Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Prijenosnici
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 02.10.2012., 01:14   #1441
lord051
Premium
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Rijeka
Postovi: 442
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Jesam ja ćorav ili su to isti laptopi? Samo je razlika u cijeni. Pitaj Boga zašto.
Uglavnom, oba su prejaka. Za tu namjenu bi joj mogao poslužiti i neki laptop sa B9xx procom.
ok... znam da su joj prejaki, ali eto, zeli izdvojiti toliko novaca za laptop, jer zeli nesto sta ce ju sluziti kako treba i sta ce trajati... znaci, sta uzeti???

kolege i prijatelji nemaju Samsungove uredjaje, tako da su oni meni nepoznanica, zato toliko pitam...
lord051 je offline   Reply With Quote
Staro 02.10.2012., 11:06   #1442
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,322
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 02.10.2012., 11:54   #1443
forumas1
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2012
Lokacija: negdje
Postovi: 3
Mozete mi preporuciti Toshiba laptope do +-4000 kn? inače mi ne treba za igrice. Trenutno mi treba za neke osnovne potrebe, ali pošto studiram građevinu mozda mi zatreba za nesto vise, pa ne bi neki skroz slab.
Je li ovaj loš
http://www.bug.hr/cijene/toshiba-pri...-p/210405.aspx
forumas1 je offline   Reply With Quote
Staro 02.10.2012., 12:49   #1444
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,322
Jel mora biti Toshiba? Ne može Dell, Asus, Samsung,... nego baš Toshiba?
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 02.10.2012., 13:02   #1445
forumas1
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2012
Lokacija: negdje
Postovi: 3
Ne mora, ali volio bih Toshibu. Moze ajde i dell, za asus nisam siguran, a samsung ne bih.
A kakav je ovaj gore sto sam stavio
forumas1 je offline   Reply With Quote
Staro 02.10.2012., 13:17   #1446
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,322
Ako ti je integrirana grafa dovoljna, onda je ok. Osim toga, bezveze plaćaš W7 jer ti kao student imaš pravo kupiti ga za neku smiješnu cifru ili dobiti ga gratis (nisam student pa ne znam je li to još uvijek važi).
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 02.10.2012., 13:32   #1447
forumas1
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2012
Lokacija: negdje
Postovi: 3
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Ako ti je integrirana grafa dovoljna, onda je ok. Osim toga, bezveze plaćaš W7 jer ti kao student imaš pravo kupiti ga za neku smiješnu cifru ili dobiti ga gratis (nisam student pa ne znam je li to još uvijek važi).
Nažalost, kod mene na faksu nema toga.
Ja sam skoro potpuni laik sto se tice racunala, pa mozes li mi reci za sto ne bi bila dovoljna integrirana grafa? I netko mi je rekao da je ovom laptopu velika cijena s obzirom sta nudi. je li to istina?
Mozes mi ti preporucit neke druge laptope, eto opet prednost dajem toshibi ali mogu i drugi
forumas1 je offline   Reply With Quote
Staro 02.10.2012., 15:53   #1448
Torla
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zaprešić
Postovi: 101
Bok,

trebam pomoć oko instalacije Windowsa...

Kupujem laptop koji u sebi ima Linux. Kako se prije nisam susretao sa time, moje pitanje glasi:

Kako instalirati Windows 7, koji imam na DVD-u, preko Linuxa?


Hvala unaprijed na odgovorima...
__________________
Vječito tražim pomoć ovdje
Torla je offline   Reply With Quote
Staro 02.10.2012., 19:02   #1449
fishkal
Premium
Moj komp
 
fishkal's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,110
http://lmgtfy.com/?q=how+to+install+windows+7+on+laptop

Ako ne znaš, ili misliš da nećeš savladati navedeno u linku iznad, imaš dvije opcije:

1. Kupiti laptop s windowsima
2. Naći nekoga tko zna staviti windowse gore. Pošto i to košta novaca, osim ako ne nađeš nekoga koga ćeš udaviti s tim par sati i na kraju laganini reć hvala i otići, opcija pod broj jedan postaje nanovo aktualna.
__________________
Gledam, čitam, kad ne znam pitam!
fishkal je offline   Reply With Quote
Staro 02.10.2012., 21:34   #1450
jest
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: tu
Postovi: 79
Pozz.
Frend treba laptop.
Misli na njemu gledati filmove, surfati i igrati igrice. Pozeljno da ima kvalitetnu bateriju.
4000 kn (parsto kuna moze vise ako ce ista znaciti).

Thnx
__________________
hm..
jest je offline   Reply With Quote
Staro 02.10.2012., 23:11   #1451
fishkal
Premium
Moj komp
 
fishkal's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,110
Ovaj ima grafičku na kojoj se može poigrati, ne znam konkretno kako se ponaša ovaj četverojezgreni proc. Uz produljenje garancije na 3 godine je oko 3500 (3800 na kartice). Frend ima Acera s trojezgrenim procom i solidnom grafom već godinu i pol i prezadovoljan je.

Ova Toshiba je solidna alternativa s i3 procom i 2 godine garancije. Osobno bi ga uzeo prije acera ako je već proračun određen na 4 tisućice.

Dell s 3 godine jamstva također se nameće kao solidan izbor.

Ovaj Samsung također ulazi u izbor, imali su neke akcije s 4 godine garancije nedavno, nisam upućen pa neka neko od kolega uskoči s više informacija.
__________________
Gledam, čitam, kad ne znam pitam!
fishkal je offline   Reply With Quote
Staro 03.10.2012., 08:51   #1452
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,322
Svi Samsunzi kupljeni do 31.12. upadaju u akciji produžene gare na 4g. Samo se treba online besplatno registrirati na njihovoj stranici.

EDIT: dobih informaciju da to ne važi za SVE modele. Raspitajte se prije kupnje.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein

Zadnje izmijenjeno od: coconut. 25.10.2012. u 06:30. Razlog: dodatna informacija
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 03.10.2012., 17:13   #1453
djozaa
Premium
 
Datum registracije: Oct 2012
Lokacija: rijeka
Postovi: 21
djozaa je offline   Reply With Quote
Staro 03.10.2012., 17:34   #1454
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,322
Aceri su poznati po svojoj kvarljivosti. Ako ga baš želiš uzeti, obavezno dokupi produženu garanciju (cca. 400kn za 3g.).
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 03.10.2012., 17:45   #1455
djozaa
Premium
 
Datum registracije: Oct 2012
Lokacija: rijeka
Postovi: 21
quote sa drugog foruma

Acer po kvaliteti ništa ne zaostaje zakonkurencijom - ovo šta nude jače komponente za manje love je način da privuku kupce jer su imali problema sa pregrijavanjem do pred par godina pa su tu izgubili dio kupaca, ali to je sada rješeno, naravno uvijek će se netko naći i pljuvati po toj marki (uostalom svaka marka ima svoje hejtere, pogledaj samo Apple...)
djozaa je offline   Reply With Quote
Staro 03.10.2012., 18:50   #1456
fishkal
Premium
Moj komp
 
fishkal's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,110
Kaj se tiče Acera u potpunosti se slažem. Pred 6 godina 3 frenda kupili acere i sva tri su se pokvarila. Bili su vrući, glasni, non stop problemi.

Međutim, aceri kupljeni unatrag 3 godine (isto pozanajem tri vlasnika) su nešto sasvim drugo, ne kvare se, tihi su, ok izrada. Radi se o laptopima s i5, dok jedan ima neki trojezgreni amd-ov procesor. Svi rade ko urice.

U zadnje vrijeme ima puno više krepanih Toshiba (P300d, A300d, C- serija) i Hp-ova (6735b i slični) nego Acera.

Acer nudi najviše za lovu, za godinu dana (prije isteka postojeće) produžiš garu na 3 godine i to je to.
__________________
Gledam, čitam, kad ne znam pitam!
fishkal je offline   Reply With Quote
Staro 04.10.2012., 12:58   #1457
lord051
Premium
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Rijeka
Postovi: 442
procitao sam sve, hvala svima... Odlucio sam se za ovaj model

http://shop.rii.hr/samsung-np300e5z-...e5z-a04hr.html

Mislim da ce uredjaj bit jako dobar, i da ce sestri sluzit dugo. Nego, dali je netko imao iskustav sa ovim WEB shopom i sl?? Cijena je najniza tamo, pa bih ga tamo uzeo, a i iz Rijeke su, a i ja sam tamo... Nemam iskustva sa kupnjom na ovaj nacin, pa pitam, da me netko ne izradi itd...
lord051 je offline   Reply With Quote
Staro 04.10.2012., 13:26   #1458
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,322
Skoči u Metro na Čavlima. Za 3.600kn imaš model sa i5 procom. Ja sam ga gledao nekidan na polici lijevo od pulta gdje prodaju navigacije i sl.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 06.10.2012., 01:59   #1459
lord051
Premium
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Rijeka
Postovi: 442
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Skoči u Metro na Čavlima. Za 3.600kn imaš model sa i5 procom. Ja sam ga gledao nekidan na polici lijevo od pulta gdje prodaju navigacije i sl.
Bio danas, htio uzet, i kazu mi da je garancija 1godinu, a ne 4... krenuo malo razgovor itd itd itd, ja rekao sta sam saznao, procitao itd... pa su zvali malo okolo, i evo sutra ujutro ce mi se javit... nadam se da je 4god garancije, inace ga ne kupujem kod njih, nema sanse...

EDIT:

Evo, cuo se sa njima, kazu garancija je samo godinu dana, tako da nema sanse da ga uzimam kod njih... nazalost... a bio bih ga vec danas uzeo...

Eto, uzeo bih ga ovdje:

http://shop.rii.hr/samsung-np300e5z-...e5z-a04hr.html

ali, eto, malo sam skeptican, neznam bas nista o ovoj firmi itd, a dosta je novaca u igri, pa eto, malo me strah da me netko ne izradi i slicno... sta vi kazete?

Zadnje izmijenjeno od: lord051. 06.10.2012. u 13:21.
lord051 je offline   Reply With Quote
Staro 06.10.2012., 14:59   #1460
Thoroughbred B
Premium
Moj komp
 
Thoroughbred B's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2003
Lokacija: RI
Postovi: 4,906
Upravo sam dobio jedan acer na "servis"...nije se htio logirati account,user...zaglavio bi pri welcome screen-u...no uglavnom,uspio nekako uć,nije htio u repairu odraditi sfc/scannow itd...ništa ništa...da bi na kraju stavio nove windowse na novu particiju i skužio da hdd ima bad sectore,dakle,nije otišao ali odlazi hdd...srećom,tu je garancija!!

Radi se o Aceru 5750z http://shop.retrevo.com/m/s/Acer-575...84dj397/t/1-2/

Druga stvar,impresionirala me težina laptopa,tišina i temperatura rada...jako tiho radi i uopće se ne grije,ekran mi izgleda odlično također.

Uzeo bi si acera u svakom slučaju no 3 godine garancije je must!!

P.S. Fino je poskupio onaj acer 5560g...bio je 3100kn,sad 3700...
__________________

Zadnje izmijenjeno od: Thoroughbred B. 06.10.2012. u 15:18.
Thoroughbred B je offline   Reply With Quote
Staro 06.10.2012., 20:09   #1461
fishkal
Premium
Moj komp
 
fishkal's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,110
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Svi Samsunzi kupljeni do 31.12. upadaju u akciji produžene gare na 4g. Samo se treba online besplatno registrirati na njihovoj stranici.
Par redova iznad je objašnjeno kako do 4 godine gare kod Samsunga
__________________
Gledam, čitam, kad ne znam pitam!
fishkal je offline   Reply With Quote
Staro 07.10.2012., 07:07   #1462
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,322
@lord
Čitaj s razumijevanjem.
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Svi Samsunzi kupljeni do 31.12. upadaju u akciji produžene gare na 4g. Samo se treba online besplatno registrirati na njihovoj stranici.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 07.10.2012., 19:56   #1463
dominikana81
Banned
 
Datum registracije: Oct 2012
Lokacija: beograd
Postovi: 1
Pozdrav svima. Nameravam kupiti laptop do 550 eura. Sto se tice zahteva, koristice se za multimediju, internet, office i photoshop. Jos uvek sam u dilemi koji je best buy za taj iznos. Moj izbor je suzen na sledece modele :
http://www.tehnomanija.rs/laptop-net...55a-sx091.html
http://www.bcgroup-online.com/proizv...C_A01RS-17532/
ps. Samsung je sa win7 a opet Asus mi se cini da je bolje izrade i ima jacu graficku. Da li imate neki savet ili bolju preporuku, unapred hvala.
dominikana81 je offline   Reply With Quote
Staro 08.10.2012., 06:54   #1464
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,322
Oba imaju integriranu grafiku pa nemoj očekivati čuda u tom pogledu. Oba su kvalitetno napravljena tako da ti je teško predložiti. Doduše, za tvoje potrebe bi bio dovoljan i neki model sa i3 procesorom.
btw, 550 EUR = 63k rsd
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 08.10.2012., 14:41   #1465
lord051
Premium
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Rijeka
Postovi: 442
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
@lord
Čitaj s razumijevanjem.


ja sam ih pitao, razgovarao sa njima, i rekli su mi da vise to ne vrijedi za Samsunge kupljene kod njih, ja sam isto bio zbunjen... zvali su nekoliko brojeva itd, provjeravali, ne znam, sta je moguce da su tako mutavi i lose informirani??!!!
lord051 je offline   Reply With Quote
Staro 08.10.2012., 14:49   #1466
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,322
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 10.10.2012., 01:29   #1467
lord051
Premium
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Rijeka
Postovi: 442
sutra cu do njih opet... vidim iz uvijeta koji su na samsungjamstvo stranici detalje, ali ne vidim za koje uredjaje to vrijedi, tj datumski rok kupovine uredjaj za koji se dobiva jamstvo, to me zanima... vidim da je nino napisao:

"Za sva Samsung prijenosna računala serije NP300 i NP305 sa našeg lagera i dio novih modela, koji će biti posebno označeni, kupljenih u promotivnom razdoblju do 31.12.2012. vrijedi jamstvo od četiri godine, umjesto uobičajenih 12 mjeseci.

Za ostvarivanje jamstva potrebno se registrirati na www.samsungjamstvo.com."

al zanima me od kuda je to iskopao. Kada sam pricao sa likom u Metrou, on mi je rekao da to ovisi o ducanu u kojem je laptop kupljen... sutra dan sam se cuo s njegovom seficom, i ona mi je samouvjereno i sigurno rekla da je jamstvo samo 1godinu... bo...
lord051 je offline   Reply With Quote
Staro 10.10.2012., 01:40   #1468
Thoroughbred B
Premium
Moj komp
 
Thoroughbred B's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2003
Lokacija: RI
Postovi: 4,906
Citiraj:
Autor lord051 Pregled postova
sutra cu do njih opet... vidim iz uvijeta koji su na samsungjamstvo stranici detalje, ali ne vidim za koje uredjaje to vrijedi, tj datumski rok kupovine uredjaj za koji se dobiva jamstvo, to me zanima... vidim da je nino napisao:

"Za sva Samsung prijenosna računala serije NP300 i NP305 sa našeg lagera i dio novih modela, koji će biti posebno označeni, kupljenih u promotivnom razdoblju do 31.12.2012. vrijedi jamstvo od četiri godine, umjesto uobičajenih 12 mjeseci.

Za ostvarivanje jamstva potrebno se registrirati na www.samsungjamstvo.com."

al zanima me od kuda je to iskopao. Kada sam pricao sa likom u Metrou, on mi je rekao da to ovisi o ducanu u kojem je laptop kupljen... sutra dan sam se cuo s njegovom seficom, i ona mi je samouvjereno i sigurno rekla da je jamstvo samo 1godinu... bo...
Ma nemaju oni pojma...samsung direktno nudi 4 godine garancije,nema to veze s trgovinom...u trgovini je 1god,to je sve što njih i zanima,samsung samo traži registraciju kupljenog proizvoda i daje 4 godine,trgovina za to ne mora ni znat,iako bi trebala.
__________________
Thoroughbred B je offline   Reply With Quote
Staro 10.10.2012., 01:45   #1469
lord051
Premium
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Rijeka
Postovi: 442
Citiraj:
Autor Thoroughbred B Pregled postova
Ma nemaju oni pojma...samsung direktno nudi 4 godine garancije,nema to veze s trgovinom...u trgovini je 1god,to je sve što njih i zanima,samsung samo traži registraciju kupljenog proizvoda i daje 4 godine,trgovina za to ne mora ni znat,iako bi trebala.
OK, tako sam i shvatio, nego, razumijes zasto sam skeptican, ta garancija mi je presudna kod kupovine ovog uredjaja, i onda dodjem u ducan, a oni mi govore drugu pricu. Rekli su kao da je do sada bilo tako, da se imalo 4god garancije, ali od sada je samo 1godina. Kada gledam stranicu od samsung jamstav, lijepo se da zakljuciti da se dobije jos 3 dodatne godine garancije, nego nigdje nepise za koje uredjaje to vrijedi te koji je datumski rok kupnje uredjaj.
lord051 je offline   Reply With Quote
Staro 10.10.2012., 07:02   #1470
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,322
nino radi u trgovini IT opreme, pa zna.
Evo ti još jedna potvrde da ima 4g. gare.
http://www.notebookshop.com.hr/Default.aspx?pid=4263

btw, imaš u gradu trgovinu Ronis koja isto deala Samsunge pa njih pitaj. Nalaze se u podvožnjaku ispod robne kuće RI (morska strana).
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na