Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 03.04.2012., 10:50   #421
Milentije
Adrenaline junkie
Moj komp
 
Milentije's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Doboj - Banja Luka / Republika Srpska
Postovi: 3,575
Meni je u petak stigao paket koji sam narucio 23.1. Daklenekih 70 dana je trebalo da dodje do mene. Nisam se zalio ebayu, u pitanju je bio paket od 5$. Osim tog paketa, ostali paketi koje sam narucio u februaru su dosta duze putovali nego inace. Vjerovatno njihova nova godina ima neke veze sa tim.
__________________
Lenovo ThinkPad W530 - Core i7 3840QM, 32 GB RAM, SSD Samsung 512 GB, nVidia Quadro K1000M 2 GB, 15.6" 1920x1080 IPS, baterija 9 ćelija
Milentije je offline   Reply With Quote
Staro 03.04.2012., 12:14   #422
thesaint255
Premium
Moj komp
 
thesaint255's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: Graz
Postovi: 535
Citiraj:
Autor branuschi Pregled postova
Evo i mene s jednim problemčićon kupio sam neke iteme na eBay-u iz Kine i naravno to je debelo kasnilo digao sam Case 44 dan dobio pare nazat i sad par dana iza sam dobio taj item i kontaktirao sam sellera da sam dobio i da mi pošalje zahtjev za uplatu i ponovno sam mu uplatio novce ali sad nemogu više kupovati od njega on kaže da nije do njega nego da to sustav blokira i da on tu nemože ništa jel to zaista tako il me se samo želi riješiti???
Hm,ja sam imao puno slucajeva kada sam dobio refound od istog prodavaca jer je item dosao pokvaren ili uopce nije dosao i uvijek sam bez problema narucivao druge stvari nakon toga od istog sellera bez problema
__________________
5800X3D @ Scythe Fuma 2
ASUS ROG Strix B550-I Gaming
2x16 GB Crucial Ballistix 3600 MHz
RTX 4070 ti Gamerock
Corsair SF750
Cooler Master NR200P
thesaint255 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 03.04.2012., 12:25   #423
Overclock
Premium
Moj komp
 
Overclock's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Zagorje
Postovi: 993
Ma to je bezobrazluk prodavaca. Kad se sjetim prije, free shippinga je bilo puno manje, onda je "sve" poskupilo za 1$ i "sve" je free shipping, a e-bay je maknul rating za shipping tko god stavi free shipping...

A zadnjih godinu dana se masovno koristi economy a ne standard, isti economy koji sad prilicno kiksa i koji bi prilicno udaril na rating prodavaca. Bar ja imam takva iskustva, pa me bas zanimalo jel to samo mene dere losa sreca ili je jos netko primjetil to.

Do pocetka ove godine, najdulja dostava je bila 40dana, a prosjecno vrijeme dostave 3 tjedna, dok ove godine vec 3 itema ne stizu 2+ mj. a 3 dosla u komadima....
(a sve su 99%+ positive feedback selleri, pa ko im daje pozitivan feedback i da vrate pare? to je u najboljem slucaju neutral...)
Overclock je offline   Reply With Quote
Staro 03.04.2012., 14:21   #424
RAUL
Registered User
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Worldwide
Postovi: 2,547
Isto i kod mene, nikako paketi da stignu iz Kine.
RAUL je offline   Reply With Quote
Staro 03.04.2012., 16:04   #425
Mar
Suit up!
Moj komp
 
Mar's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Šibenik
Postovi: 5,927
Naručujte iz Koreje ili Japana
Japanci su najbolji - dođe prije nego iz Hrvatske
__________________
"When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story."
- Barney Stinson
Mar je offline   Reply With Quote
Staro 03.04.2012., 16:29   #426
Tarjan
Premium
Moj komp
 
Tarjan's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2004
Lokacija: Osijek
Postovi: 94
Ovo mogu potvrditi, najbrži paket ikada je bio EMS iz japana, malo manje od 4 dana od polaska do kada se nasao u mojim rukama
__________________
baaaa baaaa ba ba
Tarjan je offline   Reply With Quote
Staro 03.04.2012., 16:31   #427
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,699
Sta rec osim; Japanci
__________________

srale7 je offline   Reply With Quote
Staro 05.04.2012., 09:47   #428
gin.tonic
Premium
Moj komp
 
gin.tonic's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,322
može mi netko objasniti kako aukcija radi?

kupujem jedan item,trenutno sam 'high bidder and currently in the lead'

na itemu piše bids (4) i pod svaki bid amount piše 2Ł...

znači da je cijena itema dosegla 8Ł ?
gin.tonic je offline   Reply With Quote
Staro 05.04.2012., 09:55   #429
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,326
Ne, trenutna cijena je ona koju si ti postavio jer si ti dao najvišu ponudu. Ako osvojiš aukciju, dobiti ćeš item za tu cijenu.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 05.04.2012., 11:49   #430
dekky
Premium
Moj komp
 
dekky's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: pula
Postovi: 637
Imam pitanje za ebay znalce.
Znaci dobio sam povrat od sellera za jedan paket i sad mi ti novci stoje tamo na paypalu al ne mogu nista s njima. Kako da kupim opet nesto s tim novcima jer kad kupujem sad nesto onda mi zeli skinuti s mastercarda?????
dekky je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 05.04.2012., 12:36   #431
Herr Flick
Premium
Moj komp
 
Herr Flick's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: ČK
Postovi: 133
Pozdrav.
Imam pitanje u vezi refounda.
Seller nije imao item pa mi je refoundao novac. I na paypalu piše da je povrat izvršen 3.4.
Ja danas gledam stanje i nema mi te love, niti na paypalu, niti na deviznom računu.
To malo duže traje ili je došlo do nekve greške?
__________________

Herr Flick je offline   Reply With Quote
Staro 05.04.2012., 12:45   #432
Cico96
........
Moj komp
 
Cico96's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2012
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 149
Poz

eo da pitam gledam mobitele na ebayu i vidim iPhone 4 120 dolara, x10 oko 110 ima kao novih i sad da ja idem kupit recimo x10 koliko je to sigurno za 110 dolara jer je to prilično niska cijena oko 600-700 kn, il je to zbog bidanja ko će više ponudit, i ako ja ponudim u zadnjih 5 sek 125 dolara recimo, ja ću taj mob dobit ako mi bid bude najveći za 125 dolara?
Cico96 je offline   Reply With Quote
Staro 05.04.2012., 13:45   #433
mmatrix
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 121
Citiraj:
Autor Overclock Pregled postova
Ma to je bezobrazluk prodavaca. Kad se sjetim prije, free shippinga je bilo puno manje, onda je "sve" poskupilo za 1$ i "sve" je free shipping, a e-bay je maknul rating za shipping tko god stavi free shipping...

A zadnjih godinu dana se masovno koristi economy a ne standard, isti economy koji sad prilicno kiksa i koji bi prilicno udaril na rating prodavaca. Bar ja imam takva iskustva, pa me bas zanimalo jel to samo mene dere losa sreca ili je jos netko primjetil to.

Do pocetka ove godine, najdulja dostava je bila 40dana, a prosjecno vrijeme dostave 3 tjedna, dok ove godine vec 3 itema ne stizu 2+ mj. a 3 dosla u komadima....
(a sve su 99%+ positive feedback selleri, pa ko im daje pozitivan feedback i da vrate pare? to je u najboljem slucaju neutral...)
Ma i meni kasne ove godine paketi, još čekam nešto što je naručeno 28.02.. kolegi stigao paket nakon 2 mjeseca. Ne znam što im se desilo, ali usporili su užasno.
mmatrix je offline   Reply With Quote
Staro 05.04.2012., 13:48   #434
imaticx
Default
Moj komp
 
imaticx's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Požega
Postovi: 1,466
Citiraj:
Autor dekky Pregled postova
Imam pitanje za ebay znalce.
Znaci dobio sam povrat od sellera za jedan paket i sad mi ti novci stoje tamo na paypalu al ne mogu nista s njima. Kako da kupim opet nesto s tim novcima jer kad kupujem sad nesto onda mi zeli skinuti s mastercarda?????

Ako je to onaj Balance, onda ce ti sjesti prvog u mjesecu ili ako hoces mozes sam odmah skinuti na karticu, ali ti zato uzimaju 5$


Citiraj:
Autor Herr Flick Pregled postova
Pozdrav.
Imam pitanje u vezi refounda.
Seller nije imao item pa mi je refoundao novac. I na paypalu piše da je povrat izvršen 3.4.
Ja danas gledam stanje i nema mi te love, niti na paypalu, niti na deviznom računu.
To malo duže traje ili je došlo do nekve greške?

Treba koji dan da sjedne. Obicno oko 3 dana


Citiraj:
Autor Cico96 Pregled postova
Poz

eo da pitam gledam mobitele na ebayu i vidim iPhone 4 120 dolara, x10 oko 110 ima kao novih i sad da ja idem kupit recimo x10 koliko je to sigurno za 110 dolara jer je to prilično niska cijena oko 600-700 kn, il je to zbog bidanja ko će više ponudit, i ako ja ponudim u zadnjih 5 sek 125 dolara recimo, ja ću taj mob dobit ako mi bid bude najveći za 125 dolara?
Da, ako si zadnji onda ces ga dobiti. Ali racunaj da ces platiti i carinu i ostale gluposti od Overseasa. Ja sam na iPod Touch vrijednosti 1050 kn platio 498 kn
__________________
imaticx je offline   Reply With Quote
Staro 05.04.2012., 16:33   #435
W.Digital
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2012
Lokacija: SB
Postovi: 173
Citiraj:
Autor imaticx Pregled postova
Ako je to onaj Balance, onda ce ti sjesti prvog u mjesecu ili ako hoces mozes sam odmah skinuti na karticu, ali ti zato uzimaju 5$
Zašto meni već mjesecima pod 'paypal balance' stoji 1.95$?
To su ona 2 dolara koje skine kod prvog registriranja kartice i onda kao vrate novac, ali nisu mi ih vratili na karticu nego stoje na paypalu.

Nije da mi treba ta sića ali mi nije baš jasno što sad s time...

W.Digital je offline   Reply With Quote
Staro 05.04.2012., 17:43   #436
Herr Flick
Premium
Moj komp
 
Herr Flick's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: ČK
Postovi: 133
Citiraj:
Autor imaticx Pregled postova
Treba koji dan da sjedne. Obicno oko 3 dana
Hvala . Mislim nije neka lova u pitanju al da znam za ubuduće .
__________________

Herr Flick je offline   Reply With Quote