Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > AMD
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 25.02.2016., 12:04   #1501
cccp
Premium
Moj komp
 
cccp's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2004
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,030
Za tvoje potrebe je očito Intel bolji, nema sumnje. Što će biti od Zena nitko ne zna.

80% bolje single thread performanse u specifičnom scenariju nije primjenjiva na sve scenarije. 40% bolji IPC će u nekim situacijama značiti 10% ispred Intela, u drugim 30% zaostatka. Ima tako malo informacija o Zenu da je bolje ništa ne pretpostavljati.
cccp je offline   Reply With Quote
Staro 25.02.2016., 13:10   #1502
segregator
Propali Amigaš
Moj komp
 
segregator's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Nin
Postovi: 6,959
Da li je ovo moguće

http://www.planet3dnow.de/vbulletin/...ch-DDR3/page39

ispada da je Carizzo x4 845 daleko bolji od prethodnih fm2+ generacija, čak u nekim testovima ostavlja i OC-ani FX8350 iza sebe, u pola cijene
segregator je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 25.02.2016., 13:11   #1503
MOTOR MARY
Pink Wraith driver
Moj komp
 
MOTOR MARY's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2015
Lokacija: Zagreb
Postovi: 71
zašto uspoređivat fx6350, a ne fx6300. 150kn je jeftiniji, ili 15%, a oba se ionako mogu klokat.

međutim, svejedno, sasvim je moguće da je i3 najbolji izbor za tebe s obzirom da je SC2 optimiziran za 2 jezgre. pazi ovo, za bolji performance.
ne znam samo ima li smisla onda i pentiume uzimat u obzir i treba li baš ići na skylake. (edit: za pentium sigurno treba)

po mom iskustvu, nemoj očekivat da će se svi složit s nekim, bilo kojim, zaključkom. ne zato što ima previše fanboyjeva, nego zato što ima previše nepoznanica. nema tu optimalnog, naprosto nakon što si se informirao za ono što predviđaš da će biti tvoj način korištenja - se pomiri s tim da sigurno nisi baš jako puno pogriješio.

Citiraj:
Autor segregator Pregled postova
Carrizo
FTFY :P

nisam ni znao da to dolazi za desktope.

Zadnje izmijenjeno od: MOTOR MARY. 25.02.2016. u 16:46.
MOTOR MARY je offline   Reply With Quote
Staro 25.02.2016., 15:23   #1504
MikaHR
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,264
Onda reci da CPU nije namijenjem igrama koje su u testovima koje TI linkaš. I to s i5/i7k. rofl

Znači nit su testovi (igre) relevantni, nit su CPUovi relevantni nit je grafa relevantna.

Nema uopće "šbbkbb"

http://www.nabava.net/search.php?tp=0&q=fx+8300

pa ti kupuj i3 po istoj cijeni. Naravno, ako igraš samo 5 godina stare igre i neke odrone tipa squad, al onda se nemoj čudit kada taj i3 bude bottleneck u novim igrama. Jer su se stvari malo promjenile od prije 4 godine.

Zadnje izmijenjeno od: MikaHR. 25.02.2016. u 15:44.
MikaHR je offline   Reply With Quote
Staro 25.02.2016., 15:41   #1505
segregator
Propali Amigaš
Moj komp
 
segregator's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Nin
Postovi: 6,959
Citiraj:
Autor MOTOR MARY Pregled postova
FTFY :P

nisam ni znao da to dolazi za desktope.
Evo i tu ga spominju:

http://www.anandtech.com/show/10009/...-x4-845-for-70
segregator je offline   Reply With Quote
Staro 25.02.2016., 16:40   #1506
markecSMB
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Cro
Postovi: 945
Citiraj:
Autor MikaHR Pregled postova
Onda reci da CPU nije namijenjem igrama koje su u testovima koje TI linkaš. I to s i5/i7k. rofl

Znači nit su testovi (igre) relevantni, nit su CPUovi relevantni nit je grafa relevantna.

Nema uopće "šbbkbb"

http://www.nabava.net/search.php?tp=0&q=fx+8300

pa ti kupuj i3 po istoj cijeni. Naravno, ako igraš samo 5 godina stare igre i neke odrone tipa squad, al onda se nemoj čudit kada taj i3 bude bottleneck u novim igrama. Jer su se stvari malo promjenile od prije 4 godine.
Ne razumijem što hoćeš reć?

Ti si naveo primjer jedne vrlo dobro optimirane igre za višejezgrene/threadeane procesore. Takvih igri je jako malo, doslovno se mogu nabrojat na prste jedne ruke. U takvim igrama je i3 6100 malo bolji od trenutno najboljeg AMD-a (FX8350), a u svim ostalim je znatno bolji.

Naprimjer.
https://www.youtube.com/watch?v=A3N3-wtsiEM

Ne kužim dio da mi CPU nisu relevantni ni grafika relevantna?

DF koristi titanX OC zato da makne GPU bottleneck dio, odnosno da pokaže maksimalne performanse procesora i samu razliku između procesora.

To je ispravan način mjerenja performansi procesora, isto se može mjeriti da se smanje detali i rezolucija. Metodologiju objašnjavaju na svom kanalu.

U igrama si uvjek bottlneckan ili s grafičkom karticom ili s procesorom, da pokažeš pravu razliku mjeriš tako da eliminiraš bottlneck od grafičke ili procesora (ovisno što testiraš).

Ako oćeš testirat grafičku, onda ćeš se pobrinut da imaš do kraja OC najjači procesor i staviš detalje do kraja. METODOLOGIJA kod DF je ISPRAVNA.

Meni squad nije smeće, igram ga skoro svaki dan. The withcer 3 sam probao čisto da vidim kako mi ide al me nije zainteresirao da ga igram.
markecSMB je offline   Reply With Quote
Staro 25.02.2016., 22:05   #1507
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Citiraj:
Autor segregator Pregled postova
I u tom članku je spomenuto da je 845 za fm2+ vjerojatno prenamijenjen mobilni carizzo

E sad pitanje je dali će i ovi na am4 biti takvi ili full desktop (vjerojatnije)
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 25.02.2016., 22:23   #1508
MikaHR
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,264
Citiraj:
Autor markecSMB Pregled postova
Ne razumijem što hoćeš reć?

Ti si naveo primjer jedne vrlo dobro optimirane igre za višejezgrene/threadeane procesore. Takvih igri je jako malo, doslovno se mogu nabrojat na prste jedne ruke. U takvim igrama je i3 6100 malo bolji od trenutno najboljeg AMD-a (FX8350), a u svim ostalim je znatno bolji.

Naprimjer.
https://www.youtube.com/watch?v=A3N3-wtsiEM

Ne kužim dio da mi CPU nisu relevantni ni grafika relevantna?

DF koristi titanX OC zato da makne GPU bottleneck dio, odnosno da pokaže maksimalne performanse procesora i samu razliku između procesora.

To je ispravan način mjerenja performansi procesora, isto se može mjeriti da se smanje detali i rezolucija. Metodologiju objašnjavaju na svom kanalu.

U igrama si uvjek bottlneckan ili s grafičkom karticom ili s procesorom, da pokažeš pravu razliku mjeriš tako da eliminiraš bottlneck od grafičke ili procesora (ovisno što testiraš).

Ako oćeš testirat grafičku, onda ćeš se pobrinut da imaš do kraja OC najjači procesor i staviš detalje do kraja. METODOLOGIJA kod DF je ISPRAVNA.

Meni squad nije smeće, igram ga skoro svaki dan. The withcer 3 sam probao čisto da vidim kako mi ide al me nije zainteresirao da ga igram.
Naprotiv, manje više sve moderne igre su optimizirane za više jezgri osim nekih kao FO4 koje koriste pretpotopne engine.

Testirane igre nisu relevantne jer si lijepo naveo da - nisu relevantne.

CPU testovi (koje si prvo naveo) nisu relevantni jer nema i3.

Metodologija je ispravna ali ne i relevantna. Vrijedi SAMO ako imaš OCanog Titana X na 1080p. AKo uzimaš Titana, i7 je jedini logičan izbor. Brzina CPUa je totalno nebitna ako imaš low end karticu.

Evo ti malo primjera (a i to su već stare igre, u novima možeš slobodno podić grafičku zahtjevnost za 1-2 levela):

http://www.pcper.com/reviews/Systems...ou-Really-Need

S time da posebnu pažnju posveti rezulatima Mantle-a (preview dx12/vulcan) i dobroj multicore igri Metro (samo da vidiš kako se i3 ponaša danas i u budućnosti jer to je norma danas)

Squad nije smeće od igre kao igre, smeće je u smislu kako radi. Al to je jedna od par igri odrona koje nebi pokrenuli kako treba ni superkompjuteri.

Zadnje izmijenjeno od: MikaHR. 25.02.2016. u 23:08.
MikaHR je offline   Reply With Quote
Staro 25.02.2016., 22:59   #1509
segregator
Propali Amigaš
Moj komp
 
segregator's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Nin
Postovi: 6,959
Citiraj:
Autor Manuel Calavera Pregled postova
I u tom članku je spomenuto da je 845 za fm2+ vjerojatno prenamijenjen mobilni carizzo

E sad pitanje je dali će i ovi na am4 biti takvi ili full desktop (vjerojatnije)
nebitno, ono što je meni interesantno da sa 4 jezgre pobijedi 8-jezgreni 8350 u nekim testovima...neću valjda požalit što sam uzeo FX-a

Mora da su solidno nabrijali IPC već u toj jezgri
segregator je offline   Reply With Quote
Staro 25.02.2016., 23:43   #1510
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Sto benćmarka sto ćudi, jebeš sintetiku. Normalno da taj athlon overall nije bolji od fx-a.
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 25.02.2016., 23:57   #1511
cccp
Premium
Moj komp
 
cccp's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2004
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,030
Da, rezultat je više do samog testa nego do procesora. Ako se ne varam neki patch je bio u pitanju.
cccp je offline   Reply With Quote
Staro 26.02.2016., 13:21   #1512
markecSMB
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Cro
Postovi: 945
Citiraj:
Autor MikaHR Pregled postova
Naprotiv, manje više sve moderne igre su optimizirane za više jezgri osim nekih kao FO4 koje koriste pretpotopne engine.

Testirane igre nisu relevantne jer si lijepo naveo da - nisu relevantne.

CPU testovi (koje si prvo naveo) nisu relevantni jer nema i3.

Metodologija je ispravna ali ne i relevantna. Vrijedi SAMO ako imaš OCanog Titana X na 1080p. AKo uzimaš Titana, i7 je jedini logičan izbor. Brzina CPUa je totalno nebitna ako imaš low end karticu.

Evo ti malo primjera (a i to su već stare igre, u novima možeš slobodno podić grafičku zahtjevnost za 1-2 levela):

http://www.pcper.com/reviews/Systems...ou-Really-Need

S time da posebnu pažnju posveti rezulatima Mantle-a (preview dx12/vulcan) i dobroj multicore igri Metro (samo da vidiš kako se i3 ponaša danas i u budućnosti jer to je norma danas)

Squad nije smeće od igre kao igre, smeće je u smislu kako radi. Al to je jedna od par igri odrona koje nebi pokrenuli kako treba ni superkompjuteri.

Navodiš testove di nema skylake i3, a ja sam ti naveo video di vidiš kako je taj i3 bolji od FX.

Dal je blesavo uparit i3 i titan X OC za korištenje, naravno da je (svejedno je pametnije nego FX, jer je i3 brži), no ako želiš testirat da vidiš razliku između procesora onda nije, zato jer tako eliminiraš bottleneck. Isto su mogli napravit s nekom srednjom karticom kao što je 970 il 390, i stavit detalje na low i malu rezoluciju, no to bi izgledalo jako loše na YT kanalu, zato stavljaju TITAN X i OC.

Meni nije jasno kako to tebi nije jasno...

Inače meni squad ide jako dobro na i5 6600k 4,7 GHz.

Ako neko daje lovu za AMD il intel zato što voli iste, nek daje, ja dam za ono što je u većini slučajeva za što ću ga ja koristiti bolji (trenutno je tu intel bolji za istu lovu).

Na poslu sam, pa nisam mogao napisati detalje, nego sam puknuo link pa ću pokušat objasnit što sam mislio.

Test i5 6600k za koji sam prethodno naveo link sadrži rezultate CB, isto kao i link excavatora. 4jezgrevs4jezgre približnih taktova, i po CB bodovima ispada intel 80% brži. I sad ako se na ovaj test (prvi test excavatora koji sam ja vidio a da nije mobile), doda tih 40 % za koji AMD tvrdi da će bit bolji IPC od intela, svejedno će bit znatno sporiji od trenutne intelove arhitekture (a ZEN treba izać na sljedećoj).

Štoviše u CB je excavator sporiji nego phenom2 u IPC, što je katastrofa jer je taj procesor valjda 6 godina mlađi. To sam htio napisat.

S obzirom na navedeno smatram da mi je i3 6100 bolji izbor za drugo računalo, jer ZEN za te potrebe ne može bit brži, i upgrade path mi i dalje postoji (mogu kaby lake stavit). Inače sam azmatrao sam FM4 APU koji bi trebali uskoro izać, pa onda upgrade na ZEN, a sad ću i3 pa upgrade na i56600k il slični kaby lake.
markecSMB je offline   Reply With Quote
Staro 26.02.2016., 15:28   #1513
MikaHR
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,264
Za Starcraft i odrone tipa squad, da, bolji ti je i3. Ali onda tako napiši od početka. Za ostalih 95% stvari je isti ili prilično iza. Ne kužim zašto odma ne uzmeš neki i5 6400/6500 i Ocaš ga. Čemu bacat novce na i3? Za očekivati je da će kaby bit minimalno brži od skylakea i prilično sigurno bez mogućnosti Ocanja non k čipova.

Zadnje izmijenjeno od: MikaHR. 26.02.2016. u 15:35.
MikaHR je offline   Reply With Quote
Staro 27.02.2016., 20:31   #1514
Bariarnil
Aiden Fierce
Moj komp
 
Bariarnil's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2016
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,171
__________________
the Bariarnil
Bariarnil je offline   Reply With Quote
Staro 27.02.2016., 21:19   #1515
segregator
Propali Amigaš
Moj komp
 
segregator's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Nin
Postovi: 6,959
Citiraj:
Autor Bariarnil Pregled postova
Po čemu? Košta otprilike kao i 8320E, a osim handbrake-a svugdje je podjednak ili lošiji, sa tendencijom da se AMD-ova prednost poveća kako softver bude sve bolje koristio više jezgri
segregator je offline   Reply With Quote
Staro 27.02.2016., 21:31   #1516
Mladenxy
Premium
Moj komp
 
Mladenxy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,970
Evo usporedbe sa FX 6300, ništa spektakularno osim u GTA V ali ni to nije za pjevanje borbenih.

https://www.youtube.com/watch?v=G5ejBlynOV8
Mladenxy je offline   Reply With Quote
Staro 27.02.2016., 21:38   #1517
blava
Premium
Moj komp
 
blava's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: スラボニア
Postovi: 3,020
Razlika 10-15 fps u CPU intenzivnim igrama nije spektakularno ? To je razlika izmedu 20 i 30 fps,tj.igrivog i neigrivog.

Ne znam kako,ali skoro pa je brzi od i5 4460,jedino da je video fake,sto cisto sumnjam

blava je offline   Reply With Quote
Staro 27.02.2016., 23:11   #1518
Mladenxy
Premium
Moj komp
 
Mladenxy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,970
Pa je, super je proc, za 2-3 godine ga prodaš i na istu MBO pikneš i7 kad im padne cijena. Da kupujem sada vrlo vjerojatno bi mi to i bio izbor. Niska potrošnja i izvrsne performanse uz fer cijenu.
Mladenxy je offline   Reply With Quote
Staro 28.02.2016., 00:11   #1519
segregator
Propali Amigaš
Moj komp
 
segregator's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Nin
Postovi: 6,959
Citiraj:
Autor Mladenxy Pregled postova
Pa je, super je proc, za 2-3 godine ga prodaš i na istu MBO pikneš i7 kad im padne cijena. Da kupujem sada vrlo vjerojatno bi mi to i bio izbor. Niska potrošnja i izvrsne performanse uz fer cijenu.
Istina, evo sad se i7-ice prodaju po 500kn lijevo i desno, pala im je cijena jako u ove 2-3 godine
segregator je offline   Reply With Quote
Staro 28.02.2016., 00:12   #1520
segregator
Propali Amigaš
Moj komp
 
segregator's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Nin
Postovi: 6,959
Citiraj:
Autor blava Pregled postova
Razlika 10-15 fps u CPU intenzivnim igrama nije spektakularno ? To je razlika izmedu 20 i 30 fps,tj.igrivog i neigrivog.

Ne znam kako,ali skoro pa je brzi od i5 4460,jedino da je video fake,sto cisto sumnjam
U kojoj to igri i3 ima 30 fps, a 8320e ima 20 fps?

batmanu možda?

segregator je offline   Reply With Quote
Staro 28.02.2016., 00:27   #1521
MikaHR
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,264
Citiraj:
Autor blava Pregled postova
Razlika 10-15 fps u CPU intenzivnim igrama nije spektakularno ? To je razlika izmedu 20 i 30 fps,tj.igrivog i neigrivog.

Ne znam kako,ali skoro pa je brzi od i5 4460,jedino da je video fake,sto cisto sumnjam

Ček, tebi je čudno da u single thread igrama procesor slične arhitekture i 600 MHz više radi - brže? (mada je to odron od igre, 20-30 FPS, mogu se javiti kad poprave engine)

4460 radi na 3,2. Isto tako uzmi u obzir da je ionako većina igri GPU bound. Ionako sam svoje mišljenje o tom procu (4460) iznio već više puta - just say no ;P
MikaHR je offline   Reply With Quote
Staro 28.02.2016., 00:28   #1522
blava
Premium
Moj komp
 
blava's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: スラボニア
Postovi: 3,020
@segregator -Naveo sam primjer gdje razlika od 10 FPS može značiti razliku izmedu igrivog i neigrivog,kao i 50 FPS i 60 FPS,ne znam npr.pogledaj kako je Dying Light radio kad je izašao na tadašnjem i3,a kako na FX 8350,jel dok nisu pokrpali.

I ne bi htio ulaziti u rasprave Intel vs AMD,i3 6100 koliko znam se moze isto overklokati,govorimo o procesorima na stock frenkvencijama,zar ne ?

@MikaHR ma nije mi jasno u GTA 5 koji profitira od visejezgrenih procesora da dual core sa HT-om ima veci fps nego quad core procesor prethodne generacije,nije IPC toliko narastao,a GTA 5 je nocna mora i za GPU i CPU
__________________
blava je offline   Reply With Quote
Staro 28.02.2016., 00:29   #1523
MikaHR
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,264
Citiraj:
Autor segregator Pregled postova
U kojoj to igri i3 ima 30 fps, a 8320e ima 20 fps?

batmanu možda?
U odronima tipa arma 3, squad, total war i sličnim poluproizvodima ;P

A u testu koji si linkao su sve testirane igre (osim navedenog attile) GPU bound sa GTX960, tolko o tome i testovima s OCanim Titan X na 1080p

I techspot inače zaobidji u širokom luku ;P

Zadnje izmijenjeno od: MikaHR. 28.02.2016. u 00:37.
MikaHR je offline   Reply With Quote
Staro 28.02.2016., 00:30   #1524
Mladenxy
Premium
Moj komp
 
Mladenxy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,970
Citiraj:
Autor segregator Pregled postova
Istina, evo sad se i7-ice prodaju po 500kn lijevo i desno, pala im je cijena jako u ove 2-3 godine
Nigdje nisam spomenuo da idu po 500 kn, također rast dolara je bio nenormalan u zadnjih nekoliko godina pa nije za neku usporedbu.
Mladenxy je offline   Reply With Quote
Staro 28.02.2016., 00:38   #1525
segregator
Propali Amigaš
Moj komp
 
segregator's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Nin
Postovi: 6,959
Citiraj:
Autor blava Pregled postova
@segregator -Naveo sam primjer gdje razlika od 10 FPS može značiti razliku izmedu igrivog i neigrivog,kao i 50 FPS i 60 FPS,ne znam npr.pogledaj kako je Dying Light radio kad je izašao na tadašnjem i3,a kako na FX 8350,jel dok nisu pokrpali.

I ne bi htio ulaziti u rasprave Intel vs AMD,i3 6100 koliko znam se moze isto overklokati,govorimo o procesorima na stock frenkvencijama,zar ne ?

@MikaHR ma nije mi jasno u GTA 5 koji profitira od visejezgrenih procesora da dual core sa HT-om ima veci fps nego quad core procesor prethodne generacije,nije IPC toliko narastao,a GTA 5 je nocna mora i za GPU i CPU
naveo si primjer intel vs intel, a ja te pitam di je toliko bolji od 8320E,a i3-6100 se ne može clockati, pa piše na obom linku na koji se pozivaš

Citiraj:
Autor Mladenxy Pregled postova
Nigdje nisam spomenuo da idu po 500 kn, također rast dolara je bio nenormalan u zadnjih nekoliko godina pa nije za neku usporedbu.
Pa navedi jednu i7-icu koja je drastično pojefninila, fala bogu pa su već dugo na tržištu, sigurno ima hrpa primjera

Koliko ja vidim, ispod 2500kn ništa:

http://www.nabava.net/procesori__40?...ojProizvoda=30
segregator je offline   Reply With Quote
Staro 28.02.2016., 00:40   #1526
Mladenxy
Premium
Moj komp
 
Mladenxy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,970
Gdje sam napisao da će im cijena drastično pasti? Ne stavljaj mi riječi u usta.
Mladenxy je offline   Reply With Quote
Staro 28.02.2016., 00:41   #1527
blava
Premium
Moj komp
 
blava's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: スラボニア
Postovi: 3,020
Ne znam jesi li upucen,moze se Skylake non K procesori overclockati preko BLCK trenutno dok ne updateas BIOS.

Here you go



FX 8350 je naravno dobar procesor,ali za 4.5 GHz overklok trebas adekvatno hladenje i manje-vise dobru plocu.

blava je offline   Reply With Quote
Staro 28.02.2016., 00:41   #1528
segregator
Propali Amigaš
Moj komp
 
segregator's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Nin
Postovi: 6,959
Citiraj:
Autor Mladenxy Pregled postova
Gdje sam napisao da će im cijena drastično pasti? Ne stavljaj mi riječi u usta.
Pa valjda nisi mislio reći kad ovome od 2500kn padne cijena na 2400kn?

Citiraj:
Autor blava Pregled postova
Ne znam jesi li upucen,moze se Skylake non K procesori overclockati preko BLCK trenutno dok ne updateas BIOS.
Koliko znam iole veći clock na taj način znači isključiti AHCI i preći na IDE, a onda ne vidim neku veliku korist od toga
segregator je offline   Reply With Quote
Staro 28.02.2016., 00:43   #1529
Mladenxy
Premium
Moj komp
 
Mladenxy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,970
Citiraj:
Autor segregator Pregled postova
Pa valjda nisi mislio reći kad ovome od 2500kn padne cijena na 2400kn?
Jesam li napisao da se mora kupovati novo u dućanu??
Mladenxy je offline   Reply With Quote
Staro 28.02.2016., 00:47   #1530
MikaHR
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,264
To što se ti skylakeovi mogu clockati je jedina pozitivna stvar što se tiče skylakea. Isto tako mogu poprilično garantirati da se to više neće desiti intelu u tako skoroj budućnosti ;P

Za 4,4-4,5 na 83xx trebaš ploču od 700Kn i cooler od 200Kn. Cijeli komplet 1900 Kn. Što je manje od jednog poštenog i5 (ako zanemarimo SkyOC).

Dućanske cijene.

Zadnje izmijenjeno od: MikaHR. 28.02.2016. u 00:53.
MikaHR je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na