Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > ISP
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 24.02.2014., 13:20   #3721
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor ssdv Pregled postova
mjerio sam i na carnetu i na speedtestu. na oba varira ali vidim samo krajnji rezultat. Svakako meni su rekli da ta mjerenja nevaljaju i da moram mjeriti s njihove stranice koja pokazuje loše rezultate no oni ni to ne priznaju već me upućuju na hakometar koji mi je sumljiv jer uvijek pokazuje iste vrijednosti odnosno 19,50 mbps što ako se idemo inatiti ni to nije po ugovoru jer ako garantira 20 onda mora dati 20.
Tehnički, ne mora dati 20.
No, ako ti prema HAKOM-u i drugdje daje do 19,5, to je OK.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 24.02.2014., 13:34   #3722
ssdv
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2011
Lokacija: Zagreb
Postovi: 79
Citiraj:
Autor Old Iggy Pregled postova
Tehnički, ne mora dati 20.
No, ako ti prema HAKOM-u i drugdje daje do 19,5, to je OK.
Kako to misliš tehnički ne mora dati. U ugovoru stoji da garantiraju 20 i nema termina Tehnički moguće i tomu slično a drugdje brzine variraju napamet ti sa d pišem od 7 do 20 i neš sitno a sve sa njihovog servera dakle optika od njihovog servera do mene tu ja ne vidim prostor za rečenicu tehnički ne mora dati 20.
Ako poznaješ tehnologiju daj onda molim te malo opširnije jer po onom što sam ja pokupio uzput o tom svijetu tu nema ako već to je to, a nisam ih ja tjerao da garantiraju brzinu.
ssdv je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 24.02.2014., 13:37   #3723
jed2i
Premium
Moj komp
 
jed2i's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,771
Kod optike garantiraju 20/10
Kod adsl-a ako imaš ugovorenu brzinu do 10 mbita onda su ti dužni dati minimalno 50%
Ako imaš preko 10 mbita onda su ti dužni dati minimalno 70% brzine koju imaš ugovorenu
jed2i je offline   Reply With Quote
Staro 24.02.2014., 13:39   #3724
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor ssdv Pregled postova
Kako to misliš tehnički ne mora dati. U ugovoru stoji da garantiraju 20 i nema termina Tehnički moguće i tomu slično a drugdje brzine variraju napamet ti sa d pišem od 7 do 20 i neš sitno a sve sa njihovog servera dakle optika od njihovog servera do mene tu ja ne vidim prostor za rečenicu tehnički ne mora dati 20.
Ako poznaješ tehnologiju daj onda molim te malo opširnije jer po onom što sam ja pokupio uzput o tom svijetu tu nema ako već to je to, a nisam ih ja tjerao da garantiraju brzinu.
Nigdje u svijetu ne možeš napraviti test pune propusnosti, osim ako imaš opremu na drugoj strani vlastitog vlakna i bez ikakvog opterećenja iste.
Štogod možeš "napasti" s više strana može dovesti do ovakvih rezultata.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 24.02.2014., 13:54   #3725
ssdv
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2011
Lokacija: Zagreb
Postovi: 79
slažem se ja s tim no nije žica i parica već optika koja može propustiti nevjerojatne količine podataka, pa mi nije jasno nek se prikači 50 000 korisnika što nije opet u oba smijera ima toliko prostora kroz vlakno da ne vidim iskreno prostor za variranje pogotovo u tako velikom omjeru.
ssdv je offline   Reply With Quote
Staro 24.02.2014., 14:02   #3726
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor ssdv Pregled postova
slažem se ja s tim no nije žica i parica već optika koja može propustiti nevjerojatne količine podataka, pa mi nije jasno nek se prikači 50 000 korisnika što nije opet u oba smijera ima toliko prostora kroz vlakno da ne vidim iskreno prostor za variranje pogotovo u tako velikom omjeru.
Nije problem u tvom jednom vlaknu već u tome kakvo je stanje s druge strane. Da bilo koji testni server napadne toliko korisnika dobio bi valjda brzine analognog modema.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 24.02.2014., 14:14   #3727
ssdv
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2011
Lokacija: Zagreb
Postovi: 79
Citiraj:
Autor Old Iggy Pregled postova
Nije problem u tvom jednom vlaknu već u tome kakvo je stanje s druge strane. Da bilo koji testni server napadne toliko korisnika dobio bi valjda brzine analognog modema.
Svakako toliko neznam o optici pa ću ti vjerovati na riječ mada takav podatak nisam nigdje pokupio. Ipak mi to nekako neide u logiku stvari i bezrezervno bi bio pri tvojim riječima da razgovaramo o bakru i parici, ovako ću si ostaviti dio sumnje u ispravnost, kvalitetu, podešenost, frekvencije itd. od strane Amisa.

naravno da svatko mora štititi svog poslodavca pa i ti jadni ljudi koji tamo rade, uče kako i na koji način da se ophode s korisnicima u korist firme no u ovom galopirajućem kapitalizmu malo ljudskosti, dobre volje i poštenja nebi škodilo niti im uzelo zaradu s toga glasam da svima bez obzira daju 20/10 u ime nesavršenosti tehnologije koju koriste pa tada neću inzistirati na ispunjenju usluge koju garantiraju i koju plačam.
ssdv je offline   Reply With Quote
Staro 24.02.2014., 14:21   #3728
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor ssdv Pregled postova
Svakako toliko neznam o optici pa ću ti vjerovati na riječ mada takav podatak nisam nigdje pokupio. Ipak mi to nekako neide u logiku stvari i bezrezervno bi bio pri tvojim riječima da razgovaramo o bakru i parici, ovako ću si ostaviti dio sumnje u ispravnost, kvalitetu, podešenost, frekvencije itd. od strane Amisa.
Nema nikakve razlike između bakra i optike što se tiče parcijalnih opterećenja pojedinih linkova.
To što imaš optiku od sebe do centrale ne znači da ćeš do svake točke u svijetu (bez obzira koliko ona blizu ili daleko bila) moraš imato 20 Mbit point to point.

Citiraj:
Autor ssdv Pregled postova
naravno da svatko mora štititi svog poslodavca pa i ti jadni ljudi koji tamo rade, uče kako i na koji način da se ophode s korisnicima u korist firme no u ovom galopirajućem kapitalizmu malo ljudskosti, dobre volje i poštenja nebi škodilo niti im uzelo zaradu s toga glasam da svima bez obzira daju 20/10 u ime nesavršenosti tehnologije koju koriste pa tada neću inzistirati na ispunjenju usluge koju garantiraju i koju plačam.
Za ophođenje s korisnicima ne znam jer nisam nikad imao problema ni s jednim SZK, ali znam da nekad imaju posla s "teškim" korisnicima.
Isto tako, niti jedan provider neće za generički ugovor jamčiti 100% SLA na bilo kojem nivou.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 24.02.2014., 14:30   #3729
ssdv
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2011
Lokacija: Zagreb
Postovi: 79
Ljepo smo se ulovoli ha baš mi malo skatilo vrijeme do posla.
Znam da brzina pada s promjenom centrale al cijelo vrijeme govorim o direktnoj vezi ja - amis dakle neidem preko Mađarske il neke centrale u Americi pa zato i inzistiram na punoj i konstantnoj brzini.
A ovo drugo na samoj špranci odnosno generičkom ugovoru stoji riječ GARANTIRANA brzina to nije moja izmišljotina pa sad kako nas kroz život cijede za svaku lipu koju si potpisao ili minutu koju nisi odradio mislim da mi nebismo smjeli u suprotnom popuštati pa makar to bio i net, u smislu ah nema veze garantira potpisom 20 a daje 17, 19 to je i više nego mi treba to je ok pa se neču žalit. Možda to izgleda kao cjepidlačenje i je na kraju krajeva al tražim svoje, doista ne toliko u brzini koliko u velikim oscilacijama.

uh ŽIVIO GOVORNIK
ssdv je offline   Reply With Quote
Staro 24.02.2014., 14:39   #3730
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor ssdv Pregled postova
Ljepo smo se ulovoli ha baš mi malo skatilo vrijeme do posla.
Znam da brzina pada s promjenom centrale al cijelo vrijeme govorim o direktnoj vezi ja - amis dakle neidem preko Mađarske il neke centrale u Americi pa zato i inzistiram na punoj i konstantnoj brzini.
Ne razumijem baš - testni server je u tvojoj centrali?
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 24.02.2014., 14:39   #3731
MadBoY
MadModerator
Moj komp
 
MadBoY's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: N/A
Postovi: 5,190
Jel dobivas 20 Mbit u normalnom koristenju? Dakle na serverima koji nisu na Amisu.
Ako dobivas onda se nemas sto buniti ili brinuti. Moguce je da je Amis-ov server za testiranje download brzine preopterecen ili ne radi kako treba.
__________________
skupi-dupi-du, skupi-dupi-du, pam pam... pf
MadBoY je offline   Reply With Quote
Staro 24.02.2014., 14:42   #3732
ssdv
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2011
Lokacija: Zagreb
Postovi: 79
Citiraj:
Autor Old Iggy Pregled postova
Ne razumijem baš - testni server je u tvojoj centrali?
sory nije centrala već server, mi na optici neidemo preko centrale, amis ima svoje kablove razvučene, jbg dakle direktna veza bez posrednika HT centrala..
ssdv je offline   Reply With Quote
Staro 24.02.2014., 14:43   #3733
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor ssdv Pregled postova
sory nije centrala već server, mi na optici neidemo preko centrale, amis ima svoje kablove razvučene, jbg dakle direktna veza bez posrednika HT centrala..
Čekaj, stvarno misliš da imaš optiku u komadu skroz do datacentra?
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 24.02.2014., 14:44   #3734
ssdv
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2011
Lokacija: Zagreb
Postovi: 79
Citiraj:
Autor MadBoY Pregled postova
Jel dobivas 20 Mbit u normalnom koristenju? Dakle na serverima koji nisu na Amisu.
Ako dobivas onda se nemas sto buniti ili brinuti. Moguce je da je Amis-ov server za testiranje download brzine preopterecen ili ne radi kako treba.

ne naravno da ne brzina s promjenom servera pada što je i logično i razumljivo jer promet ide u tom slučaju i preko bakra

Citiraj:
Autor Old Iggy Pregled postova
Čekaj, stvarno misliš da imaš optiku u komadu skroz do datacentra?
Nemislim tako su se reklamirali kada su razvađali optiku po cesti i svadili se s HT-om oko kanala na cestama, dakle govorili su da optikom vežu korisnike direktno s njima neovisno o bilo kome, nije to moja predpostavka to su bile njihove riječi.
ssdv je offline   Reply With Quote
Staro 24.02.2014., 14:47   #3735
tor
Administrator
Moj komp
 
tor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Sesvete
Postovi: 15,944
koliko realno imaš brzinu downloada, znači prilikom skidanja s recimo microsoft stranica (pitam za njih, da se ne nakačiš na tamo neke lijeve koji imaju socijalni link prema van ).
tor je offline   Reply With Quote
Staro 24.02.2014., 14:49   #3736
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor ssdv Pregled postova
Nemislim tako su se reklamirali kada su razvađali optiku po cesti i svadili se s HT-om oko kanala na cestama, dakle govorili su da optikom vežu korisnike direktno s njima neovisno o bilo kome, nije to moja predpostavka to su bile njihove riječi.
"Malo" si krivo shvatio njihove riječi. A promet uvijek ide i preko bakra, samo je pitanje kakvog.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 24.02.2014., 14:49   #3737
ssdv
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2011
Lokacija: Zagreb
Postovi: 79
Danas Amis ima status broadband telekom operatora, koji putem vlastite infrastrukture nudi širokopojasni pristup internetu i druge telekomunikacijske usluge.
To je dio teksta s njihove stranice
ssdv je offline   Reply With Quote
Staro 24.02.2014., 14:52   #3738
viper
super user
Moj komp
 
viper's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Houston, TX
Postovi: 1,805
Jel to ovaj speedtest?
http://amis.hr/speedtest/100MB.bin

ili
http://speedtest.amis.hr/ ?

zanimljivo da na ovom gornjem imam 4MB/s a na ovim dole oko 3,2
__________________
viper je offline   Reply With Quote
Staro 24.02.2014., 14:52   #3739
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor ssdv Pregled postova
Danas Amis ima status broadband telekom operatora, koji putem vlastite infrastrukture nudi širokopojasni pristup internetu i druge telekomunikacijske usluge.
To je dio teksta s njihove stranice
I dalje krivo shvaćaš.
Da, to je njihova infrastruktura. Ne, to ne znači da tvoja optika završava na serveru, ima brdo opreme između. I dosta bakra, ali ne parice.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 24.02.2014., 14:57   #3740
ssdv
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2011
Lokacija: Zagreb
Postovi: 79
Citiraj:
Autor tor Pregled postova
koliko realno imaš brzinu downloada, znači prilikom skidanja s recimo microsoft stranica (pitam za njih, da se ne nakačiš na tamo neke lijeve koji imaju socijalni link prema van ).
Uh to neznam, al na brzinu mogu ponovit da kada skidam testni paket direktno s amisove stranice brzina nije konstantna već stalno varira između 0,300 i 2,3 mbps a po mom razumijevanju bi brzina u slučaju optike trebala biti stalna odnosno ići recimo 1,9 do 2,3

Citiraj:
Autor viper Pregled postova
Jel to ovaj speedtest?
http://amis.hr/speedtest/100MB.bin

ili
http://speedtest.amis.hr/ ?

zanimljivo da na ovom gornjem imam 4MB/s a na ovim dole oko 3,2
da to je amisov kojeg naglašavaju da je relevantan

Citiraj:
Autor Old Iggy Pregled postova
I dalje krivo shvaćaš.
Da, to je njihova infrastruktura. Ne, to ne znači da tvoja optika završava na serveru, ima brdo opreme između. I dosta bakra, ali ne parice.
Toliko znam hvala na podsječanju, dali bi me moralo to zanimati kao korisnika NE, moram li poznavati tehnologiju NE, dali sam ja tražio da mi garantiraju brzinu NE... dakle o čemu pričamo.
Kada mi ovako neznam želiš nešto poručiti onda mi odgovori...upravo sam testirao zamoljen od jednog forumaša brzinu s http://newsletter.t-com.hr/adslbrzina/random-2gb.zip pa sam dobio brzinu skidanja između 2,1 i 2,4 da ne ponavljam vrijednosti s amisovog..pa sad kad znam da ima brdo opreme između i dosta barka ali ne i parica Hvala, objasni ponovno jer očito ne razumijem

Citiraj:
Autor viper Pregled postova
Jel to ovaj speedtest?
http://amis.hr/speedtest/100MB.bin

ili
http://speedtest.amis.hr/ ?

zanimljivo da na ovom gornjem imam 4MB/s a na ovim dole oko 3,2
na gornjem od 0,800 do 1,7 stalno varira a na doljnjem od 0,300 do 1,2 stalno varira s 20/10 brznom haha

Zadnje izmijenjeno od: MadBoY. 24.02.2014. u 15:15.
ssdv je offline   Reply With Quote
Staro 24.02.2014., 15:14   #3741
MadBoY
MadModerator
Moj komp
 
MadBoY's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: N/A
Postovi: 5,190
Zasto si toliko zapeo za brzinu skidanja sa tog amis servera? Na tom serveru nemas apsolutno nista osim tog fajla koji ne sluzi nicemu. Niti jedna druga stranica nije tu hostana, nista sto koristis nije na tom serveru. A prema T-Comu imas bez problema 20 Mbit, a vjerojatno i prema svemu ostalome. Cemu onda kompliciranje toliko?
__________________
skupi-dupi-du, skupi-dupi-du, pam pam... pf
MadBoY je offline   Reply With Quote
Staro 24.02.2014., 15:21   #3742
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor ssdv Pregled postova
Kada mi ovako neznam želiš nešto poručiti onda mi odgovori...upravo sam testirao zamoljen od jednog forumaša brzinu s http://newsletter.t-com.hr/adslbrzina/random-2gb.zip pa sam dobio brzinu skidanja između 2,1 i 2,4 da ne ponavljam vrijednosti s amisovog..pa sad kad znam da ima brdo opreme između i dosta barka ali ne i parica Hvala, objasni ponovno jer očito ne razumijem
Je li ti sad jasnije?
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 24.02.2014., 15:31   #3743
ssdv
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2011
Lokacija: Zagreb
Postovi: 79
Citiraj:
Autor MadBoY Pregled postova
Zasto si toliko zapeo za brzinu skidanja sa tog amis servera? Na tom serveru nemas apsolutno nista osim tog fajla koji ne sluzi nicemu. Niti jedna druga stranica nije tu hostana, nista sto koristis nije na tom serveru. A prema T-Comu imas bez problema 20 Mbit, a vjerojatno i prema svemu ostalome. Cemu onda kompliciranje toliko?
O isuse koliko puta jedno te isto..
Dakle Amis kada se žališ kaže da ne priznaje ništa drugo već isključivo mjerenje s te stranice, naravno da nema ništa pošto je namjenjena isključivo zatu svrhu, zapeo sam na njihovo inzistiranje i opet nije moja želja niti sam ja to postavio, stvari su tako postavljene od strane amisa a ne mene i tu stvari ne funkcioniraju ok postavio sam pitanje dobio hrpu svega samo ne nažalost od tehnički potkovane osobe svi nešto znamo al u cijelini nula..nadam se da ću kad tad doći do relevantnih odgovora.
ssdv je offline   Reply With Quote
Staro 24.02.2014., 15:36   #3744
tomislav10
Registered User
 
tomislav10's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 226
2u1 bitstream? Nitko nema?
tomislav10 je offline   Reply With Quote
Staro 24.02.2014., 15:37   #3745
ludi48
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2013
Lokacija: Croatia
Postovi: 29
Mozes izmjeriti i na http://speedof.me/, ali za sve žalbe hakometar i bok, moze tu biti rasprave do prekosutra.

Zadnje izmijenjeno od: ludi48. 24.02.2014. u 15:47.
ludi48 je offline   Reply With Quote
Staro 24.02.2014., 15:40   #3746
manki
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: ZG
Postovi: 321
manki je offline   Reply With Quote
Staro 24.02.2014., 15:55   #3747
MadBoY
MadModerator
Moj komp
 
MadBoY's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: N/A
Postovi: 5,190
Citiraj:
Autor ssdv Pregled postova
O isuse koliko puta jedno te isto..
Dakle Amis kada se žališ kaže da ne priznaje ništa drugo već isključivo mjerenje s te stranice, naravno da nema ništa pošto je namjenjena isključivo zatu svrhu, zapeo sam na njihovo inzistiranje i opet nije moja želja niti sam ja to postavio, stvari su tako postavljene od strane amisa a ne mene i tu stvari ne funkcioniraju ok postavio sam pitanje dobio hrpu svega samo ne nažalost od tehnički potkovane osobe svi nešto znamo al u cijelini nula..nadam se da ću kad tad doći do relevantnih odgovora.
Znaci ti imas dosta manje od 20 Mbit dok skidas neke datoteke sa drugih servera, sporo ti se ucitavaju stranice i slicne probleme?
Iz tvojih postova sam shvatio da imas probleme samo sa tim amis testnim datotekama i da ti je brzina prema sve ostalome u granicama normale.

Za zmjerenje brzine za zalbu, koristi hakometar, Amis mora priznati mjerenja napravljena sa hakometrom, samo slijedi upute za koristenje.
http://www.hakom.hr/default.aspx?id=1144
__________________
skupi-dupi-du, skupi-dupi-du, pam pam... pf
MadBoY je offline   Reply With Quote
Staro 24.02.2014., 16:31   #3748
sandokan111
Banned
 
Datum registracije: Dec 2013
Lokacija: ST
Postovi: 950
Ima 19.5 s hakometrom. Kako oni garantiraju 20/10, sigurno imaju neka odstupanja u uvjetima, ako nemaju, tehnicki se moze zalit, ali nekako sumnjam da nemaju, nitko nigdje nikad ne garantira 100% neceg sto ovisi o xx uvjeta.
sandokan111 je offline   Reply With Quote
Staro 24.02.2014., 16:32   #3749
ssdv
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2011
Lokacija: Zagreb
Postovi: 79
Citiraj:
Autor MadBoY Pregled postova
Znaci ti imas dosta manje od 20 Mbit dok skidas neke datoteke sa drugih servera, sporo ti se ucitavaju stranice i slicne probleme?
Iz tvojih postova sam shvatio da imas probleme samo sa tim amis testnim datotekama i da ti je brzina prema sve ostalome u granicama normale.

Za zmjerenje brzine za zalbu, koristi hakometar, Amis mora priznati mjerenja napravljena sa hakometrom, samo slijedi upute za koristenje.
http://www.hakom.hr/default.aspx?id=1144

Je upravo tako, sasvim točno stranice se često sporo učitavaju, sa drugih servera se sporije skida a kao dokaz sam ih poslušao i izvršio mjerenje s njihove stranice koja je pokazala veliku oscilaciju pri spuštanju samo jednog fajla, od 0,300 do 2,3 u konstanti pa da uzmem prosjek opet je premalo za tu uslugu.
Mjerim hakometrom mada ako si ulovio iz postova izražavam sumnju u hm ispravnost očitanja. On mi je do sada svako mjerenje pokazao gotovo identično 19,50.
Kada iscrpiš sva uvjeravanja i podneske mjerenja i kada više nemaju odgovor tada te usmjere na hakom jer uvijek je netko drugi kriv.
Ima još jedna stvar koju nisam napomenuo, u jednom trenutku su mi priznali i poslali drugi ruter i tada je 2 dana bilo sve ok skidanje fajla je bilo u normali nekih 2,1 do 2,3 nakon toga opet se vratilo na staro.

Citiraj:
Autor sandokan111 Pregled postova
Ima 19.5 s hakometrom. Kako oni garantiraju 20/10, sigurno imaju neka odstupanja u uvjetima, ako nemaju, tehnicki se moze zalit, ali nekako sumnjam da nemaju, nitko nigdje nikad ne garantira 100% neceg sto ovisi o xx uvjeta.
MAXI
- više od 70 tv kanala
- snimalica
- MediaCentar i amisTV aplikacije: YouTube, RadioBox, Facebook, Novosti, Vremenska prognoza
- zajamčena brzina 20Mbps/10Mbps
- neograničen internet promet- besplatni razgovori unutar fiksne nacionalne mreže1

Zadnje izmijenjeno od: MadBoY. 24.02.2014. u 23:37.
ssdv je offline   Reply With Quote
Staro 24.02.2014., 17:47   #3750
FitzTN
Premium
Moj komp
 
FitzTN's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Samobor, HR
Postovi: 1,553
Pa jesi li se probao obratit SZK? Kod mene je sve normalno, odnosno nitko od mojih se ne žali .

@ssdv: ako ti je toliko stalo do tih faking 0.5 Mbits onda ih prijavi, raskini ugovor i gotovo. Čemu se živcirati oko nečeg što se jednostavno razriješi? Amisov server je jednostavno spor i vjerojatno nije namijenjen da ga s optikom testiraš. Što ti kaže carnetov mjerač, t-com mjerač? Kako stvar izgleda kad skidaš s nekog privatnog torrenta ili npr. nešto besplatno i popularno tipa neki linux s torrenta? Nije sve na internetu prilagođeno velikim brzinama, pa evo npr. Microsoft Skydrive/Onedrive, download slika s njega mi ide oko 200kBps, a mogu 1.2MBps.
FitzTN je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na