Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > Streaming/online servisi, linkovi i ostale zanimljivosti
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 04.04.2012., 00:00   #31
RisingPower
čudovište
 
RisingPower's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 757
Citiraj:
Autor Visage Pregled postova
U barem pet godina unazad, ne sjecam se kad mi je skripta domene bila dopustena, posebno monitorova stavka koju odavno pamtim kao izuzetno problematicnu. Bas nista od toga nije potrebno za normalnu funkcionalnost kratkog odgovora ili prelet citanja. Za pokoji element koji cu rucno upisati... isplati se zbog dusevnog mira.

Kad bi ljudi samo citali sto sve nepotrebno ucitavaju i nema nikakve funkcije za njihov boravak na nekom sajtu, daleko bi manje nakupljali gluposti.

Skinite si Jondo (taman da nikad ne pokrenete proxy) i imajte jedan dodatni browser za slicne prilike. S Jondom vas gotovo nikad Google nece vracati nazad s nekog sajta, a za krvopije koje vrebaju bit cete disketa s koje moze (eventualno) citati ali nista upisivati.

PeerBlock recimo, mnogi povezuju samo uz P2P pricu, a on je toliko vise od toga. Jeste li ikad imali dignut PeerBlock koji izlistava odbijenice, dok vam je u isto vrijeme otvorena Indexova naslovnica? Bacite oko jer listanje imena - ovisno o danu i oglasivacima - je vrlo, vrlo neobicno i tesko bi ga povezali s nekim portalom. Cini se da je netko spoznao da se na posjecenoj stranici, moze i stosta "pokusati" saznati o posjetiteljima.

Forum.hr, Jutarnji, Moja Tajna/Sudbina se nema razloga citati nudisticki kao da je 96' vec sve ograniciti do daske.

I onda nema cudjenja sto se pokupilo, ma kakva afera da traje ili je u nastanku. Sjecam se jednog vremena kad je samo posjeta bezazlenoj monitor galeriji (auti/ljudi...) bio korak do nezamislivih bolestina. Sjecam se koliko puta sam frendu cistio masinu jer je vidio na tim galerijama. Na poslu mu se jednom srusio komp jer je u dva klika od monitra, zavrsio na nekoj kinki stranici - gol kao od majke naravno po pitanju postavki browsera.

Zato uvijek krenite uz maksimalnu restrikciju i polako otvarata ono sto je bas potrebno. Ako je nesto izbilo. uzete Jondo i mirno cekate rasplet.
Ja imam teškoća sa praćenjem ovoga što gore piše. Naime, navedene stvarčice deklarirane su za vatrenu lisicu, a ja se držim Opere. Stoga mi nije jasno koje preventivne mjere da poduzmem...

Sjećam se da je netko jednom hvalio alat pod nazivom Sandboxie, ali teško je od šume vidjeti stabla.
__________________
Failure is always an option.
RisingPower je offline   Reply With Quote
Staro 04.04.2012., 00:30   #32
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,104
Citiraj:
Autor RisingPower Pregled postova
Ja imam teškoća sa praćenjem ovoga što gore piše. Naime, navedene stvarčice deklarirane su za vatrenu lisicu,
Jondo je samostalni browser koji ti nista nece remetiti Operu. Uredno mu mozes iskljuciti proxy i normalno nastaviti dalje. I dalje imas veliku bateriju sigurnosnih postavki i dalje te Google nece vracati doma od vecine stranica. No Script je naravno vec podesen i ceka te u njemu.

Citiraj:
Autor RisingPower Pregled postova
a ja se držim Opere. Stoga mi nije jasno koje preventivne mjere da poduzmem...
Operu koristim kao jedan, ne kao glavni, pa ne mogu reci da pratim zadnje novosti. Dodatak za Operu koji je trebao donekle biti "No Script" se zvao Blockit ili BlockIt. Nije mi lego i citao sam da nije bas legao ni drugim korisnicima. Pricam prije koju godinu unazad. Userscript me je uvijek odbijala u Operi pa mozda cisto do lijenosti podesavanja. Ali Blockit mi se nije se bas ponasao usluzan.

Buduci da se Operiras, pitaj u Opera temi, siguran sam da ga barem pokoji forumas koristi ili zna bolju/noviju zamjenu.

Citiraj:
Autor RisingPower Pregled postova
Sjećam se da je netko jednom hvalio alat pod nazivom Sandboxie, ali teško je od šume vidjeti stabla.
Sanboxie je uvijek bio besplatan pa probaj kao dodatak za Operu. Ne treba mi jer sam zadovoljan s onim sto koristim. Stabla u sumi su zapravo gomila nepotrebnih stvari koje ne treba ucitavati. Imati mogucnost uvida/biranja/restrikcije je druga dimenzija koristenja browsera.
Visage je offline   Reply With Quote
Staro 04.04.2012., 21:22   #33
RisingPower
čudovište
 
RisingPower's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 757
Ne znam zašto mi je toliko dugo trebalo da zbrojim dva i dva, ali od danas se kod mene vrti i Sandboxie. Sada se više ne moram bojati da ću pokupiti nekakvo maliciozno smeće kada se dogode ovakve afere, jer mi sva ta smeća više ne mogu baš ništa. Odlična stvar.
__________________
Failure is always an option.
RisingPower je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na