Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 18.09.2020., 13:38   #51661
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,319
@jedi
U zadnje vrijeme se dosta pisalo da Rover ima visok postotak kvarljivosti. Kako dijeli dobar dio dijelova sa Jaguarom, i on se našao na istoj listi. Obzirom na cijenu i premuim feelingu, trebali bi biti pouzdaniji.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 18.09.2020., 14:32   #51662
jed2i
Premium
Moj komp
 
jed2i's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,771
Da to znam... Tražim alternativu za XC60, no što god da pogledam, nekaj me smeta(pogon, ovjes, tip automatika....)
jed2i je offline   Reply With Quote
Staro 18.09.2020., 14:37   #51663
lowrider
Premium
Moj komp
 
lowrider's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: KR
Postovi: 1,099
Mislim da je superauto tipa 700+ konja daleko jednostavniji/jeftiniji za složiti u elektro verziji nego W16 motor sa 4 turbina.
Bugatti je ipak i neko ime u svijetu auta, ima neku "podlogu" tak da možda nešto s toga bude
lowrider je offline   Reply With Quote
Staro 18.09.2020., 15:07   #51664
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,394
Citiraj:
Autor Franf Pregled postova
Ako ti tako kažeš, mora tako biti

Jesam, sjedio sam i u A2 i u A3 i u Q3
Kad se sa Q3 ide na zamjenu guma, treba se ić sa dva auta jer kotači ne stanu u auto... baš je ono velik, nema šta
Jesi li ti siguran da si vozio Q3? Mislim, meni u Civica stane 10 guma, možda i više, a da tebi ne stanu četiri...

Citiraj:
Autor OuttaControl Pregled postova
https://www.popustplus.hr/split-cisc...-ponuda-95467/

Jedino što sam našao, a koliko sam čitao taj uređaj za ozoniranje se može nać za 2000kn
Pa to je cijelo čišćenje iznutra, a mi govorimo samo o dezinfekciji klime ozonom koja je i jeftinija i puno kraće traje od ovoga.
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline   Reply With Quote
Staro 18.09.2020., 15:11   #51665
Elven
Premium
Moj komp
 
Elven's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,721
Citiraj:
Autor jed2i Pregled postova
Da to znam... Tražim alternativu za XC60, no što god da pogledam, nekaj me smeta(pogon, ovjes, tip automatika....)
Alfa Stelvio. Ima zadnji pogon (što je pretpostavljam no no), ali i verzija sa AWD-om, ZF automatiku, dobre dizel motore...
Elven je offline   Reply With Quote
Staro 18.09.2020., 15:45   #51666
Renesis
Ex-Gastarbajter
Moj komp
 
Renesis's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: Zagreb / Rijeka
Postovi: 5,431
Citiraj:
Autor lowrider Pregled postova
Mislim da je superauto tipa 700+ konja daleko jednostavniji/jeftiniji za složiti u elektro verziji nego W16 motor sa 4 turbina.
Bugatti je ipak i neko ime u svijetu auta, ima neku "podlogu" tak da možda nešto s toga bude
Bugatti je samo ime na papiru. To je Piech dignuo iz mrtvih jer je htio pokazati da VW moze napraviti najjaci i najbrzi auto na svijetu
__________________

Abit IS7-E + TR NB-1
Intel Pentium 4 2.8E@3500(250*14, 1.45V) na vodi
2x512Mb DDR Kingston (2.5-3-3-7, 200Mhz)
ATI Radeon 9800PRO 128Mb @ default (412/385 max)
Audigy 2 ZS, SkyStar 2, Hauppauge WinTV, Hitachi 160Gb
Logitech Z-5500, Xerox XA7-19i
Moja makina - tišina je prednost

A. Einstein - Samo su dvije stvari neograničene, ljudska glupost i svemir, a za svemir baš i nisam siguran.

Homemade custom kanta - projekt
Homemade vodeno part1
Homemade vodeno part2
Renesis je offline   Reply With Quote
Staro 18.09.2020., 16:50   #51667
zgmmax
(-(-(-(--)-)-)-)
Moj komp
 
zgmmax's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,617
Rimac prvo treba složit auto koji je road legal, dobio je poticaje (mislim od HBOR-A) za to i rok ističe uskoro, a o homologaciju još ni riječi.

Jedino gdje sam vidio C2 na cesti je bilo 2x na šlep službi.
zgmmax je offline   Reply With Quote
Staro 18.09.2020., 17:44   #51668
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,319
Elektromotor od 700+ KS je peace of cake. Takvi se proizvode već desetljećima.

Međutim, problem su gabariti takvog motora i zato je jednostavnije staviti slabiji/manji motor na svaki kotač pa kad zbrojiš njihovu snagu lako dođeš na 700 KS.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 18.09.2020., 19:57   #51669
jed2i
Premium
Moj komp
 
jed2i's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,771
Citiraj:
Autor Elven Pregled postova
Alfa Stelvio. Ima zadnji pogon (što je pretpostavljam no no), ali i verzija sa AWD-om, ZF automatiku, dobre dizel motore...
Pretvrd... Ne treba mi sportski auto, cak stovise, takav ovjes izbjegavam jer se ne vozim tak i bitnija mi je udobnost.
jed2i je offline   Reply With Quote
Staro 18.09.2020., 20:23   #51670
Wolverine
Moderator
Moj komp
 
Wolverine's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Vancouver, BC // Zabreg, Maximir
Postovi: 12,411
Citiraj:
Autor jed2i Pregled postova
Jel ima itko od vas iskustva sa Discovery Sport?
Čitam po netu i to je navodno horor od auta.
Kad radi je fenomenalan i svi ga vole ali većinu vremena nekaj ne štima s autom
S kime god pricam kazu da su super za gledat
Dok je sve ispravno su ok za vozit.
Kad krenu stvari crkavat, a to se desava jako cesto, su horor za radit na njima.

Tak da ono, koliko mi god super izgledaju, bjezao bi od njih


Citiraj:
Autor Franf Pregled postova
Ako ti tako kažeš, mora tako biti

Jesam, sjedio sam i u A2 i u A3 i u Q3
Kad se sa Q3 ide na zamjenu guma, treba se ić sa dva auta jer kotači ne stanu u auto... baš je ono velik, nema šta

Ne znam kakav je Q3 ali ja sam pao na guzicu kad nisam mogao strpat dva full size kofera u gepek GLA. Usko, sugavno, nikakvo.
Reko zajebi ti to
__________________
''Of all the things I've lost I miss my mind the most''
Mark Twain




Intel Core i5 2520
8GB DDR3 Patriot
Intel HD3000
256GB LiteOn LMH-256V2M mSATA
NEC USB 3.0 ExpressCard
14" 1366x768
Windows 10 Pro x64



Asus P6T SE w/P6T WS Pro BIOS mod
Intel Xeon X5650 @ 4,0 GHz + TT Frio OCK
4x 2GB Mushkin SilverLine Stiletto 1600
Gigabyte GTX 560Ti
Kingston V300 120GB + 640GB WD AAKS + 1TB WD EARS + 2,5'' Hitachi 500GB
DVD-RW LiteOn SATA
Corsair HX520
TT Chaser MK-1
Philips 200WP7ES / LG 32LG6000 Scarlet
Samsung ML-2160 / CL I-Trigue 5600
Logitech MX3200
Windows 10 Pro x64



Intel DP67BG
Intel G1610
2x 2GB Kingston HyperX Limited Edition 1600 MHz
Hitachi 250GB
VTX3D HD6670
DVD-RW Asus SATA
FSP 350 PNF
CoolerMaster Cavalier
ViewSonic VX922
Win7 x64 SP1


Wolverine je offline   Reply With Quote
Staro 18.09.2020., 20:32   #51671
WraGG
Premium
 
WraGG's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Stuttgart
Postovi: 1,548
Istina je da SUV-ovi imaju nesto manji gepek od karavana recimo, ali nije to tako tragicno kako pricate. Pa evo nas 5 je bez problema islo sa Ford Kugom iz 2017te na godisnji tri tjedna, a samo ja od muskog roda. Znate i sami sta sve zene vuku za sobom. Ove godine smo isli sa F11 i stalo je u gepek puno vise, ali ne toliko vise koliko tvrdite.
Ne znam, ja ne vidim bas niti jednu prednost "obicnog" auta nad SUV-om ako se financije u smislu potrosnje goriva i odrzavanja izuzmu.
WraGG je offline   Reply With Quote
Staro 18.09.2020., 20:48   #51672
Wolverine
Moderator
Moj komp
 
Wolverine's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Vancouver, BC // Zabreg, Maximir
Postovi: 12,411
Generalno ovi mali SUV-ovi tipa Q3, GLA, CX3 su unutra relativno mali tj cine se puno vecima nego to jesu. Kazem "relativno" jer imaju oni prostora u visinu i pogodniji su visim osobama no obicno budu dosta skuceni u sirinu zbog dizajna. Jos ako imaju pogon na sve kotace onda i prtljaznik plati danak jer moras negdje strpat dif i ovjes.

Kolega s posla je prvo uzeo CX3 pa je vrlo brzo reko da je to premalo i presao u CX5 koji je ipak osjetno prostraniji.

Ne znam, ja sam puno vise toga potrpao ovo ljeto u Ford C-Max nego ovdje u GLA kad sam isao pokupit kolegu sa aerodroma.
Prije C-Maxa stari je vozio Kiu Carens mk2 u to si isto mogao potrpat cudo stvari.
Meni se osobno monovolumeni i karavani vise svidaju od tih malih SUV-ova.

Posve su druga stvar auti tipa X5, evo bas prije dva dana bio s frendom na voznji i cugi u X5M. Em ide ko gluha svinja em ima mjesta za igrat nogomet unutra. Ali zato voli i popit
__________________
''Of all the things I've lost I miss my mind the most''
Mark Twain




Intel Core i5 2520
8GB DDR3 Patriot
Intel HD3000
256GB LiteOn LMH-256V2M mSATA
NEC USB 3.0 ExpressCard
14" 1366x768
Windows 10 Pro x64



Asus P6T SE w/P6T WS Pro BIOS mod
Intel Xeon X5650 @ 4,0 GHz + TT Frio OCK
4x 2GB Mushkin SilverLine Stiletto 1600
Gigabyte GTX 560Ti
Kingston V300 120GB + 640GB WD AAKS + 1TB WD EARS + 2,5'' Hitachi 500GB
DVD-RW LiteOn SATA
Corsair HX520
TT Chaser MK-1
Philips 200WP7ES / LG 32LG6000 Scarlet
Samsung ML-2160 / CL I-Trigue 5600
Logitech MX3200
Windows 10 Pro x64



Intel DP67BG
Intel G1610
2x 2GB Kingston HyperX Limited Edition 1600 MHz
Hitachi 250GB
VTX3D HD6670
DVD-RW Asus SATA
FSP 350 PNF
CoolerMaster Cavalier
ViewSonic VX922
Win7 x64 SP1


Wolverine je offline   Reply With Quote
Staro 18.09.2020., 21:23   #51673
MadBoY
MadModerator
Moj komp
 
MadBoY's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: N/A
Postovi: 5,190
Citiraj:
Autor Franf Pregled postova
Ako ti tako kažeš, mora tako biti

Jesam, sjedio sam i u A2 i u A3 i u Q3
Kad se sa Q3 ide na zamjenu guma, treba se ić sa dva auta jer kotači ne stanu u auto... baš je ono velik, nema šta
Q3 nije velik auto, tako da ne treba ocekivati da nekim cudom ima vise mjesta od A3 na kojem je baziran, koji je i sam relativno skucen, samo zato jer je Q3 SUV. A da u Q3 ne stanu 4 kotaca, kad se spuste zadnja sjedista je nemoguce. Naravno da je za ocekivati da nece stati bez spustanja sjedala.
Sjedis vise, dobijes malo bolju preglednost, lakse uci i izaci iza auta i to je to.
__________________
skupi-dupi-du, skupi-dupi-du, pam pam... pf
MadBoY je offline   Reply With Quote
Staro 18.09.2020., 21:40   #51674
Garro
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,354
Citiraj:
Autor WraGG Pregled postova
Istina je da SUV-ovi imaju nesto manji gepek od karavana recimo, ali nije to tako tragicno kako pricate. Pa evo nas 5 je bez problema islo sa Ford Kugom iz 2017te na godisnji tri tjedna, a samo ja od muskog roda. Znate i sami sta sve zene vuku za sobom. Ove godine smo isli sa F11 i stalo je u gepek puno vise, ali ne toliko vise koliko tvrdite.
Ne znam, ja ne vidim bas niti jednu prednost "obicnog" auta nad SUV-om ako se financije u smislu potrosnje goriva i odrzavanja izuzmu.
Bah, F11 ima toliko velik gepek da bez 510 litarskog Thuleta ni ne pomišljam ići na ljetovanje.

Nego, kako napreduje nabava Santa Fea? Baš me zanima kakav ćeš dojam dobiti poslije BMWa.
Garro je offline   Reply With Quote
Staro 18.09.2020., 21:54   #51675
WraGG
Premium
 
WraGG's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Stuttgart
Postovi: 1,548
Citiraj:
Autor Garro Pregled postova
Bah, F11 ima toliko velik gepek da bez 510 litarskog Thuleta ni ne pomišljam ići na ljetovanje.

Nego, kako napreduje nabava Santa Fea? Baš me zanima kakav ćeš dojam dobiti poslije BMWa.
Valjda me spasava cinjenica da vise nemamo djecja kolica i ostalo potrebno za bebe.
Nabava ne napreduje. Neces vjerovati, online nisam nasao niti jedan Santa Fe za najam u okolici. Kad stignem obici cu dilere da vidim mogu li uhvatiti probnu voznju. Iskreno, ne zuri mi se i necu uopce srljati da zamjenim auto. F11 je stvarno odlican auto i nemam zamjerke osim kad imam visak vremena pa mi od dosade svakakve ideje padaju na pamet. Slijedeci auto je 99% SUV, a hoce li to biti do kraja ove godine ili za 2 godine mi uopce nije vazno dok god se F11 ne kvari ili dok ga ne razbijem.
WraGG je offline   Reply With Quote
Staro 18.09.2020., 21:56   #51676
akoj
lijevo smetalo
Moj komp
 
akoj's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2014
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,115
Citiraj:
Autor MadBoY Pregled postova
Q3 nije velik auto, tako da ne treba ocekivati da nekim cudom ima vise mjesta od A3 na kojem je baziran, koji je i sam relativno skucen, samo zato jer je Q3 SUV. A da u Q3 ne stanu 4 kotaca, kad se spuste zadnja sjedista je nemoguce. Naravno da je za ocekivati da nece stati bez spustanja sjedala.
Sjedis vise, dobijes malo bolju preglednost, lakse uci i izaci iza auta i to je to.
Obično dobiješ par cm više međuosovinskog razmaka i prostora za glavu i 50-100L više gepeka ako se radi o istom segmentu.
Ono što mene sekira je što SUV-ovi smanjuju preglednost ostalim sudionicima u prometu pogotovo pri parkiranju ili u ulicama s bočnim parkingom. Naravno, tu je ekipa s krivo podešenim svjetlima koja je u povišenijim autima dosta iritantnija nego u običnim.
__________________
Nvisen Y-GX01 // HP ProBook 470 G2 // BMAX Y11
akoj je offline   Reply With Quote
Staro 18.09.2020., 22:29   #51677
Psycho
Master Of Disaster
Moj komp
 
Psycho's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2002
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,252
Citiraj:
Autor WraGG Pregled postova
Valjda me spasava cinjenica da vise nemamo djecja kolica i ostalo potrebno za bebe.
Nabava ne napreduje. Neces vjerovati, online nisam nasao niti jedan Santa Fe za najam u okolici. Kad stignem obici cu dilere da vidim mogu li uhvatiti probnu voznju. Iskreno, ne zuri mi se i necu uopce srljati da zamjenim auto. F11 je stvarno odlican auto i nemam zamjerke osim kad imam visak vremena pa mi od dosade svakakve ideje padaju na pamet. Slijedeci auto je 99% SUV, a hoce li to biti do kraja ove godine ili za 2 godine mi uopce nije vazno dok god se F11 ne kvari ili dok ga ne razbijem.
sto ne ciljas Skodinog Kodiaka?

frend mi ga ima i oboje smo preko 190 i 115 , auto taman za nas i da iza strpamo pola familije na siceve i u bunker koji mozes valjda dvije ves masine spremiti bez spustanja zadnjih siceva
__________________
Psycho je offline   Reply With Quote
Staro 18.09.2020., 22:29   #51678
Elven
Premium
Moj komp
 
Elven's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,721
Citiraj:
Autor jed2i Pregled postova
Pretvrd... Ne treba mi sportski auto, cak stovise, takav ovjes izbjegavam jer se ne vozim tak i bitnija mi je udobnost.
Kod Peugeota 5008 ti se ne svidja? Automatik nije vrhunski, i ponuda motora ti nije neka?

Odlicno izgleda, udoban je.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
Elven je offline   Reply With Quote
Staro 18.09.2020., 22:43   #51679
WraGG
Premium
 
WraGG's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Stuttgart
Postovi: 1,548
Citiraj:
Autor Psycho Pregled postova
sto ne ciljas Skodinog Kodiaka?

frend mi ga ima i oboje smo preko 190 i 115 , auto taman za nas i da iza strpamo pola familije na siceve i u bunker koji mozes valjda dvije ves masine spremiti bez spustanja zadnjih siceva
Nemoj mi zamjeriti, ali je meni taj Kodiak uzasno ruzan kao i svaka Skoda osim mozda Octavie. Kad sam kupovao trenutni auto, gledao sam i Superb ali mu nisam mogao oprostiti dizajn i nedostatak sestaka pod haubom. Sad me taj sestak i ne pati toliko, ali preko dizajna ne mogu preci.
WraGG je offline   Reply With Quote
Staro 18.09.2020., 23:31   #51680
jed2i
Premium
Moj komp
 
jed2i's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,771
Citiraj:
Autor Elven Pregled postova
Kod Peugeota 5008 ti se ne svidja? Automatik nije vrhunski, i ponuda motora ti nije neka?

Odlicno izgleda, udoban je.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
Nema awd...peugeot voli robotizirane mjenjace....
Uvjeti su awd, "pravi" automatik, dakle s torque konverterom, dual clutch roboti ne dolaze u obzir
Minimalno 20cm od poda, kutevi za prepreku naprijed/natrag minimalno cca 25 stupnjeva.
jed2i je offline   Reply With Quote
Staro 18.09.2020., 23:50   #51681
dadoremix
Premium
Moj komp
 
dadoremix's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: HR
Postovi: 4,529
Koliko ja pratim, novi petrožoli imaju bolji automatik
nije više easytronic ko moj 2008 iz 2015g


https://www.peugeot.co.uk/eat8/
dadoremix je offline   Reply With Quote
Staro 19.09.2020., 08:32   #51682
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,319
Novi GLA je malo 'robusniji' i više liči na SUV od prethodnika, ali i on pati od malog gepeka.
Nije to ni čudno jer ti mini SUV-ovi nisu napravljeni da budu familijarni auti nego 'drugi auto' u familiji.

Što se tiče dizjna Škode, tu se slažem s Wraggom. Škoda, Audi, VW - svi su isti s prednje strane. Čisti c/p. Gledaš ga i ne znaš koji model gledaš. Hebeš takav dizajn. Ako sam faca i kupio sam auto koji košta pun q para da se njime qrčim, onda očekujem da se vidi da vozim A8, a ne A3.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 19.09.2020., 09:09   #51683
IcyTexx
Premium
Moj komp
 
IcyTexx's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,707
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Elektromotor od 700+ KS je peace of cake. Takvi se proizvode već desetljećima.

Međutim, problem su gabariti takvog motora i zato je jednostavnije staviti slabiji/manji motor na svaki kotač pa kad zbrojiš njihovu snagu lako dođeš na 700 KS.
Gabariti dolaze u jednadžbu kad razmišljaš o tome koliko dugo moraju isporučivati tih 700KS.

Zgodne brojke na COC-u Tesle Model 3 LR AWD:

Maximum hourly output: 65 kW
Maximum net power: 158kW front, 208kW rear
Maximum 30min power: 65kW front, 88kW rear

Ovi koji ganjaju modificirane Modele 3 Performance po Ringu već na 4/5 jednog kruga izgube 100kW snage, bilo zbog baterije, ili motora.

IcyTexx je offline   Reply With Quote
Staro 19.09.2020., 09:28   #51684
Elven
Premium
Moj komp
 
Elven's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,721
Citiraj:
Autor jed2i Pregled postova
Nema awd...peugeot voli robotizirane mjenjace....

Uvjeti su awd, "pravi" automatik, dakle s torque konverterom, dual clutch roboti ne dolaze u obzir

Minimalno 20cm od poda, kutevi za prepreku naprijed/natrag minimalno cca 25 stupnjeva.
5008 ima Aisin EAT 8. Ali mislim da nema AWD.

I dalje se vracamo na Stelvio. Jesi ga probao kad kazes da je tvrd? Ima i opcija aktivnog ovjesa, pa ga postavis na najmekse postavke, ali navodno nije tvrd ni sa standardnim ovjesom, dapace.

Alfa nikad nije stedila na ovjesu. Ja imam Golfa s sportskim ovjesom iz 2019. i Alfu iz 2002. I nikako se ne mogu oteti dojmu da Alfa ima puno bolji ovjes, i definitivno puno manji body lean.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
Elven je offline   Reply With Quote
Staro 19.09.2020., 09:45   #51685
Psycho
Master Of Disaster
Moj komp
 
Psycho's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2002
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,252
Citiraj:
Autor WraGG Pregled postova
Nemoj mi zamjeriti, ali je meni taj Kodiak uzasno ruzan kao i svaka Skoda osim mozda Octavie. Kad sam kupovao trenutni auto, gledao sam i Superb ali mu nisam mogao oprostiti dizajn i nedostatak sestaka pod haubom. Sad me taj sestak i ne pati toliko, ali preko dizajna ne mogu preci.
sestake tesko da ces naci osim kod njemackih premium brandova.

Za dizajn, svakom svoje jbg. meni nije predivan, ali je funkcionalan i na kraju krajeva to se inace trazi kad se kupuje takav auto.

trenutno vozim mazdu 6 i ima prostora taman koliko mi treba uz brutalan izgled po meni, ali gledam isto SUVove za iducu kupnju. Moram priznati da ne bi nista trenutno na trzistu uopce kupovao. em sto je precjenjeno, em sto mi se nista ne svidja. Kodiak mi je po velicini taman, ali unutrasnjost mi je pre VW. Iako 2021 bi trebala to promijeniti https://www.youtube.com/watch?v=SErO...channel=carwow
__________________
Psycho je offline   Reply With Quote
Staro 19.09.2020., 09:55   #51686
WraGG
Premium
 
WraGG's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Stuttgart
Postovi: 1,548
Citiraj:
Autor Psycho Pregled postova
sestake tesko da ces naci osim kod njemackih premium brandova.



Za dizajn, svakom svoje jbg. meni nije predivan, ali je funkcionalan i na kraju krajeva to se inace trazi kad se kupuje takav auto.



trenutno vozim mazdu 6 i ima prostora taman koliko mi treba uz brutalan izgled po meni, ali gledam isto SUVove za iducu kupnju. Moram priznati da ne bi nista trenutno na trzistu uopce kupovao. em sto je precjenjeno, em sto mi se nista ne svidja. Kodiak mi je po velicini taman, ali unutrasnjost mi je pre VW. Iako 2021 bi trebala to promijeniti https://www.youtube.com/watch?v=SErO...channel=carwow
Znam da su sestaci gotovo pa iskorijenjeni, ali vise mi to i nije toliko napeto. Ako budem htio adrenalin imam motor.
A sto se tice dizajna, kao sto rekoh ne mogu preci preko toga. Ja se za autom moram jos barem 2x okrenuti kad ga ostavim na parkingu inace mi to nije to. Da smijem tu voziti Euro5 dizela, vec bi jedan X5 E70 bio u garazi. To mi je daleko najljepsi suv ikada, i iznutra i sa vana.

Gesendet von meinem SM-G973F mit Tapatalk
WraGG je offline   Reply With Quote
Staro 19.09.2020., 12:27   #51687
jed2i
Premium
Moj komp
 
jed2i's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,771
Citiraj:
Autor Elven Pregled postova
5008 ima Aisin EAT 8. Ali mislim da nema AWD.

I dalje se vracamo na Stelvio. Jesi ga probao kad kazes da je tvrd? Ima i opcija aktivnog ovjesa, pa ga postavis na najmekse postavke, ali navodno nije tvrd ni sa standardnim ovjesom, dapace.
Gledao sam testove i čitao forume malo...
Al evo kaj kažu za Stelvio : t’s based on the Giulia’s platform, remember, so it really is a saloon car in SUV clothing. Drill into the nerdy 4x4 details – departure angles, suspension articulation – and the Stelvio can’t compete. Heck, Alfa doesn’t even publish the Stelvio’s ground clearance in millimetres!

Budući da sam često po brdima, mislim da mi je XC60 bolji izbor, znam kak se ponaša po takvom terenu i još je plus što ima više mjesta unutra od Alfe

Izbor sam suzio na Discovery Sport i XC60, no nema šanse da Discovery Sport uzmem.
Na tržištu jednostavno nema baš SUV-ova sa pravim automatikom, normalnim ovjesom kojemu nije prva namjena sportska vožnja i AWD-om.
jed2i je offline   Reply With Quote
Staro 19.09.2020., 12:43   #51688
Franf
Premium
Moj komp
 
Franf's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2010
Lokacija: EU
Postovi: 181
Netko kome su milimetri i litre bitne teško da će kupiti Alfu.
Vozim Alfe već 10 godina, sad imam 2 komada u garaži, i niti za ove a ni za bivše nemam pojma koliki su prtljažnici, koliko milimetara za noge imaju putnici na zadnjem sjedalu, kakav je ground clerance...
To kupuje srce a ne kalkulator.

Što ne znači da je pogrešno mjeriti. Svatko za svoje pare bira što je njemu bitno.
__________________

Zadnje izmijenjeno od: Franf. 19.09.2020. u 13:21.
Franf je offline   Reply With Quote
Staro 19.09.2020., 13:21   #51689
Elven
Premium
Moj komp
 
Elven's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,721
Citiraj:
Autor jed2i Pregled postova
Gledao sam testove i čitao forume malo...

Al evo kaj kažu za Stelvio : t’s based on the Giulia’s platform, remember, so it really is a saloon car in SUV clothing. Drill into the nerdy 4x4 details – departure angles, suspension articulation – and the Stelvio can’t compete. Heck, Alfa doesn’t even publish the Stelvio’s ground clearance in millimetres!



Budući da sam često po brdima, mislim da mi je XC60 bolji izbor, znam kak se ponaša po takvom terenu i još je plus što ima više mjesta unutra od Alfe



Izbor sam suzio na Discovery Sport i XC60, no nema šanse da Discovery Sport uzmem.

Na tržištu jednostavno nema baš SUV-ova sa pravim automatikom, normalnim ovjesom kojemu nije prva namjena sportska vožnja i AWD-om.
Ti stvarno ides u brda... Land Rovera bi ja onda uzeo. Ako je bas totalno sranje kvalitetom, gledaj druge marke poznate po terencima. Toyota Land Cruiser (malo je veci i ruzan, i Toyota uglavnom forsa CVT sto ne zelis).

Ali Land Rover i offroad su sinonimi. Cak i mali sminkersi evoque moze u dobar offroad.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
Elven je offline   Reply With Quote
Staro 19.09.2020., 17:20   #51690
kassad
marked one
Moj komp
 
kassad's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: ck
Postovi: 220
Subaru forester?
kassad je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na