Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 14.04.2018., 15:03   #40411
MIK
no fear
Moj komp
 
MIK's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: ZAGREB
Postovi: 892
Citiraj:
Autor tizhu Pregled postova
ja kažem da NE MOŽE.
Kal se ne bi moglo... znam koliko se znadem iznojiti u sat- sat i pol intenzivne vožnje...
http://www.ferivisport.hr/blog/kako-...uti-kilograme/
MIK je offline   Reply With Quote
Staro 14.04.2018., 15:25   #40412
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
Citiraj:
Autor tizhu Pregled postova
prvo na kile: nemreš s bajkom skinuti kile, ali bajk pomaže u tome u obliku motiva, izuzetno dobrog osjećaja nakon duge vožnje. on je kao dobra vila koja djeluje da ne odustaneš od zadanog cilja.

što se tiče izbora bicikla giant kao brend je odličan. s obzirom da mi je posao trgovina i servis bicikala uvijek pokušavam ljude nagovoriti da ne kupe krivu vrstu bicikla. u tvom slučaju izbor je odličan međutim ukoliko je makadam utabani šumski puteljak bez korijena, kamena i bez drndanja razmisli o biciklu sa krutom vilicom. ima giant takvih modela isto. toughroad mislim.

da malo pojasnim: amortizer ima polugu tako da on može biti i krut međutim taj amortizer je sidro na biciklu. težak je. kruta vilica biciklu daje čvrstoću, kompaktnost, bicikl je lakši, brži.
probaj voziti oba, nadam se da će ti dati da se malo vani propeljaš na 5 minuta svaki i odluči. možda ti trgovac kaže nešto pametno također.
ono najvažnije: kupi bicikl ispravne veličine rame. ako si na granici gdje se dvije veličine preklapaju uzmi: manji ako želiš kompaktniji bicikl. veći ako želiš što udobniji položaj - comfort.

good luck
U medjuvrenu sam pronašao Roam1 koji ima bolje komponente (Shimano deore komplet) a iste novce, samo je 2017 model umjesto 2018. Razlika doslovno valjda u boji i debljini gume mislim izmedju 2017 i 2018.

I ja razbijam glavu da li da idem na krutu vilicu.
Probat u biti ne moš. Možda u trgovini samo, van na cestu ne vjerujem baš.

Citiraj:
Autor Mar Pregled postova
Naravno sa s biciklom može skinuti kile. Dapače najbolji i najjednostavniji način.
Sigurno bi bilo dobro korigirati i prehranu ako je sadašnja loša ali za razliku od trčanja ili teretane puno je lakše bicikliranje i manje opterećenje na organizam jer se može lako odrediti tempo.
Vjerujem da ću skinuti par kila jer sam totalno neaktivan, bilo kakva aktivnost će mi pomoc
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 14.04.2018., 15:36   #40413
nub
PREMIUM
Moj komp
 
nub's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2014
Lokacija: zg
Postovi: 2,066
Naravno da se može bajkom, ili bilo čim drugim skinut kile. Bitan je kalorijski deficit, a vožnjom bajka se pojačano troše kalorije. Ne kužim kako se ne bi moglo
nub je offline   Reply With Quote
Staro 14.04.2018., 15:44   #40414
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
Slažem se da teško onim osobama koje su već u formi i nemaju pretjerano viška.
Ja imam 180cm i 95kg i moram riješiti 6-7kg a najviše su mi naravno na torzu.
Aktivnost mi je trenutno ravna nuli, auto i kuća. Nisam propješačio vise od 200m mjesecima.
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 14.04.2018., 20:44   #40415
9800pro
aka Edo, aka Syncros
Moj komp
 
9800pro's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: Zagreb, Trešnjevka
Postovi: 1,682
Svaki sport troši određeni broj kalorija po satu, ovisno o intenzitetu i samoj osobi. Samo mršavljenje je čista razlika između unosa i potrošnje kalorija. To da sa bicikliranjem ne možeš smršaviti je takva bedastoća da nemam komentara...
9800pro je offline   Reply With Quote
Staro 16.04.2018., 15:56   #40416
kvi kvi
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 82
Pozz, kupio bi si neki dobar cestovni bike. Idem svaki dan na posao nekih cca 10km u jednom smjeru sa starim mtb i umirem...izmori me, vjerovatno zbog guma. Posto sam stalno posao,kuca služio bi mi i za rekreaciju. Visok sam 180/85kg. Molim vas preporuku bikea jer se ne kuzim bas nista u njih. Max mogu ici do 6tkn, da bude trg u hr i placanje na rate!!
kvi kvi je offline   Reply With Quote
Staro 16.04.2018., 16:40   #40417
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,633
Citiraj:
Autor kvi kvi Pregled postova
Pozz, kupio bi si neki dobar cestovni bike. Idem svaki dan na posao nekih cca 10km u jednom smjeru sa starim mtb i umirem...izmori me, vjerovatno zbog guma. Posto sam stalno posao,kuca služio bi mi i za rekreaciju. Visok sam 180/85kg. Molim vas preporuku bikea jer se ne kuzim bas nista u njih. Max mogu ici do 6tkn, da bude trg u hr i placanje na rate!!
Nađe se dobrih rabljenih 28" treking bajkova za male novce po oglasnicima.
Da promijeniš sve potrošne dijelove i savršeno ga sebi prilagodiš, ne bi trebao potrošiti više od toga koliko si dao za njega.

Prošle godine sam naletio na ovakvog Peugeota

Čovjek je tražio 1000 kn, otišao sam ga pogledati i uzeo bez puno razmišljanja. Bajk je dugo stajao i imao je manjih problema s pogonom. Uložio sam još oko 1000 kn u njega i imam savršen stroj koji samo klizi po cesti. Ni ne kuži se da je star preko 20 godina.

Sve to vrijedi ako imaš do 3000 za iskeširati odmah.

Naletio recimo na ovo:
https://www.njuskalo.hr/ostali-bicik...oglas-23129034

Da sad opet kupujem, ovog bih išao pogledati
https://www.njuskalo.hr/sve-ostalo/m...oglas-22976705

Ako baš mora biti novo...ili ti ne paše kako izgledaju ti klasični gradski bicikli...
https://keindl-sport.hr/cube-nature-...roizvod-21270/
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je offline   Reply With Quote
Staro 16.04.2018., 21:13   #40418
tizhu
Premium
 
Datum registracije: Sep 2014
Lokacija: zagreb
Postovi: 722
iz ponuđenog linka:
Potrošnja 3500 kalorija rezultirat će gubitkom težine od pola kilograma. Uz pretpostavku da ćete potrošiti 500 kalorija za sat vremena vožnje, svakodnevna vožnja bicikla dovela bi do gubitka težine od pola kilograma nakon samo tjedan dana!

naravno da vožnja biciklom troši kalorije, ali poanta bicikla je SVE samo ne skidanje kila. popiješ li samo jedan kapučino ili popiješ jednu kolu sve što si vozio bacio si u vjetar. barem što se tiče mršavljenja. tko želi skinut kile ko gabre (znači nije pretio već ima par kg viška) pojest će trunčicu manje hrane nego inače za svaki obrok. možda će ih razvuć. navečer barem tri sata prije spavanja neka bude zadnji obrok i neka bude light i slično. možda izbaciti potpuno šećer i alkohol navečer, neke loše navike poput cigarete, odlazak do dućana biciklom ili pješice umjesto autom ako je zgodno.

vožnja bicikla je uživancija u kretanju, uživanje u prirodi, može biti i urbana sredina u potpunosti. vožnja biciklom će pokrenuti neke mišiće koji se ne koriste toliko, malo će i srce ubrzati ako jače stisnemo pedale i slično. aerobno hehe, ali vožnja bajkom ne može biti temelj ili važan faktor skidanja kilograma. nakon svake osjećaj je dobar, koristan, zdrav i onda dođe motiv da se popije voda, pojede kakva pločica, neki shake, smothie umjesto pivčage, torte, kolača i hrge mesa. e to je onda posao.

recite nekom da nek vozi sat vremena bicikl baš svaki dan i da će za 7 dana izgubiti vjerojatno pola kile gledajte mu izraz lica
tizhu je offline   Reply With Quote
Staro 16.04.2018., 21:28   #40419
9800pro
aka Edo, aka Syncros
Moj komp
 
9800pro's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: Zagreb, Trešnjevka
Postovi: 1,682
Poanta bicikla!?!!
Poanta bicikla je što ti hoćeš, ili uživancija ili je8eni HIIT trening a ne nešto predefinirano.
Vrlo jednostavno, ako zapne može smršaviti, ako se samo vozika onda normalno ništa od toga.
Ako sam ja uspio 20 kila skinuti doma na je8enom orbitreku di nebi mogao on na biciklu.
Na kraju sve ovisi o njemu. Ako ništa drugo, podignut će formu i izdržljivost i neće se zdebljati.
9800pro je offline   Reply With Quote
Staro 16.04.2018., 22:47   #40420
Mar
Suit up!
Moj komp
 
Mar's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Šibenik
Postovi: 5,927
Pa naravno da će skinuti.
Ako malo zapneš, 2-3h intenzivnije vožnje nisu neki problem, a to otapa 2-3k kalorija što je u prosjeku duplo više nego što organizam potroši bez rekreacije dnevno.
Ako tu jedeš normalno i ne zalivaš se pivom ili preteškom spizom nego glad utažiš nečim zasitnim, a opet manje kaloričnim kao što je meso, riba, svježi sir i sl bar si 1000kcal u minusu što dovodi do gubitka od oko pola kile do kile tjedno tj kroz 2mj skineš solidnih 4-8kg i to bez nekog odricanja ili gladovanja.

P.S. Piva je vražiji izum Toliko dobro i lagano klizi te nije problem popit 3-4-5 devno ako se baviš nekom sportskom aktivnošću, ali ti onda skoro cijeli trud poništi (bar što se kila tiče ).
__________________
"When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story."
- Barney Stinson

Zadnje izmijenjeno od: Mar. 16.04.2018. u 22:52.
Mar je offline   Reply With Quote
Staro 16.04.2018., 22:57   #40421
hash
Premium
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: zg
Postovi: 1,431
Citiraj:
Autor tizhu Pregled postova
ja kažem da NE MOŽE.
ako ti znaš nešto više samo daj. evo imam i prijedlog:
napravi čovjeku program koliko dnevno sati da vozi bicikl pod kojim opterećenjem i na to mu izračunaj koliko je potrošio kalorija jer bez toga ti priča ne drži vodu.
možda pomogneš još nekima.
Moze, samo sto voznja po kvartu nije ozbiljan sport pa ce i skidanje kila ici sporije, ili ako cemo biti realni, nece ici.

Iz mog, cisto amaterskog, bavljenja sportom: jedino sto skida kile je da se ubijes ko zivotinja tako da kad dodjes doma nemas volje za hranom koliko si umoran. Sve ostalo je vise trening psihickog nego fizickog zdravlja.

@gabre

Voznje od 50km znace jako malo ako se vozis lezerno.

Ne znam sto ti znaci skidanje kila, ali po postovima mi se cini da imas love tako da plati nekome da te maltretira s vjezbanjem. Imao sam frenda (mi smo cca 30tak godina) koji je platio klincu od 18,19,20 privatne treninge. Mali ga je zvao svaki drugi dan da mora doci na trening. Isplati se i svakom bi to preporucio, samo vidi da si kliknes s trenerom.

Bicikl koji si linkao, a da ces ga voziti 10 godina zaboravi. To je bicikl za ni sim ni tam. Nit je tolko brz da ces gustat ganjat ga po cesti, niti je dovoljno prilagodjen sumi.

To je dobar bajk,ali za po penzionerski, a kao sto sam ti rekao, penzionerski ne skida kile, a niti je gust. Super je ako si kolko tolko u formi, ali za gust nije.

Bez da napises kolko imas kila na koju visinu i sto ces raditi sljedecih tjedan dana, a sto bi u buducnosti htio (bez obzira dal dosao do tog ikad ili ne), je sve vrlo nezahvalno za komentirati.

tldr;

oces skinuti kile - imas pare, plati nekom da te maltretira, ne tetosi, nego maltretira s vjezbanjem
oces bajk - kile, visina i kak bi se htio voziti s njim: suma gustanje, ili cesta ganjanje
hash je offline   Reply With Quote
Staro 16.04.2018., 23:04   #40422
pdx
Premium
Moj komp
 
pdx's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: krk
Postovi: 482
prestani brojati kalorije , izbaci kruh, slatko ,gazirana pica i dobar si. cim se pocnes opterecivati ode sve u k
pdx je offline   Reply With Quote
Staro 17.04.2018., 01:33   #40423
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
Pisao sam već, 180cm, 95kg.
Kondicija nula. Aktivnosti nula. Djece - 3 komada od kojih vremena za bilo što nemam. Vjerojatno bih uhvatio sat vremena navečer. Eventualno vikendom malo. Asfalt 90%, ono što bih mogao vise vremenski je uzet trainer pa u podrumu složit ispred projektora. Pa malo kondiciju tako popravit pa onda duže vožnje otvorenom cestom. Imam jednog prijatelja koji vozi aktivno pa bi mogli skupa.

Teretanu nisam nikad išao, besmisleno mi je to dizanje utega. Osobnog trenera nisam nikad imao ni probao.

Nemam poroka po pitanju alkohola, cigareta, ni teške hrane. Ali imam problem što navečer nešto uvijek žvacem, nesto slatko, čips, itd.. ili jogurt s pahuljicama, ili neko voće... Nikako se toga ostaviti.
Slabo jedem izjutra, onda me navečer uhvati za žvakati nešto.

A definitivno ne pomaže što hebena zima traje već 6 mjeseci i nikud ne idemo po vani.

Pazi jučer vremena, da se upucaš.

A imam jedan stari bic koji treba očistiti, odmastiti i ponovno podmazati, napumpat gume.. 1984-a mislim, ali kolko vidim ima moderne felge i gume gore.

Prilično sam siguran da ću ići na fiksnu prednju vilicu ali sam malo debljim gumama, ovaj dobijem za $950 plus će mi ubaciti bocu za vodu, blatobran neki, zvonce

http://m.feltbicycles.com/productcat...uct/3/10173374

Ili nešto slično ovome.


Zadnje izmijenjeno od: Gabre. 17.04.2018. u 01:45.
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 17.04.2018., 17:20   #40424
tizhu
Premium
 
Datum registracije: Sep 2014
Lokacija: zagreb
Postovi: 722
bit ćeš ok na novom giantu. ovo je specka sa agresivnim položajem za običnog rekreativca i ona je za papanje kilometara tipa 80km u jednom smjeru i slično. ne treba ti to.
kad dođe proljeće u kanadu (i svi se grohotom nasmijaše) sjest ćeš na bajk i odpedalirat sat dva koliko ti se bude dalo. očekuj bolove guzova da nećeš moći sjesti. to traje kojih dva, tri dana i odjednom prestane. svaki dan ćeš primjetiti da ti kondicija raste. nakon desetak dana moći ćeš na poštene rute sa uzbrdicama i slično. u društvu je zabavnije, ali ni slolo nije loše ako se mjenjaju rute i krajobraz.
čuo si i znaš sve: svaki obrok baci zadnjih 5 zalogaja i popij čašu vode. za 15 minuta će te glad proći. navečer odbij šećere, ugljikohidrate i sve kalorično. nađi obrok koji je ukusan a nije težak. žganci, griz, povrće, voće, možda posni sir, ali ne previše. da se naći svega. smothie neki s bananom i miksanim voćem s malo meda ako baš treba šećer.
2 sata prije spavanja nema hrane. to su sitnice. do ljeta ćeš se rastopiti.
ako imaš manje od 30 km do posla možeš i bajkom na posao.e to onda već postaje ozbiljno i tu ide sve brže.
tizhu je offline   Reply With Quote
Staro 17.04.2018., 17:28   #40425
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
isao bih bajkom do posla. Imam 20km u jednom smjeru. To ne bi bio problem.

ALI....

stvar je u tome sto je mene trta se voziti cestama uz silne aute, i ocajne vozace. O tome se radi Imam malu djecu, jedini prihod u obitelji dolazi od mene...

gle primjer. Jebote ko da smo u Kini, jos pobjegne
https://www.youtube.com/watch?time_c...&v=ABJZs8fqMDU
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 17.04.2018., 21:28   #40426
Mar
Suit up!
Moj komp
 
Mar's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Šibenik
Postovi: 5,927
Haha vrijeme za upucati se
Nama već danima ode 20-25°C, sunce, kratki rukavi i kratke gaće
__________________
"When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story."
- Barney Stinson
Mar je offline   Reply With Quote
Staro 17.04.2018., 22:59   #40427
tizhu
Premium
 
Datum registracije: Sep 2014
Lokacija: zagreb
Postovi: 722
čak mislim da je lik kasnije stao, ali ono...
uplati policu osiguranja pa što bude bit će
tizhu je offline   Reply With Quote
Staro 18.04.2018., 00:27   #40428
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
Stao pa zbrisao. Ovo je policija pustila video tražeći svjedoke.
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 20.04.2018., 14:42   #40429
Guls
Premium
Moj komp
 
Guls's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: Sveta Nedelja
Postovi: 2,937
Dobio Cube AIM SL 29".
Nisam se vozio na bajku jedno 10-12 godina, odradio turu od posla do doma, 7km vrlo vrlo dinamičkog cestovnog terena.
Bajk je super, dupeta više nemam od bolova, ali definitivno prvi bajk za kojeg mogu reći da ide ko prase.
Sad bi kupio ženi sličan, ali nemam 4500kn za ovakvoga... možda neka Nakamura ili Fusion.
__________________

HP Obelisk Desktop PC - 875-0040ny
Intel i7 9700F
32GB Hyper-X DDR4-2666
2TB 970Pro PCIe NVMe M.2
Palit GeForce RTX 3060 StormX 8GB
Windows 11 Professional

Periferija
2 x 27" Dell P2723D
Corsair SP2500 2.1
Logitech MK270

Lenovo Legion 5 17ACH6H 82JY007GSC
17,3 FHD IPS 144Hz
AMD Ryzen 7 5800H
16GB DDR4-3200 RAM
NVIDIA GeForce RTX 3060 6GB GDDR6
1TB PCIe NVMe SSD
Windows 11 Professional

Sony Playstation 5
Philips The One 75PUS8807/12 LED UHD 4K 120 hz
Logitech K400 wireless keyboard
Guls je offline   Reply With Quote
Staro 20.04.2018., 17:05   #40430
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
Dobar bajk, malo predebele gume za asvalt
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 20.04.2018., 17:12   #40431
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,764
To je smart sam, imho vise za asfalt nego offroad (dobar mix gume za cestu i makadam). Nadrukas je na 3 bara i letis po cesti zbog gustog srednjeg profila
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 20.04.2018., 18:08   #40432
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
ma ok, ali je to stvarno balon od gume, i za asvalt treba upola manja guma.
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 20.04.2018., 21:18   #40433
win32
Premium
Moj komp
 
win32's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: Dark Side Of The Moon
Postovi: 1,517
Da ne radim novu temu pošto je upit vezan i za biciklizam (molim modove da premjeste upit ako sam "promašio fudbal").

Naime, trebam pomoć oko izbora sata kojega bi koristio za cestovni bajk i za trčanje (napominjem da mi treba baš ručni sat) pa sam dobio na odabir Suunto Ambit 3 Sport ili Garmin Forerunner 235 (ne neki treći, jedino ako znate za neki treći koji se novi dobije za cca 1100kn pošto me toliko ispadne svaki navedeni).
Tih 1100kn mi je max limit, previše toga moram raditi na cestovnjaku da bi imao još novca za npr. Fenix.
Podatke bi sinkronizirao sa Stravom, a nije mi problem ni ručno uploadati vožnje i trčanja na Stravu.
Kasnije bi samo dodao senzor za kadencu (Suunto nije ANT+ kompatibilan).

"The Ambit3 watches are Bluetooth Smart compatible, not compatible with ANT+".

Unatoč tome mogu naći senzor koji nije ANT+ pa mi ne predstavlja neki problem.

Suunto dolazi s HR trakom oko prsa što mi se čini preciznije od očitanja pulsa preko optičkog senzora kao što ga ima Garmin (makar taj senzor može biti plus, ali nije mi važan puls za vrijeme spavanja i sl pa mi nije teško nositi traku oko prsa).

Garmin mi se čini kao više user friendly te mi izgleda kao da ima bolji support te ima ANT+.
Isto tako mi izgleda kao da Garmin izdaje češće update za svoje uređaje i imaju više sluha za neke probleme.

Svaki ima svoje pluseve i minuse pa po vama koji bi bio bolji?

Znam da ni jedan nije idealan (idealno bi bilo da imam još cca 2k kn više, no na žalost nemam) , ali eto....situacija je da biram manje zlo između ta dva pa je svaki dobronamjerni savjet više nego dobro došao.

Hvala!

Poslano sa mog MHA-L29 koristeći Tapatalk
__________________
"In the beginning there was 0. And then there was 1. A mind-bending meditation on the transcendent power of digital computation."

Pošteni trgovac: 1, 2, 3, 4, 5...
win32 je offline   Reply With Quote
Staro 21.04.2018., 01:48   #40434
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
dobro pitanje, i mene zanima, opcenito me zanima preporuka nekog ciklometra ili kako se zovu, koji se synca sa mobitelom i da na sebi ima navigaciju.
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 21.04.2018., 08:39   #40435
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,764
Osobno imam vec par godina FR230 sa HR trakom (dobijes u bundleu) i Sigma senzorom kadence. Zasto 230 a ne 235? Na bajku volim da mi je sat na volanu gdje vidim sve podatke, vjerujem da ta generacija HR monitora na tim Garminima bolje ocitava HR sa trake nego zapesca (ne volim stisnuti sat na zapescu i rizik da prestane ocitavati HR ako je labavo ili mices zglob ruke). I zadnje, bat na 230 traje ipak nesto duze u standbyju (meni sa upaljenim uvijek BTom traje po 25-30 dana, snimanje gps aktivnosti cucla 10%/h).

Ima tema o sportskim satovima i tamo sam dosta pisao o iskustvu i dojmovima

Edit: a vidim upit i na dropbikeu, tamo sam isto negdje svrljao o tom satu pa procackaj moje postove


Gabre: ako ciljas na navigaciju onda se moras protegnuti na Gamin Edge modele ili neki Fenix sa kartama (taj feature mi nije primaran pa ne znam detaljnije nista reci)
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.

Zadnje izmijenjeno od: xlr. 21.04.2018. u 10:33.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 21.04.2018., 13:44   #40436
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
Ja u biti ne znam što je optimalno. Najlakše bi bilo prikeljit mob gore, možda zakoni napravim.
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 21.04.2018., 14:13   #40437
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,764
Ovisi sto bi htio.
Netko zeli real time navigaciju - tu glasam za mob pogotovo ako vozis cestom i navigiras se ulicama.

Netko zeli nekakav fitness monitor za pracenje HR zona, trening, intervale, kadencu - tu je sat bolja opcija zbog mogucnosti spajanja senzora na njega, ali opet treba znati sto zelis. Nema smisla sve to mjeriti ako ti ti podaci nis ne znace. Najcesce je dovoljno pratiti HR zone za malo kvalitetniji trening (aerobno, anaerobno itd) + svi zele snimati gps log a to dobivas u paketu sa satom.

Treci zele navigaciju + sve fitness fore. E ne znam sad... Na mob sa Stravom/Endomondom mozes spojiti senzore (Samsung ima ANT+ i uredno spojis HR traku npr). Dosta ovisi od moba do moba, a imas ANT+ ili BT smart na odabir. U tom slucaju ti Strava/Endomondo snimju rutu i senzore u pozadini, dok ti pratis navigaciju preko Mapsa recimo.
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 21.04.2018., 18:03   #40438
Mr.Ex.President
Torrent freek
 
Mr.Ex.President's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: Split
Postovi: 3,910
Iman Garmin Forerunner 235, korišten za trčanje-biciklizam u omjeru 15-85 valjda. Šta te triba pitaj, nema smisla da sad pišen bibliju Meni osobno je prelagan na ruci, atraktivnog dizajna, kvalitetnih materijala, zaštita stakla je odlična (par puta ga već spuca u zid, šrok vrata, stablo,...) softver i mogućnosti pokrivaju valjda sve šta meni ka amateru treba, nihova interna aplikacija je sa svakim upgredeom sve bolja i bolja, spaja se bez problema na sve ostale aplikacije koje sam ja ikad koristija, odnosno koristim (Strava, Runkeeper,..). Nemam problema sa BT kokunikacijom njega i mobitela, također radi perfenktno sa Garmin monitrom kadence na pedali, baterija u mom režimu rada (sve uključeno stalno osim BT) traje cca 7-10 ako ne treniram, odnosno manje ovisno o treninzima.

Osobno san zadovoljan, nije jeftin, ali dobio sam što sam trebao i više.
__________________

CPU: AMD Ryzen 5 1600X MHz - cooling: Corsair H100x
MBO: MSI B450 Gaming Plus
RAM: 2x 8 GB DDR4 G.SKILL 3000 MHz (Aegis F4-3000C16D-16GISB)
VGA: Asus GeForce 970 4 GB STRIX
HDD: SSD Kingston 256 GB [KC400] || Toshiba 3 TB [DT01ACA300]
Case: NZXT S340 - Rear exhaust 120mm - 7V
PSU: Corsair RM550X 550W


Periferija

LCD: HP ZR24w
Keyboard: Logitech Illuminated Keyboard
Mouse: Logitech G400
Gaming Wheel: Driving Force™ Pro
Sound: Genius SP-HF1201A
Printer: HP LaserJet 1020
Scanner: HP ScanJet 4300
Headphones: Philips SHC 2000
ADSL: Siemens Gigaset SX763 router [T-com Flat - 10/640]
Switch: D-Link DGS-1005A 5-port giga
OS: Window 7 PRO x64 edition + SP1



CPU: AMD X2 A4-5300 cooling: BOX
MBO: Gigabyte GA-F2A85XM-HD3
RAM: Kingmax 1x4GB DDR3, 1600 MHz CL9 [FLGF]
HDD: WD Green 2TB [WD20EZRX]
PSU: Antec SU380
Case: Antec NSK2400 (ispuh: 120mm - 5V)

TV: Samsung 43E450 @HDMI
OS: Window 7 PRO x64 edition + SP1
Remote: Logitech K230 + Logitech M180 mouse

LINK

Mr.Ex.President je offline   Reply With Quote
Staro 21.04.2018., 18:35   #40439
Renesis
Ex-Gastarbajter
Moj komp
 
Renesis's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: Zagreb / Rijeka
Postovi: 5,431
ja isto imam Garmina FR235, prvi put nesto nakon 3 Polara. ja pak i nisam toliko zadovoljan. za te novce vjerojatno nema boljega, ali je sat dosta spor (lag na tipke uzas) i na moj Huawei mobitel se ne moze povezat (jos uvijek).... tako da sat je tanak i lijepo zgleda, tako da ga ja imam i za daily...

I da, mjerenje na ruci preko senzora mi nije ni priblizno dovoljno tocno, tako da sam kupio traku...

za starter ili ne zahtjevne korisnike je ok. za ekipu koja je vec imala ozbiljnije satove - treba se isprsiti za jace.
__________________

Abit IS7-E + TR NB-1
Intel Pentium 4 2.8E@3500(250*14, 1.45V) na vodi
2x512Mb DDR Kingston (2.5-3-3-7, 200Mhz)
ATI Radeon 9800PRO 128Mb @ default (412/385 max)
Audigy 2 ZS, SkyStar 2, Hauppauge WinTV, Hitachi 160Gb
Logitech Z-5500, Xerox XA7-19i
Moja makina - tišina je prednost

A. Einstein - Samo su dvije stvari neograničene, ljudska glupost i svemir, a za svemir baš i nisam siguran.

Homemade custom kanta - projekt
Homemade vodeno part1
Homemade vodeno part2
Renesis je offline   Reply With Quote
Staro 23.04.2018., 04:42   #40440
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
ovu sam ideju imao u glavi i evo naletim na kickstarter, mislim da je ovo jebena stvar.

https://www.kickstarter.com/projects...ampaign=bd8d6a
Gabre je offline   Reply With Quote
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na