Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Smartphone uređaji i mobiteli
Ime
Lozinka

Zaključane teme
 
Uređivanje
Staro 25.02.2009., 11:05   #61
IcyTexx
Premium
Moj komp
 
IcyTexx's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,707
Citiraj:
Autor Gabre Pregled postova
Xilisoft video converter samo kupi punu verziju
Ako imas nVidiu - Badaboom konverter...
Koristi GPU i "deset" je puta brže od konvertiranja preko CPU-a. Ima profile gotove za iPhone...
Na 8800GT mi je islo dosta brzo, zanima me kak ce sad ic na novoj.
IcyTexx je offline  
Staro 25.02.2009., 16:37   #62
danc00
Why so serious
Moj komp
 
danc00's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Krapinske Toplice / Zagreb
Postovi: 3,415
Citiraj:
Autor Gabre Pregled postova
Xilisoft video converter samo kupi punu verziju
Citiraj:
Autor IcyTexx Pregled postova
Ako imas nVidiu - Badaboom konverter...
Koristi GPU i "deset" je puta brže od konvertiranja preko CPU-a. Ima profile gotove za iPhone...
Na 8800GT mi je islo dosta brzo, zanima me kak ce sad ic na novoj.
Imam i jedan i drugi, no Xilisoft je meni puno bolji, makar Badaboom brže konvertira i baš je za iPhone, ovaj prvi ima puno veću mogučnost poštelavanja i formata!

Sve u svemu oba koristi i odlični su!
danc00 je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 27.02.2009., 22:59   #63
$čofi$
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Velika Gorica
Postovi: 232
jel se mogu kak ubaciti titlovi s bilo kojim od ta dva convertera-koristio sam xvidpsp converter na burazovom kompu jer na win 7 ne radi no odjednom se na visti počeo pojavljivati neakav error sa "com surrogate-om" i neznam kaj da sad radim a converter je odličan..
$čofi$ je offline  
Staro 01.03.2009., 16:29   #64
Rain Man
Premium
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: x
Postovi: 1,447
Ja sam kodirao na tone filmova s xvid4psp i ni jednom problema na visti x64. Probaj reinstalirat, nadogradit ili smanjit verziju avisynth-a...
Rain Man je offline  
Staro 01.03.2009., 19:01   #65
rak21
COD2 expert
Moj komp
 
rak21's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,880
jel ima netko na forumu da je preko quickpwn.a digao software na 2.2.1 (bez dizanja basebanda na 2.30) ali na windows OS.u?? Zbunjuje me što neki kažu da ide no nigdje na netu službene upute za to..

Dalje; kako staviti mipatch (mobile installation patch) na verziju soft.a 2.2 jer u cydii mi nudi samo 2.2.1 (probao sam taj pa mi ne može ništa instalirati), znam da se može no ne da mi se cijeli proces vrtiti manualno...

EDIT: sad tek skužih da bi možda post trebalo prebaciti u "iphone jailbreak FAQ" temu pa ako se nekom MOD.u da..

Zadnje izmijenjeno od: rak21. 01.03.2009. u 19:11.
rak21 je offline  
Staro 01.03.2009., 20:01   #66
danc00
Why so serious
Moj komp
 
danc00's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Krapinske Toplice / Zagreb
Postovi: 3,415
ili je windows ili je OS nema winodws os! Zasad imaš samo za 2.2 prek windowsa, za 2.2.1 možeš samo ako imaš osX!
danc00 je offline  
Staro 01.03.2009., 20:34   #67
IcyTexx
Premium
Moj komp
 
IcyTexx's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,707
Citiraj:
Autor danc00 Pregled postova
ili je windows ili je OS nema winodws os! Zasad imaš samo za 2.2 prek windowsa, za 2.2.1 možeš samo ako imaš osX!
Naravno da mozes jailat na 2.2.1 preko Windowsa... Ali mijenja se baseband.
IcyTexx je offline  
Staro 01.03.2009., 23:51   #68
rak21
COD2 expert
Moj komp
 
rak21's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,880
Citiraj:
Autor danc00 Pregled postova
ili je windows ili je OS nema winodws os! Zasad imaš samo za 2.2 prek windowsa, za 2.2.1 možeš samo ako imaš osX!
hm hm, "windows os" kao "windows operation system" iliti operativni sustav, kuiš??

Citiraj:
Autor IcyTexx Pregled postova
Naravno da mozes jailat na 2.2.1 preko Windowsa... Ali mijenja se baseband.
znam da naravno možeš jailat na 2.2.1 no čitaj post iznad: "bez dizanja basebanda na 2.30"...

a za mipatch; uspio sam u settings.ima installousa.a pod install method staviti na "dirty" no kad je na "clean" opciji ništa mi se neće instalirati. Netko nešto ??

Zadnje izmijenjeno od: rak21. 02.03.2009. u 00:13.
rak21 je offline  
Staro 02.03.2009., 00:25   #69
danc00
Why so serious
Moj komp
 
danc00's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Krapinske Toplice / Zagreb
Postovi: 3,415
aaa žiku !
Nego, da ja sam mislil na firmware 2.30(2.2.1ver), s njim se neda na windowsu, isprobano i nula bodova, vračao sam na 2.2verziju al ni to nije htjelo...rezultat error
danc00 je offline  
Staro 02.03.2009., 01:00   #70
flajpan
.....
Moj komp
 
flajpan's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2004
Lokacija: Zagreb, Centar
Postovi: 1,787
Citiraj:
Autor rak21 Pregled postova
a za mipatch; uspio sam u settings.ima installousa.a pod install method staviti na "dirty" no kad je na "clean" opciji ništa mi se neće instalirati. Netko nešto ??

Taj MI patch sa installousa nesto drukcije postavlja permissione, ali ovo provjereno funkcionira:
http://www.iphonedownloadblog.com/20...o-your-iphone/
flajpan je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 02.03.2009., 13:29   #71
Taz_729
Registered User
Moj komp
 
Taz_729's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: u kući
Postovi: 33
jaaaaj
nemogu naci taj icommander na cydii
omg
pliz help
ak se sjeca ko u kojoj sekciji ima?
vec se pol sata zivciram s tim xD
i nemogu naci da ga hebes
Taz_729 je offline  
Staro 03.03.2009., 01:58   #72
bartokomus
Registered User
 
bartokomus's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: dubrovnik
Postovi: 29
Citiraj:
Autor bartokomus Pregled postova
Ja nikako na zelenu granu sa OfflineMaps. Kako u vas to funkcionira? Sve odradim ali mi kartu otvara samo kada sam online. Spremim kartu sa GMDL, pretvorim u onaj iphone file, učitam je sa onim "Link" ali u Maps mi je otvara samo kada sam online. Izgleda mi kao da samo spremi link u Maps, a ne i cijelu kartu.
sredio problem. Ušao u /private/var/mobile/Library/Caches/MapTiles/ izbrisao MapTiles.sqlitedb i ponovio učitavanje mape i radi bez problema. Nešto mi je slomilo taj fajl pa nije preko njega moglo učitavati mape
bartokomus je offline  
Staro 11.03.2009., 01:19   #73
Gjurovski
P.E.B.K.A.C.
 
Gjurovski's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,300
ok, par pitanja:

1. Trebam nekakav čitač raznih fileova, prvenstveno PDF-a, da ima zoom, prikaz stranica, i da po mogućnosti zapamti gdje sam stao sa čitanjem..

2. Kako staviti neki drugi ringtone za poruke osim onih defaultnih? za pozive sam ubacio novih, ali za poruke ne kuzim kako ni gdje...

EDIT: ovo je postao Gabre lik.....
__________________
Master: E7200, 3MB L2, M0 {TT Big Typhoon VX @3500mhz}/Gigabyte P35-DS3P/2x1GB SuperTalent CL4 Overclock DDR2 800Mhz + 2GB Kingmax/Coolermaster Extreme Power 430W/XFX 8800GTX {Arctic Cooling Accelero Extreme} /Seagate Barracuda 250GB/Pioneer DVD-RW/
Periferija: LG W2242T 22"/Logitech X-230/Razer - Death Adder/LCD TV Toshiba WL66Z Regza 32"/Thrust Keyboard+Mouse Wifi/Logitech ChillStream/Sharkoon Rebel12

Gjurovski je offline  
Staro 11.03.2009., 01:34   #74
IcyTexx
Premium
Moj komp
 
IcyTexx's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,707
Jel je vama spor iTunes?
IcyTexx je offline  
Staro 11.03.2009., 01:53   #75
Fadolf
Premium
 
Fadolf's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Zagabria
Postovi: 490
Citiraj:
Autor IcyTexx Pregled postova
Jel je vama spor iTunes?
U kojem smislu spor? iTunesi su sami po sebi spori, tj. tromi... Ne znam na kaj točno ciljaš...
Fadolf je offline  
Staro 11.03.2009., 01:54   #76
IcyTexx
Premium
Moj komp
 
IcyTexx's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,707
Citiraj:
Autor Fadolf Pregled postova
U kojem smislu spor? iTunesi su sami po sebi spori, tj. tromi... Ne znam na kaj točno ciljaš...
A to...
IcyTexx je offline  
Staro 11.03.2009., 01:56   #77
Fadolf
Premium
 
Fadolf's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Zagabria
Postovi: 490
Citiraj:
Autor IcyTexx Pregled postova
A to...
Onda je odgovor da! Navodno da se na Mac OS-u puno brže ponašaju i da troše manje resursa... Iskreno, nije da me dira koliko mi memorije ždere, ali da bi mogli biti malo brži to definitivno.
Fadolf je offline  
Staro 11.03.2009., 02:03   #78
Rain Man
Premium
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: x
Postovi: 1,447
Mislis na ono kad ides s "library" na "store" pa na "phone" i slicna saltanja? To je od uvijek sporo u itunesima.
Rain Man je offline  
Staro 11.03.2009., 11:34   #79
bartokomus
Registered User
 
bartokomus's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: dubrovnik
Postovi: 29
Citiraj:
Autor Gjurovski Pregled postova
ok, par pitanja:

1. Trebam nekakav čitač raznih fileova, prvenstveno PDF-a, da ima zoom, prikaz stranica, i da po mogućnosti zapamti gdje sam stao sa čitanjem..

EDIT: ovo je postao Gabre lik.....
ReaddleDocs
bartokomus je offline  
Staro 11.03.2009., 11:56   #80
danc00
Why so serious
Moj komp
 
danc00's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Krapinske Toplice / Zagreb
Postovi: 3,415
Citiraj:
Autor Gjurovski Pregled postova
ok, par pitanja:

1. Trebam nekakav čitač raznih fileova, prvenstveno PDF-a, da ima zoom, prikaz stranica, i da po mogućnosti zapamti gdje sam stao sa čitanjem..

2. Kako staviti neki drugi ringtone za poruke osim onih defaultnih? za pozive sam ubacio novih, ali za poruke ne kuzim kako ni gdje...

EDIT: ovo je postao Gabre lik.....
Imaš i app "Docs" se zove, čita sve živo, PDF,WORD,....dobra stvarčica !
danc00 je offline  
Staro 11.03.2009., 12:41   #81
Rain Man
Premium
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: x
Postovi: 1,447
Dok sam je zadnje gledao te aplikacije nisu imale search ili bilo kakvo uredivanje office dokumenata. A kod velikih PDF-a mi se redovito smrznuo mob. Jesu li to popravili?
Rain Man je offline  
Staro 11.03.2009., 13:15   #82
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
Citiraj:
Autor danc00 Pregled postova
Imaš i app "Docs" se zove, čita sve živo, PDF,WORD,....dobra stvarčica !
da, samo je pretraživanje fileova koma, kako da znam gdje mi je što, ffs.

to je jedina stvar valjda koju ono, baš mrzim kod iphone-a...
Gabre je offline  
Staro 11.03.2009., 14:16   #83
danc00
Why so serious
Moj komp
 
danc00's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Krapinske Toplice / Zagreb
Postovi: 3,415
Citiraj:
Autor Gabre Pregled postova
da, samo je pretraživanje fileova koma, kako da znam gdje mi je što, ffs.

to je jedina stvar valjda koju ono, baš mrzim kod iphone-a...
A čuj, imaš po folderima, pomoću iFunBOXA si napraviš folder recimo "MOJI DOKUMENTI" i unutra trpaš sve kaj hoćeš, a recimo program je dobar i za gledanje videa. Kad recimo snimaš...samo nađeš taj folder i gledaš!
Velim, nije loš, al da je najbolji nije! A i pamti gdje si zadnje stao...
danc00 je offline  
Staro 11.03.2009., 14:38   #84
bartokomus
Registered User
 
bartokomus's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: dubrovnik
Postovi: 29
Ja koristim ReaddleDocs i najviše mi se svidio isprobao sam još 3 (zaboravio sam kako su se svi zvali ali ovaj je daleko najbolji. Na svima sam primjetio da lakše otvaraju pdf nego word (i vizualno mi je ljepše gledati pdf jer vidiš stranicu po stranicu a u wordu ti sve spoji jedno iza drugoga) tako da sve iz worda prebacim u pdf
Dobre stvari su mu brzina, ima bookmarkse, pamti zadnje otvoreno mjesto u dokumentu (znači ako otvoriš XX dokumenata na svih XX će zapamtiti gdje su bili otvoreni, ali ako ih prebaciš u drugi folder to izgubi i vraćanjem u isti folder opet sve vraća) ima fullscreen opciju, i meni super stvar, ako okreneš ipod/iphone naglavačke neće ti okrenuti dokument nego će ga ostaviti landscape (tko ga koristi za čitanje ležeći na boku shvatit će šta govorim) možeš mailati doc direktno iz aplikacije, možeš scrolati po doc tako da scrolaš po postocima, može se koristiti kao prenosni wireless disk preko My Network Places.
Loše stvari ste već primjetili ali valjda će i to razviti, koliko ja znam to u vezi searcha i uređivanja dokumenata još nema nijedna od sličnih aplikacija i još mu je mana što ne otvara fileove preko 10mb.
bartokomus je offline  
Staro 11.03.2009., 19:35   #85
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
Citiraj:
Autor danc00 Pregled postova
A čuj, imaš po folderima, pomoću iFunBOXA si napraviš folder recimo "MOJI DOKUMENTI" i unutra trpaš sve kaj hoćeš, a recimo program je dobar i za gledanje videa. Kad recimo snimaš...samo nađeš taj folder i gledaš!
Velim, nije loš, al da je najbolji nije! A i pamti gdje si zadnje stao...

ok sa pravljenjem foldera, no što sa recimo fotkama koje poslikam sa mobom, video koji snimim, video clipove koje skinem preko mxtube, muziku koju skinem preko dtunes, itd itd... to je sve razbacano po folderima ni sam vrag ne zna di... katastrofa.

ili ja trazim po krivim mjestima, ili nisam skuzio apple-ovu (ne)logiku smještanja fileova i aplikacija, pa ajde me prosvijetlite...

te još nitko nije rekao kako staviti neke druge ringtonove za SMS osim onih standardnih....
Gabre je offline  
Staro 11.03.2009., 19:38   #86
danc00
Why so serious
Moj komp
 
danc00's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Krapinske Toplice / Zagreb
Postovi: 3,415
Citiraj:
Autor Gabre Pregled postova
ok sa pravljenjem foldera, no što sa recimo fotkama koje poslikam sa mobom, video koji snimim, video clipove koje skinem preko mxtube, muziku koju skinem preko dtunes, itd itd... to je sve razbacano po folderima ni sam vrag ne zna di... katastrofa.

ili ja trazim po krivim mjestima, ili nisam skuzio apple-ovu (ne)logiku smještanja fileova i aplikacija, pa ajde me prosvijetlite...

te još nitko nije rekao kako staviti neke druge ringtonove za SMS osim onih standardnih....
Ma istina, sve je razbacano, al ako stalno prčkaš po tome uđe u rutinu i više nije strašno , al komplicirano je!

Da to ni ja neznam, jel se uopće može stavit rington za sms?
danc00 je offline  
Staro 11.03.2009., 20:44   #87
CoreDownloader
Skidaj se do kraja ;-)
Moj komp
 
CoreDownloader's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Tunguzija
Postovi: 158
toliko o famoznom, po meni precijenjenom uređaju...

jedino po čemu je danas ispred drugih, jest njegovo sučelje i mulitouch sposobnost te dizajn,....ništa više...a za sve ostalo je zaslužna moćna reklama, brend, i slabost nas ljudi utjecaju istih...a to jadni ljudi izgleda polako nakon par godina počinju shvaćati..jest bio inferioran mobitel ali samo neko vrijeme od njegova izlaska....i nemam pojma zašto recenzednti dan danas usporđuju jedan htc, xperiu, omniu, sa tom igračkom koja nemože poslati ni mp3icu na drugi mobitel nit je primiti...kao ni slike ..itd..

svaki danas nešto ozbiljniji mobitel ga pokosi i to po jefitnijoj cijeni..
izreka kutija prodaje proizvod mislim da bi u enciklopediji kao slikovnu referencu trebala imati iphone
(eto morao sam svoj glas dati, nisam mogao više izdržati)
__________________
Bez linkova u sigu.
CoreDownloader je offline  
Staro 11.03.2009., 21:03   #88
danc00
Why so serious
Moj komp
 
danc00's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Krapinske Toplice / Zagreb
Postovi: 3,415
Citiraj:
Autor CoreDownloader Pregled postova
toliko o famoznom, po meni precijenjenom uređaju...

jedino po čemu je danas ispred drugih, jest njegovo sučelje i mulitouch sposobnost te dizajn,....ništa više...a za sve ostalo je zaslužna moćna reklama, brend, i slabost nas ljudi utjecaju istih...a to jadni ljudi izgleda polako nakon par godina počinju shvaćati..jest bio inferioran mobitel ali samo neko vrijeme od njegova izlaska....i nemam pojma zašto recenzednti dan danas usporđuju jedan htc, xperiu, omniu, sa tom igračkom koja nemože poslati ni mp3icu na drugi mobitel nit je primiti...kao ni slike ..itd..

svaki danas nešto ozbiljniji mobitel ga pokosi i to po jefitnijoj cijeni..
izreka kutija prodaje proizvod mislim da bi u enciklopediji kao slikovnu referencu trebala imati iphone
(eto morao sam svoj glas dati, nisam mogao više izdržati)
Jel si ga koristil barem tjedan dana?
danc00 je offline  
Staro 11.03.2009., 21:25   #89
velorien
Premium
Moj komp
 
velorien's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 347
Citiraj:
Autor CoreDownloader Pregled postova
toliko o famoznom, po meni precijenjenom uređaju...

jedino po čemu je danas ispred drugih, jest njegovo sučelje i mulitouch sposobnost te dizajn,....ništa više...a za sve ostalo je zaslužna moćna reklama, brend, i slabost nas ljudi utjecaju istih...a to jadni ljudi izgleda polako nakon par godina počinju shvaćati..jest bio inferioran mobitel ali samo neko vrijeme od njegova izlaska....i nemam pojma zašto recenzednti dan danas usporđuju jedan htc, xperiu, omniu, sa tom igračkom koja nemože poslati ni mp3icu na drugi mobitel nit je primiti...kao ni slike ..itd..

svaki danas nešto ozbiljniji mobitel ga pokosi i to po jefitnijoj cijeni..
izreka kutija prodaje proizvod mislim da bi u enciklopediji kao slikovnu referencu trebala imati iphone
(eto morao sam svoj glas dati, nisam mogao više izdržati)
Pa nije baš točno, no ako patiš na shareanje bluetoothom i dobre kamere, upotrijebljiv GPS ostat ćeš zakinut (makar je GPS donekle rijesen nedavno)
IMHO je iPhone najbolji smartphone u cjenovnom rangu do 2500 kn, poslije ima Xperia i raznorazni novi HTCi koji ga potuku, ali su i dosta skuplji.

Moraš se pomirit s činjenicom da nekim ljudima nije važna kamera niti bluetooth, npr. meni je važnije odlično i lagano surfati po internetu, poslušati dobru mjuzu i odgledati film/seriju, odigrati par igara (bilo preko emulatora bilo nativnih iPhoneovih), čitati knjige/stripove/votevr od slikanja stvari jednom godišnje.
velorien je offline  
Staro 11.03.2009., 21:39   #90
Wozniak jR.
humanware
Moj komp
 
Wozniak jR.'s Avatar
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: zGb
Postovi: 455
+ iPhone i nema tako losu kameru ;
usporedio sam sliku svog w910i koji ima isto 2mpx kameru sa prijateljevim iphone-om, i mogu rec da je kvaliteta slike kod iphonea osjetno veca. Cisca, svjetlija...
Sve je stvar u leci ;D
Wozniak jR. je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Zaključane teme


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na