Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > AMD Radeon
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 24.02.2010., 12:10   #1771
thedream
Banned
Moj komp
 
thedream's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Zagreb ( Šibenik )
Postovi: 5,456
Bio tvornički hladnjak šrot ili ne,s njim si mogao reklamaciju ostvariti,ako bi vrisnula,a sa ovim tvojim DIY zahvatom,možeš poslati karticu u smeće ako je odapela,ili ako su se VRM-ovi skurili.

Samo vi petljajte po grafama,stoput vam se ovdje reklo na forumu da to ne radite.
thedream je offline   Reply With Quote
Staro 24.02.2010., 12:16   #1772
Milentije
Adrenaline junkie
Moj komp
 
Milentije's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Doboj - Banja Luka / Republika Srpska
Postovi: 3,575
Tebi izgleda ne leži taj hladnjak na GPU-u kako treba. Totalno si skinuo hlađenje sa VRM-a?
__________________
Lenovo ThinkPad W530 - Core i7 3840QM, 32 GB RAM, SSD Samsung 512 GB, nVidia Quadro K1000M 2 GB, 15.6" 1920x1080 IPS, baterija 9 ćelija
Milentije je offline   Reply With Quote
Staro 24.02.2010., 12:47   #1773
tommyman1507
Premium
Moj komp
 
tommyman1507's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Beli Manastir
Postovi: 416
ma jok.nisam skinio totalno ..... originalno ima samo jedan onaj veliki dugački pasivni , a na memoriji nije ni bilo (onih 8). Taj pasivni veliki sam skinio , malo ga odrezo da mi stane AC TT i vratio nazad. Od onda mi stalno raste temperatura.
Sada sam vratio taj originalni da vidim jel ima kakve razlike i nema . Temperatura stalno raste i sa XFX stock hladnjakom i sa AC TT.


tommyman1507 je offline   Reply With Quote
Staro 24.02.2010., 13:28   #1774
Doink the Clown
Jack of all, master of none
Moj komp
 
Doink the Clown's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Matulji - Rijeka
Postovi: 6,214
Ujebao si si ostvarenje garancije rezanjem hladnjaka, da si ga kompletnog skinuo i vratio bez vidljivih tragova šarafanja garancija bi ti još vrijedila jer koliko znam XFX ne lijepi one naljepnice na šarafe. Sad komotno možeš skinuti cijeli hladnjak i staviti frišku termalnu pastu na GPU, moguće da se temperature penju zbog fosilizirane (skamenjene) tvorničke paste.
__________________

C L O W N I N G A R O U N D
Doink the Clown je offline   Reply With Quote
Staro 24.02.2010., 15:28   #1775
tommyman1507
Premium
Moj komp
 
tommyman1507's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Beli Manastir
Postovi: 416
Citiraj:
Autor Doink the Clown Pregled postova
Ujebao si si ostvarenje garancije rezanjem hladnjaka, da si ga kompletnog skinuo i vratio bez vidljivih tragova šarafanja garancija bi ti još vrijedila jer koliko znam XFX ne lijepi one naljepnice na šarafe. Sad komotno možeš skinuti cijeli hladnjak i staviti frišku termalnu pastu na GPU, moguće da se temperature penju zbog fosilizirane (skamenjene) tvorničke paste.

Ma gle u čemu je fora ! Taj hladnjak od samoga početka nije radio kako treba i rondo je ko mutav i samo je bilo pitanje vremena kada će otić. A takva vrsta kvara nije uračunata u garanciju ( jedan tip je imo isti problem kao i ja i pitao je na LINKSOVOM forumu , pa su mu rekli da to nije za garanciju!!!!!!!). I onda sam odlučio stavit AC TT da ne zvuči ko tenk. Pastu sam bio stavio novu kada sam i hladnjak stavljo , a ovo čudo nebi ni rezo da mi stane AC TT normalno.
tommyman1507 je offline   Reply With Quote
Staro 24.02.2010., 17:37   #1776
Milentije
Adrenaline junkie
Moj komp
 
Milentije's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Doboj - Banja Luka / Republika Srpska
Postovi: 3,575
Citiraj:
Autor tommyman1507 Pregled postova
Ma gle u čemu je fora ! Taj hladnjak od samoga početka nije radio kako treba i rondo je ko mutav i samo je bilo pitanje vremena kada će otić. A takva vrsta kvara nije uračunata u garanciju ( jedan tip je imo isti problem kao i ja i pitao je na LINKSOVOM forumu , pa su mu rekli da to nije za garanciju!!!!!!!). I onda sam odlučio stavit AC TT da ne zvuči ko tenk. Pastu sam bio stavio novu kada sam i hladnjak stavljo , a ovo čudo nebi ni rezo da mi stane AC TT normalno.
__________________
Lenovo ThinkPad W530 - Core i7 3840QM, 32 GB RAM, SSD Samsung 512 GB, nVidia Quadro K1000M 2 GB, 15.6" 1920x1080 IPS, baterija 9 ćelija
Milentije je offline   Reply With Quote
Staro 25.02.2010., 10:16   #1777
maX
Banned
Moj komp
 
maX's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: tu negdi uku Varaždina
Postovi: 7,323
Citiraj:
Autor tommyman1507 Pregled postova
( jedan tip je imo isti problem kao i ja i pitao je na LINKSOVOM forumu , pa su mu rekli da to nije za garanciju!!!!!!!)
Nije istina... Eto ti sad zato što slušaš budale koje svjesno krše zakon...
maX je offline   Reply With Quote
Staro 25.02.2010., 10:25   #1778
Gilbert5
Agent 0
Moj komp
 
Gilbert5's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Kutina - ZG
Postovi: 4,307
Mislim da rondanje ventilatora nije pokriveno zakonom.

Kaj je trebao napraviti, snimiti kamerom kako "ronda" vent i poslati video XFX-u za savjet. Potom onda kontaktirati links sa dopisom od XFX-a ako su naveli da to garancija pokriva.
Gilbert5 je offline   Reply With Quote
Staro 25.02.2010., 12:41   #1779
extremepc
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: May 2009
Lokacija: Okolica Zagreba
Postovi: 306
Ili jednostavno otišli na ventilatoru ležajevi ili još bolje na pola su sjebani, dakle radi se o mehanickoj gresci i evo garancija je valjana : ))))
extremepc je offline   Reply With Quote
Staro 27.02.2010., 17:45   #1780
LorlonWarrior
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2010
Lokacija: Vukovar
Postovi: 69
Meni se ni najmanje ne sviđaju te custom modifikacije na grafama, pogotovo kad nisi stručnjak za to. Čim se upustiš u nešta takvo znaš da ideš na svoj rizik i da možeš pogoršat stvari

A ovo što kažeš da je cooler rondo... Nisi ga valda skidao zato što je bio preglasan?!
Ili ako kažeš da nije radio kako treba, trebao si jednostavno otići reklamirati grafu jer to se definitivno mora ubrajati u garanciju, pogotovo ako je na oko neprimjetna greška na robi
LorlonWarrior je offline   Reply With Quote
Staro 04.03.2010., 16:52   #1781
kvi kvi
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 82
Problem sa HD4870

Pozz!!

Zasto mi se ovo pojavljuje nakon 15 min igre,u biti jos je i gore cijela grafika
izgleda izobliceno! Kad izadem iz igre cijeli deskop mi je pun tockica u svakakvim bojama!

http://img442.imageshack.us/img442/5...3041638524.jpg
http://img522.imageshack.us/img522/2...3040017524.jpg

Graficka je PowerColor 4870 pcs+, temperatura tijekom igre mi ne prelazi 75 C.
kvi kvi je offline   Reply With Quote
Staro 04.03.2010., 17:15   #1782
WRooney
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Sarajevo
Postovi: 4
Ako grafička izbacuje artefakte onda nije ispravna.Odnesi u servis ako je pod garancijom
WRooney je offline   Reply With Quote
Staro 04.03.2010., 17:21   #1783
TomRi
Can You Hear Me? 142.8 dB
Moj komp
 
TomRi's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Zagreb, Kvatrić
Postovi: 2,068
jesi li prije imao nvidiu pa si ju samo izvadio?

jer ovakve crte
http://img522.imageshack.us/img522/2...3040017524.jpg
sam viđao na kompovima kada netko NE uninstalira stare drivere a stavi novu grafu u komp
(slučajno je bila riječ o staroj nvidiji i novijim aticama, pa je to možda i kod tebe slučaj).

inače se mora popuniti profil moj komp kod postanja problema, to je pravilo foruma.

Citiraj:
  • Naslov teme ne smije biti ništa poput "(Imam) problem", "Trebam (hitno) pomoć", jer time činite forum nepreglednim i monotonim. Pokušajte biti što precizniji u određivanju opisnog naslova teme kako bi se unaprijed znalo o kojem se problemu radi, npr: "Memorija "XYZ" ne radi kako treba na "XYZ" ploči".
  • Savjetujemo svim članovima koji namjeravaju koristiti forum "Problemi" da imaju potpis (signature) koji u sebi sadržava detaljan opis Vaše konfiguracije. Ako se radi o nekoj drugoj konfiguraciji, molimo da to istaknete prilikom opisivanja problema. Na taj način sebi olakšavamo i ubrzavamo rješavanje problema, a ostalim članovima čuvamo vrijeme i živce.
  • Prije otvaranja teme, razmislite da li ona spada više pod hardverske ili softverske probleme. Ovo je opet zbog bolje preglednosti foruma. Ukoliko se među korisnicima utvrdi da tema pripada recimo hardverskim problemima, a bila je pod softverskim (i obrnuto), temu ću preseliti na odgovarajući podforum i autoru teme poslati PM kako ne bi mislio da mu je tema pobrisana.
http://forum.pcekspert.com/faq.php?f...a#faq_problemi
__________________
Danas je teško biti budala, prevelika je konkurencija...

Water cooled PC
Moj najveci MOD

Novi hobby: RC model + HD kamera
TomRi je offline   Reply With Quote
Staro 04.03.2010., 17:47   #1784
kvi kvi
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 82
Moj bed!

Sinoc sam instalirao nove drivere sa deinstalacijom starih jer sam mislio da je do njih ali ista stvar!
Nisam imao prije Nvidiu.
kvi kvi je offline   Reply With Quote
Staro 04.03.2010., 18:58   #1785
kvi kvi
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 82
Sta mi je sad ciniti, garancija mi jos vazi?
Dal da nosim ili ne?
Dal se dobije nova grafa,povrat novca ili nesto trece?
kvi kvi je offline   Reply With Quote
Staro 04.03.2010., 19:05   #1786
TomRi
Can You Hear Me? 142.8 dB
Moj komp
 
TomRi's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Zagreb, Kvatrić
Postovi: 2,068
nisi baš opisao problem, pa je teško to ovako napamet skužiti.

jel ti grafa radila ok do jučer u tvom kompu, pa onda počela raditi probleme,
jesi li kupio grafu od nekoga kome je radila, a tebi ne radi (bilo bi dobro probati ju u drugom kompu u tom slučaju)

jer ako je problem samo do tebe, bilo softverski(winsi, driveri, igra) ili hardverski (PSU ili slično), a grafa radi OK, onda ti mogu naplatiti i sate servisa, tj dijagnostiku kvara.

ako je grafa crkla, onda u pravilu možeš dobiti drugu takvu ili povrat para u smislu da kupiš nešto drugo u dućanu.
to je ovisno o dućanu jasno, jer svatko da ima pravo na biranje bi rađe kupio za te pare nešto drugo - obično noviju generaciju kartice nego dobio istu staru.
__________________
Danas je teško biti budala, prevelika je konkurencija...

Water cooled PC
Moj najveci MOD

Novi hobby: RC model + HD kamera
TomRi je offline   Reply With Quote
Staro 04.03.2010., 19:45   #1787
kvi kvi
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 82
Code:
jel ti grafa radila ok do jučer, pa onda počela raditi probleme
Nije,prije par mj.mi se javio isti problem ali sam ga zanemario jer sam mislio da ce sve biti u redu do sinoc!
Code:
jesi li kupio grafu od nekoga kome je radila, a tebi ne radi
Graficku sam kupio novu u trgovini.

Code:
jer ako je problem samo do tebe, bilo softverski(winsi, driveri, igra) ili hardverski (PSU ili slično)
Dakle ovo mi se pocelo dogadati na Visti i sad na 7-ci. Sinoc