Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Periferija > Ostalo
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 21.08.2012., 13:59   #241
Godfather0501
Tata
Moj komp
 
Godfather0501's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Karlovac
Postovi: 127
Citiraj:
Autor °kabel listrik° Pregled postova
ima li tko, ideju, savjet ?
A gle najbolje bi bilo kada bi mogao negdje sam isprobat kako to zvuči,ovako će ti jedan reć da je to super,drugi da je to bacanje novaca da nema razlike u odnosu na neku jeftiniju kombinaciju itd...
Općenito je kod nas u Hrvatskoj problem šta će ti rijetko gdje u trgovini dat da nešto isprobaš...Na primjer išao sam jednom prilikom kupit neki gejmerski miš u Links i vidim imaju G500 po finoj cijeni,tražim prodavača da jel ga može raspakirat samo da vidim jel mi leži u ruci i kaže on da nemože,da to nije praksa kod njih...pa jbt kaj da dam 400-500 kn na neviđeno?! Pa neću ga pojest,mislim stvarno...
__________________
Fuck them & their law!
Godfather0501 je offline   Reply With Quote
Staro 21.08.2012., 14:13   #242
°kabel listrik°
Premium
Moj komp
 
°kabel listrik°'s Avatar
 
Datum registracije: Mar 2008
Lokacija: Osijek
Postovi: 79
Imaš pravo skroz, naletio sam i ja na par slicnih primjera.... Ovako citam po netu ima hrpetina stvari koje se na kraju sve svode na na vlastiti dozivljaj i ugođaj jer je sam osjećaj više vezan za pojedinca... Idem danas do Ekrana u OS pa ću se još malo raspitati ... što se zvučne tiče tu nema dvojbe
__________________
°kabel listrik° je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 17.09.2012., 14:53   #243
Izet Fazlinovic
Premium
Moj komp
 
Izet Fazlinovic's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Osijek-Zagreb
Postovi: 328
Danas mi iz Links-a javili da moje slušalice koje sam reklamirao nemaju više i da izaberem neke do 430kn. Imao sam Creative Labs Tactic3D Alpha sa zvučnom Creative xtreme gamer.
Preporučili su mi Logitech G330, H530 i Artic Sound P531.
Imate neke preporuke, nisam baš u toku sad sa slušalicama. Prvenstveno bi koristio za CoD4 i ts sa zvučnom.
Zar G330 nisu nekad bile cca 300kn? Da li se može izabrat artikl koji dođe manje pa uzet još nešto ili skuplji pa nadodat?
Izet Fazlinovic je offline   Reply With Quote
Staro 17.09.2012., 15:35   #244
veve
woot!!!
Moj komp
 
veve's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Varaždin
Postovi: 2,473
Nemoj G330 uzimati, zvuk je dobar, ali kvaliteta izrade losa, za cijenu no comment...
Uzmi PLANTRONICS GameCom 380 i jos nesto uz to. I zasto ti bas treba usb zvucna?

Zadnje izmijenjeno od: veve. 17.09.2012. u 17:01.
veve je offline   Reply With Quote
Staro 17.09.2012., 15:57   #245
Izet Fazlinovic
Premium
Moj komp
 
Izet Fazlinovic's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Osijek-Zagreb
Postovi: 328
Hocu reci da imam u PC-u ugradenu PCI Creative xtreme gamer zvučnu karticu, pa sam mislio da se to uzme u obzir ako ima smisla. Ali nije od presudne vaznosti da ubodem slusalice u tu zvucnu, imam i izlaz iz maticne. I mislio sam si uzet neke jeftinije best buy i jos nesto.
Izet Fazlinovic je offline   Reply With Quote
Staro 17.09.2012., 16:48   #246
viper
super user
Moj komp
 
viper's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Houston, TX
Postovi: 1,805
Imam plantronics 780(cca mj. dana stare) koje mi vise netrebaju jerbo nemam vremena za igre bas u zadnje vrijeme ....pa ako ce netko uzimat nek mi baci pm .

edit:Opa, tisućica je pala
__________________
viper je offline   Reply With Quote
Staro 17.09.2012., 17:08   #247
veve
woot!!!
Moj komp
 
veve's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Varaždin
Postovi: 2,473
Citiraj:
Autor Izet Fazlinovic Pregled postova
Hocu reci da imam u PC-u ugradenu PCI Creative xtreme gamer zvučnu karticu, pa sam mislio da se to uzme u obzir ako ima smisla. Ali nije od presudne vaznosti da ubodem slusalice u tu zvucnu, imam i izlaz iz maticne. I mislio sam si uzet neke jeftinije best buy i jos nesto.
Ma sve 3 navedene imaju USB zvucnu pa zato pitam, ako ti ne treba jos bolje, imas veci izbor.
Uzmi te plantronics 380 ili neke jeftinije ako ti ne treba nesto posebno, steta sto vise nemaju Sennheiser hd202 u ponudi.
veve je offline   Reply With Quote
Staro 19.09.2012., 01:57   #248
Veki-os
Premium
Moj komp
 
Veki-os's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2004
Lokacija: Osijek
Postovi: 3,968
Imam jednu zamolbu,ako netko ima Steelseries 5H v2 trebao bi mjere unutrašnje rupe u onoj spužvi za uši.
I koji komentar o njima ako može
Veki-os je offline   Reply With Quote
Staro 24.09.2012., 01:41   #249
The Player
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: Tu i tamo
Postovi: 335
Koja je razlika izmedju plantronics gamecom 307 i 380, a kakve su plantronics audio 355
The Player je offline   Reply With Quote
Staro 24.09.2012., 11:51   #250
blava
Premium
Moj komp
 
blava's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: スラボニア
Postovi: 3,020
Da li bi se isplatilo mijenjati Medusa NX stereo sluske za 5.1 medusa slusalice ?
Ne patim od 5.1 zvuka samo pitam radi boljeg zvuka i glasnoce ?
Ili bolje za te pare neku eksternu zvucnu ?
blava je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 24.09.2012., 13:53   #251
Dac
Premium
Moj komp
 
Dac's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 664
Mislim da ne, koliko sam vidio reviewe. Pogotovo jer te ne zanima 5.1
Ali ove stereo itekako imaju glasnoće, na onboard Realteku mi ne smije biti pojačano više od pola, previše mi je.

Možeš kombinirati zvučne.. prije tjedan dana sam na eBayu uzeo SteelSeries 5H V2 USB zvučnu pizdariju sa virtualnim surroundom za 5$. Kad dođe javim dojmove . Moglo bi biti zanimljivo, ionako je većina headsetova na istoj tehnologiji - stereo slušalice i DSP surround.
Dac je offline   Reply With Quote
Staro 24.09.2012., 14:44   #252
blava
Premium
Moj komp
 
blava's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: スラボニア
Postovi: 3,020
Citiraj:
Autor Dac Pregled postova
Mislim da ne, koliko sam vidio reviewe. Pogotovo jer te ne zanima 5.1
Ali ove stereo itekako imaju glasnoće, na onboard Realteku mi ne smije biti pojačano više od pola, previše mi je.

Možeš kombinirati zvučne.. prije tjedan dana sam na eBayu uzeo SteelSeries 5H V2 USB zvučnu pizdariju sa virtualnim surroundom za 5$. Kad dođe javim dojmove . Moglo bi biti zanimljivo, ionako je većina headsetova na istoj tehnologiji - stereo slušalice i DSP surround.
Krivo sam formulirao pitanje.
Mislim hocu li sta dobiti na 5.1 zvuku na jeftinijim slusalicama poput tih,u smislu boljeg zvuka,glasnoce,bassa i orijentacije u fps online igrama.
E zato sam sada na laptopu,a ne znam meni na MSI maticnoj na stolnom kompjuteru nije pretjerano glasno bilo zato i trazim neku eksternu USB zvucnu.


Da li ima jos te zvucne ili to neka aukcija bila ? c/p link ako nije problem
blava je offline   Reply With Quote
Staro 24.09.2012., 17:35   #253
Dac
Premium
Moj komp
 
Dac's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 664
Vjerojatno da bi u igrama dobio nešto na pozicioniranju i općem osjećaju. Htio sam kupiti nedavno nešto takvo, bile su tu u oglasniku Zalmanove 5.1 ali skroz analogija, treba upiknuti u 5.1 zvučnu karticu ili onboard - nažalost nisu imale mikrofon u kompletu što nisam mogao zaobići. Tako da nemam iskustva iz prve ruke... zaguglaj "medusa 5.1 review" ili slično pa pročitaj.

No opet, većina idu na stereo slušalice i virtualni surround. Ono što sam čuo na Logitech G35 je bilo vrlo zanimljivo, no cijenom je to daleko iznad mojih mogućnosti ali me zato inspiriralo da istražim ovo USB zvukovlje. SteelSeries su na glasu kao vrlo dobre gaming slušalice a srce tog virtualnog 7.1 surrounda je C-media čip, ništa posebno ni skupo.

Nije akcija, samo ubaci "SteelSeries 5H V2 USB" na www.ebay.com
Dac je offline   Reply With Quote
Staro 24.09.2012., 23:48   #254
blava
Premium
Moj komp
 
blava's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: スラボニア
Postovi: 3,020
aha,thx na infou
onda cu to uzeti,ma pretrazio sam youtube,jbg pitam radi postarine,jel postarina po 6 dolara,a zvucna 1 dolar pa ako znas gdje jeftinija ili da je free shipping
blava je offline   Reply With Quote
Staro 01.10.2012., 13:55   #255
Dac
Premium
Moj komp
 
Dac's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 664
Meni je kasno jer već 12 dana čekam da dođe, al gle ima na njuškalu: http://www.njuskalo.hr/zvucne-kartic...-oglas-6036977
Dac je offline   Reply With Quote
Staro 10.10.2012., 18:24   #256
Dac
Premium
Moj komp
 
Dac's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 664
Stiglo! Stvar radi

Skinuo drajvere sa SteelSeries stranice, ali to su generički Cmedia driveri, čak ni svoj logo nisu nigdje nakeljili. Isto control panel sam vidio na nekim daleko skupljim karticama sa istim DSP čipom, tipa Xonar i mislim neki Auzentech model.. što naravno ne znači da je to ista stvar, ovom fali puno hardvera da se može usporediti.

Dakle, uključi se multichannel u igri (ili filmu) i DSP to virtualizira u 2 kanala:



Efekt se osjeti, mogu reći da je solidno potrošenih 30 kn


edit: dojmovi nakon malo igranja

u igrama postavke na "home theatre" što je višekanalni mod - Bad Company 2 je bolje ali nije spektakularno. BC3 - eeee, to je već velika promjena

Zadnje izmijenjeno od: Dac. 10.10.2012. u 21:26.
Dac je offline   Reply With Quote
Staro 10.10.2012., 21:03   #257
Munjara
Beerman
 
Munjara's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Sisak- grad hrvatskih po/b(i)jeda
Postovi: 1,525
Preporuka nekog headseta (sluške + mikrofon za gejmanje, opće korištenje i glazbu, chat i slično) do 200-300kn.
Nisam pretjerano zahtjevan ali bih volio da mi se kablovi i konekcije ne razmrdaju nakon par mjeseci pa lijeva slusalica, desno ili mikrofon gube signal/ne rade.
Poželjno i da ugodno stoje
Munjara je offline   Reply With Quote
Staro 10.10.2012., 21:39   #258
Neo-ST
Buying Bitcoin
Moj komp
 
Neo-ST's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 7,973
Plantronics Gamecom 380
Neo-ST je offline   Reply With Quote
Staro 11.10.2012., 00:42   #259
hammer_of_thor
its slightly turbocharged
Moj komp
 
hammer_of_thor's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 5,426
krivi post, sorry.

Može delete.
__________________
blaa

Zadnje izmijenjeno od: hammer_of_thor. 11.10.2012. u 01:00.
hammer_of_thor je offline   Reply With Quote
Staro 11.10.2012., 00:43   #260
Bishop
Premium
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 466
Citiraj:
Autor Neo-ST Pregled postova
Plantronics Gamecom 380
ja sam ih imao i stvarno su mrak, medjutim pukle su mi nakon su pale skupa s mojom glavom na pod...

posto sam kratak s lovom kupio sam od elecoma neki gaming headset i mogu rec, jako dobro, ne znam dali je itko pisao o toj firmi (imam i njihov mis) ali meni se cini kao budget best buy
__________________
Of course he's dead, you can see his brain
Bishop je offline   Reply With Quote
Staro 11.10.2012., 00:59   #261
hammer_of_thor
its slightly turbocharged
Moj komp
 
hammer_of_thor's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 5,426
Za mene ne postoje ugodne slušalice.
Postoje samo manje i više neugodne. A probao sam bar 5 vrhunskih headseta koji "obećavaju" "ugodnost"

Na kraju dana, ipak je to komad plastike i kože/spušve koji bude na tvojim ušima, tak da ugodno ne može biti nikako
(filozofiram sad, ali ako nemaš slušalice, onda je to neutralno, ugodno bi trebalo biti nešto što je bolje od neutralnoga, a to sigurno ne može biti komad plastie i kože stisnut oko ušiju )

Za mene, sve su slušalice neugodne, razlika je samo između onih manje i više neugodnih.


Što se tiće preporuke, kod nas, za te novce, definitivno neke Plantronics, nisu uopće loše, makar su poznate po pucanju plastike, no ništa strašno.

Ako imaš vremena pričekati, onda trk na e-bay i uzmi Steeleries Siberia V2, idu za 40 $ kod kineza (original su, u to nema sumnje, vjerovatno "ispale iz kamiona" ali dolaze kao bulk, dakle samo headset sa kablom, ne dobiješ USB zvučnu i produžni kabal za slušalice i mikrofon)

Slušalice su super. Fenomenalno izgledaju, imaju mikrofon na izvlačenje, kvaliteta zvuka je odlična, lagane su. Najmanje neugodne od svih koje sam probao.
Definitivno preporuka. + što su to vjerovatno najpopularnije slušalice koje postoje.

Jedino što bi moglo izazvati problem je malo kraći kabal od headseta, pošto ne dolaze sa ovim svojim produžnim, pa ih vjerovatno nečeš moći ukopčati direkt na zvučnu, ali na front panel bez problema dokuče.

Ja ih držim ukopčane u Razer Lycosi koja se preko pass-througha spojena sa zvučnom pa mi to ni kraći kabe ni najmanje ne smeta.
__________________
blaa
hammer_of_thor je offline   Reply With Quote
Staro 11.10.2012., 14:25   #262
Veki-os
Premium
Moj komp
 
Veki-os's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2004
Lokacija: Osijek
Postovi: 3,968
Citiraj:
Autor hammer_of_thor Pregled postova
Za mene ne postoje ugodne slušalice.
Postoje samo manje i više neugodne. A probao sam bar 5 vrhunskih headseta koji "obećavaju" "ugodnost"

Na kraju dana, ipak je to komad plastike i kože/spušve koji bude na tvojim ušima, tak da ugodno ne može biti nikako
(filozofiram sad, ali ako nemaš slušalice, onda je to neutralno, ugodno bi trebalo biti nešto što je bolje od neutralnoga, a to sigurno ne može biti komad plastie i kože stisnut oko ušiju )

Za mene, sve su slušalice neugodne, razlika je samo između onih manje i više neugodnih.


Što se tiće preporuke, kod nas, za te novce, definitivno neke Plantronics, nisu uopće loše, makar su poznate po pucanju plastike, no ništa strašno.

Ako imaš vremena pričekati, onda trk na e-bay i uzmi Steeleries Siberia V2, idu za 40 $ kod kineza (original su, u to nema sumnje, vjerovatno "ispale iz kamiona" ali dolaze kao bulk, dakle samo headset sa kablom, ne dobiješ USB zvučnu i produžni kabal za slušalice i mikrofon)

Slušalice su super. Fenomenalno izgledaju, imaju mikrofon na izvlačenje, kvaliteta zvuka je odlična, lagane su. Najmanje neugodne od svih koje sam probao.
Definitivno preporuka. + što su to vjerovatno najpopularnije slušalice koje postoje.

Jedino što bi moglo izazvati problem je malo kraći kabal od headseta, pošto ne dolaze sa ovim svojim produžnim, pa ih vjerovatno nečeš moći ukopčati direkt na zvučnu, ali na front panel bez problema dokuče.

Ja ih držim ukopčane u Razer Lycosi koja se preko pass-througha spojena sa zvučnom pa mi to ni kraći kabe ni najmanje ne smeta.
Puno hvala za ovu informaciju
Prije 2 tjedna sam skoro kupio 5H V2 za 500kn u stinksu ali me "spasio" prodavač jer ih nije htio izvaditi iz kutije samo da ih probam staviti na glavu,hvala mu

Mislim da ču ovdje naručiti,dobijem i podlogu za miš gratis
http://www.ebay.com/itm/New-Steelser...item337c6d97a7
Veki-os je offline   Reply With Quote
Staro 11.10.2012., 20:51   #263
hammer_of_thor
its slightly turbocharged
Moj komp
 
hammer_of_thor's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 5,426
500 je malo previše

~230 kn za Siberiu je kikiriki stvarno, za slušalice ovakve marke i kvalitete.

Samo pazi za kabel, može se kupiti produžni, no nisu baš prejeftini. Ali za ukopčavanje u tipkovnicu ili front panel na kučištu je taman.
Evo slika da dobiješ dojam koliko je dugačak.

__________________
blaa
hammer_of_thor je offline   Reply With Quote
Staro 11.10.2012., 21:04   #264
Veki-os
Premium
Moj komp
 
Veki-os's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2004
Lokacija: Osijek
Postovi: 3,968
Znam za kabel,pročitao sam da je 1m ili 1.20m.
Naručio sam si 2 produžna od 3m za 2$
http://www.ebay.com/itm/261110676344...84.m1439.l2649
Veki-os je offline   Reply With Quote
Staro 13.10.2012., 18:18   #265
Ecips Dlo
Premium
 
Ecips Dlo's Avatar
 
Datum registracije: May 2009
Lokacija: brlog
Postovi: 488
se isplati dati 22$ više za tu zvucnu?
http://www.ebay.com/itm/SteelSeries-...item337c6d9add

sluzilo bi prvenstveno za gaming/filmove...se osjeti velika razlika?
Ecips Dlo je offline   Reply With Quote
Staro 14.10.2012., 14:58   #266
Pepermint
Premium
Moj komp
 
Pepermint's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 587
Citiraj:
Autor hammer_of_thor Pregled postova
500 je malo previše

~230 kn za Siberiu je kikiriki stvarno, za slušalice ovakve marke i kvalitete.

Samo pazi za kabel, može se kupiti produžni, no nisu baš prejeftini. Ali za ukopčavanje u tipkovnicu ili front panel na kučištu je taman.
Evo slika da dobiješ dojam koliko je dugačak.

jel se placa carina ili pdv na tih 40$?
Pepermint je offline   Reply With Quote
Staro 15.10.2012., 13:51   #267
Dac
Premium
Moj komp
 
Dac's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 664
Citiraj:
Autor Ecips Dlo Pregled postova
se isplati dati 22$ više za tu zvucnu?
http://www.ebay.com/itm/SteelSeries-...item337c6d9add

sluzilo bi prvenstveno za gaming/filmove...se osjeti velika razlika?

Par postova gore sam opisivao takvu ali model bez tipki za pojačavanje i stišavanje. Meni ne smeta jer SpeedLink Medusa ima svoj potenciometar. Isplati se itekako, ali košta 5-6$

A naručivanje paketa od 61$ je rizično, mogli bi ti opaliti porez i/ili carinu
Dac je offline   Reply With Quote
Staro 15.10.2012., 21:29   #268
BigBudha
Registered User
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 31
Jel neko mozda zna neki domaci audiofilski forum?
BigBudha je offline   Reply With Quote
Staro 16.10.2012., 08:11   #269
d4rk_ch1ld
Premium
Moj komp
 
d4rk_ch1ld's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Krapinske Toplice
Postovi: 695
__________________
d4rk_ch1ld je offline   Reply With Quote
Staro 16.10.2012., 21:38   #270
BigBudha
Registered User
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 31
Hvala lijepa.
BigBudha je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na