Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > AMD Radeon
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 08.10.2014., 15:45   #1
NikolaA
Premium
 
NikolaA's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2014
Lokacija: Zagreb
Postovi: 67
Graficka kartica iz Linksa USED..

pozdrav svima

gledam na web-u od linksa ima rubrika used robe i unutra vidim ima nekih grafickih po manjim cijenama nego su nove i pise da imaju jamstvo,e sad dali je to netko kupovao vec od njih i o cem se tu tocno radi ili je to bolje ne kupovati nego dodat ikoju kunu vise i kupiti novo?

Lp
NikolaA je offline   Reply With Quote
Staro 08.10.2014., 15:55   #2
Don Kihoty
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Apr 2011
Lokacija: Sisak
Postovi: 1,373
Kad klikneš na artikl piše ti točno o čemu se radi.
Don Kihoty je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 08.10.2014., 16:34   #3
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,639
To je roba koja je ili bila korištena za potrebe testiranja u raznim časopisima ili su kupci vratili jer to nije to što su naručili ili je oštećena ambalaža ili sam artikl ili nešto deseto čega se nisam sjetio.

Uglavnom je garancija kao kad kupiš novo, ali eto nije novo nego je netko dirao prije tebe...

Kupio sam tako već desetak stvari kod njih. Nikakvih problema.
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je offline   Reply With Quote
Staro 08.10.2014., 18:41   #4
FRipper
MiningMod
Moj komp
 
FRipper's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 8,682
Kupio za sada iz tog USED

matične - sve ok s njima, samo su bile bez limića i bez baterija što me užašno iritiralo jer nisu to za njih naveli
napajanja - sve isto tako ok, uredna i potpuno ispravna

iako dosta tih stvari nema smisla kupovati, jer su cijene veće nego novih u nekim jeftinijim trgovinama..ali nađe se jeftinih i ok stvari

npr

7770 used sa ok garancijom 24mj je 739kn - a u ostalim trgovinama nova r7 250x je oko 700kn
7850 2gb 12mj gare samo 1249kn - a u ostalim trgovinama R7 265 2gb 36mj gare - 1100kn
FRipper je offline   Reply With Quote
Staro 12.10.2014., 16:24   #5
NikolaA
Premium
 
NikolaA's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2014
Lokacija: Zagreb
Postovi: 67
7770 used sa ok garancijom 24mj je 739kn - a u ostalim trgovinama nova r7 250x je oko 700kn


e baš sam to mislio kupiti,zvao sam ih i kažu da nema ambalaže samo kartica i da je istestirana kod njih u servisu i sem tog jamstvo je uredno,sutra ću otići do trgovine pa ako bude tako kupit ću...

hvala svima na komentarima
NikolaA je offline   Reply With Quote
Staro 12.10.2014., 16:39   #6
VedranO
Premium
Moj komp
 
VedranO's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2013
Lokacija: Zg
Postovi: 400
Citiraj:
Autor NikolaA Pregled postova
7770 used sa ok garancijom 24mj je 739kn - a u ostalim trgovinama nova r7 250x je oko 700kn


e baš sam to mislio kupiti,zvao sam ih i kažu da nema ambalaže samo kartica i da je istestirana kod njih u servisu i sem tog jamstvo je uredno,sutra ću otići do trgovine pa ako bude tako kupit ću...

hvala svima na komentarima
Ne kuzim zasto uzimati koristenu HD 7770 bez bundlea kad mozes uzeti novu R7 250X za iste novce, u kutiji fino zapakiranu. A identicne performanse.
To sto on veli da je samo istestirana u servisu....
VedranO je offline   Reply With Quote
Staro 12.10.2014., 19:58   #7
FRipper
MiningMod
Moj komp
 
FRipper's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 8,682
da niti meni nije jasno zasto kupuje a lijepo sam mu napisao da je nova u drugoj trgovini manje para
FRipper je offline   Reply With Quote
Staro 12.10.2014., 20:41   #8
Nick7
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: Velika Gorica
Postovi: 1,467
Al' ova je ipak istestirana
Nick7 je offline   Reply With Quote
Staro 12.10.2014., 21:49   #9
Forace
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: Petrinja
Postovi: 1,604
Samo pripazite na jednu sitnicu: za USED u linksu ne vrijedi ona klauzula o povratu unutar X dana šta links nudi ako nije otvarana roba ili kako već ....
Forace je offline   Reply With Quote
Staro 13.10.2014., 09:30   #10
virus1
Premium
Moj komp
 
virus1's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 495
Cijene tih artikala su im smiješne i totalno neisplative u 99% slučajeva.
virus1 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 13.10.2014., 11:34   #11
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,319
Links je i inače poznat po svojim 'povoljnim' cijenama tako da nije ništa čudno da polovne kartice kod njih koštaju više nego nove kod drugih.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 13.10.2014., 12:09   #12
lobo64
Premium
Moj komp
 
lobo64's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,328
vole ljudi debeloj guski vrat mazat...
lobo64 je offline   Reply With Quote
Staro 13.10.2014., 13:06   #13
sandokan111
Banned
 
Datum registracije: Dec 2013
Lokacija: ST
Postovi: 950
Ta debela guska ima fizicku trgovinu u koju mozes uc i pregledat proizvod, a kad zagusti ga odma uzet. Nisu svi iz ZG pa da imaju 50 webshopova u gradu...
sandokan111 je offline   Reply With Quote
Staro 13.10.2014., 13:12   #14
generic
Premium
Moj komp
 
generic's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,053
Pa i u tom slučaju bih dao još 30-40 kn za dostavu i u kombinaciji s kupnjom na daljinu ih još mogu odj.... u roku od X dana. Kad se uzme u obzir gorivo i vrijeme, vjerujem da je isplativo i dobrom dijelu ljudi koji živu u Zg.
generic je offline   Reply With Quote
Staro 13.10.2014., 14:39   #15
Nick7
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: Velika Gorica
Postovi: 1,467
Citiraj:
Autor sandokan111 Pregled postova
Ta debela guska ima fizicku trgovinu u koju mozes uc i pregledat proizvod, a kad zagusti ga odma uzet. Nisu svi iz ZG pa da imaju 50 webshopova u gradu...
Od kad je bitno da je webshop u istom gradu?
Nick7 je offline   Reply With Quote
Staro 13.10.2014., 14:56   #16
lobo64
Premium
Moj komp
 
lobo64's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,328
Citiraj:
Autor sandokan111 Pregled postova
Ta debela guska ima fizicku trgovinu u koju mozes uc i pregledat proizvod, a kad zagusti ga odma uzet. Nisu svi iz ZG pa da imaju 50 webshopova u gradu...
što znači "kad zagusti ga odma´ uzet" ?
pa ne prodaju tamo robu koja spašava živote.

kaj se webshopova u gradu tiče, Nick7 ti je sve rekao.

osim toga, ako si izabrao točno određeni proizvod znači da znaš što kupuješ, iz kojeg razloga treba isti razgledati i fizički opipavati ?
lobo64 je offline   Reply With Quote
Staro 13.10.2014., 15:34   #17
Shifo
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 86
baš, pa ne kupuješ breskve pa da vidiš jesu li dobre
Shifo je offline   Reply With Quote
Staro 13.10.2014., 15:42   #18
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
postoje i poslovni korisnici gdje ti nešto treba odmah
syss je offline   Reply With Quote
Staro 13.10.2014., 18:54   #19
NikolaA
Premium
 
NikolaA's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2014
Lokacija: Zagreb
Postovi: 67
evo bio sam danas tamo,kao uvijek jako su susretljivi i objasnili su mi ovako to je roba ili vračena bez opreme ill bila negdje na testiranju pa je poslije završila kod njih u servisu na kontroli i na kraju je u prodaji,vraćanja nema ali jamstvo ima uredno 12mj sem tog pokazao mi je covijek kako je to pakirano,kartonska kutija bez oznaka i kartica u antistatic vrecici i to je to.Na kraju nisam kupio jer da se to kupiti za manje novca novo tako da eto ako i nesto bude tamo da se kupi povoljnije nema problema jer postoji jamstvo ali cijene su tako nekako na granici da nema smisla ali opet...

sto se mene tice za ovu temu moze lock...
NikolaA je offline   Reply With Quote
Staro 13.10.2014., 20:16   #20
FRipper
MiningMod
Moj komp
 
FRipper's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 8,682
ja sam masu puta uzima u linksu iako mi je dalje bilo povoljnije...eto trebalo mi, nije mi se dalo niti sam mogao čekati i naravno da sam kupio

isto tako kao i sa used, kupovao napajanja, ploče, grafe...naravno ako su se isplatila...

npr sada ima lcpower gp3 650w za 300 i nešt kuna, 6mj gara...za te pare nemreš ni na oglasu naci takvo napajanje i ako budem trebao i ako budu imali, naravno da bum kupio :=) jer do sada su sva njihova koja sam kupio bila u savršenom stanju
FRipper je offline   Reply With Quote
Staro 13.10.2014., 22:33   #21
sandokan111
Banned
 
Datum registracije: Dec 2013
Lokacija: ST
Postovi: 950
Citiraj:
Autor generic Pregled postova
Pa i u tom slučaju bih dao još 30-40 kn za dostavu i u kombinaciji s kupnjom na daljinu ih još mogu odj.... u roku od X dana. Kad se uzme u obzir gorivo i vrijeme, vjerujem da je isplativo i dobrom dijelu ljudi koji živu u Zg.
Nekuzim kakve veze tvoj odgovor ima s mojim? Dostava 30-40kn, a ja pricam o necem sto mi treba odmah?
Citiraj:
Autor Nick7 Pregled postova
Od kad je bitno da je webshop u istom gradu?
Ni ti izgleda ne citas s razumjevanjem.
Nesto mi krepa, treba mi odmah, u drugom sam gradu. Koliko prije cu to nesto uzeti u prodavaonici u odnosu na dostavu iz webshopa? U najboljem slucaju, dosta sati, u najgorem tek sutra stize.
Ljudi iz zg to ne osjete zato jer odmah mogu isto kupiti i u webshopu i preuzeti u trgovini te je vama tehnicki "isto".
Citiraj:
Autor lobo64 Pregled postova
što znači "kad zagusti ga odma´ uzet" ?
pa ne prodaju tamo robu koja spašava živote.
Ne igraju se svi na kompovima, probaj malo razmisliti van svojih okvira.
Citiraj:
osim toga, ako si izabrao točno određeni proizvod znači da znaš što kupuješ, iz kojeg razloga treba isti razgledati i fizički opipavati ?
Ne znaci.
Citiraj:
Autor syss Pregled postova
postoje i poslovni korisnici gdje ti nešto treba odmah
Hvala.
sandokan111 je offline   Reply With Quote
Staro 13.10.2014., 23:13   #22
generic
Premium
Moj komp
 
generic's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,053
I ja isto ne kužim kako ti stavljaš webshopove i dobivanje robe odmah u istu rečenicu. Dakle, ti si kriv za naše nečitanje s razumijevanjem. U 90% slučajeva to ne ide zajedno, a onih 10% se osigura ako baš gori, doduše uz nešto skuplju dostavu isti dan.

A oni koji se ne igraju na kompovima valjda imaju i neku redundanciju. U suprotnom su neozbiljna firma. Inače ponuda-narudžbenica-express dostava metoda i bok.

Ali skrenuli smo malo s teme preskupe second hand robe.
generic je offline   Reply With Quote
Staro 14.10.2014., 02:26   #23
sandokan111
Banned
 
Datum registracije: Dec 2013
Lokacija: ST
Postovi: 950
Citiraj:
Autor generic Pregled postova
I ja isto ne kužim kako ti stavljaš webshopove i dobivanje robe odmah u istu rečenicu.
Pa nadovezao si se na mene gdje sam ja objasnio zasto su oni "Debela guska".
Citiraj:
Dakle, ti si kriv za naše nečitanje s razumijevanjem. U 90% slučajeva to ne ide zajedno, a onih 10% se osigura ako baš gori, doduše uz nešto skuplju dostavu isti dan.
Lol ja kriv, ova je dobra :P
A i dostava isti dan kazem, je opet xx sati kasnije nego ti treba, a u mnogo puta i nije moguca (nemaju na lageru, dobavljac je vec zatvorio, pretkraj radnog vremena i 300 drugih razloga).
Citiraj:
A oni koji se ne igraju na kompovima valjda imaju i neku redundanciju. U suprotnom su neozbiljna firma.
Haha, najlakse su ovakve generalizacije jer nisi citao na pocetku. Javi se kad firmu otvoris koliko redundacije imas za sve sto dnevno prolazi kroz inventar s svim pripadajucim djelovima(kompovi, pribor, printeri, stampaci, fotokopirni uredjaji itd itd).
Ne, kriva postavka. Ta firma zna da ima links/bilokog_fizickog u gradu te ce ako bude potrebno platit tih 100kn vise zlu ne trebalo, a ne u pricuvi cuvat xx raznoraznih uredjaja "zlu ne trebalo" te samim time investiciju povecat na par tisuca kuna.
Citiraj:
Ali skrenuli smo malo s teme preskupe second hand robe.
Jesmo, ali se zaredalo xx postova na temu skupoce bez objasnjenja zasto je tako.
sandokan111 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na