Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Smartphone uređaji i mobiteli
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 08.08.2019., 12:10   #5161
devaa
gladan sam
Moj komp
 
devaa's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,240
Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
Šta to tebe briga što netko i kako koristi svoj mobitel? Šta ti fotkaš pa ti treba 5x optički zoom na mobitelu? Zašto si kupio Huaweijev flagship a mogo si Mi8 tada? Itd itd...

Jelda da malo bezveze i bezobrazno zvuče ova moja pitanje i malo grubo. E vidiš, takvo je i tvoje, nikako drugačije.

Razlike postoje. Kako god velike bile. Onima kojima su neke stvari bitne, platit će više ono sto žele. Onima kojima nisu, hvala bogu ima mobitela ko dreka.

Forum ti ne paše zbog nekih mišljenja? Samo reci riječi i riješimo te muka ovog foruma kao i mnoge prije tebe

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
Iz istog razloga iz kojeg sam i curi uzeo p30p i braticu mi 9t zato kaj imam para, a samsungovo smece nije bilo vrijedno mojih para.

Eto zanima, zanimaju me konstantne filozofije recikliranje i pljuvanje po odredenim modelima kroz god da na kraju ti neki ili barem vecina nebi kupila niti jedan od svih silnih koje su pronalazili uvijek je bilo neko "opravdanje" zasto da odredeni telefon ne kupe umjesto svoh silnih filozofija zasto da ga ne kupe mogli su jednostavno iskreno napisati nemam para.

Ako ti mene brko hoces trajno maknuti sa foruma, mozes slobodno. Neces me puno ostetiti u zivotu sa time.
devaa je offline   Reply With Quote
Staro 08.08.2019., 12:16   #5162
renc
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2019
Lokacija: Zagreb
Postovi: 455
@devaa - zvuk je ocajan u videu. Dakle nije ni za prosjecnog korisnika imho. Tanak, jako tih i pun suma i distorzije naocigled. Cak po meni mi9t se jedino i isplati kupit jer je kamera ko i kod mi9 s tim da je prednja i losija al je mob pino jeftiniji. Ak dajem + 3tkn hocu da je kamera top u svemu. S10 i P30pro su mi preskupi pa se nadam nac s9+. Batkica mu je ok nije top al je bolja dosta neg na s7 kojeg imam tako da....
renc je offline   Reply With Quote
Staro 08.08.2019., 12:20   #5163
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
@deva

Pitanja su bila retorička jer me odgovor na njih ne zanima. Stvarno me ne zanima zašto si to kupio taj mobitel i u koju svrhu ga korstiš.

Ali isto tako nemaš pravo se preseravati izjavama "Na ovom forumu sve neki national geographic fotografi i hollywoodski redatelji."
Zamaraš se glupostima i bezveze natežeš raspravu u smjeru svađe.

I sam si izuzetan primjer. Samsung je smeće, a Huawei je vrijedan tvojih para. A pizdiš i grčiš se kad netko kaže obrnuto. I žalosno je da to ne vidiš.

Ne pita se mene oću ja tebe banat ili neću. Pita se tebe. Dao si do znanja da ti je forum bezveze. Stoga je moje pitanje, ako TI ŽELIŠ odlazak sa istog da se ne zamaraš redateljima i ostalima, da ti se pomogne. Zato sam ti i napisao da samo reci "želim" i želja će biti ispunjena.
Osobno se ne uključujem u rasprave koje me ne zanimaju ili me živciraju, ali ovdje moram jer vidim i znam kamo to bude vodilo.

Tako da, rasprave sa konkretnim dokazima i činjenicama su svakako dobro došle. Nadjebavanja "to je tako jer to ja tako kažem" nisu.


Sent from my SM-G965F using Tapatalk
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 08.08.2019., 12:21   #5164
devaa
gladan sam
Moj komp
 
devaa's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,240
Ma nije se moj komentar odnosio.na tebe nego opcenito generalno. Kroz godine citanja ovdje smijesne su mi vise stvari i stavke koje druge privlace i odbijaju.
devaa je offline   Reply With Quote
Staro 08.08.2019., 12:21   #5165
Slavke1976
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2018
Lokacija: Subotica
Postovi: 6
Citiraj:
Autor renc Pregled postova
Ma daj molim te. Pogledao sam milijon recenzija i usporednih testova, detaljnih i manje detaljnih. Kamera na Mi9 je dobra ali nije bolja od S9+. Pogotovo ne u low lightu. Prednja je solidna. O videu da ne pišem. Zvuk je koma. Iako stabilizacija na videu mu je bolja i od top Huaweijevih modela. Gcam pomaže ali ne drastično i često je hit and miss.
Jest da nije mi9, ali je mi8 vs note9.
note 9 ima istu kameru kao s9+

https://www.flickr.com/photos/djilko...7703469884434/

Video ne znam, svakako ne snimam mnogo, pa cak i da koristim samsung, iphone, jako retko snimam video.
sto se tice fotografija to da.

Pored toga veci kapacitet ima senzor na mi9 od senzora na samsung 9+ pa cak i od s10/s10+ jer je senzor na mi9 veci, dok samsung ima iste male senzore jos od s6/7 modela.
Slavke1976 je offline   Reply With Quote
Staro 08.08.2019., 12:25   #5166
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Citiraj:
Autor devaa Pregled postova
Ma nije se moj komentar odnosio.na tebe nego opcenito generalno. Kroz godine citanja ovdje smijesne su mi vise stvari i stavke koje druge privlace i odbijaju.
I zato je potrebno autore tih izjava uvjeriti u stavke koje ti smatraš da su jedine ispravne? a gle, nije to baš fer.

Nema savršenog mobitela. Svaki flagship će imati nešto što drugi nema. Zato se i "filozofira" jer svi bo htjeli savršen fon za svoje pare a na kraju uzmeš onaj kod kojeg te najmanje bole nedostaci koji god oni bili.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 08.08.2019., 12:27   #5167
devaa
gladan sam
Moj komp
 
devaa's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,240
Pa znam brko ali kazem evo kazu video na p30p los. Kad to kazu ja to gledam objektivno ne subjektivno ( koncert, priroda, itd )

https://streamable.com/vw5b8

Pa neka mi netko kaze sta tocno je lose u zvuku videa. Jer jos nisam vidio komentar los je kad snimam ovo, los je kad se snima nesto trece. Pa eto neka mi netko konstruktivno objasni sta je to tocno lose u zvuku ovog smijesnog videa sta sam snimio.
devaa je offline   Reply With Quote
Staro 08.08.2019., 12:31   #5168
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
A gle... nemoj se sekirat oko toga. Imao sam Xperiju Z 2013 godine. Ovdje su toliko srali po njoj i po ekranu pa svejedno sam ga imao godinu i pol. Meni je bio bomba taj mobitel i 5x bolji od tadašnjeg flagshipa SGS4 na kojeg se masovno flaksalo

Bog ti je dao 2 uha: jedno unutra, drugo van i BTK

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 08.08.2019., 12:34   #5169
devaa
gladan sam
Moj komp
 
devaa's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,240
Xperia Z je bio jedan od najboljih telefona ikad napravljenih. U ono vrijeme i jedini koji sam tada htio i za koji nisam imao para. Da je sony nastavio tim putem sad bi vjerojatno tipkao sa xperie da ti budem iskren.
devaa je offline   Reply With Quote
Staro 08.08.2019., 12:37   #5170
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
E da, pa svejedno je bilo rokanje po njemu kao da je gori od nekog tamo Cubota koji su u isto vrijeme bili jako popularni ovdje

XZ je u jednom momentu bio 1198 kn za keš uz 190 kn pretplatu. Bez dodarnih rata. Danas nezamislivo za midranger u T-comu a kamoli trenutni flagahip čiji god da je.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 08.08.2019., 12:52   #5171
devaa
gladan sam
Moj komp
 
devaa's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,240
Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
E da, pa svejedno je bilo rokanje po njemu kao da je gori od nekog tamo Cubota koji su u isto vrijeme bili jako popularni ovdje

XZ je u jednom momentu bio 1198 kn za keš uz 190 kn pretplatu. Bez dodarnih rata. Danas nezamislivo za midranger u T-comu a kamoli trenutni flagahip čiji god da je.
vidis tog se ne sjecam, ja sam si kasnije tocnije godinu kasnije uzeo z1 compact.

to su bili telefoni, mali slatki, a danas mini verzija flagshipa je 6".
sony sam najvise volio zbog tih compact verzija z modela.
nikad nisam prezalio sto si nisam mogao uzet izvorni Z.

kad se sjetim tada su pocinjali ip certifikati, FHD ekran, dizajn, kamera.
ma mob je imao sve.

u ovaj video sam znao zuriti dok sam tada u ruci imao samsung corby.
i zamisljat da konacno imam pravi telefon. ahhh
devaa je offline   Reply With Quote
Staro 08.08.2019., 13:02   #5172
renc
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2019
Lokacija: Zagreb
Postovi: 455
Citiraj:
Autor Slavke1976 Pregled postova
Jest da nije mi9, ali je mi8 vs note9.
note 9 ima istu kameru kao s9+

https://www.flickr.com/photos/djilko...7703469884434/

Video ne znam, svakako ne snimam mnogo, pa cak i da koristim samsung, iphone, jako retko snimam video.
sto se tice fotografija to da.

Pored toga veci kapacitet ima senzor na mi9 od senzora na samsung 9+ pa cak i od s10/s10+ jer je senzor na mi9 veci, dok samsung ima iste male senzore jos od s6/7 modela.
Ti jedan link ja ti mogu dati 30 drugih di se vidi da Mi9 ipak zaostaje malo na dnevnom svjetlu a nocu itekako, nema OIS...nikakav diogitalni bullshit to ne moze nadoknaditi (iznimka je P30 koji ima ogroman senzor, isti kao P30 pro i kudikamo veći od onog na Mi9). Probčlem xiaomija je softver. Senzor je super, zato mu gmcam toliko i pomazea li nije to opet to. Video ako ne snimas onda ti svejedno. I redmi 7 radi dobre fotke po danu.
renc je offline   Reply With Quote
Staro 08.08.2019., 14:12   #5173
Slavke1976
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2018
Lokacija: Subotica
Postovi: 6
Da, na samsungu je to to
pogotovo na s9+ LOL i to nocu ajoojj
Slavke1976 je offline   Reply With Quote
Staro 08.08.2019., 14:18   #5174
Sn4k3
Premium
Moj komp
 
Sn4k3's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zd
Postovi: 4,681
Citiraj:
Autor Slavke1976 Pregled postova
Da, na samsungu je to to
pogotovo na s9+ LOL i to nocu ajoojj
Nitko ne govori da je savrsenstvo, no sa novim updateom za night mode s9/+ radi sasvim uredne slike po noci. Prvo isprobati pa se onda rugati...
Sn4k3 je offline   Reply With Quote
Staro 08.08.2019., 14:19   #5175
AbAdd0n
Premium
Moj komp
 
AbAdd0n's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 246
__________________


test konfa
AbAdd0n je offline   Reply With Quote
Staro 08.08.2019., 14:32   #5176
renc
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2019
Lokacija: Zagreb
Postovi: 455
Citiraj:
Autor Slavke1976 Pregled postova
Da, na samsungu je to to
pogotovo na s9+ LOL i to nocu ajoojj
Mi9 sa tim jadnim softverom od kamere i solidnim chipom ali bez OISa tek ima losije fotke po noći. U usporedbi sa S9+. S9+ ima ok fotke i po noći a koliko znam sad ima i night mode. Gcam ne može napraviti čuda na Mi9 kameri koja nema ni OIS.
renc je offline   Reply With Quote
Staro 08.08.2019., 15:07   #517