Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Hardverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 21.09.2006., 15:31   #1
JVC HX-Z10
Sruk
Moj komp
 
JVC HX-Z10's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,163
sto je crklo??

neznam koji bi drugi naslov stavio...
evo ovak, u ponedjeljak se dovucem doma i upalim komp i vidim bljeska lampica na monitoru,nisam nista dirao u meduvremenu,nisam prckao po driverima,nista,jednostavno sam ga ujutro upalio,posluso par pjesmi,ugasio,i onda popodne kad sam se vrtaio vise nije radio. E sad,prvo su mi pali na pamet graficka,procesor ili jednostavno cmos, pa sam probo sa drugom grafickom i nije radilo,ali svaki put kad se monitor pali,bez obzira na kojoj grafickoj, cuje se onaj 'bljesak' koji se cuje prije nego se slika pojavi na monitoru ali od slike nista.(neznam dal se taj zvuk cuje na LCD al na svim CRTovima koje sam vidio i palio se cuje,pa mislim da znate na kaj mislim).graficku sam probo na drugom kompu i tamo radi, znaci nije graficka.
Nije ni CMOS jer sam i to probao vise puta sa svim kombinacijama.
E sad,mislio sam da je procesor,al frajer ne smrdi i nikad se nije grijao i nikad nije radio probleme,al sam maloprije curi uzeo njezin celeron 2.0 i probao s njim i ista prica, nece radit.
Nije mi jasno da li je maticna otisla??? probo sam cupat rame van i onda normalno, pisti i uvijek svijetli zelena lampica i vrti se cooler od proca i ako to na monitoru bljesne znaci da bi i AGP trebo bit u funkciji jer valjda graficka moze dat sliku al nema sta dat...
Jednom sam imo slicnu stvar isto sa ASUSom A7V samo se vise nije htio normalno ugasit i poslje vise ni upalit, osim kad bi mrdao po onom kabelu koji ide na plocu pod naponom i onda bi se upalilo al samo to,nis drugo nebi radilo.
Sad me zanima dal je ploca otisla,jer ju nemam di isprobat kad svi oko mene imaju AMD ili stare Intele.
cudno mi je kaj sve na ploci funkcionira osim valjda socketa za procesor,po nekoj mojoj logici valjda je popustio lem il je neka sitna komponentica otisla,al opet nebi htio kupovat plocu ak neznam dal sigurno ona otisla.
pa dajte ak ima neko kakvu ideju il misljenje il nesto nek kaze.

i da,zaboravio sam rec,komponente su ove iz mojeg siga.

Zadnje izmijenjeno od: JVC HX-Z10. 21.09.2006. u 15:34. Razlog: zaborav
JVC HX-Z10 je offline   Reply With Quote
Staro 21.09.2006., 20:18   #2
alimilano
Premium
Moj komp
 
alimilano's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2005
Lokacija: Split Hrvatska
Postovi: 936
može bit svašta i ništa..pogledaj malo ovu temu
http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=46673
alimilano je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 22.09.2006., 14:49   #3
JVC HX-Z10
Sruk
Moj komp
 
JVC HX-Z10's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,163
nije to, jer sam sve zivo izmijenjao ukljucujuci i monitor.
Skuzio sam kaj je otislo...otisla je ploca kako sam i mislio i kvar je sigurno sitan al eto kaj je tu je , probao sam kod cure procesor i radi, probao sam i druge rame u na ploci i nista...uglavnom vjerojatno je neki vod popustio il je neka komponentica dala svoje i to je dosta da sve skupa ne radi.
JVC HX-Z10 je offline   Reply With Quote
Staro 22.09.2006., 16:11   #4
BrunoZG
Junior Member
 
BrunoZG's Avatar
 
Datum registracije: May 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,205
Probaj izvadit van bios chip i bateriju.

upali ga tako (naravno upalit se neće)

pa onda probaj vratit sve u normalu i upalit.. Dosta si detaljno prije sve ispitao tak da nema sumnje da je ploča. (Ono za svaki slučaj napajanje si zamijenio,( ne pamtim da sam to pročitao)
__________________




AMD 3800+x2@2500, 1,375V
MB-ASROCK DUAL SATA(bios 2.2) 2+ENERMAX485W
2x512 Supertalent CL2
HDD-Hitachi 160GB, WD 800JB
ELSA 7600GT
Leadtek-2000XP expert
DVDROM-LITEON-167T ,DVDRW BENQ 1650,DVDRW NEC ND2500A@2510_fw205C
Monitor: Samsung 997MB (19')
Terratec Sky 5.1,EPSON-C42








BrunoZG je offline   Reply With Quote
Staro 22.09.2006., 16:30   #5
dDario
Premium
Moj komp
 
dDario's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,567
+ matičnu na stol, pregledaj u kućištu dali su distance dobro postavljene i ovo kako je Bruno rekao ostavit 10-15min bez baterije i biosa + jedan keks memorije prošetat po slotovima.
Možda se bios zblesirao (u Ve-mil-u flashaju za 50Kn, odneseš ploču sa procom i ramom gore i gotovo za 5min)
__________________

IBM T43 > Centrino M750 > 2GB DDR2 > 60GB > DVD-RW > 14" XGA
Atom 230 > D945GCLF > 1GB Buffalo > 120GB > DVD-RW > HP L1940
Atom 330 > D945GCLF2 > 2GB G.SKILL > 160GB > DVD & DVD-RW > SM720N


E1400 > G31-M7 TE > GB DDR2 > 80GB > DVD & DVD-RW > SM720N
E1400 > G31-M7 TE > 2GB DDR2 > X1600Pro > 250GB > DVD & DVD-RW > SM932B


X4 9950 > AM2NF3-VSTA > 2x2GB G.SKILL > Parhelia 256 > 2x 640GB > DVD-RW > 2x SM205BW
E6300 > ASUS P5B > 2xGB kingmax > X1900AIW > 2x320GB > DVD-RW & DVD-RW > LG 194WT

dDario je offline   Reply With Quote
Staro 22.09.2006., 17:58   #6
nicko
Guest
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 4,186
Napajanje.....kakav Lijevi-com...ma daj ajde...pa izdvoji 250kn za posteno napajanje, bar to sad nije skupo...nekog Fortrona ili sl. Moguce da je ploca, ali opet, kupi normalno napajanje za sljedeci komp...a mozda je i napajanje krivo...
nicko je offline   Reply With Quote
Staro 22.09.2006., 18:14   #7
alimilano
Premium
Moj komp
 
alimilano's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2005
Lokacija: Split Hrvatska
Postovi: 936
ostalo ti je isprobat ploču sa PCI grafom
alimilano je offline   Reply With Quote
Staro 22.09.2006., 18:22   #8
JVC HX-Z10
Sruk
Moj komp
 
JVC HX-Z10's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,163
napajanje sam platio mislim oko 600-700kn prjie godinu i pol.I dobro je, nije popularno al je dobro.
Stara ASUSica mi je crkla a nije bila na njemu tak da nije do njega, da je ono otislo onda nis nebi radilo... uglavnom probo sam ga na drugom kompu i radi super.
Memorija nije, probo sam svoju na drugom kompu i sa drugog kompa na svoj tak da nije.
Distance su u redu jer je samo od jednom prestalo radit,a nije se sam tak moglo nac nesto izmedu ploce i oklopa od kucista.Al pogledao sam i to i sve je cisto iza.
Sa baterijom sam se igro al nije ni do toga.
Mozda je BIOS jer o tome neznam bas puno, pogledo sam po uputama i nisam naso BIOS cip...(ustvari mislim da je ono na cem pise nesto kao 4mbit firmware hub ) al to neide van il ga ja neznam izvadit.

Ne cini mi se ovo za 50kn skupo,al kaj ak nije BIOS,a naso sam si plocu za 250kn...onda bi mi bilo zao dat jos dodatno 50kn...
JVC HX-Z10 je offline   Reply With Quote
Staro 22.09.2006., 18:26   #9
JVC HX-Z10
Sruk
Moj komp
 
JVC HX-Z10's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,163
Citiraj:
Autor alimilano Pregled postova
ostalo ti je isprobat ploču sa PCI grafom
a cuj,ak je AGP crko onda je isto ko da je ploca crkla i onda opet moram plocu mijenjat. PCI graficku nemam nikakvu i nemam nikog od kog bi mogo nabavit,al kad bi imi i kad bi radila imo bi komp samo za nest osnovno i nebi mogo igrat nis novije kad (kolko znam) su PCI graficke obicno dost slabije.
JVC HX-Z10 je offline   Reply With Quote
Staro 22.09.2006., 19:37   #10
alimilano
Premium
Moj komp
 
alimilano's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2005
Lokacija: Split Hrvatska
Postovi: 936
Citiraj:
Autor JVC HX-Z10 Pregled postova
a cuj,ak je AGP crko onda je isto ko da je ploca crkla i onda opet moram plocu mijenjat. PCI graficku nemam nikakvu i nemam nikog od kog bi mogo nabavit,al kad bi imi i kad bi radila imo bi komp samo za nest osnovno i nebi mogo igrat nis novije kad (kolko znam) su PCI graficke obicno dost slabije.
da, tu si u pravu kod nas teško iako sam vidio po stranim web shopovima da se daju nabavit bolje PCI grafe
alimilano je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na