Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Hardverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 07.12.2009., 15:14   #1
win32
Premium
Moj komp
 
win32's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: Dark Side Of The Moon
Postovi: 1,517
Arrow (riješeno) Nakon spajanja dužeg kabela, monitor ne ide u standby

Danas sam radio neki razmjestaj u stanu da malo oslobodim mjesta za neke stvari pa sam kucite od monitora udaljio cca 3 m. Produzio sam tipkovnicu, mis i sve ostalo normalno onim m/z USB kabovima, ali kabal za monitor sam naravno uzeo iz jednoga komada.
No sada kada ugasim OS, monitor umjesto da se ugasi i ode u "stand by" mod od mi provjerava dali je analogni ili digitalni izlaz u pitanju te mi na monitoru ostane poruka "Check signal cable".To mi se nikada nije desavalo , vec naravno kada sam gasio kantu, monitor je uvijek isao u "stand by" mod.
Zna netko u cemu je problem!? Inace sve radi normalno.....osim toga. Naravno, kada upalim komp ta poruka nestane i normalno se upali OS sa sasvim normalnom slikom.

LP
__________________
"In the beginning there was 0. And then there was 1. A mind-bending meditation on the transcendent power of digital computation."

Pošteni trgovac: 1, 2, 3, 4, 5...
win32 je offline   Reply With Quote
Staro 07.12.2009., 15:54   #2
Joke
N00B
Moj komp
 
Joke's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Split
Postovi: 3,886
A rucno kad mu namjestis source, i dalje ista stvar se desava?
__________________
IE6
Linux is Not Windows
Joke je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 07.12.2009., 16:13   #3
win32
Premium
Moj komp
 
win32's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: Dark Side Of The Moon
Postovi: 1,517
Citiraj:
Autor Joke Pregled postova
A rucno kad mu namjestis source, i dalje ista stvar se desava?
Ma nisam nista dirao. Samo sam premjestio kuciste 3 m. dalje od monitora i stavio drugi kabal, znaci ne onaj koji mi je dosao sa monitorom vec sam kupio 3 m. DVI kabal i spojio ga. Jurio sam na posao pa nisam imao ni vremena nista dirati. Makar on odmah prepozna da je "digitani" izlaz, ali ostane kada ugasim komp ona poruka. Nikada mi se to do sada nije dogodilo tj. kada mi se prije to znalo dogoditi sa sasvim desetom konfiguracijom onda mi monitor nije radio. No sada monitor radi sasvim normalno i cim upalim komp ta poruka nestane i normalno se dige OS i sve radi kako treba.
Uostalom tu postavku ni ne znam gdje namjestiti!? Nisam nikada imao potrebu nista oko toga dirati...ili monitor radi ili ne radi.....a ovo je totalno cudno.
Vidim na netu kada im se ta poruka pojavi da ne mogu uci u OS, ne radi nesto ili sta ja znam sta sve ne.....ali meni cim kantu upalim poruka nestane i sve radi.
Samo ne kuzim cemu ta poruka i zasto!? Jedino sto sam promjenio je kabal......no da ne valja onda vjerojatno nebi bilo ni slike.

Ima netko ideju sta bi moglo biti razlog i kako to rijesiti!?
__________________
"In the beginning there was 0. And then there was 1. A mind-bending meditation on the transcendent power of digital computation."

Pošteni trgovac: 1, 2, 3, 4, 5...

Zadnje izmijenjeno od: win32. 07.12.2009. u 18:10.
win32 je offline   Reply With Quote
Staro 07.12.2009., 20:47   #4
win32
Premium
Moj komp
 
win32's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: Dark Side Of The Moon
Postovi: 1,517
Sada sam dosao kuci i stavio stari kabal i monitor opet ode normalno u "stand by" mod.
Dali je problem jer sam uzeo jeftini kabal tj ovaj:

http://www.links.hr/index.php?option...kl=202.100.050

Ili je problem u duzini kabla pa ni kupovina kvalitetnijeg ne bi donijela bolje rezultate i monitor opet ne bi otisao u stand by nakon sto ugasim OS!?

Sutra idem u Link pa da uzmem drugi kabal....recimo ovaj, dali bi taj bio "kvalitetniji":

http://www.links.hr/index.php?option...kl=202.100.013

Ili da uzmem produzni kabal:

http://www.links.hr/index.php?option...kl=202.100.021

Onda bih taj produzni samo "pristekao" na ovaj stari kabal.....

Svaki savjet je dobrodosao!

Inace evo...monitor upalim i radi, ali me zivcira ovo kada nesto ne radi kako treba pa moram to obavezno rijesiti.
__________________
"In the beginning there was 0. And then there was 1. A mind-bending meditation on the transcendent power of digital computation."

Pošteni trgovac: 1, 2, 3, 4, 5...
win32 je offline   Reply With Quote
Staro 08.12.2009., 15:26   #5
win32
Premium
Moj komp
 
win32's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: Dark Side Of The Moon
Postovi: 1,517
Rijeseno!

Problem je bio u neispravnome DVI kablu.

Kupio drugi i sve radi kao zmaj!

Moze lokot!
__________________
"In the beginning there was 0. And then there was 1. A mind-bending meditation on the transcendent power of digital computation."

Pošteni trgovac: 1, 2, 3, 4, 5...
win32 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na