Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > AMD
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 02.03.2017., 20:00   #4051
Max Rockatansky
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Zg/Zd
Postovi: 674
Sve u svemu ispalo je ok ... recenzije uglavnom potvrđuju sve poznato od prije.
Šteta da odmah nisu predstavljeni 4/8 i 6/12 Ryzeni ... onda bi gameri mogli uspoređivati i5/i7 sa $199/$229/$259 procesorima a ne da ih se ovako bezobzirno razočara, grozota
Max Rockatansky je offline   Reply With Quote
Staro 02.03.2017., 20:18   #4052
Mar
Suit up!
Moj komp
 
Mar's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Šibenik
Postovi: 5,927
R1700 je super ali isto košta 3k kn i ploče su upitne.
Za slične novce se dobije 5820/6800K i provjerena ploča koji se bolje klokaju i daju bolje rezultate u realnom svijetu izuzev par multithread programa.
Svi su se uhvatili usporedbi 1800X vs 6900K di je Intel duplo skuplji i teoretske usporedve nepostojećeg Ryzena sa 4C/8T vs i5. Ili još gluplje vs 7700K koja je totalno promašena.

Na PSu, LRu i sl moj 6 core ima relativno slabo zauzeće jezgri i OC dosta povećava performanse, tako da često pribjegavam simultanoj obradi i exportu.

Slična stvar i sa Premiere.

Po ovoj njemačkoj stranici osim u igrama kaska i u tome, a ne kupujem CPU da vrtim benchmarkove...
__________________
"When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story."
- Barney Stinson
Mar je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 02.03.2017., 20:23   #4053
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Citiraj:
Autor Max Rockatansky Pregled postova
Sve u svemu ispalo je ok ... recenzije uglavnom potvrđuju sve poznato od prije.
Šteta da odmah nisu predstavljeni 4/8 i 6/12 Ryzeni ... onda bi gameri mogli uspoređivati i5/i7 sa $199/$229/$259 procesorima a ne da ih se ovako bezobzirno razočara, grozota
Daleko od toga, ispalo je i više nego što se prvotno očekivalo da će biti tu negdje sa Haswellom. Na kraju su tu negdje sa Kaby/Broadwellom, a od svog Bulldozera su miljama ispred.

S te strane sam jako jako sretan.

Ali, tko garantira da sa 6/12 i 4/8 neće biti ista situacija što se OC-a općenito (potencijal, napon, zagrijavanje)? Pogotovo ako će 6/12 i 4/8 biti kriplani 8/16 čipovi? Jamačno da će se manje grijati, ali mislim da će max clock biti tu negdje kao i ovi sada.

Manimo potrošnju jer fakat svejedno mi je jel mi proc troši 150 ili 200W u full loadu. Bitno mi je da mi cooler ne stenje i ne grije sobu.

I ajde da sa Ryzena raspravu preselimo OVAMO
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 02.03.2017., 20:30   #4054
Max Rockatansky
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Zg/Zd
Postovi: 674
Citiraj:
Autor Mar Pregled postova
R1700 je super ali isto košta 3k kn i ploče su upitne.
Za slične novce se dobije 5820/6800K i provjerena ploča koji se bolje klokaju i daju bolje rezultate u realnom svijetu izuzev par multithread programa. ... Na PSu, LRu i sl moj 6 core ima relativno slabo zauzeće jezgri i OC dosta povećava performanse, tako da često pribjegavam simultanoj obradi i exportu.

Slična stvar i sa Premiere.
Onda softver nije dobro napisan ili se neki poslovi jednostavno ne mogu bolje paralelizirati ... za 3D, odnosno CPU render-enginee, Ryzen je odlična kupnja, odnosno, Cinebench je uvijek bio dobar pokazatelj realnih preformansi. (Cinebench je dio Cinema4D, odnosno njen nativni render-engine, ali su rezultati primjenjivi i za V-Ray, Coronu, Maxwell ...)
Meni jedino ograničenje na 64GB RAMa izgleda malo knap (iako već ima i 32GB keksića), i tu mi se x99 više sviđa (128GB, opcija za Xeone i ECC), ali eto, nešto očito ostavljaju i za Naples.
Max Rockatansky je offline   Reply With Quote
Staro 02.03.2017., 21:06   #4055
Mar
Suit up!
Moj komp
 
Mar's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Šibenik
Postovi: 5,927
Sve stoji ali kolika populacija ljudi koji su se pomamili za Ryzenom renderira redovito di tih par postotaka znači puno.
Takvi kojima to znači će ionako radije ići na višeprocesorsku platformu i xeone koja uopće ne mora biti puno skuplja.
Za 90℅ drugih stvari Intel je u najmanju ruku jednako brz ili brži za uloženi novac (izuzev top of the line egzotike koja košta previše).

Problem s ovim 8c Ryzenima je što nisu dovoljno jeftini. Da je 1700 oko 2000kn i hipotetski 6c oko 1500kn to bi bila super alternativa 4 i 6c Intelima, ali ovako možda i nije revolucija koju su ljudi priželjkvali - da za do cca 2500kn dobiješ platformu (cpu+mbo) koja se nosi s dosta skupljim Intelom.

Valja napomenuti da najnoviji AMDov cpu se uspješno nosi s starim najjačim Intelom, u osnovi procesorom starim 2-3g dok ne konkurira novijim 10c modelima.
Što mislite koliko Intel novih iteracija ima u špajzi?

Svaka čast AMDu na nakon konkurentnom proizvodu i veselim se smanjenju cijene, ali nekako sumnjam da je Intel posljednjih godina ležao na lovorikama...

Zamislite šok. - Intel za 2mj izbaci procesore 20-30% brže od sadašnjih za istu cijenu. Brko radi suicid
__________________
"When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story."
- Barney Stinson

Zadnje izmijenjeno od: Mar. 02.03.2017. u 21:18.
Mar je offline   Reply With Quote
Staro 02.03.2017., 21:18   #4056
Max Rockatansky
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Zg/Zd
Postovi: 674
Citiraj:
Autor Mar Pregled postova
Sve stoji ali kolika populacija ljudi koji su se pomamili za Ryzenom renderira redovito di tih par postotaka znači puno.
Takvi kojima to znači će ionako radije ići na višeprocesorsku platformu i xeone koja uopće ne mora biti puno skuplja.
Ok, ja sam se pomamio jer mi je to posao, ali donekle razuman dual-CPU Xeon ne možeš složiti za manje od 25k (i to bez grafičkih, odnosno samo kao render-slave za CPU-render engine). Tek je ovih dana Intel malo spustio cijene 10c/20t Xeonima pa će biti možda nešto povoljnije ali i dalje veliki izdatak. Da ne idem dalje u offtopic, mainstream makine su puno jeftinije i praktičnije za složit više render-slaveova.

Citiraj:
Autor Mar Pregled postova
Problem s ovim 8c Ryzenima je što nisu dovoljno jeftini. Da je 1700 oko 2000kn i hipotetski 6c oko 1500kn to bi bila super alternativa 4 i 6c Intelima, ali ovako možda i nije revolucija koju su ljudi priželjkvali - da za do cca 2500kn dobiješ platformu (cpu+mbo) koja se nosi s dosta skupljim Intelom.
Zato sam i napisao da je šteta da odmah nisu izašli i sa 4/8 i 6/12, jer bi oni trebali biti u 1.000 - 2.000 Kn razredu pa bi tek onda usporedba imala smisla.
Max Rockatansky je offline   Reply With Quote
Staro 02.03.2017., 21:19   #4057
suedamA obmaR
Game, PC ,motobikes, bike
Moj komp
 
suedamA obmaR's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Sibenik
Postovi: 776
Po meni stock testovi nisu bas najpouzdaniji sad u doba raznih boostova, turba power saving funkcija. Puno tu varijabli moze biti, pogotovo u igrama, najbolje fixni clock bez APM master moda da ostane na zadanom tdp ili kako se vec sad zove ta funkcija u amda, na FXu APM spusta clock na 2.8Ghz svako malo da ostane na 125 ili e modeli na 95w TDP ali to se swicha tako brzo da malo koji monitoring program to zabiljezi ali u benchmarchima dobijem manji score s APMom ukljucenim.
U OC3D TV reviewu tinytomlogan bas obraca paznju na to na kojim clockovima radi na full loadu, uglavnom 1800x plese od 3.5 do 3.6 Ghz da odrzi tdp od 95w, a za overclockanog na 80 celzija kaze da mu je neobicno kako zrak iz radijatora nije uopce toliko topal kako je navika na toj temperaturi.

Ovo mu je izjava dana CLICK Na 41:57
suedamA obmaR je offline   Reply With Quote
Staro 02.03.2017., 21:19   #4058
Amd_Shill
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2016
Lokacija: Sat
Postovi: 1,116
Citiraj:
Autor Mar Pregled postova
Sve stoji ali kolika populacija ljudi koji su se pomamili za Ryzenom renderira redovito di tih par postotaka znači puno.
Takvi kojima to znači će ionako radije ići na višeprocesorsku platformu i xeone koja uopće ne mora biti puno skuplja.
Za 90℅ drugih stvari Intel je u najmanju ruku jednako brz ili brži za uloženi novac (izuzev top of the line egzotike koja košta previše).

Problem s ovim 8c Ryzenima je što nisu dovoljno jeftini. Da je 1700 oko 2000kn i hipotetski 6c oko 1500kn to bi bila super alternativa 4 i 6c Intelima, ali ovako možda i nije revolucija koju su ljudi priželjkvali - da za do cca 2500kn dobiješ platformu (cpu+mbo) koja se nosi s dosta skupljim Intelom.
R7 se kolje sa Broadwelom,R5 će sa Kaby.
Najbolje da ih daju mukte.

Činjenica je da AMD sad ima kompetitivan proizvod ma koliko neki pokušavali minorizirati to postignuće.
Amd_Shill je offline   Reply With Quote
Staro 02.03.2017., 21:19   #4059
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Citiraj:
Autor Mar Pregled postova
Sve stoji ali kolika populacija ljudi koji su se pomamili za Ryzenom renderira redovito di tih par postotaka znači puno.
Takvi kojima to znači će ionako radije ići na višeprocesorsku platformu i xeone koja uopće ne mora biti puno skuplja.
Za 90℅ drugih stvari Intel je u najmanju ruku jednako brz ili brži za uloženi novac (izuzev top of the line egzotike koja košta previše).

Problem s ovim 8c Ryzenima je što nisu dovoljno jeftini. Da je 1700 oko 2000kn i hipotetski 6c oko 1500kn to bi bila super alternativa 4 i 6c Intelima, ali ovako možda i nije revolucija koju su ljudi priželjkvali - da za do cca 2500kn dobiješ platformu (cpu+mbo) koja se nosi s dosta skupljim Intelom.
Pretjeruješ. Najbolje da je R7 ispod 2000kn... Price undercut je i ovako ogroman. Kome ne treba 8c/16t neće ga uzimati i to je to.
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 02.03.2017., 21:22   #4060
Amd_Shill
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2016
Lokacija: Sat
Postovi: 1,116
Citiraj:
Autor Manuel Calavera Pregled postova
Pretjeruješ. Najbolje da je R7 ispod 2000kn... Price undercut je i ovako ogroman. Kome ne treba 8c/16t neće ga uzimati i to je to.
Ma AMD napokon ima zvijer od proca pa nekima nije svejedno.
Amd_Shill je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 02.03.2017., 21:26   #4061
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Radi se o tome da su čak i prejeftini, pa ljudi kojima 8/16 inače nebi ni pao na pamet razmišljaju o istima, pa se pitaju dali im to uopće treba, važu, traže pluseve i minuseve i sl. pa ispadne da prigovaraju. Da košta koliko bi mogli koštati nebi uopće ni bili u poziciji da razmišljaju o istima, a kamoli da prigovaraiju
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 02.03.2017., 21:33   #4062
Mar
Suit up!
Moj komp
 
Mar's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Šibenik
Postovi: 5,927
Ja to vidim ovako:
AMD ima sporiji per core cpu što nadomješta većim brojem jezgara/threadova od Intela za iste pare.

Intel je zadnjih 10g muzao kupce sitnim poboljšanjima i vrlo malim pomacima u performansama jer AMD nije ima nikakav odgovor.

Intel ima sposobnost staviti 24 jezgre u jedan CPU, AMD samo 8 i to sporije jezgre.

Što mislite koliko Intel ima rezerve da ponudi sadašnje 8 i 10c procesore po diskontnim cijenama da konkurira AMD-u, hoće li to učiniti i tko bi kupova AMD ako za iste novce dobiješ 8, 10 ili 12c Intel?

Stvar je u tome što je sad prvi puta od doba starih Athlona da AMD ima donekle konkurentan proizvod, a u doba 1c Athlona isti je ima bolje performanse po jezgri od najboljeg što je Intel mogao ponuditi iz tog vremena.
Ryzen trenutno u ničemu osim cijeni nije bolji od Intelovih procesora, a trošak proizvodnje postojećih procesora za Intel je koliki?

Zato kažem da bi puno pametnije bilo pričekati mjesec-dva da vidimo što Intel sprema jer je utakmica tek sad postala zanimljiva.
__________________
"When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story."
- Barney Stinson
Mar je offline   Reply With Quote
Staro 02.03.2017., 21:45   #4063
karuro
Premium
Moj komp
 
karuro's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 110
Performanse i broj jezgri x99 intelovih procesora ispod 3000 hiljade kuna i opet filozofiranje... Ima ljudi koji ce uvijek kukat i negodovat. Ja kazem bravo amd! Super cijene i performanse.
karuro je offline   Reply With Quote
Staro 02.03.2017., 21:46   #4064
sti
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Lawl
Postovi: 1,327
Intel ti sprema još jednu iteraciju 4/8, takozvani Skylake 3.0.

Tih 1-2% performansi će ti naplatiti 50-ak eura više.


A o diskontnim cijenama 6900K možeš samo sanjati, da su to htjeli, napravili bi prije nego je AMD-ova hype mašina dovela industriju do usijanja. Vjerojatno je CEO Balkanjeros Krzanič, zabio glavu u guzicu i molio se da Ryzen loše prođe na testovima, ali su današnje ocjene drugačije pokazale
sti je offline   Reply With Quote
Staro 02.03.2017., 21:50   #4065
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Citiraj:
Autor Mar Pregled postova
Ja to vidim ovako:
AMD ima sporiji per core cpu što nadomješta većim brojem jezgara/threadova od Intela za iste pare.

Intel je zadnjih 10g muzao kupce sitnim poboljšanjima i vrlo malim pomacima u performansama jer AMD nije ima nikakav odgovor.

Intel ima sposobnost staviti 24 jezgre u jedan CPU, AMD samo 8 i to sporije jezgre.

Što mislite koliko Intel ima rezerve da ponudi sadašnje 8 i 10c procesore po diskontnim cijenama da konkurira AMD-u, hoće li to učiniti i tko bi kupova AMD ako za iste novce dobiješ 8, 10 ili 12c Intel?

Stvar je u tome što je sad prvi puta od doba starih Athlona da AMD ima donekle konkurentan proizvod, a u doba 1c Athlona isti je ima bolje performanse po jezgri od najboljeg što je Intel mogao ponuditi iz tog vremena.
Ryzen trenutno u ničemu osim cijeni nije bolji od Intelovih procesora, a trošak proizvodnje postojećih procesora za Intel je koliki?

Zato kažem da bi puno pametnije bilo pričekati mjesec-dva da vidimo što Intel sprema jer je utakmica tek sad postala zanimljiva.
Brkaš kruške i jabuke. Tamo gdje intel ima 24 jezgre amd ulijeće sa 32c/64c, a priča je da intel taj broj možda čak ni neće moći ispratit (28c navodno). Ovo je mainstream proizvod koji se prodaje po cijeni intelovih 4c8t i 6c12t

Stvarno je ultra nerealno da ovakve cijene nisu dovoljne. Inače čitao sam na 2 mjesta neke analize (nisu hw portali) i oboje misle da intel neće smanjivati cijene, barem ne bitno. To im je navodno zadnja linija obrane. Skylake-x i kaby-x će naravno biti bolji i od broadwell-e i od ryzena, međutoa problem je što će većinu boliti kifla za iste ako zadrže broadwell-e cijene. Tu je intelov problem, ruši im se dosadašnji koncept rušili cijene (manja zarada) ili ne (gubitak marketsharea)

Najistinitja meme:

Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 02.03.2017., 21:57   #4066
Max Rockatansky
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Zg/Zd
Postovi: 674
Citiraj:
Autor Mar Pregled postova
Ja to vidim ovako:
AMD ima sporiji per core cpu što nadomješta većim brojem jezgara/threadova od Intela za iste pare. Intel je zadnjih 10g muzao kupce sitnim poboljšanjima i vrlo malim pomacima u performansama jer AMD nije ima nikakav odgovor.
Ne možeš baš reći da je za iste pare ... u nekim slučajevima $329 R7 1700 je jači od 6900K ($1050) a u većini, od 6800K/6850K ($440/$670).

Citiraj:
Autor Mar Pregled postova
Intel ima sposobnost staviti 24 jezgre u jedan CPU, AMD samo 8 i to sporije jezgre. Što mislite koliko Intel ima rezerve da ponudi sadašnje 8 i 10c procesore po diskontnim cijenama da konkurira AMD-u, hoće li to učiniti i tko bi kupova AMD ako za iste novce dobiješ 8, 10 ili 12c Intel?
Naples ima 32c/64t ... nitko ne spori Intelovu vrhunsku tehnologiju i performanse, ljudi su nezadovoljni cijenama (pogledaj malo koliko koštaju 18 i 22-core Xeoni). Usput, bili bi očajni u igrama jer ni uz Turbo ne prelaze 3.0GHz. Zato je cijela ova priča sa Ryzenom i Zen arhitekturom dobra jer će natjerati Intel da malo korigira cijene.

Citiraj:
Autor Mar Pregled postova
Stvar je u tome što je sad prvi puta od doba starih Athlona da AMD ima donekle konkurentan proizvod, a u doba 1c Athlona isti je ima bolje performanse po jezgri od najboljeg što je Intel mogao ponuditi iz tog vremena.
Ryzen trenutno u ničemu osim cijeni nije bolji od Intelovih procesora, a trošak proizvodnje postojećih procesora za Intel je koliki?
Zaboravljaš dual-core Athlone64 i skok na 64-bita, nebitno sad, ali ne možeš ignorirati cijenu ... pa da Ryzen košta $999 (kako je obično Intel cijenio svoje flagshipove) nitko ga ne bi ni pogledao.
Max Rockatansky je offline   Reply With Quote
Staro 03.03.2017., 00:43   #4067
Busola29
Guest
 
Postovi: n/a
Nisam ekstra oduševljen , dobri su to procesori itekako i nisu razočarali samo cijena i nije onolika koliko smo priželjkivali... (cca 20-30% manja...)

Ja čekam R5 1300, 1400 i 1500 cijene i analize tu po meni leži najveća mogućnost zarade kod AMD-a. Ako budu pristojnih cijena čak možda R5 1300 ispod 1000 kn preporučivati ću ih prijateljima i poznanicima...

PS. pročitao sam sve oko testova brzine , ali ono što mene smeta je što svi mjere koliko je procesor jak , a nitko nije proveo analizu zagrijavanja i potrošnje, potrebe za kakvim hladnjakom boljim kod overclockiranja ili čak vodenog hlađenja.
  Reply With Quote
Staro 03.03.2017., 07:01   #4068
b1tterman
Takozvani influenser
Moj komp
 
b1tterman's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Dublin
Postovi: 648
Citiraj:
Autor Busola29 Pregled postova
a nitko nije proveo analizu zagrijavanja i potrošnje, potrebe za kakvim hladnjakom boljim kod overclockiranja ili čak vodenog hlađenja.
kako nije proveo? deklarirali tdp na 95 a vuče u određenim situacijama više od intela deklariranog na 140...
b1tterman je offline   Reply With Quote
Staro 03.03.2017., 08:44   #4069
Cuky
jedan i jedini :D
Moj komp
 
Cuky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: novi zagreb
Postovi: 4,936
Citiraj:
Autor Busola29 Pregled postova
Ako budu pristojnih cijena čak možda R5 1300 ispod 1000 kn preporučivati ću ih prijateljima i poznanicima..
Kako se pojedini ljudi znaju prosrat, to nisu istine.

Intel za te pare prodaje 2c/4t, a ti bi da ti amd 4c/8t da za dzabe?

Jedva cekaju da ih preporucis dalje
Cuky je online   Reply With Quote
Staro 03.03.2017., 09:52   #4070
Roberto
Premium
Moj komp
 
Roberto's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,535
Pa objavljeno je već kako će biti postavljene cijene za R3 i R5:

Citiraj:
The Ryzen 5 processors will consist of several 6 and 4 core options with SMT enabled. These chips will range in the $175 US and up to $259 US pricing.
Citiraj:
The Ryzen 3 processors will only consist of quad core variants without hyper-threading. These chips will retail under $149 US which is a market currently comprised of dual core Intel processors that feature hyper-threading (4 threads).
__________________
i5 2500k / asrock p67se / 4x4gb DDR3/ samsung evo 250gb ssd / 2 tb wd hdd / Gigabyte windforce GTX 950 / super flower 650w / CM 690
Roberto je offline   Reply With Quote
Staro 03.03.2017., 09:54   #4071
Amd_Shill
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2016
Lokacija: Sat
Postovi: 1,116
Citiraj:
Autor Roberto Pregled postova
Pa objavljeno je već kako će biti postavljene cijene za R3 i R5:
Ma je,ali kad izađe treba vidjeti usporedbu sa 7700k.
Amd_Shill je offline   Reply With Quote
Staro 03.03.2017., 10:37   #4072
Wolverine
Moderator
Moj komp
 
Wolverine's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Vancouver, BC // Zabreg, Maximir
Postovi: 12,411
Citiraj:
Autor Busola29 Pregled postova
PS. pročitao sam sve oko testova brzine , ali ono što mene smeta je što svi mjere koliko je procesor jak , a nitko nije proveo analizu zagrijavanja i potrošnje, potrebe za kakvim hladnjakom boljim kod overclockiranja ili čak vodenog hlađenja.
Čudno, jer na svakoj recenziji koju sam pročitao osvrću se baš na to. Pogotovo videorecenzija na OC3D kanalu.
__________________
''Of all the things I've lost I miss my mind the most''
Mark Twain




Intel Core i5 2520
8GB DDR3 Patriot
Intel HD3000
256GB LiteOn LMH-256V2M mSATA
NEC USB 3.0 ExpressCard
14" 1366x768
Windows 10 Pro x64



Asus P6T SE w/P6T WS Pro BIOS mod
Intel Xeon X5650 @ 4,0 GHz + TT Frio OCK
4x 2GB Mushkin SilverLine Stiletto 1600
Gigabyte GTX 560Ti
Kingston V300 120GB + 640GB WD AAKS + 1TB WD EARS + 2,5'' Hitachi 500GB
DVD-RW LiteOn SATA
Corsair HX520
TT Chaser MK-1
Philips 200WP7ES / LG 32LG6000 Scarlet
Samsung ML-2160 / CL I-Trigue 5600
Logitech MX3200
Windows 10 Pro x64



Intel DP67BG
Intel G1610
2x 2GB Kingston HyperX Limited Edition 1600 MHz
Hitachi 250GB
VTX3D HD6670
DVD-RW Asus SATA
FSP 350 PNF
CoolerMaster Cavalier
ViewSonic VX922
Win7 x64 SP1


Wolverine je offline   Reply With Quote
Staro 03.03.2017., 10:41   #4073
Sn4k3
Premium
Moj komp
 
Sn4k3's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zd
Postovi: 4,680
Citiraj:
Autor b1tterman Pregled postova
kako nije proveo? deklarirali tdp na 95 a vuče u određenim situacijama više od intela deklariranog na 140...
Nacin na koji AMD mjeri tdp se razlikuje od onog kojeg Intel koristi.
Prozvakano vec x puta, info se lako nadje na netu...

Citiraj:
Autor Amd_Shill Pregled postova
Ma je,ali kad izađe treba vidjeti usporedbu sa 7700k.
Mislim da nijedan R3 nema sto traziti kad je u pitanju usporedba sa 7700K
radi ocitih razloga, R5 vec moze proci ali onaj 6c/12t model IMO. Govorim za
gejming naravno, programi za raznu produkciju su nesto drugo...
__________________
Sn4k3 je offline   Reply With Quote
Staro 03.03.2017., 19:39   #4074
Busola29
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor Wolverine Pregled postova
Čudno, jer na svakoj recenziji koju sam pročitao osvrću se baš na to. Pogotovo videorecenzija na OC3D kanalu.
Isprika morati ću pogledati...

Hvala!
  Reply With Quote
Staro 09.03.2017., 00:27   #4075
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 09.03.2017., 13:42   #4076
messiah
aka Mithrandir
Moj komp
 
messiah's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 449
Ako se uspiju ugurati u MS/Amazon/Google datacentre, to bi bio epic win za AMD. Ako se dobro sjećam, ima i trenutno AMD nešto u MS datacentrima, ali vrlo malo u odnosu na Intel.
messiah je offline   Reply With Quote
Staro 09.03.2017., 13:46   #4077
Bono
Uptime 99.99%
Moj komp
 
Bono's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb Croatia
Postovi: 2,476
I qualcomm je potpisao ugovor sa Microsoftom za svoje servere sa 48 cora.
__________________
“Those who surrender freedom for security will not have, nor do they deserve, either one.”
Bono je offline   Reply With Quote
Staro 09.03.2017., 13:52   #4078
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Ne pratim tu scenu, ali sam vidio i da će IBM udarit po serverima sa svojim novim Power procesorima

http://www.pcworld.com/article/30530...at-google.html

No navodno je tu intelu najopasniji ARM za koje je google navodno zaintersiran, a najveća su intelova mušterija

Serveri su intelova zlatna koka, a tu će im se dosta otopit marketshare
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 09.03.2017., 17:22   #4079
Halos
muimerP
Moj komp
 
Halos's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: VG
Postovi: 3,333
Poanta je da lignjuni koji brane Intel ili "negoduju" u ovoj situaciji moraju promijeniti filozofiju pošto trenutna situacija odgovara apsolutno svima, nema veze tko ima šta u sig-u i sl., ovo je globalno solidna stvar za sve nas. Možda mi je malo žao kad pogledam tržnicu ovih i nadolazećih dana ali opet, nije uredu da se ljudi pate sa 720p i onim starim dualcima, sad ce mozda bit prilike i za njih da ulove korak
Halos je offline   Reply With Quote
Staro 09.03.2017., 17:37   #4080
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Tako je da boma kad vidim 2500K po 600 kuna i da nejde, vidi se koliko je Ryzen tj. AMD uzdrmao tlo.

Danas na poslu nasrao AMD Ryzen wallpaper na svoju dual monitor konfu. Dođe kolega iz susjedne sobe i veli "e kaj'š uzet rajzena? Ja neću, ne valja za igrice". Tako da eto
Brko je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na