Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > AMD Radeon
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 14.04.2015., 19:21   #6421
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
dobar
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 14.04.2015., 20:45   #6422
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Još jedan apostol

http://www.njuskalo.hr/graficke-kart...oglas-15067027

Zanimljivo kako uvijek stave neku pripizdinu na otoku. Isto kao onaj sa gtx 970 od 400-500kn
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 14.04.2015., 21:46   #6423
hedgehog
Premium
Moj komp
 
hedgehog's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2013
Postovi: 1,335
Ja sam rekao da ću ih krenut zvat i slat mailove... Dok im ne ispizdi radit sranja koja rade
hedgehog je offline   Reply With Quote
Staro 14.04.2015., 21:59   #6424
Nybelung
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor Manuel Calavera Pregled postova
dobar
Mislim da mi je promakla. Drugi sam u redu za nju. Vidit ćemo sutra.
  Reply With Quote
Staro 14.04.2015., 22:28   #6425
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Citiraj:
Autor hedgehog Pregled postova
Ja sam rekao da ću ih krenut zvat i slat mailove... Dok im ne ispizdi radit sranja koja rade
Mislia san ga malo trolat pa san posla pitanje. Još se nejavlja
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 15.04.2015., 07:43   #6426
Sam Fischer
Džabe si krečio!
Moj komp
 
Sam Fischer's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,184
Možemo se dogovorit da kolektivno napadamo ovakve mamlaze
Sam Fischer je offline   Reply With Quote
Staro 15.04.2015., 21:09   #6427
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Ja: Jel prodana? On - nije. Ja - Jel bi moga doć vidit, jer iman nekog na hvaru... On - ništa...
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 15.04.2015., 22:57   #6428
hedgehog
Premium
Moj komp
 
hedgehog's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2013
Postovi: 1,335
Ja: je li prodano, ja bi Vam uplatio na račun odmah ujutro ako nije i uzeo grafičku
On: nije prodano, kupite ujutro paysafecard i posaljete,nemam racun i dajte mi broj tiska di saljem
ja:Ok, a bi li moglo pouzećem hp expressom?
On:nazalost ne,postanski nam je zatvoren i nemogu
JA:Ok,ok..moj Tisak je
911710 ILOK - POGLAVARSTVO
Mogu li vam sada kupit paysafecard od 25€ preko interneta, bi li Vam to odgovaralo? To je skoro 200kn, možda par kuna razlike..Ako ne može tako onda bi morali pričekati par dana jer neću bit u HR, pa dok se vratim?
on: hajd uredu,oce to odma moci?
ja: Da,da..imam na računu, samo da sad kupim..evo javim broj bona kroz 5 minuta..hvala
on: ajde moze

Sad ću mu napisat jednu lijepu poruku

EDIT:

on, prije nego sam mu poslao poruku: mislim da je prodano, javim se

sad on mene trolla? hahaha

EDIT2: to je kao slučajno nekome drugom poslao ništa rekao sam mu da me pričeka 5 minuta i blokirao ga..nek čeka

Zadnje izmijenjeno od: hedgehog. 15.04.2015. u 23:19.
hedgehog je offline   Reply With Quote
Staro 15.04.2015., 22:57   #6429
Shifo
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 86
na jednom drugom forumu sam vidio da je nekom odgovorio na mail pitavši ga kad može doć. Nema ovdje nitko s Hvara?
Shifo je offline   Reply With Quote
Staro 15.04.2015., 23:28   #6430
antebr
Premium
Moj komp
 
antebr's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Split
Postovi: 407
To je sve isti balavac (razne grafičke, SSD, ...).

Ja sam mu par puta reka da bi doša po robu i uvik je već rezervirana.
antebr je offline   Reply With Quote
Staro 15.04.2015., 23:34   #6431
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Kad sam dao do znanja da mogu doć vidit ( ) oma ništa, ne javlja se od jučer
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 22.04.2015., 08:16   #6432
Odinarius
All-rounder
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,159
Pitanje - koliko je 280X overkill za intel core 2 quad q9400 (2.4ghz)? Brutalno previše ili ovisi o igri? Za prijatelja pitam, ima neka lokalna kombiancija u igri.
Odinarius je offline   Reply With Quote
Staro 22.04.2015., 10:21   #6433
hedgehog
Premium
Moj komp
 
hedgehog's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2013
Postovi: 1,335
Puno previše..al ako ima u planu uskoro promijeniti platformu neka uzme ako je dobar deal, a do tada proc overclcoka koliko ide da ju iskoristi malo bolje
hedgehog je offline   Reply With Quote
Staro 22.04.2015., 10:38   #6434
Lak
Premium
 
Lak's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 397
A r9 280 za phenom II x6 1090T neklokani?
Lak je offline   Reply With Quote
Staro 22.04.2015., 20:02   #6435
Moto001
Premium
 
Moto001's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2014
Lokacija: Slavonija bajnaaaaa
Postovi: 236
Bit će OK jer taj Thuban cpu još uvijek može dobro potegnuti bilo clockan ili ne.
Moto001 je offline   Reply With Quote
Staro 22.04.2015., 20:12   #6436
ravkan
Premium
Moj komp
 
ravkan's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 753
Moj frend ima r9 290 na tom procu i radi ko sat, rade mu igre bolje neg meni
__________________
Red Vishera Blue Devil
ravkan je offline   Reply With Quote
Staro 28.04.2015., 09:44   #6437
..::Matej::..
Premium
 
..::Matej::..'s Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Osijek
Postovi: 390
Pozz trebao bih preporuku za grafičku za konfiguraciju iz potpisa. Najviše me brine napajanje hoće biti dovoljno. Nemam nekih posebnih uvjeta, osim da mogu zaigrati gta v u malo vecoj rezoluciji. S ovom sad 1024x760px sve na standard, a htio bih ipak nesto puno vise i uvijet je da se grafička može iskoristit u photoshopu za akceleraciju. Gledao sam po njuškalu i naletio na Sapphire R9 280X Vapor-X TriX OC (1800kn), ako bih mogao uzeti tako nešto bez mijenjanja napajanja to bi bilo super
..::Matej::.. je offline   Reply With Quote
Staro 28.04.2015., 10:07   #6438
Sam Fischer
Džabe si krečio!
Moj komp
 
Sam Fischer's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,184
Ma ne brini za napajanje, nije neki no name, to je pravih 450W
Ako nisi masno clockao proc ili slično, neće on radit ni blizu peak powera.

Slobodno idi na 280X
Sam Fischer je offline   Reply With Quote
Staro 28.04.2015., 11:20   #6439
Drvoje
Split resist itself!
Moj komp
 
Drvoje's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: u threadu kojeg nitko ne čita
Postovi: 4,033
Citiraj:
Autor ..::Matej::.. Pregled postova
..Gledao sam po njuškalu i naletio na Sapphire R9 280X Vapor-X TriX OC (1800kn), ako bih mogao uzeti tako nešto bez mijenjanja napajanja to bi bilo super
Iznad 1600kn (s barem nekom pisanom garom) ni u bunilu.

To šta je Vapor Trix Pix Drx nije razlog za oderat nekoga (naravno da je hlađenje bolje od stock turbinskog odrona i par frejmova je brža, ali opet....)

Ostalo potpis na Fišera
__________________


Pomelo mi sig -.-
Drvoje je offline   Reply With Quote
Staro 28.04.2015., 11:22   #6440
Gemmy
smeghead
Moj komp
 
Gemmy's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,946
Pa ima na trznici jedna 280x za 1400. Iznad 1600 tesko da vrijedi ako 290 ima polovnih za 2000
Gemmy je offline   Reply With Quote
Staro 28.04.2015., 13:01   #6441
zormar
Premium
Moj komp
 
zormar's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Croatia
Postovi: 73
Citiraj:
Autor ..::Matej::.. Pregled postova
Pozz trebao bih preporuku za grafičku za konfiguraciju iz potpisa. Najviše me brine napajanje hoće biti dovoljno. Nemam nekih posebnih uvjeta, osim da mogu zaigrati gta v u malo vecoj rezoluciji. S ovom sad 1024x760px sve na standard, a htio bih ipak nesto puno vise i uvijet je da se grafička može iskoristit u photoshopu za akceleraciju. Gledao sam po njuškalu i naletio na Sapphire R9 280X Vapor-X TriX OC (1800kn), ako bih mogao uzeti tako nešto bez mijenjanja napajanja to bi bilo super

Napajanje ce ti bit dovoljno (taman tu negdje).

GTA V ce radit savrseno s 280X.

Cijena je cist korektna ukoliko je kartica potpuno nova i ako ima garanciju.

Sto se tice tog sto Drvoje pise, nije istina. U ponudi grafickih kartica (koje su masno podcijenjene) trenutno stanje je ovakvo:

1) polovne 280X kartice koje su sluzile za mrcvarenje s rudarenjem
2) polovne 280X kartice koje su sluzile za kucno koristenje
3) potpuno nove 280X i nekoristene kartice

Ovi pod 1) su masno dumpali cijene kartica na mizeriju, no i takvim karticama cijena rijetko pada ispod 1400-1500 kn (iako su teski krš i zrele su za reklamaciju/servis)

Ove pod 2) su korektne kartice i automatski time sto nisu rudarile vrijede vise. Neki srednji 280X modeli kostaju cca 1500-1600

I za kraj imas ove pod 3) - potpuno nove i nekoristene kartice, s pune 2 godine garancije, i to najjace modele iz 280X serije.


I sad ti razmisli da li se za ove pod 3) isplati dati malo vise para ili ne? Ove fore o "bunilu" su nebuloze i ko to pise, ocito nema pojma o cemu pise.

Ako netko zeli reci zato sto se osnovni 280X modeli kao tamo neki DUAL-X i sl. jadni modeli i to jos POLOVNI/RUDARENI modeli prodaju po 1400-1500kn, da to znaci da potpuno nove kartice i modeli kao TOXIC/VAPORX TRIX se trebaju prodavati po 1600 kn, taj nema pojma o pojmu

Sto se 290 kartica tice, njih takodjer ima u skupini kao gore navedene 280X pod 1, 2 i 3. Ne moze se usporedjivati neke stare izrazubane/polovne 290 kartice s potpuno novim 280X karticama. Da, ima polovnih 290 za 1800-2000kn, ali nemres njih usporedjivat s NOVIM 280X top modelima. Ako pogledas po oglasima, vidjet ces zapravo da se NOVE 290 kartice prodaju po 2200-2300 kn tak da ova bajka "ako 290 ima polovnih za 2000" ne vrijedi.

Zadnje izmijenjeno od: zormar. 28.04.2015. u 13:11.
zormar je offline   Reply With Quote
Staro 28.04.2015., 13:42   #6442
Drvoje
Split resist itself!
Moj komp
 
Drvoje's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: u threadu kojeg nitko ne čita
Postovi: 4,033
Budući da Zormar ima neke top secret informacije ili jednostavno prepoznaje minerske primjerke, nek se konkretno izjasni, jer u suprotnom samo on piše nebuloze tj. nema pojma o čemu priča - a ona njegova podjela vrijedi samo za njega i njegove kućne prijatelje.

Šta minerska karta izgleda ka Golf II sa 500.000 priđenih km. ili ćeš isključivo virovat prodavaču?

Dakle osim one tvoje točke 3. (di se pisanim računom vidi starost grafe - dakle relativno jedva par dana stara grafa - onda vridi tvoja teorija).

Ovo ostalo je trošenje tipkovnice uzalud, pa idući put radije argumentiraj kako mi neuki možemo prepoznat minersku grafu (iscurilo joj ulje ispod haube - venta ).
__________________


Pomelo mi sig -.-
Drvoje je offline   Reply With Quote
Staro 28.04.2015., 14:44   #6443
zormar
Premium
Moj komp
 
zormar's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Croatia
Postovi: 73
Citiraj:
Autor Drvoje Pregled postova
Budući da Zormar ima neke top secret informacije ili jednostavno prepoznaje minerske primjerke, nek se konkretno izjasni, jer u suprotnom samo on piše nebuloze tj. nema pojma o čemu priča - a ona njegova podjela vrijedi samo za njega i njegove kućne prijatelje.

Šta minerska karta izgleda ka Golf II sa 500.000 priđenih km. ili ćeš isključivo virovat prodavaču?

Dakle osim one tvoje točke 3. (di se pisanim računom vidi starost grafe - dakle relativno jedva par dana stara grafa - onda vridi tvoja teorija).

Ovo ostalo je trošenje tipkovnice uzalud, pa idući put radije argumentiraj kako mi neuki možemo prepoznat minersku grafu (iscurilo joj ulje ispod haube - venta ).


Nemam bas puno vremena, al ajd, malo cu detaljnije pojasnit. "Trazi i bit ce ti dano!", pise u Bibliji . Samo se nadam da nece opet neki nadobudni moderator moje korisne i vrijedne postove opet proglasit "spamom" i nonsalantno obrisati .

Ajmo redom.

I.) Prvo, ja nisam nigdje govorio o tome kako se kartice mogu prepoznat jesu li sluzile za rudarenje ili ne, te je li to uopce moguce.

Ja sam samo napisao sljedece cinjenice:

a) prodaje se masa kartica koje su rudarile (te koje su pretjerano/nerealno snizile cijene) i
b) da takve kartice tj. njihove cijene ne mogu biti referentne ostalim NORMALNIM polovnim cijenama, a POGOTOVO ne mogu biti usporedive s potpuno novim i nekoristenim karticama.

Ko tvrdi da neka polovna/zraubana (pa i polovna u kucnom koristenju) vrijedi samo 100-200kn manje od potpuno nove i nekoristene kartice je, pa da budem blag, glup . Tolko o tome.

E sad,

II.) buduci da si tako lijepo i ljubazno priupitao kako prepoznati rudarenu karticu, objasnit cu ti i to

Podrazumijeva se da ces prije kupovine karticu pregledati i isprobati na licu mjesta, zar ne? (tj. da ce ti prodavac dati neki rok ako se salje postom).

1. znak je li rudareno ili nije, vidjet ces vec po racunu od kartice . Ako na racunu imas vise od 1 kartice (tipa 2, 3, 4, 50 i sl. ), ocito je da su kartice bile za rudarenje, ZAR NE? :P Neko kao ovaj lik http://www.njuskalo.hr/korisnik/grafickekartice ocito nije koristio graficke za gledanje YT videaa i igranje GTA , ma kolko on tvrdio "ma nisu rudarile majke mi, mozda samo par dana za probu!"

2. znak jel rudareno ili ne je njihovo vanjsko fizicko stanje.

a) Kartice koje su rudarile su cesto promijenile boju/isprala im se boja po backplateu i okolnoj masci. Pogledaj sliku u prilogu.



Ovo skroz lijevo bijelo/sivkasto kao isprano nije zbog loseg fotica/osvjetljenja vec se doista boja "isprala". Cijeli taj dio treba bit crn ko noc

b) rudarene kartice obicno imaju dosta vise prasine po ventilatorima i okolnim dijelovima jer em kartice za rudarenje obicno stoje na otvorenom (gdje ima dosta prasine), em rudari bas ne mare oko povremnog ispuhvanja dijelova.

c) posebna prica su ventilatori koji su i u normalnom "desktop radu" dosta bucniji buduci da su istroseni jer su su u rudarenju vrtili 24/7 na 80-100%. Buka je zapravo jos najmanji problem jer cesto se ventilatori ne zele vise vrtit kak treba (zapinju) ili iritantno krckaju vec u idleu, a pogotovo pod nekim opterecenjem itd. Naravno, to ces sve vidjeti cim karticu malo propustis kroz neko vece opterecenje u 3D Marku i sl.

d) "iscurilo joj ulje ispod haube hahaha" - premda mislis da si duhovit, ali to se takodjer desava i to je takodjer jedan od znakova. Cesto cak i ako ventilatori u "desktopu" rade OK, graficka tj. lageri su pustili ulje koje je iscurilo oko lezajeva/po grafickoj u smjeru djelovanja gravitacije zbog preekstremnog vrtenja kroz duzi period . Googlaj malo za "VGA oil leak" pa ces vidit o cemu se radi http://www.reddit.com/r/litecoinmini...l_leak_on_pcb/






Zakljucak, da, rudarena kartica cesto "izgleda ka Golf II sa 500.000 priđenih km", no ne mora biti. Zato jos upotrijebis mozak pa skuzis po drugim stvarima kao racun s hrpom kartica na njemu itd.

Eto, nadam se da si sad malo manje neuk . Ja i mojih 7 zamisljenih kucnih frendova te pozdravljamo


Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	toxic.jpg‎
Views:	716
Size:	126.3 kB
ID:	14881  
zormar je offline   Reply With Quote
Staro 28.04.2015., 21:08   #6444
Drvoje
Split resist itself!
Moj komp
 
Drvoje's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: u threadu kojeg nitko ne čita
Postovi: 4,033
Super, sad je puno jasnije (barem određeni dio), osim nadobudnog stila

Citiraj:
d) "iscurilo joj ulje ispod haube hahaha" - premda mislis da si duhovit, ali to se takodjer desava
Znam zato sam i karikira, kolega Sam Fišer (mislim da je on u pitanju) je ima taj problem (čisto sumnjam da je on rudarija BTW).

Pozdravi frendove, vidimo se u procjenama

__________________


Pomelo mi sig -.-
Drvoje je offline   Reply With Quote
Staro 28.04.2015., 22:42   #6445
duuh
Premium
 
duuh's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 45
S onom mojom na tržnici nije rudareno, barem ne u pola godine koliko je kod mene. Seriously Prolazi ove vizualne i audio testove.

Cijena je niža zbog nedostatka pisane garancije, takva je nabavljena ovdje na forumu.

Rudarenje sa AMD karticama je ozbiljan problem, zato sam i ovu temeljito pregledavao prije kupnje.
duuh je offline   Reply With Quote
Staro 29.04.2015., 00:33   #6446
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Također curenje ulja imaju često grafe sa msi twin forzer IV coolerom
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 29.04.2015., 00:49   #6447
Sphere
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2015
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,254
Ja imam graficku sa tim hladnjakom i nema nikakvog curenja ulja, mozes li mi dati neki clanak gdje si to procitao, bilo bi ok da imaju users experience komentari.
Sphere je offline   Reply With Quote
Staro 29.04.2015., 01:23   #6448
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 01.05.2015., 09:41   #6449
blast90
Premium
 
Datum registracije: Apr 2014
Lokacija: zagreb
Postovi: 49
Gledam po njuškalu malo kartice i ne mogu ništa naći da valja i da je pouzdano, svi samo pišu da imaju garancije i onda dođem vidim nema račun i slično, dali možda ima netko neku preporuku za kupnju grafičke od cc 1000-1300kn.

Realno sam mislio možda 7950 do 1000kn i nešto tipa 280x do 1300kn? Pošto tu na forumu ne mogu na tržnicu radi manjka postova ne znam kako se tu cijene kreću.
blast90 je offline   Reply With Quote
Staro 01.05.2015., 09:47   #6450
Drvoje
Split resist itself!
Moj komp
 
Drvoje's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: u threadu kojeg nitko ne čita
Postovi: 4,033
Citiraj:
Autor blast90 Pregled postova
.. svi samo pišu da imaju garancije i onda dođem vidim nema račun i slično..
Zatraži forografiju računa na e-mail prije kupnje/odlaska po grafu, usput na takvoj fotki možeš vidit br. računa i provjerit tel./mailom sa trgovinom valjanost/vjerodostojnost računa.
Citiraj:
Autor blast90 Pregled postova
dali možda ima netko neku preporuku za kupnju grafičke od cc 1000-1300kn.
Već si sam sebi dobro preporučija ovo ispod.
Citiraj:
Autor blast90 Pregled postova
Realno sam mislio možda 7950 do 1000kn i nešto tipa 280x do 1300kn? ....
__________________


Pomelo mi sig -.-
Drvoje je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na