, a tu su stvari bojim se jako dobro dokumentirane i testirane:
Citiraj:
On Linux distributions like Ubuntu 18.10 and Clear Linux the mitigation costs were about ~18% while both RHEL 8 Beta and openSUSE 15.0 had a nearly 40% hit.
The Intel systems all saw about 16% lower performance out-of-the-box now with these default mitigations and obviously even lower if disabling Hyper Threading for maximum security.
The Exiled je offline   Reply With Quote
Staro 17.11.2019., 20:56   #345
Mladenxy
Premium
Moj komp
 
Mladenxy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,970
Čini se da Intelu to ni najmanje ne šteti, i dalje obaraju rekorde po zaradi.
Mladenxy je offline   Reply With Quote
Staro 18.11.2019., 10:36   #346
Amd_Shill
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2016
Lokacija: Sat
Postovi: 1,116
Citiraj:
Autor Mladenxy Pregled postova
Čini se da Intelu to ni najmanje ne šteti, i dalje obaraju rekorde po zaradi.
Čini ti se krivo
Amd_Shill je offline   Reply With Quote
Staro 18.11.2019., 10:52   #