Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Smartphone uređaji i mobiteli
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 22.01.2022., 18:00   #5131
locks
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Vukovar
Postovi: 3,286
AirDroid naprimjer. Nekad davno sam ga koristio...
locks je offline   Reply With Quote
Staro 22.01.2022., 20:27   #5132
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,770
Meni pada na pamet da napravis shared folder na svom kompu i sa nekim file browserom na mobu se nakacis na taj folder preko wifija (5ghz po mogucnosti) pa lijepo c/p u batchevima dok se ne uvjeris da smb protokol moze to bez greske odraditi.

Ovaj je free i moze se spajati na smb sherane foldere (njega i ja koristim):
https://play.google.com/store/apps/d...tware.explorer

Transfer ce biti malo spor pa ono, imaj pun mob, mozda ne bi bilo lose da je ekran budan jer taj huawei je notoran po pitanju ubijanja procesa i sl., mrzim ga. Da, ima mi ga zena, prosao sam sve te scenarije s tim mobom

AirDroid sam kupio prije pola godine, ali sam ga koristio ravno dvaput. Ne znam ni zasto sam kupio preplatu, ne sjecam se vise. Kod njega samo treba instalirati klijent na kompu.

Ako zelis biti sigurniji, napravi sve kao iz prvog koraka, ali koristi FolderSync:
https://play.google.com/store/apps/d...oldersync.lite
On odradjuje fajl po fajl, logira failove pa ces barem znati ako nesto nije uspio. I njega koristim za automatizaciju i sync mob->nas.
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 23.01.2022., 08:44   #5133
tomislav_sb
Premium
Moj komp
 
tomislav_sb's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Zagreb <=> Slavonski Brod
Postovi: 224
Citiraj:
Autor Dottore Pregled postova
Probaj izvaditi jednu sim karticu. Pa vidi kako ponaša drain


Отправлено через iPhone
Da se vratim na temu draina, čudno mi je bilo što se događa samo kod kuće. Prebacio sam wifi s 2.4 na 5ghz i već dvije noći nema draina.
Ne znam kako je to povezano ali možda još nekome pomogne.
Radi se o P20 PRO i Iskonovom InnboxV80 routeru.
tomislav_sb je offline   Reply With Quote
Staro 23.01.2022., 10:05   #5134
legija
CoD2 geek
Moj komp
 
legija's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2012
Lokacija: Ogulin
Postovi: 409
Evo ja sam prodao p30 i kupim p40. Eto preko noci mi i ovaj mob pojede oko 20%. Sada recimo, mob na 85% pokazuje da ima 12 sati rada. Ženin p40 lite na 80% pokazuje 25 sati. A ona stalno visi na njemu. Kada sam uzeo mob pokazivao mi na 70% 18 sati. A sada na 85% pokazuje 12 sati. Pa wtf?? Da li je moguće da ovo kloniranjem mobitela nestao prebacim pa da ždere bateriju. Kloniram mobitel vec 5 6 godina ne znam ni ja koliko pa da ne prebaci neki k koji ga jede?

Na netu pise da mu treba sat i 20 za potpuno pun. Meni treba sat i 6min da napuni od 74% do 100.. Pa koji k
__________________
Posteni trgovac:
1

Zadnje izmijenjeno od: spawn. 23.01.2022. u 14:17.
legija je offline   Reply With Quote
Staro 23.01.2022., 10:55   #5135
glazZ
Premium
Moj komp
 
glazZ's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2010
Lokacija: Pakrac
Postovi: 331
Citiraj:
Autor legija Pregled postova
Na netu pise da mu treba sat i 20 za potpuno pun. Meni treba sat i 6min da napuni od 74% do 100.. Pa koji k
Sta pise sa koliko ga puni kad ga ustekas?

Poslano sa mog M2007J3SG koristeći Tapatalk
glazZ je offline   Reply With Quote
Staro 23.01.2022., 11:24   #5136
legija
CoD2 geek
Moj komp
 
legija's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2012
Lokacija: Ogulin
Postovi: 409
Citiraj:
Autor glazZ Pregled postova
Sta pise sa koliko ga puni kad ga ustekas?

Poslano sa mog M2007J3SG koristeći Tapatalk
Pise samo super punjenje

https://imageupload.io/i/YuZlCZhzxm
__________________
Posteni trgovac:
1
legija je offline   Reply With Quote
Staro 23.01.2022., 12:57   #5137
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,770
Kupi simpa/bonbon karticu, aktiviraj je, ne trebas je nadoplacivati ali ostavi upaljen 4G i data podatke, uz uvjet da je mob na wifiju (da ne cucla data), ubaci je u mob na par noci dok spavas i prati stanje.

A1 preko noci zna smanjivati snagu odasiljaca pa ti mob mozda pocne cuclati vise baterije ako ti je signal slabiji. Ili to ili public IP sto su ti objasnjavali.

Na tmobilu/simpi/bonbonu toga nema pa su oni dobri za ovaj test.

Makar kad si vec isao na nobi mob, nebilo ti mrsko, jednu/dvije veceri ga pusti golog bez aplikacija i resetiranog na pocetne postavke.
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 23.01.2022., 14:20   #5138
spawn
Premium
Moj komp
 
spawn's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Istra
Postovi: 7,928
Citiraj:
Autor legija Pregled postova
Evo ja sam prodao p30 i kupim p40. Eto preko noci mi i ovaj mob pojede oko 20%. Sada recimo, mob na 85% pokazuje da ima 12 sati rada. Ženin p40 lite na 80% pokazuje 25 sati. A ona stalno visi na njemu. Kada sam uzeo mob pokazivao mi na 70% 18 sati. A sada na 85% pokazuje 12 sati. Pa wtf?? Da li je moguće da ovo kloniranjem mobitela nestao prebacim pa da ždere bateriju. Kloniram mobitel vec 5 6 godina ne znam ni ja koliko pa da ne prebaci neki k koji ga jede?

Na netu pise da mu treba sat i 20 za potpuno pun. Meni treba sat i 6min da napuni od 74% do 100.. Pa koji k
Jesi li kupio novi p40 ili rabljeni? Ako jesi rabljeni, provjeri jel original punjac i kabel. Ako kabel nije original, trebat ce ti ako zelis brzo punjenje. Ili neki takav slican koji ima mogucnost punjenja jacine 5A. 90% aftermaker kablova su max 3A.

Sto se kloniranja tice, ja to odavno ne radim, nije to vise kao nekad, noviji telefoni imaju naprednije funkcije pa ako si imao 2-3 godine mob, sve stvari dobre ili lose si prebacio na novi mob.
spawn je offline   Reply With Quote
Staro 23.01.2022., 17:18   #5139
legija
CoD2 geek
Moj komp
 
legija's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2012
Lokacija: Ogulin
Postovi: 409
Citiraj:
Autor Bruno_Rv Pregled postova
Jesi li kupio novi p40 ili rabljeni? Ako jesi rabljeni, provjeri jel original punjac i kabel. Ako kabel nije original, trebat ce ti ako zelis brzo punjenje. Ili neki takav slican koji ima mogucnost punjenja jacine 5A. 90% aftermaker kablova su max 3A.

Sto se kloniranja tice, ja to odavno ne radim, nije to vise kao nekad, noviji telefoni imaju naprednije funkcije pa ako si imao 2-3 godine mob, sve stvari dobre ili lose si prebacio na novi mob.

Imam punjace one sa ljubicastim kabelom. Imam i punjace huawei od 40w da li smijem na njega punit ili na onaj obican quick xharge?
__________________
Posteni trgovac:
1
legija je offline   Reply With Quote
Staro 23.01.2022., 17:27   #5140
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,770
Huawei afaik ne jebe 2% quickcharge punjace, puni sporo s njima. Samo njihov puni brzo i s dobrim/njihovim kabelom.
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 23.01.2022., 18:00   #5141
legija
CoD2 geek
Moj komp
 
legija's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2012
Lokacija: Ogulin
Postovi: 409
Citiraj:
Autor xlr Pregled postova
Huawei afaik ne jebe 2% quickcharge punjace, puni sporo s njima. Samo njihov puni brzo i s dobrim/njihovim kabelom.
Dobio sam sa njim neki zamjenski punjac.
Ali imam od drugih huawei modela punjace

https://ibb.co/KDP6ngj

https://ibb.co/R3rhQwq

A ovo su kabeli mislim da bi trebali, bit okej pise 5a na svima

https://ibb.co/sJ0NMk5
__________________
Posteni trgovac:
1
legija je offline   Reply With Quote
Staro 23.01.2022., 18:46   #5142
killuminati
Premium
Moj komp
 
killuminati's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2017
Lokacija: Zagreb
Postovi: 357
Citiraj:
Autor Majkus Pregled postova
bok. Imam stari Huawei P20 kojemu šteka utor za punjenje baterije. E sad ja bi napravio backup cca 2000 slika i videa,kako da najlakše spojim PC i mob? BT pa selektiram sve? Probao sam to i nije mi prebacilo sve slike,ima neki drugi način di ću 100% biti siguran da će prebaciti sve?
Jel prebacio plavi zub dosad?

Za ubuduće, svaki ozbiljni file explorer/manager na mobu ima ftp, uključiš to i dobiješ nešto tipa ftp://192.168.0.nešto:nešto

Pod uvjetom da su mob i PC povezani u istu mrežu, na kompu u windows exploreru ukucaš tu ftp adresu i profitiraš. Radi u oba smjera.

Sent from my Mi 10 using Tapatalk
killuminati je offline   Reply With Quote
Staro 23.01.2022., 23:36   #5143
spawn
Premium
Moj komp
 
spawn's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Istra
Postovi: 7,928
Citiraj:
Autor legija Pregled postova
Dobio sam sa njim neki zamjenski punjac.

Ali imam od drugih huawei modela punjace



https://ibb.co/KDP6ngj



https://ibb.co/R3rhQwq



A ovo su kabeli mislim da bi trebali, bit okej pise 5a na svima



https://ibb.co/sJ0NMk5


Huawei puni brzo a 5A kablovima i njihovim quick charge (supercharge) punjačima. Inaju drukcije punjenje, nije klasika SD QC tehnologija iako i na njima puni cca 15w bar. Inace p40 i p30 imaju drukciji supercharge , p30 ima 5V-4.5A a p40 10V-4A. Ako kabel nije kako treba, nece puniti tom brzinom, tj ne prolazi 4A . Naravno. Pod uvjetom da je sve zdravo na mobu i baterija i konektor punjenja. Bilo koji zamjenski kabel koji nije deklariran na 5A nece brzo puniti Huawei mob.
Ako ti kabel nije dobar, zdrav, pokrenut ce se supercharge ali punjenje ce ici sporo. Zo se desava i kad je konejtor punjenja prljav
spawn je offline   Reply With Quote
Staro 24.01.2022., 08:37   #5144
Astra
Premium
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Earth
Postovi: 509
Citiraj:
Autor legija Pregled postova
Evo ja sam prodao p30 i kupim p40. Eto preko noci mi i ovaj mob pojede oko 20%. Sada recimo, mob na 85% pokazuje da ima 12 sati rada. Ženin p40 lite na 80% pokazuje 25 sati. A ona stalno visi na njemu. Kada sam uzeo mob pokazivao mi na 70% 18 sati. A sada na 85% pokazuje 12 sati. Pa wtf?? Da li je moguće da ovo kloniranjem mobitela nestao prebacim pa da ždere bateriju. Kloniram mobitel vec 5 6 godina ne znam ni ja koliko pa da ne prebaci neki k koji ga jede?

Na netu pise da mu treba sat i 20 za potpuno pun. Meni treba sat i 6min da napuni od 74% do 100.. Pa koji k

Imao sam i P20 pro i P30 pro i sad P40 pro i nikad takvih problema. preko noci jedva 2-3 % mi padne bat. nešto te sa mobilnim podatcima zeza garant. ubaci drugi SIM pa, probaj.
Astra je offline   Reply With Quote
Staro 24.01.2022., 08:39   #5145
Astra
Premium
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Earth
Postovi: 509
Citiraj:
Autor killuminati Pregled postova
Jel prebacio plavi zub dosad?

Za ubuduće, svaki ozbiljni file explorer/manager na mobu ima ftp, uključiš to i dobiješ nešto tipa ftp://192.168.0.nešto:nešto

Pod uvjetom da su mob i PC povezani u istu mrežu, na kompu u windows exploreru ukucaš tu ftp adresu i profitiraš. Radi u oba smjera.

Sent from my Mi 10 using Tapatalk
je, uspio sam preko File explorera. cijelu noć je drmalo ali uspješno prebacio 30ak Gb slika i svega, super stvar. prijatelj preporučio i uspio, mislim da spajanje kablom odlazi u povijest. bar u mom slučaju.
Astra je offline   Reply With Quote
Staro 24.01.2022., 08:52   #5146
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,770
Portovi su proslost (osim kad treba brzo napuniti mob). Prosle godine sam brat bratu spajanje usb kabela koristio 5 puta samo za sos punjenje. Inace su mi portovi zatvoreni zbog prasine bas iz razloga jer ih niti ne koristim

https://m.media-amazon.com/images/I/...AC_SL1500_.jpg
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 26.01.2022., 10:38   #5147
tomislav_sb
Premium
Moj komp
 
tomislav_sb's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Zagreb <=> Slavonski Brod
Postovi: 224
Bizarno

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
tomislav_sb je offline   Reply With Quote
Staro 26.01.2022., 21:26   #5148
locks
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Vukovar
Postovi: 3,286
Evo i naše prve recenzije P50 Pro...

https://www.racunalo.com/huawei-p50-...u-fotografiju/
locks je offline   Reply With Quote
Staro 27.01.2022., 08:33   #5149
Mar
Suit up!
Moj komp
 
Mar's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Šibenik
Postovi: 5,927
Došao mi emui12 na p40p. Da li je itko instalirao? Radi li play store i Google apps?
__________________
"When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story."
- Barney Stinson
Mar je online   Reply With Quote
Staro 27.01.2022., 09:24   #5150
Ivo_Strojnica
PRO
Moj komp
 
Ivo_Strojnica's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,170
nema ti GMS Huawei P40 Pro, ne znam jesi li čita ovu temu




hi hi hi

Na XDA su rekli da radi.
__________________
"Who is your daddy and what does he do?"
Ivo_Strojnica je offline   Reply With Quote
Staro 27.01.2022., 10:01   #5151
Exy
Premium
Moj komp
 
Exy's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Zagreb, Črnomerec
Postovi: 1,979
Stavio EMUI na P40, sve radi kao i prije iako ne koristim google servise pa ono ključno ne znam Ali google mape sa apkpure rade kao i do sad, vanced i sve ostalo isto. Sam po sebi update je bezveze, nekakvi AI gimmicks, iako i ne znam što više pametnoga uopće mogu dodati na te smartphoneove, samo bloat.
Exy je offline   Reply With Quote
Staro 27.01.2022., 11:50   #5152
njuskalo
Premium
Moj komp
 
njuskalo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Remetinec
Postovi: 924
Citiraj:
Autor Majkus Pregled postova
bok. Imam stari Huawei P20 kojemu šteka utor za punjenje baterije. E sad ja bi napravio backup cca 2000 slika i videa,kako da najlakše spojim PC i mob? BT pa selektiram sve? Probao sam to i nije mi prebacilo sve slike,ima neki drugi način di ću 100% biti siguran da će prebaciti sve?
Ja sam za takve stvari najviše koristio MyPhoneExplorer, još od doba symbiana. Instaliraš client na mob i kad pokreneš možeš preko wifija vidjet mobitel iz windows aplikacije i radit backupe bilo čega na mobu, osim za fileove super je za call log/sms/kontakte i slično.
Od file managera ja koristim X-plorer pa možeš isto preko mreže pristupit direktno fileovima na mobitelu.
Svakako će bit puno brže i lakše preko wifija nego BT-a, kad ti već ne radi konektor i kabel.
njuskalo je offline   Reply With Quote
Staro 29.01.2022., 08:30   #5153
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,313
Hands-on review P50 Pro
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 29.01.2022., 19:06   #5154
Astra
Premium
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Earth
Postovi: 509
evo mene opet.
Imam P40 Pro i nisam gasio mob ima par mj sigurno. danas sam ga upalio pa ugasio i sad mi se stalno di taknem pojavljuje kao točkica-kursor. neznam kako obasjniti,nadam se da kužite. kako to ugasiti jer me iritira, hvala.
Astra je offline   Reply With Quote
Staro 29.01.2022., 19:39   #5155
Mar
Suit up!
Moj komp
 
Mar's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Šibenik
Postovi: 5,927
Imaš u dev options show touch interactions ili tako nešto.

Nego, nisam baš ljubitelj ovog EMUI 12 UI-a, ide mi na jetru onaj glupi notification bar i svajp lijevo/desno koji daje različite stvari. Užasno je!

Također, ne triba mi 150 toggleova jer sam ih prije namjestio na par koje koristim redovito i to je to, a sad me siluje sa pola od svih mogućih.
__________________
"When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story."
- Barney Stinson
Mar je online   Reply With Quote
Staro 29.01.2022., 19:58   #5156
Astra
Premium
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Earth
Postovi: 509
ma ne pronalazim niš pod gestama. imam na Hr meni.

Zadnje izmijenjeno od: Astra. 29.01.2022. u 20:05.
Astra je offline   Reply With Quote
Staro 30.01.2022., 18:25   #5157
legija
CoD2 geek
Moj komp
 
legija's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2012
Lokacija: Ogulin
Postovi: 409
https://ibb.co/kD3xcXD

Evo uspio napravit trg play. Okej mi sve radi
__________________
Posteni trgovac:
1
legija je offline   Reply With Quote
Staro 30.01.2022., 18:41   #5158
Mar
Suit up!
Moj komp
 
Mar's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Šibenik
Postovi: 5,927
Baš se mislim da li da napravim hard reset.
Mislim se da mi Google servisi baš i ne trebaju jer ne koristim puno aplikacija, a sve se ionako mogu skinuti preko AppGallery ili nekog 3rd party storea.

Jedino što me muči je Google account i backup šifri, podataka, kontakta i sl koje sad imam, a koji bi izgubio ako koristim stock emui bez googlefiera.
__________________
"When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story."
- Barney Stinson
Mar je online   Reply With Quote
Staro 30.01.2022., 19:18   #5159
legija
CoD2 geek
Moj komp
 
legija's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2012
Lokacija: Ogulin
Postovi: 409
I da nakon hard reseta bez kloniranja baterija okej radi
__________________
Posteni trgovac:
1
legija je offline   Reply With Quote
Staro 01.02.2022., 01:04   #5160
calypso
Premium
Moj komp
 
calypso's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: Zagreb/Rijeka
Postovi: 1,522
Ehej, evo i mene opet... Kupio od legije P30, al nisam bas novi sa Huawei mobitelima - imao sam P9 i P20...

Ako nekog zanima, imate ovdje debloating guide - https://www.reddit.com/r/Huawei/comm...loatware_list/


Mene je mucio onaj Powergenie servis pa sam ga krknuo... Robotenko (Roborock S5) mi nije slao notifikacije kad bi krenuo usisavati ili kad bi zavrsio ili kad bi trebo isprazniti spremnik prasine... Sad sve radi kako spada... A usput sam krknuo i jos neke appve koji mi stvarno nicem ne sluze, bas bilo lijepo gledat kako nestaju iz popisa aplikacija...

Nakon neuspjesnog prelaska sa Huawei P20 na Google Pixel 4a, pa zatim na Samsung S10e, vratio sam se na Huawei P30 i sto se mene tice, meni ne treba nista drugo... Sve radi kako spada, lijepe fotke mi radi, brz je i fluidan, mogu mirne duse nes drugo cackat i prckat i ne bavit se vise mobitelima (ozbiljno mi zivce popili zadnjih godinu dana)...
__________________

Lenovo ThinkPad P15v Gen3 AMD
AMD Ryzen 7 PRO 6850H, 4.7GHz 8-core
32GB DDR5-4800 (2x16GB), quad-channel
NVMe1 - 512GB Micron 3400, PCI-E 4.0 x4
NVMe2 - 512GB Samsung PM981, PCI-E 3.0 x4
AMD Rembrandt integrirana grafika (Radeon)
nVidia Quadro T1200 diskretna grafika
15.6" 600nits 4K LCD
Lenovo 170W PSU
Lenovo 40AY docking station + 90W PSU


2x EIZO EV2336WFS3-BK
23" 1920x1080 IPS


Lenovo T14s Gen1 AMD
AMD Ryzen 7 PRO 4750U, 1.7GHz 8-core
16GB DDR4
512GB NVMe x4 (Micron)
AMD Radeon Vega
14" FullHD IPS



Thinkpad - Nikad ne umiru, samo postanu obsolete... (c)FujiLim
calypso je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na