Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Smartphone uređaji i mobiteli
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 01.06.2013., 15:10   #1
Pawzilla
Premium
Moj komp
 
Pawzilla's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 312
Razbijeni ekrani, rezervni dijelovi, preporuke za servis, DIY popravci, alati...

Mali bratić mi je došao s izleta sav u suzama, jer mu je prijatelj potrgao mobitel. Dijete plače, a ja nigdje nemogu naći zamjenski ekran i touch, da mu to sredim. Ako tko zna kako naći dijelove za ovoga prestigia, molio bi za pomoć

Unapred se ispričavam ako postoji prestigio thread, no nisam ga preko tražilice uspio naći.

Točno ime modela je : Prestigio MultiPhone PAP4040 DUO

Evo i slika:


Zadnje izmijenjeno od: Pawzilla. 01.06.2013. u 15:16.
Pawzilla je offline   Reply With Quote
Staro 01.06.2013., 21:24   #2
alcem
Registered User
 
Datum registracije: Jun 2010
Lokacija: selo veselo
Postovi: 133
Citiraj:
Autor Pawzilla Pregled postova
Mali bratić mi je došao s izleta sav u suzama, jer mu je prijatelj potrgao mobitel. Dijete plače, a ja nigdje nemogu naći zamjenski ekran i touch, da mu to sredim. Ako tko zna kako naći dijelove za ovoga prestigia, molio bi za pomoć

Unapred se ispričavam ako postoji prestigio thread, no nisam ga preko tražilice uspio naći.

Točno ime modela je : Prestigio MultiPhone PAP4040 DUO
Koliko mi je poznato, za 4040 nema zamjenskih ekrana, a negdje sam naletio na (neprovjereni!!!) podatak da je u ovlastenom zamjena 600 kuna sto je skuplje od recimo ekrana za iphone. probaj ispitati u ovlastenom pa javi. nekako mi cudno da kineski cunga lunga ekran kosta vise od iphone retine sa gorilla glassom.
alcem je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 01.06.2013., 22:27   #3
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,178
jedino mi pada na pamet da ga rastaviš i pogledaš jel ima neki part number na ekranu pa po tome bacit pretragu, iako je long shot, al postoji neka mala sansa
OuttaControl je online   Reply With Quote
Staro 02.06.2013., 17:29   #4
Bruno_Rv
Premium
Moj komp
 
Bruno_Rv's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Rovinj
Postovi: 7,928
Citiraj:
Autor Pawzilla
Mali bratić mi je došao s izleta sav u suzama, jer mu je prijatelj potrgao mobitel. Dijete plače, a ja nigdje nemogu naći zamjenski ekran i touch, da mu to sredim. Ako tko zna kako naći dijelove za ovoga prestigia, molio bi za pomoć

Unapred se ispričavam ako postoji prestigio thread, no nisam ga preko tražilice uspio naći.

Točno ime modela je : Prestigio MultiPhone PAP4040 DUO
Kao sto OuttaControl kaze,morat ces ga rastaviti i pogledati tocno kako izgleda. Mozda nadjes neki drugi mob koji ima isti ekran. Ili po part numberu probati direktno kod proizvodjaca.

Citiraj:
Autor alcem Pregled postova
Koliko mi je poznato, za 4040 nema zamjenskih ekrana, a negdje sam naletio na (neprovjereni!!!) podatak da je u ovlastenom zamjena 600 kuna sto je skuplje od recimo ekrana za iphone. probaj ispitati u ovlastenom pa javi. nekako mi cudno da kineski cunga lunga ekran kosta vise od iphone retine sa gorilla glassom.
Nije skuplje od iphone retine. Ovo sto se ugradjuje kod nas su kopije pa kostaju manje.
Bruno_Rv je offline   Reply With Quote
Staro 07.01.2014., 23:44   #5
Dado1977
Premium
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: rijeka
Postovi: 116
Problem sa touch tipkom - Cubot mob

Dakle imam kineski Cubot mob nekoliko mejseci, prije par dana mi je prestala raditi ona tipka skroz lijevo na touchu (tri horizontalne crte) sa kojom se ulazi u opcije. znači ostale dvije normalno rade osim ove.
Da li je to neki softwerski problem ili ?
Dado1977 je offline   Reply With Quote
Staro 08.01.2014., 05:19   #6
bg_4_l
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: zagreb
Postovi: 541
Citiraj:
Autor Dado1977 Pregled postova
Dakle imam kineski Cubot mob nekoliko mejseci, prije par dana mi je prestala raditi ona tipka skroz lijevo na touchu (tri horizontalne crte) sa kojom se ulazi u opcije. znači ostale dvije normalno rade osim ove.
Da li je to neki softwerski problem ili ?
Možeš probati ponovno staviti tvornički firmware(rom). Upute za to postoje negdje u temi za kineske mobitele u ovom podforumu, gdje će vjerojatno mod i premjestiti ovo pitanje jer tamo spada. Ako to ne upali imaš još jednu opciju a to je da ne koristiš više te fizičke tipke nego da pređeš na virtualne, kao npr kod Nexus linije mobitele, novijih Motorola itd. Jednostavno dobiješ na dnu ekrana bar sa 3 tipke(ili više ako želiš i search tipku). Tu funkcionalnost najjednostavnije možeš dobiti instaliranjem Xposed installera te unutar te aplikacije skidanjem modula "Gravitybox"(upute za ovo također postoje u temi o kineskim mobitelima) unutar njega možeš omogućiti te virtualne tipke. Nadam se da će ti ovo biti od neke koristi, ako zapneš pri nečem slobodno se javi. LP.
bg_4_l je offline   Reply With Quote
Staro 13.01.2014., 10:31   #7
djdblaster
Premium
 
Datum registracije: Nov 2013
Lokacija: Split
Postovi: 58
Mobitel se sam napunio - SGN2

Samsung Galaxy Note 2, rootan i ubacen custom ROM. Sinoc ga gledam kako se gasi sa 1% baterije, odlozim ga na stolic u dnevnom boravku i kazem da cu ga ujutro staviti napuniti.
Budim se, ukljucujem punjac i mobitel, palim ga kad ono 48% baterije!
Na stolicu su jos bila 3 daljinska, na ormaricu TV, receiver, bNet Thompson ruter, VIP-ova kutija za TV i jedan bluetooth odasiljac za spojiti uredaje na zvucnike.
Proglasite me ludim, meni ovo nije shvatljivo niti malo. Mobitel nitko nije dirao, punio niti palio.

Netko ima objasnjenje za ovakvo nesto?
djdblaster je offline   Reply With Quote
Staro 13.01.2014., 10:54   #8
Bubba
E Pluribus UNIX
Moj komp
 
Bubba's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: M82
Postovi: 6,532
Citiraj:
Autor djdblaster Pregled postova
Netko ima objasnjenje za ovakvo nesto?
Il' si Tesla, il' imas sjeban softver, il' je krajnje vrijeme da prestanes pusiti tapison iz predsoblja.

Reci ti nama sto je najvjerojatnije.
__________________
Programer
Rok od dva mjeseca u stvari znači četiri, ali nikako ispod šest.
Bubba je offline   Reply With Quote
Staro 13.01.2014., 10:57   #9
Ivo_Strojnica
PRO
Moj komp
 
Ivo_Strojnica's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,152
AHAHAHAHAHAHHAHAHA!!!

Bubba, koji si ti kralj.
__________________
"Who is your daddy and what does he do?"
Ivo_Strojnica je offline   Reply With Quote
Staro 13.01.2014., 10:59   #10
denied
Premium
Moj komp
 
denied's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,182
To se prije događalo s nekim romovima (da su prikazivali krivo bateriju) ali u zadnje vrijeme nisam vidio/čitao.....
Probaj reflashat rom (ako nije baš u njemu) ili promijeni rom....
denied je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 13.01.2014., 11:05   #11
djdblaster
Premium
 
Datum registracije: Nov 2013
Lokacija: Split
Postovi: 58
Nikad problema s ROM-om. Niti jedan. Koristim ga vec 3 mjeseca i radi perfektno. Nikad nije krivo pokazivao bateriju, imam vise app za bateriju. Dan prije sam ga napunio ujutro i koristio tokom dana. Predvecer je imao 15% i potrosio sam svu bateriju do kraja veceri. Stavio sam ga izmedu daljinskih i uredaja na ormaricu.
Znam koliko traje na bateriji, nemoguce je da nakon dana koristenja ima 48% baterije, pogotovo kada sam cijelo vrijeme gledao kako sa 100% dolazi do 1% i gasi se.
djdblaster je offline   Reply With Quote
Staro 13.01.2014., 11:13   #12
Ivo_Strojnica
PRO
Moj komp
 
Ivo_Strojnica's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,152
Citiraj:
Autor djdblaster Pregled postova
Nikad problema s ROM-om. Niti jedan. Koristim ga vec 3 mjeseca i radi perfektno. Nikad nije krivo pokazivao bateriju, imam vise app za bateriju. Dan prije sam ga napunio ujutro i koristio tokom dana. Predvecer je imao 15% i potrosio sam svu bateriju do kraja veceri. Stavio sam ga izmedu daljinskih i uredaja na ormaricu.
Znam koliko traje na bateriji, nemoguce je da nakon dana koristenja ima 48% baterije, pogotovo kada sam cijelo vrijeme gledao kako sa 100% dolazi do 1% i gasi se.
Android ti ne čita točno potrošnju baterije, nego zna i "pretpostavljati". Najvjerojatnije si ima žešće malo korištenje toga dana, pa si ga ostavija nakon toga na ormariću, nakon čega je uređaj shvatija da ga više ne muče, pa se počela lagano podizati baterija.

To je greška bila na Cyanogenmodu 10.

Koji ROM imaš?
__________________
"Who is your daddy and what does he do?"
Ivo_Strojnica je offline   Reply With Quote
Staro 13.01.2014., 11:18   #13
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,274
Slučaj za Muldera i Scully.

Naravno da je u pitanju softverska greška.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je online   Reply With Quote
Staro 13.01.2014., 11:21   #14
djdblaster
Premium
 
Datum registracije: Nov 2013
Lokacija: Split
Postovi: 58
E-Team DN3 ROM 2.0
djdblaster je offline   Reply With Quote
Staro 13.01.2014., 11:52   #15
tor
Administrator
Moj komp
 
tor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Sesvete
Postovi: 15,940
niš novo, doživio i ja par puta na SG2...custom rom i krivo očitanje napunjenosti.
Ali tapison je vrlo blizu objašnjenja
tor je offline   Reply With Quote
Staro 13.01.2014., 12:03   #16
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Citiraj:
Autor Bubba Pregled postova
il' je krajnje vrijeme da prestanes pusiti tapison iz predsoblja.
odi u ku..c sad sam sjebo mobitel jer sam nabijao po stolu
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 13.01.2014., 12:19   #17
djdblaster
Premium
 
Datum registracije: Nov 2013
Lokacija: Split
Postovi: 58
Nista, prihvacam vase odgovore. No svejedno budem probao opet i s drugim telefonima cim budem mogao. Nista me ne kosta, doduse mozda je dobri duh punio mobitel preko noci, besplatna struja hehe
djdblaster je offline   Reply With Quote
Staro 13.01.2014., 12:48   #18
ti.le
[CTN]Mr.Ti
Moj komp
 
ti.le's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: SZ HR
Postovi: 537
Naravno da je bilo krivo ocitanje / pretpostavka softa.

Ali opet, ja sam cuo da ako ga tijekom voznje ostavis ispod haube auta, na akumulatoru, barem jedno 100 km, uz to sto imas wireless charging, mozes povecati kapacitet baterije za jedno 25%.
__________________
CPU: Ryzen 7 5700G / Noctua D15S; MBO: MSI B550 Tomahawk; RAM:Corsair Vengeance 2x16 3200MHz; GPU: XFX Merc 319 RX 6900 XT; HDD: 1. Samsung 970EVO 256 GB; 2. Crucial P2 500GB; PSU: EVGA Supernova G2 750; CASE: NZXT H440 White; MONITOR: Asus MG279Q; KEYBOARD: Roccat Vulcan 100; MOUSE: Razer ViperMini @ SteelSeries QCK mass; HEADPHONES: Kingston HyperX Cloud (I) - Superlux HD-681 EVO
ti.le je offline   Reply With Quote
Staro 13.01.2014., 13:01   #19
zubich
Premium
Moj komp
 
zubich's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Zagreb - zapad
Postovi: 130
istu stvar sam imao na CM-u, na tabletu Samsung Tab 2.... ništa neobično, malo je android blesav...
zubich je offline   Reply With Quote
Staro 13.01.2014., 13:07   #20
djdblaster
Premium
 
Datum registracije: Nov 2013
Lokacija: Split
Postovi: 58
Da li to znaci da mi moze zeznuti bateriju? Npr. Ako je sinoc bio na 1% i da sam ga stavio puniti cijelu noc, ujutro 100%, znaci da je on napunio preostalih 52%, ima li to posljedice na uredaj?
djdblaster je offline   Reply With Quote
Staro 13.01.2014., 14:12   #21
denied
Premium
Moj komp
 
denied's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,182
Citiraj:
Autor djdblaster Pregled postova
E-Team DN3 ROM 2.0
Od tada je prošlo par verzija a sad su već dosta ispeglane, pa najbolje bi ti bilo da updateaš - nova je od 05.01.
denied je offline   Reply With Quote
Staro 13.01.2014., 14:27   #22
djdblaster
Premium
 
Datum registracije: Nov 2013
Lokacija: Split
Postovi: 58
Da li moze samo update na postojecu bez full wipe i instalacija apps?
djdblaster je offline   Reply With Quote
Staro 13.01.2014., 14:49   #23
Ivo_Strojnica
PRO
Moj komp
 
Ivo_Strojnica's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,152
Citiraj:
Autor djdblaster Pregled postova
Da li to znaci da mi moze zeznuti bateriju? Npr. Ako je sinoc bio na 1% i da sam ga stavio puniti cijelu noc, ujutro 100%, znaci da je on napunio preostalih 52%, ima li to posljedice na uredaj?
Ne može ti zeznuti bateriju. Baterija javlja uređaju kad je puna i prestaje se puniti. Nema štete sigurno, to je samo do očitavanja, iskreno, nemaš se tu šta brinuti.

Citiraj:
Autor djdblaster Pregled postova
Da li moze samo update na postojecu bez full wipe i instalacija apps?
Pročitaj šta kaže developer tog ROMa, to ti je najpametnije.
__________________
"Who is your daddy and what does he do?"
Ivo_Strojnica je offline   Reply With Quote
Staro 18.01.2014., 15:55   #24
fuzija
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: Rijeka
Postovi: 28
Ne prepoznaje SIM kartice

Pozdrav.

Preko Interneta sam kupio novi Quadro smartphone Dual SIM (Android 4.2). Ubacio sam i njega dvije SIM kartice (jedna VIP, druga Tomato), uredno me tražio PIN za njih i prihvatio unešene PINove, ali onda samo piše "no service" i nema niti jedne crtice od signala mreže. Umetnute SIM kartice normalno rade u drugim mobitelima. Probao sam u postavkama ići u "Search all networks" gdje nađe mrežu, ali opet se ne može spojiti na nju (izbaci nakratko poruku da SIM kartica ne podržava taj tip mreže).

Što bi to moglo biti?

Unaprijed hvala na odgovorima.
fuzija je offline   Reply With Quote
Staro 18.01.2014., 16:11   #25
Juice
Fresh Juice
 
Juice's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,357
Možeš probati tek tolko sa factory resetom.

Al, šalji na servis, tj traži novi uređaj ako si ga tek sad kupio nedavno(ako nije riječ neki strani webshop).
Juice je offline   Reply With Quote
Staro 18.01.2014., 17:09   #26
fuzija
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: Rijeka
Postovi: 28
Hvala na savjetu. Probao sam factory reset i nije pomoglo.

Ma i mislim kontaktirati servis, samo ne radi do ponedjeljka, pa mislim ako je što softverski da sam rješim?

Ima još tko kakvu ideju?
fuzija je offline   Reply With Quote
Staro 18.01.2014., 18:33   #27
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,274
Ne čačkaj ništa. Mob nije ispravan i točka. Neka se servis bakće s njime.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je online   Reply With Quote
Staro 18.02.2014., 13:17   #28
prowler
Premium
 
prowler's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: split
Postovi: 218
Iphone software ili hardware problem?

Uglavnom imam u rukama jedan iphone koji ima čudan problem. Naime, ne razumim se toliko u smartphonove ali mi je od rođaka iphone prestao detektirati wifi mrežu pa me zamolio da pogledam stvar i ako mogu da išta riješim. Načelno, nakon nekoliko dana utvrdih slijedeće:

- Ukoliko ima nekoliko routera u određenom krugu koji rade na 2,4 ghz dolazi do nekog preklapanja signala i iphone samo traži i ne nađe ništa;
- Ukoliko ima router na 5ghz odmah ga pronađe i radi uredno. Ovo je iz razloga što nema puno routera na 5ghz pa ne dolazi do preklapanja signala sa drugim;
- nadalje, kada približim iphone skroz do routera na nekoliko cm koji radi na 2,4 ghz odmah ga prepozna i u redu je ali ako se maknem na metar recimo opet ništa i samo traži. Ovo je iz razloga što je blizu routera jača snaga njegova signala i nema toliko sukoba sa ostalim signalima iz susjedstva;
- ukoliko sam u pripizdini i nigdje nama ničega osim jednog routera na 2.4 ghz odmah ga prepozna i radi;

Dakle, problem je što izgleda ako ima više routera u blizini koji rade na istoj frekvenciji da iphone ne detektira ni jedan signal ili mu se pomiješaju pa ga ga iz nekog razloga zbune? Vidim ovakvih problema dosta po netu sa iphonom samo ljudi krivo tumace stvari, pa kazu slab signal ili slično, što nema veze, nego dolazi do nazovima ga sukoba signala različitih routera.

Ono što je pitanje i zanimljivo jest da se samo odjednom poceo tako ponašati a prije je uredno radio. Ne shvaćam je li softwarske problem ili hardwarski. Softwarski kod nekog updata? ili crklo nešto na wifi chipu? Ali jako mi je nejasno ovo šta ne raspoznaje mreže na istoj frekvenciji.
Još da napomenem da je probano sve, od resetiranja nekoliko puta, čistog nanovo instaliranja iphona, stalno ostaje isti problem.

Ima li tko kakvu ideju, riješenje?
prowler je offline   Reply With Quote
Staro 18.02.2014., 19:13   #29
Mileni
Premium
 
Mileni's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: zg
Postovi: 1,554
Cesto imam problema sa wifi signalom, tj. ne spajanjem na isti. No samo na zadnjem iOSu. Hw probleme lako provjeris. Odi u about phone pa u diagnostics. Ako tu nemas panic.plist nemas ni problema sa hardwareom.
Mileni je offline   Reply With Quote
Staro 18.02.2014., 22:44   #30
Zvone2772
interferometar
Moj komp
 
Zvone2772's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 768
Otkad su počeli problemi što se promijenilo, ako znaš?
Je li možda neki čudnovati case ili skin za zaštitu na uređaju?
Je li možda pao ili bio u doticaju s tekućinom?

Citiraj:
Autor prowler Pregled postova
- ukoliko sam u pripizdini i nigdje nama ničega osim jednog routera na 2.4 ghz odmah ga prepozna i radi;
Što se ovoga tiče, u tom području gdje nema puno interferencija, je li hvata signal i na većim udaljenostima ili opet moraš biti uz router?

Citiraj:
Autor prowler Pregled postova
što nema veze, nego dolazi do nazovima ga sukoba signala različitih routera.
Da je do ovoga, onda bi pomoglo čisto prebacivanje kanala wireless mreže na neki od kanala koji susjedne mreže ne koriste.
Zvone2772 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na