Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 03.07.2022., 14:03   #1501
Sn4k3
Premium
Moj komp
 
Sn4k3's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zd
Postovi: 4,681
Citiraj:
Autor Xiaomi Pregled postova
Takvih bicikala ima puno, isti dizajn samo se ime firme razlikuje.

Npr. ovaj, identični bicikl.
https://www.banggood.com/EU-DIRECT-G...b1656848297409
Da, znam.. Zato sam i pitao, jer vidim po Ali-u dosta identičnih modela...
__________________
Sn4k3 je offline   Reply With Quote
Staro 05.07.2022., 16:01   #1502
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,104
Pricao sam jucer s prometnom, jer sam nekoliko dana pokusao dobiti odjel za sigunost u prometu, pa sam na kraju uzivo procavrljao na temu.

Oni uopce nemaju uvida u te promjene. Vele da je zakonodavac sve na gotovo servirao, bez ikakvog sudjelovanja sluzbi, javnosti, icega. Prijasnje dopune u kojima su sudjelovali gradjani, udruge biciklista, romobila... svi su iskljuceni ovom prilikom. Veli da su samo spojili redove EU zemalja da bi zadovoljli forumu. Nema tu ni sigurnosti ni brige, cista birokracija.

Druga stvar, sve je stalo i ne zna se kad ce se uopce pomaknuti, jer su trenutno medicinari, odnosno lijecnici opce prakse, stavili niz prigovora (pojacano medijski) na odbijanje prijavljivanje pacijenata, iz epizode koje je prethodila onome sto nas u temi zanima.

Ukratko - cirkus!


.
Visage je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 13.07.2022., 14:30   #1503
Zaggy111
Premium
 
Zaggy111's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 432
Citiraj:
Autor Sn4k3 Pregled postova
Da, znam.. Zato sam i pitao, jer vidim po Ali-u dosta identičnih modela...
Pardon, nisam vidio poruku. Prodao sam bic. Ukratko dobar je, ide 50km/h bez pedaliranja, nije top kvaliteta dijelova, ali ok je. Samo je ogroman, za visinu vozača minimalno 185cm. Sad mi je stigao MX20 (20 inčni kotači) od istog sellera. Ako nekog zanima budem napisao malo više o jednom i drugom.



I trebam za frenda preporuku romobila. Cjenovni rang 6-10k kuna, može malo više, nije toliko bitno.
Bitno je:
  • prednja i stražnja suspenzija da su dobre,
  • da su kotači veći (recimo ne želi vsett zbog malih kotača)
  • domet realni bar 40km, ali nije bitno da je puno više od toga
  • brzina 45 km/h, ali nije bitno da je puno brže od toga
  • motor 1000W da može vući uz Sljeme
  • da nije pretežak
  • da ima servis, dijelova


Recimo ovaj mi se uklapa u to. Ima li nešto bolje?

https://romobilia.hr/shop/elektricni...000w-48v-15ah/
Zaggy111 je offline   Reply With Quote
Staro 13.07.2022., 14:40   #1504
Gilbert5
Agent 0
Moj komp
 
Gilbert5's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Kutina - ZG
Postovi: 4,307
Prenizak je upravljač, doslovno visina za neku sitnu ženicu.

Ne ide nešto posebno, mali nečak je imao more kvarova.
Gilbert5 je offline   Reply With Quote
Staro 13.07.2022., 14:44   #1505
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,104
@Zaggy,

pa nek ode u Romobiliju iz poveznice, pa na licu mjesta proba od svih modela.

Vset 8 je i dalje za novce preporuka. Kotaci ga sigurno nece zezati, ako uzme jos i dva motora penjat ce se gdje god hoce. Ako bas mora imati 10" gume, to je rutinski i simbolican upgrade/trosak, da bi bilo koji model zbog toga brisao s popisa.

Samo, dobro, ponavljam, dobro provjeriti svaku cijenu, jer ono sto ode sa stanja, gledao sam jucer nove cijene koje su mi pokazivali - nije dobro

Xiaom M365 pro2 soma i kusur gore. Vsetovi i sve ostalo, dva soma ili vise, kao za dobar dan. Koga tisti idlicna cijena goriva, misli da bi razmatrao romobil, sad mu je trenutak da ga ide kupiti, jer za vece modele, poskupljenja ce biti poprilicna.



..
Visage je offline   Reply With Quote
Staro 13.07.2022., 15:53   #1506
IxyCRO
Registered User
 
Datum registracije: Jul 2022
Lokacija: Zagreb
Postovi: 0
MS Energy - Kvaliteta bicikla

Ekipa, oprostite što upadam ovako kao padobranac, ali treba mi savijet.

Imam priliku uzeti ovaj bajk sa cca 45% popusta: https://citycoco.hr/proizvod/ms-energy-ebike-c501/

Da je full cijena ne bi ga razmatrao, ali za manje od 10k kuna mi izgleda jako primamljivo.

Ima li netko iskustva sa MS Energy biciklima i da li to ičemu valja? Čitao sam da je ovaj motor Bafang M200 dosta dobar, ali kakve su im baterije, i da li su ove ostale komponente koje su navedene dobre ili su šrot?

Hvala unaprijed
IxyCRO je offline   Reply With Quote
Staro 13.07.2022., 16:36   #1507
jucca
Premium
Moj komp
 
jucca's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Split
Postovi: 1,444
Citiraj:
Autor Zaggy111 Pregled postova
Pardon, nisam vidio poruku. Prodao sam bic. Ukratko dobar je, ide 50km/h bez pedaliranja, nije top kvaliteta dijelova, ali ok je. Samo je ogroman, za visinu vozača minimalno 185cm. Sad mi je stigao MX20 (20 inčni kotači) od istog sellera. Ako nekog zanima budem napisao malo više o jednom i drugom.







I trebam za frenda preporuku romobila. Cjenovni rang 6-10k kuna, može malo više, nije toliko bitno.

Bitno je:
  • prednja i stražnja suspenzija da su dobre,
  • da su kotači veći (recimo ne želi vsett zbog malih kotača)
  • domet realni bar 40km, ali nije bitno da je puno više od toga
  • brzina 45 km/h, ali nije bitno da je puno brže od toga
  • motor 1000W da može vući uz Sljeme
  • da nije pretežak
  • da ima servis, dijelova





Recimo ovaj mi se uklapa u to. Ima li nešto bolje?



https://romobilia.hr/shop/elektricni...000w-48v-15ah/
Ja bi predložio Kugoo GBooster sa 23 Ah LG, Nutt hidraulika, mozes stavit 11" (ja ih imam, CSP, cestovne).
Vsett bi zaobilazio u širokom luku. Imam par prijatelja s njima, i samo probleme imaju. Uglavnom kontroleri crkavaju.
Drugi jadan prijareljima Vsett 8, eeej, kakvo je to žešće smeće. Prokleo je dan kad ga je kupio.
Mala kola, ne ide, ne staje, predugo se puni, puno manji domet od deklrariranog. Ajme.

Sent from my SM-S908B using Tapatalk
jucca je offline   Reply With Quote
Staro 14.07.2022., 21:49   #1508
Zaggy111
Premium
 
Zaggy111's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 432
Izbor je pao između ova dva:

https://www.kugookirineu.com/product...ectric-scooter
https://www.kugookirineu.com/product...ectric-scooter

Pa ako ima netko ima savjet recite.

M4 Pro (2022 verzija), 500W motor, 18Ah baterija (specke su krive na stranici). lakši, veći domet, 200 eura jeftiniji.

G2 Pro, 720W motor, 15Ah, malo brži, bolja suspenzija.

Naginjem više na M4 Pro.
Zaggy111 je offline   Reply With Quote
Staro 15.07.2022., 00:52   #1509
Vuco
Moderator
Moj komp
 
Vuco's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zagreb, Tresnjevka
Postovi: 9,500
Koga zanima, ima u ZAK Karlovcu (Renault/Dacia/Nissan zastupnik), Pony like bicikl, sklopivi (piše na njemu Renault E-Tech ), 20" gume (ili 24"?). Motor je 200W, baterija 6.6Ah. Ima na sebi dvije tipke On/off i to je to (nema display). Jedna brzina (što je problem za brine veće od 21-22kmh jer je kadenca ogromna). E-pedalec (nakon krug i po' počne pomagati, nije naglo.)

2500kn za keš. Garancija 1 godina, servis u Sloveniji (oni ga šalju tamo).

Gledao za ženu da ide do Sv. Nedelje i nazad za posao. Da je imao brzine, riskirao bih za te pare. Nisam pogledao dobro jesu li standarni dijelovi (tipa pogon pa da se da zamijeniti veličina ringa ili ne).
__________________
"Everything with a heartbeat can knock you down"
Vuco je offline   Reply With Quote
Staro 15.07.2022., 08:01   #1510
Srky
Moderator
Moj komp
 
Srky's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Osijek
Postovi: 3,263
Citiraj:
Autor Vuco Pregled postova
Koga zanima, ima u ZAK Karlovcu (Renault/Dacia/Nissan zastupnik), Pony like bicikl, sklopivi (piše na njemu Renault E-Tech ), 20" gume (ili 24"?). Motor je 200W, baterija 6.6Ah. Ima na sebi dvije tipke On/off i to je to (nema display). Jedna brzina (što je problem za brine veće od 21-22kmh jer je kadenca ogromna). E-pedalec (nakon krug i po' počne pomagati, nije naglo.)

2500kn za keš. Garancija 1 godina, servis u Sloveniji (oni ga šalju tamo).

Gledao za ženu da ide do Sv. Nedelje i nazad za posao. Da je imao brzine, riskirao bih za te pare. Nisam pogledao dobro jesu li standarni dijelovi (tipa pogon pa da se da zamijeniti veličina ringa ili ne).

Pa za te novce maltene samo baterija vrijedi, tesko više i običan bicikl kupit...džabe.


__________________
Abit IP35 Pro Intel Quad Q6600 G0@3000Mhz (333x9)
Thermaltake BigTyp VX120@800rpm2 x 2Gb Kingston HyperX Black 1066@1000Mhz (5-5-5-18) 1.95V
XFX HD7770 1Gb GDDR5 Core Edition@1100/1250Intel 60Gb SSD + 3 x 250Gb Seagate Single Platter 16Mb
CD-RW/DVD Toshiba SDR1712C & Pioneer DVR-110DLogitech G400 & Ultra-X, G51 on Audigy SE@X-Fi Xtreme
Corsair VX450W@Sharkoon Silvation - 2 x Chieftec 120mm@7VWindows 7 Ultimate 64bit, Iskon ADSL 8192/512kbit@Enkom A1521-I
Srky je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 20.07.2022., 20:29   #1511
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,104
Citiraj:
Autor jucca Pregled postova
Vsett bi zaobilazio u širokom luku. Imam par prijatelja s njima, i samo probleme imaju. Uglavnom kontroleri crkavaju. Drugi jadan prijareljima Vsett 8, eeej, kakvo je to žešće smeće. Prokleo je dan kad ga je kupio. Mala kola, ne ide, ne staje, predugo se puni, puno manji domet od deklrariranog. Ajme. Sent from my SM-S908B using Tapatalk
Ovo je vrlo zanimljiv podatak, koji bi tvoji prijatelji trebali poslati Vsettu, jer bi ih sigurno i nagradio za tu informaciju. Jer receno mi je da u njegovim grupama je zastrasujuci broj vlasnika, te nema prituzbi na kontrolere. A ti ne da znas jednog, vec vise prijatelja, te svi imaju stravicne probleme. Stavise, nedavno kad je doslo do palezi u HR, Vsett kao proizvodjac je sam htio znati detalje zapaljenja via policije . Ispostavilo se da je koristio jeftini nekvalitetan zamjenski punjac, prva verzija je bila da je htio grunfati brzi punjac u kucnoj radinosti. E' sad svatko moze na stotine testova prelistati, foruma vlasnika, ako ga vec sam nije probao, pa vidjeti, ima li realiteta nazivati 8-icu "zesce smece" ili da ga vlasnik proklinje.

Nemam nista s Vsettom, ne vozim ga, ne reklamiram ga, ima groznu defaultnu vojnu boju, ali za iste novce, kome nije tezak, volio bih vidjeti model, s boljom amortizacijom i udobnosti

No, tko istinski zeli kupiti, taj lako moze probati na licu mjesta pa se uvjeriti .

Danas sam cuo za potencijalnu tuzbu vlasnika MS romobila (mislim da je 20-ica) jer mu je pukla vilica i niz problema, od koje MS pere ruke. A proizvodjac na nevidjeno veli da nece priznati garanciju! Kao i niz manjkavosti u kvaliteti. Neki najnoviji model mu je bolji, ali jos ga nema dugo za servisnu pricu.



...
Visage je offline   Reply With Quote
Staro 20.07.2022., 20:47   #1512
quazar912
Premium
 
quazar912's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: north-northwest
Postovi: 1,692