Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Kriptovalute
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 09.03.2018., 18:40   #4711
Neo-ST
Buying Bitcoin
Moj komp
 
Neo-ST's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 7,976
Ostavite, otići će ionako u zaborav kao i cijena BTCa od 20k

__________________
Sent from my mobile using Tapatalk
Neo-ST je offline   Reply With Quote
Staro 09.03.2018., 19:03   #4712
buljo
Strichek Moderator
Moj komp
 
buljo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 9,319
Citiraj:
Autor Bl@de Pregled postova
ovak sto se mene tice meni je zao da je ovdje otisla rasprava i glupo mi je da se tu prepucavamo bezveze i trosimo energiju na potpune gluposti, nebitno mi je tko je koga uvrijedio, provocirao, trolao, podbadao, stvarno mi je nebitno...
pozivam sve da to stavimo sa strane, zaboravimo, voda ispod mosta i fokusirajmo se da zaradimo sto vise love u ovom periodu. nikome stvarno nista ne zamjeram i draze bi mi bilo da svako iznosi misljenje pa i dijametralno suprotno ali da onda o tome civilizirano razgovaramo a ne da se prepiremo.
Potpis.

Dobro je da postoje razlicita misljenja, jer ak svi hajpaju i dogodi se ovo neki bi i zile mogli prerezat :P
__________________


/// Asus Maximus VII Hero /// Intel i7 4790K with Cryorig H5 /// 4*8GB Kingston DDR3 1600 /// Gigabyte 1070 Ti Gaming 8GB ///
/// HDD_0 Samsung 970 Evo Plus 500 GB SSD /// HDD_1 Samsung 860 Evo 500 GB /// HDD_2 WD 1TB Black /// HDD _3 WD 2TB Red /// HDD _4 WD 3TB Red /// HDD _5 WD 4TB Red /// DVD-RW Pioneer DVR-212 ///
/// Creative Gigaworks T20 /// Fnatic Gear Red /// Logitech G502 /// Razer Goliathus /// HyperX Cloud /// Corsair 650D Obsidian /// DELL U2719D + DELL U2719D /// CorsairHX650W ///
/// Synology 918+ = 2 x 4 TB WD Red & 2 x 6 TB Seagate IronWolf ///





/// Lenovo T480s /// i5 8250u, 16 GB, NVME 500 GB /// Lenovo ProDock ///




žmnpp
buljo je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 09.03.2018., 20:41   #4713
Bl@de
Premium
 
Bl@de's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: Ispred kompa
Postovi: 1,987
Citiraj:
Autor Neo-ST Pregled postova
Misliš da je sad dobro vrijeme da kupim short poziciju na btc?
btc ti je trenutno u vatrenoj zoni koja se krece od 8-10k i tu može vrludat koliko oces jer je sve nelikvidno. shortanje je sve iznad 10k i kupovina sve ispod 8k. jer ako ode opet iznad 10k vratit ce se u 8-10k zonu, isto ako ode ispod 7k. kako ce vrijeme odlazit tako ce se i zona spustat. u zoni oko ovih sad 8800 si niti vrit niti mimo. Neznam kako ti pomoc ovdje... osobno da sam sad u ovoj situaciji neznam sto bi ucinio, vjerojatno sell sto je vise moguce pa i na 9200 i onda cekat spust. moje neobavezujuce viđenje. a sa marginom se na ovoj cijeni nikako ne bi zezao da me ne likvidiraju.
__________________

Intel i5 4670k
ASrock Z87 Extreme 3
2x8 Gb Kingston blu
MSI Rx 580x 4 GB
OCZ SSD Vertex 4 - 128 GB
Samsung T166 500 GB 7200 okr/min 16 MB HD501LJ
Samsung F1 1 TB 7200 okr/min 32 MB HD103UJ
Dell S2522HG
Chieftec DX-01BD-V, Corsair 520W CMPSU-520HXEU

Bl@de je offline   Reply With Quote
Staro 09.03.2018., 20:42   #4714
segregator
Propali Amigaš
Moj komp
 
segregator's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Nin
Postovi: 6,959
Citiraj:
Autor Bl@de Pregled postova
znaci ovako, necu se vise vracati na ovu temu, pa da je sada prozvakamo...


znaci tebi smeta sto te netko 27 puta upozorio da balon puca i ti nakon 27 puta nisi shvatio da idemo u reset to onda vise govori o tebi nego o onome tko te je upozorio... balon je trebao jos davnih dana puci jer nije imao pokrica za one vrijednosti u ono vrijeme. nije bilo pokriveno niti 8k niti 10k kad sam upozoravao a kamoli 19k. uostalom to ces i sam shvatiti kad vidis gdje ce biti dno ovog ciklusa a to je mjesto gdje btc i sav crypti ima pokrice... sama cinjenica da je vec jednom zveknulo na 6k znaci da sam bio u pravu i da se na tu temu nema sto vise drobit... ali neki i dalje 2+2 zbrajaju 5 ili 3 doduse neki brojcano a neki u HH:MM:SS formatu...
Ponavljam, 27 puta od 6000 do 19000 smo slušali kako će balon puknuti....ja sa sam te slušao prodao bi XRP na 40 centi, umjesto na 3 dolara


Ja se oko BTC-a ionako ne uznemiravam, koristim ga samo kad moram, al bez čuvanja...dižem brojčano valute koje mislim
da će dugoročno rasti i više od BTC-a, tako da mi je svejedno rastao ili padao, kad sam u ovom dugoročno

Naravno, kad poželim izać nadam se da će bit milijun dolara, ili da će XRP biti #1 do tad

Zadnje izmijenjeno od: segregator. 09.03.2018. u 20:56.
segregator je offline   Reply With Quote
Staro 09.03.2018., 21:05   #4715
lit
Premium
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: hr
Postovi: 973
Citiraj:
Autor segregator Pregled postova
Naravno, kad poželim izać nadam se da će bit milijun dolara, ili da će XRP biti #1 do tad
mućko dju.... a rekli smo da ne podržavamo XRP bankare a ti bi se sad obogatio na bankarima e neće to tako ići, tako mi mlijeka u prahu
lit je offline   Reply With Quote
Staro 09.03.2018., 21:12   #4716
segregator
Propali Amigaš
Moj komp
 
segregator's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Nin
Postovi: 6,959





-->
Citiraj:
Autor lit Pregled postova
mućko dju.... a rekli smo da ne podržavamo XRP bankare a ti bi se sad obogatio na bankarima e neće to tako ići, tako mi mlijeka u prahu
Slika vrijedi 100 riječi






segregator je offline   Reply With Quote
Staro 09.03.2018., 21:50   #4717
lit
Premium
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: hr
Postovi: 973
Nije loše, imaš dobre slike uvijek. ali neću u xrp ulažem radije u ove druge
lit je offline   Reply With Quote
Staro 09.03.2018., 22:30   #4718
...Tihomir...
Premium
Moj komp
 
...Tihomir...'s Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 296
Citiraj:
Autor lit Pregled postova
mućko dju.... a rekli smo da ne podržavamo XRP bankare a ti bi se sad obogatio na bankarima e neće to tako ići, tako mi mlijeka u prahu
Ne kužim stvarno ove priče, a skroz o njima čitam :-), xrp ne valja, on bi da se regulira tržište, on bi s bankama radio, ripple kao tvrtka stoji iza njega...

Po meni ripple je baš zbog tih stvari odličan. Nema ozbiljnog ulaganja u crypto dok sve ne bude regulirano. Nema te države koja će podržati crypto dok se ne bude osiguralo oporezivanje, sprječavanje pranja novca i financiranja terorizma.
...Tihomir... je offline   Reply With Quote
Staro 09.03.2018., 22:49   #4719
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,395
A što misliš tko financira terorizam nego države? Terorizam na kopnu, pirati na moru - oboje financira neka država radi svojih ili grupnih interesa.

Ne znam, s Rippleom sam bio u minusu u gotovo svakom tradeu pa sam od njega skoro odustao, samo holdam određenu količinu i nadam se nečemu.
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline   Reply With Quote
Staro 10.03.2018., 02:05   #4720
Blue_Fatal1ty
Premium
Moj komp
 
Blue_Fatal1ty's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Čazma
Postovi: 1,728
Citiraj:
Autor intel freak Pregled postova
da admin malo počisti ovo zadnjih par desetaka stranica? a ekipa sa takvom retorikom koja je nepotrebna 99% koji čitaj ovu temu jer ih zanimaju stvari o trejdanju a ne tko ima jačeg tatu neka se prebaci na pp ili se neka otvori telegram chat pa neka tamo melju
Ova tema je kvalitetnija u zadnje 3 strane od ostatka podforuma u godinu dana.
Razvila se rasprava i interes.

U ostatku podforuma samo pitaju jel je gtx1060 bolja obicna il oc verzija. Sere mi se kad citam postove ljencina i drago mi bude kad se uvale u govna jer su hebene ljencine koji sami mrdnuli k. Nebi.

Btw eto nam zelenila za vikend. Stize proljece.

Kakve pozicije altova gradite? Uskoro ce se svi ispuhat i bit odlicna kupovina prije dumpa u 6 mj.
Blue_Fatal1ty je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 10.03.2018., 09:25   #4721
segregator
Propali Amigaš
Moj komp
 
segregator's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Nin
Postovi: 6,959
Citiraj:
Autor Blue_Fatal1ty Pregled postova
Ova tema je kvalitetnija u zadnje 3 strane od ostatka podforuma u godinu dana.
Razvila se rasprava i interes.

U ostatku podforuma samo pitaju jel je gtx1060 bolja obicna il oc verzija. Sere mi se kad citam postove ljencina i drago mi bude kad se uvale u govna jer su hebene ljencine koji sami mrdnuli k. Nebi.

Btw eto nam zelenila za vikend. Stize proljece.

Kakve pozicije altova gradite? Uskoro ce se svi ispuhat i bit odlicna kupovina prije dumpa u 6 mj.
Od novijih, MWAT, ESS i GMR
segregator je offline   Reply With Quote
Staro 10.03.2018., 10:46   #4722
Libertus
Premium
Moj komp
 
Libertus's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2017
Lokacija: Ramura
Postovi: 2,481
Gledam ADA, ali osim priče, ne čini mi se da ima praktičnu uporabnu vrijednost.
Libertus je offline   Reply With Quote
Staro 10.03.2018., 10:57   #4723
segregator
Propali Amigaš
Moj komp
 
segregator's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Nin
Postovi: 6,959
Citiraj:
Autor Libertus Pregled postova
Gledam ADA, ali osim priče, ne čini mi se da ima praktičnu uporabnu vrijednost.

https://iohk.io/
segregator je offline   Reply With Quote
Staro 10.03.2018., 10:58   #4724
lit
Premium
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: hr
Postovi: 973
Citiraj:
Autor Libertus Pregled postova
Gledam ADA, ali osim priče, ne čini mi se da ima praktičnu uporabnu vrijednost.
Ako ti trenutno osmi po redu nema uporabnu vrijednost onda zamisli kakvu tebi uporabnu vrijednost imaju svi iza 100+, onda bolje ne gledaj ništa ispod top 1
lit je offline   Reply With Quote
Staro 10.03.2018., 11:12   #4725
Libertus
Premium
Moj komp
 
Libertus's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2017
Lokacija: Ramura
Postovi: 2,481
Vidim da me ne opovrgavaš da ADA nema nikakvu uporabnu vrijednost.

Crypo je sam po sebi vrlo nesiguran i pitanje je što će biti od svega, ali uložiti bilo kakve novce osim ovih za kavu u nešto što barem nema ideju ili naznaku kako biti korisno i na temelju toga ostvariti rast, je barem meni čista lutrija.

ADA mi se sviđa, zato i pokrećem temu ovdje da me pametniji upute ukoliko ima koja praktična svrha iste. Čitao sam da je to poboljšani ETH, ali isto tako i da je još uvijek sve na papiru.

Za sada, nemam plan širiti se izvan XRP koji već ima praktičnu upotrebu i moguću svjetlu budućnost, te ETH i BTC kao starosjedilaca. Ali zato gledam što ima perspektivno dalje, a XLM i ADA mi tako djeluju.
Libertus je offline   Reply With Quote
Staro 10.03.2018., 11:13   #4726
dada-as
Bot Maker
Moj komp
 
dada-as's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: medjimurje, mala subotica
Postovi: 2,726
Kako ste nervozni svi, pa cu evo i ja dati svoje misljenje.Pali smo na 6k pa smo skocili na 12k, sad idemo prema dolje i opet apokalipticka predvidjanja su pocela, sto je normalno. ljudi su negativni, lakse je ici dolje nego gore i to bi sad trebao biti trend. No ipak mislim da prije nego sto tresnemo ispod 6k moramo se jos jednom odbiti pa bi mogli nekoliko mjeseci plesati izmedju 6k i 12k, tako market voli da se muva u rangeu.

E sad ako koji seik odluci kupiti miljardu bitcoin tak malo da se kurci, onda mozemo ici jako visoko ili ako USA odluci banati BTC u svijetu onda cemo tresnuti na dno, ali to su predvidjanja za vidovitog milana.
__________________
dada-as je offline   Reply With Quote
Staro 10.03.2018., 12:15   #4727
FRipper
MiningMod
Moj komp
 
FRipper's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 8,682
Molim da se smanje tenzije, pogotovo psovke jer takve stvari ću početi nagrađivati...

Raspravljajte, ali polagano... Većina očito ne znaju raspravljati na normalan način.
FRipper je offline   Reply With Quote
Staro 10.03.2018., 12:23   #4728
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,395
Bacio sam se u novi biznis - kupio hrpetinu shitcoina na Cryptopiji za 1-2-3 satoshija, postavio sell order za 10-15 puta veću cijenu i čekam. Vidim da ih hrpa kad-tad odjednom skoči za 10 do 500 puta. Kad se jedan oplodi, onda uzimam opet 10 novih i tako u krug.
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline   Reply With Quote
Staro 10.03.2018., 12:24   #4729
Blue_Fatal1ty
Premium
Moj komp
 
Blue_Fatal1ty's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Čazma
Postovi: 1,728
Citiraj:
Autor segregator Pregled postova
Od novijih, MWAT, ESS i GMR
Nisam cuo ni za jednog.
Bas se kuzi da sam trenutno u btf fiat fazi. To je trenutno najbolja zarada.
Blue_Fatal1ty je offline   Reply With Quote
Staro 10.03.2018., 12:27   #4730
bez_komentara
Registered User
 
Datum registracije: Jul 2017
Lokacija: Split
Postovi: 238
Ulagat u Top 10 ti nema puno smisla ako ulaziš sa manje novaca.
Ovo tržište je jedinstvena prilika da se zarade ozbiljniji novci u periodu 3-5 godina.
Sve je ogroman rizik i velika mogućnost da sotaneš bez svega uloženog. Ako ulaziš s tom mišlju lakše ćeš se nosit sa ovim tržištem.
Vrlo malo toga u kriptu trenutno ima uporabnu vrijednost.

Sve je još u fazi šekulacije...nije ni ADA izuzetak.
ADA je pri vrhu zbog odlične ekipe koja radi na projektu.
XLM je tu di je jer genijalac koji je jedna od kreatora XRP-a je stvorio XLM.

Ima tu još dosta dobrih projekata, samo ih triba tražit.

Npr. ICON je jako dobar projekt podržan od države - južne koreje.
Jednom kad dođe na korejske mjenjačnice sa mogućnošću direktne kupnje fiat novcem Won, očekuje se uzlet.

Simple Token
Kako se blockchain bude više prihvaća i širio u svijetu, dovest će u situaciju sve veći broj firmi da se što brže i što jednostavnije prebace na block-chain.
Tu dolazim OST do izražaja jer daje jednostano mogućnost kreiranja vlastitih tokena bez nekog pretjeranog kemijanja i zapošljavanje programera..itd..

Enigma
Tu neću ništa govorit..sve san već reka

Neo, Monero, Lisk, Nano, Steem
Binance Coin, 0x, Substratum, Ethos, Power Ledger
Bread, DBC, CND, Ubiq, Nuls, Storm, ETHLend..itd, itd

Ima tu još dosta manje i više riskanthih projekta.

Manje od 10% svijetske populacije je uopće svijesno ove tehnologije.
Oko 1% je uložilo nešto u ovu tehnologiju. Ugl je to BTC.

Osobno posebno pratim kineske projekte..kineske ethereume, iote, eose..itd.
Kinezi imaju sve svoje. Ono što je na zapadu, to kinezi imaju i svoju kineski verziju.
To triba isto imat na umu kad je riječ i o blockchainu.

Da bi sagledali širu sliku što bi moglo biti u narednih godinu do dvije dana..
..evo historical snapshot 3 mjesec 2017
https://coinmarketcap.com/historical/20170305/
Naglo i nerealno je sve uzletilo i još uvik postoji velika vjerovatnost da može ovo ić još niže.

Sa druge strane moj optimizam je veliki
Da napomenem da je pristup tržištu kriptovaluta, za razliku od klasičnih burzi, daleko brži i jednostavniji. (tj. bit će)
..i da smo još uvik na oko 1% svjetske populacije koja ima direktan doticaj i ulaganje u kriptovalute.

p.s. triba san ovo razdjelit u bar 3 posta..ovako niko neće ništa pročitat (:
bez_komentara je offline   Reply With Quote
Staro 10.03.2018., 13:11   #4731
Libertus
Premium
Moj komp
 
Libertus's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2017
Lokacija: Ramura
Postovi: 2,481
Svaka čast na trudu za napisati ovo.
Bacim oko na ICON malo da vidim o čemu se radi.
Libertus je offline   Reply With Quote
Staro 10.03.2018., 13:46   #4732
Neo-ST
Buying Bitcoin
Moj komp
 
Neo-ST's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 7,976
Citiraj:
Autor bez_komentara Pregled postova
Ulagat u Top 10 ti nema puno smisla ako ulaziš sa manje novaca.
Ovo tržište je jedinstvena prilika da se zarade ozbiljniji novci u periodu 3-5 godina.
Sve je ogroman rizik i velika mogućnost da sotaneš bez svega uloženog. Ako ulaziš s tom mišlju lakše ćeš se nosit sa ovim tržištem.
Vrlo malo toga u kriptu trenutno ima uporabnu vrijednost.

Sve je još u fazi šekulacije...nije ni ADA izuzetak.
ADA je pri vrhu zbog odlične ekipe koja radi na projektu.
XLM je tu di je jer genijalac koji je jedna od kreatora XRP-a je stvorio XLM.

Ima tu još dosta dobrih projekata, samo ih triba tražit.

Npr. ICON je jako dobar projekt podržan od države - južne koreje.
Jednom kad dođe na korejske mjenjačnice sa mogućnošću direktne kupnje fiat novcem Won, očekuje se uzlet.

Simple Token
Kako se blockchain bude više prihvaća i širio u svijetu, dovest će u situaciju sve veći broj firmi da se što brže i što jednostavnije prebace na block-chain.
Tu dolazim OST do izražaja jer daje jednostano mogućnost kreiranja vlastitih tokena bez nekog pretjeranog kemijanja i zapošljavanje programera..itd..

Enigma
Tu neću ništa govorit..sve san već reka

Neo, Monero, Lisk, Nano, Steem
Binance Coin, 0x, Substratum, Ethos, Power Ledger
Bread, DBC, CND, Ubiq, Nuls, Storm, ETHLend..itd, itd

Ima tu još dosta manje i više riskanthih projekta.

Manje od 10% svijetske populacije je uopće svijesno ove tehnologije.
Oko 1% je uložilo nešto u ovu tehnologiju. Ugl je to BTC.

Osobno posebno pratim kineske projekte..kineske ethereume, iote, eose..itd.
Kinezi imaju sve svoje. Ono što je na zapadu, to kinezi imaju i svoju kineski verziju.
To triba isto imat na umu kad je riječ i o blockchainu.

Da bi sagledali širu sliku što bi moglo biti u narednih godinu do dvije dana..
..evo historical snapshot 3 mjesec 2017
https://coinmarketcap.com/historical/20170305/
Naglo i nerealno je sve uzletilo i još uvik postoji velika vjerovatnost da može ovo ić još niže.

Sa druge strane moj optimizam je veliki
Da napomenem da je pristup tržištu kriptovaluta, za razliku od klasičnih burzi, daleko brži i jednostavniji. (tj. bit će)
..i da smo još uvik na oko 1% svjetske populacije koja ima direktan doticaj i ulaganje u kriptovalute.

p.s. triba san ovo razdjelit u bar 3 posta..ovako niko neće ništa pročitat (:


Ark, Navcoin, Omisego, Golem, Sia, ...
Kvalitetnih projekata ima koliko hoćeš

Jedan zanimljivi video, vremeplov kroz cijene BTC-a:

Neo-ST je offline   Reply With Quote
Staro 10.03.2018., 13:55   #4733
dada-as
Bot Maker
Moj komp
 
dada-as's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: medjimurje, mala subotica
Postovi: 2,726
Dommy_Os na to sma i aj sad presao, samo ne cekam ih dugo, ako krenu prema dolje izadjem i uzmem drugi. Prema dolje idu lagano onako ali sigurno, a kad krenu gore onda idu ko blesavi zato i stavim target onako nebulozno visoko i kad se jedan takav uhvati onda pokrije i do 10 krivih.

Gledam da su onako u rangeu prije nego ih uzmem ili cak da polako nagovjescuju da bi mogli sad ici na gore.
__________________
dada-as je offline   Reply With Quote
Staro 10.03.2018., 16:24   #4734
segregator
Propali Amigaš
Moj komp
 
segregator's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Nin
Postovi: 6,959
Citiraj:
Autor Blue_Fatal1ty Pregled postova
Nisam cuo ni za jednog.
Bas se kuzi da sam trenutno u btf fiat fazi. To je trenutno najbolja zarada.
MWAT - slično ko powerledger, distribucija struje, Hrvatska je jedna od prvih zemalja u koju će ući

ESS - decentralizacija svega, vrlo ambiciozan projekt, vrijedit će puno, ali sam skeptičan da li će biti u stanju odraditi tako nešto opsežno

GMR - umjetna inteligencija, namjestiš parametre a bot trguje za tebe...demo verzija zaradi oko 70% više nego ako samo holdaš (stavili su bota da fake trejda sa top 100 valuta, od kojih su kupili po 1000 dolara od svake...tj "kupili")


Ako koga zanima, mogu i detaljnije napisati, ili pronaći i staviti par linkova, ali kontam da većina može i sama izguglati

Restart Energy, Essentia i Gimmer su nazivi projekata
segregator je offline   Reply With Quote
Staro 10.03.2018., 21:15   #4735
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,395
Danas sam prebacivao neke ETH tokene s walleta na wallet pa samo malo upozorenje za sve koji će to raditi: prije prebacivanja na izvornom walletu osigurajte najmanje 0.01 ETH. Svi tokeni za uspješnost transakcije trebaju dovoljno plina (gas), a to se oduzima od Ethereum accounta. Negdje je potrebno defaultnih 21000 gas, negdje 2-3 puta više.
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline   Reply With Quote
Staro 11.03.2018., 08:50   #4736
lit
Premium
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: hr
Postovi: 973
Kada hoću kupit 2.1 nekog coina, da li druga strana mora kupit cijeli moj iznos ili se može negdje namjestiti da kupi i manje od 2.1?
lit je offline   Reply With Quote
Staro 11.03.2018., 09:22   #4737
Libertus
Premium
Moj komp
 
Libertus's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2017
Lokacija: Ramura
Postovi: 2,481
Ne možete oboje kupiti u istoj transakciji. Možeš kupiti 2.1, tj. možeš vjerovatno kupiti i 2.12345678 ili slično. Dosta valuta ide na 6 ili 8 decimala.

Kada prodaješ, onaj koji kupuje, može kupiti sve ili samo dio onoga što prodaješ.
Ali to zavisi kakav nalog staviš. Ako ideš na limit, onda ti prodaješ po svojoj cijeni i netko može kupiti dio ili sve ili ništa. Ako ideš na market, onda burza automatski prodaje cjelokupan iznos po najvećoj mogućoj cijeni, tj. kojoj drugi nudi. Tu se može dogoditi na prodaš nešto po više od jedne cijene.
Libertus je offline   Reply With Quote
Staro 11.03.2018., 12:28   #4738
Uzi84
Registered User
 
Datum registracije: Jul 2017
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 170
Citiraj:
Autor domy_os Pregled postova
Danas sam prebacivao neke ETH tokene s walleta na wallet pa samo malo upozorenje za sve koji će to raditi: prije prebacivanja na izvornom walletu osigurajte najmanje 0.01 ETH. Svi tokeni za uspješnost transakcije trebaju dovoljno plina (gas), a to se oduzima od Ethereum accounta. Negdje je potrebno defaultnih 21000 gas, negdje 2-3 puta više.
Ne moras osigurat 0.01eth.
Stavis gas limit na 200k i gwei na 25. Gas limit od 21000 je oremal posto transfer tokena bi trebao bit smart contract koji uzima vise i tu skoro sve prolazi na 130k gas limit. Gwei moze i manje od 25.
Uzi84 je offline   Reply With Quote
Staro 11.03.2018., 13:43   #4739
gloginjaR
Premium
Moj komp
 
gloginjaR's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: st
Postovi: 594
A ako staviš više nego što je potrebno! Dali ti se ostatak vrati na wa!et?

tipkano sa mog T98 4G八核(C6R3)
__________________
MinigRig*H110-D3A*5*rx570nitro8GB OC.
gloginjaR je offline   Reply With Quote
Staro 11.03.2018., 14:25   #4740
Rino
[ZA DOM]Rino
Moj komp
 
Rino's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Kutina
Postovi: 762
__________________

Rino je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na