Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Kućišta, napajanja i modding > Case Modding
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 16.05.2005., 10:23   #61
Trek
Premium
 
Trek's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,306
opet nis ne kuzis vex...
zasto ne kupim laptop? zato kaj imam 3 laptopa doma i nit jedan mi nije drag. nevolim ih previse. nerviraju me lagano i ocu imat fini stroj koj ponekad moze potegnut neki video encoding ili koj ima 2 dvd rw przilice koje rade na 16x ili jednostavo ocu imat 1 TB diskovlja u stroju. to nemoug na laptopu...
__________________
Biti lud ima prednosti koje razumiju samo ludjaci
FKT meber jednog dana high priest...
Trek je offline   Reply With Quote
Staro 16.05.2005., 10:35   #62
vex
Premium
Moj komp
 
vex's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2003
Lokacija: sl. brod
Postovi: 1,288
glede shrotex napajanja

ono je nekad radilo u mom starom prastarom kompu, pa je od prašine vent zapekao i stao skroz, ali nije krepalo. ja uopće nisam skužio naravno, jer tad nisam znao ništa.
i onda sam kupio sve novo, to napajanje bacio u stranu i ok. i sad kad mi je trebalo neko shit napajanje ja se njega sjetim, i skužim da je vent zablokiran od prašine...otvorim ga, očistim a vent i dalje ne radi.valjd je pregorio, šta ja znam. Spojim napajanje, radi normalno...vent sam precvikao jer ionako ne radi....
Zar bih trebao staviti novi vent, ne kužim zašto je glupost bez venta napajanje :confused: ?? u čem je caka ?
vex je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 16.05.2005., 10:45   #63
Trek
Premium
 
Trek's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,306
u tome da se napjanja strasno griju posebno shrotex tm jerbo imaju jako losu iskoristivost i onda ce ti se zapalit jedan dan ja sam svoje prastaro JNC otvorio fan je radio a bilo je puno čađe
__________________
Biti lud ima prednosti koje razumiju samo ludjaci
FKT meber jednog dana high priest...
Trek je offline   Reply With Quote
Staro 16.05.2005., 10:53   #64
Sky
Guest
 
Datum registracije: Apr 2003
Postovi: 4,085

- Ako baš pitaš, nisam smanjio broj okretaja diska (to je nemoguće i nepotrebno) nego sam usporio seek putem AAM-a (ne vidim nekakvo usporenje, a disk je tih). Imao sam prilike čuti Raptora i vjeruj mi da je moj disk neusporedivo tiši.
- Što se tiče SCSI diskova, potraži u Lab2000. Trebat će ti SCSI kontroler, ali da nisu najbrži, jesu, i to već jedno dulje vrijeme. Samo je stvar što ti diskovi tebi ne trebaju, kao ni 3 Raptora (mislim, da je jedan sistemski Raptor (ili čak 2, ako baš hoćeš) + jedan veliki storage disk, ali 3... bespotrebno i bučno).
- Ventovi na radijatoru? Njih si zaboravio.
- Ne kužim zašto uopće imaš to napajanje...Ali slažem se sa Bubbom

Kad smo kod trzanja u Doomu (eto, odigrao sam, priznam), imam 17" monitor (čitaj : reza 1024x768, 85 Hz) i nisam primjetio neka trzanja na 9800. Imao sam i kloknutu 6800 sa Silencerom 5 i igrao sam na 1280x960 sa svim uključenim detaljima te također nisam primjetio neka trzanja. A cijelo vrijeme je Silencer bio tih (po mojim mjerilima zadovoljavajuće tih, iako ne savršen).

Igram solitare? Opet smo počeli sa srać-srać...primjeti potenciometar na mom kompu. Kad surfam/pišem, ventovi ili ne rade ili rade na min okretajima. Kad se igram (ponovo, bez trzanja u rezi u kojoj igram) ventove vrlo jednostavno pojačam. Daj se makni od te glupe teorije da su kompovi silence freakova slabi. Recimo da su prilagodljivi (vjeruj mi, kad upalim sve ventove na maks, itekako se čuje).

Pitate se zašto ne kupim laptop? Vrlo jednostavno, imao sam već prije laptop. I nikad više. A radio sam na gro njih. Da vidimo... Nadogradnja je praktički nemoguća 8iako vidim da ima neki novi socket za grafu), tipkovnice su mi katastrofa (plosnate tipke kratkog hoda, brrr, ali opet uvijek mogu staviti normalnu tipkovnicu), LCD ekrani mi ne leže 8ali mogu ga priključiti na običan monitor), preskupi su (tipkovnicom i monitorom sam izgubio osnovnu prednost - mobilnost), ne trebaju mi kad mogu istu takvu tišinu postići jednostavnije i jeftinije...trebam još?

Zadnje izmijenjeno od: Sky. 16.05.2005. u 11:15.
Sky je offline   Reply With Quote
Staro 16.05.2005., 11:00   #65
Fleks
JDM
 
Fleks's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 6,137
Mislim da je cijela poanta ovog vexovog posta pokazat kolko on ima love za PC. A mi svi ostali smo hrpetina jadnika zato kaj si nemremo (ili nečemo, whatever) kupiti novi Đi force 6989Ultra super Mega giga. No zato mi grabimo utješnu nagradu - tišinu... Koja je našemu vexu potpuno nepotrebna jer igra doom 3 na 666 FPSa. No dobro - good for you. I onda sam pročito ovo kaj če mi vent na napajanju i to još ŠROTEKS napajnaju. LOL. Kaj će ti katodna cijev u monitoru, precvikaju ju. I ja se isto sad žestim bezveze bumo te mi več nafčili nekaj.
Fleks je offline   Reply With Quote
Staro 16.05.2005., 11:04   #66
Trek
Premium
 
Trek's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,306
jao jao doktore ja sam precviko kabel od zvunika jer su bili preglasni! pa reko najlakse se rjesit buke da maknes izvor... e vidis silnce freekovi ne micu izvor buke nego ga prilagode sebi i svojim potrebama i zeljama...
__________________
Biti lud ima prednosti koje razumiju samo ludjaci
FKT meber jednog dana high priest...
Trek je offline   Reply With Quote
Staro 16.05.2005., 11:40   #67
vex
Premium
Moj komp
 
vex's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2003
Lokacija: sl. brod
Postovi: 1,288
a joj...

@ flex.... nemoj srat, ne omalovažavam nikog niti sam išta slično rekao. ispada da svi ovdje pokazuju kante samo da se vidi da se ima love

@ Sky... pa i ovdje je slična situacija, kad hoću perfomnace, upalim stolni komp
kad idem surfat & pisat u officeu, palim laptop, iako i on bez beda tjera NFS underground recimo
simple as that.

Prije i jesam imao 1 raptora + 120gb disk, ali je mental povoljno prodavao svoja 2 pa sam ih uzeo
-prije sam u postu napisao da ventovi na hladnjaku ne rade...nema potrebe, a ne da mi se sad rastavljat opet sve, pa sam ih samo utrnuo.

za trzanje shala, ali priznat ćeš da drugačije izgleda na 21' monitoru na 1600x1200 sa uber postavkama, jel.

@ trek..čuj, nemam pojma koliko je to napajanje radilo bez venta...ko zna jer je očigledno stao zbog prašine i na kraju pregorio...ali sad je već skoro 2 mjeseca u pogonu i niš ne gori, ne smrdi ili whatever... vidjet ču... nisam znao da se pregrijavaju bez obzira na spojene potrošače na njega
vex je offline   Reply With Quote
Staro 16.05.2005., 11:47   #68
Sky
Guest
 
Datum registracije: Apr 2003
Postovi: 4,085
Čuj, opet se vraćamo na pitanje cijene. Em nemam love za 21" monitor, em nemam za drugi komp (još k tome prijenosnik). Tako da sam osuđen na ovaj jedan komp iz kojeg izvlačim koliko je moguće.
Što se tiče ventova, ok, nisam znao, vidio sam ih na radijatoru i vidio sam da su spojeni na šroteks napajanje, pa sam pretpostavio da rade. Ajde, imaš jednu stvar da mi se sviđa, pasivno vodeno
Još da je maknut te raptore i zbilja bi bilo tiho kako spada.
Sky je offline   Reply With Quote
Staro 16.05.2005., 11:56   #69
Trek
Premium
 
Trek's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,306
vex vecina napajanja ima najlosije performase ulozeno dobiveno znaci iskoristivosti na mail snagama, jer oni ocekuju da mora imat najbolje performase na srednjoj i najvisoj snazi. znaci on na 10 % loada ima mozda 30-40% iskoristivosti ak je pravi šrotex tm... sto znaci da 60-70% ulozne snage prelazi u toplinu sto je jako lose...
__________________
Biti lud ima prednosti koje razumiju samo ludjaci
FKT meber jednog dana high priest...
Trek je offline   Reply With Quote
Staro 16.05.2005., 12:02   #70
vex
Premium
Moj komp
 
vex's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2003
Lokacija: sl. brod
Postovi: 1,288
evo ,samo da vas zadovoljim skupusit ću neki komp, pokušat ću naći najjači proc kojeg će moći hladiti zalman full bakar al sa ugašenim ventom...znači pasivno hlađenje, čipset isto pasivan, grafa isto, napajanje ću u ormar stavit... e jedino disk ?? koji je inače dosta tih ? bar 80gb trebam

Ajde, vi znate nešto o tome

-koji proc da uzmem, amd ili intel, i koji da tražim ??
-odma i koju ploču da tražim za njega?
-koji disk ?
vex je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 16.05.2005., 12:18   #71
Trek
Premium
 
Trek's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,306
frend doma ima winee 3500+ u stackeru i ugesni zalman 7700 max temp je 55 *C al dobro. gle svaki stroj bez obzira na snagu se utisa lagano. ak vec kupujes kupi posteno kupi thermalright xp120 za proceosr i stavi papast od 12 cm, stavi papsta na 6V neces ga cut a temp ce bit ledena. diskove hitachi ili seagate...
__________________
Biti lud ima prednosti koje razumiju samo ludjaci
FKT meber jednog dana high priest...
Trek je offline   Reply With Quote
Staro 16.05.2005., 12:25   #72
Isus
Headbangig Grunf!
Moj komp
 
Isus's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2003
Lokacija: headbanger's ball
Postovi: 4,372
Citiraj:
Originally posted by Sky

@ Isus : sve je od primjerka do primjerka venta. Imam doma Papsta na vrhu kojem se čuju ležajevi i jednog na stranici koji je tih ko bubica. A tvoj Papst je onaj rabljeni iz Austrije, za 2 Eura, ako se ne varam?
NE Sky, moj papst je onaj koje i ti imaš klasični Papst na 26db.
Pogledaj si sepcifikacije Papsta i Nosieblockera.
Papst ima 90 i kusur m3/h a Noiseblocker 100 i kusur m3/h, a vrti se na 100 o/min.

Ono kaj ne kužim je da čim netko malo skritizira Papst bude napadunut ko blasfemičar.

Pumpa, Eheim i Hydor baš nisu poznate po tome da buče ko turbine.

Doću jendom do tebe s Ye monsterom i Papstom pa češ vidit razliku Noiseblocker Papst.
__________________
Porsche 6cyl.boxer se hladi zrakom komp se hladi vodom!
Chairman of G.M.S. , Heavy Metal Thunder!
Former member of PCE 100+kg demolition squad
Grunf je moj idol!
Moji Grunf type modovi
NB:Mini Monster NB,VGA:Ye Monster C!, Ye Monster D!,Abit NB:Abit mini Monster,PSU:Ultra Monster!
Alfisti site, Alfisti forum
Isus je offline   Reply With Quote
Staro 16.05.2005., 12:34   #73
Trek
Premium
 
Trek's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,306
gle isus ja sam gledo između papsta i noiseblockera i uzeo sam papasta jer jednostavno noiseblocker je bucniji malo razliku u protoku neprimjetis na malim brzinama a kad mi treba malo propuha papst obavlja poso vise nego odlicno! kad mi je temp procesora 7 *C visa od sobne u prosjeku reci mi dal bi mi sa noiseblockerom bilo bolje?
__________________
Biti lud ima prednosti koje razumiju samo ludjaci
FKT meber jednog dana high priest...
Trek je offline   Reply With Quote
Staro 16.05.2005., 12:34   #74
Sky
Guest
 
Datum registracije: Apr 2003
Postovi: 4,085
Ma ne kažem da je papst svetinja, nego da si mi pričao da ima za 2 ojra rabljeni Papstovi, pa sam zaključio da imaš stari primjerak. Ni ja nisam oduševljen sa Papstovima (ima sigurno mjesta za poboljšanje), ali kažem kakve postoje oscilacije od primjerka do primjerka.
Ako idemo po specifikacijama, TT bi bio najbolji vent ikada, jer on šiba preko 150 m3 i radi 21 dB buke.
Što se tiče pumpi, vidio sam famoznog Eheima 1046 koji je zvučao kao traktor. Tako da ne znam...
Dođi do mene, da vidiš razliku između dva Papsta, a i da vidim te Noiseblockere, već mi se počinju sviđati
Sky je offline   Reply With Quote
Staro 16.05.2005., 12:50   #75
vex
Premium
Moj komp
 
vex's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2003
Lokacija: sl. brod
Postovi: 1,288
A ne ne ne ne

Komp će biti za :

-gledanje televizije, znači tv tuner kartica
-prženje dvd-ova
-igranje minimalno/ništa, zato ću uzeti nekog radeona 64mb

to je to.

znači ništa posebno, a zato hoću fanless rješenje, tako da ni 1 nagus master/super/grand/vaki/naki ne čuje ništa.

da kaže - JEBOTE, OVO SE NE ČUJE UOPĆE

proc će biti neki intel najvjerovatnije 2.0 ili nešto tako. to je dosta. vozit će heroes of might & magic ako zatreba hehe

sklapam "0 ventilator komp". počinjem već danas. moram produžit kablove od napajanja, bit će oko metar i po hehe. bit će to najtiši komp u rvackoj 100%

jedino me pati taj disk nesretni.. u čega vi njega umotavate ?? u neku dekicu, ha ?? . njega će jedino biti potrebno utišati nekako
vex je offline   Reply With Quote
Staro 16.05.2005., 12:55   #76
Sky
Guest
 
Datum registracije: Apr 2003
Postovi: 4,085
I sad de grand nagus pita : što je sa ventom na napajanju?
Ako uzimaš disk za tihi komp, onda se ide na Seagate Barracudu IV/V ili neki Samsung. Hitachiji također ulaze u obzir.
Sky je offline   Reply With Quote
Staro 16.05.2005., 12:58   #77
vex
Premium
Moj komp
 
vex's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2003
Lokacija: sl. brod
Postovi: 1,288
pa u ormar među robu
vex je offline   Reply With Quote
Staro 16.05.2005., 12:59   #78
RAK
Feldwebel
Moj komp
 
RAK's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2002
Lokacija: bolnica
Postovi: 3,735
Sky, dobit ćeš ban. Toliko huljenja u jednom postu. Sram te bilo.

Da razložim put jednog IT freeka u nekoliko faza. Temeljeno na promatranju sebe i drugih.

Faza 1:
Blage veze nemaš o kompovima i kupiš neki krš. Bio to novi ili rabljeni, krš je i imaš problema. Otuda potjeće navika guranja glave u kantu prilikom svakog problema. bez obzira na nedostatak potrebe.

Faza 2:
Jako nesretan sa svojim kršom kupuješ komponente ko sumanut. Ne pitaš za cijenu, glavno da je netko preporučio kao najbolje. Kako i dalje pojma nemaš, komponente nisu toliko blistave jer se neke nisu pokazale na visini zadatka. Otud i vezanost za određenog proizvođača.

Faza 3:
Nezadovoljan svojim kompom i totalno dekintiran pokušavaš izvuči maksimum iz onog što imaš i to ovekrlokiranjem. Stavljaš 10+ ventilatora i ne smeta ti buka. To je faza thermaltakea i sličnih bljuvotina. Obično tu dolaze i razni svjetleči modovi i ostalo.

Faza 4:
Kako si jako puno naučio o kompu, ponajviše na račun OC-a, sada biraš komponente sa daleko više pameti. Pripaziti ćeš na buku i OC ti neće biti ključan. Samo da se ne dere i da bude stabilno. Sada ćeš paziti da ti komponente budu smislene i da budu podjednake brzine. Tu se počniješ ozbiljnije baviti preprodajom, uglvnom da ne bi izgubio previše novaca zbog prodaje svojih preskupo plačenih komponenti. TU dolaze pomodni krikovi tipa utišavanje, ubrzavanje, spaljivanje i sl.

Faza5:
Od svih preprodaja, došlo je i puno krša i od toga slažeš najbolje što znaš. I 486 je dobra ako radi nešto korisno. Imaš najmanje 3 kompa.

Fa