Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Smartphone uređaji i mobiteli
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 30.03.2019., 16:27   #2611
zvonac
Premium
Moj komp
 
zvonac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Sv.Nedelja
Postovi: 5,642
Huawei P30 Pro vs Galaxy S10+ CAMERA Comparison!

Slou moušn koma na P30P kao i audio, dok na Desetki briljira, zoom rastura na Huaweiju, tu Samsung kiksa..

Kolko sam čital, Huawei je pustio update za kameru pa će dodatno P30P bit popravljena..
zvonac je offline   Reply With Quote
Staro 30.03.2019., 17:16   #2612
Neo-ST
Buying Bitcoin
Moj komp
 
Neo-ST's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 7,976
Citiraj:
Autor zvonac Pregled postova

Kolko sam čital, Huawei je pustio update za kameru pa će dodatno P30P bit popravljena..
Nemoguće...

__________________
Sent from my mobile using Tapatalk
Neo-ST je offline   Reply With Quote
Staro 30.03.2019., 17:53   #2613
Ivo_Strojnica
PRO
Moj komp
 
Ivo_Strojnica's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,177
Ako se stavi nova launcher na p39pro, crasha se kamera sporadicno.
Slatko.
Uglavnom, mora se ostaviti stock ili disableati preko adba sve huawei điđe miđe.
__________________
"Who is your daddy and what does he do?"
Ivo_Strojnica je offline   Reply With Quote
Staro 30.03.2019., 21:44   #2614
Exy
Premium
Moj komp
 
Exy's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Zagreb, Črnomerec
Postovi: 1,982
Citiraj:
Autor Gabre Pregled postova
Cijene su nenormalne. Da jedan top opremljen mobitel kosta 2000 dolara. Pa to je totalni nonsens.

Pa i nije nonsens, već duže vrijeme su Samsungovi i Appleovi flagshipovi više statusni simboli i nekakva društvena značka nego sam uređaj i hardver u njemu. Kad kupuješ S10 ti ne plaćaš hardver nego mogućnost da ga staviš na stol u birtiji i da susjed koji je i čuo jedino za Samsunga bude impresioniran. Isto tako ti plaćaš premium jer ne znaš da postoji manje više ista stvar za manje novca. Budimo realni, 80% prodaje ide na tako nešto.


Za cijenu S10 dobiješ 2-3 Xiaomija koji rade 99% stvari kao i taj samsung (ok, ako staviš portanu google pixel kameru onda i 101% ), ali jebiga kad te netko pita što je to pa mu kažeš "šaomi", a on ne zna o čemu pričaš.


Zato ćeš fino platiti cca +500 EUR-a premiuma tj. poreza na status i imat ćeš stvar za koju svaki drugi billboard na ulici tvrdi da je najbolja stvar na svijetu a bogami i svaki drugi (plaćeni) reviewer. Na taj vlak se uspio ugurati i Huwaei pa sad i on prodaje mobitele za vrlo solidne cifre.
Exy je offline   Reply With Quote
Staro 30.03.2019., 22:13   #2615
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
Mi pricamo o proizvodu masovne potrosnje i to nije nikakav statusni proizvod kada ga se proda godisnje par sto miliona komada.

Kad kupis ferrari, bulovu, neki komad luksuznog proizvoda, onda je to pokazivanje, status, itd, a ne jedan mobitel koji kosta ko malo skuplje tenisice.
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 30.03.2019., 22:26   #2616
Exy
Premium
Moj komp
 
Exy's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Zagreb, Črnomerec
Postovi: 1,982
Postoje različite razine statusa. Netko se kreće unutar kruga ljudi gdje mora status dokazati jahtom od 5-6 milijuna dolara. Nekom je dovoljan manji BWM a nekom i S10, sve ovisi o tome čime si okružen.


To što se nečeg proda "puno" ne znači da isto ne komunicira određenu poruku. Boca coca-cole dođe jedan dolar, pa i dalje reklama zbog koje je ljudi kupuju obećaje da ćeš se zbog nje osjećati na određen način i ljudima oko sebe slati određenu poruku.



Ne reklamira se kao zašećerena vodica sa okusom, što ona u svojoj biti je.



Ista je stvar i sa Samsungom
Exy je offline   Reply With Quote
Staro 30.03.2019., 22:45   #2617
SRV
Premium
Moj komp
 
SRV's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: n/a
Postovi: 6,128
Samsung Exynos osjetno losija kamera nego Snapdragon. Kod S10.
SRV je offline   Reply With Quote
Staro 30.03.2019., 22:55   #2618
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
Citiraj:
Autor Exy Pregled postova
Postoje različite razine statusa. Netko se kreće unutar kruga ljudi gdje mora status dokazati jahtom od 5-6 milijuna dolara. Nekom je dovoljan manji BWM a nekom i S10, sve ovisi o tome čime si okružen.


To što se nečeg proda "puno" ne znači da isto ne komunicira određenu poruku. Boca coca-cole dođe jedan dolar, pa i dalje reklama zbog koje je ljudi kupuju obećaje da ćeš se zbog nje osjećati na određen način i ljudima oko sebe slati određenu poruku.



Ne reklamira se kao zašećerena vodica sa okusom, što ona u svojoj biti je.



Ista je stvar i sa Samsungom
Aj nemoj više.

Sad je eto i popit coca colu status. Mozda posjed iphonea i mogucnost da u birtiji popijes coca colu u nekoj spickovini donjoj stvarno predstavlja neki status.

Sto nes sve procitat ovdje.

Nesto sto je dostupno masovnoj populaciji nije nikako statusni simbol.
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 30.03.2019., 23:07   #2619
Neo-ST
Buying Bitcoin
Moj komp
 
Neo-ST's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 7,976
Citiraj:
Autor Gabre Pregled postova

Sto nes sve procitat ovdje.

Nesto sto je dostupno masovnoj populaciji nije nikako statusni simbol.
Dobro si rekao.
Ovo prvo.

__________________
Sent from my mobile using Tapatalk
Neo-ST je offline   Reply With Quote
Staro 30.03.2019., 23:18   #2620
Exy
Premium
Moj komp
 
Exy's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Zagreb, Črnomerec
Postovi: 1,982
Citiraj:
Autor Gabre Pregled postova
Aj nemoj više.

Sad je eto i popit coca colu status. Mozda posjed iphonea i mogucnost da u birtiji popijes coca colu u nekoj spickovini donjoj stvarno predstavlja neki status.

Sto nes sve procitat ovdje.

Nesto sto je dostupno masovnoj populaciji nije nikako statusni simbol.

Ne, nisam rekao da je "popit colu status". Nisi shvatio hint, pa ću pokušati još jednom objasniti, izravnije, ionako je off topic pa neka bude posljedni put.


Dakle, isto kao što je coca cola samo jedna od marki zašećerenih vodica, ali skuplja tako je i samsung samo jedna od marki mobitela, ali skuplja. Zahvaljujući masovnoj reklami i slaboj informiranosti većine populacije, velik dio ljudi je spreman platiti premium na cijenu, Samsung ti ne prodaje hardver a coca cola ti ne prodaje vodu i šećer, jel ti bar to jasno?


Počeli smo od toga da si tvrdio kako je nonsens da mobitel dođe 2000 dolara. To zbilja je nonsens, ukoliko se ne shvati da je upravo čar u tome da je skup i da si ga ne može svatko priuštiti, a oni koji mogu time šalju određenu poruku. Mobitel već odavno nije samo napravica za komunikaciju i fotografiranje.



Evo ga, imaš tu zanimljiv članak:


https://www.androidauthority.com/fla...ymbols-735885/


"In 2013, a global study showed that 61 percent of men and 38 percent of women think that their phones are the first thing other people notice about them."


Mislim, stvar je kristalno jasna. Zapravo je ironično da se praviš kako nisi u stanju shvatiti o čemu se ovdje radi zato što pokušavaš odaslati poruku kako je tebi 1000 dolara ništa ("malo skuplje tenisice") čime mi preko foruma (lol) pokušavaš poslati određenu poruku o tvom materijalnom statusu (koji me naravno ne zanima). E pa ako ti to radiš preko foruma, kako ti je onda neshvatljivo da to ljudi rade kupovinom mobitela


Ispričavam se na spamu, možda najbolje ovo sve obrisati
Exy je offline   Reply With Quote
Staro 30.03.2019., 23:26   #2621
warlock25
Premium
Moj komp
 
warlock25's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Dugo Selo
Postovi: 2,327
Citiraj:
Autor zvonac Pregled postova
Huawei P30 Pro vs Galaxy S10+ CAMERA Comparison!

Slou moušn koma na P30P kao i audio, dok na Desetki briljira, zoom rastura na Huaweiju, tu Samsung kiksa..

Kolko sam čital, Huawei je pustio update za kameru pa će dodatno P30P bit popravljena..

P30 je pojeo s10+ u ovoj usporedbi.Zaboli me za slou mošn a zvuk nije tolko losiji.U svemu drugom p30 ubija a pogotovo u nocnim fotkama
warlock25 je offline   Reply With Quote
Staro 31.03.2019., 00:58   #2622
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
Citiraj:
Autor Exy Pregled postova
Ne, nisam rekao da je "popit colu status". Nisi shvatio hint, pa ću pokušati još jednom objasniti, izravnije, ionako je off topic pa neka bude posljedni put.


Dakle, isto kao što je coca cola samo jedna od marki zašećerenih vodica, ali skuplja tako je i samsung samo jedna od marki mobitela, ali skuplja. Zahvaljujući masovnoj reklami i slaboj informiranosti većine populacije, velik dio ljudi je spreman platiti premium na cijenu, Samsung ti ne prodaje hardver a coca cola ti ne prodaje vodu i šećer, jel ti bar to jasno?


Počeli smo od toga da si tvrdio kako je nonsens da mobitel dođe 2000 dolara. To zbilja je nonsens, ukoliko se ne shvati da je upravo čar u tome da je skup i da si ga ne može svatko priuštiti, a oni koji mogu time šalju određenu poruku. Mobitel već odavno nije samo napravica za komunikaciju i fotografiranje.



Evo ga, imaš tu zanimljiv članak:


https://www.androidauthority.com/fla...ymbols-735885/


"In 2013, a global study showed that 61 percent of men and 38 percent of women think that their phones are the first thing other people notice about them."


Mislim, stvar je kristalno jasna. Zapravo je ironično da se praviš kako nisi u stanju shvatiti o čemu se ovdje radi zato što pokušavaš odaslati poruku kako je tebi 1000 dolara ništa ("malo skuplje tenisice") čime mi preko foruma (lol) pokušavaš poslati određenu poruku o tvom materijalnom statusu (koji me naravno ne zanima). E pa ako ti to radiš preko foruma, kako ti je onda neshvatljivo da to ljudi rade kupovinom mobitela


Ispričavam se na spamu, možda najbolje ovo sve obrisati
Apsolutno nije kristalno jasna i ne slazemo se u misljenju.

Sto bi meni trebao posjed iphonea reci o osobi ako se okrenem oko sebe i vidim da 8 od 10 ljudi oko mene ima isti iphone? Svi iskazuju svoj status s tim? Ili moram pitat, hej jel to iphone X ili XS i jel to verzija sa 64 ili 256 storagea pa onda na temelju toga odredit jel to veci ili manji pokazatelj statusa. Jer to doslovno sam mijenja cinjenicu j3l kosta 1000 ili 2000 zelenih

Posjed iphonea danas mos usporedit sa Nike tenisicama. Svaka susa ih nosi i nista ne predstavljaju.

Mozda je u hr mobitel jos nekakav bauk i preseravanje, u ostatku svijeta je to samo jos jedan gadget.

Ne razumijem zaista tvoj stav oko ovoga, pa ne zivimo u 2007 kad je iphone predstavljao stvarno nekakvu ekskluzivu, a huawei je tada prodavao mrezne kablove i nije jos ni razmisljao o telefonima.

Ajmo sad on topic.
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 31.03.2019., 01:25   #2623
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,644
Možemo negirati to koliko hoćemo, ali iPhone je i dalje nešto što je poželjno imati u poslovnom svijetu, da šalje poruku o tome kako si uspješan i ozbiljan sugovornik. Isto tako, ne možeš na sastanak doći u nečemu što nije Audi/BMW/Mercedes. Zapažanja sa sastanaka u zadnjih 5 godina su mi ovakva: (profil ljudi se svodi na strane direktore, brand managere, marketing managere i sl.)

Vlasnik iPhonea će ga UVIJEK izvaditi na sastanku i staviti na stol i suptilno dati do znanja svima u prostoriji da je to iPhone. Bez obzira je li u pitanju domaći čovjek ili stranac. Kad tad će mu ili slučajno zazvoniti stock tonom (jer ga je "slučajno" zaboravio stišati) ili će u jednom trenutku spomenuti kako baš ima jednu fotku na svoj ajfonu koja je vezana uz ono o čemu priča.

Polako, ali sigurno, počeo je i Samsung dolaziti na stol, ali to je obično kad pita podržava li display u uredu Miracast (što Apple nema), da nam pokaže tablicu koju nema na laptopu, ali ima na S9+

Mi obični smrtnici, svoje Sony, Huawei, HTC i sl. uređaje držimo u džepu, stišane
Huawei hoće postati nešto što ćeš s ponosom staviti na stol. Pošteno, nek se trude i dalje.
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64

Zadnje izmijenjeno od: 1v@n. 31.03.2019. u 01:32.
1v@n je offline   Reply With Quote
Staro 31.03.2019., 01:41   #2624
aloalo
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2011
Lokacija: Rijeka
Postovi: 112
Hahah ovo je tolika istina! Dok sam imao Huawei P9 svi su me u cudu gledali I koliko god se ja trudio objasnit da je to odlican model svi su me gledali ko da Sam s Marsa pao. Sa iPhoneom I Apple Watchom glavna pitanja su gdje Sam kupio narukvicu za sat.
Povrsno, Ali istinito.


Sent from my iPhone using Tapatalk
aloalo je offline   Reply With Quote