Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Software > Operativni sustavi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 07.01.2011., 16:13   #1
Killer_99
Ubojito stvorenje
Moj komp
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: Irland
Postovi: 97
Automatska instalacija istih programa na vise racunala

Postovani kolege, nalazim se u dilemi jer trebao bi sloziti si recimo instalacije na 80 kompova sve isti programi. Vecinom su freeware ali recimo office i slicno ima malo vise datoteka. Znam da postoji Ninite za freeware ali dali postoji neki program koji bi mogo sve te instalacije sloziti u jedinstveni paket da se samo ulogiram na komp ko admin i pokrenem aplikaciju da ona odradi sve instaliravanja? Ako je moguce da cak i zapamti postavke raznih aplikacija makar da odradi samo ovaj prvi dio vec sam u velikoj ustedi vremena.
Vidio sam da ima neki programi koji se slazu preko odredenih baza i sl ali meni treba nesto jednostvano da odradi "peglanje" ovih programa na kompu :-)
__________________
Im here to kill You
-----------------------------

Killer_99 je offline   Reply With Quote
Staro 07.01.2011., 16:49   #2
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,316
Ako su kompjuteri isti (hardverski), možda bi problem mogao riješiti na način da na jednog instaliraš sve potrebno i napraviš image kojeg onda poinstaliravaš na drugim kompovima.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 12.01.2011., 09:26   #3
D1viry
Premium
Moj komp
 
D1viry's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: Slavonija
Postovi: 2,062
Ja to radim pomoću Altiris-a. Majka za instaliranje na totalno različite kompove. Naravno, radi i na identičnima . Jednim klikom cijela firma dobije SAP, office 2007 ili AutoCAD na primjer.
D1viry je offline   Reply With Quote
Staro 12.01.2011., 10:08   #4
Killer_99
Ubojito stvorenje
Moj komp
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: Irland
Postovi: 97
Citiraj:
Autor D1viry Pregled postova
Ja to radim pomoću Altiris-a. Majka za instaliranje na totalno različite kompove. Naravno, radi i na identičnima . Jednim klikom cijela firma dobije SAP, office 2007 ili AutoCAD na primjer.
Daj ako mores malo to pojasniti, to ide preko mreze ili?
Problem je sto sam sve usere stavil na domenu i ja kao admin se moram logirati na svaki da instaliram ili zmjenim bilo sto bitno za sistem.
Mislim da sam cak i na vecini bil iskljucil i remote user radi sigurnostih razloga....
__________________
Im here to kill You
-----------------------------

Killer_99 je offline   Reply With Quote
Staro 12.01.2011., 10:31   #5
D1viry
Premium
Moj komp
 
D1viry's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: Slavonija
Postovi: 2,062
Da, to ide preko mreže, mora bit omogućen remote desktop i ugašen firewall. Ionako ti firma ima firewall ispred svega. Googlaj malo Altiris deployment console.
D1viry je offline   Reply With Quote
Staro 12.01.2011., 11:55   #6
mboltuzi
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Vrbovec
Postovi: 105
Firewall mora biti ugasen ili je dovoljno staviti exception?
Instalira odredjeni program na cijelu domenu ili se mogu odabrati samo odredjena racunala?
mboltuzi je offline   Reply With Quote
Staro 12.01.2011., 12:22   #7
D1viry
Premium
Moj komp
 
D1viry's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: Slavonija
Postovi: 2,062
Probaj sa exception, ali ja nisam isprobavao kad je cijela firma iza firewall-a. Instalira što god želiš na koje god i koliko god računala želiš, a možeš i namjestit da se instalira u određeno vrijeme i određenim redosljedom. Naravno, moraš napravit skripte za instalaciju, inače će zapet kad zatreba unos korisnika. Tipa, ako podesiš kako treba, možeš napravit da se neprimjetno instalira, a ako ne podesiš kako treba, čekat će da netko stisne next .
D1viry je offline   Reply With Quote
Staro 12.01.2011., 14:36   #8
mboltuzi
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Vrbovec
Postovi: 105
Kuzim... ovo pojednostavljuje upotrebu DC-a. Ima puno vise mogucnosti nego sto trazim u ovom trenutku.

Zapravo sam uletio u ovu temu jer sam mislio da Killer_99 trazi nacin kako instalirati odredjeni paket softwarea (npr, Office+Adobe Reader+CCleaner+7Zip+neki specijalizirani program) na frisku instalaciju OS-a. Dakle, slicno Ninite-u samo da se mogu dodavati jos neki programi unutra.
Probat cemo trial, pa ako zapnemo, javim se.
mboltuzi je offline   Reply With Quote
Staro 12.01.2011., 14:56   #9
Killer_99
Ubojito stvorenje
Moj komp
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: Irland
Postovi: 97
Da tocno to i trazim nesto kao ninite, ali da mogu recimo ubaciti svoj office sa cd-keyem isl...
Proucavam ovo kaj si mi prosljedil :-)
__________________
Im here to kill You
-----------------------------

Killer_99 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na