Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > AMD Radeon
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 19.09.2015., 09:08   #1
dove_g
Premium
 
dove_g's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2002
Lokacija: Usa
Postovi: 104
AMD 6950 bez HDMI audio izlaza

Kako na Win7 postaviti zvuk da mi prolazi preko HDMI kabela. HDMI kabel je od playstation 3 i na njemu rade zvuk i slika, kabel je vrlo vjerojatno ispravan.

Integrirana je na Gigabyte ploči zvučna, sada mene interesira kako uopće radi zvuk? Zvuk kreira/generira zvučna matične ploče dok bi grafička kartica AMD 6950 i njezin HDMI služio samo kao izlaz gdje se zvuk usmjerava?

Nadalje, kako to podesiti, nisam jedini sa ovim problemom, a na google-u ne uspjevam naći rješenje.
Probao sam niz kombinacija, instalirani svi driveri originalni od ploče, driveri grafičke, probao kombinacije disejblanja zvučne, čupanje ućivo HDMI kabela, ali konkretno ne nalazaim što i kako kliknuti i kako se to rješava. Uglavnom u mixeru ne poskakuje zvuk na AMD outputu.

Zahvaljujem na savjetima.
dove_g je offline   Reply With Quote
Staro 19.09.2015., 16:02   #2
Forace
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: Petrinja
Postovi: 1,604
U windos postavkama zvuka za izlaz odabereš hdmi otput. Znači Sound - playback i tu imaš Digital display audio.
Forace je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 20.09.2015., 12:02   #3
dove_g
Premium
 
dove_g's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2002
Lokacija: Usa
Postovi: 104
Citiraj:
Autor Forace Pregled postova
U windos postavkama zvuka za izlaz odabereš hdmi otput. Znači Sound - playback i tu imaš Digital display audio.
Zahvaljujem ali ne radi. Pronasao sam da je mozda problem sa novijim driverima pa cu probati starije (novi su 15.17.1 i 15.7 ne radi ni na jednim).

Sad skidam nekve omega 14.x verziju.
Ajme majko ovo sa Win7 kad instaliras, pa onda updejtevi pa to traje satima .



Btw, sve je ispravno osim drivera ili konfiguracije jer na Linuxu radi odmah nakon butanja sve kako treba. I da, Lubuntu se instalirao za 5min a i brze radi . Windows je trom mada se rqadi o brzoj masini.
dove_g je offline   Reply With Quote
Staro 20.09.2015., 16:53   #4
Forace
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: Petrinja
Postovi: 1,604
Pazi kad biraš izlaz ako ti grafička ima više od jednog digitalnog izlaza da ispravni odabereš. Recimo moja ima DVI, HDMI i DP pa shodno tome i tri uređaja na toj kartici.
Forace je offline   Reply With Quote
Staro 20.09.2015., 19:05   #5
dove_g
Premium
 
dove_g's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2002
Lokacija: Usa
Postovi: 104
Hvala. Evo samo potvrđujem, zvuk ne radi na driverima 15.7.1 ni prijasnjim 15.7.
Ispravno tek radi na trece stariji ponudjenim 14.2 Amd Cartalyst Omega.

I da nema nikakvih konfiguracija posebnih, instlairas i radi. Jednostavno na 15.x ne moze se natjerati jer jednostavno ne radi ;(.¸

Vezano uz to negdje sam na netu naisao, da se mogu dici novi driveri, ali ici na custom i disablirati da izmedju ostalog instalira sve osim naravno HDMI audio drivera, te da ce sve biti OK. Isprobati cu i to.
dove_g je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na