Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 08.12.2021., 12:36   #1321
RimtuTiTuki
Premium
Moj komp
 
RimtuTiTuki's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,514
Nije mi baš zgodno vraćati, a i MSe20 je 3999kn, a ovog sam platio 3060kn...
__________________
I never make the same mistake twice I make it five or six times just to be sure...
RimtuTiTuki je offline   Reply With Quote
Staro 08.12.2021., 12:45   #1322
Gilbert5
Agent 0
Moj komp
 
Gilbert5's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Kutina - ZG
Postovi: 4,307
Bio je i MS E20 na akciji po 3360 kn prije mjesec dana, na visu. Da se uloviti.

Nećeš se usrećiti na brdu s nijednim romobilom na 36V.

Imaš e10 po 3200kn, on vjerojatno ima samo manju bateriju i slabiji kontroler, uzbrdo bi trebao ići osjetno bolje. Da se razumjemo, nisu to ne znam kakvi romobili ali idu osjetno bolje od xiaomija.
Gilbert5 je offline   Reply With Quote
Staro 08.12.2021., 13:04   #1323
ti.le
[CTN]Mr.Ti
Moj komp
 
ti.le's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: SZ HR
Postovi: 539
Koliko sam čitao dojmove sa e10 i e20, tj. koliko je lutrija jel ćeš dobiti dobar, ili ćeš od drugog dana ostavljati redom dijelove po cesti, izbjegavao bih ih ko vrag tamjan...
__________________
CPU: Ryzen 7 5700G / Noctua D15S; MBO: MSI B550 Tomahawk; RAM:Corsair Vengeance 2x16 3200MHz; GPU: XFX Merc 319 RX 6900 XT; HDD: 1. Samsung 970EVO 256 GB; 2. Crucial P2 500GB; PSU: EVGA Supernova G2 750; CASE: NZXT H440 White; MONITOR: Asus MG279Q; KEYBOARD: Roccat Vulcan 100; MOUSE: Razer ViperMini @ SteelSeries QCK mass; HEADPHONES: Kingston HyperX Cloud (I) - Superlux HD-681 EVO
ti.le je offline   Reply With Quote
Staro 08.12.2021., 13:12   #1324
Gilbert5
Agent 0
Moj komp
 
Gilbert5's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Kutina - ZG
Postovi: 4,307
Je, ali u tom budžetu nema ništa pametno.

Vsett 9 je 6000kn, pa na više idu cijene.
Gilbert5 je offline   Reply With Quote
Staro 08.12.2021., 13:28   #1325
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,103
Citiraj:
Autor RimtuTiTuki Pregled postova
Kupio sam Xiaomi Pro 2, updejtao ga na zadnju verziju firmware-a.Jedva ide uzbrdo, bez obzira u koji mod ga stavim... a uzeo sam ga baš zbog toga što bi trebao ići bolje po uzbrdicama od jeftinijih modela. Na ravnome do 20kmh dođe relativno brzo, ali se muči da dogura do 25kmh. Imam 80kg Imam osjećaj uzbrdo da ide slabije od Boltova na najam koji su po gradu. Da li je ovo znak da je za reklamaciju, ili je dod software-a. Da li sam trebao odabrati neku drugu regiju od Hrvatske za više snage?
Tesko je reci bez da se pregledaju parametri i dijagnostika motora i svega popratnog. Nedavno sam ostavio upis u temi, gdje sam naveo kako sam izgubio okretni nakon sudara. Odvezi ga na servis od izvora kojeg si nabavio. Tamo ionako imas, najmanje jednog istog takvog, pa je lako i subjektivno, a kamoli ne dijagnosticki dobiti informiranije odgovore.

U Sport modu, s tvojom tezinom, u zaletu, M365pro, jako lijepo osvoji uzbrdicu. Isao sam prije godinu dana, po laganoj kisi po Mikulicima (ZG) do autolakirera preuzeti auto, kut je bolestan prema samome vrhu. Tek na samome finisu, morao sam odhodati, jer je brzina penjanja, postala prespora, a i nisam ga htio muciti. Mada su mi vodovi i spojevi pojacani, naspram defaultnog, bas radi sigurnosti kod grijanja.

Moze biti rucica "gasa" moze biti do baterijskog dijela, mada neki vele, da ona ili radi ili ne radi, ali ima dokumentiranih slucajeva, gdje je rucica ipak bila razlog.

Nisi naveo koliko je star romobil, koliko je prosao. Firmware ne pratim, pa ne znam sto si tocno stavio, novi firmware od samog Xiaomija recentni, ili neki mod?

Odi prvo na servis, ustanovi subjektivno/objektivno stanje same ispravnosti, te o kojem se kutu rada uspona? U modu podizanja se moze adresirati kombinacija stvari, nije samo puka maksimalna brzina. Nakon moda i okretnog za bacanje, penjem se jos lakse nego prije, mada, u sport modu i prije moda, Pro2 se penjao, bez vecih problema. S tim da u vecini slucajeva (ponavljam se) vozim ga kao da uopce i nemam vecu snagu/brzinu. Ali okretnog je uvijek lijepo imati kusura.


...
Visage je offline   Reply With Quote
Staro 08.12.2021., 13:42   #1326
RimtuTiTuki
Premium
Moj komp
 
RimtuTiTuki's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,514
Na ručicu sam i posumnjao, jer je malo zezala u nekim trenutcima.

Romobil je nov novcat, jučer otpakiran i prvi put pokrenut. Firmware gore je zadnji od Xiaomi-a. Jedino što sam napravio software-ski je instalirao Xiaomi Home, aktivirao romobil i updejtao firmware.

Provjeriti ću da li ima servis u Rijeci..
__________________
I never make the same mistake twice I make it five or six times just to be sure...
RimtuTiTuki je offline   Reply With Quote
Staro 08.12.2021., 15:36   #1327
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,103
Citiraj:
Autor RimtuTiTuki Pregled postova
Na ručicu sam i posumnjao, jer je malo zezala u nekim trenutcima.
Mozda zvuci glupo i ocigledno, ali nije se jednom vlasniku desilo. Vidi jel ti se guma guvernala zabija u polugu kad je pokreces? Ima li otpora ili glatko pomices bez ikakve prepreke. Jednom se vozacu zabila guma, jer je dodao spiglo pored rucice, pa je sve bilo stisnuto i nije se mogla glatko pomicati.

Naveo sam ranije, postoje vlasnici identicnih modela, cak istih motora (serija) ali ipak, kad se nadju zajedno, uzmu od drugoga isti model, pokaze se da jedan ima vise poleta od drugoga. Imao sam priliku probati isti Xiaomi, koji je osjetno sporije ubrzavao od moga, u trenutku kad uopce nisam imao mod. Da stvar bude zanimljivija, ti vlasnici se uredno voze i nisu uopce smatrali manom, dok nisu vidjeli da je kod mene drugacije.

Raspitaj se u gradu, sigurno imas barem dva servisa, te barem jedan koji je intimno upoznat s modelom.

I ponavljam, staviti mod ili skinuti blokadu nije primarno (svima) zbog brzine. Puno se stvari moze podesiti, stavise, neki ljudi voze po mjesec dana, pa mijenjaju neku stavku. Odnos stednje baterije i brzine, okretnog. Ima ljudi koji pokisnu nakon 20 km, te vracaju nazad, jer ne znaju voziti bez maksimalne brzine, ubrzanja. Svaki start im je pretjeran, stiscu za svako pokretanje rucicu do kraja, jednostavno ne znaju balansirati.

Kao ekipa koja na 50m zaustavljanju od semafora, ide autom pretjecati, ubrzavati, te raditi adolescentske teatralnosti, samo kako bi se pokazali. Nema smisla.
...

...
__________________




>>>> PCE kante 2012 <<





>>>>>>>>> PCE & ostalo <<<<<




>>>>>>> Što sam Slušao? <<<<<<

>>>>> Gimnastika za Okulare & LCD Addendum<<<<

>>>>> P o s t ... M j e s e c a <<<<


______________________________






Zadnje izmijenjeno od: Visage. 08.12.2021. u 15:42.
Visage je offline   Reply With Quote
Staro 08.12.2021., 15:54   #1328
RimtuTiTuki
Premium
Moj komp
 
RimtuTiTuki's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,514
Hvala

Poslao sam mail glavnom servisu, pa da vidim što će odgovoriti... a do tad provjerim ovih par stvari koje si napisao.
__________________
I never make the same mistake twice I make it five or six times just to be sure...
RimtuTiTuki je offline   Reply With Quote
Staro 15.12.2021., 15:38   #1329
strgani
Premium
 
strgani's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Zagreb-Križevci
Postovi: 552
https://www.ekupi.hr/hr/Sport/Zabava.../p/EK000414798

Koji bi ovo bio romobil zapravo i kakva vam se čini ponuda?
strgani je offline   Reply With Quote
Staro 15.12.2021., 16:29   #1330
Gilbert5
Agent 0
Moj komp
 
Gilbert5's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Kutina - ZG
Postovi: 4,307
Izgleda kao zero 10x copy edition.
Bio je prije nekih 3 tjedna oko 7800kn u jednoj trgovini, po 8300 u drugima.

Osobno da dajem takav novac gledao bi da je 60V.
I ne svidaju mi se gume, mislim da je prebucno to za grad.
Gilbert5 je offline   Reply With Quote
Staro 04.01.2022., 11:56   #1331
legija
CoD2 geek
Moj komp
 
legija's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2012
Lokacija: Ogulin
Postovi: 409
Imam pitanje za znalce. Kupujem polovan bicikl koji ima shimano e8000. Bicikl ima 18 000km. Pa me zanima da li je zo puno za bicikl ili? Koliko jos ta baterija moze izdurat i slicno?
Bicikl me ispada oko 5000kn i jos moram zadnju kasetu popravit 2 brzine mu ne rade. Ovo je oprrma




These GHOST mountain bikes are no longer newly produced. However, residual items may be in stock at some bike dealers.



XC TOUR
Hyb Kato S3.7+ AL Mountainbike Fahrrad Fully GHOST
Hyb Kato S3.7+ AL Mountainbike Fahrrad Fully GHOST
NIGHTBLACK | VIBRBLUE
NEONORANGE | NIGHTBLACK
S
M
L
XL
AVAILABILITY


3099,00
FIND YOUR RIGHT SIZE
CHARACTERISTICS
Our KATO is a fast E-hardtail with a disciplined performance for long trail taming tours! It is powered by Shimano's new Steps MTB motor, which is specifically geared to e-bike requirements. It is light, compact but extremely powerful and intuitive to ride. The smaller size allows us to keep the chain stays short and to make the KATO into a super versatile E-Fully. Visually, the slim battery on the down tube is hardly noticeable. In addition, our KATO range offers the right model for each e-biker preference: The 27.5-inch Plus tyres ensure an extremely high level of comfort, pleasure and safety on the trails, while speed junkies might prefer the 29er. And from the top model KATO 8 with telescopic support and Di2 through to the relaxed KATO 2, we have the most varied equipment at hand.

FEATURES
29" AND 27.5"+ BIKES AVAILABLE
QUALITY SHIMANO DRIVE & BATTERIES
ENTRY LEVEL BIKES WITH BIG DISPLAY
HYBRIDE KATO AL
SR SUNTOUR XCR 34 LOR AIR 130 MM
-
SHIMANO DEORE RD-M6000 SHADOW PLUS 10-S
SHIMANO DU-E8000
SHIMANO BT-E8010 504 WH
SPECS
BECAUSE DETAILS MATTER: ALL PARTS AT ONE GLANCE.
Hybride KATO AL
SR Suntour XCR 34 LOR AIR 130 mm
Selle Italia X-Base
Shimano SC-E8000
Shimano DU-E8000
Formula EHL-148S 12x148 mm
Formula DC-511 15x110 mm
GHOST Light DC 1 31.6 mm
Shimano FC-E8000 34T
Shimano CS-HG500-10 11-42
Magura MT Thirty2 4/2 Piston 203 mm Disc
GHOST Low Rizer MTB 760 mm Rise 15 mm Dia. 35 mm
Shimano Deore RD-M6000 Shadow Plus 10-S
Shimano Deore SL-M6000
-
GHOST MTB Dia. 35 mm
Shimano BT-E8010 504 Wh
Shimano EC-E6000
-
FRHG0022
16012
Maxxis Minion DHF 3C MaxxTerra Exo 27.5x2.6
Maxxis Minion DHR II 3C MaxxTerra Exo 27.5x2.8
Rodi Tryp 584x35 mm 32H
Rodi Tryp 584x35 mm 32H
__________________
Posteni trgovac:
1
legija je offline   Reply With Quote
Staro 04.01.2022., 17:30   #1332
LAcy
Pink Floyd fan
Moj komp
 
LAcy's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Santa Clara, CA
Postovi: 5,332
Ovisi koliko je vlasnik bateriju pazio i mazio, koliko ciklusa ima, da li ju je praznio i punio do kraja, ostavljao praznu/punu duze vrijeme, drzao u garazi na hladnom, koliko je stara... Sve to ima znacajan utjecaj na zivotni vijek baterije. Najbolje bi bilo da probas i sam vidis koliko ce ti baterija trajati. Sto opet ovisi koji level of pedal assistance ces koristiti. Pogledaj da li ima i koja je cijena nove baterije.

Za ostalo, 18000 km je onako, dosta al' i ne mora biti problem. Opet ovisi kako i gdje je vozen, kako odrzavan. (Skoro) sve se na bajku moze zamijeniti, samo je pitanje koliko je isplativo. I koliko su dijelovi dostupni.
__________________




Gigabyte Z170MX-Gaming 5 LGA1151
Core i7-6700K LGA1151 Skylake
Thermalright Le Grand Macho RT
Patriot Viper 4 Series DDR4 64GB (4 x 16GB) 3200MHz
RTX 2080 TI 11GB GDDR6
Samsung 850 EVO M.2 1TB SSD
Samsung 32" (2560x1440) CHG70 Gaming Monitor with Quantum Dot
MacBook M1 Pro
MacBook Air M2
Moto Edge





LAcy je offline   Reply With Quote
Staro 04.01.2022., 22:01   #1333
legija
CoD2 geek
Moj komp
 
legija's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2012
Lokacija: Ogulin
Postovi: 409
Citiraj:
Autor LAcy Pregled postova
Ovisi koliko je vlasnik bateriju pazio i mazio, koliko ciklusa ima, da li ju je praznio i punio do kraja, ostavljao praznu/punu duze vrijeme, drzao u garazi na hladnom, koliko je stara... Sve to ima znacajan utjecaj na zivotni vijek baterije. Najbolje bi bilo da probas i sam vidis koliko ce ti baterija trajati. Sto opet ovisi koji level of pedal assistance ces koristiti. Pogledaj da li ima i koja je cijena nove baterije.

Za ostalo, 18000 km je onako, dosta al' i ne mora biti problem. Opet ovisi kako i gdje je vozen, kako odrzavan. (Skoro) sve se na bajku moze zamijeniti, samo je pitanje koliko je isplativo. I koliko su dijelovi dostupni.
Hvala ti na odg. Baterija je oko 600eura pa kada uzmem u obzir bolje mi onda za 10000kn uzet full suspension sa puno manje km
__________________
Posteni trgovac:
1
legija je offline   Reply With Quote
Staro 05.01.2022., 07:31   #1334
rokonja
Premium
Moj komp
 
rokonja's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: tamo tamo daleko
Postovi: 137
Citiraj:
Autor legija Pregled postova
Hvala ti na odg. Baterija je oko 600eura pa kada uzmem u obzir bolje mi onda za 10000kn uzet full suspension sa puno manje km

Ma čim njega nije j... što nejde u neke brzine, onda se odma zna kako se odnosio prema njemu. Za njega je to očito samo potrošna roba i amen. Jedino je cijena ok, al koliko toga još nevalja ili valja...?



Vozim e-bike i mažem lanac svakih cca 100km, s tim da ga odmašćujem svakih 200-300km. Zahtjevnije održavanje od obično bicikla, ako ga želiš ušćuvat. Bateriju nikada ne praznim do 0, i punim je do kraj, ne držim je vani na hladnoći.



Ne zamislivo mi je da mi ne rade brzine ili nešto ---- ej pa ja se znam spuštat s njim do 70km/h i da ne radi nešto.
rokonja je offline   Reply With Quote
Staro 06.01.2022., 19:20   #1335
legija
CoD2 geek
Moj komp
 
legija's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2012
Lokacija: Ogulin
Postovi: 409
Citiraj:
Autor rokonja Pregled postova
Ma čim njega nije j... što nejde u neke brzine, onda se odma zna kako se odnosio prema njemu. Za njega je to očito samo potrošna roba i amen. Jedino je cijena ok, al koliko toga još nevalja ili valja...?



Vozim e-bike i mažem lanac svakih cca 100km, s tim da ga odmašćujem svakih 200-300km. Zahtjevnije održavanje od obično bicikla, ako ga želiš ušćuvat. Bateriju nikada ne praznim do 0, i punim je do kraj, ne držim je vani na hladnoći.



Ne zamislivo mi je da mi ne rade brzine ili nešto ---- ej pa ja se znam spuštat s njim do 70km/h i da ne radi nešto.
Sve si u pravu. Eto ipak sam odustao od toga. Hvala ti
__________________
Posteni trgovac:
1
legija je offline   Reply With Quote
Staro 21.01.2022., 17:34   #1336
tbenosic
Premium
Moj komp
 
tbenosic's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 224
Mislim da ovo nije bilo u temi.
Koja je razlika izmedu Xiaomi 1s i novog mi 3.
Jacina motora 250 vs 300w i savladavanje uspona 14 vs 16%.
Jos poneka sitnica ili ima neka jos vazna razlika? Ako se ne varam mi 3 je jacine kao sto je pro. A valjda cesto ljudi kupuju oro samo zbog vece snage a ne dometa pa su odlucili ovoga napraviti....

Poslano sa mog moto g 5G koristeći Tapatalk
tbenosic je offline   Reply With Quote
Staro 21.01.2022., 19:36   #1337
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,103
Trojka bi trebala biti unaprijedjeni 1S ako sam dobro zapamtio. Snagom znatnije slabiji od Pro modela, ali trebao bi imati zato dobar domet.

Dugo stajanje bilo kojeg modela bez promjene, nije dobro za trziste i trgovce. Cak i kad (u nekom drugom polju) model nema konkurencije. Tako da nije neuobicajeno, da napravi isti model, s drugim imenom, samo radi osvjezenja. Nije analogija direktno na spomenuti model, vec generalno govorim. Zato me cudilo da Xiaomi nema i do desetak modela u ponudi. Vjerojatno budu.


...
Visage je offline   Reply With Quote
Staro 03.02.2022., 09:54   #1338
Flora
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2022
Lokacija: LA
Postovi: 0
Kakšna moč svetilke se uporablja za žaromete skuterja. Za cestno razsvetljavo se običajno uporabljajo žarnice z močjo 18 vatov, na primer na hondinih svinčenih skuterjih, do 35 vatov na drugih skuterjih. 18 vatov nedvomno ni dovolj za skuter, zato sta na svincu nameščeni dve podobni žarnici, ki skupaj oddajata svetlobni tok iste žarnice za 35.
Flora je offline   Reply With Quote
Staro 05.02.2022., 06:58   #1339
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,319
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 05.02.2022., 07:49   #1340
Lika091
Premium
Moj komp
 
Lika091's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Zagreb - Brinje
Postovi: 785
Je za nas u besparici. Ako ima to sve onda mu je to džeparac.

Poslano sa mog SM-A528B koristeći Tapatalk
Lika091 je offline   Reply With Quote
Staro 07.02.2022., 08:57   #1341
zupy
Premium
 
zupy's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Priko Klisa
Postovi: 843
99% se ovo deilo kod punjenja - teško da će planuti mirujući .

Zbog potencialno ovakvih situacija ja punim sve moje bikeove/romobile ispred garaže - i moja preporuka je izbjegavajte punjenja bez nadzora ili ako možete punite na poziciji di nemože ovakav ršlus napraviti.

Zadnje izmijenjeno od: zupy. 07.02.2022. u 09:07.
zupy je offline   Reply With Quote
Staro 08.02.2022., 15:14   #1342
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,103
Citiraj:
Autor zupy Pregled postova
Zbog potencialno ovakvih situacija ja punim sve moje bikeove/romobile ispred garaže - i moja preporuka je izbjegavajte punjenja bez nadzora ili ako možete punite na poziciji di nemože ovakav ršlus napraviti.
Eh, mozda, u nekom idealnom ljetnom opustenom rasporedu. Koliko puta mi romobil (kad sam u stanu) zna ostati pred ulaznim vratima, bude vec dva u noci, a sjetim da ga nisam vratio. Jer nikad ga ne unosim dok nije u dvije minute ociscen. Gume i kotaci s vrucom vodom i tekucim, dasku prebrisem, potez ovdje, potez ondje. I onda, kad cu ga puniti, nego navecer, kad mi pada glava, to mi je jedina opcija.

S druge strane, kategoriju sudjeno, tesko je nadzirati, u bilo kojem segmentu zivota.



...
Visage je offline   Reply With Quote
Staro 04.03.2022., 09:11   #1343
strgani
Premium
 
strgani's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Zagreb-Križevci
Postovi: 552
MS energy E20 za 4269kn


AS-250
♠️ 250 kn popusta za narudžbe u vrijednosti od 3.000 kn do 5.000 kn

Dodatan popust od 250kn uz ovaj bon.

Zadnje izmijenjeno od: strgani. 04.03.2022. u 09:31.
strgani je offline   Reply With Quote
Staro 04.03.2022., 11:43   #1344
kvaju
Registered User
 
kvaju's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Cirkus
Postovi: 633



Segway predstavio novu liniju proizvoda, očekivao sam da će malo doraditi MAX, recimo amortizere dodati, ili sl.
No oni su po meni bar sa ovom GT serijom otišli u kategoriju mopeda


GT2 težak 52kg, i preskup.


Evo par slika s prezentacije: https://www.reddit.com/r/ElectricSco..._presentation/


Link do prezentacije: https://www.youtube.com/watch?v=YGE13R7KguY
kvaju je offline   Reply With Quote
Staro 04.03.2022., 17:14   #1345
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,103
Lijepo izgledaju, ali poput trzista audio slusalica, doslovno je sve moguce pokusati predstaviti pod megalomansko pretplacivanje.

Segway imenom si moze priustiti, ako misli da ce bolje prodavati od etabliranih imena u toj klasi, ali ne mogu ne primjetiti da je debelo pretezak i ponesto napuhane cijene.



...
Visage je offline   Reply With Quote
Staro 05.03.2022., 21:52   #1346
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,103
Dvije crtice od danas:

1) Kod Heinzlove, SF scenarij prolaska kroz zavoj iz Zvonimirove, gdje pocinje Furnir. Skrenem znatno ispod 10, sve cisto nema ljudi, odjednom mi straznji kotac i pola romobila zadrifta, zadrzim putanju, ali je bilo na rubu ravnoteze. Stanem, odem nazad, da vidim kakvo ulje, kakva tekucina, sto me je tako blesavo zamalo izbacilo. Kad tamo (!) mahuna, velika mahuna, izgazena, puna soka, poput kore od banane skliska, na milimetar straznjim kotacem uletio na istu, te izgubio podlogu. Svasta.

2) Vozim nekoliko danas Xiaomi u autu, zaboravio dopuniti, te sam prvi put dozivio ponasanje s gotovo praznim baterijama. Shvatio na kilometar dalje, nakon sto je izvadjen iz auta u voznji, da sam na ispod 15%. Zabunom okrenuo na sport i s dvije-tri akceleracije, dusu sam izvukao. Cim je dosao na 9% vise nije bio upotrebljiv. Kvazi rekuperacija, pali/gasi, dobijes dvadesetak metara, pa se pocne tresti. Pa ponovo kratka pauza, pa novih dvadesetak metara i dalje ga nisam htio muciti. Odsetao tu malu razdaljinu.


...
Visage je offline   Reply With Quote
Staro 07.03.2022., 08:01   #1347
zupy
Premium
 
zupy's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Priko Klisa
Postovi: 843
Ja sam par puta uspio moj DIY bike iscjedit do kraja - meni kontroler otkine napajanje jer nisam stavljao BMS i moram reć nije lijep osjećaj, još ako si daleko od kuće



Inače na istom imam bafang motor pa mogu se da isprogramirat svašta uključujući i najniži napon na kojima kontroler gasi sve ali radi zdravlja baterije nevalja ići prenisko.


Čitao/gledao sam kako su kod nisana leafa koji je na početku imao mali kapacitet zbog ovog straha da će ostat negdi stalno nadpunjavali baterije i zbog toga ih uništili u dosta kraćem vremenskom periodu - gadan osjećaj kod ovih elektro strojeva.
zupy je offline   Reply With Quote
Staro 07.03.2022., 09:24   #1348
strgani
Premium
 
strgani's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Zagreb-Križevci
Postovi: 552
Ja sam ms e20 do 0% iscjedio jednom, ali išo je 2 km/h još..i napunio ga nakon toga i radi ko i prvog dana. Al gledam da ne radim to, samo jednom sam tak otišo ispod 20% i to je bilo tad skroz do 0. Nisam vidio na kojem je to točno naponu bilo.
strgani je offline   Reply With Quote
Staro 07.03.2022., 13:43   #1349
zupy
Premium
 
zupy's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Priko Klisa
Postovi: 843
Ja sam postavio 41V na ukupnu voltažu što iznosi 3,15V po ćeliji.


Ovaj tvoj ima i bms a tu je sve već podešeno i nemože se zayebat mislim, eventualno ako dođe do većeg dišbalansa ćelija pa da koja potone dublje ali vjerovatno bms i to prati i onda cut-a - za razliku od mog sistema sa kojim sam imao već jedan takav zaheb hrkljušdomeneje .
zupy je offline   Reply With Quote
Staro 07.03.2022., 21:07   #1350
Kruno M
Premium
Moj komp
 
Kruno M's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: VKCI
Postovi: 1,205
Gdje bi se dao nabaviti povoljan set za e bicikl, motor, kontrola, baterija?

Koliko je to isplativa investicija osobito naspram e biciklova za oko 7000kn iz dechatlona i sl.
__________________
Pošteni trgovci: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12
Kruno M je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na