Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Hardverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 12.07.2018., 00:49   #1
Burazengija
Registered User
 
Datum registracije: Jul 2018
Lokacija: Bijeljina
Postovi: 1
Pomagajte ljudi, k'o Boga vas molim :) HDMI problem

Evo ovako. Odmah da kazem da nisam neki PC ekspert, tako da bih Vas zamolio da mi sto bolje objasnite i pomognete. Imam LG smart tv i do zadnjih par mjeseci sam ga koristio kao drugi monitor preko hdmi kabla. Sve je savrseno radilo, slika sljakala, dok nisam odlucio da nadogradim komp. Kuciste koje sam koristio je bilo vrlo solidno, procesor i5, 8gb rama, graficka radeon r7 240 2gb. Na kucistu onda mjenjam skoro sve, maticnu, dodajem jos 8gb rama, nova graficka rx 560, novo napajanje, sdd 250gb. Od tada nastaju problemi sa povezivanjem. Graficka ima na sebi izlaz za hdmi (1kom) i dvi. Na dvi povezan monitor a na hdmi povezan tv. Tv u pocetku primao sliku normalno, sve dok jedan dan nije pocela slika da se gubi..sve cesce i cesce, da bi na kraji prestala skroz da se prenosi.. Na tv imaju dva hdmi ulaza, ubacivao u oba, sve isto. Tv ocitava da je hdmi konektovan ali slike nema. Posle par dana je prestao i da ih ocitava. Kupim drugi kabal, povezem, opet isto. Donesem drugo kuciste, povezem, ono radi. Al nakon par dana i kod njega se opet isto pocelo desavati. Donesem jos jedno kuciste, i na njemu ista stvar. Izvadim graficku, iz svog kucista, misleci da nije do nje..u pocetku radilo normalno i na kraju ni tu vise nije prepoznavao hdmi. Uzmem tv i odnesem na popravku posto je pod garancijom. Dok nije bilo tv ja sam koristio monitor..medjutim i monitor mi prestaje da radi..uzimam od druga drugi monitor, povezem, sve radi normalno..vratim stari, nema slike.. Vraca se tv sa popravke, povezujem ga na hdmi, nema slike. Uzimam od drugara njegov komp, vezem i na prvu prenosi sliku. Vracam svoj, nece. Vjerujte mi da mi je doslo da zapalim kucu a ne komp na kraju ja nekako povezah i radilo sve ok 2 dana..cak sam i monitor svoj vratio, i on poceo sliku da prikazuje. Evo sad sjedim u sobi, nemam slike ni na tv ( cak ne prepoznaje i da je ukljucen hdmi) , nemam slike ni jednom ni na drugom monitoru. Komp radi, sve normalno, slike nigdje.. Pomozite mi da se ne samopovredim
Burazengija je offline   Reply With Quote
Staro 12.07.2018., 10:03   #2
mradovan
Registered User
Moj komp
 
mradovan's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2017
Lokacija: Pula
Postovi: 110
Možda je krivi trag, ali... to se ponekad dešava kad je frekvencija osvježenja slike na postavkama veća nego što TV ili monitor može podnijeti. Većina TV-a i monitora garantira 60Hz, a iznad toga je lutrija. Ako je u postavkama npr. 70 Hz, onda će raditi na nekim monitorima, dok na nekima neće.

Ako nije to - onda da nabaviš kabel koji ima s jedne strane DVI a s druge HDMI? Možda ti bude bolje radilo.
mradovan je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 12.07.2018., 10:14   #3
Rista
Premium
 
Rista's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Ri
Postovi: 1,920
Koliko je dugacak kabel i koju rezoluciju koristis?
Rista je offline   Reply With Quote
Staro 12.07.2018., 13:40   #4
NBElite
Registered User
 
NBElite's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 47
Sogi mi ima dva samsung TVa...smart ones... na novijem od njih je imao slican problem, no nije bio u pitanju PC, vec PS3.



Prvo je pocelo kako ti opisujes, a kasnije je gubio wifi, pa na kraju i cable connection... doduse, sliku za TV je imao i dalje



... bad, ali mijenjali su mu maticnu plocu..
NBElite je offline   Reply With Quote
Staro 12.07.2018., 14:21   #5
Nbdy32
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2016
Lokacija: Bestovje,Sv.Nedelja
Postovi: 2,631
Nisi napisao da li si mijenjao napajanje ??? previdio sam u nepreglednom tekstu ...



Koje je napajanje ???


Predpostavka moja je da bi od tuda trebao krenuti ...
Nbdy32 je offline   Reply With Quote
Staro 13.07.2018., 11:55   #6
trex
Premium
Moj komp
 
trex's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 649
Da li TV i PC koriste istu utičnicu za struju ?
trex je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na