Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Software > Web dizajn, programiranje i ostalo
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 03.04.2020., 09:26   #1
Amepshi
Premium
Moj komp
 
Amepshi's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 738
Izrada weba - savjet oko pregovora

Zatražio sam izradu web shopa za moj OPG kod čovjeka koji mi je napravio moju postojeću web stranicu.


Slažemo se oko cijene samog weba, ali mi je silno napucao stavku hosting i održavanje. Brutalna je cijena. Zatražio sam novi predračun, ali s korigiranom cijenom održavanja. Pisani odgovor još nisam dobio, ali telefonski jesam i tu nastaje problem.



Traži za hosting i održavanje 6800kn godišnje. Moj OPG ima malo artikala koji se ne mijenjaju godinama.



Sada sam u glupoj situaciji jer on ne pristaje na to, kaže - gle, ja sam već krenuo s izradom tvoje stranice i to je to, izvoli platiti prvu ratu. Kažem, slažem se s cijenom izrade weba, ali ovo održavanje mi se čini tu mač!



Što bi mi savjetovali, što da napravim? I da dodam, ništa nismo potpisali.
Amepshi je offline   Reply With Quote
Staro 03.04.2020., 09:43   #2
fre@k
Premium
Moj komp
 
fre@k's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: osijek
Postovi: 1,860
Sto se tice cijene izrade ovdje se radi o jednostavnoj web stranici s par artikala to nebi trebalo kostat milione. Za hosting ti mogu reci samo ovako 300kn godisnje i to bi ti bilo dosta. Ponudi ti njemu ovakav pristup mjesecno 150kn za 3h mjesecno koja ukljucuju izradu backupa svaki mjesec dana. Za svaki dodatni sat ces mu platiti 50kn.
__________________


CPU: I5 2500k
GPU: MSI TF 660 OC
MBO: Asrock Z68 PRO3
RAM: 2x4gb G. Skill (1333mhz)
PSU: Seasonic 620W
HDD: SSD 180gb Intel 520 | WD Green 2TB
CASE: CM Elite 370
Ostalo: MX518, Logitech Ultra Flat, DELL U2412M, Hyper 212+



Ako Vam je život tužan, ne brinite! Barem Vam je plaća smiješna
fre@k je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 03.04.2020., 09:51   #3
njOob
Premium
Moj komp
 
njOob's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Jug
Postovi: 436
Previse je to. Najvise 500kn godisnje a ostalo jepljacka pogotovo ako ne mjenjas artikle.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
njOob je offline   Reply With Quote
Staro 03.04.2020., 10:09   #4
Libertus
Premium
Moj komp
 
Libertus's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2017
Lokacija: Ramura
Postovi: 2,474
Pogledaj cijene na Avalonu za pakete koje tebe zanimaju. To ti je više manje godišnja cijena hostinga.
Redovno održavanje web stranice, koje podrazumjeva lagane nadogradnje teme potrebne za nove wordpress verzije, nadogradnje wordpressa i pluginova ti obično traže cca 300-500kn mjesečno. Ako to ne želiš, a uglavnom ti i nije potrebno, jeftinije ti je jednom godišnje nadograditi wordpress i temu, platiti cca 500-1000kn i to je to.

Po meni inzistiraj da ti web bude na wordpressu. Sigurno ćeš dobiti komentare da je to neozbiljno, ovako i onako. To su sve priče da te zaključaju na njihovu platformu koju neće moći nitko drugi osim njih održavati ili mijenjati. Često ti ne ostave niti mogućnost da proizvod na webu sam postaviš i makneš, tko je kao preteško i jedino oni mogu. Odmah u startu inzistiraš da ti slože i backend koji to podržava i da ti sa nekoliko klikova sve to odradiš.
Libertus je offline   Reply With Quote
Staro 03.04.2020., 10:14   #5
Sinac
...samo te gledam...
Moj komp
 
Sinac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,746
Wordpress s odgovarajućom temom je solidno rješenje, čak ako se tema i plati još je daleko od početno navedene cijene. Najbolje u cijeloj priči je što se s Avalonom može dogovoriti backup prije bilo kakve veće izmjene sadržaja.
Sinac je offline   Reply With Quote
Staro 03.04.2020., 10:21   #6
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,112
Stranica, hosting i održavanje 6800kn, i to takve stranice, i to je previše. Lokalci takve sajtove naplaćuju od 1500-3000kn, s uključenim održavanjem i hostingom.

Ali održavanje i hosting, smiješno

Hosting ti je od 300kn do 100EUR godišnje.

Samo da imaš uspredbu, Avalon, izrada web-a, održavanje i hosting za kumov site (čovjek ima web-shop s kamionskim dijelovima), više od 14 000 artikala, ti je ispao oko 10 000kn. S tim da održavanje podrazumijeva gotovo svakodnevne aktivnosti.

Ti ne moraš platiti ništa na što nisi pristao, ili imaš kupoprodajni ugovor. Ako nemaš ugovor, cijena ti ne odgovara, reci mu ili ti to neću platiti i daj razumnu cijenu ili 'ko te jebe.

Neki dan sam dizao VM u Azure-u, Wordpress, ispadne oko 3000kn godišnje s svim mogućim pristupima. Instaliraš template free i imaš site, hosting i sve za oko 500EUR.

Zadnje izmijenjeno od: Mommistake. 03.04.2020. u 10:27.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 03.04.2020., 10:46   #7
Amepshi
Premium
Moj komp
 
Amepshi's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 738
Web bi bio na wordpressu, a webshop woocommerce. CCa. 550kn / mjesec.


A to moje poslovanje ne može opravdati, ni približno. Ipak sam mali OPG.


Dobio sam predračun, ali nikakav ugovor nisam potpisao.


Hvala na pomoći!
Amepshi je offline   Reply With Quote
Staro 03.04.2020., 10:55   #8
prileee
laser
Moj komp
 
prileee's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Split
Postovi: 2,273
Nista ti tu ne placaj, lik te pokusava smuvat i bullyat na brzinu da mu platis. Ja bi promijenio izvrsitelja posla.
__________________
prileee je online   Reply With Quote
Staro 03.04.2020., 21:27   #9
hash
Premium
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: zg
Postovi: 1,431
A kak ti je rijeseno online placanje?


Ovdje su ti cijene templateova za shop: https://themeforest.net/category/wor...ce/woocommerce

I sad vjerojatno koji dan za to sve posloziti, vjerojatno sam i puno rekao ali nisam dirao WordPress godinama pa uzmi to s rezervom. Preko koju tisucu kuna na cijenu templatea je puno ali ako sam ne znas i covjek ti pomogne oko svega onda je valjda ok i platit malo vise bolju uslugu. To ces sam procjenit najbolje iako se situacija ne cini bajna s obzirom kako si je opisao.

Dalje, gledam cijene payment gatewaya u HR i kolko sam na brzinu izguglao samo su oni oko 2500kn godisnje (plus fees po transakciji, ali to nije dio ove price)?

Na tu cijenu je po meni fer cijena godisnje oko 1000kn da ti covjek bude dostupan i jedan upgrade tokom godine plus cijena servera/hostinga kako je Momi rekao (vidi Avalon za cijene), plus cijena domene ali to ti je valjda free na .hr

Cijena za odrzavanje je prevelika ali ovo za 300kn-500kn godisnje sto se spominje mi se cini nerealno ako uzmes u obzir payment gateway. Jos ako izdajes racun pa imas i neka davanja...

Artikle ces si naravno sam posloziti, pogotovo jer ih imas malo. Uzmi si par sati za to i iskoriti priliku da se upoznas sa shopom, tj di ti je kaj. Ako ti to radi netko umjesto tebe to ce ti i naplatiti i vjerojatno nece to napraviti kako si ti zamislio. Pripremi si slike i tekstove unaprijed.

Zadnje izmijenjeno od: hash. 03.04.2020. u 21:56.
hash je offline   Reply With Quote
Staro 03.04.2020., 21:39   #10
Exy
Premium
Moj komp
 
Exy's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Zagreb, Črnomerec
Postovi: 1,979
Ništa nemoj platiti, predračun ne radi nikakvu obvezu. To što je on počeo raditi prije nego što si pristao na ponudu je njegov problem.
Exy je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 03.04.2020., 22:16   #11
panasonic
Banned
 
Datum registracije: Jan 2014
Lokacija: EU
Postovi: 1,215
Citiraj:
Autor Amepshi Pregled postova
Web bi bio na wordpressu, a webshop woocommerce. CCa. 550kn / mjesec.

A to moje poslovanje ne može opravdati, ni približno. Ipak sam mali OPG.
Treba li ti uopće webshop pošto to očito dosta košta?
To koliko prodaš kao mali OPG ti ljudi mogu naručiti na e-mail, a ne da kompliciraš s webshopom.
panasonic je offline   Reply With Quote
Staro 03.04.2020., 22:35   #12
definho
Premium
 
definho's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2010
Lokacija: /
Postovi: 155
Citiraj:
Autor njOob Pregled postova
Previse je to. Najvise 500kn godisnje a ostalo jepljacka pogotovo ako ne mjenjas artikle.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
500 kn godisnje? 12 mjeseci, ako potrosi svaki mjesec 1h je 12h godisnje, 500 / 12 = 41kn/h

mozes li reci, koliko ti naplacujes svoj radni sat, ako je tebi 500kn godisnje u redu?
s tim da klijente necemo ni komentirat, moze ovo i jos samo ovo, a ako bi islo ovo moze i to, nadam se da to upada u cijenu od 500kn godisnje, evo i komp mi je sav prasnjav i nesto spor pa dok mi dizes web, ako bi mi mogao i windowse nove stavit, pa to ti je 5 minuta posla

nhf, ali kako si dosao do 500 kn godisnje odrzavanja jedne web stranice i s takvim uvjerenjem rekao da je sve iznad 500 kn godisnje pljacka?
__________________
Respect the Raise...!
definho je offline   Reply With Quote
Staro 04.04.2020., 21:18   #13
njOob
Premium
Moj komp
 
njOob's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Jug
Postovi: 436
500kn godisnje za mali opg je sasvim ok. Ako ima neku vecu promjenu sadrzaja onda se i to dogovori ali sam je rekao da je sadrzaj fixni more or less. Jebiga nismo svi isti ali ja sam rekao svoje misljenje.


Sent from my SM-G965F using Tapatalk
njOob je offline   Reply With Quote
Staro 05.04.2020., 12:19   #14
mkey
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2018
Lokacija: tu
Postovi: 1,924
Prijavi tog tipa da ima koronu pa da vidiš kako će okrenut ploču


Kakvi smradovi hodaju među nama.
mkey je offline   Reply With Quote
Staro 08.04.2020., 21:19   #15
Keano16
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Croatia
Postovi: 780
Hosting i odrzavanje godisnje max. 200 EUR za takvo sto.
Keano16 je offline   Reply With Quote
Staro 27.04.2020., 10:35   #16
Uber Gosu
FORD Fix Or Repair Daily
Moj komp
 
Uber Gosu's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 868
sat developera 50kn... sat mehaničara, keramičara, bojler majstora 200+ kn... i onda se ekipa pita zašto niti jedan dev ne želi radit za klijente iz RH... amer ti plati $50 sat bez da te jebe i nateže se s tobom...
Uber Gosu je offline   Reply With Quote
Staro 27.04.2020., 10:49   #17
Ivo_Strojnica
PRO
Moj komp
 
Ivo_Strojnica's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,170
meni je moj sat 700 kn na crno, a 1400 preko računa.
Zasad nikakvih problema, ni u HR ni van nje.
__________________
"Who is your daddy and what does he do?"
Ivo_Strojnica je offline   Reply With Quote
Staro 27.04.2020., 10:56   #18
Libertus
Premium
Moj komp
 
Libertus's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2017
Lokacija: Ramura
Postovi: 2,474
Citiraj:
Autor Uber Gosu Pregled postova
sat developera 50kn... sat mehaničara, keramičara, bojler majstora 200+ kn... i onda se ekipa pita zašto niti jedan dev ne želi radit za klijente iz RH... amer ti plati $50 sat bez da te jebe i nateže se s tobom...
Ne priča se o izradi weba nego o održavanju. Održavanje WP instalacije se uglavnom svodi na nadogradnje na noviji WP i eventualno popravljanje postojeće teme, moja slobodna procjena, manje od 2 sata godišnje.

Također u svom dosadašnjem kontaktu sa IT tvrtkama u RH u zadnjih nekoliko godina, još nisam dobio ponudu istu ili manju od 50$ / h za software-e koje smo kupovali. Uglavnom se to kreće od 400kn / h na dalje.

Ako ti naplaćuješ 50kn/h, nešto pogrešno radiš.
Libertus je offline   Reply With Quote
Staro 27.04.2020., 12:44   #19
Uber Gosu
FORD Fix Or Repair Daily
Moj komp
 
Uber Gosu's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 868
Citiraj:
Autor Libertus Pregled postova
Ne priča se o izradi weba nego o održavanju. Održavanje WP instalacije se uglavnom svodi na nadogradnje na noviji WP i eventualno popravljanje postojeće teme, moja slobodna procjena, manje od 2 sata godišnje.
2h godišnje za "popravljanje" ecommerce teme... šta reći

Citiraj:
Autor Libertus Pregled postova
Također u svom dosadašnjem kontaktu sa IT tvrtkama u RH u zadnjih nekoliko godina, još nisam dobio ponudu istu ili manju od 50$ / h za software-e koje smo kupovali. Uglavnom se to kreće od 400kn / h na dalje.
To je normalna cijena i takva bi trebala bit kod svih, $50 pa naviše za sat, nebitno da li su u pitanju konzultacije, develop, odrzavanje ili odgovaranje na mail...

Citiraj:
Autor Libertus Pregled postova
Ako ti naplaćuješ 50kn/h, nešto pogrešno radiš.
ja naplaćujem 5x više i dalje sam "jeftin"
Uber Gosu je offline   Reply With Quote
Staro 27.04.2020., 23:13   #20
Keano16
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Croatia
Postovi: 780
2 sata godisnje odrzavanja je debelo premalo ako netko svoj posao radi kako treba... onaj tko radi tako, znati ce na sto mislim.
Keano16 je offline   Reply With Quote
Staro 30.07.2021., 08:19   #21
Matt13
Registered User
 
Datum registracije: Jul 2021
Lokacija: ZG
Postovi: 5
Citiraj:
Autor Ivo_Strojnica Pregled postova
meni je moj sat 700 kn na crno, a 1400 preko računa.
Zasad nikakvih problema, ni u HR ni van nje.
Cime se bavis, nuklearnom fizikom?
Matt13 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na