Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno > Iskustva s IT trgovinama
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 03.12.2020., 15:46   #2161
jazzwa
Premium
Moj komp
 
jazzwa's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2010
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 92
Jeste dobili na mail od edigital-a tracking number za overseas, na njihovom shopu stoji prvo: 3/4 narudžba u pripremi, pa onda narudžba poslana 27.11. pretpostavljam da je to samo datum kreiranja narudžbe, očekivani datum isporuke 01.12. - 03.12. u redu gdje piše koji je artikl piše "može se isporučiti"

danas je 03.12. ali nema na mail-u nikakav tracking number, na mail koji sam poslao nema odgovora, pitanje dali je uopće poslano i kada će biti dostavljeno

EDIT: sad sam pogledao mail koji sam dobio kada sam zaključio narudžbu i piše ovako:

"Vašu narudžbu uskoro ćemo predati kurirskoj službi Overseas. O tome i po broju pošiljke obavijestit ćemo Vas putem maila."

Naravno ni traga ni glasa o tome od 27.11. na mailove ne odgovaraju, telefonska služba je užas, nema šanse stupiti u razgovor s nekim, samo neki konj čita tekst i za ovo pritisnite ovaj broj, za ovo onaj broj, nema broja za razgovor s agentom
jazzwa je offline   Reply With Quote
Staro 03.12.2020., 15:58   #2162
Sinac
...samo te gledam...
Moj komp
 
Sinac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,746
Citiraj:
Autor Sam Fischer Pregled postova
Koji doktori su ovi iz Overseasa, čekamo taj ovlaživač zraka što smo uzeli iz edigitala kao ozebli sunce, cijeli dan smo doma i žena i ja, i stiže poruka od Overseasa da paket nije isporučen jer naručitelja nije bilo doma

Pa jebemti kakvi likovi xD
Koliko sam ja shvatio politiku firme iz razgovora s operaterom, imaju sistem rada da moraju u programu/bazi pošiljaka označiti da je roba preuzeta s njihove strane (radi informacije pošiljatelju). Nekada se to radi kada su svi dostavljači već na terenu i nema šanse da se taj isti dan pošiljka isporuči naručitelju pa se odmah u programu klika da paket nije isporučen i automatski ide isporuka idući radni dan. Nije da nekoga zafrkavaju ili daju lažnu obavijest za "zavaravanje protivnika" već im je program banana. Ovo je FYI da se ne čudite kada bude još takvih slučajeva.
Sinac je offline   Reply With Quote
Staro 03.12.2020., 17:21   #2163
nino
PizzoZder
Moj komp
 
nino's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Umag
Postovi: 12,395
Makarsta @Sinac, u ponedeljak je Overseas u Pazinu zaprimio hrpu robe za isporuku. 1 vozac jednostavno nije imao mjesta vise u kombiju za pakete i "visak" je pustio za drugi dan.

Tako je i u vecini mjesta bilo nakon crnog petka. A sef nije poslao pojacanje. Neke posiljke jos cekaju kod oversise, od ponedeljka. Pa ti misli sta klikaju....
__________________
Prodajem kucu na klizistu.. Nije puno presla.....
Member Of PC Ekspert 100+kg Demolition Squad
NAJNOVIJE = Povoljno RAM..http://www.downloadmoreram.com/... tor i AMD kupili....

NOVO! Prodajem visokokvalitetni tropleteni hardverski konac za fixiranje coolera
nino je offline   Reply With Quote
Staro 03.12.2020., 20:22   #2164
Sinac
...samo te gledam...
Moj komp
 
Sinac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,746
Citiraj:
Autor nino Pregled postova
Makarsta @Sinac, u ponedeljak je Overseas u Pazinu zaprimio hrpu robe za isporuku. 1 vozac jednostavno nije imao mjesta vise u kombiju za pakete i "visak" je pustio za drugi dan.

Tako je i u vecini mjesta bilo nakon crnog petka. A sef nije poslao pojacanje. Neke posiljke jos cekaju kod oversise, od ponedeljka. Pa ti misli sta klikaju....
Znam, ima "bisera" i s te strane, bez daljnjeg.
Sinac je offline   Reply With Quote
Staro 11.12.2020., 22:06   #2165
gorkix
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: -
Postovi: 115
naleti na stranicu extreme digital i baš se začudi zašto je tamo puno jeftinije ,a sad ovdje čitam i o problemima...
šta znači kad se naruči tv sa njihove stranice...dolazi iz Mađarske?...jel ove garancije npr lg,philips itd. od 5 godina kad se registrira kupovina vrijedi i za te televizore...
garancija...ide u Mađarsku na popravak?....ili se može poslati i na naš servis npr.za lg ili philips?
gorkix je offline   Reply With Quote
Staro 11.12.2020., 23:31   #2166
Max Rockatansky
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Zg/Zd
Postovi: 669
Koji je pravni status EDa u smislu obračuna PDVa ?
Imaju HR OIB, domaći IBAN, plaća se u Kn, na računu je obračunat naš PDV, ali na zaglavlju piše da je sjedište u Budimpešti.
Max Rockatansky je offline   Reply With Quote
Staro 12.12.2020., 09:03   #2167
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,274
Skidaš pdv kao i na ostalim HR tvrtkama.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 12.12.2020., 11:20   #2168
Godfather0501
Tata
Moj komp
 
Godfather0501's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Karlovac
Postovi: 127
Citiraj:
Autor gorkix Pregled postova
naleti na stranicu extreme digital i baš se začudi zašto je tamo puno jeftinije ,a sad ovdje čitam i o problemima...
šta znači kad se naruči tv sa njihove stranice...dolazi iz Mađarske?...jel ove garancije npr lg,philips itd. od 5 godina kad se registrira kupovina vrijedi i za te televizore...
garancija...ide u Mađarsku na popravak?....ili se može poslati i na naš servis npr.za lg ili philips?
Ja sam kupio indukcijsku ploču i probao produžiti jamstvo,Electrolux hr mi vratio mail da ništa od toga jer nisu oni uvezli...a akcija 2+3 godine jamstva je kao organizirao Electrolux hr. Ploča je došla orginal zapakirana i ispravna,a nekih 1000 krznenih jeftinije nego kod nas. Iskreno ne znam kolko su kvarljive,nadam se da neću morati reklamirati... 🤪 Ne znam kako ide sa drugim proizvođačima,jel ista šema ili ne...
__________________
Fuck them & their law!
Godfather0501 je offline   Reply With Quote
Staro 12.12.2020., 11:26   #2169
quazar912
Premium
 
quazar912's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: north-northwest
Postovi: 1,680
za 1000kn razlike nek radi dobro i nek ti krepa za 3 godine opet ti se isplati kupit novu.
naši ljudi bi da im te stvari traju 50 godina

mada ovo za uvoznika mi nije jasno jer se ovdje već govorilo da jamstvo vrijedi na teritoriju EU bez obzira ko je uvezao. mislim da oni nisu u pravu što su te odbili.
__________________
...and fly...

Zadnje izmijenjeno od: quazar912. 12.12.2020. u 11:38.
quazar912 je offline   Reply With Quote
Staro 12.12.2020., 11:31   #2170
nino
PizzoZder
Moj komp
 
nino's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Umag
Postovi: 12,395
Citiraj:
Autor quazar912 Pregled postova
...mislim da oni nisu u pravu što su te odbili.
Moguce da su i u pravu. Nemoraju identicni modeli biti za Hu trziste i za Hr. Druga stvar je kakvim kanalima je to dobiveno....
__________________
Prodajem kucu na klizistu.. Nije puno presla.....
Member Of PC Ekspert 100+kg Demolition Squad
NAJNOVIJE = Povoljno RAM..http://www.downloadmoreram.com/... tor i AMD kupili....

NOVO! Prodajem visokokvalitetni tropleteni hardverski konac za fixiranje coolera
nino je offline   Reply With Quote
Staro 12.12.2020., 17:24   #2171
mamikulcic
Premium
 
Datum registracije: Mar 2019
Lokacija: Ljubešćica
Postovi: 224
Meni je ovlašteni Braun servis odbio popravak jednog uređaja jer nije bio uvezen preko Braun Hrvatska nego je uvoz napravila jedna web trgovina. Identični uređaj uvoze i jedni i drugi.
mamikulcic je offline   Reply With Quote
Staro 12.12.2020., 19:46   #2172
akoj
lijevo smetalo
Moj komp
 
akoj's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2014
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,115
ED je nekad imao praksu prodavati uređaje za istočnu Europu (npr. Ukrajinu) i servisi su odbijali jer recimo taj model uopće nije prodavan u EU.
__________________
Nvisen Y-GX01 // HP ProBook 470 G2 // BMAX Y11
akoj je offline   Reply With Quote
Staro 12.12.2020., 19:47   #2173
Godfather0501
Tata
Moj komp
 
Godfather0501's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Karlovac
Postovi: 127
Click image for larger version

Name:	20201212_184003.png
Views:	468
Size:	305.4 kB
ID:	23081
Mislim da nemam tu šta kvrljit,probao,nije prošlo,nema veze. Soma kuna je ostalo u džepu,pa šta bude...
__________________
Fuck them & their law!
Godfather0501 je offline   Reply With Quote
Staro 13.12.2020., 10:35   #2174
Mihael
Premium
Moj komp
 
Mihael's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Home
Postovi: 2,186
Istu stvar radi i protis. dodete su ovlasteni servis oni vas odbiju jer uredaj nije za nase trziste. odnesete u protis, oni salju u madarsku ili tko zna kud i vrate nakon 3 tjedna ili koliko vec.
Mihael je offline   Reply With Quote
Staro 13.12.2020., 11:48   #2175
Alfa_R
Registered User
Moj komp
 
Alfa_R's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,863
A jebat ga, kad ljudi kupuju što jeftinije onda i trgovine probaju nabaviti što jeftinije...
Tako to ide.
__________________
Kako vratiti robu u webshop (protis, adm) u roku od 7 dana -> Link...
Plaćeno preko neta, podignuto u trgovini je isto kupovina na daljinu -> Link...
Poslali vam stvar sa reklamacije o vašem trošku? -> Link...
Kupnja na daljinu- povrat unutar 14 dana? -> Link...
Alfa_R je offline   Reply With Quote
Staro 25.12.2020., 13:10   #2176
Ag008
RESPECT MY AUTHORITAH
Moj komp
 
Ag008's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 7,334
Ima tko rođendanski kupon da je dobio obih dana a da mu ne treba?
__________________
.
Ag008 je offline   Reply With Quote
Staro 25.12.2020., 13:15   #2177
bilicvitak
Banned
 
Datum registracije: Nov 2014
Lokacija: ¯\_(ツ)_/¯
Postovi: 476
Nisu ti rođendanski kodovi prenosivi. S tim da svi dobivaju isti kod 849d57, ali dok ti nije aktivan ne možeš ga iskoristiti.
bilicvitak je offline   Reply With Quote
Staro 25.12.2020., 13:20   #2178
Ag008
RESPECT MY AUTHORITAH
Moj komp
 
Ag008's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 7,334
Na koji princip ga šalju, tek nakon godinu dana od registracije ili?
__________________
.
Ag008 je offline   Reply With Quote
Staro 25.12.2020., 13:35   #2179
Bruno_Rv
Premium
Moj komp
 
Bruno_Rv's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Rovinj
Postovi: 7,928
Citiraj:
Autor mamikulcic Pregled postova
Meni je ovlašteni Braun servis odbio popravak jednog uređaja jer nije bio uvezen preko Braun Hrvatska nego je uvoz napravila jedna web trgovina. Identični uređaj uvoze i jedni i drugi.
Jedan moj klijent se bio žalio prije godinu dvije za jedan LG aparat za šišanje na sličnu odbijenicu. Kupio s nekog webshopa u Slovačkoj. Nakon žalbe negdje u EU (ne znam točno valjda neka služba za potrošače u EU) servis je pristao na popravak/zamjenu. Objašnjenje je bilo da se za model koji se službeno prodaje i u Hrvatskoj ne smije odbiti jamstvo/servis.
Ili je to bio Philips? Ne sjećam se točno da me ne uhvati netko za riječ.

Zadnje izmijenjeno od: Bruno_Rv. 25.12.2020. u 16:01.
Bruno_Rv je offline   Reply With Quote
Staro 30.12.2020., 20:06   #2180
panasonic
Banned
 
Datum registracije: Jan 2014
Lokacija: EU
Postovi: 1,215
Citiraj:
Autor Bruno_Rv Pregled postova
Objašnjenje je bilo da se za model koji se službeno prodaje i u Hrvatskoj ne smije odbiti jamstvo/servis.
To naravno nije istina niti postoje zakoni koji mogu prisiliti servis da ti uzme na popravak nešto što je kupljeno u drugoj zemlji.
Ako i zaprime to je njihova dobra volja, kao što je možda bilo i u tom slučaju pa su mu izašli u susret.
panasonic je offline   Reply With Quote
Staro 30.12.2020., 20:21   #2181
Ag008
RESPECT MY AUTHORITAH
Moj komp
 
Ag008's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 7,334
Istina, čak i kada kupite grafičke kartice u našim dućanima. Iako je recimo MRservis ovlašten za xxx marku, ne priznaju ako nije uvezena preko njih. Tipa Protis itd. Ja kupio iz Kine tj Alija samsung memorijsku od 10$, neće mi MR zamijeniti, već šaljem u Kinu.

Nego, mislite da se ovo isplati ovaj 2/32Gb tablet za 680kn?
https://edigital.hr/wifi-tablet/arch...ows-81-p822207
__________________
.
Ag008 je offline   Reply With Quote
Staro 30.12.2020., 20:51   #2182
Bruno_Rv
Premium
Moj komp
 
Bruno_Rv's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Rovinj
Postovi: 7,928
Citiraj:
Autor panasonic Pregled postova
To naravno nije istina niti postoje zakoni koji mogu prisiliti servis da ti uzme na popravak nešto što je kupljeno u drugoj zemlji.
Ako i zaprime to je njihova dobra volja, kao što je možda bilo i u tom slučaju pa su mu izašli u susret.
Istina ili ne,čovjek je dobio novi . Ako je to dobra volja,jos bolje .
Bruno_Rv je offline   Reply With Quote
Staro 08.01.2021., 11:16   #2183
santos
Premium
Moj komp
 
santos's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Čakovec / AT
Postovi: 1,782
ako kome treba...., samo onda napisite ovdje da je kod iskoristen. pozz

"Želimo Vam sretan rođendan!
Želimo da ovo bude poseban dan za Vas! Prilikom iduće kupnje možete iskoristiti popust od 5% u našoj online trgovini koristeći ovaj kupon:

97fa7e
Kupon vrijedi 5% popusta od iznosa online narudžbe, do 2021. febr. 7.. Popust se ne može kombinirati sa drugim popustima. Kupon vrijedi samo jedan put za proizvode koje su na zalihi.


Izaberite svoje željene proizvode sa 5% popustom, kod nas možete pronaći sve od A-Ž!
"
__________________
slow is smooth, smooth is fast...
santos je offline   Reply With Quote
Staro 09.01.2021., 08:10   #2184
dada-as
Bot Maker
Moj komp
 
dada-as's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: medjimurje, mala subotica
Postovi: 2,726
kupio sisac na akciji je bio. Jako jeftino, a kvalitetno. No dosao mi u nekoj kutiji koja je bila vec otvarana, i kao da se netko vec sisao s njim. Odnosno kao da je koristen jednom...

Jel to po zakonu da oni prodaju robu koja je koristena? To bi znacilo outlet? Nisam znao da se to moze samo tak prodavat bez jasne oznake da je koristeno.

Vjerojatno netko narucio i vratio sisac. Jasno mi je zasto ga je vratio, jer zuji jako, to je onaj sisac s jakim motorom koji ce me vjerojatno drzat do zivota. Ali nekom to brndanje i tezina uredjaja vjerojatno nije odgovarala.

Ali evo pisem da pripazite da ne kupite polovni TV ili nesto slicno...

LINK
Nigdje ne vidim da pise da je outlet ili koristeno.
__________________
dada-as je offline   Reply With Quote
Staro 09.01.2021., 08:34   #2185
Mihael
Premium
Moj komp
 
Mihael's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Home
Postovi: 2,186
Mozda je bio izložbeni primjerak
Mihael je offline   Reply With Quote
Staro 09.01.2021., 12:11   #2186
partwish
Creeper
Moj komp
 
Datum registracije: May 2013
Lokacija: USS Enterprise (NCC-1701-B)
Postovi: 2,178
Citiraj:
Autor dada-as Pregled postova
.

Jel to po zakonu da oni prodaju robu koja je koristena? To bi znacilo outlet? .
Oni nisu HR firma, ne podlježu našim nego Mađarskim zakonima. A kakav je zakon o tome tamo... Pitaj boga...
__________________
If the only thing keeping a person decent is the expectation of divine reward then, brother, that person is a piece of sh*t
partwish je offline   Reply With Quote
Staro 09.01.2021., 12:24   #2187
dada-as
Bot Maker
Moj komp
 
dada-as's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: medjimurje, mala subotica
Postovi: 2,726
A mozda je tamo zakon da ako prodaju nama nema zakona.
__________________
dada-as je offline   Reply With Quote
Staro 09.01.2021., 12:31   #2188
Pentel33
Banned
 
Datum registracije: Feb 2020
Lokacija: Zagreb
Postovi: 327
Nema to veze sa zakonom, to je app.
I od naših trgovaca ljudi dobivaju korištene proizvode, ne znam šta je tu čudno.
Vrati im nazad.
Pentel33 je offline   Reply With Quote
Staro 09.01.2021., 17:46   #2189
partwish
Creeper
Moj komp
 
Datum registracije: May 2013
Lokacija: USS Enterprise (NCC-1701-B)
Postovi: 2,178
Problem je što im možeš vratiti nazad, a sad ako oni to ne žele i ne odrade kako treba, ne možeš ih prijaviti ministarstvu gospodarstva, jer nemaju firmu kod nas. Kontam da se moraš natezati preko Mađarskih institucija, a to je fucked up.
__________________
If the only thing keeping a person decent is the expectation of divine reward then, brother, that person is a piece of sh*t
partwish je offline   Reply With Quote
Staro 15.01.2021., 01:42   #2190
driftwood
Premium
 
driftwood's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: .
Postovi: 660
Ja sam do sad imao nekoliko reklamacija i sve su mi riješili. Čekalo se skoro svaki put dugo. Uvijek su vratili sredstva.
Zadnje sam imao slučaj da sam za jednu stariju gđu (invalid) naručio tv 22'' jer ga ona nije mogla naći niti u jednom dućanu i blablabla nema novaca i ajde naručim taj neki jeftini. (A premišljao sam se da li da to napravim ili ne jer sam imao neki osjećaj da bi moglo nešto poći po zlu, ali ajde žao ti je starijih ljudi kad nemaju nikog mlađeg da se malo pobrinu za njih).
Nisam naručio sa svojeg profila, nego kao gost i upisao neki svoj stari email.

Došao tv, ja ga spojio i instalirao kanale i eto radi. Par minuta...nakon toga nema signala. Sve sam probao, ali tuner na tv-u je neispravan. Onda sam sve poslikao, i slikao sam instrument za mjerenje signala da se vidi da ima signala.

E sad, kako sam naručio preko tog nekog starog emaila, nisam imao račun jer nije došao sa tv-om, a tom starom emailu ne mogu pristupiti (@net.idioti).
Pa sam im poslao email, objasnio situaciju, te sam imao samo dostavnicu. Oni su poslali overseas po paket (kao i svaki put) i prije nekoliko dana su mi javili da je povrat odobren, te da će mi uplatiti na račun koji sam im poslao (to sve do sad traje cca 30-40 dana).

Tako da jeftinije je, ali ako se što reklamira se dugo čeka. Ja kupujem i dalje od njih i slučajno da nekome nešto naručim, odmah ga upozorim.


P.S.
Gđa je mislila da je to neka prevara i da neće više vidjeti novce. Ovo joj je bila prva internet kupovina, a vjerojatno i zadnja


P.P.S.
Kod reklamacije, opišite lijepo sve i poslikajte. Ne vidim zašto ne bi izašli u susret.
__________________
Dazed and confused
driftwood je offline   Reply With Quote
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na