Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > ISP
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 28.10.2020., 00:10   #631
Angelus
A mighty pirate!
 
Angelus's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 428
Ima li netko situaciju da su mu dali router koji u sebi sadrži optički port?

Imam onaj klasični Huawei router od A1, htio bih ga zamijeniti s (najvjerojatnije) Asusovim AX55 routerom. Problem je u tome što isti ne sadrži optički port u sebi pa bi mi izgleda trebao medijski pretvarač.

Networking je nešto u što nisam nikada ulazio ozbiljnije pa mi se već vrti glava od različitih standarda konektora i medijskih pretvarača tako da bih volio čuti impresije od ljudi koji su isto već izvodili.

Hvala.
Angelus je offline   Reply With Quote
Staro 28.10.2020., 06:42   #632
Thermaltake
1
 
Thermaltake's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,312
Citiraj:
Autor Angelus Pregled postova
Ima li netko situaciju da su mu dali router koji u sebi sadrži optički port?

Imam onaj klasični Huawei router od A1, htio bih ga zamijeniti s (najvjerojatnije) Asusovim AX55 routerom. Problem je u tome što isti ne sadrži optički port u sebi pa bi mi izgleda trebao medijski pretvarač.

Networking je nešto u što nisam nikada ulazio ozbiljnije pa mi se već vrti glava od različitih standarda konektora i medijskih pretvarača tako da bih volio čuti impresije od ljudi koji su isto već izvodili.

Hvala.
Najjednostavniji način, pogasiš si wlan i ostale stvari koje inače koristiš na Huawei-u da mu oslobodiš memorije i CPU-a i u lan port pikneš utp kabel prikopčaš u wan port na Asus-u podesiš sve šta ti treba IP-eve i ostalo i miran si.
Ja tako koristim svoj AX88U, a prije njega sam imao mikrotika nekog zaboravio sam više koji model točno.

Zadnje izmijenjeno od: Thermaltake. 08.11.2020. u 15:29.
Thermaltake je offline   Reply With Quote
Staro 28.10.2020., 16:02   #633
Angelus
A mighty pirate!
 
Angelus's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 428
Citiraj:
Autor Thermaltake Pregled postova
Najjednostavniji način, pogasiš si wlan i ostale stvari koje inače koristiš na Huawei-u da mu oslobodiš memorije i CPU-a i u lan port pikneš patch kabel prikopčaš u wan port na Asus-u podesiš sve šta ti treba IP-eve i ostalo i miran si.
Ja tako koristim svoj AX88U, a prije njega sam imao mikrotika nekog zaboravio sam više koji model točno.
Mislim da je to dobra ideja i spriječava dosta glavobolje.
Jedino pitanje je kolika je u tom slučaju propusnost Huaweia? Jučer dok sam tražio specifikacije vidio sam da je propusnost 867mbps preko wifia, ne znam je li veća preko ethernet porta.

Još nisam zatražio gigabit internet pa nisam u mogućnosti testirati.
Angelus je offline   Reply With Quote
Staro 28.10.2020., 17:17   #634
Thermaltake
1
 
Thermaltake's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,312
Citiraj:
Autor Angelus Pregled postova
Mislim da je to dobra ideja i spriječava dosta glavobolje.
Jedino pitanje je kolika je u tom slučaju propusnost Huaweia? Jučer dok sam tražio specifikacije vidio sam da je propusnost 867mbps preko wifia, ne znam je li veća preko ethernet porta.

Još nisam zatražio gigabit internet pa nisam u mogućnosti testirati.
Kod mene na žici iliti lan-u preko Asus-a ide isto kao i da je na huawei-u.
A o wifi-u ti ovisi od uređaja do uređaja jer nemaju svi istu wifi karticu u sebi, no ako ćeš uzimat gigabitni internet onda si gledaj da ti router podržava i Wifi 6.
Thermaltake je offline   Reply With Quote
Staro 08.11.2020., 10:26   #635
BlackDwarf
BIND SOFT d.o.o.
Moj komp
 
BlackDwarf's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Novska
Postovi: 2,275
gade mi se.
prilikom sklapanja ugovora prodajni je obecao da ce racun iznositi 199kn (tel+tv+net 500/120). sve ispostovano, ali ne i racun. racun je 230kn. zalio se i izgovor je kako ja nisam dostavio podatke za mozaik. o tome ni rijeci kad je bio prodajni predstavnik.

prosli mjesec uzeo dodatni tv. triput mi agent rekao da je cijena 40kn. dosao racun 56+pdv.

kakve su to smicalice?
poslao im zalbu, ali sad ocekujem neki glupi odovor. sve mi se cini da cu pisat u hakom.
BlackDwarf je offline   Reply With Quote
Staro 08.11.2020., 11:34   #636
data202
Premium
 
data202's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2019
Lokacija: Zagreb, HR
Postovi: 181
Citiraj:
Autor BlackDwarf Pregled postova
gade mi se.
prilikom sklapanja ugovora prodajni je obecao da ce racun iznositi 199kn (tel+tv+net 500/120). sve ispostovano, ali ne i racun. racun je 230kn. zalio se i izgovor je kako ja nisam dostavio podatke za mozaik. o tome ni rijeci kad je bio prodajni predstavnik.

prosli mjesec uzeo dodatni tv. triput mi agent rekao da je cijena 40kn. dosao racun 56+pdv.

kakve su to smicalice?
poslao im zalbu, ali sad ocekujem neki glupi odovor. sve mi se cini da cu pisat u hakom.
Na Mozaiku je brzina 1000/500 ili 200/100, tako da si ti dogovorio po prijašnjem paketu, gdje nema Mozaik popusta. Svejedno, ako su obećali 199kn, to nema veze s tobom i trebali su to ispoštovati.

Sto se tiče prijemnika, na starim paketima su koštali 59kn bez ugovorne obveze(s obvezom je bio popust), dok 40 kn koštaju u novim Mozaik paketima. Opet kriva neupućena korisnička služba.
data202 je offline   Reply With Quote
Staro 08.11.2020., 13:49   #637
Marko :)
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2016
Lokacija: Unknown
Postovi: 627
Ljudi, sve što trebate dogovoriti, dogovarajte preko maila. Tako je i sa službom za korisnike; ako postoji problem, pišite mail jer na mailu ne rade studentu nego malo upućeniji ljudi.

Ako ste nešto dogovorili, a to nije ispunjeno (kao što je recimo gore slučaj), imate dokaz odnosno napisano što vam je ponuđeno i na što se pristali. Ovako nemate ništa.
Marko :) je offline   Reply With Quote
Staro 17.11.2020., 22:17   #638
Thermaltake
1
 
Thermaltake's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,312
Zasad još uvijek u kvartu jedini sam spojen na GPON i navečer primjetim kako upload padne. Ujutro bude oko 480, a znao je biti i po 500 do neki dan, no u zadnjih par dana čak ne prelazi 472 ujutro, a sad navečer mi bude oko 400-410, dok je download uvijek 936Mbps. Pitam se šta će biti kad počnu spajat ostatak kvarta i još ako poznavajući A1 popune sva mjesta na spliteru, show.

Zadnje izmijenjeno od: Thermaltake. 23.11.2020. u 10:36.
Thermaltake je offline   Reply With Quote
Staro 18.11.2020., 20:23   #639
Cilim
Premium
Moj komp
 
Cilim's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,542
Citiraj:
Autor Thermaltake Pregled postova
Zasad još uvijek u kvartu jedini sam spojen na GPON i navečer primjetim kako upload padne. Ujutro bude oko 480, a znao je biti i po 500 do neki dan, no u zadnjih par dana ne prelazi 470-480 ujutro, a sad navečer mi bude oko 400-410, dok je download uvijek 936Mbps. Pitam se šta će biti kad počnu spajat ostatak kvarta i još ako poznavajući A1 popune sva mjesta na spliteru, show.
Susjed ispada da si ti pokusni kunic u nasem naselju, a kad cemo i mi ostali bijeli misevi biti spojeni na nacin kako su tebi spojili tu optiku sa takvom brzinom.
Cilim je offline   Reply With Quote
Staro 18.11.2020., 20:27   #640
Thermaltake
1
 
Thermaltake's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,312
Citiraj:
Autor Cilim Pregled postova
Susjed ispada da si ti pokusni kunic u nasem naselju, a kad cemo i mi ostali bijeli misevi biti spojeni na nacin kako su tebi spojili tu optiku sa takvom brzinom.
A ne znam, cimni ih i tlači nađi neki problem ko ja koji ne znaju otklonit pa ti možda dođu i prije
Thermaltake je offline   Reply With Quote
Staro 19.11.2020., 12:47   #641
deda.cro
Registered User
 
Datum registracije: Jul 2009
Lokacija: Sesvete
Postovi: 117
Ima li netko iskustva s objavom gradnje A1 optike, koja se ne napravi do roka navedenog u objavi?


A1 napravio plan, fino ga objavili na svojim stranicama i hakom uredno na svojim stranicama, a nije napravljeno po planu, tj. dio naselja je jednostavno preskočen i sad svi peru ruke. Radi se o godinu dana koji su prošli od roka napisanog u objavi namjere gradnje. Hakom kaže da ne mogu ništa, a A1 jednostavno kaže da nema u planu završiti započeto.
Čemu onda papirologija i planovi ili pitam glupost, jer se zna gdje živimo?
deda.cro je offline   Reply With Quote
Staro 19.11.2020., 21:08   #642
X-Man
Registered User
 
Datum registracije: Apr 2016
Lokacija: HR
Postovi: 9
Citiraj:
Autor deda.cro Pregled postova
Ima li netko iskustva s objavom gradnje A1 optike, koja se ne napravi do roka navedenog u objavi?
Imam istu situaciju. A1 je na svojoj i na HAKOM-ovoj stranici objavio gradnju optike u mom mjestu. Prošlo 2 godine otada, ništa nije izgrađeno.
Koma!
X-Man je offline   Reply With Quote
Staro 21.11.2020., 13:21   #643
krimos
Premium
Moj komp
 
krimos's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 278
Prešao sa homebox-a na optiku... download 950 zakucava upload do 530. Uzeo sam paket sa svim programima. Za sada nemam zamjerke osim na sliku koju reproducira taj njihov receiver. Poštelao preko postavki televizora
__________________
beauty is only a lightswitch away
krimos je offline   Reply With Quote
Staro 22.11.2020., 11:51   #644
deda.cro
Registered User
 
Datum registracije: Jul 2009
Lokacija: Sesvete
Postovi: 117
Citiraj:
Autor X-Man Pregled postova
Imam istu situaciju. A1 je na svojoj i na HAKOM-ovoj stranici objavio gradnju optike u mom mjestu. Prošlo 2 godine otada, ništa nije izgrađeno.
Koma!

Poslao sam mail na hakom i odgovor je bio u stilu: postoji procedura koja se mora ispoštovati, kao datumi ovo i ono, ali ako se ne drže datuma, nikome ništa
Ono što ja vidim kao mogući problem, je taj što se na web stranicama i hakoma i A1 oglašava stanje koje je lažno i pokušao sam isposlovati da mi iz hakoma barem kažu da će poslati ping mail na A1 iako ne očekujem puno, nažalost.
deda.cro je offline   Reply With Quote
Staro 22.11.2020., 12:17   #645
Litra
Premium
Moj komp
 
Litra's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Zagreb, Dubrava
Postovi: 501
Citiraj:
Autor deda.cro Pregled postova
Poslao sam mail na hakom i odgovor je bio u stilu: postoji procedura koja se mora ispoštovati, kao datumi ovo i ono, ali ako se ne drže datuma, nikome ništa
Ono što ja vidim kao mogući problem, je taj što se na web stranicama i hakoma i A1 oglašava stanje koje je lažno i pokušao sam isposlovati da mi iz hakoma barem kažu da će poslati ping mail na A1 iako ne očekujem puno, nažalost.
Imam donekle sličnu situaciju kao ti i X-man. Stup sa optikom od mene 50 metara koju su još prošle godine u 8 mjesecu postavili. Kada sam ih zvao prošle godine, rekli su da bi trebalo biti provedeno do mene do kraja godine pa na kraju ništa od toga. Pa sam ih opet zvao krajem drugog mjeseca ove godine i rekli su da će biti za 2-3 mjeseca provedene i naravno opet ništa. Pa sam im pisao prije nekih mjesec dana i rekli su mi da neće biti ništa od provođenja optike ove godine. Vade se na koronu i manjak prihoda zbog iste što je čisti bullshit, a i jedan poznanik koji je radio u prodaji za poslovne korisnike mi je potvrdio da je to bullshit, te da im je to izgovor da ne investiraju u gradnju optičke mreže. Trenutno samo provode optiku za poslovne korisnik, dok za privatne korisnike nema nikakvih naznaka gradnje. A o HAKOMU ne želim ni govorit jer je očito da ne žele ništa napraviti po tom pitanju

Zadnje izmijenjeno od: Litra. 22.11.2020. u 14:16.
Litra je offline   Reply With Quote
Staro 22.11.2020., 12:36   #646
data202
Premium
 
data202's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2019
Lokacija: Zagreb, HR
Postovi: 181
Čiste gluposti da, vade se na koronu, a prije više od godinu dana su uveli onih 20 kn naknade za poboljšanje fiksne mreže, koja se ironično pogoršala i još su ukinuli ulaganja u provođenju optike.

Kratki izračun, 16kn(kad se makne PDV)*13mjeseci*cca 500 000 korisnika = 104 milijuna kuna. Znači 100 milja kuna čistog povećanja prihoda u zadnjih godinu dana.
data202 je offline   Reply With Quote
Staro 24.11.2020., 19:23   #647
JVC MX-GT88
Premium
Moj komp
 
JVC MX-GT88's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb - istok
Postovi: 870
Jučer mi je stigla optika. Radi super, imam brzinu cca 200/100. No na kompu koji je u mojo sobi se dosta brzine izgubi zbog zida, pa mjerim nekih 50/50 u toj sobi, iako mi je Signal Strength: Excellent i signal je full. Imam onaj mali wifi usb adapter s kojim sam povezan.

Kako najbolje pojačati signal? Dali je to do lošeg wifi adaptera ili do čega? Bilo bi ok da se prenese barem pola ove brzine koja je kod routera.

Mobitel u toj istoj sobi potegne duplo veću brzinu...
JVC MX-GT88 je offline   Reply With Quote
Staro 24.11.2020., 19:31   #648
Blagus
Premium
 
Datum registracije: Jun 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 505
Citiraj:
Autor JVC MX-GT88 Pregled postova
Jučer mi je stigla optika. Radi super, imam brzinu cca 200/100. No na kompu koji je u mojo sobi se dosta brzine izgubi zbog zida, pa mjerim nekih 50/50 u toj sobi, iako mi je Signal Strength: Excellent i signal je full. Imam onaj mali wifi usb adapter s kojim sam povezan.

Kako najbolje pojačati signal? Dali je to do lošeg wifi adaptera ili do čega? Bilo bi ok da se prenese barem pola ove brzine koja je kod routera.

Mobitel u toj istoj sobi potegne duplo veću brzinu...
Koji ruter, koji Wi-Fi adapter, jel 2,4 ili 5 GHz?
Blagus je offline   Reply With Quote
Staro 24.11.2020., 19:56   #649
JVC MX-GT88
Premium
Moj komp
 
JVC MX-GT88's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb - istok
Postovi: 870
Ruter je neki Huawei, pročitam točan model ako treba.
A adapter je ovaj https://www.tp-link.com/us/home-netw.../tl-wn725n/v3/
Mislim da je to 2.4GHz...
JVC MX-GT88 je offline   Reply With Quote
Staro 25.11.2020., 07:59   #650
TomG
®
 
TomG's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Munich
Postovi: 2,202
https://www.a1.hr/privatni/promocije/blagdanska-ponuda


Zna li netko nesto vise o ovoj ponudi?
Ima li nesto upfronta ili je na 3 godine?
TomG je offline   Reply With Quote
Staro 25.11.2020., 22:27   #651
JVC MX-GT88
Premium
Moj komp
 
JVC MX-GT88's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb - istok
Postovi: 870
Evo, znači ruter je Huawei HG8145V5,
adapter je ovaj https://www.tp-link.com/us/home-netw.../tl-wn725n/v3/

I s tim adapterom mi je signal na maks., ali uspije prenijeti cca 30% pune brzine do mene. Jel to znači onda da je problem u tom adapteru? Jel bi pomogao neki tipa ovaj:

https://www.instar-informatika.hr/me.../MU6H/product/
JVC MX-GT88 je offline   Reply With Quote
Staro 27.11.2020., 23:49   #652
Thermaltake
1
 
Thermaltake's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,312
Sad mi je upload navečer na granici 350-360, svakim danom sve više i više pada. I u jutarnjim satima je pao za nekih 30-40Mbps, dok download je uvijek isti 936Mbps, fucking PON optika.

Zadnje izmijenjeno od: Thermaltake. 28.11.2020. u 09:17.
Thermaltake je offline   Reply With Quote
Staro 28.11.2020., 09:22   #653
Exomaniac
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2016
Lokacija: Zagreb
Postovi: 746
Citiraj:
Autor Thermaltake Pregled postova
Sad mi je upload navečer na granici 350-360, svakim danom sve više i više pada. I u jutarnjim satima je pao za nekih 30-40Mbps, dok download je uvijek isti 936Mbps, fucking PON optika.
Nije problem PON, problem je A1. Ista stvar može bit da imaju AON. Ne znam odakle se ljudima kod nas uvuklo to da je AON bolji od PON-a kad nije nego je jedno namjenjeno za jedne potrebe, a drugo za druge.
Exomaniac je offline   Reply With Quote
Staro 28.11.2020., 09:24   #654
Thermaltake
1
 
Thermaltake's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,312
Citiraj:
Autor Exomaniac Pregled postova
Nije problem PON, problem je A1. Ista stvar može bit da imaju AON. Ne znam odakle se ljudima kod nas uvuklo to da je AON bolji od PON-a kad nije nego je jedno namjenjeno za jedne potrebe, a drugo za druge.
Dok sam imao AON nikad mi nije padao ni download niti upload, uvijek su bili isti.

Zadnje izmijenjeno od: Thermaltake. 28.11.2020. u 09:31.
Thermaltake je offline   Reply With Quote
Staro 28.11.2020., 23:09   #655
Exomaniac
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2016
Lokacija: Zagreb
Postovi: 746
Citiraj:
Autor Thermaltake Pregled postova
Dok sam imao AON nikad mi nije padao ni download niti upload, uvijek su bili isti.
Ali si imao i manje brzine, 100/100, opterećenje na centralu je bilo manje. Ograniči i ovo na 100/100 pa će uvijek imat zakucan maksimum

A1 nudi uslugu, a nije pripremio infrastrukturu. Ili su svjesni koliko infrastruktura može, ali žele ju iskorisiti 100% pa onda dolazi do prevelikog opterećenja.
Exomaniac je offline   Reply With Quote
Staro 29.11.2020., 09:05   #656
Thermaltake
1
 
Thermaltake's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,312
Citiraj:
Autor Exomaniac Pregled postova
Ali si imao i manje brzine, 100/100, opterećenje na centralu je bilo manje. Ograniči i ovo na 100/100 pa će uvijek imat zakucan maksimum

A1 nudi uslugu, a nije pripremio infrastrukturu. Ili su svjesni koliko infrastruktura može, ali žele ju iskorisiti 100% pa onda dolazi do prevelikog opterećenja.
To se slažem s tobom i u pravu si, zaboravim ponekad da je ovo 10x brže od onog šta sam imao

Mene samo čudi to šta sam ja još uvijek ili jedini ili među prvih par u kvartu da ju imaju jer još uvijek je ne nude tj. nije dostupna u mom kvartu i moguće da sam još uvijek samo ja spojen i da mi se to dešava. A šta će tek biti kad ih se nakači po 20-30.
Thermaltake je offline   Reply With Quote
Staro 29.11.2020., 11:44   #657
Blagus
Premium
 
Datum registracije: Jun 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 505
Ako nekome smeta pad brzine na optici, nudim zamjenu ključ za ključ, ja dajem kuću na lokaciji sa stabilnih 38/7 Mbps na VDSL-u, a vi meni ključeve stana gdje A1 nudi 1 Gbps optiku. Garantiram vam da ćete imati stalnu brzinu a ja preuzimam vašu muku sa padom brzine sa 500 na 350 Mbps. Ponude u PP
Blagus je offline   Reply With Quote
Staro 29.11.2020., 12:35   #658
jp_rv
Premium
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: istra
Postovi: 3,060
mislim da je ovo stvarno 1st world problem ča je pad brzine sa 1000 na 900mbps na jeftinoj gpon liniji koja nigdje ne garantira 1gbps i koju plaćate koliko, 250kn mjesečno?

hrvatska nema niti kapaciteta da svima omogući gigabit niti unutar, kamoli van države, a i sami a1/HT test serveri pitanje je koliko su sposobni vrtiti da dvo-troznamenkasti broj korisnika sa 1gbps vrti speedtest istovremeno.

džaba vam gigabit za išta osim eventualno nekakav intercity promet, kada vanjski serveri ionako nemaju tu brzinu. ne kužim...

isti a1 koji prodaje el-chepo gigabit za po doma, biznis korisnicima sa dediciranim linijama naplaćuje više tisuća kn mjesečno za simetričnih 100/100 mbps.

@thermaltake, ajde vrti speedtest na frankfurt ili milano, pa da vidimo koliko ta a1 "gbit" optika vuče prema nekom serveru van HR.
jp_rv je offline   Reply With Quote
Staro 29.11.2020., 13:59   #659
Ecips Dlo
Premium
 
Ecips Dlo's Avatar
 
Datum registracije: May 2009
Lokacija: brlog
Postovi: 488
Citiraj:
Autor Ecips Dlo Pregled postova


ukljucili mi danas 1gbit brzinu...prvotno na 500 bio (prije cca 2mj ugovorio),a racun ce biti 199 (fix+net)



kakav vi imate ping van hrv?ovaj ping mi se cini malo visokim

odvrtio ja kad su meni ukljucili
Ecips Dlo je offline   Reply With Quote
Staro 29.11.2020., 14:34   #660
Thermaltake
1
 
Thermaltake's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,312
Citiraj:
Autor jp_rv Pregled postova
@thermaltake, ajde vrti speedtest na frankfurt ili milano, pa da vidimo koliko ta a1 "gbit" optika vuče prema nekom serveru van HR.
Prema frunkfurtu i milanu je 937 down i up je 300-350.

Citiraj:
Autor Ecips Dlo Pregled postova
odvrtio ja kad su meni ukljucili
Ping mi je uvijek prema A1 (Zagreb) 1 ili 2ms.



Ali tebi ga mjeri sa servera iz frankfurta i takav ping kao tvoj je i meni kad ga tamo mjerim.

Zadnje izmijenjeno od: Thermaltake. 29.11.2020. u 20:03.
Thermaltake je offline   Reply With Quote
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na