Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Smartphone uređaji i mobiteli
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 11.04.2017., 08:28   #1711
imart
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,167
Ima romova i sa 5 znamenki npr
http://en.miui.com/thread-393329-1-1.html
Honorbuy obicno nema fake romove..
Stvar je sto za taj model nema global roma, samo kineski. Ovo je moddani kineski rom i ak radi bolje nist ne diraj. Trebao si uzet redmi 4 prime
imart je offline   Reply With Quote
Staro 11.04.2017., 09:57   #1712
frulex
Registered User
 
Datum registracije: Sep 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 692
Citiraj:
Autor imart Pregled postova
Jel ti nudi sto na ovo azuriranje sustava? Ako ne, ostavi tako..
Jer redmi 4 ima 8.1 eu rom..
Ali treba unlockati bootloader, twrp root itd..
Jedino ak je tvoj redmi 4 prime ili plus onda ima global stable
Obični Redmi 4, i ništa ne nudi za ažuriranje. Znam da je Prime bolji (i skuplji), ali ženi je za poklon, ne treba joj ništa jače... Ostavit ću zasad ovo jer OK radi pa ćemo vidjeti kroz neko vrijeme jel ga treba razbucati...

Sent from my Jiayu S3
frulex je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 11.04.2017., 10:11   #1713
imart
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,167
u tom slučaju treba unlockati bootloader, staviti TWRP recovery i flashnuti eu rom..
sa naznakom da se rootanjem xiaomija ne gubi honorbuy garancija..
imart je offline   Reply With Quote
Staro 11.04.2017., 10:20   #1714
nub
PREMIUM
Moj komp
 
nub's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2014
Lokacija: zg
Postovi: 2,066
Citiraj:
Autor imart Pregled postova
Ima romova i sa 5 znamenki npr
http://en.miui.com/thread-393329-1-1.html
Honorbuy obicno nema fake romove..
Stvar je sto za taj model nema global roma, samo kineski. Ovo je moddani kineski rom i ak radi bolje nist ne diraj. Trebao si uzet redmi 4 prime
izgleda da je tako. Imam mi5 s honorbuya i uredan je rom, pa mi je i bilo malo čudno da su nešto kuhali
nub je offline   Reply With Quote
Staro 11.04.2017., 10:34   #1715
Tvrdi
Sremium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2013
Lokacija: Na granici istočnog i zapadnog rimskog carstva
Postovi: 2,854
Brko, Xiaomi flaghshipovi su super kupnja za novce koji se traže. Tu nema dvojbe. Mid range uređaji su kako koji. Recimo s već opjevanim note 3 pro ja nisam imao nikakvih problema. Neki drugi modeli već jesu bili problematični. Neki su bili ok.
Super je da si ti dobio na štelu jeftino samsungov flagship ali nemaju svi tu mogućnost. Ti si dao 800kn ali je netko na firmu morao uzeti još gro uređaja i plaćati će mjesecima nekoliko pretplata. U biti ti je netko "poklonio" dobar dio cijene tog uređaja. Nisu svi te sreće. A što bi kupio za tih 800kn da nisi imao sreće? Koji to samsung vrijedan spomena za te pare vrijedi išta? Brijem da ni nema u ponudi...Ja sam recimo imao "sreće" (u biti moja para) da sam mogao iskeširat 2400kn za P9 koji je tada bio puno skuplji u dućanu a isto sam ga uzeo od čovjeka koji ga je dobio povoljno na pretplatu. Ali on plaća tu pretplatu.
Npr. starcima sam uzeo Homtom HT16 u neutrinu za 500 kn i njima je taj mobitel više nego dovoljan a za te pare mob tih karakteristika nema kod samsunga.....ili bilo kojeg drugog "renomiranog" proizvođača...niti blizu...

Zadnje izmijenjeno od: Tvrdi. 11.04.2017. u 10:40.
Tvrdi je offline   Reply With Quote
Staro 11.04.2017., 11:00   #1716
imart
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,167
to sam i ja spomenuo više puta. svaki xiaomi vrijedi novce koliko košta..
imao sam MI5S i sad imam samsung S7 i telefoni oba imaju svojih prednosti i mana. zaključio sam nakon korištenja xiaomija 4 mjeseca i sad samsunga mjesec i pol da podjednako isto vrijede, samo što ćeš ih isto platiti jedino ako samsung uzmeš godinu dana nakon izlaska na tržište i to na njuškalu gdje je garancija upitna kao i prek honorbuya.. a xiaomi toliko košta tek kad izađe.
nisam neki fan nekog brenda kao što su me etiketirali neki, jer sam u zadnjih par godina u biti imao samo samsunge. i još imam doma u kući, S3, S6, S7, tab S 10,5 a donedavno sam 3 godine imao i prodao tab 3 10,1.
mogao bih napraviti neku analizu al recimo kratko:

samsung s7
plus: bolja kamera (softver), kvalitetniji ekran, sd utor, bežično punjenje, redovita ažuriranja, velika podrška na xda forumu
minus: slaba baterija, visoka cijena, fingerprint senzor ne reagira promptno (treba prvo stisnuti home tipku), staklen je i bez maske je neupotrebljiv, ni jedan dan ga ne nositi bez maske jer leti iz ruke samo tako. touchwizz zatrpan kojekakvim glupim aplikacijama od kojih je u našoj državi upotrebljivo 5-6..

MI5S plus
plus: jaka baterija, gotovo zaboraviš kad si punio, brži fast charging, metalno kućište, može se nosit bez maske, jači čipset, fluidniji os, miui ima dosta tweakova, brži je oko 30% zahvaljujuči odličnom SD 821 sa 6 giga radne memorije, imao sam model sa 128 gb interne, to bi kod samsunga valjda platio još 1500kn više. gotovo da nema bloatwarea (eu rom), mob doslovce leti. fingerprint senzor budi uređaj na dodir. mob se uopće ne grije ni kod najvećeg opterećenja
minus: ekran je slabije kvalitete, kamera je loša u uvjetima slabog svjetla, za običnog usera nedostatna ažuriranja, slaba podrška za custom romove (makar je jaka podrška za europski MIUI, svaki tjedan novi release), upitna garancija općenito.
vodonepropusnost ne postoji, slabija završna obrada, nedostatak proširive memorije, usb OTG ne prihvaća svaki stick.
imart je offline   Reply With Quote
Staro 11.04.2017., 11:20   #1717
Tvrdi
Sremium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2013
Lokacija: Na granici istočnog i zapadnog rimskog carstva
Postovi: 2,854
Kako to misliš upitna garancija s njuškala? Ja sam uzeo P9 zapakiran s računom VIPa i garantnim listom zakeljenim za kutiju.
Tvrdi je offline   Reply With Quote
Staro 11.04.2017., 11:23   #1718
c-shadow
Premium
Moj komp
 
c-shadow's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Istra
Postovi: 3,001
Citiraj:
Autor imart Pregled postova
Ima romova i sa 5 znamenki npr
http://en.miui.com/thread-393329-1-1.html
Honorbuy obicno nema fake romove..
Stvar je sto za taj model nema global roma, samo kineski. Ovo je moddani kineski rom i ak radi bolje nist ne diraj. Trebao si uzet redmi 4 prime
To nije službeni ROM čim ima više od 4 skupine brojeva. Kuhani od strane sellera, upravo onaj problem radi kojega xiaomi zaključava mobove. Može biti sve ok, a može biti i sigurnosbi rizik pa sad tko voli nek izvoli
c-shadow je offline   Reply With Quote
Staro 11.04.2017., 11:23   #1719
imart
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,167
kod uređaja uzetih na produljenje ugovora, garancija se odnosi samo na osobu koja ga je dobila na produljenje, u slučaju promjene vlasnika, garancija ne vrijedi.. tak su mi prije 2-3 godine odgovorili u SZK sad jel se nešto mijenjalo neznam, srećom nikad nisam imao potrebu za ostvarivanjem garancije ni na jednom mobu..
imart je offline   Reply With Quote
Staro 11.04.2017., 11:25   #1720
Tvrdi
Sremium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2013
Lokacija: Na granici istočnog i zapadnog rimskog carstva
Postovi: 2,854
Citiraj:
Autor imart Pregled postova
kod uređaja uzetih na produljenje ugovora, garancija se odnosi samo na osobu koja ga je dobila na produljenje, u slučaju promjene vlasnika, garancija ne vrijedi.. tak su mi prije 2-3 godine odgovorili u SZK sad jel se nešto mijenjalo neznam, srećom nikad nisam imao potrebu za ostvarivanjem garancije ni na jednom mobu..
Ne samo da to nije istina već više ne treba ni račun.
Tvrdi je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 11.04.2017., 11:46   #1721
imart
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,167
znači odem u t centar sa mobom i kutijom (imam i račun) i velim da mi ovjere garanciju?
doduše mob je već rootan itd, ali nije loše imat žig, ne gledaju svi servisi knox 0x1
imart je offline   Reply With Quote
Staro 11.04.2017., 12:36   #1722
Tvrdi
Sremium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2013
Lokacija: Na granici istočnog i zapadnog rimskog carstva
Postovi: 2,854
Citiraj:
Autor imart Pregled postova
znači odem u t centar sa mobom i kutijom (imam i račun) i velim da mi ovjere garanciju?
doduše mob je već rootan itd, ali nije loše imat žig, ne gledaju svi servisi knox 0x1
Ja sam zvao Huawei support centar i lik mi doslovno rekao da ne treba nikakav papir za reklamaciju.
Tvrdi je offline   Reply With Quote
Staro 11.04.2017., 12:45   #1723
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,313
Nemaš potrebe igdje ići. Čim su prodali mob i ubacili ga u svoju bazu podataka, odmah je aktivirana i garancija za njega.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 11.04.2017., 13:05   #1724
imart
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,167
aha sad je to tak organizirano, jer je račun na neku Ankicu..
imart je offline   Reply With Quote
Staro 11.04.2017., 13:49   #1725
santos
Premium
Moj komp
 
santos's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Čakovec / AT
Postovi: 1,782
sestra hard resettala svoj redmi 3 pro jer se poceo blesirat, cukat, gasit itd... nakon hard resetta ju trazi password, (vjerojatno od mi accounta), probala na recoveryu sve svoje mejlove i kaze da nijedan nije u bazi. a i kolko se ja sjecam, dok ga je dobila, samo smo skippali taj step kod mi accounta.... kak ju onda sad trazi password (znaci bas password, ne pin)
__________________
slow is smooth, smooth is fast...
santos je offline   Reply With Quote
Staro 11.04.2017., 13:52   #1726
bubimir13
Registered User
Moj komp
 
bubimir13's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Kutina, CRO
Postovi: 439
Mislim da to sve sad preko IMEI-a ide, tak su meni i u Agramu Sonyja uzeli, papire nisu ni gledali, samo je upisal IMEI.
__________________
bubimir13 je offline   Reply With Quote
Staro 11.04.2017., 13:56   #1727
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,768
Citiraj:
Autor Tvrdi Pregled postova
Ja sam zvao Huawei support centar i lik mi doslovno rekao da ne treba nikakav papir za reklamaciju.
Imam obicaj pitati >ovlasteni servis< sto mi treba od dokumentacije i onda taj mail lipo isprintam i pospremim.

Agram kaze: za iphone treba samo jamstveni list (mob kupljen u vipu), za galaxy s7 treba jamstveni list ili racun kupovine (mob kupljen u abrakadabri). Totalno sam off od teme, samo dijelim info.
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 11.04.2017., 13:58   #1728
imart
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,167
Citiraj:
Autor santos Pregled postova
sestra hard resettala svoj redmi 3 pro jer se poceo blesirat, cukat, gasit itd... nakon hard resetta ju trazi password, (vjerojatno od mi accounta), probala na recoveryu sve svoje mejlove i kaze da nijedan nije u bazi. a i kolko se ja sjecam, dok ga je dobila, samo smo skippali taj step kod mi accounta.... kak ju onda sad trazi password (znaci bas password, ne pin)
bez mi accounta xiaomi ne radi..
sigurno ga je napravila.. možda sa brojem telefona a ne sa mailom, jer postoje 2 mogućnosti, mail i broj telefona..
nek se proba nekak ulogirati na kompu na mi account i onda preko njega resettati password..
ovisi kak se regala s brojem ili mailom..


https://account.xiaomi.com/pass/forgetPassword
imart je offline   Reply With Quote
Staro 11.04.2017., 15:03   #1729
Tvrdi
Sremium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2013
Lokacija: Na granici istočnog i zapadnog rimskog carstva
Postovi: 2,854
Citiraj:
Autor xlr Pregled postova
Imam obicaj pitati >ovlasteni servis< sto mi treba od dokumentacije i onda taj mail lipo isprintam i pospremim.

Agram kaze: za iphone treba samo jamstveni list (mob kupljen u vipu), za galaxy s7 treba jamstveni list ili racun kupovine (mob kupljen u abrakadabri). Totalno sam off od teme, samo dijelim info.
Jesi totalno si off. JA sam pisao Za HUAWEIIIIIII
Tvrdi je offline   Reply With Quote
Staro 11.04.2017., 15:08   #1730
santos
Premium
Moj komp
 
santos's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Čakovec / AT
Postovi: 1,782
Citiraj:
Autor imart Pregled postova
bez mi accounta xiaomi ne radi..
sigurno ga je napravila.. možda sa brojem telefona a ne sa mailom, jer postoje 2 mogućnosti, mail i broj telefona..
nek se proba nekak ulogirati na kompu na mi account i onda preko njega resettati password..
ovisi kak se regala s brojem ili mailom..


https://account.xiaomi.com/pass/forgetPassword

ne dolazi na mobitel verification code dok ga posaljem... probao 2x....
__________________
slow is smooth, smooth is fast...
santos je offline   Reply With Quote
Staro 11.04.2017., 15:30   #1731
imart
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,167
Ako code dolazi sms-om, stavi karticu u drugi mob koji radi pa kad dodje poruka prepisi..
imart je offline   Reply With Quote
Staro 11.04.2017., 15:34   #1732
santos
Premium
Moj komp
 
santos's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Čakovec / AT
Postovi: 1,782
stavila je u drugi mob, al je trebalo jedno 20-25 min da poruke pocnu stizati.... ma zeznuto je to na daljinu.... uglavnom promijenjen password... a sad me zanima kak ce mob znati novi pass od mi accounta ako 1) nije sim kartica unutra 2) nije spojen na wifi?

ili je moguce ga spojit na wifi prije nego utipkavas pass? ( pitam jer radim to sve telefonski sa sestrom na daljinu)
__________________
slow is smooth, smooth is fast...
santos je offline   Reply With Quote
Staro 11.04.2017., 17:37   #1733
imart
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,167
Pa imas sim karticu u mobu. Nebude te svaki put pitao za lozinku. Samo jednom. Nek ju zapise i konacno zna. Cuj to je tak kad je regala acc sa brojem. Nek napravi novi acc sa mailom i zapamti ga.
imart je offline   Reply With Quote
Staro 11.04.2017., 21:57   #1734
santos
Premium
Moj komp
 
santos's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Čakovec / AT
Postovi: 1,782
ok, rjesili smo MI account... ne da joj hard resettati mob, jer se ne da iskljuciti "find device" niti preko hard reseta di ga sistem pokusava iskljuciti, a niti rucno pod mi cloud... iz kojeg razloga, ne znam....(pretpostavljam da trazi isti password - od MI accounta - prilikom pokusaja iskljucivanja "find device")

ideje?
__________________
slow is smooth, smooth is fast...
santos je offline   Reply With Quote
Staro 11.04.2017., 22:11   #1735
imart
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,167
odlogiraj se sa računa..
imart je offline   Reply With Quote
Staro 13.04.2017., 11:49   #1736
santos
Premium
Moj komp
 
santos's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Čakovec / AT
Postovi: 1,782
__________________
slow is smooth, smooth is fast...
santos je offline   Reply With Quote
Staro 13.04.2017., 16:17   #1737
santos
Premium
Moj komp
 
santos's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Čakovec / AT
Postovi: 1,782
sumnjam na neki virus.... uglavnom kolko vidim, mob ko da normalno radi, ali ko da nakon kaj pokusas pristupit nekom meniju, preko ekrana se overlaya crna boja i samo vidis vrijeme, datum bateriju itd (kaj je na gornjoj traci).... ako pokusam odlogirati mi account, neda, ako pokusam hard reset, otpoji se sa networka sim kartice. ako ga spojim na wifi (koji hotspotam s drugog moba), onda mi opet zacrni ekran dok hocu u settingse da dodjem do factory reseta.... isto tako dok se mob pali, prije "MI" loga se pojavi na sekundi kompletno plavi ekran... jel to neki opaki virus ili se jednostavno elektronika brika ili softver ili kaj? mob je kupljen u neutrinu, dal dat njima da se zezaju ili da probam flashat drugi rom gore?
__________________
slow is smooth, smooth is fast...
santos je offline   Reply With Quote
Staro 13.04.2017., 16:25   #1738
sasha2511
Mindfreak
Moj komp
 
sasha2511's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: Pula
Postovi: 1,232
jel se nemoze napravit factory reset iz recoverya?

Sent from my LEX720 using Tapatalk
__________________
sasha2511 je offline   Reply With Quote
Staro 13.04.2017., 16:34   #1739
santos
Premium
Moj komp
 
santos's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Čakovec / AT
Postovi: 1,782
ako odem u onaj "kineski" mod (power+vol up) i kliknem recovery, ode mi u onaj "usb mod".... znaci na ekranu ti se prikaze mob sa usb kablom.... a to nije to...
__________________
slow is smooth, smooth is fast...
santos je offline   Reply With Quote
Staro 13.04.2017., 16:35   #1740
sasha2511
Mindfreak
Moj komp
 
sasha2511's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: Pula
Postovi: 1,232
prokleti Xiaomi.. zato ih ne volim eto.. sve su zakomplicirali..

Sent from my LEX720 using Tapatalk
__________________
sasha2511 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na