Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Hardverski problemi
Ime
Lozinka

Zaključane teme
 
Uređivanje
Staro 25.02.2009., 19:27   #1
sina xx3
Premium
Moj komp
 
sina xx3's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 171
(riješeno) Dual Channel ne radi

Dakle pošto nemogu sam rješiti problem ostaje mi samo zamoliti Vas malo iskusnije za asistenciju

Dakle složio sam drugi komp sa identičnom matičnom (Gigabyte GA-MA790X-DS4),identičnim memorijama (Buffalo,2X1GB,800MHz),ali sam procesor stavio AMD 7750+ (Kuma),dok je na prvom kompu AMD 5200+.
Na kompu sa 5200+ uredno radi Dual Channel,128bit dok na kompu sa 7750+ pri pokretanju OS-a pod memory information ispisuje *Unganged memory,64bit*,tj. ne radi u dual channel modu.
Netrebam vjerojatno ni napomenuti da sam isprobao sve kombinacije slotova za ram 1-2,3-4,1-3,2-4 i uvijek isto,mjenjati pločice rama (iako su identične od istog proizvođača),resetirao bios,Optimazed-defoult setting,clear CMOS,čak išao i namještati i stavku po stavku ručno u Biosu da bude sve isto na oba kompa ali prvi radi u Dual Channel modu dok drugi sa 7750+ neće.
Ploče naravno podržavaju Dual Channel mode,a ja više nemam ni ideje ni znanja šta napraviti pa Vas molim za pomoć u rješenju ovog za mene Velikog problema,.........unaprijed ZAHVALJUJEM za pomoć i bilo koji savjet.
sina xx3 je offline  
Staro 25.02.2009., 19:37   #2
Hido
Banned
Moj komp
 
Hido's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Velika Gorica
Postovi: 624
neznam dali ti je palo na pamet mozda update-at bios od maticne, i onda piknut kumu nutra
Hido je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 25.02.2009., 19:40   #3
x32
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: Varaždin
Postovi: 50
Kolko sam vidio u manualu matične za dual chanel treba memoriju staviti u 1 i 3 slot ili 2 i 4 slot, možda je razlog problema da je jedan slot neispravan
x32 je offline  
Staro 25.02.2009., 19:46   #4
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,411
Citiraj:
I have installed Phenom CPU and memory modules according to the Dual Channel Memory Configuration table in user’s manual, but system shows “unganged mode, 64-bit” during POST. How do I enable 128bit dual memory channel?
Phenom CPU have two individual memory controllers (DCTs), each one of them controls single memory channel (64 bit). These two DCTs can work simultaneously when memory modules are installed on different memory channels. It is called “unganged mode”.

You can switch to “ganged mode, 128bit” when you are using two or four of the same memory modules. Please kindly enter BIOS setup program, to press CTRL+F1 key to enable advanced BIOS setup features then enter "MB Intelligent Tweaker(M.I.T.)\ DRAM Configuration", to set the “DCTs Mode” as “Ganged”.
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline  
Staro 25.02.2009., 20:40   #5
sina xx3
Premium
Moj komp
 
sina xx3's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 171
domy-os.......u pravu si,...evo nešto prije tvog odgovora čačkao sam opet po Bios-u i našao DCTs Mode pa promijenio u *Ganged*,i sada očitava 128bit a ne više 64,......tako da je ipak ta razlika u Biosima zbog procesora,....HVALA PUNO,pozdrav. ................RJEŠENO............može LOCK!
sina xx3 je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Zaključane teme



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na