Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > ISP
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 05.04.2020., 16:07   #181
beli14
Premium
Moj komp
 
beli14's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2011
Lokacija: Gotham City
Postovi: 511
To bi trebalo biti software version: 10.0.1.1(H191SP4C983)? Uglavnom, sve je stock i updetano.

A onda ću probat nabaviti Iskra P56 (kad već imam 4km LOS, na selu). Ali kad mi je glupo budući da, kad nije zagušeno, radi za mene OK! Ali probat ću. Planiram uzeti IPTV i ako će to štekat navečer onda će me ukućani ubit
A kad nabavim antene, ako ne bude dobro, možda probam od HT-a nešto.

Može antena "prejako" pojačat signal pa da dobim kontra efekt? Čak mi je i 4-5m kabla dosta.
beli14 je offline   Reply With Quote
Staro 05.04.2020., 16:08   #182
axo
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2017
Lokacija: Pula
Postovi: 1,362
kad smo vec kod HUawei monitora ima netko znanja da složi auto reply kroz program tj dali dopušta on to.
Imam neogranicenu pa treba slat nakon 10gb poruku brzina na 13909.
Sam program ima funkciju da mi forwarda dolazne poruke na moj broj telefona. E sad bi bilo idelano kad bi ja poslao poruku brzina sa svog moba na ruter/program i on automatski prosljedi poruku brzina na 13909 i nama se uključi dodatnih 10gb prometa bez da moram manualno odraditi.
axo je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 05.04.2020., 16:14   #183
axo
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2017
Lokacija: Pula
Postovi: 1,362
Citiraj:
Autor beli14 Pregled postova
To bi trebalo biti software version: 10.0.1.1(H191SP4C983)? Uglavnom, sve je stock i updetano.

A onda ću probat nabaviti Iskra P56 (kad već imam 4km LOS, na selu). Ali kad mi je glupo budući da, kad nije zagušeno, radi za mene OK! Ali probat ću. Planiram uzeti IPTV i ako će to štekat navečer onda će me ukućani ubit
A kad nabavim antene, ako ne bude dobro, možda probam od HT-a nešto.

Može antena "prejako" pojačat signal pa da dobim kontra efekt? Čak mi je i 4-5m kabla dosta.
ne možes prejako pojacat signal... Uzmes gigabox, testiras i vratis ako ti nije dobar. Tak i sa ostalima...
axo je offline   Reply With Quote
Staro 05.04.2020., 17:08   #184
beli14
Premium
Moj komp
 
beli14's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2011
Lokacija: Gotham City
Postovi: 511
Imao sam Gigabox (baš da isprobam i B535 ruter). Za 30kn veću cijenu i 300GB po max. brzini mi je radilo sporije nego na Tele2. I slabiji signal. Al mi Tele2 većinu vremena radi bolje s novim ruterom pa sam onda baš kupio B535 ruter. Sad još antenu.

Mislio sam da imam dobar signal kad je uvijek max. na svim indikatorima, a i brzina ide do 135mbps pa sam veliki pad brzine pripisao isključivo zagušenju mreže.
beli14 je offline   Reply With Quote
Staro 07.04.2020., 11:43   #185
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,999
Malo sam očajan već, i počinje mi utjecat na raspoloženje u najmanju ruku i pošto mi se čini da kad si hotspotam s mobitela, koji je isto A1 internet radi bolje.

Da li mogu izvaditi karticu iz (homeboxa) rutera i staviti u mobitel? Pa bi si onda hotspotao dalje.

tnx
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 07.04.2020., 11:59   #186
axo
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2017
Lokacija: Pula
Postovi: 1,362
Citiraj:
Autor Pupo Pregled postova
Malo sam očajan već, i počinje mi utjecat na raspoloženje u najmanju ruku i pošto mi se čini da kad si hotspotam s mobitela, koji je isto A1 internet radi bolje.

Da li mogu izvaditi karticu iz (homeboxa) rutera i staviti u mobitel? Pa bi si onda hotspotao dalje.

tnx
naravno da mozes.
axo je offline   Reply With Quote
Staro 07.04.2020., 13:26   #187
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,058
Citiraj:
Autor Pupo Pregled postova
Malo sam očajan već, i počinje mi utjecat na raspoloženje u najmanju ruku i pošto mi se čini da kad si hotspotam s mobitela, koji je isto A1 internet radi bolje.

Da li mogu izvaditi karticu iz (homeboxa) rutera i staviti u mobitel? Pa bi si onda hotspotao dalje.

tnx
Mozes, ali ti onda vjerojatno nece radit pozivi, jer je vecina tih kartica za router samo za "Data" spajanje. Probaj, pa ako je tvoja SIM kartica u routeru data+voice, onda ce sve fercerat...
Prezime je offline   Reply With Quote
Staro 07.04.2020., 14:48   #188
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,999
Hvala na brzim odgovorima, najjači ste.


Radi net, to mi je jedino bitno. Dobio sam nešto veće brzine. Još veće(uvjetno, i dalje je to mizerija) su kad sam na balkonu ali za sada će biti ok. Voice ne koristim i tako.



Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	2020-04-07 14_42_44-Window.jpg‎
Views:	1848
Size:	91.1 kB
ID:	22109  
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 07.04.2020., 18:48   #189
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,774
A taman kad pomislim da sam sve vec vidio
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 15.04.2020., 09:51   #190
jp_rv
Premium
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: istra
Postovi: 3,064
da li je ovo OK signal? nisam baš doma sa svim ovim vrijednostima.
dosta varira brzina (dečko je gamer pa se žali da mu šteka),a speedtest je OK i ping varira + - 10ms.
neznam koliko igra ulogu šta je iza cgnata, i da li se uopće može dobiti javnu ip adresu na gigaboxu?
jp_rv je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 15.04.2020., 11:18   #191
axo
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2017
Lokacija: Pula
Postovi: 1,362
Citiraj:
Autor jp_rv Pregled postova
da li je ovo OK signal? nisam baš doma sa svim ovim vrijednostima.
dosta varira brzina (dečko je gamer pa se žali da mu šteka),a speedtest je OK i ping varira + - 10ms.
neznam koliko igra ulogu šta je iza cgnata, i da li se uopće može dobiti javnu ip adresu na gigaboxu?
moze se on žalit na ping do sutra ali nije do pinga
optika ima stabilan ping dok ovo ostalo ima varijacija.
AKo mu je ping do 60ms onda je to sve prihvatljivo, druga stavka je server na koji je spojen tj on može uzrokovat lag.
Ak ti varira brzina onda je vjv frekvencija opterecena tj band 1800mhz. Signal je jako dobar.
axo je offline   Reply With Quote
Staro 15.04.2020., 13:09   #192
jp_rv
Premium
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: istra
Postovi: 3,064
ciljao sam jedini vidljivi repetitor koji je cca 2km daleko, iskra antene na krovu tako da signal mora bit dobar

htio sam isprobati druge bandove, ali ltewatch (1.1 i 1.5) ne rade, ne žele se spojit, i probao sam neki lte inspecteur i huawei monitor ali niti jedna aplikacija se ne želi spojit. svi pitaju username i password, a huawei b525 ima samo password.
jp_rv je offline   Reply With Quote
Staro 15.04.2020., 14:09   #193
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,058
Citiraj:
Autor jp_rv Pregled postova
ciljao sam jedini vidljivi repetitor koji je cca 2km daleko, iskra antene na krovu tako da signal mora bit dobar

htio sam isprobati druge bandove, ali ltewatch (1.1 i 1.5) ne rade, ne žele se spojit, i probao sam neki lte inspecteur i huawei monitor ali niti jedna aplikacija se ne želi spojit. svi pitaju username i password, a huawei b525 ima samo password.

Za LTEWatch stavi pod username -> admin
Prezime je offline   Reply With Quote
Staro 15.04.2020., 14:20   #194
axo
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2017
Lokacija: Pula
Postovi: 1,362
S obzirom da imas iskre otvori huawei monitor jer zamo ces najbolje vidjet vrijednosti za signal. Kad otvoris imas na desnoj strani imas meni gdje mozes vidjet sve vrijednosti za signal. Uvjet je da znas sta gledas
Prezime ti je rekao šifru, svima na huawei je to user
axo je offline   Reply With Quote
Staro 15.04.2020., 16:29   #195
jp_rv
Premium
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: istra
Postovi: 3,064
pokušavao sam na svim aplikacijama stavit username i admin i user (i prazno) ali nije me puštalo se logirat.

za sad nek stoji ovako a ako lik prijavi da je ipak veza loša onda ću probat nać neki način da promijenim band. čudi me da ltewatch nije htio radit, na mom huawei-u uredno šljaka.
jp_rv je offline   Reply With Quote
Staro 15.04.2020., 19:15   #196
Nikox
Premium
Moj komp
 
Nikox's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2017
Lokacija: Varaždin
Postovi: 1,060
Citiraj:
Autor jp_rv Pregled postova
pokušavao sam na svim aplikacijama stavit username i admin i user (i prazno) ali nije me puštalo se logirat.

za sad nek stoji ovako a ako lik prijavi da je ipak veza loša onda ću probat nać neki način da promijenim band. čudi me da ltewatch nije htio radit, na mom huawei-u uredno šljaka.
Imaš na 6 stranici ove teme o routeru Huawei B535-232 i tools koji rade sa njim. Ajd da ponovim rade HuaweiMonitor301 i huawei_band_tool_v0.2.0-Alpha. LteWacth ne radi jer ne podržava verzije hardvera koje nemaju oznaku FM,a b535-232 ima verziju WL1B535M da bi podrzavao ostale tool-se ovako bi izgledala verzija hardvera WL1B535FM. Evo linka za https://drive.google.com/open?id=1-X...8eRQZQfXmv_qqV . Naravno ispravno napisan user i pass

Zadnje izmijenjeno od: Nikox. 07.05.2020. u 08:40.
Nikox je offline   Reply With Quote
Staro 15.04.2020., 19:58   #197
jp_rv
Premium
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: istra
Postovi: 3,064
tnx, budem probao onda opet ove dane , to mi je od kolege s posla pa se moramo čut za riješit preko tw-a.
jp_rv je offline   Reply With Quote
Staro 15.04.2020., 20:47   #198
beli14
Premium
Moj komp
 
beli14's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2011
Lokacija: Gotham City
Postovi: 511
Ja imam B535 i spojilo mi se na HuaweiMonitor301. No, ne od prve. Nekoliko puta sam morao i onda je "primilo"
Sad mi nudi update na v3.02.
beli14 je offline   Reply With Quote
Staro 16.04.2020., 11:45   #199
crniskot
big marine
 
crniskot's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 229
Pozdrav! Zanima informacija o stabilnosti veze. Slijedeći tjedan idem u jedno selo u dalm. zagori, relativno bogu iza nogu. HT/TELE2 pokazuju da je pokrivenost 4g signalom dobra, A1 pokazuje slabiji 4g ali 3g mreža da je ok. Meni treba stabilan internet 2 puta tjedno po 2 sata jer imam sastanke preko Adobe Connecta sa videolinkom+screen sharing. Trebam li se bojati da to neću moć odraditi? U krajnjem slučaju, popet ću se na vrh brda pa to odraditi iz auta.

Drugo pitanje, ima li problema sa built in modemima za 4g u laptopu ili je bolje rješenje kupnja nekog vanjskog 4g routera?

Možda je glupo pitanje,ali evo, nisam do sada koristio mobilni internet za ovakve stvari pa bi cijenio pomoć.
__________________
gigabyte K8NF9 ultra /venice 3000+/2x512mb st cl2 /x1600pro pasiva/160GB hitaći sata/ćiftek 410w
crniskot je offline   Reply With Quote
Staro 16.04.2020., 13:17   #200
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,058
Build in 4G modemi u laptopima rade uglavnom odlicno, u normalnim uvjetima prijema signala. U podrucju slabog signala rade slabo ili nikako, glede ugradjenih mini antenica.
Za ostalo, nema toga koji ti moze dat savjet, jer su lokalni uvjeti potpuno nepoznati.
Prezime je offline   Reply With Quote
Staro 19.04.2020., 12:00   #201
jp_rv
Premium
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: istra
Postovi: 3,064
može info vezano za 1 vs 2 vanjske antene?
čemu točno služi druga antena? negdje na forumu sam pročitao da je samo za uplink?
konkretno pitam u kombinaciji sa cat4 modemom.
ako bi montirao samo jednu vanjsku antenu, da li bi patio samo uplink , ili bi i downlink bio sporiji?

tnx
jp_rv je offline   Reply With Quote
Staro 19.04.2020., 12:10   #202
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,058
Ovisi o hardware/software izvedbi routera. Na nekima je jedan od ulaza zajednicki pa kad spojis antenu na taj radit ce up/down preko te antene. A na nekima su podjeljeni antenski priključci, jedan za down drugi za upload. Kod takvog routera, ako je spojena samo jedna vanjska antena, na drugom ulazu ce radit unutarnja.

Na Huawei routerima koje sam imao moze se birat nacin rada antena: obje unutarnje, obje vanjske ili unutarnja plus vanjska.
Prezime je offline   Reply With Quote
Staro 19.04.2020., 19:29   #203
jp_rv
Premium
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: istra
Postovi: 3,064
na huawei b315?

unutarnja u ovom scenariju ne bi bila od koristi, stara kuća sa debelim kamenim zidovima. priobalje, klasična stara gradnja.
nisam siguran da će bit moguće montirati 2 antene, zato pitam.
jp_rv je offline   Reply With Quote
Staro 20.04.2020., 00:46   #204
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,058
Citiraj:
Autor jp_rv Pregled postova
na huawei b315?

unutarnja u ovom scenariju ne bi bila od koristi, stara kuća sa debelim kamenim zidovima. priobalje, klasična stara gradnja.
nisam siguran da će bit moguće montirati 2 antene, zato pitam.
Da, i na B315 imas isti izbor za antene.

Ako su zidovi predebeli, smjesti router do nekog prozora...
Prezime je offline   Reply With Quote
Staro 23.04.2020., 10:19   #205
LFC
Registered User
 
LFC's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2020
Lokacija: Zagreb
Postovi: 6
Pozdrav. Ovako.. planiram uzet tele2 pokućni ili ht gigabox pa me zanima preporuka rutera... Po 2 bazne imam u blizini od jednog i drugog operatera.. ht je na b1 b3 i b20 na obje bazne, a tele 2 na b1 b3 i b7 te na b1 i b3.. signal je nešto malo bolji od teleta
LFC je offline   Reply With Quote
Staro 23.04.2020., 11:06   #206
johnsmith
Premium
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: vž
Postovi: 1,245
Ako hoćeš relativno jeftino proć, pogledaj si alcatel hh70 od ee (britanski provider) na aliexpressu, po 60tak eur su. Dobar cat7 ruter ALI caka je da firmware ne mozes mjenjati i ne radi 2100mhz frekva (provjereno i potvrdjeno) pa to uzmi u obzir prije kupnje.

Druga budget opcija je huawei b535 (piše B535, da ne pobrkaš s B525 koji nema dobre CA konfe - oko 90e, imas u iskon webshopu). Cat7 je ali isto nemos firmware dirat i nema portova osim 4 giga lan (nema phone port, usb bla bla). rade B1 B3 B7 i mozes prckati konfiguraciju bandova s onim huawei aplikacijama. Iskonov je otkljucan, ja sam s ebay uzeo isto otkljucan. Nikox je pisao i radio popise rutera pa searchaj ranije postove. Ako hoćeš biti siguran, trebas tipa 200+e ruter koji onda može povući i do 600mbit :P


Drugo, tele2 brzina varira brutalno jer je vise ljudi gore i neogranicen je pa svakak probaj par dana - jedina prednost tele2 je da dobis javni ip i mores radit kaj oces ako te to veseli.
Gigabox ima odredjeni broj gb po full brzini (300?) i nakon toga neka mizerija. Ali zato su brzine brutalne dok je full speed. Isto preporuka probati par dana, makar HT je vjerojatno manje problema s brzinom ako te to brine. Gigabox javnu adresa zaboravi, osim poslovni korisnici kao.
johnsmith je offline   Reply With Quote
Staro 23.04.2020., 12:14   #207
franzD
Premium
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,365
Citiraj:
Autor johnsmith Pregled postova
Ako hoćeš relativno jeftino proć, pogledaj si alcatel hh70 od ee (britanski provider) na aliexpressu, po 60tak eur su. Dobar cat7 ruter ALI caka je da firmware ne mozes mjenjati i ne radi 2100mhz frekva (provjereno i potvrdjeno) pa to uzmi u obzir prije kupnje.
Što ga, IMO, automatski diskvalificira za Tele2 jer se na 2100, ovisno o lokaciji, još i mogu dobiti pristojne brzine, dok je 1800 gotovo svugdje u banani u primetimeu.
Also, Aliexpress, vrijednost koja je podložna naplati PDV-a.
franzD je offline   Reply With Quote
Staro 23.04.2020., 12:31   #208
Nikox
Premium
Moj komp
 
Nikox's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2017
Lokacija: Varaždin
Postovi: 1,060
Evo proširene tabele routera. https://i.imgur.com/V9hSuWF.jpg


Zadnje izmijenjeno od: Nikox. 23.04.2020. u 12:37.
Nikox je offline   Reply With Quote
Staro 04.05.2020., 16:53   #209
axo
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2017
Lokacija: Pula
Postovi: 1,362
Jedno banalno pitanje...
imam b715 i planiram uzet Iskra P-56 Unicom MIMO 3G/4G/LTE/GSM-antenna set (2 antennas), 600-2800Hz, 2 x 11.5dBi, 2 x 10m POPE H155 super low-loss cable, SMA male. E sad ovaj SMA adapter je muski sto znaci da trebam 2x ženska za ruter ili 4x za antenu i ruter Ili koje i koliko adaptera? Ne znam kak ide na anteni konektor pa me buni. Link sa shopa, stisnuti na add to cart pa ce nudit opcije.
https://www.satshop.fi/p-56-unicom-mimo.html
Hrvatski telekom net, udaljenost 1 do 2km zracne linije.
axo je offline   Reply With Quote
Staro 04.05.2020., 17:01   #210
pinkskin
Premium
Moj komp
 
pinkskin's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Daruvar
Postovi: 1,738
Na opisu rutera piše ovo

Two external LTE antenna ports(SMA-female Type)

Ti onda uzmi antenu sa male SMA konektorom
__________________

pinkskin je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na