Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 24.11.2019., 21:31   #181
Zmaj000
Neradnik
Moj komp
 
Zmaj000's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Slav.Brod
Postovi: 1,266
Pozz, trenutno koristimo siemens eq6+ s100, koji je kupljen krajem 1 mj ove god. Aparat je odradio cca 3500 kava i sad gledamo da uzmemo nesta drugo. Gledamo juru cifra do 1000eura. Posto je crni petak pa da vidimo kakvih ce akcija biti.

E sad culi smo da su jure kvarljivi pa se neckamo. Dali opet siemens, delonghi ili jura?
Preporuke?
Zmaj000 je offline   Reply With Quote
Staro 24.11.2019., 21:37   #182
ShebY
Premium
Moj komp
 
ShebY's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Velika / Osijek
Postovi: 1,441
moja preporuka ide na delonghi, doma imam jednog 2godine i radi kao prvog dana.
na poslu malo jači model, skuhao je 30k kava prije prvog kvara


Sent from my ONEPLUS A6013 using Tapatalk
__________________

ShebY je offline   Reply With Quote
Staro 24.11.2019., 21:51   #183
blava
Premium
Moj komp
 
blava's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: スラボニア
Postovi: 3,020
Citiraj:
Autor ShebY Pregled postova
moja preporuka ide na delonghi, doma imam jednog 2godine i radi kao prvog dana.
na poslu malo jači model, skuhao je 30k kava prije prvog kvara


Sent from my ONEPLUS A6013 using Tapatalk
Šta odlazi uopće prvo na tim aparatima ?

@hrwii što misliš,jel bolje ocat ili limunska kiselina, koliko gr praha u koliko vode ?

Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk
__________________
blava je offline   Reply With Quote
Staro 24.11.2019., 22:03   #184
celavicro
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor Nixis Pregled postova
Prije više od dvije godine sam uzeo Philips Saeco Poemia, on je u rangu ovih 1000kn aparata bio.

To mi je prvi aparat i zadovoljan sam, volim jaču kavu a cura si radi sa mlijekom.

E sad, uzeo bi starcima takav, jel zna neko di bi mogao kupiti? Izbacili su ih iz prodaje i iskreno ne znam zašto, Philips samo trenutno drži ove 2000kn+ aparate u ponudi.

https://www.philips.hr/c-p/HD8425_19...at-za-espresso
Daj mi plz definiran to jacu kavu
  Reply With Quote
Staro 25.11.2019., 00:18   #185
hrwii
Registered User
 
hrwii's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2018
Lokacija: Rijeka
Postovi: 21
Citiraj:
Autor blava Pregled postova
Šta odlazi uopće prvo na tim aparatima ?

@hrwii što misliš,jel bolje ocat ili limunska kiselina, koliko gr praha u koliko vode ?

Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk


Automatski i poluautomatski aparati za kavu su spoj mehanickih i elektroničkih komponenti. Mogu ti otići gumice/dihtunzi, upravljačka elektronika, grijač vode...nema pravila što ode prvo ali ako recimo sve komponente funkcioniraju prvo će otići gumice. Kava je sitna, voda se grije...gumice spriječavaju sve to da ode na krivo mjesto a jednom kad gumica pukne ...☺️..e onda je kave svuda u sistemu i to traži temeljito čišćenje i vraćanje komponenti natrag u radno stanje.
Postoje Krups aparati kojima se mehanizam tlačenje kave može izvaditi izvan aparata te se tako temeljito očistiti dok kod Jure sve moraš raskopat.
Za aparat su prljavština (kava koja se taloži u sustavu) i kamenac najgori neprijatelji zato redovitim čišćenjem u zadanim intervalima taj dio možemo anulirati a ove druge stavke...nekad se bolje rodit bez...neg bez sreće.

Osobno se nisam bavio octom i ne mogu ti dati odgovor. Tražio sam neki alternativu Jurinim tabletama za decalc i probao ove vrećice iz DM/Mullera...čak sam probao i sa limunskom u tekućem stanju ali ovo mi je upalilo i dalje ću to koristiti...na 500ml mlake vode otopiš vrećicu 25g, ubaciš u posudu za vodu od aparata i that’s it, aparat sam provede to kroz sustav i proces se automatski završava. Iako se ispire, na kraju procesa ja uvijek spremnik vode i sustav još malo ispirem...

Ugrubo 10 000 kava, ne računajući vodu za čaj i ostale stvari kojima ta topla voda može poslužiti....aparat radi, zamoli te da ga očistiš i mir je u kući...osim kad zaboravim kupit kavu🤬
hrwii je offline   Reply With Quote
Staro 25.11.2019., 00:21   #186
Nixis
Casual gamer
Moj komp
 
Nixis's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 802
Citiraj:
Autor celavicro Pregled postova
Daj mi plz definiran to jacu kavu
Espresso sam po sebi je jača kava za većinu ljudi.

No, uzimam uobičajeno kave sa većim stupnjem kiselosti i manjom pjenom, jačim intezitetom.

Ne razumijem čemu to pitanje s obzirom da nisam tražio pomoć u svezi toga...
Nixis je offline   Reply With Quote
Staro 25.11.2019., 07:37   #187
Zvone2772
interferometar
Moj komp
 
Zvone2772's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 768
Citiraj:
Autor blava Pregled postova
Šta odlazi uopće prvo na tim aparatima ?

@hrwii što misliš,jel bolje ocat ili limunska kiselina, koliko gr praha u koliko vode ?

Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk
Kao prijašnji vlasnik sveukupno 2 dolce gusta koja smo doma i na poslu uništili octom (brtve su popustile), toplo preporučam da izbjegavaš kućne kiseline za čišćenje kamenca na osjetljivim komponentama, tim više što sam kao dipl. ing. strojarstva išao malo u istraživanje međudjelovanja octa i polimera i vrlo brzo shvatio da sam napravio grešku.

Sad imamo 2 delonghija ECAM automatska aparata za espresso već 2 godine i čistimo ih isključivo sredstvima za uklanjanje kamenca koje možeš kupiti npr u DMu ili mulleru, a koja odgovaraju tvorničkim tekućinama koje se mogu kupiti od samog proizvođača. Na samome spremniku za vodu postoji oznaka do doziranja tih tekućina i sve funkcionira besprijekorno jer je proces automatski, a i mehanizam za espresso se da izvaditi van i ručno isprati u vodi tako da moja preporuka za te aparate koji su oko 300 eura cijenom.
Zvone2772 je offline   Reply With Quote
Staro 25.11.2019., 09:44   #188
Colop
Premium
 
Datum registracije: Sep 2011
Lokacija: Split
Postovi: 960
Citiraj:
Autor Zmaj000 Pregled postova
Pozz, trenutno koristimo siemens eq6+ s100, koji je kupljen krajem 1 mj ove god. Aparat je odradio cca 3500 kava i sad gledamo da uzmemo nesta drugo. Gledamo juru cifra do 1000eura. Posto je crni petak pa da vidimo kakvih ce akcija biti.

E sad culi smo da su jure kvarljivi pa se neckamo. Dali opet siemens, delonghi ili jura?
Preporuke?

S obzirom na količinu kave koju trošite, ako imate mjesta u uredu možda bi se dalo dogovoriti sa ovima što prodaju Julius da vam oni "poklone" profi ili polu profi aparat, a vi samo kupujete kavu od njih.
350 kava mjesečno je nekih 3,5-4 kg kave mjesečno ?
Colop je offline   Reply With Quote
Staro 25.11.2019., 10:56   #189
ShebY
Premium
Moj komp
 
ShebY's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Velika / Osijek
Postovi: 1,441
Citiraj:
Autor Colop Pregled postova
S obzirom na količinu kave koju trošite, ako imate mjesta u uredu možda bi se dalo dogovoriti sa ovima što prodaju Julius da vam oni "poklone" profi ili polu profi aparat, a vi samo kupujete kavu od njih.
350 kava mjesečno je nekih 3,5-4 kg kave mjesečno ?
Teško, mi na poslu trošimo 6-7kg kave mjesečno pa su nam nudili samo kapsule, kao to jen dovoljno za tu količinu, bezveze.

Najčešće odu brtve, nakon brtvi zna puknut neki metalni dio, dalje ide lektronika grijači, cjevi itd.
Ja delonghi čistim s njihovim sredstvom isključivo, 100kn ima za 5 čišćenja.
Na poslu čistimo svaka 2 tjedna, ja doma svaki mjesec dana.

https://www.conrad.hr/sredstvo-za-uk...odecalk-500-ml
__________________

ShebY je offline   Reply With Quote
Staro 25.11.2019., 12:17   #190
Colop
Premium
 
Datum registracije: Sep 2011
Lokacija: Split
Postovi: 960
Citiraj:
Autor ShebY Pregled postova
Teško, mi na poslu trošimo 6-7kg kave mjesečno pa su nam nudili samo kapsule, kao to jen dovoljno za tu količinu, bezveze.

Najčešće odu brtve, nakon brtvi zna puknut neki metalni dio, dalje ide lektronika grijači, cjevi itd.
Ja delonghi čistim s njihovim sredstvom isključivo, 100kn ima za 5 čišćenja.
Na poslu čistimo svaka 2 tjedna, ja doma svaki mjesec dana.

https://www.conrad.hr/sredstvo-za-uk...odecalk-500-ml
6-7 kg kave je minimalno 700 kava mjesečno, kilogram kvalitetne Lavazze je oko 130 kn, a mudrijaši bi vam uvalili kapsule koje su 2-3 kn komad genijalni su.
Colop je offline   Reply With Quote
Staro 25.11.2019., 12:29   #191
android-split
Premium
 
android-split's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2015
Lokacija: Split
Postovi: 987
Netko ima iskustva sa aparatom za kavu Philips EP2224/40? Vidim da je cijena pala dosta kod svih. Ja imam bon u sancte tako da bi me kostao 2tkn

https://www.philips.hr/c-p/EP2224_40...ti-za-espresso

Zadnje izmijenjeno od: android-split. 25.11.2019. u 13:21.
android-split je offline   Reply With Quote