Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Kućišta, napajanja i modding > Case Modding
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 13.05.2005., 20:21   #1
crn
The Geek Wants Out
 
crn's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: xxx
Postovi: 1,193
WTX Stacker setup - ili najčudniji High-End u Hrvata :)

Sa dobrom 'pilom' možeš čuda radit
...
WTX
...

Zadnje izmijenjeno od: crn. 22.09.2005. u 14:00.
crn je offline   Reply With Quote
Staro 13.05.2005., 20:28   #2
Fleks
JDM
 
Fleks's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 6,137
WTF? Zašto si sve okrenuo?!?!
Fleks je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 13.05.2005., 20:39   #3
crn
The Geek Wants Out
 
crn's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: xxx
Postovi: 1,193
Citiraj:
Originally posted by Fleks
WTF? Zašto si sve okrenuo?!?!
Zato što mogu ? : roller :
crn je offline   Reply With Quote
Staro 13.05.2005., 20:49   #4
Bubba
E Pluribus UNIX
Moj komp
 
Bubba's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: M82
Postovi: 6,544
WTX?
__________________
Programer
Rok od dva mjeseca u stvari znači četiri, ali nikako ispod šest.
Bubba je offline   Reply With Quote
Staro 14.05.2005., 01:06   #5
crn
The Geek Wants Out
 
crn's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: xxx
Postovi: 1,193
Citiraj:
Originally posted by Bubba
WTX?
Citiraj:

WTX is all about the high-end workstation/server market, which means two things. The case must have LOTS of room for hard disks and must have superior thermal characteristics (good cooling). The new case standard is meant to expand on large-scale systems with multiple processors, huge memory configurations, and RAID systems.
Ukratko to je bio pokušaj proširenja ATX standarda 1999/2000 ali nije zaživio. Danas neki tako nazivaju sisteme koji su 'izvrnuti' . Teoretski imaš puno nižu temperaturu proca koji se nalazi na dnu kućišta gdje je najhladnije a toplina sa grafičke i kartica se izvlači preko napajanja.Zato je važno imati dobro napajanje po mogućnosti sa 12cm ventom ispod koji će izvući toplinu...ili ako imaš kućište koje ima mogućnost montiranja napajanja na dnu (kao stacker) možeš staviti i napajanje na dno u hlad a na vrh dodatni vent koji će izvlačiti toplinu sa kartica...ili iskoristiti bočni vent...
Evo baš sad nakon 4 sata FarCry-a temp proca je 36C pri sobnoj temperaturi od 24C, freezer je na 5V (senzor mu ne može očitati okretaje što znači da je ispod 1200rpm), zalman je isključen a 120mm ventovi su ispod ~700rpm.

Kao što sam rekao 'Sa dobrom pilom možeš čuda radit' : roller :
crn je offline   Reply With Quote
Staro 14.05.2005., 10:38   #6
Bubba
E Pluribus UNIX
Moj komp
 
Bubba's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: M82
Postovi: 6,544
Citiraj:
Originally posted by crn
Ukratko to je bio pokušaj proširenja ATX standarda 1999/2000 ali nije zaživio. Danas neki tako nazivaju sisteme koji su 'izvrnuti'.
Pa, (S)WTX ces naci u pedestal kucistima ali tvoje kuciste nema _veze_ s time standardom, nego se radi o kvazi BTX konfiguraciji.
__________________
Programer
Rok od dva mjeseca u stvari znači četiri, ali nikako ispod šest.
Bubba je offline   Reply With Quote
Staro 14.05.2005., 11:34   #7
Sam Fischer
Džabe si krečio!
Moj komp
 
Sam Fischer's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,184
Jeben propuh, nema šta.
:clap:
Sam Fischer je offline   Reply With Quote
Staro 14.05.2005., 11:54   #8
tor
Administrator
Moj komp
 
tor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Sesvete
Postovi: 15,944
Ista šema kao i na mom Sharku, s time da sam vidio isti princip na još par kučišta. S time da ona imaju i zračni tunel, pa se ti misli...
tor je offline   Reply With Quote
Staro 14.05.2005., 11:59   #9
Vedran
Premium
 
Vedran's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Kutina
Postovi: 1,208
da, ali stacker je ipak fleksibilniji... i imho puno bolji izbor. naravno, ako se ima $$$.
Vedran je offline   Reply With Quote
Staro 14.05.2005., 12:11   #10
crn
The Geek Wants Out
 
crn's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: xxx
Postovi: 1,193
Citiraj:
Originally posted by Bubba
Pa, (S)WTX ces naci u pedestal kucistima ali tvoje kuciste nema _veze_ s time standardom, nego se radi o kvazi BTX konfiguraciji.
Pa kao što sam i rekao na raznim forumima (SPCR,Xtremesystems,Coolermasters...) naziv se koristi za konfiguracije kojima je MBO okapoan
U zadnje dosta proizvođača izbacuje kućišta koja podržavaju takav setup (Coolermaster,Lian-Li,TT,Aerocool...)
crn je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 14.05.2005., 12:18   #11
tor
Administrator
Moj komp
 
tor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Sesvete
Postovi: 15,944
Citiraj:
Originally posted by VedranP
da, ali stacker je ipak fleksibilniji... i imho puno bolji izbor. naravno, ako se ima $$$.
Bez daljnjeg, Stacker je moj No.1 izbor, samo cijena koči napredak
tor je offline   Reply With Quote
Staro 14.05.2005., 12:46   #12
RAK
Feldwebel
Moj komp
 
RAK's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2002
Lokacija: bolnica
Postovi: 3,735
Citiraj:
Originally posted by tor
Bez daljnjeg, Stacker je moj No.1 izbor, samo cijena koči napredak
Da se nisi usudio kupiti nam tu kantu.

Stacker mi je stvarno izgledao luđački na slikama i uživo. Onda sam malo bolje gurnuo glavu u njega. I zaključak je da nije to to. Kanta je bez sumnje dobra ali ta cijena svakako nije primjerena. Da košta 600-800 kn, dalo bi se razmišljati.

Ima hrpu zanimljivih fičura i zanimljivih rješenja. Za neke od njih bi dao lijevi bubreg. Ali što mi vrijede 2 napajanja kada je pološaj diskova loš? Kao što rekoh, nije to to.

Chieftec MASH možda nije najljepša kanta na tržištu, možda je ne možeš naopak okrenuti ali je zato napravljeno u najboljoj maniri Volva. Treba ti viljuškar za prenošenje, 12 cm ventovi, dobar položaj diskova i daaaaaaleko niža cijena.
__________________
Tih kao mačka
Brz kao gepard
Jak kao lav
Elegantan kao leopard

Nisam to ja, to je moj komp.
RAK je offline   Reply With Quote
Staro 14.05.2005., 12:52   #13
CatKiller
al se nekad dobro jelo...
Moj komp
 
CatKiller's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Samobor
Postovi: 3,310
Citiraj:
Originally posted by RAK
Chieftec MASH možda nije najljepša kanta na tržištu, možda je ne možeš naopak okrenuti ali je zato napravljeno u najboljoj maniri Volva. Treba ti viljuškar za prenošenje, 12 cm ventovi, dobar položaj diskova i daaaaaaleko niža cijena.
Da, i vlasnici su svi redom "presretni" kućištem, tooma itd...
__________________
Zenfone 9 | Zephyrus M16 | HP Chromebook X2 | Tesla Model Y LR
CatKiller je offline   Reply With Quote
Staro 14.05.2005., 13:28   #14
crn
The Geek Wants Out
 
crn's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: xxx
Postovi: 1,193
Citiraj:
Originally posted by RAK
Ali što mi vrijede 2 napajanja kada je pološaj diskova loš? Kao što rekoh, nije to to.
Zašto misliš da je položaj diskova loš ?
Cijeli kavez za diskove je na gumenim nosačim što potpuno eliminira vibracije a možeš ga spustiti na dno kućišta i tako dodatno ohladiti disk(ove)...
Loše je jedino što moraš otvoriti obe stranice za promijeniti ili dodati disk ali to i nije neki minus osim ako to ne radiš baš svaki dan - a u tom slučaju ladica za disk bi bila puno bolje rješenje ...

Zadnje izmijenjeno od: crn. 14.05.2005. u 13:39.
crn je offline   Reply With Quote
Staro 14.05.2005., 13:45   #15
tor
Administrator
Moj komp
 
tor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Sesvete
Postovi: 15,944
Mesh sam imao na testu i kao što si vidio nije baš bez mana, dapače neke su vrlo iritantne. Kanta u kojoj ne možeš staviti SATA disk i zatvoriti bočnu stranicu? Hm, što mu vrijedi "volvo" izrada. A i kad smo kod nje, nakon nekog vremena cijela kanta počne vibrirati, tako da bez dodatnih zahvata...
Stacker je fenomenalan, ali cijena je prevelika, točno kako si i rekao, da je 600-800 kn po meni nebi imao konkurenciju.
tor je offline   Reply With Quote
Staro 14.05.2005., 17:13   #16
Bubba
E Pluribus UNIX
Moj komp
 
Bubba's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: M82
Postovi: 6,544
Citiraj:
Originally posted by crn
Pa kao što sam i rekao na raznim forumima (SPCR,Xtremesystems,Coolermasters...) naziv se koristi za konfiguracije kojima je MBO okapoan
M'da, slatko, ali potpuno nebulozno i krivo.

Citiraj:
U zadnje dosta proizvođača izbacuje kućišta koja podržavaju takav setup (Coolermaster,Lian-Li,TT,Aerocool...)
Razmisljao sam ja o takvome necemu, ali mi se bas nije dalo rastavljat cijelo kuciste s bogtepitaj koliko vijaka... Koliko ti je vremena trebalo za transformaciju?
__________________
Programer
Rok od dva mjeseca u stvari znači četiri, ali nikako ispod šest.
Bubba je offline   Reply With Quote
Staro 14.05.2005., 19:59   #17
crn
The Geek Wants Out
 
crn's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: xxx
Postovi: 1,193
Citiraj:
Originally posted by Bubba
M'da, slatko, ali potpuno nebulozno i krivo.
A čuj bitno je da kad kažeš 'WTX mod' ili 'WTX setup' ekipa zna o čemu govoriš...
Citiraj:
Originally posted by Bubba
Koliko ti je vremena trebalo za transformaciju?
Cijeli tray zajedno sa matičnom stoji na 15 vida tako da treba samo skinuti grafičku i cpu cooler, odvidat tih 15 vida , okrenut tray i ponovo zavidat - oko pola sata i još toliko za skrivanje i spajanje kablova - sat posla sve skupa.
Traje duže ako prvi put otvaraš kućište ali pošto već 'napamet' znam stackera stvar ide rutinski.

Zadnje izmijenjeno od: crn. 14.05.2005. u 20:11.
crn je offline   Reply With Quote
Staro 14.05.2005., 21:19   #18
Bubba
E Pluribus UNIX
Moj komp
 
Bubba's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: M82
Postovi: 6,544
Citiraj:
Originally posted by crn
A čuj bitno je da kad kažeš 'WTX mod' ili 'WTX setup' ekipa zna o čemu govoriš...
Ekipa? Koja ekipa? 1337 hax0r Teo Valich wannabe ekipa? Ili IT strucnjaci?

Nazalost, racunalima se danas bavi svatko i uvodi terminologiju kako ga je volja. Da dodjes negdje gdje ljdui ne prodaju Stekere i Pentijume nego pravi hardver kod kojeg nema spike o "ekipi s foruma", na "WTX mod" ili "WTX setup" bi dobio neku 8U kantu a ne Kulermaster ili LijanLiCungaLunga...

Citiraj:
Cijeli tray zajedno sa matičnom stoji na 15 vida tako da treba samo skinuti grafičku i cpu cooler, odvidat tih 15 vida , okrenut tray i ponovo zavidat - oko pola sata i još toliko za skrivanje i spajanje kablova - sat posla sve skupa.
Traje duže ako prvi put otvaraš kućište ali pošto već 'napamet' znam stackera stvar ide rutinski.
Boooo...

Onda mi se neda, tja, sat vremena... Pfff... Pa pogubit cu pola sarafa...
__________________
Programer
Rok od dva mjeseca u stvari znači četiri, ali nikako ispod šest.
Bubba je offline   Reply With Quote
Staro 14.05.2005., 21:50   #19
crn
The Geek Wants Out
 
crn's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: xxx
Postovi: 1,193
Citiraj:
Originally posted by Bubba
Ekipa? Koja ekipa? 1337 hax0r Teo Valich wannabe ekipa? Ili IT strucnjaci?

Nazalost, racunalima se danas bavi svatko i uvodi terminologiju kako ga je volja. Da dodjes negdje gdje ljdui ne prodaju Stekere i Pentijume nego pravi hardver kod kojeg nema spike o "ekipi s foruma", na "WTX mod" ili "WTX setup" bi dobio neku 8U kantu a ne Kulermaster ili LijanLiCungaLunga...
Đizus Krajst povikaše seljaci i naoštriše vile
Koji IT, koji stručnjaci - je li ovo možda skrivena kamera ? Bog mama : hello2 :
Terminologija se uhvati ili ne - bespotrebno je sad raspravljat o tome.
Citiraj:

Boooo...

Onda mi se neda, tja, sat vremena... Pfff... Pa pogubit cu pola sarafa...
A ti polako pa kad 'nadođe'
crn je offline   Reply With Quote
Staro 14.05.2005., 23:10   #20
Black Dragon
Premium
Moj komp
 
Black Dragon's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Agram
Postovi: 2,973
ne želim biti zajedljiv ali ja bi na tvom mjestu JUČE tamjenio onog "lopova" http://img200.echo.cx/img200/279/frontopen0aa.jpg sa ove slike ako on NE DAJ BOŽE dovodi struju u tvoj komp ... mislim okreneš komp naopačke, zdrobiš pare na kutiju, plave ventove Zalmane i onda budeš škrt i nedaš 100 - 200 kn za pošten produžni ili još bolje 300 - 400 kn za kakav UPS ... ali naće kutija je OK i fora je to naopačke jer si "drugačiji" ali to je to ...
__________________

Some men aren't looking for anything logical. They can't be bought, bullied, reasoned or negotiated with. Some men just want to watch the world burn.
Black Dragon je offline   Reply With Quote
Staro 15.05.2005., 00:29   #21
Bubba
E Pluribus UNIX
Moj komp
 
Bubba's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: M82
Postovi: 6,544
Citiraj:
Originally posted by crn
Đizus Krajst povikaše seljaci i naoštriše vile
Koji IT, koji stručnjaci - je li ovo možda skrivena kamera ? Bog mama : hello2 :
Terminologija se uhvati ili ne - bespotrebno je sad raspravljat o tome.
Mah... Vec sam trebao shvatiti da je PcE mala ali jaka zajednica ljudi koji koriste IT satru i tako... Eto...

Sto se tice obrtanja Stackera, daaaaj, meni treba nesto prosto ko pasulj, ono, stisnes gumbic i okrenes, a ne tu neko odsarafljivanje i sto ti ja znam...
__________________
Programer
Rok od dva mjeseca u stvari znači četiri, ali nikako ispod šest.
Bubba je offline   Reply With Quote
Staro 15.05.2005., 01:05   #22
crn
The Geek Wants Out
 
crn's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: xxx
Postovi: 1,193
Citiraj:
Originally posted by Black Dragon
ne želim biti zajedljiv ali ja bi na tvom mjestu JUČE tamjenio onog "lopova" http://img200.echo.cx/img200/279/frontopen0aa.jpg sa ove slike ako on NE DAJ BOŽE dovodi struju u tvoj komp ...
NE DAJ BOŽE tu su samo lampa i printer...
crn je offline   Reply With Quote
Staro 15.05.2005., 01:21   #23
crn
The Geek Wants Out
 
crn's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: xxx
Postovi: 1,193
Citiraj:
Originally posted by Bubba
Mah... Vec sam trebao shvatiti da je PcE mala ali jaka zajednica ljudi koji koriste IT satru i tako... Eto...
TAKO JE - povikaše seljaci i počeše sakupljati drva za lomaču
Citiraj:

Sto se tice obrtanja Stackera, daaaaj, meni treba nesto prosto ko pasulj, ono, stisnes gumbic i okrenes, a ne tu neko odsarafljivanje i sto ti ja znam...
A ti onda okreni kučište naopako ili još bolje - za potpunu automatizaciju procesa zovi ženu/djecu/mater/oca/brata/sestru da ti ga okreću
crn je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na