Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > AMD
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 07.04.2020., 18:41   #7441
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Kaže core bump za zen 4 (minut posle onog trenutka što sam linkao). Temeljem izjave Papermastera i ovog nekog izvora što mu je dao ove info za zen3, a taj izvor je imao jednom i bio je točan

Iskreno nema mi smisla sad opet bumpat odmah u sljedećoj generaciji. On the other hand nisam to očekivao ni za zen 2 (jer nije bilo lufta za toliko jezgri sa onakvom topologijom, no likovi su napravili novu shemu s čipletima i bilo je moguče...)
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 07.04.2020., 19:16   #7442
Mladenxy
Premium
Moj komp
 
Mladenxy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,970
Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
Taman bi pred božić bacili ga van kad ljudi sumanuto troše i kad se slažu gaming kištre
Ja želim biti konačno u 21. stoljeću i igrati se na 4K rezoluciji. Ako za 3500 kn (PS5) kupim 4K mašinu a za 3500 kn ne budem mogao kupiti 4K karticu (high/60 fpsa/RT/5 godina aktualnosti), ne zanima me više 24/48 CPU za soma kuna

I have spoken.
Mladenxy je offline   Reply With Quote
Staro 08.04.2020., 12:56   #7443
flash1
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: zagreb
Postovi: 86
Citiraj:
Autor Mladenxy Pregled postova
Ja želim biti konačno u 21. stoljeću i igrati se na 4K rezoluciji.

I have spoken.

Pa možeš i sad i prošle godine ako imaš love.
Nitko te ne sprječava
flash1 je offline   Reply With Quote
Staro 08.04.2020., 13:53   #7444
thunderbird
Premijum AMDebil
Moj komp
 
thunderbird's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2004
Lokacija: jastrebarsko
Postovi: 1,142
Citiraj:
Autor Mladenxy Pregled postova
Ja želim biti konačno u 21. stoljeću i igrati se na 4K rezoluciji. Ako za 3500 kn (PS5) kupim 4K mašinu a za 3500 kn ne budem mogao kupiti 4K karticu (high/60 fpsa/RT/5 godina aktualnosti), ne zanima me više 24/48 CPU za soma kuna

I have spoken.
Soma eura za grafu i na konju si
Za proc ti je u tom slučaju dosta sto eura
__________________
X
thunderbird je offline   Reply With Quote
Staro 08.04.2020., 14:08   #7445
JC Denton
dr. sc. tech. dipl. ing.
Moj komp
 
JC Denton's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: Rijeka-Opatija
Postovi: 3,130
Citiraj:
Autor thunderbird Pregled postova
Soma eura za grafu i na konju si
Za proc ti je u tom slučaju dosta sto eura

Ili skrešeš malo detalje pa možeš bez bada i za pol te cifre.
I ovako će vjerojatno PC verzije opet imat veći fidelity od konzolaških verzija (iako je to danas sve manje primjetno)
JC Denton je offline   Reply With Quote
Staro 08.04.2020., 14:20   #7446
Mladenxy
Premium
Moj komp
 
Mladenxy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,970
Ma nabijem ih sve

edit

Novi Ryzen brži od intela u gamingu, 12% prosječno, 720p testovi.

https://www.youtube.com/watch?v=sePCp3LwEC0

Zadnje izmijenjeno od: Mladenxy. 08.04.2020. u 17:57.
Mladenxy je offline   Reply With Quote
Staro 08.04.2020., 18:45   #7447
Tajl3r
Dobro je sve.
Moj komp
 
Tajl3r's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2012
Lokacija: 00001
Postovi: 2,158
Disu 360p testovi to je bitno

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
Tajl3r je offline   Reply With Quote
Staro 08.04.2020., 19:07   #7448
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Brži je i na 1080p kad se uzme u obzir da je testiran sa 7-9% slabijom gpu
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 08.04.2020., 19:45   #7449
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Citiraj:
Autor BsClocked Pregled postova
Disu 360p testovi to je bitno

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
Čeka se RTX 3080Ti. Onda test u 360 i 480P.
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 08.04.2020., 21:40   #7450
Mladenxy
Premium
Moj komp
 
Mladenxy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,970
Citiraj:
Autor Manuel Calavera Pregled postova
Brži je i na 1080p kad se uzme u obzir da je testiran sa 7-9% slabijom gpu
Ak je brži na 720p onda je brži i na svim višim rezolucijama na kojima samo GPU može biti BN.
Mladenxy je offline   Reply With Quote
Staro 09.04.2020., 12:04   #7451
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,763
AMD 4th Gen Ryzen desktop processors to launch around September 2020
Citiraj:
AMD's 4th generation Ryzen desktop processors are expected to launch around September 2020, sources in the motherboard industry tell DigiTimes. Codenamed "Vermeer," successor to "Matisse," these processors will be socket AM4 multi-chip modules of up to two CPU complex dies based on the "Zen 3" microarchitecture, combined with an I/O controller die. The "Zen 3" chiplets are expected to be fabricated on a newer 7 nm-class process by TSMC, either N7P or N7+. The biggest design change with "Zen 3" is the doing away of CCX arrangement of CPU cores, with each chiplet holding a common block of cores sharing a last-level cache. This, along with clock speed headroom gains from the new node are expected to yield generational price-performance increases.

The "Zen 2" based 8-core "Renoir" die is also expected to make its socket AM4 debut within 2020, succeeding the "Picasso" based quad-core Ryzen 3000-series APUs. This is a particularly important product for AMD, as it is expected to compete with Intel's 10th generation Core i5 6-core/12-thread processors in terms of pricing, while offering more cores (8-core/16-thread) and a faster iGPU. The 4th gen Ryzen socket AM4 processor lineup will launch alongside AMD's 600-series motherboard chipset, with forwards and backwards-compatibility (i.e., "Vermeer" and "Renoir" working with older chipsets, and older AM4 processors working on 600-series chipset motherboards). AMD was originally expected to unveil these processors at the 2020 Computex trade-show in June, but Computex itself is rescheduled to late-September.
Izvor: TechPowerUp
The Exiled je online   Reply With Quote
Staro 09.04.2020., 16:58   #7452
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Good golly
Taman za školu malom kupim
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 10.04.2020., 17:57   #7453
Amd_Shill
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2016
Lokacija: Sat
Postovi: 1,116
Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
Good golly
Taman za školu malom kupim
Ja sam jednoj kceri sastavio FX8370, a drugoj FX 8320

One prezadovoljne.
Amd_Shill je offline   Reply With Quote
Staro 10.04.2020., 18:07   #7454
Mladenxy
Premium
Moj komp
 
Mladenxy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,970
Kak ne bi bile, bude im fino toplo po zimi
Mladenxy je offline   Reply With Quote
Staro 10.04.2020., 18:16   #7455
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
AMD's StoreMI tech is dead, but a "replacement solution" is planned


BTW baš sam pogledao njuškalo, nemoš kupit 8 core FX-a ni da hoćeš
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 10.04.2020., 21:09   #7456
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Citiraj:
Autor Amd_Shill Pregled postova
Ja sam jednoj kceri sastavio FX8370, a drugoj FX 8320

One prezadovoljne.
Pa za calc.exe pokrenut i vrtit taman
Citiraj:
Autor Mladenxy Pregled postova
Kak ne bi bile, bude im fino toplo po zimi
I HEP bude isto sretan
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 14.04.2020., 15:10   #7457
BusMaster
Premium
Moj komp
 
BusMaster's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2017
Lokacija: Zadar
Postovi: 343
Intel’s 10 Core, Core i9-10900F 200W+ Desktop CPU Gets Humiliated By AMD’s 8 Core Ryzen 9 4900HS

https://wccftech.com/intel-core-i9-1...hs-8-core-cpu/

Ovo je za rubriku vjerovali ili ne... Pitam se koliko će onda desktop Renoir ili R4000 serija dominirati nad ovim jajcem od Intela... Očito su nešto napravili na arhitekturi, jer ovakav porast IPC-a je ogroman.
BusMaster je offline   Reply With Quote
Staro 14.04.2020., 15:20   #7458
Mladenxy
Premium
Moj komp
 
Mladenxy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,970
Bumo vidjeli do kraja godine, biti će sigurno zanimljivo. Moguće da igra ulogu kaj je osam jezgri iz jednog komada...
Mladenxy je offline   Reply With Quote
Staro 14.04.2020., 17:24   #7459
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,763
Čak i da su podjednaki po pitanju performansi, opet ih (Intel) muči ova (pre)velika razlika u potrošnji, pogotovo kad šašavi AMD istovremeno izdaje čuda tehnike.
The Exiled je online   Reply With Quote
Staro 14.04.2020., 20:45   #7460
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Citiraj:
Autor Mladenxy Pregled postova
Bumo vidjeli do kraja godine, biti će sigurno zanimljivo. Moguće da igra ulogu kaj je osam jezgri iz jednog komada...
Jezgre su iste kao na desktop ryzen 3000 seriji (4000 apu serija je zen 2 jel).

I na desktopu 8 core je iz jednog komada (u jednom čipletu) ako si na to mislio. tj. ne postoji 4 u jednom, 4 u drugom čipletu. Također struktura jezgri je ista i na APU i cpu - 8 core se sastoji od 2 ccx-a.

Citiraj:
AMD stated that the Zen 2 design in this chips follows the same CCX layout as the desktop hardware, which means the 8 cores are split into two CCX units which communicate over the internal infinity fabric. AMD has also adjusted the L3 amount, to 4 MB per CCX, which is half that of the consumer desktop line.
https://www.anandtech.com/show/15324...-45w-coming-q1

Razlika je što apu ima pola L3 cachea, no nema I/O die, pa možda taj "put" kompenzira manjak L3 cachea. Te što se nalazi pod istom kapom (isti die) sa vega igpu i ovim što inače bude u I/O die (mem. kontroler...)

Možda si zamjenio sa zen3 (ryzen 4000 series na desktopu i vjerojatno 5000 series na APU) kojem će se 8 core chiplet sastojati od jednog ccx-a. Barem prema glasinama

Naravno da će ovi intelovi 10-series što boostaju do 5.3ghz biti najbrži gaming cpu, no potrošnja postaje zabrinjavajuća, idu tragikomičnom rutom FX 9xxx serije, no ajd ovi će barem imati performanse.

Citiraj:
The 65W TDP figure is derived from the base frequency, also known as PL1 while the actual TDP (PL2) is much higher. In the case of the Core i9-10900F, the maximum PL1 Power limit is actually 170W and the PL2 power limit is 224W. This is more than 3 times the power consumption of its official TDP.

Zadnje izmijenjeno od: Manuel Calavera. 14.04.2020. u 20:59.
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 14.04.2020., 21:13   #7461
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,763
Tragikomično i zabrinjavajuće su dosta blage riječi, jer sve ovo kaj je dosad procurilo su obični Intel procesori nadolazeće desete generacije.

Otključani K modeli budu još dodatno potegnuli, a ovak sve skupa (cijene, performanse, potrošnja, platforma s već znanim rokom trajanja, itd.) ne izgleda ni vrit ni mimo.

AMD je lijepo pokril sve tržišne segmente i više ih ništa ne spriječava da svoje naplaćuju kolko god ih volja.
The Exiled je online   Reply With Quote
Staro 15.04.2020., 00:38   #7462
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Po meni Intelu ovaj launch ne treba. Bolje da su preskočili.

OK +2 jezgre i još iscjeđenih 100-200mhz, ali samo pokazuju nemoć s tim (u tehnološkom smislu, da netko ne krene pare spominjati )

Konkretno:

- da nemaju novu arhitekturu (skroz spremnu i na određenom nivou)
- da nemaju novi node
- da ne mogu pratiti broj jezgri niti drugog cpu-a po hijerarhiji koji je konkurent izbacio skoro godinu dana od ovog launcha
- da ne mogu (bolje reći ne žele) ponuditi konkurentnu cijenu koja će undercutat ryzene
- da za sve to gore (čitaj ništa novo) treba novi socket za kojeg se već praktično zna da je brzo EOL

Marketinški loše za njih. Što se tiče financija mislim da im ne treba, da će im biti dobro i bez toga. Al eto valjda je bolje za nas korisnike da ima što više toga
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 15.04.2020., 01:08   #7463
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Ako u Hrvatskoj imaš 200-300 apologeta, u svijetu ih imaš milijune. Oni će radije platit tog recikliranog Intela nego da imaju probleme ko Disco i nestabilnu AM4 platformu (nema veze što je to bio neispravan CPU, ali su bili problemi i to nestabilni). I tu leži svako opravdanje cijene - stabilniji je (tako kažu ovi koji su Ryzen vidjeli na internetu ili "kod frenda" ... kao i oni koji su imali curu na moru ili na maturalcu) i daje više FPSa u igrama (u scenarijima koje su isto vidjeli samo u labovima recenzenata). A i u nekim Adobe programima koji u 2020 koriste jednu jezgru su za 34 sekunde na 12 sati brži (što se isto ne koristi ali dobro dođe kao slamčica spasa).

I OK. Ipak je mentalna stabilnost najbitnija. Ja to poštujem jer i sam sam imao PTSP od 4GHz

Intel jako dobro zna da ima kupce za to. I kupovati će se, nema nikakve sumnje u to. Ako i zapne, lako se nekome gurne kuvertica da malo optimizira nešto više za Komet Lejk, fala bogu tu se ima prakse.

A i treba. Nije ni dobro da ih sad AMD pomete u tom segmentu. Mislim, je. Ali dugoročno nije za nas potrošače.

Samo je žalosno za vidjeti kako se ljudi ponašaju. Neki su se veselili i navijali za bankrot AMDa, a sad pokušavaju na sve moguće načine opravdati 4.reciklažu Skylakea i Intelovog puta dalje.

To je kao ono u školskom dvorištu kad baja ide tući klinca manjeg od sebe i 100 ljudi gleda. Baja ga mlati i svi stoje i gledaju. Odjednom klinac baju prasne, baja padne, klinac počne mlatiti a onda odjednom gledaoci krenu razdvajati malog od baje. A da je obrnuto, pustili bi baju da zatuče klinca.

Ista stvar i sada. AMD se pljuvao i navijalo se da crkne. A sad se odjednom lntel brani i opravdava na sve moguće načine od strane e-magazina, raznih youtubera i sličnih marginalaca, čak i izmišljanjima i lažima. Jadno.

Čisto da se ogradim od možebitnih butthurt odgovora tipa "AMD fanboj si" i to - jok bre. Sa Intela na AMD, pa sa AMDa na Intel, pa sa Intela na AMD. U datim trenucima prelazaka, svaka od 2 ponuđene su bile debelo bolji bang for a buck. Tko zna, onog dana kad/ako lntel izbaci nešto što će pomesti AMD kao što su nekad pomeli ga sa Conroeom i Sandy Bridgeom i da to bude prihvatljivo cjenovno kao što je tad bilo - to je to.

Poanta drvljenja bi bila: ne navijajte za korporacije. Boli njih k za vas. Navijajte za sebe

Zadnje izmijenjeno od: Brko. 15.04.2020. u 01:16.
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 15.04.2020., 06:38   #7464
Libertus
Premium
Moj komp
 
Libertus's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2017
Lokacija: Ramura
Postovi: 2,474
Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
Poanta drvljenja bi bila: ne navijajte za korporacije. Boli njih k za vas. Navijajte za sebe
Tako je u svemu, grafičkim karticama, internet providerima... dok god postoji monopolist ili skoro monopolist, jedini kojega boli guzica od dobrog je**** je kupac.

Zato, navijati da AMD uzme preko 50% svih segmenata, da Intel bude na aparatima za održavanje života. Onda ima nade da izbace nešto dobro! A ne bi bilo ni loše da uđe jači treći igrač.
Libertus je offline   Reply With Quote
Staro 15.04.2020., 07:16   #7465
Mladenxy
Premium
Moj komp
 
Mladenxy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,970
Koliko tek ima apologeta u HR i svijetu koji nisu kupili Raden grafu od stoljeća sedmog
Mladenxy je offline   Reply With Quote
Staro 15.04.2020., 07:59   #7466
Disco
Prvoklasni Krkan
Moj komp
 
Disco's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 4,425
Citiraj:
Autor Mladenxy Pregled postova
Koliko tek ima apologeta u HR i svijetu koji nisu kupili Raden grafu od stoljeća sedmog
A slušaj, evo prvi sam koji je razmišljao o naviju, ali onda čitam posvuda problemi. Iskreno, nije to baš nešto od 5kn pa da im budem pokusni kunić (beta tester), ne hoću da mi komp radi kako treba.Razumijem da ima dosta ljudi koji nemaju problema i recimo HU koji ne mogu nikako replicirati te probleme, ali gledam onog šminkerskog portugalca koji živi za crvene i čovjek stalno pljuje po driverima i daje neke tutoriale što sve treba poštelat prije igranja, ugl, nemam ni volje ni živaca, preskup sport za previše zafrkancije. I onda zeleni sa svojim nenromalnim cijenama...zadnju njihovu grafu koju sam imao je bila 4850, nikakvih problema. Buraz je imao XFX 6950 i bilo je sve OK, ali onda je odjendom prestala podrška za drivere(možda 3-4 godine nakon kupovine što je IMHO prebrzo). Da znam, stara grafa, ali hebemu čak i odvratni zeleni duže daju podršku za svoje grafe, da znam da ne optimiziraju za staru arhitekturu, ali opet, možeš skinut novi driver sa kojim xy igra radi. Imam i lapu 6470 i ni sa njom nikakvih problema, doduše tamo je win7 i igrao sam većinom starije igre...općenito mi je lap nužno zlo.

A sada na ovo Brkino, bilo bi lijepo kad bi ljudi racionalno razmišljali, ali nije tako i neće nikad ni biti. Ima pojedinaca, ali eto, većina nije. I ja razmišljam da ću uvijek uzet ono što mi se najviše isplati, neovisno o brendu. I čak sam uvijek bio više za AMD i drago mi je da trenutno žare i pale. Nadam se da će se i Intel probudit i da će biti napeto.
I da ćemo za dvije godine biti na iskoristivm 16/32 CPUima za normalnu lovu (2-3k kn), a Lewis i ekipa neka se veseli nekima 32/64 desktopima.
__________________
Slobodno me dodajte na PSN
Disco je offline   Reply With Quote
Staro 15.04.2020., 09:39   #7467
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,763
Kaj se tiče JubiTo "influencera", većina nema tri čiste o čemu pričaju, ali nažalost publika kojoj se obraćaju je također bedasta, pa prodavanje magle prolazi.

U proteklih nekoliko godina, nakotilo se tih JubiTo bedaka u povećim količinama, a rijetko koji od njih zna i ima koju pametnu za reći.

Sastavljaju se sponzorirana računala, reklamiraju se komponente i ono primarno - vrte se reklame. Fućka se njima za ostalo.
The Exiled je online   Reply With Quote
Staro 15.04.2020., 12:23   #7468
pci_e3x
Premium spammer
Moj komp
 
pci_e3x's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2010
Lokacija: D.Zagora
Postovi: 766
Citiraj:
Autor The Exiled Pregled postova
Čak i da su podjednaki po pitanju performansi, opet ih (Intel) muči ova (pre)velika razlika u potrošnji, pogotovo kad šašavi AMD istovremeno izdaje čuda tehnike.
AMD EPYC 7F52 Linux Performance - AMD 7FX2 CPUs Further Increasing The Fight Against Intel Xeon

https://www.phoronix.com/scan.php?pa...pyc-7f52&num=1

U clanku od wccftech pisu za Intel 10th gen Cpu: "Potentially Run Cooler Than AMD CPUs". Kako ako ima vecu potrosnju?

Moze netko dat info za taj PL1 i PL2 power limit? O cemu se tu tocno radi?
pci_e3x je offline   Reply With Quote
Staro 15.04.2020., 12:27   #7469
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,763
Evo, AnandTech (1 - 2 - 3) ima nekolicinu odličnih članka na tu temu, pa baci pogled. Kaj se Wccftecha tiče, nemoj se previše obazirati, pišu oni svašta nešto.
The Exiled je online   Reply With Quote
Staro 15.04.2020., 13:44   #7470
Psycho
Master Of Disaster
Moj komp
 
Psycho's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2002
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,252
Citiraj:
Autor pci_e3x Pregled postova
AMD EPYC 7F52 Linux Performance - AMD 7FX2 CPUs Further Increasing The Fight Against Intel Xeon

https://www.phoronix.com/scan.php?pa...pyc-7f52&num=1

U clanku od wccftech pisu za Intel 10th gen Cpu: "Potentially Run Cooler Than AMD CPUs". Kako ako ima vecu potrosnju?

Moze netko dat info za taj PL1 i PL2 power limit? O cemu se tu tocno radi?
Ovi novi Epyc procesori ciljaju Vmware Esxi trziste i slicna gdje se koristi ista virtualizacija. vCPU dosta ovisi o MHz, pa je tu bitniji visi clock, a ogranicili su za sada ove procesore do 32corea zbog novog nacina naplacivanja VMware hipervisora, kao i starog nacina naplacivanja MS virtualizacije.

Cak su izbacili i P sufix koji je inace bio za single socket procesore koji su bili jeftiniji od onih procesora koji su kompatibilni za dual socket rad. Sada nema razlike u radu, a pricing je med i mlijeko za sada. Vidjet cemo koliko cjelokupni serveri budu kostali.
__________________
Psycho je offline   Reply With Quote
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na