Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Hardverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 21.09.2007., 19:25   #1
Juggernaut
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Varaždin, Bronx
Postovi: 1,097
(riješeno) Roknula matična ili...?

Pozdrav, probelm je sljedeći: Radio danas nešto u PS-u, i ugasi se komp, napajanje prdnulo. Ne znam dal je matična otišla il ne. Odnosno grafa.

Probam ga uključit, i ide na sekund se sve lampice ( miševi ) upale, i odma ugase.
Sve isprobam, izvadim grafu, izvadim cpu, izvadim mem module, jedan po jedan, i ništa.

Sad sve radi s jednim modulom na istoj matičnoj ali je grafa neka 8mb na PCI utoru upiknuta. Koju god grafu upiknem u pci-e utor, ništa, samo jako dugi bipovi, ( biiip, bi bip ) Izvadim grafu, onda bipa da nema grafe, bip, bip, bip ( klasični bipovi ), čim ju stavim idu oni gore ( biiip, bi bip ) Meni se čini da je pci-e utor otišo, il tako nešto... ne znam stvarno

Jedan mem modul radi, drugi ne, nitijedna grafa koju stavim ne radi u pci-e utoru, ( ne mogu ispitat dal je moja grafa roknula koja je prije bila... ) cpu i hdd na sreću rade.

Napajanje je neko noname 400W, a konfa je 6600gt, a64 3200+, 939, 2 x 1024mb TakeMs-a, hdd, i optika. I roknulo psu, vjerovatno je povuklo 40% komponenti sa sobom... matična je na pol živa, il mi se čini :/

Zna tko kaj drugo napraviti, osim da kupim novi komp
Juggernaut je offline   Reply With Quote
Staro 22.09.2007., 02:05   #2
Mr.Black
Premium
 
Mr.Black's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: -
Postovi: 1,679
dal se ventilatori vrte? dal si probal šaltati grafu po drugim pc utorima ili samo na jedan...?...moguće da je sabirnica ošla...probaj napraviti clear cmos, staviti jedan modul memorije,cpu i grafu,...i onda upali...
Mr.Black je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 22.09.2007., 10:16   #3
yedwy
Beskorisna bitanga...
Moj komp
 
yedwy's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Sesvete (Zg)
Postovi: 6,956
A ***iga peh... Morat ćeš istestirati kaj je točno otišlo i onda investirati u malo bolje napajanje drugi put jer tu nema neke pomoći, nadam se da još imaš garancije...
__________________
--
Have a nice day...
yedwy je offline   Reply With Quote
Staro 22.09.2007., 10:35   #4
Juggernaut
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Varaždin, Bronx
Postovi: 1,097
Evo, reason: pci-e16x utor roknuo, mem modul jedan roknuo, grafa roknula. Dok sam ju kod frenda zaštekal se z nje počelo dimiti ko ludo, i pukel je jedan od mem čipova ( O_o ) Matična je na pol takoreć "živa", sve radi mem utori su svi ispravni osim, pci-e16x utora koji je spržen. Mašina se podiže s običnom 8mb pci grafom, a lkoju god stavim u pci-e utor ništa... počinje bipati i ne želi podić sistem.

Vjerovatno ću ju prodat za 150kn ( jer je ostalo živo ) a pci-e utor krepan .
Juggernaut je offline   Reply With Quote
Staro 22.09.2007., 10:56   #5
yedwy
Beskorisna bitanga...
Moj komp
 
yedwy's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Sesvete (Zg)
Postovi: 6,956
A čuj možda nekome zatreba za kakav serverčić ili radnu stanicu za zvuk di mu netreba pci-e...
__________________
--
Have a nice day...
yedwy je offline   Reply With Quote
Staro 22.09.2007., 11:25   #6
Juggernaut
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Varaždin, Bronx
Postovi: 1,097
Da, hm al kome nije važno, upogonit ću ju sa pci grafom i nekom vodoo2 kartušom, ak bude htjelo radit, nek radi ak ne nek se hebe x).

Riješen problem.
Juggernaut je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na